Wel druk, geen topjaar toerisme )e gangsters van het 'strandje' killen aan het Goese Meer Hoort en zegt 't voort PZC VERSCHOORE ukantiegangers geven minder geld uit Nog steeds bloemen voor Belgische luitenant Deprez Crando Hulst Abonnees opgelet! Tot ziens Aan de rand van het Goese meer 0113-315649 AA Goes j en Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; jonaal: 020-4562500. terdag 23 juli 2005 van den Broek - De campings, ho recreatieparken op Wal den zijn op dit moment goed goed bezet. Toch wordt (geen topjaar. „Het is duide- Linder dan een aantal jaren jeden", zegt Nico Sommen I de WV Walcheren en »rd-Beveland. hoogseizoen is in volle Gisteren hebben ook de scholen in het noorden gekregen. „Tot en met is de bezetting hier Walcheren goed tot zeer zegt Sommen als hij de erop naslaat. Mis druk, maar wie nog snel [vakantie wil, kan best nog iplekje vinden. Na 13 augus- komt er meer plaats vrij. igeldt voor alle sectoren van «erblijfsrecreatie." bezetting in deze drukste we- j is volgens hem vei'gelijk- ir met die van vorig jaar. [n paar jaar geleden zat het I overal vol. We merken dat met de - economie minder i|.We hebben net de cijfers uengekregen van het beste- gspatroon van vorig jaar. uit af te lezen dat het ital vakantiegangers niet lis afgenomen, maar dat ze minder zijn gaan uitgeven, geldt vooral voor de vaste jen die hier een paar keer jaar komen." oorseizoen Ivoorseizoen begon dit jaar tht. Pasen viel vroeg en het erg fris buiten. Boven- s in Duitsland net de imiljoenste werkloze geregis- erd. Geen reden dus om eens lekker op vakantie te gaan. Vol gens Sommen is het niet moge lijk het slechte voorseizoen te compenseren in het hoogsei zoen. „Het zou hooguit goedge maakt kunnen worden in het na seizoen. Als er dan mooi weer wordt verwacht, willen mensen er alsnog even tussenuit gaan. Ik kan nu niet voorzien hoe dat zal verlopen. Mensen boeken de laatste jaren heel laat. Een dag vantevoren is niet ongewoon. Slechts dertig procent van de toeristen boekt vroeger." Toch wil Sommen het geen 'moeilijk jaar' noemen. „Dat zou te negatief zijn. Natuurlijk hebben we veel concurrentie van de goedkope zonvakanties zoals naar Turkije. Maar wij hebben natuurlijk meer te bie den dan alleen zon en zee. Men sen komen hier ook voor de rust, voor de omgeving. En ga maar kijken bij de terrassen en de ac commodaties, het is er op dit mo ment wel druk." De WV Walcheren en Noord-Beveland overweegt om na de zomer letterlijk een ande re richting op te gaan met de promotiecampagne. „Onze gas ten komen vooral uit Neder land, Vlaanderen en de regio Noordrijn-Westfalen", vertelt Sommen. „We zijn nu aan het bekijken of we ons, nog meer dan anders, kunnen richting op andere gebieden." door Selma Osman VLISSINGEN - De bruisende branding, de boulevard en het maritieme verleden: Vlissingen is gisteren uitgebreid bejubeld tijdens het stads- en dorpsom- roepersconcours op de Kleine Markt. 'Hoort en zegt 't voort.' De oudste stadsomroeper, Dirk Jansz (83) uit Enkhuizen, is on der de indruk van de combina tie van heden en verleden. Zijn roep klinkt niet meer zo luid als die van de andere elf deelne mers. Wel heeft hij een duidelij ke boodschap: 'Kom niet aan Vlissingen, kom naar Vlissin gen'. Hij klingelt met zijn bel en doet een stap naar achteren. Ophemelen Een andere goedgeklede heer stapt naar voren. Geert Veen komt uit het Groningse Winscho ten en is daarmee de deelnemer die het verst van Vlissingen van daan komt. Voor hij het mag hebben over: zijn eigen stad, moet,hij Vlissin gen ophemelen." 7,Ook een stad met helden", zegt hij met een .knipoog naar Winschoten. In een minuutje raast hij door het verleden „Die redersfamilie Lampsins had een goed oog voor méér dan schepen. Zij von den een goede knecht voor het slagerswiel, Michiel Adriaens- zoon de Ruyter." Met de beken de admiraal slaat hij een brugge tje naar Vlissingen als helden- stad. „Stilstand is niks voor de- 'ld: het is een warme dag, je Jhent jong, woont in Goes en Inaar het strand. Wat doe je a?Pak je de trein en ga je «Vlissingen, of zoek je het liter bij huis? Een grote ffldenclub uit Goes en om- ikcn heeft de ideale plek ge iden: een grasveldje aan de id van het Goese Meer. Con- ,Hier komen alle gang- suit Goes om te zwemmen een beetje te chillen." ade rand van het Goese er, naast scoutingcentrum Baak, achter de haven van es ligt volgens de jongeren de ileplek. Een klein grasveld, kbij het water. Thierry: Serhebben we schaduw van lboom, maar kunnen we ook svolle zon gaan liggen. Bo te zitten we lekker dicht aalwater." Constantijn: „Er Kl ruimte en je kan lekker it op het gras liggen." Thier- Constantijn en de andere elf idan ook niet de enige jonge- die hier komen chillen. Over een jongeren. Allemaal bij Sets, want de meesten wo- 'net in de wijk het Goese De dertien vrienden zijn f'szomers vaak te vinden. Bat: „Zodra de zon schijnt, wj hier." En als de groep «eekt richting het 'strand' te a-zijn ze er de hele middag. SC «Ik kom hier meestal ten uur of één, de rest is er ten half uurtje later en zo ten uur of vijf, zes gaat ie- iKnweer naar huis." Niet al uin de zomer treffen de vrien- Ifaar op het grasveldje. Aanlijn: „Ook in de winter "iwehier soms, maar dan aide hele middag. Vaak ko- 7e 's avonds een biertje dienen een beetje kletsen. Handje gras langs het water nor Thierry misschien de ide- P'ek, maar als Goes een écht Hdzou hebben, zouden veel van zijn vrienden daar te vinden zijn op een warme dag. Constan tijn: „Je kan wel naar Wilhelmi- nadorp, maar daar is het veel te saai. Er zijn veel te veel stenen en je kan nergens echt lekker lig gen." Zijn goede vriend Gerben is het met hem eens: „En die ste nen worden zo warm dat je er niet meer op kan lopen." Toch is de groep een enkele keer ook bij Wilhelminadorp te vinden. „Als het hier saai wordt, gaan we er wel eens kijken, maar meestal raken we daar ook snel verveeld en vertrekken we weer"vertelt Constantijn. De vrienden zijn het niet snel beu. Hoewel niet iedereen het de perfecte plek vindt, is het vol gens hen wel het beste wat Goes te bieden heeft. Ben: „De kant is erg steil, waardoor je moeilijk uit het water komt. Het is niet zo diep en dat schelpenpadje ligt wel heel onhandig." Volgens Serif is het water niet altijd even schoon. Hij is de enige die niet uit Goes komt, maar uit Middelburg. Het strand van Vrouwenpolder heeft zijn voor keur, maar daar krijgt hij nie mand mee naartoe. „Veel te ver weg", vindt Iris. Als de groep besluit een dagje aan het water te spenderen, weet iedereen meteen waar hij of zij moet zijn. „We liggen al tijd bij dezelfde boom, op dezelf de plek. Wat dat betreft zijn we wel een beetje de gangsters van hier", zegt Gerben. Na het werk, of juist daarvoor, pakt ie dereen snel een tas met hand doek, zonnebrand, een fles drin ken en een zak chips en springt op de fiets. „Het is het gezelligst als iedereen er is", zegt Kursat. ze stad", concludeert de Gronin ger. „Want volgt de branding zijn eeuwig spoor. Zo bruist ook Vlissingen in de toekomst door."Neclerlands Stadsomroe perskampioen, Klaas Koper uit Zandvoort, heeft het liever over het heden. Hij doet zijn naam eer aan en slaat hard op een ko peren bord voor hij begint. Er volgt een riedel over de blauwe vlag voor de Vlissingse stran den. „Een bekroning voor het werk van velen", prijst Koper. Het meest dankbare onderwerp om over uit te wijden, blijft de Vlissingse boulevard. Hij groeit ter plékke. Reppen de eerste sprekers nog over twee kilome ter, bij Henk van de Nieuwen- huizen uit Oisterwijk is hij twee-en-een-halve kilometer lang. De Brabander op klompen kijkt over zijn brilletje en ver trouwt het publiek zijn diepere gedachten toe. „Boulevard, het strand met mooie meisjes en de zon. Ik wou dat ik hier langer blijven kon." Voor hij zijn hou ten ratel laat horen, rijmt hij een gepast eind aan zijn promo tiepraatje: „Ik kom zeker nog eens naar Vlissingen toe. Nu zeg ik op zijn Brabants houdoe! De jury is het meest onder de in druk van de humor en de duide lijkheid van Klaas Koper. Hij mag de Vlissingse Branding Bo kaal mee naar huis nemen. foto Lex de Meester Fietser overvallen OOST-SOUBURG - Bij de draaibrug in Oost-Souburg heeft een gewapende man gisterenmorgen rond half drie een fietser overvallen. Twintig minuten later hield de poli tie een zeventienjarige Vlissinger aan als verdachte. Hij is gisteren verhoord. Het slachtoffer, een 25-jarige man uit Delft, fietste vanuit Vlissingen langs het kanaal toen dé overvaller verscheen. Hij richtte een wapen op hem, dwong hem af te stappen en eiste zijn portemonnee. Daar in zat een pinpas. Het slachtoffer moest ook zijn pincode geven. Kort na de overal is bij een bank in Vlissingen geld van de rekening van het slachtoffer opgenomen. De verdachte werd even later in Vlissingen aangehouden. De politie zoekt getuigen, met name een vrouw die direct na de over val de dader voorbijgefietst moet zijn. De dader fietste na de overval weg in de richting van West-Souburg. Direct daarna kwam een vrouw uit die richting fietsen. Zij moet de dader vrijwel zeker zijn tegengekomen bij het tunnel tje aldaar. De politie verzoekt deze vrouw zich te melden bij de politie in Vlissingen. Water bouwput gecontroleerd MIDDELBURG - Het waterschap Zeeuwse eilanden neemt volgende week monsters van het water in de bouw put aan de Zuidsingel in Middelburg om de waterkwali teit te controleren. Omwonenden hebben aangegeven dat ze zich daar zorgen over maken. Wanneer de resultaten bekend zijn, wordt bekeken of het nodig" is om opnieuw monsters te nemen. Gisteren werd ook bekend gemaakt dat het waterpeil in de bouwput iets wordt verhoogd. Dat is nodig om te voorkomen dat zand uit de omgeving de put in loopt. De grondwaterstand in de omgeving is de af gelopen weken gestegen door de hevige regenval. Veer Middelharnis-Hellevoetsluis MIDDELHARNIS - Op de valreep gaat het toeristisch fietspontje Middelharnis-Hellevoetsluis toch nog varen'. Tot voor kort was het de stichting Fiets een rondje met een pontje niet gelukt een schipper te vinden die het pon tje wilde exploiteren. De overtocht over het Haringvliet wordt de komende maanden verzorgd door het luxe zeil- en charterjacht 'De Zeeland' van schipper J. van der Staaij. Vanaf 25 juli tot en met 31 augustus vaart het schip van maandag tot en met donderdag twee maal per dag. Alleen tijdens Sail Am sterdam wordt niet gevaren omdat het schip dan in Am sterdam ligt. Zes weken lang verschijnt deze zomer in de PZC de vakantierubriek. Elke zes dagen schrijft de redactie over een ander thema. Daarnaast laat de PZC elke dag het licht schijnen op een bijzonder element in het Zeeuwse landschap. „Van mij mag het nog iets druk ker worden, meestal zijn hier nog meer groepen jongeren." Hij heeft gelijk: gezinnen met kinderen of ouderen zie je hier bijna niet. Kursat: „Ik zou het niet erg vinden als ze wel zou den komen." Thierry: „Zolang ze maai- niet op ons plekje gaan liggen!" De vriendengroep gaat niet al leen samen chillen bij het Goese Meer, maar is ook regelmatig in de stad te vinden. Jamie: „We kennen elkaar van verschillende dingen: school, voetbal, dansles en internet." De meesten komen sinds een jaar naar het Goese Meer, sommigen al langer. Con stantijn: „We kwamen hier één keer en toen was het leuk. En als je het ergens naar je zin hebt, ga je er vaker heen." Leoni van de Schraaf Het monumentje aan de Westersclielde. foto Willem Mieras De vriendenclub treft elkaar regelmatig aan de rand van het Goese meer. foto Willem Mieras Lopend over de Zeedijk bij 's-Gravenpolder komen wandelaars, vrijwel uit het niets, een grafzerkje tegen. Het is een monumentje voor de Bel gische luitenant Robert Deprez. Heel veel is er niet bekend over deze man. Hij werd geboren op 7 februari 1921 en kwam op 31 maart 1944 om het leven, toen het vliegtuig waarin hij zat bo ven de Westerschelde werd neer gehaald door de Duitsers. Deprez was dus een oorlogs held. En oorlogshelden worden geëerd. Tot op de dag vandaag, want er worden nog steeds nieu we bloemetjes geplant bij het zerkje. Deprez was afkomstig uit het Belgische Harelbeke en dus heeft hij ook daar een monu ment gekregen. Veel groter nog dan het grafzerkje in 's-Graven polder, waaronder hij overigens niet echt begraven ligt, is de Industrieweg 2 in Morres Wonen), tel: 0114-374455 NU DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND ZONDAG OPEN! (Advertentie) steen die daar aan de Gentse straat staat. Oorlog 1940 - 1945 in Memorian aan onze helden, staat daarop te lezen. Helden, want het monument is ook voor een andere Harelbekenaar, die het leven Het in de strijd voor vrijheid. Gaven beiden in hache lijke omstandigheden blijk van stoutmoedigheid en uithoudings vermogen, luidt de tekst verder, Uit België ontvlucht naar Enge land alwaar zij met vuur en dap perheid dienst nctmen als vrijwil ligers in het korps der gepara- chuteerden. Het monumentje in 's-Graven polder is iets bescheidener van aard, maar vervult zeker nog een functie. Deprez krijgt de eer die hij verdient en als wande laar sta je ook tijdens het uitla ten van de hond nog eens stil bij de gruwelijkheden van de Twee de Wereldoorlog. Rob Paardekam Kijk vandaag elders in de krant voor een uniek PZC abonneevoordeel. 50% korting op tweede kaartje The Lion King. het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Na diverse pas-sessies en over werk voor de naaisters, was de trouwjurk van de Hulster- se dan toch eindelijk klaar en naar wens. Een plaatje is het uiteindelijk geuiorden en de dame van het bruidshuis bel de haar enthousiast op dat ze haar creatie een paar dagen voor De Grote Dag kon ko men ophalen. Dat deed ze dan ook. Netjes gesteven hing hij in een hoes, klaar om te dragen op de dag dat ze haar geliefde zou beloven 'in voor- en tegen spoed' aan zijn zijde te blij ven. Bij de bruidszaak zijn ze blijk baar minder romantisch inge steld. Dat bleek wel toen de verkoopster haar uitbundig uitzwaaide: „Tot ziens!!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11