PZC Voortbestaan discobus onzeker >E ZONDAG GEOPEND e gangsters van het 'strandje' hillen aan het Goese Meer Brugman PZC Westerschelde te wild voor krabben Wethouder gaat in overleg met scholieren over toekomst uitgaansvervoer Overval op restaurant Philippine opgelost jfljf Aan de rand van het Goese meer Grando Hulst eer"*" Nog steeds bloemen voor Belgische luitenant Deprez ordee Abonnees opgelet! Tot ziens tie: 0113-315649 Mvvv.pzc.nl E-mail:redactïe@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'oeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. jaterdag 23 juli 2005 Op de originele wijze op Kodak Fotopapier! Alleen bij... editie Zeeuws-Vlaanderen linnrRaymond de Frel OOSTBURG - Het voortbestaan m de discobus in West- Zeeuws-Vlaanderen hangt aan ten zijden draadje. Steeds min der jongeren maken gebruik van de voorziening. Oe website van de gemeente Sluis meldt clan nog wel vrolijk dat de discobus van vervoersbe drijf Connexxion deze zomer weer langs de campings in cle ge rente Sluis trekt om jongeren van en naar discotheek Joy in Cadzand-Bad te vervoeren, de nabije toekomst is echter weinig rooskleurig. Naast de campings doelde bus het hele jaar elke za terdagavond verschillende ker sen in de gemeente Sluis aan de plaatselijke jeugd voor lijf euro veilig uit en thuis te brengen. Maar de West- Zeeuws-Vlaamse jongeren laten debus steeds meer links liggen. .Ik sprak een tijdje geleden een chauffeur van cle discobus. Die rei dat er regelmatig zaterdaga vonden zijn dat er slechts een handjevol jongeren in de bus si Er zijn tijden geweest dat ze- ser tachtig belangstellenden per seekend waren. En met de jaar- ïisseling maakten zelfs een paar honderd jongeren gebruik p de bus", meldt wethouder L.Wille van de gemeente Sluis. Wille-vraagt zich daarom af of de bus nog wel moet blijven rij den. „We hebben nog een garan- liebedrag van 25.000 euro staan i bus. Dat is nog niet op- :t, maar je moet je afvra- jen of je wel iets in stand moet houden terwijl er weinig tot geen gebruik meer van wordt ge makt", aldus Wille, ian het begin van het nieuwe schooljaar gaat Wille in overleg met leerlingen en een docent maatschappijleer van het Zwin College. „Dan wil ik weten of de jeugd nu misschien andere eta blissementen aandoet. Vervol gens kunnen we bekijken of we echt stoppen of cle bus voortaan een andere route laten rijden. Tot 10 september blijft de bus in elk geval nog gewoon rijden." Uitbater R. Flemm van disco theek Joy zou het einde van de bus betreuren. Hij beaamt dat er steeds minder jeugd met de bus naar zijn discotheek komt, i maar dat betekent volgens hem niet dat het per definitie minder druk in zijn pand is. „We heb ben een hele stille periode ge had, maar dat herstelt zich nu weer wat. Ik heb geen idee hoe de jongeren nu komen. Het ge beurt dat ik het heel druk heb, terwijl er dezelfde avond vrij wel niemand in de bus zit. Dat vind ik een vreemd verhaal, ik krijg er vooralsnog geen vinger achter", aldus Flemm. Volgens de discotheek-eigenaar kiezen scholieren ook vaker voor alternatieven. „Vroeger ging je in het weekend sowieso naar de disco, maar nu zijn er meer mogelijkheden. Op zater dagavond via msn achter de computer met je vrienden klet sen, thuis samenkomen om iets te vieren, het zijn allemaal din gen van deze tijd. En het scheelt natuurlijk in de portemonnee. Daarnaast speelt Flemm ook het wegvallen van de jeugdeam- pings in West-Zeeuws-Vlaande- ren (het laatste jongerenterrein op De Wildhof in Retranche- ment werd twee jaar geleden ge sloten) parten. „Daar kwam voorheen heel wat vandaan. Bo vendien is de groep zestienjari gen in de gemeente Sluis nu niet zo groot. De groep veertien- en vijftienjarigen is een stuk gro ter. Die komen dus over een paar jaar naar de discotheek. Ik ben bang dat het stoppen van de rit ook echt het einde van de discobus betekent. Dat de bus te rugkomt als over een paar jaar de huidige groep veertienjari gen zich zich aandient, zie ik niet zo snel gebeuren." door Harold de Puysseleijr OSSENISSE - Bij mooi weer happen ze aan de lopende band toe, maar gisteren was het vol gens een gast van camping De Zeemeeuw in Ossenisse 'te wild voor de krabben'. De scores tijdens de jaarlijkse krabbenvangwedstrijd bleven dan ook onder de maat, De uitbaters van De Zeeu- meeuw houden de wedstrijd krabben vangen aan de boorden van de Westerschelde al voor het vierde jaar. De wedstrijd voor de kinderen van de cam- pinggasten vond gistermiddag plaats. Met bamboestokjes waar aan stukjes lever bungelden, pro beerden zo'n vijfentwintig kin deren de achtpotige schaaldie ren te verleiden, „We hebben het ook al eens met stukjes spek geprobeerd", zegt Terry de Waal van De Zeemeeuw, „maar rauwe runderlever vinden de krabben het lekkerst. Ze komen af op het bloed." Behalve gisteren dan, want het viel niet mee om bij de stevige bries die achter de zeedijk woei en in de wild klotsende golven tot een recordvangst te komen. „Er zijn te veel golven", mopper de de jonge Robin terwijl hij mis troostig naar het uiteinde van zijn stok kijkt. „Je kunt het bes te de stok even laten liggen, want de krabben ruiken het door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Met de aanhou ding van drie mannen uit Ter- neuzen en een inwoner van Sint Niklaas heeft de Zeeuwse poli tie de gewapende overval op res taurant Au Port in Philippine op 7 maart van dit jaar opgelost. Direct na de overval startte de politie een technisch en een buurtonderzoek. Later hoorde de politie nog tientallen getui gen, onder wie de gasten die tij dens de overval in het restau rant aanwezig waren. Het onderzoek kwam begin juni in een stroomversnelling toen bij een inbraak in België een 20-jarige inwoner van Sint Ni klaas en een 18- en 21-jarige in woner van. Terneuzen werden aangehouden. De verhoren maakten duidelijk dat er ver band bestond tussen deze ver dachten en de overvallers. Op 9 juni werd de 21-jarige Ter- neuzenaar aangehouden. Drie dagen later werd een 19-jarige plaatsgenoot opgepakt en op 20 juni volgde de aanhouding van een derde, 18-jarige, Terneuze- naar. De drie mannen uit Ter- neuzen zitten inmiddels in voor lopige hechtenis. De inwoner van Sint Niklaas zit nog vast in België. Enkele verdachten be kenden inmiddels hun betrok kenheid bij de overval. De overval op Au Port vond plaats op 7 maart dit jaar. Drie gewapende mannen drongen het restaurant binnen en dwongen de eigenaar de kassa te openen. Een gast, een collega-restaura teur, raakte gewond door een klap met een vuurwapen op zijn hoofd. Het trio ging ervandoor met enkele honderden euro's. De krabbenvangwedstrijd voor kinderen leverde gisteren een schamele oogst op. foto Wim Kooijman aas", adviseert Terry een Bel gische campinggaste. Na anderhalf uur vissen maakt Terry de balans op van de wed strijd, waarbij overigens alle kinderen die meegedaan hebben een prijsje krijgen. De vierjarige Gianni en de twaalfjarige Kim- berley gaan met de hoogste eer strijken; zij hebben - met hulp van hun ouders - ieder tien krab betjes aan de 'haak'geslagen. Al le deelnemers samen legden 35 krabben in de emmertjes. Vorig jaar waren het er bijna tweehon derd. „Dat wordt vanavond geen krab salade", lacht Terry. Misschien over twee weken, want dan vindt de wedstrijd voor de da mes van 12.00 tot 18.00 uur 'uitsluitend keukenshowroom KEUKENS i BADKAMERS Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 t (Advertentie) - JS "I's 1 Zes weken lang verschijnt deze zomer in de PZC de vakantierubriek. Elke zes dagen schrijft de redactie over een ander thema. Daarnaast laat de PZC elke dag het licht schijnen op een bijzonder element in het Zeeuwse landschap. tel: het is een warme dag, je Ibent jong, woont in Goes en ilnaar het strand. Wat doe je hn? Pak je de trein en ga je 3 sarVlissingen, of zoek je het 3' lichter bij huis? Een grote ,c ifiendenclub uit Goes en om- Ircken heeft de ideale plek ge- e' tonden: een grasveldje aan de het Goese Meer. Con- itantijn: „Hier komen alle gang-, n te uit Goes om te zwemmen üeen beetje te ehillen." tan de rand van het Goese leer, naast scoutingcentrum 'eBaak, achter de haven van ioesligt volgens de jongeren de felle plek. Een klein grasveld, iakbi] het water. Thierry: w Hier hebben we schaduw van ■op in boom, maar kunnen we ook I® idevolle zon gaan liggen. Bo adien zitten we lekker dicht - ij het water." Constantijn: „Er iveelruimte en je kan lekker acht op het gras liggen.Thier- Constantijn en de andere elf ijndan ook niet de enige jonge- indie hier komen ehillen. Over- jongeren. Allemaal bij Sn fiets, want de meesten wo- s «niet in de wijk het Goese p'° fer. De dertien vrienden zijn 1 ser's zomers vaak te vinden. uii teat: „Zodra de zon schijnt, ijnwij hier." En als de groep Spreekt richting het 'strand' te zijn ze er de hele middag, a* .Jk kom hier meestal .te( ndeen uur of één, de rest is er 9.3 sik een half uurtje later en zo '"deen uur of vijf, zes gaat ie- Jd Onweer naar huis." Niet al- Sin ten de zomer treffen de vrien- elkaar op het grasveldje. f tetantijn: „Ook in de winter refoi teve hier soms, maar dan Jjtj hit de hele middag. Vaak ko- ,(9e;teve 's avonds een biertje vi Éken en een beetje kletsen." lhi 'handje gras langs het water- van zijn vrienden daar te vinden zijn op een warme dag. Constan tijn: „Je kan wel naar Wilhelmi- nadorp, maar daar is het veel te saai. Er zijn veel te veel stenen en je kan nergens echt lekker lig gen." Zijn goede vriend Gerben is het met hem eens: „En die ste nen worden zo warm dat je er- niet meer op kan lopen." Toch is de groep een enkele keer ook bij Wilhelminadorp te vinden. „Als het hier saai wordt, gaan we er wel eens kijken, maar meestal raken we daar ook snel verveeld en vertrekken we weer", vertelt Constantijn. De vrienden zijn het niet snel beu. Hoewel niet iedereen het de perfecte plek vindt, is het vol gens hen wel het beste wat Goes te bieden heeft. Ben: „De kant is erg steil, waardoor je moeilijk uit het water komt. Het is niet zo diep en dat schelpenpadje ligt wel heel onhandig." Volgens Serif is het water niet altijd even schoon. Hij is de enige die niet uit Goes komt, maar uit Middelburg. Het strand van Vrouwenpolder heeft zijn voor keur, maar daar krijgt hij nie mand mee naartoe. „Veel te ver- weg", vindt Iris. Als de groep besluit een dagje aan het water te spenderen, weet iedereen meteen waar hij of zij moet zijn. „We liggen al tijd bij dezelfde boom, op dezelf de plek. Wat dat betreft zijn we wel een beetje de gangsters van hier", zegt Gerben. Na het werk, of juist daarvoor, pakt ie dereen snel een tas met hand doek, zonnebrand, een fles drin ken en een zak chips en springt op de fiets. „Het is het gezelligst als iedereen er is", zegt Kursat. „Van mij mag het nog iets druk ker worden, meestal zijn hier nog meer groepen jongeren." Hij heeft gelijk: gezinnen met kinderen of ouderen zie je hier bijna niet. Kursat: „Ik zou het niet erg vinden als ze wel zou den komen." Thierry: „Zolang ze maar niet op ons plekje gaan liggen!" De vriendengroep gaat niet al leen samen ehillen bij het Goese Meer, maar is ook regelmatig in de stad te vinden. Jamie: „We kennen elkaar van verschillende dingen: school, voetbal, dansles en internet." De meesten komen sinds een jaar naar het Goese Meer, sommigen al langer. Con stantijn: „We kwamen hier één keer en toen was het leuk. En als je het ergens naar je zin hebt, ga je er vaker heen." Leoni van de Schraaf Industrieweg 2 in Morres Wonen), tel: 0114-374455 NU DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND ZONDAG OPEN! (Advertentie) Het monumentje aan de Westerschelde. foto Willem Mieras De vriendenclub treft elkaar regelmatig aan de rand van het Goese meer. foto Willem Mieras Lopend over de Zeedijk bij 's-Gravenpolder komen wandelaars, vrijwel uit het niets, een grafzerkje tegen. Het is een monumentje voor de Bel gische luitenant Robert Deprez. Heel veel is er niet bekend over deze man. Hij werd geboren op 7 februari 1921 en kwam op 31 maart 1944 om het leven, toen het vliegtuig waarin hij zat bo ven de Westerschelde werd neer gehaald door de Duitsers. Deprez was dus een oorlogs held. En oorlogshelden worden geëerd. Tot op de dag vandaag, want er worden nog steeds nieu we bloemetjes geplant bij het zerkje. Deprez was afkomstig uit het Belgische Harelbeke en dus heeft hij ook daar een monu ment gekregen. Veel groter nog dan het grafzerkje in 's-Graven polder, waaronder hij overigens niet echt begraven ligt,,is de steen die daar aan de Gentse straat staat. Oorlog 1940 - 1945 in Memorian aan onze helden, staat daarop te lezen. Helden, want het monument is ook voor een andere Harelbekenaar, die het leven liet in de strijd voor vrijheid. Gaven beiden in hache lijke omstandigheden blijk van stoutmoedigheid en uithoudings vermogen, luidt de tekst verder, Uit België ontvlucht naar Enge land alwaar zij met vuur en dap perheid dienst namen als vrijwil ligers in het korps der gepara- chuteerden. Het monumentje in 's-Graven- polder is iets bescheidener van aard, maar vervult zeker nog een functie. Deprez krijgt de eer- die hij verdient en als wande laar sta je ook tijdens het uitla ten van de hond nog eens stil bij de gruwelijkheden van de Twee de Wereldoorlog'. Rob Paardekajn Kijk vandaag elders in de krant voor een uniek PZC abonneevoordeel. 50% korting op tweede kaartje The Lion King. het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Na diverse pas-sessies en over werk voor de naaisters, was de trouwjurk van de Hulster- se dan toch eindelijk klaar en naar wens. Een plaatje is het uiteindelijk geworden en de dame van het bruidshuis bel de haar enthousiast op dat ze haar creatie een paar dagen voor De Grote Dag kon ko men ophalen. Dat deed ze dan ook. Netjes gesteven hing hij in een hoes, klaar om te dragen op de dag dat ze haar geliefde zou beloven 'in voor- en tegen spoed' aan zijn zijde te blij ven. Bij de bruidszaak zijn ze blijk baar minder romantisch inge steld. Dat bleek wel toen de verkoopster haar uitbundig uitzioaaide: „Tot ziens!!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 57