Rabobank vliegt met prijsduiven Koele heerser op snikhete cols Daniel Ward haalt brons in estafette OPEL ZAF IRA vmummm, Armstrong slaat alle aanvallen af en heeft Tourzege bijna binnen 'Mjcfc De snelste etappe naar je vakantie! G-"en Midden-Zeeland: 0113-315520; liws-Vlaanderen: 0114-372770; Snaai: 020-4562 5 00. Laandag 18 juli 2005 AUTOTEAM 1 NIEUW I OCCASIONS. amTSWCBjg SERVICE De nieuwe staat nu al bij AutoTeam! Vlucht met Boogerd, Kroon en Dekker zet de toon in koninginnerit door Ad Pertijs SAINT-LARY-SOULAN - Erik Breukink stond er ontspannen bij, bo venop Pla d'Adet, waar de hitte en de chaos heersten. De laatste bus met ren ners moest nog arriveren, maar de ploeg leider van Rabobank had zijn zondagse 'prijsduiven' al binnen. Michael Boogerd was als vierde over de streep gekomen en de nieuwe kopman Michael Rasmussen had zijn kansen op een podiumplaats in Parijs behouden door zich in de finale naar het wiel van Jan Ullrich te vechten. Ook Karsten Kroon, Erik Dekker, Pie- ter Weening en Joost Posthuma kwa men fris boven op de laatste col van de dag. „Ja, ik sta hier met een goed ge voel", glunderde Breukink. „Wat wil je?" Alleen de greep naar de gele trui had Rasmussen nooit kunnen doen. Breukink: „Plet was vooral de Franse pers die dat graag had zien gebeuren. Wij natuurlijk ook: 38 seconden achter stand is een marge die te overbruggen is. Dat het niet gebeurd is, is voor mij geen teleurstelling. Dit weekeinde is duidelijk geworden dat Armstrong de Tour gaat winnen, dat Basso tweede wordt en dat de strijd om de derde plaats nog open is." Geen paniek Over Rasmussen zei. hij alleen maar te vreden te kunnen zijn. Ook al was het de Deen niet gelukt om twee dagen ach tereen in het spoor van Armstrong te blijven. Laat staan hem aan te vallen. „Hij kon het tempo niet aan, maar daar naast heeft hij zich heel goed staande gehouden. Michael is nooit in paniek ge- „Zo stevig dat ik me vanaf nu kan con centreren op het verdedigen van de der de plaats. Het is een meevaller dat de achterstand op Ullrich hetzelfde is ge bleven." Verdediger De Deen zei slim en conservatief gere den te hebben. Dat is in tegenstelling tot zijn aanvallende aard. Breukink ge looft dat Rasmussen de laatste week de omschakeling kan maken van aanvaller tot verdediger. „Hoe dat volgend jaar moet, daar denk ik nog niet over na. Hij staat nu derde, maar alleen omdat hij vorige week de ruimte kreeg om aan te vallen. Zonder die meevaller had hij zo hoog niet gestaan. Wellicht vertrekt hij een volgende keer weer in zijn oude rol." Mocht Rabobank besluiten volgend sei zoen alles te zetten op het klassement van de Deen, dan hoeven er voor Breukink niet veel nieuwe renners bij te komen. „De ploeg laat hier zien dat ze Michael kunnen ondersteunen." Hij doelde op de rit van gisteren, waarin Boogerd, Dekker en Kroon aanwezig waren in de (door Boogerd op gang ge brachte) ontsnapping van de dag. In het begin van de etappe was de doelstelling het bergklassement van Rasmussen te verstevigen. Een aanval van concurrent Botero werd gecounterd, daarna kaapten de drie veel punten weg op de eerste cols. De passage op de Col de Menté was zelfs he lemaal oranje gekleurd. Nadat het eer ste doel was gerealiseerd, kon Boogerd zich richten op het gevecht om de dagze ge- „We hebben niet gewonnen, maar we hebben weer wel de aanval gezocht. Dat is mooi toch?" GPD to Ullrich. Kuijt aanvoerder Feyenoord NANJING - Dirk Kuijt is de nieuwe aanvoerder van Feye noord. De international droeg gisteren in het Chinese Nanjing in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Espa- nyol voor het eerst de aanvoerdersband. „Een logische keuze", aldus Feyenoords nieuwe trainer Erwin Koeman. Kuijt liet weten dat hij het besluit van zijn trainer ervaart als een eer. Koeman: „Dirk is een jongen die het voortouw neemt binnen de selectie. Bovendien ligt hij goed bij zijn medespelers, publiek en pers. Wat dat betreft was het geen moeilijke keuze om hem aanvoerder te maken." Kuijt accepteerde de band pas nadat hij had overlegd met enkele routiniers in de selectie van de Rotterdammers. „Ik vond het belangrijk om te weten hoe het team tegen over de beslissing zou staan. De intentie is tenslotte dat de leiding binnen het elftal niet op de schouders van één man komt te liggen, maar dat we het samen doen." Tiende major voor Tiger Woods ST. ANDREWS - De beste golfer van de wereld heeft gis teren in St. Andrews het 134e Britse Open gewonnen. De Amerikaan Tiger Woods behaalde met zes slagen voor sprong zijn tiende zege in de majors met 274 slagen. De Schot Colin Montgomexde eindigde met 279 op de tweede plaats. Woods' landgenoot Fred Couples deelde de derde plaats met de Spanjaard Jose Maria Olazabal met 280 sla gen. De Nederlander Maarten Lafeber finishte door een zwakke slotronde in 77 slagen op de 41e plaats, pagina 19 Woods op recordjacht Honkballers Europees kampioen PRAAG - Het Nedeiiands honkbalteam heeft gisteren op ongekend overtuigende wijze de Europese titel veroverd. De ploeg van bondscoach Robert Eenhoorn ovei-klaste in de eindstrijd aartsrivaal Italië. Oranje won met 15-0 (in zeven innings) en stelde zodoende het vierde kampioen schap op rij veilig. In Praag werd Nederland voor de acht tiende keer Europees kampioen. De wijze waarop dit ge beurde, was zeer indrukwekkend. In de tweede groepsfa- se versloeg Oranje achtereenvolgens Tsjechië (3-0), Frank rijk (17-1) en Spanje (12-0). pagina 19 strafexercitie honkballers Marie Smit-Vierdag overleden AMERSFOORT - Op bijna 100-jarige leeftijd is gisteren oud-zwemster Marie Smit-Vierdag overleden. Zij nam aan het begin van de vorige eeuw drie keer deel aan de Olympische Spelen. Haar grootste olympische succes be haalde ze in 1932 in LA, een zilveren medaille. van onze sportredactie ERFURT - Atleet Daniel Ward uit Hulst heeft gisteren met het Nederlands estafetteteam bij het EK onder 23 jaar de bronzen medaille behaald op de 4x400 meter. Samen met. Daniel de Wild, Sjors Kampen en Robert Lathou wers kwam Ward zelfs in de buurt van de WK-limiet. Oranje noteerde een tijd van 3.04,99, een nationaal record voor neo-senioi'en. De limiet voor de WK in Helsinki ligt op 3.04,00. Een echte mogelijkheid om de komende weken nog ergens de li miet te lopen, is er niet. Toch ldjkt de KNAU nog even of er niet ergens een startgelegenheid gecreëerd kan worden. Op de individuele 400 meter werd Ward eerder al in de halve finale uitgeschakeld. Hij kwam uiteindelijk tweehonderdsten van een seconden tekort om zich onder de beste acht lopers van Europa te scharen. Het grootste succes bij het EK onder 23 jaar werd behaald door Laurien Hoos. De veelzijdi ge atlete veroverde de Europese titel op de meerkamp. De bron zen plak van de estafetteploeg en de gouden van Hoos waren de enige twee medailles van de Nederlandse afvaardiging in Er furt. weest nadat hij moest lossen. De rust in hem heeft hem gered." De Deen schreef dat voor een groot deel op het conto van Breukink, die hem van uit de ploegleiderswagen rustig coach end naar boven had begeleid. „Zater dag had hij in Mancebo een goede maat en vandaag zag hij op het einde de wa gen achter Ullrich rijden. Dat was een mooi mikpunt." Door Ullrich alsnog bij te benen, hand haafde Rasmussen zijn voorsprong van 2.49 op de Duitser. Breukink: „Of het genoeg is, moet in de komende dagen blijken. Veel kansen om nog verder uit te lopen in de bergen zie ik niet en Ull rich blijft ondanks alles altijd sterk in de tijdritten." Rasmussen zelf was blij dat de bergtrui steviger dan ooit om zijn schouders zit. Michael Boogerd deed in een vroeg ontsnapte vluchtgroep op weg naar Pla d'Adet een gooi naar dagsucces. In de finale waren de krachten van de Hagenaar gesloopt. foto Vincent Jannink/ANP Ullrich erkent: Lance was weer de beste Het bronzen estafetteteam, van links naar rechts: Daniel de Wild, Sjors Kampen, Daniel Ward en Robert Lathouwers. foto Soenar Chamid/WFA AINT-LARY-SOULAN - De oop is vervlogen. Op een snik je zaterdag in de Pyreneeën roeide Michael Rasmussen de jnscn op de gele trui uit zijn ipichlige lijf verdampen. De p(cn kon Lance Armstrong, de p die hij had willen aanval- Iiii, niet volgen op de beide gro- Ifcols van de dag. Hel het afhaken van Rasmus- sa, op de Port de Pailhères en klim naar Ax-3 Domaines, jrdween voor velen ook de |oop dat Lance Armstrong voor [teerst in zeven jaar alsnog ge deerd kon worden in de bergen. {Amerikaanse leider kwam za- teidag en zondag als de grote «innaar uit de letterlijk snikhe- strijd. Zaterdag openden de T-Mobi- ï-renners Vinokoerov, Ullrich iKlöden op de eerste col nog yel een waar offensief. Arm- jsirong zat al snel geïsoleerd en êkeen zware middag tegemoet iegaan. Maximum ,'ooial tactisch was het even soeilijk, maar ik zag al snel dat Je drie van T-Mobile op hun aximum reden. Dat konden ze nooit de hele etappe volhou- en." Snel had hij de zaak onder con trole. Vanaf dat moment was het weer 'business as usual'. Ver voor hem mocht cle vroeg ont snapte Oostenrijker Geoi'g Tot- schnig de etappe winnen en zelf had hij geen kind aan de drie mannen die hem nog konden vol gen als de weg omhoog liep: Bas so, Landis en Ullrich. De Duitser reed nog wel even de longen uit zijn lijf, maar Arm strong gaf geen krimp. Op het einde liet hij Ullrich ter plekke. De boodschap was duidelijk, daar boven op Ax-3 Domaines, ook wel bekend als het Plateau de Bonascre: meneer Armstrong is ook dit jaar niet in het nauw te drijven. De hoop die Rasmus sen de rest bood in de Alpen, is vervlogen. Zijn uitdagers gaan nu strijden voor de plaatsen twee en drie. Met die instelling begonnen ze gisteren dan ook aan koningin- nenrit, over zes zwai'e cols. Geen aanvallen meer, geen spet terend spektakelstuk. Een vroe ge vlucht, met daarin drie Rabo- bank-renners (Boogerd, Dekker en Kroon), kreeg zo veel voor sprong dat op de slotklim Hinca- pie, Pereiro, Caucchioli en Boo gerd om de dagzege mochten vechten. Weer won een outsider, George Hincapie ditmaal. Wéér werd de suprematie van Arm- sti'ong en zijn ploeg onder- sti'eept. Alleen Basso kon de lei der op het eind een beetje pla gen en volgen. Dus was het weer groot feest bij Discovery Channel. Hincapie werd omhelsd door Armstrong, die even verrast was als ieder een door de zege van zijn vriend en helper. Een maand geleden, na zijn tweede ritzege in de Dau- phiné Libéré, zei de Amerikaan nog dat juli voor hem geen koers- maand meer is. „Dan ben ik ge woon bij Lance, in Frankrijk. Racen doe ik in juni. Om zelf nog iets te hebben aan mijn vorm." Racen mocht Hincapie, de enige helper die alle gewonnen Tours van Armstrong heeft meege maakt, gisteren echter ook. Om dat hij als bewaker van de vroe ge vlucht plots in die positie kwam. Hincapie won en Hinca pie is daarmee de verbazingwek- kenste helper van Armstrong. Hij is geen geboren klimmer, en is altijd de man geweest van de voorjaarsklassiekers. De kas- seienkoei's Parijs-Roubaix is zijn specialiteit. Zuiverheid Hoe is het mogelijk dat hij ook dit kan, vroegen velen zich af. De cynici, die vraagtekens plaat sen bij de zuiverheid van de ploeg, voorop. Tegenstander Boogerd noemde het bizar, maar ook weer niet vreemd. „Hij heeft vandaag geen meter op kop hoeven rijden." Rabo- bank-ploegleider Breukink zoekt het in het programma. „Als Hincapie zegt Luik-Baste naken-Luik te zwaar te vinden, bedoelt hij dat hij die koers er niet bij wil doen. Hij begint fris aan de Tour en rijdt constant goed omhoog." Voor Hincapie is het ook een heel simpel verhaal. „Toen ik in 1999 met Lance de Tour reed, was ik geen klimmer. Met hem moet je echter de bergen over. Anders word je niet eens meege nomen. Ik ben er dan ook op gaan trainen. Thuis in South-Ca rolina en in Spanje. Na de klas siekers doe ik niets anders dan bergop trainen." Dat verhaal klinkt dan weer niet verrassend. Niet alleen bij Armstrong staat alles in het teken van doelge- ï'icht trainen. Het geldt ook voor zijn knechten. GPD AINT-LARY-SOULAN - Jan Ullrich heeft zich weer neerge- legd bij de suprematie van Lan- Armstrong, al is het niet zon- ferslag of stoot. Zaterdag hebben we met drie man proberen aan te vallen", ;i de kopman van T-Mobile na htvan gisteren. „Het is ons gelukt hem daarmee te isoleren. Ikben tot aan de limiet gegaan. Se reden op maximum, maar lance gaf geen krimp. Daar kun als tegenstander alleen maar respect voor opbrengen. Het is ;ten grote sportieve strijd ge neesten hij was weer de beste." f-Mobile-teambaas Walter Go- sfroot had er meer moeite mee ra zich neer te leggen bij de overmacht. „Ontgoocheld, dat is oog het minste dat ik er over Aanzeggen. Voor de Tour kreeg :(van Rudy Pevenage en de be reidende universiteit van Frei- burg) signalen dat Jan optimaal ai orde was. Na deze etappes snik alleen maar zeggen dat ik ooit een betere Jan Ullrich ge- tien heb." te vraag of Ullrich en zijn clan Wen hebben gemaakt in de voorbereiding, wenste hij niet te beantwoorden. „Daar doe ik nu teen uitspraken meer over. Ik ben bezig aan mijn laatste jaar ^manager en ik wil "mijn car- nèrein schoonheid eindigen." Wel was Godefroot te spreken over de rest van de ploeg. „Ze m strijdend ten onder gegaan. Ne zijn er nog wel in geslaagd set onze aanvallen om Arm- riong te isoleren, maar hij kon veral een antwoord op geven. Wrong is sterker en daar ?oet je in de sport mee kunnen jftn, Zoals ook Basso kenne- isterker is." GPD Lance Armstrong kijkt na twee slopende dagen in de cols speels achterom naar zijn concurrenten. Jan Ullrich (rechts) kon het moordende tempo vooraan wéér niet volgen. Ivan Basso (links) kwam niet verder dan een plaagstootje. De Tourzege van Armstrong is op één week van Parijs al bijna binnen. foto Franck Fife/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15