fibers krijgt ander naast hem PZC Ik won de belangrijkste wedstrijd PSV maakt meters in Korea Doornbos aast op Minardi-stoeltje >17 essels meldt :ich af voor lutch Open Peter van de Wege verrast zichzelf met plek twee in Valkenswaard uitslagen agenda dinsdag 19 juli 2005 HAAG - Formule 1-cou- •Christijan Albers krijgt ko rt weekend bij de Grand van Duitsland vrijwel ze- een nieuwe teamgenoot. Of Robert Doornbos wordt, is niet zeker. De Rotterdam- is een belangrijke kandi- ii om de gisteren op non-ac- gezette Patrick Friesacher vervangen, maar hij onder- concurrentie van de Hon- rZsoltBaumgartner. .je race om het vrijgekomen Itjebij Minardi wint, hangt van de financiële inbreng, ^nmgartner, die vorig jaar een Lpleet seizoen bij de Italiaan- grenstal reed, heeft geldschie- Uachter de hand om in elk ge il zondag in Hockenheim en ilweekend erna in zijn geboor- 3lad Boedapest te racen. Wmbos heeft, met steun van ïjn Limburgse geldschieter Har-% ^Muermans, een sponsorover- Jakomst voorgelegd voor de resterende acht Grands rix van dit jaar. Jsiders verwachten dat Minar- idekomende twee races Baum- irtner laat racen, om vervol- dis Doornbos met ingang van .Grand Prix van Turkije op 21 igustus in de bolide te heve- n, Minardi-teambaas Paul ioddart wilde gisteren niet jruitlopen op de zaken. „Ze- is slechts dat er komend jttkend waarschijnlijk iemand leis in de tweede Minardi it", liet Stoddart weten, iombos houdt zich - in af- rhting van een besluit - bezig ït trainen om fit te zijn voor nracedebuut in de Formule 1. ti dit moment is de Rotterdam- ér nog testrijder bij Jordan en irdt ingezet bij vrije trainin- 0 op de vrijdag voor elke rand Prix. „Het is spannend, hunker naar mijn debuut, of- hoon de voorbereiding verre (MERSFOORT - ATP-tourma- >r Giorgio Di Palermo kreeg termiddag even na vijf uur telefoontje. De Nederlandse :r Peter Wessels meldde af voor de Dutch Open 15. Wessels - die zondag zijn Istrijd in de Davis Cup tegen lowakije al afbrak met een ijnlijke rib - is te geblesseerd Meel te nemen aan het toer- woi in Amersfoort. :ky loser Sergio Roitman an de verliezers in de derde Hide van de kwalificatie de geplaatste speler) neemt in van Wessels. De Ar- fnlijn staat net iets hoger op »ATP-lijst dan de Nederland- verliezer van gisteren, Michel Inning. Volgelxs hoofdscheids- shter Andrew Jarrett is de W-Hollander Koning nu de ïiste reserve voor het hoofd- tffliooi, als zich nog iemand af- ■Idt. „Daarbij geldt dat dit n, totdat de eerste bal in de Hste partij van de eerste ron dgeslagen. Dat is dus woens- <4* aldus Jarrett. 'smooidirecteur Wendy van ïden had de bui boven het ifd van Wessels al zien han- maar noemde het bericht Ktemin 'afschuwelijk'. „Wes- ais toch een publiekstrekker. *ar opgeven in de Davis Cup sjeniet. Dan ga je door gren- aheen. Dat hij toch opgaf, be kent dat hij echt niet verder w Endan speel je natuurlijk tó niet in een toernooi als het ®.Maar je hoopt altijd, hoe dje beter weet." Juich Open-ambassadeur Mar- iVerkerk - vorig jaar winnaar j°ok al geblesseerd - had ook "bet meer op Wessels gere ed- „Maar niet getreurd. Ge- hebben we Sluiter nog, f Scheppingen, we hebben die van Gemerden en Korte- van ideaal is." Doornbos doelt op het feit dat hij zonder ook maar één testkilometer zou moe ten debuteren bij Minai'di. „Maar ik ben in een fase van mijn loopbaan dat ik elke kans om te racen moet aangrijpen." Een Formule 1-debuut van Doornbos bij Minardi zou bete kenen dat voor het eerst sinds meer dan veertig jaar twee Ne- derlanders van start gaan in de zelfde Grand Prix. Dat dit in één team is, maakt het extra pi kant. Pas twee keer eerder (Jan Flinterman en Dries van der Lof in 1952, Ben Pon en Carel Godin de Beaufort in 1962) kwamen twee landgenoten in één en de zelfde Grand Prix in actie. Het waarschijnlijk vertrek van Friesacher bij Minardi is geen verrassing. De Oostenrijker kan niet meer aan zijn betalingsver plichtingen voldoen. Zijn mana ger kreeg per fax de mededeling dat het contract is ontbonden, tenzij gisteravond alsnog de res terende twee miljoen euro ge stort zouden worden. Daar hield echter niemand meer serieus re kening mee. GPD door Henk de Winter VALKENSWAARD - Tot zijn eigen verrassing kon autocou reur Peter van de Wege de kop nemen in de vierde race voor het Nederlands kampioen schap rallyracing. Dat hij uit eindelijk tweede werd, stemt hem nog steeds tevreden. Dat de uit Zuiddorpe afkom stige Van de Wege anderhalve ronde later Peter Vingerhoets in de Peugeot 206 voorbij zag komen, had hij min of meer wel verwacht. „De auto van hem is gewoon sneller dan mijn Yarisje. Twee de. Ik kan het bijna nog niet geloven. Vorige week in Maas- mechelen derde en nu tweede. Het gaat niet verkeerd, al zeg ik het zelf." Van de Wege was begonne vanaf de derde start positie. Jos Krijger uit Wol- phaartsdijk stond op pole, met Vingerhouts daar achter. Na de tweede start - de eerste ra ce was door de leiding snel af gebroken - nam Van de Wege tot zijn eigen verrassing de lei ding. Afgebroken Krijger strandde al na twintig meter met twee afgebroken aandrijfassen aan de Opel Cor- sa. Van de Wege probeerde door hele strakke lijnen te rij den de Peugeot van Vingerhoe ts achter zich te houden. „Op het onverharde gedeelte kwam hij me buitenom voor bij. Ik kwam gewoon iets te kort. Ik ben daarom hartstik ke blij met de tweede plaats." Van de Wege staat na vier ra ces stevig op een derde plaats in de tussenstand van het Ne derlands kampioenschap. Er zijn voor het NK nog twee ra ces in België te gaan. Martein Risseeuw uit Zaam- slag eindigde in deze Super 1600 klasse op een twaalfde plaats met zijn Citroen AX Gti. Jos Krijger kreeg de acht ste plaats toebedeeld. Michel Kolijn Uit Zaamslag was ge dwongen de hele dag de race vanaf de zijlijn te bekijken. De versnellingsbak van de Opel Corsa ging in de training al ka pot. In de Formula Rallyra cing reed Martij n Ferket uit Graauw naar een vijfde plek en Sjakko de Visser uit Sluis kil naar een zesde. Davy van Hoepen: „Bij een dubbclsprong verloor ik de macht over mijn machine, omdat mijn voeten van de steunen schoten. Mijn linkerhand verloor de greep op het stuur. Met mijn rechterhand hing ik aan het gas. Ik hield me als het ware vast, maar daardoor draaide ik automatisch de hendel helemaal open. Daardoor reed ik met een enorme snelheid de tweede springtafel op en lanceerde ik mezelf." foto Camile Schelstraete Davy van Hoepen klautert zes jaar na zwaar ongeluk langzaam uit het dal de eerste-rondepartijen die ïeren wel werden gespeeld, i vooral de overmacht van 'do Gonzalez - vorig jaar "id finalist in Amers- op. Hij maakte indruk de Belg Kristof Vliegen in teinvaart naar huis te stu- 6-2 6-1. Verkerk zag het jgebeuren en zag dat het was. Het ene na het andere Ijaculaire punt werd ge- door de Zuid-Ameri- t „Als hij zo speelt, gaat hij eind komen," voorspelde ®wk, GPD In een fractie van een seconde veranderde Davy van Hoepen van een gezonde motorcrosser in een kasplantje. Het was 1999, Wielsbeke. Nu, zes jaar na die fatale val, begint hij langzaam uit het dal te klauteren. De motor laat hij tegenwoordig staan. door Rinus Verberkmoes KLOOSTERZANDE - Hij had wel wat van een lefgózertje. Wie kon hem wat maken? Getalen teerd, conditioneel sterk. Het Belgisch kampioenschap bij de MCLB had hij zo goed als op zak. De toen bijna 24-jarige Davy van Hoepen had zijn toekomst als motorcrosser helemaal uitge stippeld. Hij wilde kampioen worden bij de inters in de klasse 250/500 cc om vervolgens de overstap te maken naar de grote Belgische bond, de BMB. Daar wilde hij ontdekken tot waar zijn mogelijkheden reikten. Zo zag het scenario eruit. Maar toen was er die wedstrijd in Wielsbeke. „Ik kan me nog steeds niet herin neren wat er na de val precies is gebeurd", zegt hij. De aanloop naar die gebeurtenis keerde ech ter wel terug in zijn geheugen. „Samen met Davy van Torhout streed ik om de titel. Beiden had den we dezelfde resultaten be haald. De finale in Wielsbeke moest dus beslissen over de ti tel. Met nog enkele rondjes te gaan, lag ik voor op mijn concur rent en vriend. Bij een dub- belsprong verloor ik de macht over mijn machine, omdat mijn voeten van de steunen schoten. Mijn linkerhand verloor de greep op het stuur. Met mijn rechterhand hing ik aan het gas. Ik hield me als het ware vast, maar daardoor draaide ik auto matisch de hendel helemaal open. Daardoor reed ik met een enorme snelheid de tweede springtafel op en lanceerde ik mezelf. Op het hoogste punt moest ik mijn motor loslaten en ben toen van heel wat meters naar beneden gekomen en op mijn zij terechtgekomen." Daar houdt de film echter abrupt op. Dat deel ontbreekt, dat deel zal ook niet meer terugkeren. Het vervolg is hem verteld door zijn vader Wim. En jaren na dato maakt die zich nog steeds druk als hij terugdenkt aan het onge luk. „Iedereen zag dat het goed mis was. Ze lieten de wedstrijd ge woon doorgaan. EHBO'ers trok ken vervolgens de helm van zijn hoofd. Hadden ze, zo is me later verteld, nooit mogen doen van wege mogelijk nekletsel", aldus Wim van Hoepen. Aan die helm heeft Davy overigens wel zijn le ven te danken. Dat is nader hand gebleken. „We hebben de helm naderhand bij de maker, Arai, laten keuren. Aan de bui tenkant was niets te zien, maar het binnenwerk was compleet verfrommeld." Toch liep Van Hoepen zwaar hersenletsel op. De diagnose luidde verder: ingeklapte long, gebroken ribben en polsbreu ken. Meer dood dan levend werd hij naar het ziekenhuis in Kortrijk gebracht, waar hij ze ven weken op de intensieve be waking lag. Hij was zelfs twaalf dagen in coma. Terug in Kloosterzande mocht hij het huis niet alleen verlaten, uit angst dat hij de weg naar huis niet zou vinden. Het was de eerste stap in een revalidatiepro- ces, dat echt gestalte kreeg in De Wielingen in Terneuzen. Hij leerde daar alle elementaire za ken die hem eerder als kind wa ren bijgebracht door zijn ouders. Witte vlek „Ik kon niets meer, kende mijn ouders niet en sloeg louter war taal uit. Langzaam maar zeker zijn de brokjes van mijn leven weer een geheel geworden. Al leen dat ene puzzelstukje, de tijd onmiddellijk na mijn val, blijft een witte vlek. Dat zal ook wel zo blijven, hebben de dok ters me verteld. Ik heb daar vre de mee." De terugkeer in de maatschap pij was een langdurig proces met vallen en opstaan. Het kas plantje Davy van Hoepen werd echter weer de mens Davy van Hoepen. En inmiddels werkt hij bij de Katoennatie in Hoek. De ongelukkige motorcrosser overleefde dus een zware val. Van zijn voormalige collega's kreeg hij aanvankelijk veel steun. In het Belgische Wingene werd zelfs nog een benefietwed strijd voor hem georganiseerd. Maar langzaam haakten ze af, de één na de ander. Slechts een enkeling zoekt nu zo af en toe nog eens contact met hem. Wat bleef zijn de honderden be kers en palmtakken als aanden- door Frank van den Heuvel GWANGJU - De selectie van PSV zat gisteren opnieuw in het vliegtuig, van Gwangju in het zuiden van het land terug naar Seoel in het noorden. Niet alleen de combinatie van wed strijden en trainingen maakt de trip in Zuid-Korea lood zwaar. Ook het reizen eist zijn tol. Het lijkt een ideaalplaatje. Lo geren in het luxueuze Grand Hyatt-hotel, trainen op prachti ge accommodaties en wedstrij den spelen voor goedgevulde tribunes in een land waar PSV, de club van Guus Hiddink en Young-pyo Lee, op handen wordt gedragen. Maar de Zuid-Koreaanse stage van PSV is ook intensief, heel inten sief. „Zo'n trip heeft voor- en nadelen", vertelt Phillip Cocu, de nieuwe aanvoerder van PSV, na het Peace Cup-duel met Once Caldas (0-0) in Gwangju. „Je bent samen weg, de nieuwelingen krijgen zo snel de kans om te aarden in de groep. De trainer heeft ons de maximale rust gegund na het seizoen. De eerste training was op 7 juli, de internationals zijn pas afgelopen week begonnen. Met dat weekje extra was ieder een blij, maar dat betekent dat je nu meteen een serie zware wedstrijden krijgt, waarin je zeker in dit verschrikkelijk warme en benauwde weer diep moet gaan. Maar goed, daar zijn deze weken ook voor be doeld: om fysiek weer snel op niveau te komen." Hiddink doet op bijna alle spe lers in de selectie een beroep. Hij gebruikt elk duel het maxi male aantal wissels, op een en kele uitzondering na speelt nie mand twee volledige wedstrij den achter elkaar. Jan Venne- goor of Hesselink kreeg tegen Once Caldas rust. Erg vond hij het niet. Zwaar „Ik voel de vermoeidheid toch wel", zegt de spits. „Spelen, trainen, reizen... Een wedstrijd hier is misschien wel anderhalf tot twee keer zo zwaar als een in Nederland. Zeker omdat dit de heetste periode van het jaar is in Zuid-Korea. Maar voor je lichaam is het goed. Het moet zich straks uitbetalen." Van trainen op tactisch gebied is het nog maar nauwelijks ge komen. Aan het niveau van het spel mogen dan ook geen con clusies worden verbonden. Vennegoor of Hesselink: „Op zichzelf zijn de resultaten niet onaardig. Je mag niet te veel verlangen. Het gaat nu om me ters maken. De 'fine-tuning', zoals de trainer dat altijd zegt, komt wel als we terug in Neder land zijn, richting de wedstrijd tegen Ajax (Johan Cruijff Schaal) en de competitiestart tegen Heracles." Stap voor stap wordt PSV sterker in Zuid-Korea. Cocu: „Nu staat het fysieke aspect voorop. Pas als je dadelijk de inhoud hebt om weer negentig minuten vol te gaan, kun je je op het-tacti sche gedeelte richten. Ik maak te net, op het laatst, ook een paar foutjes. Pure vermoeid heid. Die grens probeer je tel kens wat te verleggen." GPD Zuiderbaan geeft startsein ROTTERDAM - Zeilster Klaartje Zuiderbaan geeft vol gende week dinsdag in Rotterdam het startsein voor de Nederlandse voorbereidingen op de komst van de Volvo Ocean Race, waarin Rotterdam in juni 2006 aankomst- en vertrekplaats is. De 32-jarige Zuiderbaan, afkomstig uit Terneuzen, deed in 2001 en 2002 zelf mee met de presti- geuze race om de wereld, die eens in de vier jaar wordt ge houden. Zuiderbaan zat toen op de vrouwenboot Amer Sports Too, waarmee ze achtste en laatste werd. De Volvo Ocean Race gaat in november van start in Vigo, dit keer met zeven boten. Op 8 juni 2006 komen de deelne mers aan in Rotterdam, voor een race voor de kust van Hoek van Holland. Een week later vertrekt de karavaan weer. De Rotterdam Stopover Foundation is belast met de organisatie in Rotterdam en heeft Zuiderbaan bena derd het startsein voor de voorbereidingen te geven. Zui derbaan zal onder meer spreken over haar ervaringen in de zeilrace. Zuiderbaan doet deze week ndg mee aan het WK yngling in Oostenrijk. Gisteren waren de eerste twee wedstrijden. In het klassement staat haar boot derde. Wyatt in zware klasse in Duisburg GOES - De Goese Lindsay Wyatt (29) komt vrijdag tij- dens de World Games in Duisburg uit in een zware catego rie. De jiu-jitsuka van Sportschool Geelhoed, de regerend wereldkampioene in de klasse tot 70 kilogi'am, is er niet gerust op. „Ik denk dat het een heel moeilijk toernooi wordt", zei ze gisteren. De reden van haar bezorgdheid is dat ze niet de enige we reldkampioene is die meedoet. Wyatt vreest voor de Deen se Nicole Sydboge, die in november 2004 eveneens in Ma drid de wereldtitel opeiste, zij het in de klasse tot 62 kilogram. Sydboge doet in Duisburg mee in zowel de -62 als de -70. Daarnaast hoopt Wyatt ook niet te stuiten op de Duitse Sabine Felser. Zij was wereldkampioen in 2000 en 2002 in de +70. Wyatt: „Ik ga voor een podiumplaats. Dat is mijn doel. Ik kan moeilijk zeggen dat ik ga winnen. De beste acht jiu-jitsuka's van de wei'eld doen immers mee." Van der Voort wint op Zolder ZOUTELANDE - John van der Voort heeft de zevende ra ce in de Dutch Supercar Cup gewonnen. De autocoureur uit Zoutelande was op het circuit van Zolder de snelste in zijn Alfa Romeo 147 GTA. Het ging om een gecombi neerde klasse, waarbij de sport-, supersport en GT-cate- gorie waren samengevoegd. Er waren ruim vijftig deelne mers. De Klerk zeker bij beste achttien PRAAG - Tafeltennisster Simone de Klerk uit Klooster zande zal met het meisjes kadettenteam bij de beste acht tien teams eindigen op het Europees kampioenschap tafel tennis in Praag. Dat is zeker na de 3-2-overwinning van de Nederlandse formatie van gisteren op Frankrijk. De ploeg kwam met 2-0 achter, maar knokte zich sterk terug. Eerder in het toernooi werd nog met 3-0 van Frankrijk verloren. Ook Spanje leed eerder op de dag een nederlaag (3-1) tegen Simone de Klerk en Monique Posthuma. Nederland speelt vandaag om plek zeventien tegen Wit-Rusland. Amsterdam. ACT. Derde ronde: Akopian (Arm) - Mega- ranto (Ina) 0,5-0,5, Stellwagen (Ned) - Sokolov (Ned) 1-0, Timman (Ned) - Zhu (Chn) 1-0, Siebrecht (Dui) - Al-Modiakhi (Qat) 1-0, Van Leent (Ned) - Smeets (Ned) 0-1, Timofejev (Rus) - Ernst (Ned) 1-0, Williams (Eng) - Avrukh (Isr) 1-0, El- janov (Oek) - Bellin (Spa) 1-0, Jonkman (Ned) - Cheparinov (Bul) 0-1 Stand: 1. Timman, Smeets, Vazquez Igarza, Siebrecht, Stellwagen 3. U.I.IJ.I'jm'UFHT Lucky Day. 3-9-11-13-14-16-18-20-21 -23-24-25-27- 35-36-50-58-60-75-77. (onder voorbehoud) Vermeulen- J. van de Vrie 6-4 6-2, WIE 5: B. de Waele- J. Flikweert 2-6 6-0 7-6, J. de Waele- R. Brugge 2-6 7-6 6-1, S. van Hulle- K. de Rijk wo, J. Versprille- L. Bendele 7-5 6-4, WIE 6: J. Versprille- K. de Rijk wo, S. de Bart- H. van de Voorde 6-1 6-1, E. Vermeulen- M. Praas 6-2 6-3, J. Flikweert- R. Pijcke 6-4 6-2, T. de Sut ter- J. van Leeuwe 6-4 6-0, R. Brugge- W. Letink 3-6 6-4 6-1P. Tazelaar- A. Rie- mens 7-5 6-4, N. Samijn-.E. Holierhoek 6-0 6-1, C. de Rijk- H. Borghouts 5-7 6-2 6-1, A. Maas- V. Jansen 7-6 6-2, J. Gee- len-R. Alders 6-4 6-3, C. van Leeuwe- R. Sprangers 2-6 6-3 6-3. WID 5: De Rijk/Van Sabben- Maenhout/Swartile 6-3 5-7 7-5, Haverbeke/De Sutter- Oppeneer/Risseeuw 6-0 6-0, WID 6: Brenner/Nelisse- Koster/Pijcke 3-6 6-2 7-5. ken aan een vei'leden waarin hij op weg leek professional te wor den. Een droom die uiteindelijk een illusie bleek. De prestaties van vroeger tellen nu niet meer. Ze zijn onbelangrijk geworden omdat Davy van Hoepen niet meer op een motor kruipt, geen wedstrijden meer bezoekt. Hij heeft het wel geprobeerd. In 2000 hervatte hij de training, hij reed 'de drie uur van Vlissingen' en trainde in het Brabantse op een motor van Sjef Maas. „Maar altijd zat de angst achterop." Uiteindelijk liet hij het motor crossen voor wat het was. De tas met zijn motorcrosskle- ding bleef en blijft na die laatste poging onaangeroerd. Van Hoe pen hoeft niet meer. „Ik heb de belangrijkste wedstrijd van mijn leven gewonnen. Ik ben er nog en dat is wat telt. Met dank aan de mensen om me heen, m'n ouders, de medici, maar vooral dankzij mijn helm." Amersfoort. Dutch Open, mannen. Eerste ronde: Gonzalez (Chl/2) - Vlie gen (Bel) 6-2 6-1, Ventura (Spa) - Her nandez (Spa/7) 3-6 6-0 6-1, Christophe Rochus (Bel/4) - Tabara (Tsj) 4-6 6-2 7-5, Vanek (Tsj) - Norman (Bel) 6-7 6-2 6-3, Vik (Tsj) - Lapentti (Ecu) 6-1 6-3, Breskens, Vechthanentoernooi: VE 6: T, Flikweert- I. Sijrier 6-0 6-0. VD 3: Van den Dikkenberg/De Wit- De Witte/Wolfert 6-3 6-3, VD 5: Van DommelenA/an Houtum- Dersjant/ Ders- jant 6-3 6-2, VD 6: Flikweert/Flikweert- Rijckaert/ Sijrier 6-7 6-2 7-5, Van der Hooft/Meijaard- Steijaert /Tazelaar 6-0 6-1. WIE 3: T. Poppe- B. Corveleijn 6-4 1-6 6-4, K. Deij- S. Jager 6-1 6-1, M. Flik weert- Y. Loonstijn 6-1 6-3, ME 4: S. Honig favoriet in koers Clinge CLINGE - Waar in de bouwvak voorheen de wielerliefhebbers in de streek van koers naar koers trokken, telt Zeeuws- Vlaanderen nu nog slechts een handvol criteriums voor ama teurs. Eén daarvan is de kermis- ronde van Clinge, waarvoor van avond om 19.00 uur een peloton van ruim veertig elite- en neo-amateurs van start gaat. „En ongetwijfeld komt er nog een aantal buitenlanders aan het vertrek", weet bestuui'slid Jules Vereecken van het Feestco mité Clinge, dat de 57e kermis- ronde organiseert. Het hoofdnummer van de wieler- dag is 85 kilometer lang en telt inmiddels tal van kanshebbers. Vereecken noemt erkende prijs- rijders als Wilfi'ied Bastiaanse en Rob Meijerland uit Hooger- heide, maai' verwacht als belang rijkste kandidaat voor de over winning Reinier Honig uit Alk maar. Hij haalde op het Neder lands kampioenschap dit jaar nog het podium. De Zeeuwse tegenstand komt van streekrenners als Eric Ver eecken (onlangs nog winnaar van het criterium in Sint Jan steen), Jimmy de Bruin, Davy Dubbeldam en Danny Schaut. Ook Francis Franse uit Kwa- dendamme rijdt mee. Hij liet in Westdorpe zien de goede benen weer te hebben gevonden. Sendai (Jap). Vrouwen, World Grand Prix, finale. Vijfde en laatste speelronde: Cuba - Nederland 3-0 (25-20 25-22 25-20), Brazi lië - Italië 3-2 (25-20 22-25 25-21 27-29 15-7), China - Japan 3-0 (25-23 25-22 25-23). Eindstand: 1. Brazilië 5-8 (12-8), 2. Italië 5-6 (13-7), 3. China 5-6 (11-7), 4. Cuba 5-6 (12-10), 5. Japan 5-2 (6-13), 6. Nederland 5-2 (5-14). Montreal. WK synchroonzwemmen. Duetten, eindstand na technische en vrije routine, eerste twaalf naar finale: 1. Davidova/Ermakova (Rus) 98,750 punten, 2. Harada/Suzuki (Jap) 97,001, 3. Mengual/Tirados (Spa) 97,000, 4. Gu/Zhang (Chn) 94,417, 5. Lowe/Nesbltt (VSt) 94,215, 10. Van der Velden/Van der Velden (Ned), Kim/Yoo (ZKo) 90,001. Knokke-Heist Zeezwemmen. 1500 m. resultaten Zeeuwen: Mannen: 1. Niek de Ridder (Zuiddorp) 19.12, 3. Roel Dellaert (Sas van Gent) 19.31, 7. Robin Dellaert (Yzendijke) 21.31, 9. Brian Oos- ting (Koewacht) 22.13, 10, Robbert Del laert (Sas van Gent) 22.15, 12. Martijn Eggermont (Sluis) 22.24,17. Tonny Vin- ke (Breskens) 23.22. Vrouwen: 2. Car men de Ridder (Zuiddorpe) 19.32, 3. Marlinda Eggermont (Sluis) 20.54, 6. Mariska Hamelinck (Axel) 23.19,7. Tere- se de Munck (Breskens) 24.09, 18. Tere- se van Lare (Sluis) 27.33, 23. Ingrid Ver- heye (Breskens) 29.34. Mannen 500 m: 1. Vincent keymel (Breskens) 8.02. Vrouwen: 13. Nicole van Dorst (Sas van Gent) 11.40. dinsdag l Atletiek- Rabo-zomerloop. Aanvang: 19,30 uur jeugd 750 m en 1500 m, 19.50 uur: 3.3 km, 6.6 km en 9.9 km. Inschrijven: kanti ne vv Groede aan de Traverse te Groe- Tennis Yerseke Open. Locatie: tennisvereni ging Yerseke. Aanvang: 15.15 uur. Maeneblusscherstoernooi. Locatie: tennisvereniging MLTC in Middelburg. Aanvang: 11.00 uur. Vechthanentoernooi. Locatie: tennis vereniging De Boskreek in Breskens. Aanvang: 8.30 uur. Voetbal Vriendschappelijk. DFS-Sparta. Aan vang: 19.00 uur. Locatie: sportpark Van Zuyen Burgh-Haamstede. Wielrennen 57e Ronde van Clinge. Elite en neo-amateurs. Afstand: 85 km. Start: na bij café de Troubadour Clmge. Aar. vang: 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35