pzc ust langs Duinweg hersteld Danceparade is een positieve drug PZC PZC Wat nou sfeerloze boulevard? -13 politie boekt resultaat met surveillances op staproute in Zoutelande Kunst- en Cultuurroute in Walcherse dorpen Vanaf 23 juli uniek en exclusief Abonnee Voordeel bij Free Record Shop zaterdag 23 juli 2005 wWflndv van den Hurk [liTELANDE - Ze hebben zin u die extra politiecontroles [de Duinweg in Zoutelande. y. wat baldadige jongeren j aangepakt en buurtbewo- js hebben geen overlast meer. ihel: voorjaar kreeg de politie s heel wat meldingen binnen 3afgetrapte autospiegels van ito's die langs de Duinweg ge- 1 stonden. Dat aantal is danig afgenomen, weet voor- jterJ. van Mourick. Ie politie heeft haar aandacht jnschoots gegeven aan de rou- enwas er iedere stapavond te aden, als het even kon. Ook is ji paar keer ingegrepen. Of ilecit heeft geholpen, kunnen, epas over een paar maanden fer zeggen. Maar er is zijn in ïgeval nog weinig klachten." [iblijkt uit een rondgang aan Duinweg. Geen bewoner die gaangifte heeft hoeven doen. 'vernielingen domineren niet «rde straatgesprekken. jou.nu u het zegt", peinst me- ouw Pieterse, „het is de laat- ftijd erg rustig qua vernielin- 31. Vorig jaar was het schering jinslag. Toen werd de zuil van s hotel telkens kapotgetrapt. j'noor je er niets meer over op annenkoeken len voor het oede doel 1GTEKERKE - De Neder- iids hervormde kerk in Aagte- nke houdt dinsdag 26 juli een |enkoekenfeest. opbrengst is bestemd voor project tegen aids in Kampa- de hoofdstad van Oeganda. »en betaling van 3,50 euro ideren 2,50) kunnen bezoe- K. onbeperkt pannenkoeken ai,Het feest begint om 17.30 l' in de tent op de hoek van de kelingseweg en de Aagtekerk- I- asar Malam i tropische tuin 10UWENPOLDER - In de ibtropische tuin in Vrouwen- ilder wordt van donderdag 28 en met zondag 31 juli een ar malam gehouden. ijdens de pasar zijn er optre- van onder meer Danny sa, Krida Art Group Ban- tag, Pudji Jansen-Astuti, Ja de Tempo Doeloe istrels. der zijn er veertig kraampjes ar bezoekers oosterse produc- e kunnen kopen. E. van Toll se restaurant Surabaya in Mid- ilotirg' verzorgt kooksessies. subtropische tuin is te vin- 3 aan de Fort den Haakweg tPasar Malam in Vrouwenpol- "s dagen geopend van 10tot 23.00 uur.. Bezorgklachten: 800-0231231 pmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; igs tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Ruitenruststraat 18 Postbus 8070 iö EB MIDDELBURG ik 0118-493000 ax; 0118-493009 ■mail: redwalch@pzc.nl laurits Sep (chef) adia Berkelder Pth Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Slationspark 28 Postbus 31 ^60 AA GOES bi: (0113)315500 fax: (0113)315669 bnail: redactie@pzc.nl INTERNET ijww.pzc.nl [jf-mail: web@pzc.nl straat. Hoewel de toptijd natuur lijk nog moet komen, vanaf vol gende week. Dan fietst die cam- pingjeugd naar de discotheken. Want ik denk niet dat het de Zoutelandse jongeren betreft." Dat denkt ook buurvrouw J. de Visser. „Het was me juist opge vallen, dat de weekenden zo rus tig verlopen. Niet alleen qua ver nielingen, maar ook qua geluid. Voorheen hoorde je die uitlaten, of ze schreeuwen op straat. Blij clat die periode voorbij is." Dat zijn ze bij de gemeente ook. „Er komen nog maar weinig tot geen klachten binnen", zegt P. Kluijfhout, die het woord voert voor de gemeente. „Eerst was dat beeld heel an ders. Wel komen er nog klach ten binnen uit Dishoek, langs diezelfde route. Maar dat zijn er niet schrikbarend veel. Voor heen was dat ook al. Het is niet zo dat de baldadigheid zich heeft verplaatst." Als mevrouw Gabriëlse op een reguliere zondagochtend uit het raam keek, zag ze dikwijks ka potte autospiegels op straat lig gen. Maar nu niet meer. „Dat is veel minder geworden. Van buren heb ik gehoord dat er meer politie rondrijdt, maar die hoor ik niet. Ik slaap heel goed. Alleen als je dat niet lukt, is het vervelend. Mijn vader zei altijd: de nacht is voor het ongedierte. Maar ja, nu willen ze op stap." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Trots van Vlissingen. Favoi'iete fietsroute van toeristen. En iets wat Middelburg lekker niet heeft. De boulevard. Vraag het fans, ze weten best wat verbeterpuntjes te bedenken. Die luidruchtige uitlaten, om maar iets te noemen. Of die kleurloze betegeling. Maar saai? Zijn ze nou helemaal... Toch staat het in het onderzoek, dat stu denten van de Hogeschool Zeeland heb ben gedaan: toeristen vinden de boule vard van Vlissingen maar saai. Liever zien ze meer cafés, meer groen, meer 'oude bebouwing' en minder auto's. Die toeristen waren gisteren zeker de stad al uit. Want hoe koud het ook is, hoe hard de wind ook blaast: toeristen zijn er genoeg op de boulevard. En niet omdat het geen weer is voor het strand. Gewoon, omdat ze boulevardgek zijn. „Héérlijk!roept moeder Van Riesen gelijk uit. Ze staat met haar gezin bij een verrekijker, die uitkijkt over zee. Dikke trui, windjacks, lange broek. Maar ze staat er wél. „Elk jaar zeker een paar keer. Wij komen uit Wezep, vlakbij Zwolle. Daar heb je geen zee. Als we een dagje op stap gaan, belan den we vaak hier. Altijd die boulevard. Tja, dat heeft wel wat." Dochter Van Riesen heeft nog wel een suggestie voor toerismewethouder Van der Maden. „Meer strandtentjes, dat zou leuk zijn. Net als in Noordwijk." Vakantiegevoel Dat zegt ook meneer Beverwijk, die juist met zijn elektrische x-ólstoel zijn dagelijkse boulevardtochtje aflegt. „Soms denk ik wel eens: er mag best wat meer hox-eca komen. Je ziet weinig jongeren en dat is toch jammer. En die betegeling mag wat moderner van mij. Er liggen zo veel tegels los, als ze die vei'vangen, kunnen ze gelijk een nieuw dessin kiezen. Eentje met meer kleur." En verder? „Verder niets. Ik weet niet wat er nog beter zou moeten. Ik woon vijf jaar op de boulevard en ik heb nog steeds elke keer een vakantiegevoel." Het klinkt misschien cliché, maar dat zegt dus bijna elke boulevardbewoner. Ook meneer en mevrouw Geldof. „Ooit zijn we verhuisd naar Spanje. Ook aan zee, overigens. Toen we terug kwamen, kochten we een huis in Dord recht. Lekker bij familie, dachten we. Nou, ik wist niet hoe snel ik terugmoest naar Vlissingen. Leuk hoor, Biesbosch, maar dat is natuurlijk geen zee." Voor 'wild vertier' hebben ze de leeftijd niet meer, menen ze, maar het echtpaar wandelt nog wel graag 'over de boule'. „Elke dag. Behalve als het stortregent. Zoiets als dit, dat zie je toch nex-gens in Nederland? Die schepen, zo dichtbij. Scheveningen is ook maar een straat. Hoewel ook wij onze kanttekeningen hebben. Wij zijn nog van voor de oor log, van voor die hoogbouw en toen de auto's nog niet met 90 kilometer per uur over de boulevai'd i'aasden." Duitse toeristen dan. Die zijn toch ook genoeg op de boulevard te vinden. Toe vallig zijn Joachixxx Stahlschmidt en Die ter Echterhofl' er voor het eerst. „Iemand had het ons aangeraden. Ga naar Vlissingen, werd gezegd, daar zie je de schepen zo prachtig voorbijvaren. En inderdaad. Het is echt mooi." foto Ruben Oreel Hun zoontjes balancei'en inmiddels op de dijkrand. „Pappi, guckmal! Die Schiffe!Ze vinden ze toll, die Schiffe. Aan cafés en bomen geen behoefte. Bankje bij Michiel Wat de 'maxxnetjes van Michiel' ervan vinden, daar is eigenlijk geen kranten kolom voor nodig. Het is welbekend. „Doodschieten, die dat over onze boule vard hebben gezegd! Saai, kom nou! Het bankje schudt op zijn grondvesten. „Die studenten weten er niks van", roept een ander. „Zuipen kunnen ze wel. Maar goed onderzoek houden... Eentje staat op en wijst naar een ver keersbord. „Pas als dat blauwe doek er af is gehaald, wordt alles anders. Dan leeft die boulevax'd weer als nooit tevo ren. Hij lééft, ja. Laat hem blijven zoals die is. Dat wil iedereen uit Vlissingen." En dan komen de vex'halen. Over misluk te verhuizingen en het verlangen naar die maritieme stad. Over de ouwe jon gens, die ze telkens weer tegenkomen. Dat hun bankje het allermooist is. „Zomer, winter, altijd zitten wij hier. Schepen kijken, mooie vrouwen kijken. Hij daar, hij is 86, en hij loopt nog zó naar Zoutelande. Net zo makkelijk!" Over de boulevard, uiteraard. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vandaag rijdt voor de vijfde keer op rij de slreetparade door Middelburg. Organisator Martin Px'iem had vooraf nooit gedacht dat hij een lustrum vol zou maken. „Nu x'ijden er twintig wagens mee, terwijl er vier keer zoveel aanvragen zijn. Dat is langzaam zo gekomen. Vijf jaar geleden was het natuurlijk drie keer rxiks. Okee, het was leuk ge daan, maar het was klein, een soort: try-out. Van daaruit ga je verder zoeken. Hel is hard wer ken om alles rond te krijgen, ex- komt veel organisatie bij kijken. Mijn collega's Rob Poepele en Kees Kik doen enorm veel ach ter de schermen: afspraken ma ken, dingen regelen met de ge meente. De andere parades die er waren in het land, zijn er allemaal mee opgehouden. Ze hebben leuke ideeën, maar het is moeilijk om er ook echt mee door te gaan. Al leen Fast Fox-ward in Rotterdam is nog over." Gaat het al vervelen? „Nee, op een gegeven moment wox'dt het een positive drug. Het is super kicken dat mensen naar je toe komen met de vraag of ze mee mogen doen. Vroeger moes ten wij hun smeken. Electrona- tion doet deze keer mee, daar ben ik heel blij mee, die werken samen met MTV. Op Slam FM, een radiostation dat door veel jongex-en wox-dt beluisterd, Computer gestolen VLISSINGEN - Uit een woning aan de Vex-kuijl Quakke- laai'straat in Vlissingen is donderdagavond een computer en andere elektx-onische apparatuur gestolen. De inbraak vond plaats tussen 20 en 24 uur. Interesse voor Businesspark ZIERIKZEE - Diverse serieus geïnteresseerden hebben zich bij de gemeente Schouwen-Duiveland gemeld voor vestiging in het Businesspark. Dat schrijft het college van burgemeester en wethouder-s in antwoord op vragen van Alert!. De fx-actie maakt zich zorgen over de intex-esse van bedrijven om zich te vestigen op het beclrijventen-ein. In 2001 is al grond aangekocht voor dit project en als onvol doende beclx-ijven zich melden levert dit een verlies op voor de gemeente. De fractie noemt de investering risivol en wil weten om de raad in de toekomst vooraf geconsul teerd wordt als dergelijke investex-ingen worden gedaan. Het college zegt dit toe. Aleid! wil ook van het gemeente bestuur weten of ook onderzocht is of woningbouw in het gebied tot de mogelijkheden behoort. Het college schrijft dat dit niet aan de ox-de is. Woningbouw is geprojecteex-cl in Poortambacht 11 en Noorderpolder. Wisseltruc dupeert winkelier OUWERKERK - In een winkel aan de Ring in Ouwerkerk blijken twee mannen dondex-dag een wisseltx*uc te hebben toegepast. De winkelier ontdekte later dat er daardoor een kastekox-t was van enkele hondex-den euro's. Brommers gestolen KOUDERKERKE - In Koudekex'ke en Kei'kwerve zijn brommex-s gestolen. De eigenaar van een groene Puch Car bon Replica kwam er dondex-dag achter dat zijn brommer op de Kei'kweg in Kerkweiwe was verdwenen. In Koude- kerke werd de diefstal van een zwarte Honda SRX afgelo pen week gepleegd, De eigenaar deed gisteren aangifte. Ook sociaal pension in Goes GOES - In navolging van Zeeuws-Vlaandex-en en Walche ren krijgt ook de Oosterscheldex-egio een sociaal pension. Maatschappelijke Opvang Zeeland (MO Zeeland) - onder deel van Emergis - gaat de bewoners begeleiden. Een sociaal pension is bedoeld voor volwassenen die niet genoeg hebben aan de begeleiding van maatschappelijk wex-k. Volgens M. Stijnman van Emex-gis gaat het om men sen met psychische of psycho-sociale pi-oblemen. Dik wijls zijn die dakloos of dreigen dat te woi'den. „Vaak kunnen ze niet meer terecht bij familie of vrienden en gaat het op meerdere tei-reinen mis. Ze vex-liezen hun baan, hun huis en kunnen moeilijk met geld omgaan. In Goes worden zes woningen in de De Gx*aaffstraat vrij- gemaakt voor het pension. De bewoners krijgen ieder hun eigen, volledig ingerichte huis, waar ze maximaal twee jaar mogen verblijven. In die tijd moeten ze weer leren zelfstandig te wonen en hun dag nuttig te besteden. „De nadruk ligt op het tijdelijke aspect. De bewonex-s mogen geen agx-essief of verslavingsgedrag vertonen."Na die twee jaar - 'of eerder als het goed gaat' - is het de bedoe ling dat de mensen weer zelfstandig, in een eigen huis kunnen wonen. Martin Priem (boven) en zijn medewerkers Ranjan Borgs (1) en Bert Damen van de streetparade in Mid delburg foto Ruben Oreel wordt al twee maanden lang re- clame voor ons gemaakt. We zijn voor het derde jaar aange sloten bij Ticketbox, een bureau dat kaartjes verkoopt. Alleen al daardoor komen dit weekeinde duizend mensen bewust naar Middelburg. Komen er hierna nog vijf para des? „Pff, je wilt niet weten hoe lang we hier mee bezig zijn. Je moet elk detail in de gaten houden. We zijn nu al weer bezig voor volgend jaar. Inmiddels hoox-t de parade wel een beetje bij Mid- delbux-g. Het idee was eerst om wat voor de jeugd te doen, nu wordt het toch echt een trekker. Er komen allerlei mensen naar Middelburg. Alleen al om de pa rade heen lopen honderden men sen. Die moeten wel allemaal in hotels." Wat maakt de streetparade zo speciaal? „De lachende mensen, de blije mensen. Het eerste jaar liepen er di'ie mensen verkleed. Vorig jaar hadden we een hele wagen vol met mensen in het wit. Dat is toch goud, als je dat ziet? Dat mensen er naax-toe leven, dat ze gelukkig zijn." door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - Vijfen twintig kunstenaars in Serooskerke en Grijpskerke stellen zaterdag 30 juli hun deuren open tijdens de eerste Kunst- en Cultuurroute Veere. De x-oute is een initiatief van Marion van de Velde uit Serooskerke. „Ik liep al lan ger met dit idee rond", vertelt ze. „Er waren kunstroutes in Middelburg en in het stadje Veere, maar niet op de Veerse dorpen. Toch wonen daar ook veel mensen die hartstikke leuk bezig zijn met kunst. In november ben ik gaan rond- bellen en binnen de kortste keren waren er al vijfentwin tig deelnemers. Ik heb wel een selectie gemaakt. Ik wilde niet van alles en nog wat. De kunst moest van een zeker ni veau zijn, hoger dan dat van een hobbyist." De werken die volgende week getoond wox- den zijn keramiek, beeld houwwerk, schilderkunst, glasvorming, interieurs in mi niatuur, fotografie en am bachtelijk weven. Ook kun nen bezoekers een kijkje ne men bij plateelschilder Henk van Vliet uit Sei-ooskerke. Hij maakt Delfts blauw. Van Vliet heeft in de jaren zestig de opleiding voor aankomend plateelschilder in Delft ge volgd. Daarna heeft hij een aantal jai'en gewerkt bij de Delftse Pauw. Tegenwoordig maakt hij in zijn atelier in Serooskerke tegeltableaus, herinneringsborden en naam bordjes. Een andere opvallende deelne mer is Krijn Coppoolse uit Serooskerke. Hij is zeventien jaar geleden begonnen met het restaureren van een oud rijtuig. Tegenwoorcüg be schikt hij over een heel arse naal rijtuigen, koetsen en ar rensleeën. Die stelt hij tijdens de Kunst- en Cultuurroute Veere ten toon. „Hij vertegen woordigt het cultux'ele aspect van de route", legt Van de Vel de uit. „Het is bijna een mu seum dat hij heeft." Bezoekers kunnen de route fietsend of te voet afleggen. De route beslaat ongeveer drie kilometer. Een folder met de deelnemen de adressen en een routebe schrijving is vei-krijgbaar bij de VVV, het gemeentehuis in Domburg en bij winkels en campings. De x-oute wordt dit jaar twee keer gehouden. Op zaterdag 30 juli en zaterdag 3 september van 10.00 tot 18.00 (Advertentie) het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13