PZC )e Kunder is nieuwe wethouder tonnen van de waterkant raken lie band echt nooit meer kwijt MRSA-besmetting in ziekenhuis Vlissingen 18 dmerswaalse oppositie voelt zich buitengesloten bij invulling vacature Stadsklokken lopen weer synchroon Voor haaientanden is het gewoon wat dieper graven Birkenstock Actie markt 23-7-2005 Vakantie Langs de Scheldeboulevard hhJHHHEb Tour 2006 op rustdag al centraal nsdag 19 juli 2005 ITIi&liMMil Ombudsman geeft Goes standje GOES - De gemeente Goes heeft een burger onvolledig geïnformeerd over de aanschaf van een paspoort, dat no dig is voor de identificatieplicht. Volgens de Zeeuwse Om budsman heeft de gemeente geen onjuiste informatie gege ven, maar had die in eerste instantie wel vollediger kun nen zijn. Overigens heeft ze dat voor een belangrijk deel vrij snel rechtgezet. Een inwoner werd in oktober vorig jaar erop geattendeerd dat zijn paspoort eind dat jaar zou verlopen. Die schreef terug dat een paspoort niet per se noodzake lijk is om zich te kunnen identificeren. Het zou ook met een rijbewijs kunnen. De klachtencoördinator van de ge meente lichtte de inwoner vervolgens voor over de identi ficatieplicht, maar de laatste vond het antwoord onvol doende een diende een klacht in. Zonder dat de inwoner en de behandelend ambtenaar werd gehoord verklaarde de klachtencommissie het bezwaar deels niet-ontvanke- lijk en deels ongegrond. Burgemeester en wethouders na men dat advies over. Goes heeft in de procedure wel er kend dat de inwoner niet volledig is geïnformeerd over de identificatieplicht en heeft dat rechtgezet in een nieuwe brief. De Zeeuwse Ombudsman deelt niet de mening van de klager dat Goes hem aanzet om een (duur) paspoort aan te schaffen. CDA bezorgd over veiligheid MIDDELBURG - Het CDA is bezorgd over de veiligheid in Zeeland. Weliswaar heeft een onderzoek van de politie uitgewezen dat de Zeeuwen zich veiliger vóelen, maar hoe het er echt met de veiligheid voor staat, wil het Statenlid J. Bergen van het college van Gedeputeerde Staten we ten. Wil het college van GS duidelijk maken wat het grote ver schil is tussen het gevoel van burgers over veiligheid (so ciale veiligheid) en de feitelijke situatie in Zeeland (fysie ke veiligheid), vraagt hij. In zijn vragen wijst hij er ook op dat commissaris van de koningin W. van Gelder aange geven heeft dat de risicokaart een grote bijdrage levert aan de veiligheid van de Zeeuwse burger, maar hoe gaat het college van GS dan om met het feit dat minister Rem- kes die risicokaart nu van het Internet wil halen, wil hij weten. Bermpalen en boom vernield RENESSE - Drie jongeren werden in de nacht van zon dag op maandag rond drie uur aangehouden op de Roe- landsweg in Renesse nadat zij vijf bermpalen uit de grond hadden getrokken en een boom hadden vernield. Tevens rukten zij twee reclameborden van een lantaarnpaal af. Het betreft een 18-jarige inwoner van Veen en twee inwo ners van 17 en 18 jaar van Wijk en Aalburg. De daders kregen ieder een bekeuring van 300 euro. ^RnhPaardekam 0INGEN - Hans de Kun- lDit Waarde is gisteren be unt! tot wethouder van Rei- tsivaal. Alleen de coalitiepar- dstemden daarmee in. De op- itiekraakte de manier waar de procedure is verlopen. joositie van wethouder kwam nadat John Jansen uit svv'eert zijn positie twee we gdeden neerlegde. Het CDA tam razendsnel op de proppen I De Kunder als opvolger, ja kandidatuur kon op goed- nnngvan de twee andere coa- gpartijen (SGP en PvdA) re ten. Zodoende kwam de raad tieren al in een buitengewone ^vergadering bijeen voor de toeraing van De Kunder. drie aanwezige oppositiepar- o-raadslid Kortlever van de ijknamige eenmansfractie i er niet - kraakten de ma- rwaarop het allemaal is ver en Volgens M. van der Meij- i (WD) had de gehele raad iet opstappen van Jansen bij- imoeten komen om de crisis bezweren. Want een crisis is i volgens haar, nu in deze idspenode, na BBR-wethou- tïan Overloop en burgemees- Verbree, al het derde college- opstapt. „Ons ook even om te mening vragen was wel het Gjtedat u had kunnen doen", ze. erbolgen h ChristenUnie-voorman A. gelet toonde zich verbolgen, islet vertrek van Van Over- >p hebben we raadsbreed ge- jiken over hoe het verder st",zei hij. „Maar nu is het wij en zij, oppositie versus coalitie. Ons erbij betrekken was niet meer dan fatsoenlijk ge weest." M. Weststrate (Leefbaar Rei- merswaal) sprak over politieke poppenkast. Hij doelde onder meer op het feit dat in de agen da stond dat alle partijen een kandidaat-wethouder voor kon den dragen. Een kandidatuur die natuurlijk geen schijn van kans zou maken. Weststrate wenste niet mee te doen aan die 'poppenkast' en verliet voor de stemming de zaal. Normaal CDA-raadslid H. Eversdijk was niet onder de indruk van de kri tiek. Volgens hem was het juist poppenkast geweest als de coali tiepartijen overleg hadden ge voerd met de oppositie. „Wat hadden we tegen u moeten zeg gen?", vroeg hij zich vertwijfeld af. „We willen een CDA-wethou- der en hij moet Hans de Kunder heten, maar verder valt over al les te praten. Kom zeg, dan zou u zich pas echt belazerd hebben gevóeld." Volgens Eversdijk is het in de Nederlandse politiek volstrekt normaal dat coalitie partijen samen een opvolger kie zen. Aan het eind van de rit kreeg De Kunder alleen de steun van de coalitiepartijen. De andere frac ties benadrukten allemaal dat hun kritiek en tegenstem niet ge richt waren op zijn persoon. Ze repten wel over de politieke on ervarenheid van de onderwijs man, maar geven hem een kans. De benoeming van de, na gister avond, ex-directeur van de Yer- sekse Beatrixschool geldt voorlo pig voor zeven maanden. Begin volgend jaar vinden immers weer verkiezingen plaats. GOES - De stadsklokken in Goes lopen weer op tijd en allemaal syn chroon. De klokken, die tevens reclame dragen, worden via satelliet aangestuurd, maar soms gaat er een batterij stuk of legt een storing het uurwerk lam. Zo kon het gebeuren dat de klok aan de Middel burgsestraat, vlakbij het Tiendenplein, recent een paar weken lang op half vijf bleef staan. Volgens divisiemanager K. Bronkhorst van de afdeling stadsklokken van de C W Groep is dat euvel opgelost. Het bedrijf in buitenreclame exploiteert klokken in 150 plaatsen in Nederland. In Goes staan ze onder meer aan de Middelburgsestraat, Fruitlaan, Koepoort, Oostwal en Grote Markt, foto Willem Mieras Is West-Zeeuws-Vlaanderen één van z'n belangrijkste toe ristische attracties kwijt? Vori ge week, tijdens een bijeen komst ter gelegenheid van de af ronding van de zoveelste zand- opspuiting op de kust, spraken verschillende exploitanten uit de toeristische sector die vrees uit. Het zand werd ditmaal aange voerd vanaf de Radsbanken. En net als bij eerdere zandsupple- ties vanaf de Steenbanken le vert dat slechts een enkele ver dwaalde fossiele haaientand op. Nee, dan het zand dat ooit van de Sluische Hompels wex'd aan gevoerd. Dat wemelde van de tanden en tandjes. Eigenaar Piet Faas van hotel Noordzee in Cadzand-Bad mag een kenner heten. Tussen 1947 en 1957 was hij bijna dagelijks op het strand te vinden, op zoek naar schel pen uit een donkergrijs verle den. In de jaren vijftig trof hij plotseling veel tertiaire schel pen en haaientanden uit dezelf de fossiele lagen aan. Dat was dus ver voor de zandopspuitin- gen. Pa Faas is met vakantie. Zoon Peter: „Het is waar dat er nu veel minder tanden gevon den worden. Natuurlijk houdt dat verband met die zandopspui- tingen. Maar ik heb hier in het hotel een aantal fanatieke speur ders en die weten ze wél te vin den. Je moet gewoon door die op gespoten zandlaag heen graven en dan kom je ze wel degelijk te gen. Maar zo voor het oprapen liggen ze momenteel niet meer. Dat klopt." Overigens is Faas blij met de zandopspuitingen. „Want an ders hadden we straks zelfs geen strand meer. Dat zou pas een ramp zijn." En ach, sinds vijf jaar staat voor het hotel een manshoge haaientand, in brons. Die kan zo tot monument wor den gebombardeerd. Wout Bareman door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Bij een patiënt in het Ziekenhuis Walcheren is de MRSA-bacterie aangetrof fen. Bij iedere nieuwe patiënt op de intensive care wordt be slist of die in Vlissingen behan deld kan worden of dat die moet worden doorgestuurd naar het ziekenhuis in Goes. De MRSA-bacterie, Multiresis- tente Stafylococcus Aureus, kan moeilijk met antibiotica worden bestreden. „Voor gezonde men sen is de bacterie geen pro bleem", zegt J. van den Blink, van de raad van bestuur van het ziekenhuis. „Maar als mensen verzwakt zijn, kunnen ze bij voorbeeld een -longontsteking of een blaasontsteking krijgen. Dan ontstaan de problemen om dat die ontsteking moeilijk te be handelen is. De bacterie is bijna niet dood te krijgen." Eind deze week moet bekend zijn of meer mensen besmet zijn met de bacterie. In het zieken huis zijn bij tientallen medewer kers en patiënten inmiddels kwe ken afgenomen. Als een mede werker besmet is, zal die ander werk moeten doen. Besmette pa tiënten worden geïsoleerd ver pleegd. De besmette patiënt ligt inmid dels geïsoleerd op de intensive care. Volgens Van den Blink was de patiënt een week eerder al getest op de aanwezigheid van de bacterie. Toen was de uit slag negatief. Besmetting met de bacterie is nauwelijks te voorko men, zegt Van den Blink. „Er kan iemand rondlopen die zon der dat hij het weet zo'n bacte rie bij zich heeft." Het is ondoen lijk om iedereen te testen. „Pre ventie is de enige mogelijkheid, handen wassen met alcohol bij voorbeeld." Bij iedere nieuwe opname op de intensive care wordt bekeken of iemand in Vlissingen kan blij ven, of moet worden doorge stuurd naar het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes. „Als iemand acuut moet worden opgenomen, dan doen we dat. Maar we wil len onnodige risico's vermij den." MRS A-besmettingen ko men regelmatig voor in zieken huizen. Vorig najaar dook de bacterie voor het eerst in vijf jaar op in het ziekenhuis in Vlis singen. Het ziekenhuis in Goes heeft de afgelopen jaren regel matig te kampen gehad met de bacterie. In Belgische ziekenhui zen komt de besmetting op gro te schaal voor. (Advertentie) winkelcentrum Dauwendaele Middelburg zeeuwse almanak Voor het eerst sinds jaren was die Vlissinger in Frankrijk voor een korte vakantie. Hij wilde niets cultureels, niets actiefs en niets culinairs doen. Hij verlangde, kortom, geivoon naar een paar dagen lekker liggen, languit op het zandstrand van de Cóte d'Azur met een boek op schoot en een terrasje binnen loopafstand. Vlakbij Cannes troffen hij en zijn partner wel een leuk strandtentje aan. De bedjes waren voorzien van een schuimrubberen matras en de drankjes iverden gebracht. Opgetogen stapte hij op het bedienend personeel af. Of hij een bedje kon huren voor een middagje? Zeker meneer, da's dan twaalf euro per bedje, zei de ober zonder met z'n ogen te knipperen. De Vlissinger reageerde met een. „Ik vroeg huren, niet ko pen. Zes weken lang verschijnt deze zomer in de PZC de vakantierubriek. Elke zes dagen schrijft de redactie over een ander thema. Daarnaast laat de PZC elke dag het licht schijnen op een bijzonder element in het Zeeuwse landschap. Het 'haaientandenmonument' bij hotel Noordzee, foto Peter Nicolai 'ehetcn Dieleman, Van de lïïege, Gazan en De Bree. ben op leeftijd, die bijna da nste vinden zijn op de Weboulevard in Terneuzen. iWden allemaal wel iets met Snater, in hun arbeidzame le- xEn één ding is zeker: eens man van de waterkant, al leen man van de waterkant, taller nooit meer los van. maakten het allemaal van tktbij mee. Hoe Terneuzen in ?ren zestig en zeventig ver- fede. De statige Scheldeka- itrdween achter een dijk op uahoogte, die na jaren zeu- tfen jaar of tien geleden toe- üiiendelijk werd aange- sd,maar nog lang niet af is. aags besloot een meerder ende gemeenteraad zo- "wat extra geld voor die sopzij te zetten. Daarvan -ket tweede deel van de sdedijk worden verfraaid, «geveer vanaf het stadhuis •anhet voormalige verpleeg ster Schorre, dat binnen- ttoverigens weer gewoon in tak wordt genomen als... gleéghuis. Mannen van de waterkant teseerl het niet of nauwe re houden zich toch voor blijk op ter hoogte van de ©nalige Veerhaven, in de bvan paviljoen Westkant, sta het meeste te beleven. Mffmoeten een beetje la- :;rai de dames en heren poli- yïantwees nu eerlijk, eerst ba ze alles af, halen ze de spaart weg uit de stad en jtanzekanaalarmen om ver- 'tashartstochtelijk te plei- 3wior herstel van de band 'Qestacl met het water, ^nen geldverspilling, wui- 'zealdie verhalen uit het «tas weg, Want hoe was het Winde jaren zestig maakten i5wggen, de schutkolken en de vestingwallen plaats voor het nieuwe sluizencomplex en de rondweg over de Scheldeboule vard. Ruim tien jaar later ver dween ook de provinciale boot. Maar weer tien jaar later werd wel paviljoen Westkant ge bouwd. Bovenop de dijk, op een toplocatie, trekt de horecavesti- ging vooral in de weekends hon derden bezoekers, vooral Bel gen. Logisch, want de container schepen varen bij wijze van spre ken op een steenworp afstand van je kopje koffie voorbij. De bouw van het paviljoen was een eerste stapje in de richting van een hernieuwde relatie, met de Westerschelde. Met andere woorden: Terneuzen leefde niet langer met de rug naar het wa ter, maar kroop de Deltadijk weer op. Twee jaar geleden hield een ex- tem adviesbureau een vurig plei dooi voor herinrichting van de gedempte Oostelijke Kanaalarm bij het Schuttershof. Het water moest er terugkeren en een jachthaven zou er niet misstaan. Een ophaalbrug? Prachtig toch? Tja, niet ver daar vandaan werd ooit de Axelsebrug afgebroken, maar dat foutje kon toch wel worden hersteld? Onlangs presenteerde het stads bestuur haar Toeristische Visie. Eén van de opmerkelijke conclu sies: de Scheldeboulevard vormt een obstakel, mede door het drukke verkeer... De oude Veerhaven verdient een grondige opknapbeurt; de jacht havenfaciliteiten kunnen moge lijk verder worden uitgebreid. En, o ja, de legendarische kapi tein Willem van der Decken (de Vliegende Hollander) moet meer dan ooit worden uitgebuit. Dieleman, Van de Wege, Gazan en De Bree verlaten hun vaste stek op de boulevard. Het wordt tijd voor het middagmaal. Van de Wege, voor hij op de fiets stapt: „Tot eind jaren zestig was de scheepvaart met alles eromheen nog heel dichtbij. De zeeschepen in de oude Westsluis en de binnen schepen via de Oost- en de West- kolk. Parlevinkers, bootman nen, tijmannen en sluiswachters zorgden voor leven in de brou werij. En de binnenschippers verzamelden zich, als ze moes ten schutten, even in de cafés voor een glas bier. Je kunt veel willen, maar dat krijg je nooit meer terug. Terwijl dat nu juist de romantiek van het water was." Wout Bareman H*ï*S!S Verfraaiing van de boulevard moet de band met het water herstellen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23