PZC ragen rond verkoop Dullaert Geld weg na cruise-telefoontje PZC Een mooie uier en prachtige benen Hulst past terrasvoorwaarden aan Stadsraad Sluis wil geld inzamelen voor Sint Janskerkhof Iestuur van gemeenschapscentrum vreest hogere tarieven Olifanten in minicollectie donderdag 21 juli 2005 l 1 ■yrgiRila van Doorsselaer jllLST De gemeente Hulst «s| de voorwaarden in de ter- jsvergunningen aan om een üildgroei te voorkomen in de lialste trend op horecagebied; het wegdek verzonken para- boeten. Steeds meer kaste- Ls in Hulst willen af van de pngbare zware parasolvoeten. De laatste tijd melden zich bij de gemeente Hulst steeds meer horecaondernemers die speciale voorzieningen wensen voor hun terras op de stoep. Met name het gebruik van grote parasols op het terras komt meer en meer voor. Om deze parasols te kun nen plaatsen zonder overlast van grote en zware parasolvoe ten zijn tegenwoordig parasol voeten beschikbaar die in de ver harding worden aangebracht, een soort gat in de stoep. Het ge bruik hiervan heeft als voordeel dat geen opzichtige grote obsta kels op het terras aanwezig zijn en dat niet steeds moet worden gesjouwd met de zware parasol voeten. Het betekent ook min der overlast voor rolstoelgebrui kers of moeders met kinderwa gens. De gemeente wil de kasteleins wel ter wille zijn, maar neemt hiervoor wel aanvullende voor waarden op in de terrasvergun ning. „Cafébazen mogen die nieuwe parasolvoeten zelf plaat sen, maar ze moeten er wel een vergunning voor hebben", zegt een woordvoerster van de ge meente. „Ze moeten er namelijk reke ning mee houden dat er in de binnenstad onder de weg veel kabels liggen, dus zomaar een stoeptegel loshalen en gaan gra ven, mag niet." .w.lean-Lou de Gucht HULST - Het bestuur van ge- Kensdiapscentrum Den Dullae- in Hulst verzet zich fel tegen privatisering van het gebouw. .Uier is de gemeenschap van Hulst niet bij gebaat", zegt voor- riller E. Vink. wil de politiek met Den Pallaert", vraagt Vink zich af. it is hapsnapbeleid. Ik heb erover verbaasd dat ze het •ouw willen verkopen. Maar •ahebben helemaal niets te ver lopen. Het is ons gebouw. Het ■nige drukmiddel dat ze hebben subsidiekraan dicht- laaien." ink wil wel eens van het ge- aeentebestuur Hulst weten hoe et de toekomst van Den Dullae- Iziet. Moet het huidige taken- nakket blijven bestaan of vindt seen inkrimping plaats. jUsdat duidelijk is, kunnen we i?rder praten. Het is natuurlijk rat gemakkelijk om te roepen lit Den Dullaert moet privatise ren en er vervolgens aan toe te oegen dat alles bij het oude zal lijven. Na verkoop blijft het dit niet bij het oude. Zo kun- tarieven wel eens om ooggaan. Dat moet je niet wil- 1 dan jaag je iedereen bui- JH ük stoort zich ook aan de hou- bg van de gemeente, omdat iede privatisering van de hore- L in Den Dullaert niet rond „Wij hebben een overeen- omst met een Hulster horecaon- ememer Wij willen wel, maar bal ligt bij de gemeente. Er is n probleem met de BTW. Dat ïhaal speelt nu al anderhalf ar. Voor mijn gevoel is dat pro- HULST - In de vitrinekast van de bibliotheek Hulst is een col- klic olifantjes te zien die door Je lieer Basting uit Hulst is ver- unjeld. De liefde voor de olifant begon toen hij jaren geleden als ver- jsaidagscadeau een boekenstan- Saard in de vorm van een oli- i] was hierdoor zo gechar meerd dat hij voorwerpen in de win van dit dier begon te verza nden. Zijn collectie is groot en hij be nt olifantjes in allerlei vormen a materialen. )e minicollectie is tot eind au- lus te bezichtigen tijdens de (peningsuren van de biblio theek in Hulst. Bezorgklachten: >■0231231 jOpmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Bené Hoonhorst (chef) Wout Ba rem an Raymond de Frel Renévan Stee Pots Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 30 AB HULST I: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-niail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 M60 AA GOES hl: (0113)315500 bx: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl bleem eenvoudig op te lossen. Maar de gemeente doet hele maal niets meer. Ja, als ze niet willen, dan houdt het natuurlijk op." Inzet van de privatisering is een structurele besparing op de ge meentebegroting van 100.000 eu ro per jaar. Het college van bur gemeester en wethouders van Hulst heeft het voorstel vorige week bekendgemaakt. De actie is ingegeven door de penibele fi nanciële situatie waarin de ge meente verkeert. Takenpakket „Waar komt die 100.000 euro ei genlijk vandaan", vraagt Vink zich af. „Mij is het niet duidelijk. Zou het niet beter zijn om daar eerst eens met ons over te praten. Kijk, het huidige voorzieningen pakket kun je niet handhaven met die bezuiniging. Het vet is bij ons echt wel van de botten. Een toekomstige ondernemer kan natuurlijk het huidige ta kenpakket ook niet handhaven als hij 100.000 euro minder te be steden heeft. Bovendien moet hij ook nog winst maken. Of dacht je dat een filantroop Den Dullaert wil overnemen? Als de gemeente genoegen neemt met een verschraling van het voorzie ningenniveau in Den Dullaert kunnen wij dat ook leveren. Daar hoef je niet voor te privati seren." De mededeling van de gemeente om 100.000 euro te bezuinigen, komt voor Vink uit de lucht val- OOSTBURG - Te fris voor het strand, te winderig voor een fietstocht, maar ook te mooi om binnen te blijven. Waar was het dan gisteren wel goed weer voor? Juist, voor een bezoek aan de fok- veedag in Oostburg. Het is overdreven om te zeggen dat het er zwart zag van de mensen, maar erg druk was het zeker wel bij de jaarlijkse veekeuring. En niet alleen met boeren en andere mensen met affectie voor de veehouderij, maar ook en vooral met toeristen. Vaak gezinnen met kleine kin deren aan wie activiteiten met dieren altijd wel besteed zijn. Zeker omdat er op de fokveedag in Oostburg niet alleen grote koeien en stieren te zien zijn, maar ook veel dieren met een hogere aaibaarheidsfactor als konijnen, geiten, pony's en cavia's. „Wil je haar eens vasthouden?", vraagt een jonge konijnenverkoper aan de oudste van drie meisjes die aan de hand van hun papa en mama de fokveedag be zoeken. „Nee, je hoeft niet bang te zijn dat ze krabt, als je haar maar goed vast houdt, zo dus", zegt de jongen als hij het konijn tegen de schouder van het meisje vlijt. Vervolgens is het op spuitplaats uitkij ken dat je kleren niet bespat worden met water waarmee de koeien worden schoongespoten alvorens ze door hun eigenaar in de ring worden geleid. In totaal verschijnen zo'n 130 koeien voor de keurmeesters, voor het meren deel koeien en stieren van het ras Bel gische Blauwen, een soort dat van oudsher veel voorkomt in Zeeuws-Vlaanderen. Ze worden niet ge houden voor de melk, maar voor het vlees. Vlees dat groeit aan de achtei'- kant van de koe. Vandaar de toevoeging 'dikbillen'. Jaap de Vos uit Ooltgensplaat is met twee van zijn in totaal negen Belgische Blauwen naar de fokveedag in Oost burg gekomen. „Vooral vapwege de sfeer en de gezelligheid van het samen zijn met andere fokkers." De Vos is een hobbyboer, de kost verdient hij als amb tenaar bij de gemeente Goeree- Overflakkee. Naam Marleen en Wouter Onderdonck uit Ee- de zijn nog wel fulltime boer. Ze zijn ge specialiseerd in het fokken van Bel gische Blauwen. Hun veestapel telt zo'n 250 dieren, waarvan ze er negen mee naar de keuring hebben genomen. „Voor ons is het echt wel belangrijk om hier goede resultaten te behalen, want daarmee bouw je naam op als fokker", verklaart Marleen haar opwachting in de ring. Langs de kant geven collega-boeren commentaar. Voor hen is het vooral een foto Camile Schelstraete dagje uit. „Heb je genoeg franken bij?" roept iemand naar een bekende. „Ik niet, maar mijn vrouw wel. Alleen ben ik bang dat ze die nu aan het uitgeven is op de weekmarkt", antwoordt de an der. In de ring voor het 'gewone' zwartbonte vee is de keuring van vaarzen gaande. Ze worden aan de halster rondgeleid door hun eigenaar, die voor de gelegen heid gekleed is in een wit overhemd, al dan niet met donkere stropdas en een effen broek, meestal gewoon een spijker broek. Bepaald gracieus kun je de gang van de koeien niet noemen. Ze laten zich op hun best lijdzaam rondleiden, aan ande re moet flink geduwd en getrokken wor den. En van druk op de darmen of de blaas maken ze allemaal heen punt: dan gaan de achterpoten wijd en flots, daar ligt een hoop of een plas. De voorzitter van de jury legt uit waar om de vaars met nummer 121 de beste beoordeling krijgt; 'een fraai gebouwde vaars met een mooie uier en prachtige benen'. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Een Middel burgse boekte gisteren telefo nisch een reis naar Florida met aansluitende cruise. Pas na het doorgeven van haar creditcard nummer kreeg ze argwaan en blokkeerde haar rekening. Infor matie van de bank leerde echter dat er toen al 864 euro van haar rekening was afgeboekt. De wouw deed gisteren aangifte bij de politie. Of het terecht is, weet ze nog niet zeker, omdat bij het afgeboekte bedrag is op- eeeeven dat ze er een cruise in Florida voor gaat maken. De Middelburgse twijfelt daar ech ter sterk aan, nadat ze de erva ringen van anderen vernam via de regiönale media. Na het opne men van de telefoon kregen hon derden Zeeuwen de afgelopen dagen een ingeblikte vrouwen stem aan de lijn, die hen in het Engels blij probeerde te maken met een gratis droomcruise in de Caraïben. De meesten gooiden de hoorn di rect op de haak, ook al omdat ze via de regionale kranten en Om roep Zeeland waren gewaar schuwd voor 'vermoedelijke op- li ch t.i n Psnra k ti i k en Mensen die eerst een negen in drukten, kregen vervolgens - na het intoetsen van hun eigen tele foonnummer - iemand aan de lijn die om hun creditcardgege vens vroeg. Deze waag was voor velen, ge noeg om de hoorn op de haak te gooien. De Middelburgse ging echter verder, vergat te vragen naar de 'gratis' cruise, maar liet zich een droomreis voor 890 eu ro aansmeren. Direct na de transactie twijfelde ze toch of ze er goed aan had ge daan. Een geraadpleegd familie lid wees haar vervolgens op de waarsrlm media. Ook de Consumenten bond en telecomaanbieder KPN waarschuwen voor agressieve te lefonische verkoopmethodes met behulp van bandjes. Een zoektochtje op internet leverde daarnaast aanwijzingen op dat zij zaken zou hebben gedaan met een 'onbetrouwbaar' be drijf. Dat de reisorganisator wel snel werkt, bleek vervolgens. De reis- som - minus een onverklaarde korting van 26 euro - was al van haar rekening afgeboekt. De Middelburgse deed daarna offi cieel aangifte bij de politie. Eer- rlpvp mp]Hinopn pn pnkplp annffif- Fietsster zwaargewond len. „De relatie met de gemeen te is de laatste jaren goed. Wij hebben onze zaakjes voor el kaar. En nu dit. Wethouder Van Driessche heeft ons gebeld dat dit stond te gebeuren. De rest hebben we uit de krant moeten lezen. Ik hoop meer duidelijk heid van de wethouder te krij gen in een gesprek volgende maand." STAVENISSE - Een 22-jarige vrouw uit de gemeente Tho- len is gistermiddag zwaargewond geraakt bij een aanrij ding op de Oudelandse dijk in Stavenisse. Terwijl ze over de dijk fietste, werd de vrouw aangereden door een 24-ja- rige automobilist uit de gemeente Tholen die niet genoeg rechts hield. De vrouw belandde onderaan de dijk en werd met diverse fracturen, waaronder een gebroken nek- wervel, per traumahelikopter afgevoerd naar het Eras mus-ziekenhuis in Rotterdam. Celstraf voor diefstal inktpatroon MIDDELBURG - Woedend zat de Vlissinger (51) gisteren tegenover de Middelburgse politiei'echter. „Dat klopt niet, ik ben het er niet mee eens", schalde het regelmatig door de rechtszaal. Ondanks zijn felle verweer werd de man veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf voor het plegen van een diefstal. De man had op 9 juli dit jaar een inktcardridge gestolen bij een winkel aan de Keizersdijk in Goes. De man was tijdens de zitting duidelijk in de war. „Het is een wonderlijke man, met wonderlijke uitspraken", meen de zelfs zijn advocaat. „Het wordt tijd dat hij zich laat on derzoeken door een huisarts." De rechter verbond geen bijzondere voorwaarden aan haar uitspraak. „U moet op eigen kracht hulpverlening gaan zoeken", adviseerde ze de man. Het was overigens niet de eerste keer dat de ver dachte in aanraking kwam met justitie. Celstraf voor beramen overval MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft giste ren 18 maanden cel opgelegd aan een 29-jarige man uit Goes. De man werd op 22 februari van dit jaar door de po litie betrapt met een wapen. Daarmee wilde hij een over val plegen, zo verklaarde hij bij de politie. Ook had de man zijn vriendin mishandeld en een diefstal gepleegd. In totaal moet de man een schadevergoeding van 380 euro betalen. Omdat de Goesenaar binnen de proeftijd van een eerdere veroordeling in de fout is gegaan, moet hij nog twee maan den extra uitzitten. Jongens houden nep-collecte MIDDELBURG - Twee Middelburgse jongens zijn dins dagavond aangehouden omdat ze aan bewoners van een woning aan de Molenberg geld hadden gevraagd. Volgens de jongens was het geld bedoeld voor een goed doel. Dè bewoner vertrouwde het niet en belde de politie. De twee, 15 en 18 jaar oud,'werden op de Pottenbakkerssingel aan gehouden. De 18-jarige is vastgezet, de andere jongen is doorverwezen naar bureau Halt. Klappen in Renesse RENESSE - Een negentienjarige man uit het Gelderse 's-Heerenberg is in de nacht van dinsdag op woensdag op de Jan van Renesseweg in Renesse door vier mannen ge schopt en geslagen. Ook een vriend van het slachtoffer liep enkele klappen op. De aanleiding voor de klappen is niet bekend. In dezelfde nacht zijn vier personen bekeurd voor het plassen op de openbare weg, belediging van agen ten en baldadigheid. door Raymond de Frel SLUIS - De stadsraad van Sluis wil volgend jaar met ludieke ac ties geld inzamelen voor de reno vatie van het Sint Janskerkhof aan de Dinsdagstraat in Sluis. De stadsraad wil in de komende tien jaar een culturele route door het koopstadje uitstippe len. Het Sint Janskerkhof maakt daar deel van uit. In 1811 brandde de Sint Janskerk af. De fundamenten van de kerk en de graven die in het godshuis wa ren gesitueerd, zijn nog wel zichtbaar. Maar niet goed ge noeg, vindt stadsraadvoorzitter W Behr. „Het Sint Janskerkhof ligt er bedonderd bij. Doen we nu niets, dan is het over tien jaar gewoon weg. Weersomstan digheden hebben een negatieve invloed gehad op deze locatie. Er is een muurtje ingestort, een aantal grafzerken is verbrok keld, kortom: het ziet er heel slecht uit", zegt Behr. De stadsraad wil daar verande ring in brengen en roept daarom 2006 uit tot Sint Jansjaar. Behr: „Het liefst zou ik willen dat de contouren van de kerk weer tot een meter hoogte worden opge trokken. Maar het zal beetje bij beetje moeten. De gemeente Sluis doet haar best om begraaf plaatsen op te knappen. Die in spanningen willen wij een im puls geven. Wij willen dat het behoud van het cultureel erf goed in Sluis op het speerpun tenlijstje van nummer twintig naar nummer één wordt getild." Behr wil daarom volgend jaar meerdere signalen afgeven om te zorgen dat er iets met hét kerkhof wordt gedaan. „Denk aan gebaren als 'alsjeblieft ge meente, hier heb je vijfhonderd euro, doe er iets mee'. Zo willen wij bijvoorbeeld een schilders wedstrijd uitschrijven. Er wo nen in de gemeente Sluis 185 mensen die met kunst bezig zijn. Die willen wij mobiliseren en aanzetten om werk in te die nen. Na een expositie in de raad zaal van het belfort worden hun schilderijen verkocht. De op brengsten komen vervolgens ten goede aan het kerkhof. Daar naast hebben we nog een tuin- wedstrijd in gedachten", aldus Behr. De stadsraad zal de ge meente ook vragen om tijderfs de opplusdag in Sluis extra aan dacht aan het kerkhof te geven. agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten; De Halle, 13.30 uur: biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaar ten, biljarten; 14.30 uur: Zangkoor; HEIKANT - t Heike, 15.00 uur: Bingo; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Blaauwe Hoeve, 19.00 uur: Koersbal; De Lieve, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; RETRANCHEMENT - Bezoekerscen trum 't Zwin, 10.00 uur: Excursie door 't Zwin; SAS VAN GENT - Keizer Karelplein, 19.00 uur: Floklorefestival SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; TERNEUZEN - De Hoeve, 20.00 uur: VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten. tes zijn door de politie terzijde gelegd, omdat het lukraak bel len van mensen met vreemde aanbiedingen niet strafbaar is en niemand daadwerkelijk was gedupeerd. Omdat van de rekening van de Middelburgse daadwerkelijk een bedrag is afgeschreven, kan er nu wel aanleiding voor een on derzoek zijn, zei een woordvoer ster van de politie. „Als mensen akkoord gaan met de voorwaar den is dat een vrije keuze. Maal ais de reis niet doorgaat, terwijl ze wel heeft betaald, is er iets niet in de haak en zullen wij ac- (Advertentie) OptredeNS in: Sas vaN GeNt Hulst BreskeNS TerNeuzeN tyestdorpe toegaNg gratis Alle voorstelliNgen: Voor Meer info: ww^c.zeelaNdMeets.Nl - +31(0)115-454201

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37