'ROVINCIALE ZEEUWSE COIIRA 'olitie: deze aanslagen mislukt iqur.de france 'ZC Groot tekort aan Chinese koks F" Auto Beleggers opgelicht voor 100 miljoen e Stuurman Birkenstock Actie markt 23-7-2005 mieuw ontploffingen in Londense ondergrondse en bus cFhr^icfCL 18° ~|l2° NW 5 Jinderig ^envelden, maar droog en vanmiddag tftmeerzon. Vrij krachtige noordwesten- lid.Maxima 18 a 19 graden. no. 171 I7e jaargang dag 22 juli 2005 nummer 1,25 PZC internet: www.pzc.nl prijsgara garantie;' Een agent uit Et- fLcur is terecht ontslagen, idal hij van zijn kledinggeld lleding, schoenen en politie- nen bestelde voor zijn vrien- jman liet het voorkomen dat vriendin ook bij de politie ite, maar nog geen kleding- iget had. De leiding ontsloeg vier jaar geleden. Sinds- lopen er rechtszaken. In vernietigde de rechtbank ontslagbesluit, omdat er ske zou zijn van 'een bepaal- Éuur bii de politie waarin jdijke dingen kunnen plaats en'. In hoger beroep vindt rechter het ontslag toch te il. Er kan wel eens een on- ilebestelling worden gedaan, dat bewijst nog niet dat de «leiding dit gedoogt. GPD (Advertentie) Politiemannen in Londen richten hun wapens op een verdachte. foto Pablo Blaz/EPA VACATURES Bent u de die de Clearwater Group zoekt? Kijk morgen in de hel alfabet van Zeeland en maak werk van toe of één van de vele andere vacatures. door Pascale Thewissen BRUSSEL - Voor de koninklij ke Muntschouwburg in Brussel deelt een medewerkster van De Post gratis ansichtkaarten uit met opschrift 'I love Belgium'. Die mag vandaag zonder postze gel op de bus, ter ere van de na tionale feestdag, die in het te ken staat van 175 jaar België. Brussel mag een kolkende men senmassa zijn, met dansfeest, zeepkistenrace, militaire parade een frietkraam op elke straat hoek; lang niet iedereen is blij dat België al 175 jaar één land is. Zo begon de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA) een inter- net-petitie om te voorkomen dat het land de tweehonderd haalt. (Advertentie) zie advertentie pagina (Advertentie) DVD CD MP3 AM FM radio stereo luidsprekers aansluiting voor video en luidspreker afstandsbediening en touchscreen -www.henryskitchens.nl flPTIQ I utrecht: Hollantlaan 24, tel. (030) 267 92 55 L~z Wateringen: 's-Gravezandseweg 2, tel. (0174) 290 590 PUENMKGAsrORE! Breda: Woonboulevard Kruisvoort 22, tel. (076) 530 19 50 ir, do-vm 10.00 - 21.00 uur, za 10.00 -17.00 uur, koopzondag 11,00 - 17.00 ut Aanhangers van deze Vlaamse regeringspartij, pogen deze don derdagochtend het traditionele Te Deum in Hasselt, dat wordt bijgewoond door kroonprins Fi- lip en prinses Mathilde, te ver storen. De politie steekt er een stokje voor. Koning Albert had het zien aan komen. In zijn toespraak refe- reei'de hij aan een recente opi niepeiling. „Alhoewel dertien procent het tegenovergestelde denkt, en dat soms luidruchtig te kennen geeft, mag men toch Prinses Mathilde praat met koningin Fabiola tijdens de militaire parade in Brussel ter gelegenheid van de Belgische nationale feestdag. foto Thierry Roge/RTR niet vergeten dat de overgrote meerderheid van onze bevol king de eenheid aankleeft", zei de vorst. België mag als los zand aan elkaar hangen, de meeste Belgen voelen niets voor een on afhankelijk Vlaanderen en Wal lonië. Zo niet in Heuvelland, in de Westhoek. Daar brult de Vlaam se leeuw en had het gemeentebe stuur de vlag ter ere van België 175-25 (het tweede cijfer staat voor 25 jaar federalisme) half stok wilde hijsen. Dat werd ver boden door de gouverneur. Kieskring Ook in de randgemeenten van Brussel is de stemming in mi neur. Dat heeft alles te maken met de mislukte onderhandelin gen over de scheiding van de kieskring Brussel-Halle-Vilvoor- de. Die beslaat behalve negen tien tweetalige Brusselse, ook 35 Nederlandstalige gemeenten in Vlaams-Brabant. Door die omstreden constructie kunnen Franstalige partijen bij de ver kiezingen stemmen ronselen op Vlaams grondgebied. Oneerlijk, vinden de Vlamingen, die willen dat de kieskring wordt gesplitst. De kwestie beheerste maanden lang de politieke agenda en leid de bijna tot een regeringscrisis maar werd uiteindelijk door pre mier Guy Verhofstadt in de ijs kast gezet, tot de verkiezingen van 2007. WOERDEN - Door de opkomst van wok restaurants is een groot tekort aan Chine se koks en keukenhulpen ontstaan. Dat heeft de afdeling Chinees-Indische be drijven van Koninklijk Horeca Nederland (KHN) gisteren gemeld. Volgens de organi satie is er momenteel een tekort van 4000 koks voor de circa 2500 gespecialiseerde restaurants. Voorzitter W. Ding van de KHN-afdeling pleit voor versoepeling van regels voor ver blijfsvergunningen om koks uit China te halen. Ook wil hij stimuleren dat Chinese restaurants meer Nederlandse koks in dienst nemen. Daar is volgens L. Lin, KHN-sectormanager voor Chinees-Indi sche bedrijven nog weinig animo voor. „Ook niet bij klanten, want die verwach ten een exotische ervaring. Eten is nou een maal een uiting van cultuur." Volgens Lin zou de branche geholpen zijn als de koks langer in Nederland mogen werken. Er geldt volgens haar een termijn van maxi maal 2,5 jaar, terwijl bijvoorbeeld in Duitsland vergunningen voor vijf jaar wor den afgegeven. Het CWI wil graag de gemaakte afspraken evalueren. Volgens een woordvoerster is er al een afspraak gemaakt. ANP gent volgens echter terecht ïtslagen tflnuise Landeweer |DEN - Precies twee we- ina de bomaanslagen op I openbaar vervoer in inden, is de Britse hoofd- idgisteren opnieuw opge- jrikt door explosies in ie metrotreinen en een (belangrijkste verschil met ran 1 juli is dat de nieuwe dagen als mislukt moeten tijen beschouwd. Er vielen d doden en slechts één per il raakte gewond. Niettemin I hoofdcommissaris Ian jrvan de Londense politie er- ;uit dat de daders de bedoe- hadden te doden. „Je doet niet met een andere bedoe- f, zei hij gisteravond. „Ik dat het belangrijke punt is ide plannen van de terroris- icietzijn gelukt." televisiezender Sky News ie gisteravond dat de da- s vermoedelijk hetzelfde it explosief wilden gebrui- i als de zelfmoordcomrpan- s die twee weken geleden ;d en verderf zaaiden. Maar onontplofte materiaal dat in bus werd gevonden ver- eidde een sterke acetongeur er op duidt dat de bommen- ;er de verkeerde verhoudin- ebruikte. alledrie getroffen metrosta- is, Warren Street, Oval en pperd's Bush, zijn slechts lich- knallen gehoord, net als in dubbeldekker in het oosten adestad. Getuigen die op een afstand van nog geen dertig me ter van de bus stonden, hebben de klap niet gehoord. De chauf feur hoorde wel iets, maar dacht dat zijn bus van achteren licht werd aangereden. In de metro stations Oval en Warren Street hebben getuigen rook gezien. Kort na de knallen heeft de poli tie in Londen twee mannen gear resteerd. De ene rende weg van het metrostation Warren Street. Hij droeg een rugzak en er zou den stroomdraden uit zijn shirt hebben gehangen. De politie hield hem na een zoektocht aan bij het University College Hospi tal. De andere arrestant is een man die zich verdacht gedroeg in Downing Street, bij het kan toor van de premier. Inmiddels gaat de politie ervan uit dat geen van beiden iets met de aan slagen te maken had. Direct na de incidenten werden de getroffen metrostations ont ruimd en afgesloten. Ook een aantal andere stations ging dicht. Op een paar lijnen van de ondergrondse reden gisteravond de treinen niet of alleen op een gedeelte van het traject. Premier Tony Blair riep de inwo ners van de stad op kalm te blij ven. „We weten waarom deze dingen worden gedaan. Ze wor den gedaan om mensen bang te maken. Gelukkig zijn er in dit geval geen doden gevallen. We moeten kalm reageren." aldus Blair ANP/RTR pagina 5 Londenaren verliezen spreekwoordelijke kalmte 18e ETAPPE 11. Serrano (foto) 4.37.36 2. Vasseur 0.27 3. Merckx z.t. 33. Boogerd 13.15 ALG. KLASSEMENT j 1Armstrong 77.44.44 2. Basso 2.46 I 3. Rasmussen 3.46 I 23. Boogerd 31.45 Meer over de TOUR op de PZC-site: Oude Lancia's als taxi Kinderhulp ook voor Zeeuwen Buitenlandse en Nederland se kinderen vieren vakan tie in Zeeland dankzij Euro pa Kinderhulp. Maar ook kinderen uit Zeeland gaan op reis door bemiddeling van deze organisatie. „Je moet niet denken dat in Zeeland 4 'Tf geen armoede is." Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 17; Redactie Reactie: 18; Auto: 19; Sport: 21,23 en 25. door Ischa Willems AMSTERDAM - Circa 1200 mensen, bedrijven en instellin gen zijn mogelijk in totaal voor ruim 100 miljoen euro bena deeld in wat een voor Neder land ongekend grote oplichtings zaak zou zijn. De Autoriteit Fi nanciële Markten (AFM) heeft aangifte gedaan tegen een 59-ja- rige man uit Hilversum. De man, directeur van het pro fessionele tennistoernooi in zijn woonplaats, heeft ruim 100 mil joen euro aan schulden bij zo'n 1200 beleggers. Dat maakte cu rator A. van Hees gisteren be kend. De oplichtingspraktijk leek veel op een pyramidespel, stelde hij. „Met het geld dat de man van de deelnemers ontving, betaalde hij anderen af." De rechtbank in Amsterdam ver klaarde de man in juni failliet. Uit het faillissementsverslag blijkt dat hij tegen hoge rente (tot 240 procent op jaarbasis) geld leende van vooral particu lieren. In ruil daarvoor kregen de geldverstrekkers schuldbe kentenissen. Ten tijde van de uitspraak van het faillissement bedroeg het to taal aan claims 50 miljoen euro. Sindsdien komen er dagelijks nieuwe claims binnen. Onder de benadeelden zijn scha ker Hans Böhm en het Bronovo Ziekenhuis in Den Haag. Böhm was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Het Bronovo liet weten dat het een half mil joen euro aan de man heeft mee gegeven. „De renteaflossingen heeft hij keurig betaald, we heb ben 100.000 euro terug", aldus een woordvoerster. „Hij heeft aangekondigd dat de rest in sep tember beschikbaar komt. Enkele gedupeerden richten de komende dagen een vereniging op om te pogen geld terug te krij gen. Een iniatiefnemer, die ano niem wil blijven, zei dat al vele honderden mensen zich bij hem hebben gemeld. ANP (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor €14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit tjediag van ondeistaend rekeningnummer. Ik heb de taaiste les maanden geen pioelahonnement J O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: |.LI per m3and met automatische incasso (C 19.95). I IZ1 per kwartaal met automatische incasso 58,00) 1' per jaar met automatische incasso (€222,501. 8"711688"555530" het alfabet van Zeeland M U U mm mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1