PZC koffieshops steunen voorlichting Wannen van de waterkant raken lie band echt nooit meer kwijt Bus na Gentse Feesten uitgebrand Eigen website voor Cliëntenraad Hulst Campagne richt zich nadrukkelijk op middelbare scholieren ISFijj Langs de Scheldeboulevard Voor haaientanden is het gewoon wat dieper graven 18 Birkenstock Actie markt Vakantie jnsdag 19 juli 2005 ^Rsnévan Stee [ERNEUZEN - De Terneuzense Lffieshops Checkpoint en lliami betalen mee aan een jdjeentelijke voorlichtingscam- L,e over de risico's van drugsgebruik. campagne richt zich nadruk- kop middelbare scholieren, samenwerking met het leuws Consultatiebureau voor Icohol en Drugs (ZCAD) wil „.gemeente Terneuzen een be- iil opzetten dat ook de gevaren mroken en alcoholgebruik be at. ngeveer een jaar geleden iong met name de SGP in de emeuzense gemeenteraad na melijk aan op een koppeling het verstrekken van een tuwe gedoogbeschikking voor ieckpoint en deelname aan n voorlichtingscampagne. De ®ve vergunning - die momen- i ter inzage ligt- is nodig in erband met de verplaatsing de koffieshop naar een v pand aan de Westkolk- raat. iteindelijk is besloten dat Bami ook aan het voorlichtings- roject meedoet. inancieren Temeuzense burgemeester Lonink vindt het niet meer _sch dat beide koffie- lops het nieuwe voorlichtings- deid deels financieren, omdat j dankzij hun gedoogbeschik- ing een dikbelegde boterham innen verdienen. Dan rijst op den duur de vraag i! je terug kunt doen voor Ter- izen. En niet alleen in relatie softdrugsgebruik maar ook let op de grote druk die de be- Tour 2006 op rustdag al centraal editie Zeeuws-Vlaanderen zoekers van beide koffieshops op de binnenstad van Terneuzen leggen", aldus Lonink. H. van As, woordvoerder van beide koffieshops, is tevreden over de gemaakte afspraken. Hij bestrijdt echter dat het verkrijr- gen van een nieuwe gedoogver gunning doorslaggevend was om mee te doen. Van As: „Er ligt een afspraak en daar houden wij ons aan. Plet is vanzelfsprekend dat wij mee werken, want wij gaan onze verantwoordelijkheid niet uit de weg. Enkele jaren geleden hebben wij zelf ook het initia tief genomen tot een voorlich tingscampagne. Vreemd genoeg was daarvoor nauwelijks draag vlak op de middelbare scholen. In feite werd toen het gebruik van softdrugs onder scholieren ontkend. Van As benadrukt dat het niet gaat om een promotiecampagne. Hij onderschrijft de doelstelling dat met name jeugdige softdrugsgebruikers meer be wust moeten worden gemaakt van hun gedrag. Tegelijkertijd hoopt hij op een breder draag vlak voor de aanwezigheid van twee gedoogde koffieshops in Terneuzen. Checkpoint en Miami hebben geen bemoeienis met de uitwer king van de voorlichtingscam pagne. Van As: „Zoals eerder gezegd ligt het initiatief bij de gemeen te en het ZCAD. Allereerst leve ren wij een substantiële finan ciële bijdrage. Ook is het bedoe ling op andere vlakken mede werking verlenen. Te denken valt aan de verspreiding van fol dermateriaal of medewerkers van beide koffieshops die op de middelbare scholen langsgaan." AXEL - Op de terugreis van de Gentse Feesten is een van de auto bussen van openbaari vervoerbedrijf Connexxion zondagnacht op de Tractaafwcg ter hoogte van Axel in brand gevlogen. Dé chauf feur had de bus op dat moment al op een parkeerplek stilgezet van wege een oververhitte motor. De negen passagiers die nog aan jto w» - n» Zes weken lang verschijnt deze zomer in de PZC de vakantierubriek. Elke zes dagen schrijft de redactie over een ander thema. Daarnaast laat de PZC elke dag het licht schijnen op een bijzonder element in het Zeeuwse landschap. Kcheten Dieleman, Van de Wege, Gazan en De Bree. lanncn op leeftijd, die bijna da- [dijks te vinden zijn op de theldeboulevard in Terneuzen. Wadden allemaal wel iets met ilwater, in hun arbeidzame le- En één ding is zeker: eens man van de waterkant, al leen man van de waterkant, ikomt er nooit meer los van. smaakten het allemaal van mee. Ploe Terneuzen in Waren zestig en zeventig ver derde. De statige Scheldeka- «dween achter een dijk op iahoogte, die na jaren zeu- neen jaar of tien geleden toe- itriéndelijk werd aange red, maar nog lang niet af is. Uangs besloot een meerder end van de gemeenteraad zo- ar wat extra geld voor die ■lsopzij te zetten. Daarvan tohet tweede deel van de feldedijk worden verfraaid, 'ongeveer vanaf het stadhuis ktaan het voormalige verpleeg- iisTer Schorre, dat binnen st overigens weer gewoon in Nik wordt genomen als... peghuis. bannen van de waterkant dresseert het niet of nauwe- h Ze houden zich toch voor blijk op ter hoogte van de tomalige Veerhaven, in de ®t van paviljoen Westkant. ®ris het meeste te beleven. moeten een beetje la- tornde dames en heren poli- ri. Want wees nu eerlijk, eerst jwnze alles af, halen ze de Opvaart weg uit de stad en ze kanaalarmen om ver bos hartstochtelijk te plei- iVo°r herstel van de band 'destad met het water. en geldverspilling, wui- a' die verhalen uit het «huis weg. Want hoe was het V'In de jaren zestig maakten ^önjggen, de schutkolken en de vestingwallen plaats voor het nieuwe sluizencomplex en de rondweg over de Scheldeboule vard. Ruim tien jaar later ver dween ook de provinciale boot. Maar weer tien jaar later werd wel paviljoen Westkant ge bouwd. Bovenop de dijk, op een toplocatie', trekt de horecavesti- ging vooral in de weekends hon derden bezoekers, vooral Bel gen. Logisch, want de container schepen varen bij wijze van spre ken op een steenworp afstand van je kopje koffie voorbij. De bouw van het paviljoen was een eerste stapje in de richting van een hernieuwde relatie, met de Westerschelde. Met andere woorden: Terneuzen leefde niet langer met de rug naar het wa ter, maar kroop de Deltadijk weer op. Twee jaar geleden hield een ex tern adviesbureau een vurig plei dooi voor herinrichting van de gedempte Oostelijke Kanaalarm bij het Schuttershof. Het water moest er terugkeren en een jachthaven zou er niet misstaan. Een ophaalbrug? Prachtig toch? Tja, niet ver daar vandaan werd ooit de Axelsebrug afgebroken, maar dat foutje kon toch wel worden hersteld? Onlangs presenteerde het stads bestuur haar Toeristische Visie. Eén van de opmerkelijke conclu sies: de Scheldeboulevard vormt een obstakel, mede door het drukke verkeer... De oude Veerhaven verdient een grondige opknapbeurt; de jacht havenfaciliteiten kunnen moge lijk verder worden uitgebreid. En, o ja, de legendarische kapi tein Willem van der Decken (de Vliegende Hollander) moet meer dan ooit worden uitgebuit. Dieleman, Van de Wege, Gazan en De Bree verlaten hun vaste stek op de boulevard. Het wordt tijd voor het middagmaal. Van de Wege, voor hij op de fiets stapt: „Tot eind jaren zestig was de scheepvaart met alles eromheen nog heel dichtbij. De zeeschepen in de oude Westsluis en de binnen schepen via de Oost- en de West- kolk. Parlevinkers, bootman nen, tijmannen en sluiswachters zorgden voor leven in de brou werij. En de binnenschippers verzamelden zich, als ze moes ten schutten, even in de cafés voor een glas bier. Je kunt veel willen, maar dat krijg je nooit meer terug. Terwijl dat nu juist de romantiek van het water was." Wout Bareman Het 'haaientandenmonument' bij hotel Noordzee foto Peter Nicolai Verfraaiing van de boulevard moet de band met het water herstellen foto Peter Nicolai Is West-Zeeuws-Vlaanderen één van z'n belangrijkste toe ristische attracties kwijt? Vori ge week, tijdens een bijeen komst ter gelegenheid van de af ronding van de zoveelste zand- opspuiting op de kust, spraken verschillende exploitanten uit de toeristische sector die vrees uit. Het zand werd ditmaal aange voerd vanaf de Radsbanken. En net als bij eerdere zandsupple- ties vanaf de Steenbanken le vert dat slechts een enkele ver dwaalde fossiele haaientand op. Nee, dan het zand dat ooit van de Sluische Hompels werd aan gevoerd. Dat wemelde van de tanden en tandjes. Eigenaar Piet Faas van hotel Noordzee in Cadzand-Bad mag een kenner heten. Tussen 1947 en 1957 was hij bijna dagelijks op het strand te vinden, op zoek naar schel pen uit een donkergrijs verle den. In de jaren vijftig trof hij plotseling veel tertiaire schel pen en haaientanden uit dezelf de fossiele lagen aan. Dat was dus ver voor de zandopspuitin- gen. Pa Faas is met vakantie. Zoon Peter: „Het is waar dat er nu veel minder tanden gevon den worden. Natuurlijk houdt dat verband met die zandopspui- tingen. Maar ik heb hier in het hotel een aantal fanatieke speur ders en die weten ze wél te vin den. Je moet gewoon door die op gespoten zandlaag heen graven en dan kom je ze wel degelijk te gen. Maar zo voor het oprapen liggen ze momenteel niet meer. Dat klopt." Overigens is Faas blij met de zandopspuitingen. „Want an ders hadden we straks zelfs geen strand meer. Dat zou pas een ramp zijn." En ach, sinds vijf jaar staat voor het hotel een manshoge haaientand, in brons. Die kan zo tot monument wor den gebombardeerd. Wout Bareman boord waren, konden op tijd de bus verlaten. Ze zijn door een ande re bus opgehaald en thuisgebracht. De brand is vermoedelijk ont staan door oververhitting van de motor. Nader onderzoek moet dat echter nog uitwijzen. Ook moet nog onderzocht worden hoe de mo tor oververhit kon raken. foto Camile Schelstraete CDA bezorgd over veiligheid MIDDELBURG - Het CDA is bezorgd over de veiligheid in Zeeland. Weliswaar heeft een onderzoek van de politie uitgewezen dat de Zeeuwen zich veiliger vóelen, maar Sta tenlid J. Bergen van het college van Gedeputeerde Staten wil weten hoe het echt staat met de veiligheid. Wil het college van GS duidelijk maken wat het grote vex"- schil is tussen het gevoel van burgers over veiligheid (so ciale veiligheid) en de feitelijke situatie in Zeeland (fysie ke veiligheid), vraagt hij. In zijn vragen wijst hij er ook op dat commissaris van de koningin W. van Gelder aangegeven heeft dat de risico kaart een grote bijdrage levert aan de veiligheid van de Zeeuwse burger, maar hoe gaat het college van GS dan om met het feit dat minister Remkes die risicokaart nu van het Internet wil halen, wil hij weten. 4000 euro voor De Mosselkrauwers PPHLIPPINE - Stichting De Mosselkrauwers heeft een cheque ter waarde van vierdtüzend euro ontvangen van de Sponsorlotei'ij. De Philippiense carnavalsvereniging is deze week club van de week. Dit betekent dat een extra bedrag wordt uitgekeerd voor ieder lot dat op naam van de vereniging aan de Sponsorloterij meedoet. Het te winnen bedrag is minstens 4000 euro. Het maxi mumbedrag voor een club van de week is 80.000 euro. Stichting De Mosselkrauwers wil de onverwachte spon sorbijdrage besteden aan activiteiten tijdens de carnavals periode. Drankrijder pleit voor rijbewijs MIDDELBURG - Laconiek zat de 59-jarige man uit de ge meente Schouwen-Duiveland tegenover de Middelburgse politierechter. Op 19 maart van dit jaar was hij tijdens een drankrit in Scharendijke van de weg geraakt. Hij kwam er zonder schrammen vanaf, maar volgens de rechter had het ook anders kunnen lopen. „Daar zou ik me rot van schrikken", reageerde de 'rechter, doelend op het ongeluk. De man beaamde dat hij geluk had gehad, maar echt onder de indruk leek hij niet. Officier van justitie G. van der Burg eiste een rijontzeg ging van zes maanden en een boete van 1500 euro. Op het moment dat de verdachte de eis van de officier hoorde, liet hij zijn laconieke houding varen. „Als u mij kapot wilt maken, dan vecht ik terug", zei hij met ingehouden woede. Desondanks wist hij de rechter te overtuigen van de noodzaak om zijn rijbewijs te behoud den. De rechter veroordeelde hem tot een boete van 2000 euro:, maar legde hem een rijontzegging op van negen maanden, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. Omdat de man zijn rijbewijs vier maanden geleden al had ingeleverd; mag hij het vandaag weer ophalen. door Jeanette Vergouwen HULST - De Cliëntenraad Hulst heeft een eigen website: www.clientenraadhulst.nl. Op deze website is de doelstelling van de cliëntenraad te vinden en vele links die de minima kun nen helpen in het vinden van een oplossing en tegemoetkomin gen in hun situatie. Ook is het mogelijk om via de website een aantal vragen te stellen. Vragen stellen kan natuurlijk ook tijdens de spreekuren die de cliëntenraad maandelijks houdt op elke laatste dinsdag van de maand tussen 11.30 en 12.00 uur in de leeskamer van het stad huis in Hulst, of telefonisch (0114-682091) op wex'kdagen. De cliëntenraad Hulst heeft als belangrijkste doelstelling het be hartigen van de belangen van al le minima in Hulst. Zij die geen computer bezitten, kunnen ge- bruik maken van de computers die staan in de openbare biblio theek, dienstencentrum De Lie ve of Verzorgingshuis Antonius. Iedereen met een uitkering of een minimuminkomen kan met vragen en problemen aanklop pen bij de onafhankelijke Cliën tenraad. De ï'aad geeft informa tie over bijzondere bijstand, minimabeleid, huursubsidie, schuldhulp verlening/kwij tschel ding, kinderopvang, uitstroom- beleid, vrijwilligerswerk, proce dures en termijnen. Ook geeft zij advies bij problemen met de uitkering of met de uitkerende instantie. Samen met de cliënt kan naar een. oplossing gezocht worden als er een klacht is over de manier van behandeling door bijvoor-beeld het CWI, het UWV, of de gemeente. Een belangrijk aspect van het werk van de cliën tenraad is dat zij, gevraagd of ongevraagd, advies uitbrengen aan de Sociale Dienst en de poli tiek van de gemeente Hulst. Zo oefent de raad invloed uit op het door de gemeente gevoerde mini mabeleid. Zo werd in het verle den door de tussenkomst van de cliëntenraad de stapel met aan vragen weggewerkt bij sociale zaken. De Cliëntenraad kan al leen goed functioneren als ieder een samenwerkt, de raad is voor vèel zaken afhankelijk van de medewerking van de uitkerings gerechtigden. Daarom hoopt de raad dat door het starten van de website eventuele klachten eer der gemeld zullen worden. Voor vragen, tips en eventuele Machten kan men zich ook schriftelijk melden. Advertentie 23-7-2005 winkelcentrum Dauwendaele Middelburg zeeuwse almanak Voor het eerst sinds jaren was die Vlissinger in Frankrijk, voor een korte vakantie. Hij wilde niets cultureels, niets actiefs en niets culinairs doen. Hij verlangde, kortom, gewoon naar een paar dagen lekker liggen, languit op het zandstrand van de Cöte d'Azur met een boek op schoot en een terrasje binnen loopafstand. Vlakbij Cannes troffen hij en zijn partner wel een leuk strandtentje aan. De bedjes waren voorzien van een schuimrubberen matras en de drankjes werden gebracht. Opgetogen stapte hij op het bedienend personeel af. Of hij een bedje kon huren voor een middagje? Zeker meneer, da's dan twaalf euro per bedje, zei de ober zonder met z'n ogen te knipperen. De Vlissinger reageerde met een. „Ik vroeg huren, niet ko pen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37