Huis wint eigen Sloebertoemooi Perdaen grijpt naast de winst Sparta verblijft zes dagen in Zeeland Henri Zegers is net op tijd bij de les in Sluuskilletoernooi i/an de Sande in finale verslagen Tineke van Dort klasse apart op de vrije slag uitslagen tel Zuiderduin in Westkapelle. De selectie, die uit 22 spelers be staat, traint op de trainingsac commodatie naast het hotel. Er wordt met uitzondering van woensdag twee keer per dag ge traind. Vrijdag staan er zelfs drie trainingen (10.00, 14.00 en 19.00 uur) op het programma. Sparta, dat via de nacompetitie naar de eredivisie is gepromo veerd, heeft zich de afgelopen periode danig versterkt. Zo wer den onder anderen Jason Oost (RKC), Ivan Cvetkov (Helmond Sport), Nebojsa Gudelj (NAC) en Sjaak Polak (ADO Den Haag) aangetrokken. Afgelopen zaterdag won Sparta met 3-0 van RBC, de ploeg van trainer Dolf Roks. Sparta begint de oefenserie in Zeeland in Burgh-Haamstede. Als sparringpartner fungeert morgen zaterdag-vierdeklasser DFS. De aanvang van het duel is 19.00 uur. Twee dagen latei- treedt de equipe van trainer Wil jan Vloet op het veld van De Meeuwen in Zoutelande aan te gen het Turkse Genglerbirligi. De ploeg uit Ankara komt uit in de hoogste klasse en eindigde het voorbije seizoen op de vijfde plaats. De ontmoeting in Zoute lande begint om 19.30 uur. Zaterdag 23 juli wordt het trai ningskamp afgesloten met een wedstrijd in Goes. Op het veld van SSV'65 speelt Sparta om 15.00 uur tegen FC Brussels. De Belgische formatie had een moei zaam jaar in de hoogste klasse en werd slechts vijftiende. Eredivisionist Sparta w vanaf vandaag zijn tenten Zeeland. De Rotterdamse belegt tot en met zaterdag L [rainingskamp in Westkapel- Sparta oefent tegen DFS, („lerbirligi en FC Brussels. j equipe van trainer Wiljan 3# komt vandaag aan in ho- 4wWillv van Leeuwen HJN'GE - Hij had er vooraf jt op gerekend, wel op ge kopt. Tom Huis leverde gister- aiddag een uitstekende presta- w op zijn 'eigen' Sloebertoer- tooi in Clinge. De Game'78-spe- jinvon in drie sets van Bart van jf Sande. fes wilde in de enkelspelfinale iKgorie 3 vlammen voor eigen Bliek. Hij was gebrand op de fge Hij nam meteen een ^Voorsprong, maar Van de Sande kwam direct weer terug, lot 4-3 na een break en rebreak ging het gelijk op, maar toen stond ineens het servicekanon van de thuisspeler op scherp. Hij produceerde twee keiharde en zuivere aces, waar Van de Sande geen antwoord op had. Via 5-3 en 6-4 greep hij verras send de eerste setwinst. Ook in de tweede set leek Huis soms vleugels te hebben. Maar ook Van de Sande toonde in de twee de set zijn talent. Hij bleef pri ma bewegen en probeerde Huis zoveel mogelijk in de rally te ver slaan. Dat had uiteindelijk ef fect, want de man uit Breskens won de tweede set met 6-4. Een derde set moest dus de be- ffIJK EN AALBURG - Anniek (Onderhoud (De Stormvogel) en Tineke van Dort (Luctor et Eraergo) pakten in Wijk en Aal- krg tijdens de negende open nltrwedstrijden in de Maas de tinst. Minderhoud was over HO meter vrije slag de snelste, Kt als vorige week in Oss. Van Dort zegevierde op de 250 meter trije slag minioren en hield har ongeslagen status vast. tij de senioren waren Niek en (armen de Ridder de beste Sceüwse zwemmers op de drie Lometer vrije slag. Niek kwam bij de mannen tot de elfde plaats. Carmen handhaafde zich in de groep achtervolgers en kwam als zevende binnen. Bij de schoolslag vrouwen was Eline Nijskens weer de snelste Zeeuwse met een vijfde plaats. Larissa Brak (Leiden) won de ra ce. Nathan Tramper (Bevelan ders) werd tweede op de 500 me ter schoolslag. Hij moest zijn concurrent Rens van de Berg uit Hilversum vier seconden voor zich dulden. Ook Levy Kort van De Stormvogel noteerde een tweede plaats op de 250 meter voor minioren. slissing brengen. Van de Sande oogde hierin wat nonchalant en Huis kon uitlopen naar een 5-0-voorsprong. Hij genoot zichtbaar, maar bleef sportief en probeerde de klus te klaren. Dat was blijkbaar het signaal voor Van de Sande om nog eens aan te zetten. Via 5-2 en 5-4 leek er nog een verrassing aan te komen, maar toen Huis zelf voor de wedstrijd mocht serve ren maakte hij geen fout meer. Hij sloot de partij op passende wijze af met een loepzuivere ace en dat leverde hem een luid ap plaus op van het talrijke pu bliek: 6-4. „Dit had ik zeker niet verwacht. Bart speelt erg goed en ik was in eerste instantie blij met enkele games. Vooral toen hij in het be gin van de derde set erg noncha lant rondliep moest het gebeu ren. Ik vind dat toch lastig, om dat ik er zelf altijd vol voor ga", vertelde Huis. Kansloos Voor Van de Sande stond er na de enkelfinale nog een wedstrijd op het programma. Samen met Robin de Witte won hij de man nen dubbel 3-finale. Ze lieten Alexander Bauwens en Patrick Vervaet kansloos met 6-3 en 6-0. De Witte had eerder op de dag de winst in het gemengddub- bel 3 samen met Tanja van den Dikkenberg moeten laten aan Niek de Koster en Beatrix Ver- haegen. Verliezend finalist Bart van de Sande in actie op het Sloebertoemooi in Clinge. Hij verloor de eind strijd van thuisspeler Tom Huis. foto Camile Schelstraete maandag 18 juli 2005 z'2\ Goed optreden Simone de Klerk GOES - Het meisjes kadettenteam, met Simone de Klerk uit Kloosterzande in de gelederen, speelt op het EK tafel tennis in Praag voor de plaatsen 17 tot 28. In de eerste wedstrijd werd gisteren met 3-1 van Denemarken gewon nen. De Klerk won haar enkelpartij, het dubbelspel met Monique Posthuma ging verloren. Vandaag volgt de wed strijd tegen Spanje. In de voorronde won De Klerk met het kadettenteam van Montenegro (3-0) en Moldavië (3-2). Van Frankrijk werd met 3-0 verloren. De Klerk won in de wedstrijd tegen Montenegro twee partijen. In het enkelspel versloeg ze Marina Stoljikov (11-6, 10-12, 11-7 en 11-1). In het dub belspel was de Zeeuws-Vlaamse samen met Monique Post huma te sterk voor het duo Rogic/Culafic (11-5, 11-5, 8-11,13-13, 11-5). Van Moldavië werd na een 2-0-achterstand alsnog gewon nen. Oranje kwam op een 2-0-achterstand, onder meer door de verliespartij van De Klerk in haar partij tegen So fia Polcanova (10-12, 6-11 en 8-11). Ook het dubbelspel ging verloren, maar in haar tweede enkelpartij tegen Nia Aliona leverde De Klerk vakwerk af. Ze zegevierde in vijf games, onder meer dankzij goed geplaatste parallelle spin- ballen: 8-11, 5-11,11-6, 11-6 en 13-11. Damster Rentmeester naar EK RIJNSBURG - Rianka Rentmeester uit 's-Gravenpolder is in Rijnsburg op de tweede plaats geëindigd in het Ne derlands damkampioenschap voor meisjesjunioren. Dankzij dat resultaat plaatste de Zeeuwse speelster zich voor het Europees kampioenschap, dat begin augustus in het Poolse Kluczbork gehouden wordt. Rentmeester, die bezig is aan haar laatste jaar bij de junioren, begon het toernooi sterk met twee overwinningen en twee gelijke spelen, maar moest zich in de slotronde gewonnen geven tegen de ongeslagen kampioene Saskia Veltman uit Har- lingen. In een barrage met Carlijn Aalbers uit Nijmegen won Rentmeester beide partijen en verzekerde zich zo van de tweede plaats. De tweede Zeeuwse deelneemster bij de junioren, Irene Sterrenburg uit Middelburg, eindigde met vier punten uit vijf partijen op de vierde plaats. Van Wely eindigt als tweede DORTMUND - Schaker Loek van Wely is bij het interna tionaal schaaktoernooi in Dortmund op de gedeeld twee de plaats geëindigd. De Nederlandse denksporter kwam in de negende en laatste ronde remise overeen met de Deen Peter Nielsen. De eindzege ging naar de 19-jarige Duitser Arkadi Nai- ditsch. Hij had in de laatste partij voldoende aan een puntdeling met de Rus Peter Svidler om het toernooi op zijn naam te schrijven. Naiditsch kwam tot een totaal van 5,5 punten. Van Wely had net als de Bulgaar Topalov, de Fransman Bacrot en Svidler 5 punten. ANP Loeb schrijft geschiedenis BUENOS AIRES - De Franse rallyrijder Sebastien Loeb heeft gisteren geschiedenis geschreven. Als eerste coureur ooit slaagde hij erin zes rally's, meetellende voor het WK, op rij te winnen. De Citroën-coureur stelde gisteren de eindzege in de rally van Argentinië veilig. Het betekende zijn zevende seizoenszege. ANP/RTR IZEinSÜSaHBHMM Vlissingen. Clubwedstrijd. 125-250/500 senioren 1e manche: 1 Willem-Jaap Janse(250/500). 2 Freddie Blaas (1250. 3 Robin Jansen(250), 4 As- win van Damme(125), 5 Jacco de Kor- te(125): 2e manche: 1 Willem-Jaap Janse, 2 Freddie Blaas, 3 Aswin van Damme, 4 Jacco de Korte, 5 Boodt (250). Veteranen/junioren 250cc: 1e man che: 1 Mykel v.d. Goor (v), 2 Danny Min- naard (j), 3 Peter Maranus (v), 4 Iwan Markus (j), 5 Ron Bos (v); 2e manche: 1 Mykel v.d. Goor, 2 Danny Minnaard, 3 Peter Maranus, 4 Peter Boone (v), 5 Iwan Markus. Junioren 125cc 1e manche: 1 Dirk van Wanrooy, 2 Ard Struik, 3 Jan-Peter v.d. Weele, 4 Pieter Dieleman, 5 Sven Breen; 2e manche: 1 Drik van Wanrooy, 2 Ard Struik, 3 Jan Peter v.d. Weele, 4 Auke v. Steenber gen, 5 Martijn Wagemaker. 85cc 1e manche: 1 Kevin Spruijt, 2 Jeffrey v. Kempen, 3 Ricky Joosse, 4 Rik Pijnen, 5 Wesley Leijnse; 2e manche: 1 Kevin Spruijt, 2 Ricky Joosse. 3 Rik Pijnen, 4 Jeffrey van Kempen. 5 Wesley Leijnse. 65cc 1e manche: 1 Björn Oreel, 2 Je remy v.d. Goor. 3 Jorony Joose, 4 Ro bin de Jonge, 5 Ralph v. Kerkhove; 2e manche: 1 Gian-Carlo Buijs, 2 Björn Oreel, 3 Jerony Roose, 4 Jeremy v.d. Goor, 5 Pim Fase; 50cc Ie manche: 1 Lars de Nood, 2 Jochem van Dorpel, 3 Guido Boone, 4 Jordan van Maaren, 5 Arie van Veen; 2e manche: 1 Guido Boone, 2 Lars de Nood, 3 Jochem van Dorpel, 4 Jordan van Maaren, 5 Arie van Veen Ouders/verzorgers 1e man che: 1 Ron Leijnse, 2 Rene de Nood, 3 Jan Wagemaker, 4 Jaap Joosse, 5 Kees Janse; 2e manche: 1 Ron Leijnse, 2 Re ne de Nood, 3 Jan Wagemaker, 4 Kees Jansen, 5 Jaap Joosse. [Tennis Breskens. Vechthanentoernooi. VE 8: M. Carels- D. van de Slikke 6-3 6-2, VD 7 40+: Scherbeijn/De Zeeuw- Fenijn/Snouwaert 7-5 6-4, ME 4: F. Ijzer- man- M. de Heus 6-4 6-4. ME 5: P. Brou wer- B. Wielakker 4-6 6-0 6-4, M. Stan- daert- R. Tazelaar 6-3 6-2, ME 6: S. Hol- ierhoek- S. Heising wo, B. van Stave ren- W. Vet 6-0 6-1, R. Snouwaert- J. Holierhoek 6-1 6-1, J. van Leeuwe- C. Deij 7-6 6-1, ME 7 45+: H. van Kruinin- gen- H. de Baare 6-2 6-1, ME 8: J. Wal- hout- K. Wolfert 6-3 4-6 6-3, L. Schlei- bach- D. Dupree 6-0 6-0, A. van de Vrie- A, Oosterlee 6-2 6-3, A. Walhout- R. Mookhoek 6-1 6-0, W. de Pooter- L. Maas 1-6 6-3 7-6, MD 6: Kramer/Kramer- Minderhoud/de Rijk 6-2 6-1, Riemens/Swartile- Flikweert/van de Voorde 6-3 6-4, Brenner/Nelisse- Lecluijze/Provoost 6-3 6-2, Borghouts/Maenhout- Praas/Willemsen 7-5 6-3, Koster/Pijcke- Van de Bulck/Wiersum 3-6 6-1 6-2, GD 8: Geelhoed/Willemsen- Nanninga/Schleibach 6-2 6-1, Dees/van Voren- Van Endhoven/van Endhoven 6-2 6-1, Van de Sande/Boussen- Boerman/de Gijsel 6-4 6-2. Sluiskil. Sluuskilletoernooi, fina les. VE7: Theuni Meijaard- Tessa Lam mens 6-4 5-7 6-4, VE8: Ingrid Schenk- Tamara van de Wijnckel 6-4 6-0, VD6: poule: Van der Hooft/Meijaard, VD7: Van Lare/de Vries- Kriekaard/Verhoeven 6-0 6-4, VD8, poule: Van Balen/Buyze, ME5: Henri Zegers- Cor de Jonge 7-6 7-5, ME6: Nicky Samijn- Paul Kuhlman 6-1 1-6 6-3, ME7: Eddo Lokken- Martijn Marcelis 6-3 6-4, ME8: Bob Herrebout/ Patrick de Roeck 6-0 6-0, MD5: De Jonge/Matthijssen- Ysebaert/De Smet 6-4 7-6. MD6: Visser/van Lare- Zegers/Matthijssen 7-5 6-4, MD7: Schenk/Jorissen- Dieleman/Vermeulen 2-6 7-5 6-3, MD8, poule: Bohyn/Beverdam, GD6, poule: Lammens/Van Lare, GD7: Van Sonderen/Van Sonderen- Visser/Visser wo, GD8: De Meester/Willems- Van de Wijnckel/van Balen 6-4 6-3. Clinge. Sloebertoemooi, finales. VE4: Sophie de Schepper- Mandy Wol- foor Willy van Leeuwen SLUISKIL - Henri Zegers en for de Jonge speelden gistermid- fcg een zinderende finale in het «kei 5-schema van het Sluuskil- doornooi in Sluiskil. In zowel it eerste als tweede set hielden ie tennissers elkaar lang in (rtliwicht. Even leek het erop dat De Jonge er zelfs nog een derde set zou uitslepen, maar op lel beslissende moment ging het k. Zegers was net op tijd bij les om de finale winnend af (fsluiten met 7-6 en 7-5. fa de beginfase van de eerste set tag het er naar uit, dat Zegers Hoofdrol voor Jessica en Chantal Nijpjes feorLucien Roelandt TOW- EN SINT JOOSLAND De tweelingzusjes Jessica en Aantal Nijpjes hebben tijdens dressuur in Stal de Kroo een Wdrol voor zichzelf opgeëist, fade in handicap verreden klas- l wisselde het duo uit Sint krens stuivertje. In de eerste foef was Chantal met Tweety de beste. De tweede proef was wJesscica met Showbird. Utah onder het zadel deel- - ressica ook nog eens de la- «s uit in de klasse M2. De ^winning van Chantal Nijp- Pjn de eerste proef in de klas- •=a.Z was geen verrassing. De '■jtëm van het paard waarop ze deed, was dat wel: Tweety, vijfjarige Hexagons Rubi- f^-dochter. Verrassend omdat twintigjarige amazone ook haar eerste troef (Heagon's l'ittanda) in Nieuw- en Sint '?fóland verscheen. Daarmee ^digdezeals derde. 'Olgens Chantal Nijpjes was die %rde niet verrassend. „Twee- heeft veel aanleg voor het werk. Ze beschikt over goede gangen en beweegt •dïeel tact. Het was de derde 'f: dat ze mee van huis ging, 115 We vormen nog niet echt een fnbinatie. Daarom zal het al- m beter worden. Let maar to" met twee vingers in de neus de finale op zijn naam zou schrij ven. De Jonge kwam niet in het goede ritme en maakte te veel fouten om tegen te kunnen sco ren. Zegers bouwde een riante 4-0 voorsprong op. Pas in de vijfde game toonde De Jonge zijn ware gezicht en bracht hij een punt op het bord. Na de eerste game- winst ging hij door en sleepte er zowaar nog een tiebreak uit. Die moest hij echter aan Zegers laten. Gebroken In de tweede set nam De Jonge een 1-0-voorsprong, maar werd weer snel gebroken door zijn te genstander. Zegers liep net als in de eerste set weer uit en kwam op 5-2. Wie dacht dat de klus snel geklaard zou zijn, ver giste zich. De Jonge perste er nog even alles uit en naarmate de matchpunten dichterbij kwa men, ging Zegers steeds meer fouten maken, Hierdoor kon De Jonge terugkomen in de wed strijd. Bij 6-5 was het uiteinde lijk toch Zegers die toesloeg en de winst kon vieren: 7-5. In het enkelspel 6 bezorgde Nic ky Samijn in de finale zijn oppo nent Paul Kuhlman met prima aanvalsspel een zware middag. In drie sets kreeg Samijn zijn te genstander op de knieën: 6-1 1-6 en 6-3. Voor Abi van Lare werd het opnieuw een zeer ge slaagde finaledag. Hij won de dubbelspel 6 finale samen met Peter Visser. Ze versloegen Ro bert Zegers en Han Matthijssen met 7-5 en 6-4 en dat was vol gens Van Lare boven verwach ting. „We kwamen op een 0-4-achter- stand en zagen het somber in, maar we hebben ons goed terug- geknokt in de wedstrijd", aldus Van Lare die gisteren na de ge wonnen finale ook in het ge mengd dubbel 6 toernooiwin- naar werd. Dat deed hij samen met Tessa Lammens. Janet van Lare won samen met Saskia de Vries het dubbel 7-schema. Opvallend was ook de dubbele toernooizege van Theuni Meijaard. Ze won verras send haar enkelspel 7-finale te gen Tessa Lammens en was za terdagavond al ongeslagen ge bleven in het dubbel 6 tegen Rikken/Lammens Cindy Perdaen kwam in Wemeldinge vier tellen tekort om Sandy den Exter de zege te ontfutselen. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt WEMELDINGE - Sandy den Ex- ter toonde zich tijdens het con cours hippique in Wemeldinge bij het springen op het hoogste niveau de beste. In de klasse Z stuurde de Zeeuwse allrounder Paso Doble naar de zege. In de klasse ZZ eiste de routinier uit Kortgene met Rachel de over winning op. Den Exter besliste in Wemeldin ge de confrontatie met het aan stormende talent Cindy Perdaen uit Sas van Gent in haar voor deel. In het basisparkoers van de klasse Z bleven Sandy den Exter (Paso Doble) en Cindy Per daen (Puberta) foutloos. In de beslissende ronde haalden beide combinaties een paal naar het gras. Sandy den Exter was ech ter ruim vier tellen sneller. Met Madermi en Mumbo had Cindy Perdaen in de klasse ZZ twee ijzers in het vuur. Het mocht niet baten. De jeugdinter- national haalde met beide vier voeters een paal naar de bodem. Sandy den Exter beantwoordde met Rachel aan de verwachtin gen. Zij reed op safe met de mer rie en hield de lei blank. „Met deze twee en Grandville, die ik vandaag niet heb meege nomen, heb ik een stel leuke paarden op stal. Een maand ge leden heb ik ze voor het eerst op een internationaal concours in Luxemburg gestart. Daar gaven ze mij een goed gevoel en dat smaakte naar meer Daarom ben ik ook blij dat de eigenaren achter mij staan. Daardoor krijg ik de kans om verder aan een in ternationale carrière te wer ken." Na de mislukte machtsgreep van Cindy Perdaen toonde Ellen Briquet zich een waardige Zeeuws-Vlaamse vertegenwoor diger. Met een overwinning, een tweede, een derde en zesde plaats blonk de amazone uit Vo gelwaarde uit in de klasse L. Als laatste starter in de barrage van het eerste parkoers stuurde El len Briquet de merrie Prinses Shanti in een bloedstollende rit in 32.28 seconden foutloos naar de finish. De combinatie kwam daarmee een halve tel tekort om Jill Buyze met Tiquila van de lei ding te verdringen, maar Ellen Briquet staat bekend om haar vechtlust. En terecht bleek in het tweede parkoers. Met een foutloze rit en een tijd van 32.62 stak de eerste starter in de barra ge, Anniek van der Linde met Revanche, meteen de lont in het kruitvat. Een tijd waar zes com binaties het antwoord schuldig op moesten blijven, maar niet El len Briquet. In een adembene mende rit stuurde de Zeeuws-Vlaamse de ruin Rocket Power in 31.92 foutloos rond. Met Prinses Shanti toonde ze zich zelf nog sneller. Maar in de haast trok de Esteban-dochter een paal uit de lepels. „Geweldig", was de eerste reac tie van de nog nahijgende Ellen Briquet, „Rocket Power heb ik gekocht van een vrouw die er al leen wat recreatieve ritjes mee maakte. Hij had nog nooit een balk gezien. Maar het klikte met een." Het zijn geen zusjes, maar deson danks vormen de veertienjarige Dinja van Liere en de 23-jarige Maaike Hamelink een onafschei delijk duo. Het kan ook bijna niet anders, ze zijn beiden lid van de organiserende ruiterclub Allround. Met een overwinning bij de po ny's grote maat van Dinja van Liere in de klasse Z1 en een ze ge van Maaike Hamelink bij de paarden Z1 toonden zij zich pri ma vertegenwoordigers van de club uit Wemeldinge. „Ja, wij doen echt alles samen", zei Maaike Hamelink, die de hengst Square Deminsion in de tweede proef met een totaal van 196 punten naar de overwinning stuurde en met 191 punten in de eerste proef een fractie tekort kwam om zich bij de prijswin naars te mogen scharen. fert 5-7 6-3 6-4, VE7: Simone Wilson- Francis de Koster 2-6 6-2 1-0 opgave. VE8: Peggy van Driessche- Anne Don- ze 7-6 6-1VD6: De Kesel/De Kesel- Van Campenhout/Van Cauteren 6-2 6-3, VD7: Franse/Broekaert- Van Puyvelde/De Kesel 1-6 6-4 7-6, VD8: Van Driessche/van Driessche- De Pundert/Biesbroeck 6-3 6-4, ME3: Tom Huis- Bart van de Sande 6-4 4-6 6-4, ME4: Duncan Blackman- Paul Hendrik- se 6-4 6-3, ME5: Dominic de Maagt- Alain Hiel 7-6 6-0, ME6: Henk van de Voorde- Michel Pateer 6-4 6-4, ME6 35+: Luc Missiaen- Bas Verscheure 7-5 6-7 7-6, ME7: Michel Pateer- Anton Thoen 6-2 6-1, ME7 35+: Albert Holt- slag- Anton Thoen 6-2 5-7 7-6, ME8: Kenny Vermunt- Jochem Roels 0-6 7-6 6-4, ME8 35+: Ronny Vercruyssen- Ben ny Stevens 6-4 6-2, MD3: De Witte/van de Sande- Bauwens/Vervaet 6-3 6-0, MD5: De Maagt/van Broekhoven- Sponselee/de Rooij 6-0 6-0, MD6: Willaert/Deryckere- Bauwens/van Buuren 6-1 6-4, MD7: Hanselaar/van Loevezijn- Hoefnagels/Strooband 7-6 6-3, MD8: Van de Vijver/de Belie- De Burger/Pardon 6-2 6-4, GD3: De Koster/Verhaegen- De Witte/van den Dikkenberg 6-3 6-1, GD5: Van Broekhoven/Adriaansens-Ysebaert/Dee s 6-3 4-6 6-3, GD6: De Kesel/De Kesel- De Block/Van Puyvelde 6-2 6-4, GD7: Piessens/de Koster- Boender/Ross 6-3 6-7 6-3, GD8: Coenen/de Bot- Van Cadsand/Stevens 7-6 6-1, Raymond Joval verdedigt titel in Australië ROTTERDAM - Luttele dagen na zijn 37e verjaardag gaat voor bokser Raymond Joval een nieu we wereld open. Aan de andere kant van de we reld, in New South Wales, Au stralië, verdedigt de Amsterdam se middengewicht op 19 septem ber zijn IBO-titel in het mid dengewicht tegen Shannan Tay lor, een 33-jarige Australiër die zijn eerste profpartij bokste in juli 1992. Toen kwam Joval voor Nederland uit op de Olympische Spelen van Barcelona. Joval (34 zeges, vier nederlagen) is sinds zijn puntenzege op Lansana Diallo op 3 juni van dit jaar in Brussel weer in het bezit van de middengewichttitel van de International Boxing Organi zation. Die was hem eerder afge pakt na zijn nederlaag tegen Sam Soliman. Taylor heeft in dertien jaar als prof 48 wedstrijden gebokst, waarvan hij er 43 won (29 voor tijdig). Twee partijen eindigden onbeslist, driemaal verliet hij de ring als verliezer. Dat gebeurde alle keren in 2001. Tegen Shane Mosley (tko zesde ronde) stond de WBC-wereldtitel in het wel- tergewicht op het spel, tegen Ri chard Williams (tko vierde ron de) en Julian Holland (tko zeven de ronde) ging het om de titel van het Britse Gemenebest. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33