Geen nieuw pand voor tennisclub De kleur blijft een geheim PZC PZC Tijd van trekpaarden herleeft 11 hereniging Kloosterzande moet het doen met aanbouw bij Hontenissehal agenda Sint David's Minstrels presenteert eerste cd Oostburg on Wheels trekt veel wielen maandag 18 juli 2005 gyffjaan-Lou de Gucht HjOOSTERZANDE - De bouw „neen nieuw clubgebouw voor Konisdub Hontenisse is defini- Uffvan de baan. De club rest nu „ets anders dan genoegen te ne- met een aanbouw van de Hontenissehal. tjit is zeer teleurstellend", zegt nee-voorzitter J. de Waal van je tennisclub. „Eerlijk gezegd gtdit er al een tijdje aan te ko- -en nadat wij de pnvatiserings- iwistellen van de gemeente Halst hadden afgewezen." Wethouder F. van Driessche snapt mets van die teleurstel ling „Wij wilden 180.000 euro beschikbaar stellen waarna de tennisclub zou kunnen privatise- Dat is toch een genereus janbod. Dan verwachten we als «reenteiets terug." fevolgens kreeg de tennisclub een nieuw aanbod. Dat aanbod behelsde de bouw van nieuwe kleedlokalen, een berging en de nnvbouw van een nieuwe kanti ne. De gemeente stelde in deze lariant verder voor het beheer 5onderhoud van de vier tennis sen bij de gemeente te laten 3 daar een huur van tiendui- J3Ó euro per jaar voor in reke- sng te brengen. De Waal: „Aan alke bedragen kunnen we niet STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel-0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hdonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 *560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet *Wyv.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voldoen." Voor Van Driessche hield het hiermee op.: „We kun nen natuurlijk niet aan de gang blijven." Het clubgebouw van de tennis vereniging wordt nu gesloopt. De huidige accommodatie is ho peloos verouderd en voldoet niet meer aan de eisen. Er zit nu voor de tennisclub niets anders op dan te verhuizen naar de Hontenissehal. Deze optie heeft de tennisclub in het verleden al tijd afgewezen, omdat het een ei gen clubgebouw wilde behou den. Hoe de aanbouw van de Hontenissehal er uit komt te zien is nog niet duidelijk. De ge meente moet deze plannen nog verder uitwerken Waarschijn lijk gaat het om een uitbreiding van de kantine en de kleedka mers. De Waal: „We wachten de onder handelingen maar af. Goed voor de eigen identiteit van de club is het niet. Eigenlijk zijn we na vijf jaar onderhandelen met de gemeente terug bij af. We moe ten straks een gebouw met ande ren delen. Ik hoop maar dat we een eigen ruimte luijgen.'" Daar bij komt volgens De Waal nog een ander probleem. In de Hon tenissehal is de tennisclub de in komsten uit de kantine kwijt. Die gaan naar de beheerder van de hal. Het officiële besluit dat het ei gen clubgebouw van de baan is heeft de tennisclub nog steeds niet bereikt. De Waal: „We heb ben alleen een telefoontje van de gemeente gekregen nadat het college van burgemeester en wet houders dit besluit had geno men. Eigenlijk is dit niets nieuws voor ons. We moeten het altijd maar weer in de krant le zen." Van Driessche zegt dat de brief van de gemeente naar de tennis vereniging onderweg is. „Om te verhinderen dat de tennisvereni ging het nieuws uit de krant moest lezen, heb ik de club ge beld. In het verleden is het te vaak gebeurd dat de vereniging het nieuws het eerst van de krant moest horen." Jongetje (5) revonden POORTVLIET - De politie van Holen is zaterdagmiddag op ioek geweest naar de ouders of »ers van een ongeveer vijf jarig jongetje. Het jongetje liep 's middags mid half één langs de Provincia- i Weg bij Poortvliet. Het gezin tl zich over hem ontfermde, belde meteen de politie. Omdat het jongetje nauwelijks praatte, duurde het even voordat de igenten erachter waren waar hij vandaan kwam. Uiteindelijk konden de ouders, afkomstig uit de gemeente Tholen, hun zoon arend een uur of vier ophalen. WEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur: ï-'.jjnen. kaarten; De Halle, 14.00 uur: P-jskaarten en biljarten; Trefpunt, '110uun Kaarten en biljarten; CADZAND - BAD Boulevard de Wie- ■cii. 12.00-21.00 uur: Zomermarkt, CÜNGE - Malperluus. 13.30 uur: KBO uetsbalen biljarten, HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Koers- Ml en biljarten; 19,30 uur; Line dance; r Badminton; Café Du Commer- luur; Kaarten; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Kaarten enbiljarten, VW kantoor, 14.00 uur; Zo- oetVestingWandeling; ttOOSTERZANDE Hotel van Leu- 19.30 uur Kaarten; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 Biljarten: 13.30 uur: Koersbal, Kerk- 87, 19.00 uur: Creatieve bijeen- SASVAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kuiten; De Vlaanderen, 20.00 uur; Bin- no: SINT - JANSTEEN De Warande, r' Biljarten; 13.30 uur; Bingo; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Kaaien bieden en jokeren en biljarten; Soonhal 't Zwaantje. 13.00 uur: Koers- a en bowls; RESTDORPE - Concordia, 13.30 - ijOuur Solo dansen voor ouderen. Een van de merries wordt aan de jury getoond. door Jean-Lou de Gucht IJZENDIJKE - Het is allemaal nog een beetje wennen voor Dolf van de Para dijshoeve op de markt in IJzendijke. Maar wat wil je ook. Het hengstveulen is amper twee maanden oud en moet zich nu al laten keuren. Dolf is dan wel jong, maar volgens voor zitter Pol van de Vijver van de stichting Internationale Trekpaardenkeuring in IJzendijke heeft hij er wel schik in. „Hoor hem hinniken. Het is alsof die dieren met elkaar praten. Ze wisselen hun emoties uit." De eerste prijs in de categorie hengst veulens die dit jaar zijn geboren is niet voor Dolf weggelegd. Hij zal uiteinde lijk derde worden. Van de Vijver moe digt Dolf nog een keer aan. „Laat maar zien dat je een hengst bent. Daar mag je best trots op zijn." IJzendijke rook de afgelopen twee da gen naar paarden. Gisteren was de ze vende Internationale Trekpaardenkeu ring en zaterdag de 34e editie van de Folkloristische Dag in IJzendijke. En wat die geur van paarden is, weet Van de Vijver wel te vertellen. „Een klein beetje ontlasting, urine en zweet. Prach tig. Voor mij is het trekpaard het mooi ste wat de schepping heeft opgeleverd." De tijden van weleer waren het afgelo pen weekeinde terug in IJzendijke. De tijd dat IJzendijke bekendheid genoot dankzij de paarden van Stallen de Dob- belaere. De tijd dat het trekpaard, on eerbiedig ook wel 'Zeeuwse knol' ge noemd, een belangrijke plaats innam op de boerderij. De kameraad van de boer en bron van energie op het land. De tij den van Nico van het Zwartewater en Nico van Beek, befaamde hengsten van het koudbloedras. Of de tijd van Clai- ron de la Lys, de hengst die problemen had om tot dekking over te gaan, maar eenmaal bezig niet van ophouden wist. Duif De folkloristische dag begon zaterdag ochtend met de optocht met ringrijders en sjezen. En het college van B en W van de gemeente Sluis gezeten op een boerenkar. Burgemeester Jaap Sala ver richtte na de rondrit de opening van de folkloristische dag door het lossen van een duif. Dan is het tijd voor de ringrijders. ..Ringrijden is een topsport", zegt Van de Vijver. „De mooiste sport die er is." De ruiter zit voor vertrek gespannen op zijn paard. Nee, niet op een zadel. Dat is uit den boze, evenals stijgbeugels. De ruiter klakt met zijn long en het paard galoppeert weg. De berijder zit voor overgebogen met zijn lans in de aanslag en probeert de ring die halverwege het parcours hangt te steken. Als het lukt slaakt de berijder een juichkreet. En de gene die mist krijgt commentaar van Pol van de Vijver. „Elk gemist ringetje kan consequenties hebben", roept hij in de microfoon. Na een spannende strijd is het kampioenschap van IJzendijke uiteindelijk voor Coen Minderhout. Gelijktijdig loopt het kampioenschap ringrijden van IJzendijke voor sjezen. In fraai vereierde sjezen rijden zij hun rondjes om de markt. De man ment en de vrouw steekt. Aan het einde van de dag kunnen Esther en Simon Lous zich kampioen van IJzendijke noemen. Van de Vijver kan tevreden terugkijken op de folkloristische dag. „Een ongeloof lijk moment van fijne ervaringen. Dit foto Camile Schelstraete zal nooit vergaan, dit wordt alleen maar mooier." En dan staat IJzendijke op zondag ook nog de trekpaardenkeuring te wachten, een evenement dat eens in de vier jaar plaatsvindt. Zo'n driehonderd paarden worden gekeurd in zeventien categorie ën. Gouden karakter Hoe gaat zo'n keuring in z'n werk? Van de Vijver: „Een trekpaard moet je bekij ken door de ogen van een boer. Het zijn de sterke en soepele spieren, de pezen en de oersterke gewrichten. De uitstra ling in combinatie met een gouden ka rakter, de imponerende bewegingen in stap, draf en galop. Al deze prachtige eigenschappen, dat bepaalt de ziel van een trekpaard." Het kampioenschap merrie wordt uit eindelijk behaald door Lotte van 't Rie tenhof van de familie van Riet uit Lon- derzeel. Kampioen hengst wordt Ram- bo van 't Keerkenhof van de familie van Olmen uit Lotenhulle. Voor Dolf van de Paradijshoeve is er nog een lange weg te gaan op weg naar het kampioenschap hengst. „Ach, vreugde en verdriet lig gen soms dicht bij elkaar", zegt Van de Vijver. „Ook in het leven van een paard. Het zijn eigenlijk net mensen." door Frank Gijsel SCHOONDIJKE - „Al mijn vrije tijd gaat er aan op. Het sleutelen aan mijn auto laat me nooit los." Voor autospuiter Remco Potters uit Hoek is zijn opgeleukte auto zijn alles. Graag hangt hij met zijn Audi 80 met 2800 V6-motor de blits uit tijdens meetings. De belangstelling van het veelal jeugdige publiek voor de First Tuned Carmeeting in Schoondij- ke van zondag was erg groot. De meest uiteenlopende, met alle mogelijke toeters en bellen opge tuigde, voertuigen deden de ech te liefhebbers watertanden. De terrasjes zaten vol en de rock-'n'-rollband Betty's Dog- house zorgde voor de muzikale klanken. Remco Potters was niet meteen bereid zijn geheime samenstelling voor de gebruikte lak aan het publiek prijs te ge ven. „Al vele malen heb ik de vraag gekregen hoe ik tot de kleur van mijn auto ben geko men. Dat geheim geef ik niet prijs." Dennis de Visser uit Phi lippine toonde zijn blauwe Opel Vectra. Ook hij is bezeten van dit werk. „Dit laat je niet los. Dit sleutelen aan de auto is wer kelijk schitterend. Op dagen zo als vandaag laten we graag aan elkaar zien tot wat we in staat zijn. De sfeer is geweldig en er is nooit ruzie. Op vakantie ga ik niet. Nee, bijna al mijn centen gaan op aan dit werk." Ook Jan van de Wege uit Oost burg is van mening dat het om een grote vriendenclub gaat, die elkaar tijdens dergelijke meet ings treft. „De jongens zijn ze ker niet jaloers op elkaar. Bij het voetbalspelletje gaat het er toch nog wel anders aan toe. Nee dit is puur genieten van de auto's en niets anders." Zacht prijsje Niet iedereen is naar Schoondij- ke gekomen voor de show. Den nis Verhelst uit Sas van Gent probeert zijn Volkswagen kever tje uit 1973 te slijten. „Het is zonde, maar ik heb er niet ge noeg tijd voor en daarom hoop ik hier een liefhebber te vinden, die hem voor een zacht prijsje kan overnemen." De organisatie was duidelijk in zijn nopjes met het succes van de eerste meet ing. „Het is een superdag gewor den met heel veel animo. We hadden er niet op gerekend zo veel auto's te krijgen. Met een aantal van 185 zijn we erg blij. Dit is boven verwachting", we ten Mare Triou en Nico Verher- brugge van het organisatiecomi té te melden. „Dit is zeker voor herhaling vatbaar Axelaar bedreigt man AXEL - De politie heeft zaterdagavond rond tien over half twaalf een 25-jarige Axelaar in zijn woning aange houden. Hij had een uur eerder voor een flatgebouw in de Generaal Meijersstraat een 34-jarige plaatsgenoot met een scherp voorwerp bedreigd. De 34-jarige kon zich, met behulp van zijn 36-jarige vriendin, loswerken en ging zijn woning in. Even later vernielde de 25-jarige man een ruit van een van de andere flatwoningen. De oorzaak ligt in de relationele sfeer tussen de 36-jarige vrouw en de 25-ja- rige man. Diefstal uit hotelappartement SAS VAN GENT - In een hotel in Sas van Gent is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een van de appartementen. Er werden uit een tas een mobiele tele foon en een portemonnee met daarin persoonlijke papie ren en ongeveer 100 euro gestolen. Man mishandelt campinggasten YERSEKE - De politie heeft zaterdagavond rond kwart over acht op een camping aan de Burenpolderweg in Yer- seke een 34-jarige man uit Torhout (B) aangehouden. Hij had zonder reden maar onder invloed van alchol, verschil lende campinggasten mishandeld. De man werd door en kele anderen aangehouden en later overgedragen aan de politie. Vier personen hebben aangifte gedaan van mis handeling. Ze waren door de man geslagen. De Belg, die zelf letsel aan een voet opliep, krijgt een dagvaarding. Zomertoer tegen kanker DISHOEK - De landelijke zomertoer van KWF Kanker bestrijding om strandgasten te wijzen op de gevaren van de zon is gisteren begonnen op het strand van Dishoek. In samenwerking met Nivea en RTL FM waarschuwt KWF Kankerbestrijding ouders en kinderen ervoor dat te veel zon niet goed is voor het lichaam. Wie vaak verbrandt, heeft later een grotere kans op huidkanker. Uit onder zoek is gebleken dat veertig procent van de kinderen één of meer keer per jaar in de zon verbrandt. De campagne richt zich daarom vooral op de jeugd. Na Dishoek trok de zomertoer naar het strand bij Domburg. Ook zondag 24 en zaterdag 30 juli gaat KWF Kankerbestrijding de Ne derlandse stranden op om mensen te adviseren hoe ze ver standig van de zon kunnen genieten. Boetes openbare dronkenschap VLISSINGEN - De politie heeft dit weekeinde acht men sen opgepakt voor openbare dronkenschap. Een 24-jarige man was zich in de Walstraat in Vlissingen aan het uitkle den op straat en viel mensen lastig. Op de Schuitvaart- gracht in Vlissingen dronken twee mannen alcohol op straat. Om dezelfde reden werd een andere man op het Bellamypark aangehouden. In de Lombardstraat kreeg ie mand een boete omdat hij op straat stond te plassen. Ook in Middelburg heeft de politie boetes uitgedeeld voor openbare dronkenschap. In de Gravenstraat dronk ie mand op straat bier uit een fles. Op de markt plaste ie mand tegen een gevel. Een bromfietser die te veel had ge dronken, werd op de Nieuwe Burg gepakt. Hij mocht de eerste twee uur niet meer rijden. De met liefde, noeste arbeid en veel geld opgetuigde auto's trokken gisteren veel belangstelling in Schoondijke. foto Camile Schelstraete door Jean-Lou de Gucht IJZENDIJKE - Het Zeeuws- Vlaamse mannenkoor Sint Da vid's Minstrels heeft zaterdaga vond in de rooms-katholieke kerk aan de Koninginnestraat in IJzendijke de eerste cd We meet again gepresenteerd. De cd is opgedragen aan vier overleden koorleden. Maar de ti tel heeft volgens ad inte rim-voorzitter André Soomers meer betekenissen. „Het verwijst ook naar de toe komst en ons publiek, waar we nog dikwijls voor willen optre den, en naar IJzendijke, waar onze wortels liggen. Tevens is het ons lijflied geworden waar we de meeste concerten mee ope nen." Het concert werd door ruim 350 mensen bijgewoond. „We heb ben ook nog zo'n honderd cd's verkocht", zegt Soomers. „Dat is een goed begin, want het is OOSTBURG - IJs- en skeeler club 't Grote Gat mocht gisteren voor Oostburg on Wheels over belangstelling niet klagen. Een 250-tal skeeleraars, fietsers en scootmobiel- en rolstoelgebrui kers schreven zich in voor het evenement met start en finish bij het sportcomplek van voet balvereniging Oostburg. Ondanks de grote deelname had de organisatie toch te kampen met de nodige tegenslag Tijdens de afgelopen week bleek de Baljuw Veltersweg naar het sportcomplex te zijn voorzien van een nieuwe grintlaag. Ook in de Brieversweg in Eede waren wegwerken aan de gang. Dat leverde het nodige extra werk op om de baan tijdig grint- vrij te krijgen. Secretaris Peter van Hee was vanaf zaterdagavond met een ploeg medewerkers druk in de weer om de baan schoon te ve gen. Gisterochtend rond de klok van elf uur was klus geklaard. „Jammer dat dit net nu moest gebeuren. Bij de gemeente heb ben we in november vorig jaar al onze vergunning vraagd." een kostbare zaak om een cd op te nemen. Bijkomend voordeel is dat we nu iets hebben om an deren te laten horen. Wie weet levert ons dat wel een aantal op tredens op." De cd van de Sint David's Minstrels werd gepresenteerd in een gezamenlijk concert met een bevriend mannenkoor uit Wa les, genaamd Cör Cwmann a'r Cylch. Antiekmarkt Hulst wil terug naar oude stek HULST - De ondernemers die via het organisatiebureau van Bert van der Zwaag een kraam bemannen op de Antiek- en Boe kenmarkt in Hulst, willen terug naar hun plaats aan de Marklzij- de van de basiliek en niet in de Korte Nieuwstraat. „Daar komen veel meer passan ten", stelt Van der Zwaag. „De omzet is daar tien keer beter. Vandaag is de aanloop beter, misschien omdat er ook een folk- lorefestival is, maar dat de markt in augustus, omdat er een motortreffen is, niet doorgaat, betreuren wij niet. Tijdens de grote kunst- en antiekmarkt op 18 september zijn we er weer. maar dan wel op de Markt graag." Hij wordt bijgevallen door zijn buurvrouw die net een paar oude borden heeft verkocht. „Dit is geen aantrekkelijke loca tie, de animo om hier te staan is niet groot. Ik kom niet meer als we niet op de Markt mogen staan." Van der Zwaag: „Na september moeten we echt beter afstem men. Het is een mooi stadje en we staan hier graag, maar het draait bij ons toch ook om de omzet." Magda Blaauwendraat uit Hulst neust rond en vindt de antiek markt een aanwinst. „Het is goed voor Hulst, maar op de Markt is het leuker, dit is wel een dood straatje en met die bouwkuil is het er niet beter op geworden. Voor het stadhuis heeft een dergelijke markt een veel grotere uitstraling. Ik kom altijd even kijken en vandaag heb ik een Victoriaans knoop- haakje met een handvat van cel luloid gevonden, een prach texemplaar voor mijn verzame ling."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29