5elg heeft Schouwen ontdekt De gangsters van het 'strandje' "killen aan het Goese Meer Hoort en zegt 't voort PZC ampings zitten redelijk vol maar er zijn nog plaatsen voor late boekers VERSCHOORE Nog steeds bloemen voor Belgische luitenant Deprez branuu nuisi Abonnees opgelet! Aan de rand van het Goese meer -tie: 0113-315649 kpzc.nl ilredactie@pzc.nl jbus31( 4460 AA Goes «rtentie-exploitatie: .j en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ls-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. terdag 23 juli 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Zes weken lang verschijnt deze zomer in de PZC de vakantierubriek. Elke zes dagen schrijft de redactie over een ander them'a. Daarnaast laat de PZC elke dag het licht schijnen op een bijzonder element in het Zeeuwse landschap. zeeuwse almanak Tot ziens Na diverse pas-sessies en over werk voor de naaisters, ivas de trouwjurk van de Hulster- se dan toch eindelijk klaar en naar wens. Een plaatje is het uiteindelijk geworden en de dame van het bruidshuis bel de haar enthousiast op dat ze haar creatie een paar dagen voor De Grote Dag kon ko men ophalen. Dat deed ze dan ook. Netjes gesteven hing hij in een hoes, klaar om te dragen op de dag dat ze haar geliefde zou beloven 'in voor- en tegen spoed' aan zijn zijde te blij ven. Bij de bruidszaak zijn ze blijk baar minder romantisch inge steld. Dat bleek wel toen de verkoopster haar uitbundig uitzwaaide: „Tot ziens!!" Op de originele wijze op Kodak Fotopapier! Alleen bij... rmn I IJ iinii'iw^Mi'ii.MI Veer Middelharnis-Hellevoetsluis MIDDELHARNIS - Op de valreep gaat het toeristisch fietspontje Middelharnis-Hellevoetsluis toch nog varen. Tot voor kort was het de stichting Fiets een rondje met een pontje niet gelukt een schipper te vinden die het pon tje wilde exploiteren. De overtocht over het Haringvliet wordt de komende maanden verzorgd door het luxe zeil en charterjacht 'De Zeeland' van schipper J. van der Staa- ij. Vanaf 25 juli tot en met 31 augustus vaart het schip van maandag tot en met donderdag twee maal per dag. Al leen tijdens Sail Amsterdam wordt niet gevaren. Interesse voor Businesspark ZIERIKZEE - Diverse geïnteresseerden hebben zich bij de gemeente Schouwen-Duiveland gemeld voor vestiging in het Businesspark. Dat schrijft het college van B en W in antwoord op vragen van Alert!. De fractie maakt zich zorgen over de interesse van bedrijven om zich te vestigen op het bedrijventerrein. In 2001 is al grond aangekocht voor dit project en als onvoldoende bedrijven zich mel den, levert dit een verlies op voor de gemeente. De fractie noemt de investering risicovol en wil weten of de raad in de toekomst vooraf geconsulteerd wordt als dergelijke in vesteringen worden gedaan. Het college zegt dit toe. Alert! wil ook van het gemeentebestuur weten of ook on derzocht is of woningbouw in het gebied tot de mogelijk heden behoort. Het college schrijft dat dit niet aan de or de is. Woningbouw is geprojecteerd in Poortambacht 11 en Noorderpolder. Water bouwput gecontroleerd MIDDELBURG - Het waterschap Zeeuwse eilanden neemt volgende week monsters van het water in de bouw put aan de Zuidsingel in Middelburg om de waterkwali teit te controleren. Omwonenden hebben aangegeven dat ze zich daar zorgen over maken. Wanneer de resultaten bekend zijn, wordt bekeken of het nodig is om opnieuw monsters te nemen. Gisteren werd ook bekendgemaakt dat het waterpeil in de bouwput wordt verhoogd. Dat is nodig om te voorkomen dat zand in de put loopt. Computer gestolen VLISSINGEN - Uit een woning aan de Verkuijl Quakke- laarstraat in Vlissingen is donderdagavond een computer en andere elektronische apparatuur gestolen. De inbraak vond tussen 20.00 en 24.00 uurplaats. Advertentie the LION KING VLISSINGEN - De bruisende branding, de boulevard en het ma ritieme verleden: Vlissingen is gisteren uitgebreid bejubeld tij dens het stads- en dorpsomroepersconcours op de Kleine Marlet. 'Hoort en zegt 't voort.'De oudste stadsomroeper, Dirk Jansz (83) uit Enkhuizen, is onder de indruk van de combinatie van heden en verleden. Zijn roep klinkt niet meer zo luid als die van de ande re elf deelnemers. Wel heeft hij een duidelijke boodschap: 'Kom niet aan Vlissingen, kom naar Vlissingen'. Hij klingelt met zijn bel en doet een stap naar achteren. Nederlands Stadsomroepers- kampioen, Klaas Koper uit Zandvoort, heeft het liever over het heden. Hij doet zijn naam eer aan en slaat hard op een koperen bord voor hij begint.De jury is het meest onder de indruk van de humor en de duidelijkheid van Klaas Koper. Hij mag de Vlissing- se Branding Bokaal mee naar huis nemen. foto Lex de Meester Het monumentje aan de Westerschelde. foto Willem Mieras Lopend over de Zeedijk bij 's-Gravenpolder komen wandelaars, vrijwel uit het niets, een grafzerkje tegen. Het is een monumentje voor de Bel gische luitenant Robert Deprez. Heel veel is er niet bekend over deze man. Hij werd geboren op 7 februari 1921 en kwam op 31 maaii 1944 om het leven, toen het vliegtuig waarin hij zat bo ven de Westerschelde werd neer gehaald door de Duitsers. Deprez was dus een oorlogs held. En oorlogshelden worden geëerd. Tot op de dag vandaag, want er worden nog steeds nieu we bloemetjes geplant bij het zerkje. Deprez was afkomstig uit het Belgische Harelbeke en dus heeft hij ook daar een monu ment gekregen. Veel groter nog dan het grafzerkje in 's-Graven- polder, waaronder hij overigens niet echt begraven ligt, is de steen die daar aan de Gentse straat staat. Oorlog 1940 - 1945 in Memonan aan onze helden, staat daarop te lezen. Helden, want het monument is ook voor een andere Harelbekenaar, die het leven liet in de strijd voor vrijheid. Gaven beiden in hache lijke omstandigheden blijk van- stoutmoedigheid en uithoudings vermogen, luidt de tekst verder, Uit België ontvlucht naar Enge land alioaar zij met vuur en dap perheid dienst namen als vrijwil ligers in het korps der gepara- chuteerden. Het monumentje in 's-Graven polder is iets bescheidener van aard, maar vervult zeker nog een functie. Deprez krijgt de eer die hij verdient en als wande laar sta je ook tijdens het uitla ten van de hond nog eens stil bij de gruwelijkheden van de Twee de Wereldoorlog. Rob Paardekam Industrieweg 2 in Morres Wonen), tel: 0114-374455 NU DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND ZONDAG OPEN! ^rMelita Lanting CRGH-HAAMSTEDE - Meer ilgen en minder Duitsers. Het tantievierend publiek op louwen-Duiveland verandert Igzamerhand. Na een kom- itvol voorseizoen weet de toe- si deze week de weg naar het jind inmiddels wel goed te vin- 10. Ifij moeten echt zoeken om »r de laatste gasten nog een ijsje te vinden", juicht Troost, voorzitter Recron en snpinghouder. De Recron ver- iênwoordigl vooral de grotere apings. Zijn collega A. Smits sa de Vekabo (minicampings) ginder vrolijk gestemd. „Aan »kust hebben de campings een ale bezetting maar in het ach- dand is nog volop plaats." U beeld wordt bevestigd door acteur J. Klapwijk van de jV Schouwen-Duiveland. get is goed gevuld maar er zijn jg plekjes." Volgens Klapwijk ïft dit verschillende oorza- Hi, maar economische motie- q spelen zeker een rol. Steeds meer mensen gaan niet pvakantie en er zijn veel aan gingen op de wereldmarkt." iijdenkt dat dit ook een van de ffzaken is dat Duitsers wegblij- gi, „Ook daar gaat het econo- sch minder.i bBelg daarentegen heeft Zee- ontdekt, stelt Klapwijk en jwordt daarin bevestigd door van de Hoef, directeur Water- nd Neeltje Jans. Het attractie- houdt nauwkeurig bij [aarde gasten vandaan komen, iet alleen of ze vanuit huis ko len of op de camping staan, aar ook uit welk land de gas- akomen. vHet aantal Duitsers ■r. f tel: het is een warme dag, je j, jbent jong, woont in Goes en I lil naar het strand. Wat doe je 1 bn?Pak je de trein en ga je nar Vlissingen, of zoek je het Echter bij huis? Een grote jj liendenclub uit Goes en om- j! treken heelt de ideale plek ge- i«ndeneen grasveldje aan de and van het Goese Meer. Con- JJ, Jantijn: „Hier komen alle gang- tere uit Goes om te zwemmen jj neen beetje te chillen." S Me rand van het Goese fecr, naast scoutingcentrum kBaak, achter de haven van Soes ligt volgens de jongeren de kale plek. Een klein grasveld, takbij het water. Thierry: lo fchebben we schaduw van Sn boom, maar kunnen we ook ade volle zon gaan liggen. Bo- ®dien zitten we lekker dicht Üjhetwater." Constantijn: „Er steel ruimte en je kan lekker Khtop het gras liggen." Thier- iJ.Constantijn en de andere elf ii sjndan ook niet de enige jonge- i 9die hier komen chillen. Over- iliiggen jongeren. Allemaal bij Mets, want de meesten wo- aniet in de wijk het,Goese !l [Kr. De dertien vrienden zijn la tï' 's zomers vaak te vinden. pat: „Zodra de zon schijnt, jVwij hier." En als de groep Spreekt richting het 'strand' te pan, zijn ze er de hele middag, teie: „Ik kom hier meestal Meen uur of één, de rest is er lak een half uurtje later en zo Meen uur of vijf, zes gaat ie teen weer naar huis." Niet al ruin de zomer treffen de vrien- elkaar op het grasveldje, fbnstantijn: „Ook in de winter Hp we hier soms, maar dan Moit de hele middag. Vaak ko- ®awe 's avonds een biertje teken en een beetje kletsen." "■'•randje gras langs het water ■voor Thierry misschien de ide- teplek, maar als Goes een echt Mnd zou hebben, zouden veel (Advertentie) wat wij binnenkrijgen is sterk verminderd. Dat gat wordt opge vuld door Belgen. Wij hebben daar ook veel energie in gesto ken en dat heeft resultaat ge had." Volgens Klapwijk is Schouwen-Duiveland interes sant voor de Belgen door de bete re verbinding met de Wester- scheldetunnel. „We hebben na tuurlijk een heel andere kust dan België en ook de gastrono mie trekt." Uit de cijfers van Waterland Neeltje Jans blijkt ook dat het aantal dagtoeristen dat het park bezoekt stijgt. „En er komen wel minder gasten van af de camping." Besteding A. Smits van de Vekabo heeft die trend ook gezien. „Mensen blijven veel meer op de cam ping. Ze gaan wel een stukje fiet sen, maar ze gaan niet meer da gelijks naar attracties." Maal ais de toerist eenmaal binnen is, wordt de hand niet meer op de knip gehouden, stelt Van de Hoef van Waterland Neeltje Jans. „De gemiddelde besteding per persoon neemt toe. Mis schien komt dat doordat men sen het hele jaar door moeten be zuinigen en als ze op vakantie zijn dat even niet willen en de creditcard makkelijker trek ken." Ook bij de horeca op het eiland wordt dit ervaren. Het is niet al tijd gemakkelijk om mensen naar binnen te krijgen maar als ze er eenmaal zijn, wordt er wel uitgegeven. W. Ginjaar van Ho reca Nederland is momenteel re delijk tevreden. „De maand juli valt niet tegen.. .Maar of we nu nog goed kunnen maken wat we in de eerdere maanden niet heb ben gehad is de vraag." van zijn vrienden daar te vinden zijn op een warme dag. Constan tijn; „Je kan wel naar Wilhelmi- nadorp, maar daar is het veel te saai. Er zijn veel te veel stenen en je kan nergens echt lekker lig gen." Zijn goede vriend Gerben is het met hem eens: „En die ste nen worden zo warm dat je er niet meer op kan lopen." Toch is de groep een enkele keer ook bij Wilhelminadorp te vinden. „Als het hier saai wordt, gaan we er wel eens kijken, maar meestal raken we daar ook snel verveeld en vertrekken we weer", vertelt Constantijn. De vrienden zijn het niet snel beu. Hoewel niet iedereen het de perfecte plek vindt, is het vol gens hen wel het beste wat Goes te bieden heeft. Ben: „De kant is erg steil, waardoor je moeilijk uit het water komt. Het is niet zo diep en dat sehelpenpadje ligt wel heel onhandig." Volgens Serif is het water niet altijd even schoon. Hij is de enige die niet uit Goes komt, maar uit Middelburg. Het strand van Vrouwenpolder heeft zijn voor keur, maar daar krijgt hij nie mand mee naartoe. „Veel te ver weg", vindt Iris. Als de groep besluit een dagje aan het water te spenderen, weet iedereen meteen waar hij of zij moet zijn. „We liggen al tijd bij dezelfde boom, op dezelf de plek. Wat dat betreft zijn we wel een beetje de gangsters van hier", zegt Gerben. Na het werk, of juist daarvoor, pakt ie dereen snel een tas met hand doek, zonnebrand, een fles drin ken en een zak chips en springt op de fiets. „Het is het gezelligst als iedereen er is", zegt Kursat. „Van mij mag het nog iets druk ker worden, meestal zijn hier nog meer groepen jongeren." Hij heeft gelijk: gezinnen met kinderen of ouderen zie je hier bijna niet. Kursat: „Ik zou het niet erg vinden als ze wel zou den komen." Thierry: „Zolang ze maar niet op ons plekje gaan liggen!" De vriendengroep gaat niet al leen samen chillen bij het Goese Meer, maar is ook regelmatig in de stad te vinden. Jamie: „We kennen elkaar van verschillende dingen: school, voetbal, dansles en internet." De meesten komen sinds een jaar naar het Goese Meer, sommigen al langer. Con stantijn: „We kwamen hier één keer en toen 'was het leuk. En als je het ergens naar je zin hebt, ga je er vaker heen." Leoni van de Schraaf ©Disney Kijk vandaag elders in de krant voor een uniek PZC abonneevoordeel. 50% korting op tweede kaartje The Lion King. het alfabet van Zeeland De vriendenclub treft elkaar regelmatig aan de rand van het Goese meer. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51