Wens marktkramers bespreekbaar Kruistocht tegen ringen vogels PZC Niet iedereen durft in een kano 50 TOT 60% KORTING dl Oostburgse heethoofden moeten het bezuren 1ntiekmarkt kan volgens Hulst Reynaertstad op Grote Markt blijven agenda KIPDELBURG - De twee Oost- L,ers (25 en 21 jaar) zaten gis- Gi broederlijk naast elkaar in ld beklaagdenbankje. Op 15 ja- J3ri van dit jaar was dat wel ders. Toen liep één van de ■seerond met een bijl om de an- jjrmores te leren. ji was van plan die bijl in zijn jnofd te zetten", verklaarde de ^Harold dinsdag 19 juli 2005 21-jarige verdachte koeltjes. Hij lichtte zijn woorden toe: „Als ik gedronken heb, heb ik mezelf niet meer in de hand." Achteraf is hij blij dat het an ders is gelopen. De mannen kre gen begin dit jaar ruzie met el kaar in een eetcafé in Sluis. Ze waren naar buiten gegaan om het uit te vechten. De ruzie leek beslecht nadat de oudste ver dachte de jongste tegen de grond had gewerkt en een paar rake klappen had uitgedeeld, maar het liep anders. Uit wrok was de 21-jarge Oostburger naar huis gegaan om een bijl op te halen. „Geen kleintje", con stateerde politierechter F. van Hemert-Meeuwis toen ze de fo to's in het dossier bekeek. Dank zij oplettende omstanders kon de man zijn moorddadige plan niet ten uitvoer brengen. Laatste keer Voor de 21-jarige man was het niet de eerste keer dat hij in aan raking kwam met justitie in ver band met geweld. „Dit was de laatste keer, als ik nog eens merk dat ik opgefokt ben, blijf ik gewoon thuis", reageerde de verdachte. Gedragsdeskundigen delen zijn optimisme niet. Zij achten een training alcohol delinquentie (TAD) noodzakelijk om herha ling te voorkomen. Officier van justitie G. van der Bprg nam die conclusie over. Hij eiste een taakstraf van 80 uur, waarvan 28 uur in de vorm van een leerstraf. Ook eiste hij een voorwaardelijke celstraf van drie weken. „Hij vertelt het alsof het niets is, dat vind ik ver ontrustend", aldus de officier. Tegen de andere man eiste hij een boete van vijfhonderd euro. De rechter vonniste in beide ge vallen conform de eis van de offi- I de Puysseleijr HULST-De wens van de markt- jramers op de antiek-, boeken- Uiriosamarkt om deze mark up de Grote Markt in Hulst K houden is bespreekbaar. Al ton hangt daar volgens voorzit- l,rT, Mattheeuws van de onder- Kmersveremging Hulst Reynae- pdwel een prijskaartje aan. Suist; Reynaertstad laat de srkten dit jaar voor het eerst een grotere frequentie hou- dan voorheen. Vorig jaar en jaar daarvoor was er één gro- antiek-, boeken- en curiosa- rkt en die vond plaats in het jrtjevan de stad. )ji jaar had Hulst Reynaertstad voor gekozen om in de maan- ;nmei tot en met september antiekmarkten te houden in e Korte Nieuwstraat. „Voor ns is het ook een nieuw feno- en, maar als het kan moeten ..luisteren naar de klanten." Ie voornaamste reden om voor ielocatie te kiezen was volgens Sattheeus dat daar geen geld hoeft te worden betaald, ïillen de marktkooplieden op <e Grote Markt staan, dan rengt de gemeente de gederfde arkeergelden in rekening. Maar wij willen best in onze ac- iviteitencommissie bespreken aide markten volgend jaar op Grote Markt te houden", al- as de voorman van Hulst Rey- aertstad. laarmee geeft hij meteen aan, ai de ondernemersorganisatie markten ook volgend jaar er plaats wil laten vinden. We willen meer activiteiten De Twee Duiven iegint aan het zomerseizoen 3R0EDE - Huistheater De [wee Duiven aan de Slijkstraat Groede begint vandaag aan lijn serie zomervoorstellingen. Heltheater bestaat twintig jaar. leden voor kleinkunstenaar rine Oosterling om een jubi- ïiunprogramma samen te stel- uit het repertoire van die af- dopen twintig jaar. loten met eind augustus zijn de - voorstellingen iedere dinsdag- a vrijdagavond vanaf 21.00 I IU' i Ook op zaterdag 17 september ter een voorstelling. De speel film van donderdag 28 juli rdt verschoven naar vrijdag juli door de jaarmarkt in Groede. Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; aterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 'Fax: 0115-645742 jE-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 F-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet vww.pzc.nl P-mail: web@pzc.nl rond het thema kunst en cultuur in Hulst", zegt Mattheeuws. „Hulst is een middeleeuws ves tingstadje en die kant willen we meer op." Ook de Stichting Be vordering Stadsontwikkeling Hulst (SBSH) ziet in het thema mogelijkheden. De stichting- wordt gevormd door hef bedrijf van Mattheeuws, de Rabobank Hulst, Biesbroeck Beheer en de Woonstichting Hulst. Doel is de verpaupering van leegstaande panden in Hulst tegen te gaan door ze tijdelijk te verhuren aan beginnende ondernemers en kunstenaars. Het gaat in totaal om zo'n vijftien leegstaande pan den, voornamelijk in gebieden waai-voor stadsvernieuwingspro jecten worden ontwikkeld, zoals De Nieuwe Bierkaai en de omge ving van de Stationsweg. „We hebben pas toestemming ge kregen van de gemeente om ook het postkantoor als tentoonstel lingsruimte voor kunstenaars te gaan gebruiken", aldus Mat theeuws. Die vindt het verder een goede suggestie om te onder zoeken of het niet mogelijk is in de leegstaande panden in de wintermaanden te gebruiken om er overdekte antiekmarkten te houden. HULST - Wie Hulst eens vanaf het wa ter wil bekijken, maar een kano toch wat te wiebelig vindt of met wat meer personen gezamenlijk wil peddelen, kan nu ook in een roeibootje stappen. Het Hulster Bezoekersmanagement heeft de zomerattractie uitgebreid met drie roeiboten. Vorig jaar konden belangstellenden voor het eerst een kanotocht over de Buitenvest maken. Het Bezoekersmana gement huurde de kajaks van een Vlaamse survivalonderneming en liet een nieuwe steiger aanleggen om het in- en uitstappen te vergemakkelijken. De kanotochtjes bleken een succes en daar om besloot het Bezoekersmanagement de attractie deze zomer wederom aan te bieden en zelfs uit te breiden. „Het was vorig jaar al een wens van me om ook tochten met roeiboten aan te kunnen bieden", zegt de Hulster bezoe kersmanager Monique de Bruijn. „Ka jakken is leuk, maar is niet voor ieder een geschikt. Niet iedereen durft in een kano te stappen en in een kano past niet een heel gezin, in een roeiboot wel, We hikten alleen een beetje aan tegen de kosten, we hebben niet zo'n ruim bud get, dus ik vroeg me af of we het wel zouden kunnen betalen." De Bruijn informeerde bij het polyester verwerkend bedrijf PVB in Huist en daar bleef het in eerste instantie bij. Tot de directeur haar nog voor het toe ristenseizoen vroeg wanneer ze haar drie roeiboten kwam ophalen. „Hij had ze al gemaakt! En omdat hij het zo'n leuk idee vond, mogen we ze gratis ge bruiken. We zijn hem dan ook ontzet tend dankbaar." Topattractie De kajaks en de roeiboten zijn te huur bij restaurant De Vest aan de Stations weg. Eigenaar Ronald Den Dunnen heeft al heel wat toeristen zien wegped- delen in de kano's. „Het gaat voortreffe lijk en het is echt een topattractie." Voor de roeiboten hebben zich nog niet veel mensen aangediend, maar dat kan ook niet. De Bruijn: „We hebben er nog niet mee. foto Camile Schelstraete geadverteerd, dat kon ook nog niet om dat we nog geen roeispanen hadden, maar die zijn er nu wel. Op dit moment ben ik bezig met het maken van een nieuw bord om wat bekendheid aan de roeiboten te geven." Vorig jaar werden 250 kajaks verhuurd en De Bruijn hoopt dat het er dit jaar nog meer zullen zijn. Door het aanbod van de roeiboten, hoopt ze op een nog groter succes van de zomerattractie. Een uurtje kanoën in een eenpersoons kajak kost vijf euro. Net zo lang in een tweepersoons kano kost acht euro. De huur van een zwemvest is bij de prijs in begrepen. Een uurtje peddelen met een roeiboot kost ook acht euro. In een roei boot is plaats voor twee volwassenen en twee kinderen. Het is niet mogelijk rond de stad te ka noën. De Buitenvest is immers niet aan gesloten op de Binnenvest. door Frank van Cooten NIEUW-NAMEN - Saefting- he-kenner R. Bleijenberg uit Nieuw-Namen is een kruistocht begonnen tegen het ringen van vogels. Hij overweegt natuurbe schermingsvereniging De Stclt- kluut wegens dierenmishande ling aan te klagen bij de dieren bescherming. „De Steltkluut speelt spelletjes ten koste van de vogels." De provincie Zeeland geeft De Steltkluut ieder jaar een vergun ning voor het vangen en ringen van vogels. De klacht van Blei jenberg lijkt volgens een woord voerder van de dierenbescher ming daarom weinig kans van slagen te hebben. „Het is bij wet niet verboden vogels te vangen en te ringen. Zonder verwon ding kan geen klacht worden in gediend", zegt een woordvoer ster van de dierenbescherming in Zeist. Bleijenberg zegt 'kei hard' bewijs te hebben van die renmishandeling door een ring aan de poot van een dood gevon den zilverreiger in het Verdron ken Land van Saeftinghe. „De doodsoorzaak is de ring. Er zit bloed aan de poot, Dat is op een foto duidelijk te zien. Er is dus sprake van dierenmishandeling. Een helder verhaal. Trouwens, hoe zou jij het vinden de hele dag onnodig" met een ring of zelfs een buisje van centimeters dik om je been te moeten lo pen?" Volgens de woordvoerster van de dierenbescherming zegt de foto echter niets. „De vogel kan de verwonding door iets an ders hebben opgelopen. Wij krij gen nooit klachten over het rin gen van vogels. Ik denk daarom niet dat de klacht van de heer Bleijenberg kans van slagen heeft. Het is natuurlijk niet zo dat wij het ringen promoten." Bleijenberg richt zijn pijlen vooral op natuurbeschermings vereniging De Steltkluut en de provincie. Het provinciebestuur geeft De Steltkluut ieder jaar- een vergunning voor het ringen van vogels. Bleijenberg wil dat de provincie geen vergunning meer geeft. „Ik wil de provincie duidelijk maken dat het ringen van vogels totaal geen zin meer heeft en dus totaal overbodig is. Het is dus helemaal niet meer nodig de rust van de jonge vo gels te verstoren." Bleijenberg Saeftinghe-kenner R. Bleijenberg: „De Steltkluut speelt spelletjes ten koste van de vogels." foto Camile Schelstraete stuurde de ring van de overle den zilverreiger voor onderzoek op naar de Nederlandse Ring Centrale. „Uit dit onderzoek blijkt de reiger geringd te zijn in Braakman-Zuid, het werkge bied van Staatsbosbeheer. Staatsbosbeheer is ook tegen het ringen van vogels, Deze orga nisatie is het met mij eens." Woordvoerder H. van der Weele van Staatsbosheheer nuanceert. „Zo lang de provincie De Stelt kluut een vergunning geeft voor wetenschappelijk onderzoek gaat het gewoon door. De Stelt kluut is met legale dingen bezig. Persoonlijk vind ik echter dat het ringen van vogels best kan stoppen. Maar mijn baas staat nog steeds achter het rijksbe leid. Het is aan de ene kant ook wel goed om vogels te ringen. Het is beter te controleren wat in een gebied speelt. Maar ik weet dat Richard Bleijenberg daar fel op tegen is." En zo is het maar net, zegt Bleijenberg fel. „Het heeft totaal geen zin jonge vogels uit het nest te ha len om ze te ringen. Dat moet eens stoppen." Woordvoerders van de vogelwerkgroep van De Steltkluut waren gisteren niet bereikbaar voor een reactie. MRSA-bacterie in Vlissingen VLISSINGEN - Bij een patiënt in het Ziekenhuis Walche ren is de MRSA-bacterie aangetroffen. Bij iedere nieuwe patiënt op de intensive care wordt beslist of die in Vlissin gen behandeld kan worden of dat die moet worden doorv gestuurd naar het ziekenhuis in Goes. De MRSA-bacte rie, Multiresistente Stafylococcus Aureus, kan moeilijk met antibiotica worden bestreden. „Voor gezonde mensen is de bacterie geen probleem", zegt J. van den Blink, lid van de raad van bestuur van het ziekenhuis. „Maar als mensen verzwakt zijn, kunnen ze bijvoorbeeld een long ontsteking of een blaasontsteking krijgen. Dan ontstaan de problemen omdat die ontsteking moeilijk te behande len is. De bacterie is bijna niet dood te krijgen." Eind de ze week moet bekend zijn of meer mensen besmet zijn met de bacterie. In het ziekenhuis zijn bij tientallen mede werkers en patiënten'inmiddels kweken afgenomen. Als een medewerker besmet is, zal die ander werk moeten doen. Besmette patiënten worden geïsoleerd verpleegd. Greep uit kassa in Axel AXEL - Bij een supermarkt in Axel is gisteren tussen 11.45 uur en 12.15 uur een greep uit de kassa gedaan. Een onbekend gebleven man, die in gezelschap was van een vrouw, deed bij het afrekenen een greep uit de kassa. Het geld dat hij had gepakt, gaf hij terug aan de caissière. Bij het tellen van de kas bleek dat er toch enkele honderden euro's zijn weggenomen. Forse boete voor dronken rijden MIDDELBURG - Een 61-jarige man uit Koudekerke is gisteren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot 1500 euro boete en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden voor dronken rijden. De man reed in ja nuari dit jaar in Middelburg met zijn auto tegen een boom. Na het ongeval moest de man door de brandweer- uit zijn auto worden bevrijd. „U hebt ongelofelijk geluk gehad dat het zo goed is afgelopen", reageerde politierech ter F. van Hemert-Meeuwis. Bij de politie had de verdach te verklaard dat hij drie biertjes op had, gisteren stelde hij het aantal naar boven bij. Het was in elk geval teveel, daarover liet het alcoholpromillage van 1,5 geen twijfel bestaan. Taakstraf voor plegen ontucht MIDDELBURG - Hij is een echte kindervriend die het niet in zijn hoofd zou halen een minderjarige te misbrui ken. Toch logen de verklaringen er niet om. Daarom werd de 61-jarige man uit Vlissingen door de Middelburgse po litierechter veroordeeld voor het plegen van ontucht. De rechter legde de man een taakstraf op van 150 uur en ze wees het slachtoffer een schadevergoeding toe van 500 eu ro. „Wat mij betreft staat vast dat u fout bent geweest", reageerde rechter F. van Hemert-Meeuwis. Dat conclu deerde ze aan de hand van de verklaringen van het slacht offer en haar familie. In 1998 had de man het toen 12-jari- ge meisje meegenomen naar een verlaten clubgebouw in Vlissingen, waar hij haar op schoot had genomen en had betast. Hij had het meisje opgedragen niets tegen haar va der te vertellen. Thuisgekomen had het slachtoffer het toch verteld. De rechter las tijdens de zitting de slachtof ferverklaring voor. De verdachte ontkende dat hij het meisje had betast, Raadsman E. Smit vroeg vrijspraak. Advertentie winkelen in Vlissingen en parkeren voor de deur? (Advertentie) OptredeNs iN: Sas vaN Gent Hulst BreskeNS TeroeuzeN Westdorpe toegang gratis Atle voorstellingen: Voor Meer iNfo: «'«"k'.zeelaMdMeets.Nl - +31(0)115-454201 STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; 14.00 uur: Engels; CADZAND-BAD Boulevard De Wie lingen, 9.00-18.00 uur: Vakantiemarkt en Amerikaanse dag voor kinderen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Centrum, 14.00 uur: Wielerwedstrijd voor cliënten van De Sterre; 15.00 uur: Dikke banden race voor de jeugd; 19.00 uur: Amateur wielerwedstrijd; Café De Troubadour, 14.00 uur: Kaar ten; Café De Landbouw, 14.30 1 ting; Schie- GROEDE - Het Vlaemsch Erfgoed, 10.00 -17.00 uur: Oude kinderspelen; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; NIEUW-NAMEN - Café St. Cecilia. 20.00 uur: Kaarten; NIEUWVLIET - Bos van Erasmus, 21.30 uur: Nachtdieren kijken; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; RETRANCHEMENT - Voetbalveld, 8.00 uur: Rommelmarkt; SLUIS - Centrum, 17.00 uur: Avond- markt met thema 'Back to the sixties'; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos en biljarten; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten. (Advertentie) havenstraat 10 - terneuzen - tel. 0115-610204 markt 4 - terneuzen - tel. 0115-614845

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39