Directie Vitrite negeert ultimatum kunnen goedkoop PZC Vlissingse minima naar Costa Brava Personeel heeft nog geen zicht op beter sociaal plan Intelligente camera's bewaken Gentse Feesten WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE en/of AED Eén meidnummer voor dierenmishandeling: 0900 - 20 21 210 (10 ct/min) <C www.pzc.nl/adverteren mm*-: dinsdag 19 juli 2005 door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De werkne mers van lampvoetenfabriek Vi trite in Middelburg hebben nog geen zicht op een beter sociaal plan. De directie heeft het ulti matum van de vakbonden laten verstrijken. Maar de vakbonden leggen de fa briek niet direct plat. Ze wach ten tot de rechtszaak dient die de ondernemingsraad heeft aan gespannen. Pas dan stroomt de hele fabriek leeg; op weg naar Amsterdam. Philips wil twee van de drie afdelingen van haar Middelburgse vestiging sluiten, waardoor ruim 100 van de 230 arbeidsplaatsen komen te ver vallen. Twee weken geleden lieten de werknemers van Vitri te tijdens een demonstratieve werkonderbreking blijken dat ze acties voor een beter sociaal plan steunen. De vakbonden CNV Metaal en Elektro en FNV Bondgenoten ga ven de directie vorige week een week de tijd om afspraken te ma ken over een beter sociaal plan. Geen moer Dat ultimatum liep gisteren af. CNV-bestuurder A. Bot: „Ach ter de schermen is tussen de vak bonden en de directie wel ge praat, maar dat heeft geen ver anderingen opgeleverd. Materi eel is er geen moer gebeurd. We zijn nog net zo ver als in de tijd vóór het ultimatum. Met dien verstande dat de vakbonden nu een juridische positie hebben om te mogen staken." Maar die staking komt er niet di rect, zo hebben de leden bij de Vitrite besloten. „De onderne mingsraad legt zijn bezwaren te gen de organisatie voor bij de on dernemingskamer in Amster dam. Het personeel legt op die dag massaal het werk neer om naar Amsterdam af te reizen en de rechtszaak bij te wonen. Dat is de eerste actie, die zo nodig door andere wordt gevolgd." Wanneer de rechtszaak dient is nog niet bekend. De verwach ting is dat die na de zomervakan tie zal zijn. Inmiddels hebben de vakbon den wel met de directie afspra ken gemaakt over hoe de sta king zal verlopen. „We zijn er niet op uit om scha de aan het bedrijf of personeel te berokkenen. Dat betekent dat bij de Vitrite een minimum aan tal mensen aanwezig moet zijn om te zorgen dat bijvoorbeeld de ovens niet in de soep draaien en onherstelbaar beschadigd ra ken. De directie heeft aangege ven dat er minstens tien mensen in de productie nodig zijn. Ik heb het idee dat de leiding heel goed begrijpt dat ze een funda mentele stap moeten maken om uit het conflict te komen", aldus Bot. door Wout Bareman GENT - Bezoekers aan de Gent se Feesten worden in al hun ge dragingen gadegeslagen door de politie. Dankzij 21 ultramo derne, peperdure camera's ont gaat de agenten niets. Ze kun nen het gezicht van iedere feest ganger binnen een straal van één kilometer in beeld brengen. Maar de 'intelligente' opna- me-apparatuur slaat ook direct alarm, als de bezoekersstroom op één van de pleinen vast- loopt. Dan gaat een alarm af, waarna de patrouillerende agenten ter plaatse in overleg met de organisatoren direct de toegang tot het betreffende plein kunnen afsluiten. Wordt het zo druk dat twee bezoekers per vierkante meter worden ge registreerd, dan grijpt de com- mandapost van de veiligheids diensten ook in. Volgens fees tenburgemeester Daniël Ter- mont zijn de Gentse Feesten niet alleen uitgegroeid tot het grootste culturele volksfeest van Europa, maar is het nu ook het best beveiligde evenement. Het zenuwcentrum van de poli tiediensten is gevestigd in het politiecommissariaat in de Bel fortstraat. Daar houden agen ten permanent meer dan twin tig monitoren in het oog. Alle opnamen worden vastgelegd op cd-rom. Daarnaast zijn er de normale straatpatrouilles van vele tien tallen agenten te voet of per mountainbike. Mensenmassa Termont: „De veiligheidsaf spraken die we hebben ge maakt met de organisatoren op de verschillende pleinen gaan Op mountainbikes houdt de politie een oogje in het zeil. verder dan ooit. Maar deson danks loop je met zo'n mensen massa altijd risico's." Zater dag, de openingsdag van de Gentse Feesten, werd direct een record gebroken. Nooit eer der liepen op één dag 250.000 bezoekers in de Kuip van Gent rond. Volgens Termont ligt het gemiddelde per dag op onge veer 100.000 mensen. In totaal worden tot en met maandag 25 juli 1,5 tot 1,7 miljoen bezoe kers verwacht. In het openings weekeinde bleven grote proble men uit. Er moesten wel maat regelen worden getroffen om de bezoekersstroom op de Gras lei en de Korenlei (het Polé- Poléfestival) in goede banen te leiden en ook de Korenmarkt, foto Camile Schelstraete de Oude Beestenmarkt en de Groentenmarkt waren zo vol dat ze werden afgesloten. Ver der greep de politie in bij wat schermutselingen tussen groep jes bezoekers. Daarbij speelde vooral drank een rol. door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingse al leenstaanden en echtparen zon der kinderen die een minimum inkomen hebben, kunnen goed koop op vakantie naar Spanje. De stichting Vakantiewerk Zee land en de gemeente Vlissingen bieden 28 mensen deze mogelijk- Gentse actie 'Laat hem zitten' tegen wildplassen GENT - De organisatoren van de Gentse Feesten binden de strijd aan met wildplassers. Jaarlijks regent het klachten over het gedrag van mannen met grote nood. De illegale wa terplaatsen verspreiden een enorme stank, de gestage urine- stroom beschadigt historische gebouwen en vormt bovendien een gevaar voor 'de openbare hy giëne'. De actie 'Laat hem zitten!' moet daarin verandering brengen. De Gentse schepen Geert Versnick van Openbare Werken: „We roe pen de feestgangers en de bewo ners op hun wildwaterende me demens subtiel of desnoods luid keels te laten weten dat ze de plas moeten achterlaten waar die hoort. Het is soms erg te zien hoe mannen liever tegen een ge vel plassen dan de moeite te ne men even tien meter verder een openbaar toilet binnen te stap pen." Met 2000 affiches en 300 tekst borden worden de wildplassers gemaand hun verstand te gebrui ken. De actie vormt onderdeel van Versnicks grotere campagne 'Plassen met klasse'. Gent inves teert daarin dit jaar 250.000 eu ro. Een deel van het geld gaat naar nieuwe openbare toiletten. De politie hield zaterdag in de buurt van een wildplasplaats overigens een illegale verkoper aan. Hij ventte viagrapillen uit. heid. Zij kunnen voor 110 eut# per persoon tien dagen naar Mal grat de Mar aan de Costa Brava. De stichting Vakantiewerk Zeel land zorgt, geholpen door deet meente Vlissingen, sinds 1§ voor goedkope vakanties J minima. Zij kunnen tegen U eigen kosten naar recreatieeï trum de Paasheuvel in Vierhoil ten op de Veluwe. Dat kan ooi dit jaar. Deze vakantie, van 29 juli tot en met 5 augustus, is at volgeboekt. Van 2000 tot en met 2003 we. den ook goedkope vakantb naar Spanje aangeboden. Vorij jaar kon dat niet door niern* landelijke regels over bijstand voor minima. Dit jaar is daar een oplossing voor gevonden, dat het weer wel kan. Busreis De reis naar de Costa B.„ staat gepland voor vrijdagjj september tot en met zondag! oktober. Het is een busreis naai' een driesterrenhotel in Malgs de Mar. De vakantiegangers va. blijven in een tweepersoonsla,' mer eh alle maaltijden (ontbijt lunch en diner) en verzekerii, gen zitten bij de prijs inbegrt, pen. Reizigers moeten overigesj wel zelf over een wettelijke aar? sprakelijkheidsverzekering h schikken. De reis is alleen bedoeld vooral leenstaanden en echtparen va 30 jaar en ouder zonder kinfe ren. Zij moeten ten minste es jaar een inkomen hebben dat niet hoger is dan 110 proctd van het sociaal minimum. Mensen die in aanmerking kj men voor de reis en zich win aanmelden, kunnen vanaf 8at gustus terecht bij P. Stevens van de stichting Vakantieweii Zeeland. Zij is bereikbaar opte, lefoonnummer 06-42480228. E[ zijn 28 plaatsen beschikbai Als er meer aanmeldingen zijl dan plaatsen, dan wordt geke ken wie zich het eerst heeftaai gemeld. Bij aanmelding mot ook de volledige reissom (HOeo ro per persoon) worden betaald NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. Leren defibrilleren met de AED Reanimerqp in combinatie met de AED maakt de overlevingskans van een slachtoffer groter. De AED of shockbox is een belangrijk apparaat dat de hartactie registreert, gesproken opdrachten geeft en op een veili ge en betrouwbare manier een stroomstoot kan geven, ledereen in het bezit van een geldig reanimatiediploma, kan leren defibrilleren in een cursus van circa 3 uur. Reanimatie en AED zijn voor iedereen belangrijk, maar vooral voor familieleden van hartpatiënten, brand weer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten over een reanimatie en/of AED cursus in Zeeuws Vlaanderen? Neem contact op met dhr. T. de Witte, telefoon 0115 451040, e-mail tdewitte@zeelandnet.nl Voor andere plaatsen neem contact op met het Bureau Reanimatie van de Nederlandse Hartstichting, telefoon 0900 0400 020 (lokaal tarief), reanimatie@hartstichting.nl "Uitgemergelde paarden in beslag genomen", "Jonge katten in af valcontainer", "Verwaarloosde scha pen onder de maden" en "Zwaar vermagerde jonge herders in eigen uitwerpselen aangetroffen". Wie kent niet die afschuwelijke berich ten in de krant. De Dierenbescher ming wil dat hier een eind aan komt. U kunt helpen. Om voor u het melden van dieren mishandeling en -verwaarlozing makkelijker te maken heeft de Die- renbescherming vorig jaar het meidnummer dierenmishandeling voor heel Nederland beschikbaar gesteld: 0900 - 20 21 210 (10 ct/min). Wilt u weten wat de Dierenbescher ming nog meer doet? Kijk dan op www.dierenbescherming.nl. Steun de Dierenbescherming. 0 GIRO 309 Kijk eens om je heen. Er is in de 100 jaar dat Natuurmonumenten bestaat, veel bereikt. Nu moeten we vooruitkijken. Want steun blijft nodig voor het veiligstellen van waardevolle natuurgebieden in ons land. Meer dan ooit. Ga naar 100jaarlater.nl of steun ons via giro 9933. v0oi aarj7^ Yv Natuurmonumenten Beschermt natuur in Nederland NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl NederlandsexJ/Hartstichting vrienden van de hartstichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 26