CDA Hulst wil Dullaert niet kwijt Autisme Filmhuis zoekt ander onderdak www.pzc.nl/adverteren triiV, Al, Raadsfractie vreest stijging tarieven na privatisering Exotische dansen voor de basiliek Op zoek naar nachtdieren leven in een wereld die je niet begrijpt 0 immvÊ GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE en/of AED maandag 18 juli 2005 door Jean-Lou de Gucht HULST - De CDA-fractie in de gemeenteraad van Hulst is te gen privatisering van gemeen schapscentrum Den Dullaert. 'Dit is niet in het belang van on ze inwoners', aldus de fractie. Volgens het CDA dient het voor zieningenniveau in Hulst voor de inwoners op peil te blijven. „Na privatisering is de kans groot dat de tarieven stijgen. En dat zou wel eens kunnen beteke nen dat de Hulstenaren aange wezen zijn op de nieuwe sportac commodatie in Terneuzen waar redelijke tarieven worden bere kend. Wij willen onze inwoners de mogelijkheid geven om hier hun sport te blijven uitoefenen. Een verkoop of privatisering van Den Dullaert past hierin niet." Inzet van de privatisering is een structurele besparing op de ge meentebegroting van 100.000 eu ro per jaar. Het college van burgemeester en wethouders van Hulst heeft het voorstel vorige week bekendge maakt. De actie is ingegeven door de penibele financiële si tuatie waarin de gemeente ver keert. Hulst moet een tekort van 1,3 miljoen euro weg zien te wer ken op de begroting voor 2006. Raadslid boos om stank strand YERSEKE - Yersekenaar, water schapsmedewerker en raadslid A. Jumelet (ChristenUnie) vraagt B en W van de gemeente Reimerswaal, snel iets aan het Damse strandje bij Yerseke te doen. Volgens Jumelet ligt het strand je er 'allerberoerdst' bij. Wier en ander rottend afval stinkt enorm, waardoor Yersekenaren en gasten van de plaatselijke camping het strandje mijden. Ju melet vraagt het college om vo rig jaar gemaakte afspraken over onderhoud en schoonmaak van de Reimerswaalse strand jes. met spoed na te komen. Vijf jaar geleden is de tennishal van het complex al afgestoten en nu wil de gemeente dus ook af van de rest van het gebouw. Horeca Vice-voorzitter J. van Eek ver baast zich over het voorstel van het college. „Laat ik voorop stel len dat we niet tegen privatise ring van de horeca in Den Dul laert zijn. De lopende onderhan delingen hierover liggen echter al enkele jaren stil. Er ligt een contract met een Hulster horeca ondernemer. Het wachten is al jaren op de gemeente Hulst. Ik heb begrepen dat er een pro bleem met de BTW is. Je kunt ge rust van een patstelling spreken die al jaren duurt. Een patstel ling die er voor gezorgd heeft dat het vorige bestuur van Den Dullaert is opgestapt." Met de voorgenomen privatise ring van Den Dullaert wekt het gemeentebestuur volgens Van Eek de suggestie alsof Den Dul laert z'n zaakjes niet goed voor elkaar heeft. ^Maar wij constate ren dat het in Den Dullaert juist wel goed gaat. Vele positieve ge luiden bereiken ons daarover. Op het terrein van het sociaal en cultureel werk heeft Den Dul laert een heel belangrijke func tie voor onze gemeenschap." Volgens wethouder F. van Dries- sche moeten de onderhandelin gen met het bestuur van Den Dullaert nog beginnen. Het col lege heeft de voorzitter van het Dullaertbestuur op de hoogte ge bracht van haar wens om het ge meenschapscentrum af te sto ten. Gênant „Die uitspraak bevreemdt mij nogal", zegt Van Eek. „Moet er over privatisering van Den Dul laert niet eerst onderhandeld worden met het stichtingsbe stuur? Die is eigenaar van het ge bouw. Eigenlijk is hier spraken van een heel gênante verto ning." Het CDA stelt dat ver koop van de sporthal en de thea- .terzaal alleen maar zal leiden tot achteruitgang van de kwali teit. Van Eek: „Je hebt geen in vloed meer op de tarieven, ope ningstijden en mogelijkheden voor gebruik. Het culturele aan bod zal verschralen. Alleen voor stellingen die winst opleveren, zullen worden aangeboden." Van Eek ziet de bui al hangen als het gebruik na privatisering daalt en de tarieven stijgen. „Dan zal de gemeente de vereni- De Kroatische groep Kiek Ogulin trok met zijn optreden bij de Hulster basiliek veel belangstellenden. foto Camile Schelstraete door Jeanette Vergouwen HULST - Na de Tour de Folk za terdagavond in Sas van Gent, traden drie groepen gistermid dag op in Hulst. Dat was in het kader van het 31e Internatio naal Folklorefestival Zeeland meets the world. De groepen Mladost Montana uit Bulgarije, Sri Warisan per forming Art Group uit Singapo-» re en Kiek Ogulin uit Kroatië werden door wethouder F. van Driessche ontvangen in de stads- hal in Hulst, De groepen kregen ieder een litho van Hulst en als tegenprestatie werden enkele traditionele dansen opgevoerd, 's Middags verzorgden de drie groepen in authentieke kleder dracht voor de hoofdingang van de basiliek en op de Vismarkt acht optredens. De dansers uit Singapore en Bul garije hadden zaterdagavond in de Rijnvaart, d'Ouwe Brug en het Stremijn in Sas van Gent de spieren al losgedanst. De Tour de Folk was een kleurrijke en vooral gezellige ontmoeting. „De groepen kunnen het onder ling goed met elkaar vinden en de interactie met het publiek verliep perfect", vertelt Jacques Sol van het Folklore festival. Zaterdagmiddag stond Sol nog met spanning te wachten op de bussen vol Bulgaren die vanwe ge verkeersopstoppingen in Duitsland flink wat later arri veerden. „Vandaag komen ook de groepen Tierra e Cosecha uit Costa Rica en Tahoungan uit To go aan. De komende week bren gen we onze 186 gasten onder bij gastgezinnen. Alles verloopt vlot en als het weer droog en niet al te warm is, worden het prachtige dagen." Sol vindt wel dat de concurren tie steeds groter wordt. „Er is te genwoordig zoveel te doen op folkloregebied en veel festivitei ten zijn in hetzelfde weekeinde, maar we mogen met ons festival niet mopperen over belangstel ling. Wel hebben we dit jaar veel problemen gehad. Gewoon visumproblemen, maar hierdoor konden we een Papoeagroep uit Nieuw-Guinea niet hier krijgen en dan moet je toch weer vervan ging zoeken.Deze week treden de dansgroepen nog op in Bres- kens, Sas van Gent, Terneuzen en Westdorpe. gingen die gebruik maken van Den Dullaert meer subsidie moe ten geven." door Maurits Sep MIDDELBURG - Stichting Ci nema Middelburg zoekt naar an dere gebouwen voor een nieuw filmtheater. Door de problemen met de bouw van het A-theater, moet de gemeente bezuinigen op het project of mogelijk uitwij ken naar een andere locatie bui ten het centrum. Het filmhuis, dat twee zalen zou krijgen in het A-theater, wil echter in de binnenstad blijven en zoekt daar naar alternatieven. Voorzitter W. de Pagter van de Stichting Cinema Middelburg (SCM) houdt vast aan de eis dat er twee nieuwe filmzalen komen in het centrum van Middelburg. Die hoeven niet per se in het nieuwe A-theater te komen, zo als officieel nog wel de bedoe ling is. Maar verhuizing naar de rand van de stad is voor de stich ting niet aanvaardbaar. De Pag ter: „Wij hebben natuurlijk met zo heel veel te eisen, want wij hangen aan een zijden draadje, gezien de subsidie die we nodig hebben. En hoe het uitpakt, weet ik niet, maar er moet een filmtheater blijven in Middel burg. Kijk ook naar de Roose velt Academy, die veel nieuwe studenten naar Middelburg brengt. Wij hangen echter meer aan een positie binnen de stads- ring dan aan een positie binnen het theater." Volgens De Pagter wordt hierover met de gemeente gesproken. „Het is niet aan ons om de problemen met het thea ter op te lossen. Wat moet gebeu ren is dat we de eisenpakketten naast elkaar leggen: wat is er no dig voor twee filmzalen, welke gebouwen zijn er die al geschikt zijn of die verbouwd kunnen worden, en wat kost dat." Zoektocht De zoektocht is niet eenvoudig, stelt De Pagter vast. „Het arse naal aan panden is niet groot. Alles vereist verbouwing." Bo vendien is het de bedoeling om twee filmzalen te vinden die van uit één centrale projectieruimte worden bediend. Een tweede projectieruimte is te duur. Daar mee valt een gebouw als de Klo veniersdoelen, waar de filmza. len boven elkaar zoi eigenlijk al af. Naar Vlissmgen, waar Cineritv nieuwe filmzalen wil bouwen voor culturele films, wil de SCM niet. „Het filmtheater hoort in Mid- delburg thuis. Het is zo gezellig in Middelburg. Ik zou het a jammer vinden voor Middel- burg als we hier niet kunnen blijven." Overigens is er volgens de voorzitter genoeg ruimte in de markt voor culturele fij om in beide Walcherse stede, twee filmzalen voor dit genre bouwen. „Hier komen zajst voor 100 en voor 60 mensen Als ze in Vlissingen hetzelfde doen.' is het nog niet veel." De Pagter weet niet wanneerde besprekingen met de gemeente over andere huisvesting voof het filmtheater tot resultaat !e-1 den. Er wordt nu overlegd en ge zocht. Hij vermoedt dat rond de raadsvergadering van j september over het A-theate meer duidelijk is over de toe-' komst van het filmtheater Een langer verblijf in het ht%. Schuttershoftheater acht hij 'niet reëel'. „Dat is te oud en té klein." NIEUWVLIET - Staatsbos!* heer houdt vandaag en morg« late-avondexcursies, waatfe het de bedoeüng is dat de deeli* mers iets te zien krijgen van k leven van nachtdieren als view muizen en uilen. De excursie van vandaag voer de deelnemers naar, het natuur gebied de Knokkert en het B« van Erasmus bij Nieuwvliet Ik start is om 21.30 uur bij de par keerplaats bij de Knokkert. De excursie van morgen word: gehouden in het natuurgebied De Braakman. Ook deze excur sie begint om 21.30 uur, het be ginpunt is de parkeerplaats bij de receptie van recreatiecen trum De Braakman. Het vervolg van de familieberichten van pagina 10 Lieve moeder. wat waren de laatste 4 maanden van je lex'en zwaar voor je. Bedroefd delen wij u mede dat van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma Pieternella Baas-Dorleijn sinds 17 juni 2002 weduwe van Casper Baas in de leeftijd van 89 jaar. Middelburg: Nel en los Middelburg: Piet en Ina Nieuwdorp: Sjaan en Peter Vlissingen: Izaak (in herinnering) klein- en achterkleinkinderen Een bijzonder woord van dank aan het personeel en vrijwilligers van zorgcentrum "Rustenburg" verpleeghuis "Vliedberg" appartement8en verpleeghuis 't Gasthuis" afdeling de Singel voor de liefdevolle verzorging. 15 juli 2005 Middelburg, verpleeghuis 't Gasthuis afdeling de Singel Correspondentieadres: Kievithof 45 4332 CL Middelburg De crematie zal in familiekring plaatsvinden. - Enige en algemene kennisgeving - Bedroefd, maar dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat uit ons midden is weggenomen onze vader, opa en overgroot vader Jan Pieter 't Gilde Weduwnaar van Elisabeth Bodbijl 3 oktober 1916 11 juli 2005 Middelburg: Adrie 't Gilde |oke 't Gilde-Vermeule Son en Breugcl: Norman en Gen-fan Middelburg: Danny en Yolanda Melissa Sharon Cindy Welzingestraat Correspondentieadres: Nieuw Vlissingseweg 192 4335 JG Middelburg De crematie heeft in stilte plaatsgevonden. U kunt nü iets doen voor de Zonnebloem! Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Stort uw bijdrage op giro 145. Namens onze passagiers: hartelijk dank. 1 www. ietsdoen voordezonnebloemnl Sten'en doe je niet ineens Maar af en toe een beetje En al de beetjes die je sterft Het is vreemd, maar die vergeet je Het is je dikwijls zelf ontgaan Ie zegt ik ben wat moe Maar op een keer dan ben je aan je laatste beetje toe. Bedroefd, maar dankbaar terugkijkend naar alles wat hij voor ons heeft betekend, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn man, onze vader, schoon vader, groot- en overgrootvader Evert Rutters 's-Gravenmoer, 23 november 1916 Vlissingen, 16 juli 2005 J. J. Rutters-Rolffs Kees en Peter Wil en Kees André en Marianne, Matthijs, Eva Evert en Michaela. Thora Toine en Peggy Gerda en Hans Hans en Maria Evert en Annemieke, Teun, Kiki Louise Ineke en Han Annet Coen en Renate Willemien en Roel Marianne en Daan Correspondentieadres: Familie I. den Boer-Rutters Generaal Eisenhowerlaan 27 4333 BP Middelburg De afscheidsdienst zal worden gehouden op donder dag 21 juli om 12.00 uur in het rouwcentrum Over toom-Groen, Van Dishoe.ckstraat 620 te Vlissingen, waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 12.45 uur op de algemene begraafplaats te Vlissin gen. Vertrek vanuit het rouwcentrum omstreeks 12.30 uur. Na afloop is er gelegenheid de familie te condoleren in het rouwcentrum. Autisme Is een ernstige handicap. De NVA maakt zich sterk voor mensen met autisme. Steun daarom de NVA, Bilthoven: giro 479 Tel. 0 -iHBililB wat Autisme O-AUTISME (0900-288 47 63) 0.2S p/min. www_autisme-n Haar handen hebben voor ons gewerkt Haar hart heeft voor ons geklopt Haar ogen hebben ons tot het laatst gezocht Zij heeft haar taak volbracht Zij rust in vrede Omdat wij dankbaar zijn voor al haar liefde en zorg gedurende een lang leven zijn wij nu verdrietig dat van ons is heengegaan, op 94-jarige leeftijd, onze lieve zorgzame moeder, oma en overoma Helena Johanna Kole-van Oijen gehuwd geweest met Cornelis Marinus Kole Budel, 29 juli 1910 t Krabbendijke, 16 juli 2005 Vlake: Joop Kole t Krabbendijke: Anny Vogelaar-Kole Theo Vogelaar Vlake: Baltus Kole Ria Kole-Mol Wemeldinge: Kees Kole El la Kole-van Zweden Correspondentieadres: Oude Rijksweg 10 4413 NK Krabbendijke Er is gelegenheid tot afscheid nemen op dinsdag 19 juli van 19.30 tot 20.00 uur in het mortuarium van Zorgcentrum Ter Weel, Nieulandestraat te Krabben dijke. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 20 juli om 11.30 uur in de kerk van de Hervormde Gemeente. Kerkpad 1 te Krabbendijke. Aansluitend zullen we haar begraven op de Algemene Begraaf plaats te Kruiningen. Na de begrafenis wordt u in de gelegenheid gesteld de familie te condoleren in "De Ranke", Kerkpad 1 te Krabbendijke. Lieve Oma Kole, U keek altijd uit naar onze bezoekjes. We werden dan verwend met koffie, thee. limonade, koekjes of snoepjes. Wij waren uw grote trots en daarvoor wilde u blijven leven. U leefde met ons mee, liefde en aandacht heeft u ons gegeven. U nam voor ons de tijd en was een luisterend oor, daar zijn we u erg dankbaar voor! 'te- Kusjes. Heieen en Harold Marijn, Floor en Job janKees en Ingrid Laura en Tessa Niels en Eefje Theodoor en Miranda Nina en Jelle Elles en Arjan Ruben en Denise Nicolette en Jan Anniek, Bart en Laurien Martijn en Anja Thijs en Roos Rens Sterven doe je niet ineens maar af en toe een beetje en alle beetjes die je stierf, 't is vreemd, maar die vergeet je liet is je dikwijls zelfs ontgaan je zegt: ik ben wat moe. maar op 'n keer dan ben je aan je laatste beetje toe. Met groot verdriet geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder Marie Saatrübe - Constandse weduwe van Alex Saatrübe 4 Zierikzee, 20 januari 1912 t Zierikzee, 15 juli 2005 Heieen Pim Corresponden tiead res: H. Saatrübe Hogeweg71 111 1098 CA Amsterdam Onze moeder is overgebracht naar de rouwkamer van verzorgingshuis Borrendamme aan de Schelde- straat 2 te Zierikzee. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op woens dag 20 juli om 13.00 uur in het crematorium Middel burg, Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Dankbetuiging Wat een mooie 90-ste verjaardag! Een onvergetelijke dag! Een receptie met zoveel mensen die je allemaal geluk komen wensen. Al mijn (klein- en achterklein-)kinderen en natuurlijk mijn lieve zus. Deze dag was voor mij een 10 plus! Alle mensen bedankt hiervooren ik ga er graag nog even mee door! Corrie Wielemaker-van Leeuwen Hartelijk dank voor uw medeleven, ondervonden na het overlijden van onze broer, zwager en oom Karei Cornelis Dalebout Familie Dalebout Goes, juli 2005 Wij danken u hartelijk voor uw medeleven en warme be langstelling na het overlijden van mijn lieve man, onze pap en opa Jan Adriaan Vogelaar Het gemis is groot, zijn positieve instelling blijft in onze gedachten. Janny Vogelaar-van de Zande Kinderen en kleinkinderen Krabbendijke. juli 2005 Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn ot geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend, maar kan met uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. Leren defibrilleren met de AED Reanimeren in combinatie met de AED maakt de overlevingskans van een slachtoffer groter. De AED of shockbox is een belangrijk apparaat dat de hartactie registreert, gesproken opdrachten geeft en op een veili ge en betrouwbare manier een stroomstoot kan geven ledereen in het bezit van een geldig reanimatiediploma. kan leren defibrilleren in een cursus van circa 3 uur Reanimatie en AED zijn voor iedereen belangrijk, maar vooral voor familieleden van hartpatiënten, brand weer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten over een reanimatie en/of AED cursus in Zeeuws Vlaanderen? Neem contact op met dhr. T. de Witte, telefoon 0115 451040. e-mail tdewitte@zeelandnet.nl Voor andere plaatsen neem contact op met het Bureau Reanimatie van de Nederlandse Hartstichting, telefoon 0900 0400 020 (lokaal tarief), reanimatie@hartstichting.nl NederlandseVl/ Hartstichting vrienden van de hartstichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30