Contract Zeelandhallen sluitend )e gangsters van het 'strandje' killen aan het Goese Meer Hoort en zegt 't voort PZC BEERTENDER /T THUISTAP t.w.v. 199,- CADEAU! jj Grando Hulst zeeuwse almanak Tot ziens Nog steeds bloemen voor Belgische luitenant Deprez VERSCHOOI ]oes gaat nooit zwaar het schip in bij onverhoopt debacle met exploitant Abonnees opgelet! Aan de rand van het Goese meer ierdag vrijdag indag JULI. kqqpavoho <°op/\vond editie Bevelanden-Tholen Di SPECIALE KOOPDAGEN: Bij aankoop van een keuken vanaf 5.000,- Industrieweg 2 in Morres Wonen), tel: 0114-374455 NU DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND ZONDAG OPEN! Advertentie Na diverse pas-sessies en over werk voor de naaisters, ivas de trouwjurk van de Hulster- se dan toch eindelijk klaar en naar wens. Een plaatje is het uiteindelijk geworden en de dame van het bruidshuis bel de haar enthousiast op dat ze haar creatie een paar dagen voor De Grote Dag kon ko men ophalen. Dal deed ze dan ook. Netjes gesteven hing hij in een hoes, klaar om te dragen op de dag dat ze haar geliefde zou beloven 'in voor- en tegen spoed' aan zijn zijde te blij ven. Bij de bruidszaak zijn ze blijk baar minder romantisch inge steld. Dat bleek wel toen de verkoopster haar uitbundig uitzwaaide: „Tot ziens!!" VLISSINGEN - De bruisende branding, de boulevard en het ma ritieme verleden: Vlissingen is gisteren uitgebreid bejubeld tij dens het stads- en dorpsomroepersconcours op de Kleine Markt. 'Hoort en zegt 't voort.'De oudste stadsomroeper. Dirk Jansz (83) uit Enkhuizen, is onder de indruk van de combinatie van heden en verleden. Zijn roep klinkt niet meer zo luid als die van de ande re elf deelnemers. Wel heeft hij een duidelijke boodschap: 'Kom niet dan Vlissingen, kom naar Vlissingen'. Hij klingelt met zijn bel en doet een stap naar achteren. Nederlands Stadsomroepers kampioen, Klaas Koper uit Zandvoort, heeft het liever over het heden. Hij doet zijn naam eer aan en slaat hard op een koperen bord voor hij begint.De jury is het meest onder de indruk van de humor en de duidelijkheid van Klaas Koper. Hij mag de Vlissing- se Branding Bokaal mee naar huis nemen. foto Lex de Meester hel: het is een warme dag, je ong, woont in Goes en naar het strand. Wat doe je i?Pak je de trein en ga je d'lissingen, of zoek je het her bij huis? Een grote idenclub uit Goes en om zeil heeft de ideale plek ge en: een grasveldje aan de van het Goesé Meer. Con- ilijn: „Hier komen alle gang- suit Goes om te zvycmmen »n beetje te chillen." ide rand van het Goese naast scoutingcentrum 'aak, achter de haven van ligt volgens de jongeren de de plek. Een klein grasveld, ibijhet water. Thierry: sr hebben we schaduw van boom, maar kunnen we ook bolle zon gaan liggen. Bo- ien zitten we lekker dicht lel water." Constantijn: „Er iel ruimte en je kan lekker hop het gras liggen." Thier- lonstantijn en de andere elf 'dan ook niet de enige jonge- üe.hier komen chillen. Over- gen jongeren. Allemaal bij fiets, want de meesten wo- loiet in de wijk het Goese De dertien vrienden zijn szomers vaak te vinden, rat: „Zodra de zon schijnt, iwij hier.En als de groep Njt richting het 'strand' te Mijn ze er de hele middag. K „Ik kom hier meestal j«n uur of één, de rest is er teen half uurtje later en zo ^en uur of vijf, zes gaat ie- sn'weer naar huis." Niet al- in de zomer treffen de vrien dkaar op het grasveldje, ^tantijn: „Ook in de winter we hier soms, maar dan ildehele middag. Vaak ko- iwe's avonds een biertje fenen een beetje kletsen." randje gras langs het water »rThierry misschien de ide- ?kk, maar als Goes een echt ®lzou hebben, zouden veel van zijn vrienden daar te vinden zijn op een warme dag. Constan tijn: „Je kan wel naar Wilhelmi- nadorp, maar daar is het veel te saai. Er zijn veel te veel stenen en je kan nergens echt lekker lig gen." Zijn goede vriend Gerben is het met hem eens: „En die ste nen worden zo warm dat je er niet meer op kan lopen." Toch is de groep een enkele keer ook bij Wilhelminadorp te vinden. „Als het hier saai wordt, gaan we er wel eens kijken, maar meestal raken we daar ook snel verveeld en vertrekken we weer", vertelt Constantijn. De vrienden zijn het niet snel beu. Hoewel niet iedereen het de perfecte plek vindt, is het vol gens hen wel het beste wat Goes te bieden heeft. Ben: „De kant is erg steil, waardoor je moeilijk uit het water komt. Het is niet zo diep en dat schelpenpadje ligt wel heel onhandig." Volgens Serif is het water niet altijd even schoon. Hij is de enige die niet uit Goes komt, maar uit Middelburg. Het strand van Vrouwenpolder heeft zijn voor keur, maar daar krijgt hij nie mand mee naartoe. „Veel te ver weg", vindt Iris. Ais de groep besluit een dagje aan het water te spenderen, weet iedereen meteen waar hij of zij moet zijn. „We liggen al tijd bij dezelfde boom, op dezelf de plek. Wat dat betreft zijn we wel een beetje de gangsters van hier", zegt Gerben. Na het werk, of juist daarvoor, pakt ie dereen snel een tas met hand doek, zonnebrand, een fles drin ken en een zak chips en springt op de fiets. „Het is het gezelligst als iedereen er is", zegt Kursat. „Van mij mag het nog iets druk ker worden, meestal zijn hier nog meer groepen jongeren." Hij heeft gelijk: gezinnen met kinderen of ouderen zie je hier bijna niet. Kursat: „Ik zou het niet erg vinden als ze wel zou den komen." Thierry: „Zolang ze maar niet op ons plekje gaan liggen!" De vriendengroep gaat niet al leen samen chillen bij het Goese Meer, maar is ook regelmatig in de stad te vinden. Jamie: „We kennen elkaar van verschillende dingen: school, voetbal, dansles en internet." De meesten komen sinds een jaar naar het Goese Meer, sommigen al langer. Con stantijn: „We kwamen hier één keer en toen was het leuk. En als je het ergens naar je zin hebt, ga je er vaker heen. Leoni van de Schraaf De vriendenclub treft elkaar regelmatig aan de rand van het Goese meer. foto Willem Mieras L-e; 0113-315649 Ls 31,4460 AA Goes L en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ks-Vlaanderem 0114-372770; jod- ||EO-4562500 isrdag 23 juli 2005 Water bouwput gecontroleerd MIDDELBURG - Het waterschap Zeeuwse eilanden neemt volgende week monsters van het water in de bouw put aan de Zuidsingel in Middelburg om de waterkwali teit te controleren. Omwonenden hebben aangegeven dat ze zich daar zorgen over maken. Wanneer de resultaten bekend zijn, wordt bekeken of het nodig is om opnieuw monsters te nemen. Gisteren werd ook bekendgemaakt dat het waterpeil in de bouwput wordt verhoogd. Dat is nodig om te voorkomen dat zand in de put loopt. Overval Philippine opgelost TERNEUZEN - Met de aanhouding van drie mannen uit Terneuzen en een inwoner van Sint Niklaas heeft de Zeeuwse politie de gewapende overval op restaurant Au Port in Philippine op 7 maart van dit jaar opgelost. Direct na de overval startte de politie een technisch en een buurtonderzoek. Later hoorde de politie nog tiental len getuigen. Het onderzoek kwam begin juni in een stroomversnelling toen bij een inbraak in België een 20-jarigë inwoner van Sint Niklaas en een 18- en 21-jarige inwoner van Terneu zen werden aangehouden. De verhoren maakten duidelijk dat er verband bestond, tussen deze verdachten en de over vallers. Op'9 juni werd de 21-jarige Terneuzenaar aange houden. Drie dagen later werd een 19- jarige plaatsgenoot opge pakt en op 20 juni volgde de aanhouding van een derde, 18-jarige, Terneuzenaar. De drie mannen uit Terneuzen zitten inmiddels in voorlopige hechtenis. De inwoner van Sint Niklaas zit nog vast in België. Enkele verdachten be kenden inmiddels hun betrokkenheid bij de overval. Fietser overvallen in Souburg OOST-SOUBURG - Bij de draaibrug in Oost-Souburg heeft een gewapende man gistermorgen rond half drie een fietser overvallen. Twintig minuten later hield de politie een zeventienjarige Vlissinger aan als verdachte. Plij is gis teren verhoord. Het slachtoffer, een 25-jarige man uit Delft, fietste vanuit Vlissingen langs het kanaal toen de overvaller verscheen. Hij richtte een wapen op hem, dwong hem af te stappen en eiste zijn portemonnee met daarin een pinpas. Het slachtoffer moest ook zijn pincode geven. Kort na de over al is bij een bank in Vlissingen geld van de rekening van het slachtoffer opgenomen. De verdachte werd even latex- in Vlissingen aangehouden. (Advertentie) Zes weken lang verschijnt deze zomer in de PZC de vakantierubriek. Elke zes dagen schrijft de redactie over een ander thema. Daarnaast laat de PZC elke dag het licht schijnen op een bijzonder element in het Zeeuwse landschap. Het monumentje aan de Westerschelde. foto Willem Mieras Lopend over de Zeedijk bij 's-Gravenpolder komen wandelaars, vrijwel uit het niets, een grafzerkje tegen. Het is een monumentje voor de Bel gische luitenant Robert Deprez. Heel veel is er niet bekend over deze man. Hij werd geboren op 7 februari 1921 en kwam op 31 maart 1944 om het leven, toen het vliegtuig waarin hij zat bo ven de Westerschelde werd neer gehaald door de Duitsers. Deprez was dus een oorlogs held. En oorlogshelden worden geëerd. Tot op de dag vandaag, want er worden nog steeds nieu we bloemetjes geplant bij het zerkje.1 Deprez was afkomstig uit het Belgische Harelbeke en dus heeft hij ook daar een monu ment gekregen. Veel groter nog dan het grafzerkje in 's-Graven polder, waaronder hij overigens niet echt begraven ligt, is de steen die daar aan de Gentse straat staat. Oorlog 1940 - 1945 in Memorian aan onze helden, staat daarop te lezen. Helden, want het monument is ook voor een andere Hai-elbekenaar, die het leven liet in de strijd voor vrijheid. Gaven beiden in hache lijke omstandigheden blijk van stoutmoedigheid en uithoudings vermogen, luidt de tekst verder, Uit België ontvlucht naar Enge land alwaar zij met vuur en dap perheid dienst namen als vrijwil ligers in het korps der gepara- chuteerden. Het monumentje in 's-Graven polder is iets bescheidener van aard, maar vervult zeker nog een functie. Deprez krijgt de eer die hij verdient en als wande laar sta je ook tijdens het uitla ten van de hond nog eens stil bij de gruwelijkheden van de Twee de Wereldoorlog. Rob Paardekam Op de originele wijze op Kodak Fotopapier! Alleen bij... rTT„iHiTJr-ULi|H'i'i^ „Frank Balkenende IfS - De gemeente Goes pi bij de ontwikkeling van de jandhallen geen grote risi- l mocht de samenwerking (exploitant Libéma om-wei reden dan ook stuklopen. I zegt wethouder S. van [tóteinde (VVD, economie). verwacht absoluut geen ade zoals in Den Helder, ir vele miljoenen euro's zijn aken in het nautisch thema- Cape Holland, dat weinig zekers trekt. Libéma bekt irin een publiek-private sa- iwerlung de kar met Wil- jsoordBV, een dochteronder- ang van de gemeente. Wil- aoord en een groot deel van «emeenteraad hebben echter a vertrouwen meer in Libé- Drie commissai-issen van üemsoord BV, onder wie een thouder, zijn daarom opge- pt. Het college van B en W [wel verder met de private fer. ivertrek van de commissaris- volgt op een serie geruchten lantijgingen over gerommel (subsidies, fraude en oplich- lOpenbaar Ministerie in Alk- ar begon in april een onder- inaar Willemsoord BV en (ma. De topattractie van het mapark, de VOC-replica os Willem, was ook onder aan het justitiële onder- LOok, zo ging het gerucht, Libéma dubieuze bonussen (de commissarissen van Wil- asoord hebben betaald, t OM kwam recent met het Irapport van het onderzoek, [Libéma op alle punten vrij- it, Er zijn geen sti-afbare fei ten vastgesteld. Libéma hulde zich lang in stilzwijgen, maar heeft enkele weken terug de ge meenteraad van Den Helder tekst en uitleg gegeven. Van du bieuze bonussen was geen spra ke, het ging om voorfinancie ring op verzoek van de gemeen te, stelt Libéma, dat zich ernstig in zijn reputatie geschaad voelt. Ook voor de Zeelandhallen in Goes is gekozen voor pu bliek-private samenwei'king. Wethouder Van 't Westeinde zegt dat het contract voldoende waarborgen en boeteclausules bevat, mocht Libéma zich niet aan afspraken houden en vice versa. Tot nu toe verloopt cle sa menwerking prima, zegt de wet houder. „Wij vinden Libéma een betrouwbare partner." Goes steekt 7,2 miljoen euro in het project. Dat geld is nodig voor een aftakking van de roton de (die ligt er al), een nieuw par keerterrein met veertienhon derd plaatsen (bijna klaar) en de renovatie van de twee be staande hallen. Dat geld betaalt Libéma over een periode van vijftien jaar te rug via de erfpachtcanon. Libé ma financiert zelf de bouw van de derde hal en een vrijetijdscen trum, waarvoor al ondernemin gen zijn gecontracteerd. Het be drijf verwacht dat het complex in september 2006 open kan. Volgens Van 't Westeinde is het risico voor de gemeente gering. Mocht de samenwerking spaak lopen, dan bezit Goes altijd nog de grond, die 5,6 miljoen euro waard is, en een nieuw parkeer terrein. De Goese wethouder ge looft er echter heilig in dat Libé ma de Zeelandhallen tot een flo rerende onderneming zal ma ken. Kijk vandaag elders in de krant voor een uniek PZC abonneevoordeel. 50% korting op tweede kaartje The Lion King. het alfabet van Zeeland ïhiLIONIÜHS ©Disney

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45