Onduidelijkheid over schade PZC Muhammed Ali reist altijd mee PZC Leugenachtige Tholenaar krijgt forse straf Plan Yerseke-West houdt rekening met natuurgebied Omwonenden bouwput Middelburg ongerust na brief Brievenbus op grote hoogte Winkelruit vernield Flinke uitbreiding voor gravenhof Kamperland zaterdag 16 juli 2005 b 13 ^Mariia Berkelder ®DELBURG - De belangen- jereniging van gedupeerden „„het bouwputdrama in Mid- dtlbiug vindt dat de gemeente duidelijker moet zijn over de vergoeding van de schade aan omwonenden. ïorige maand beloofde wethou der 1 van 't Westeinde dat de «neente de schade aan de hui- 5 vergoeden als de verzeke- n van de gemeente of de Hnuemer dat niet doen. Tenmin ste één van de omwonenden ijeeg vorige week een brief warm werd gemeld dat de ge ënte niet aansprakelijk is en jjt ajn schadeclaim is doorge stuurd naar de aannemer, j Van 't Westeinde staat wieling los van de eer- ob gcucw belofte. „Wij staan Kg steeds achter het standpunt jat1de aannemer verantwoorde lijken aansprakelijk is voor de Khade In september willen we i gemeenteraad een voorstel ietsster gewond bij aanrijding Op de kruising Ring baan West/Westhavendijk in Goes in Goes is gistermiddag rond kwart voor vier een 66-jari- geiietsster gewond geraakt bij sn aanrijding met een personen - lato. De29-jarige automobilist uit de pieente Tholen reed over de Ringbaan West, komende van- at de richting van de rotonde liendenplein en gaande in de jchting van de Ringbaan Oost. ïe man reed bij de verkeerslich- bij groen licht de kruising iet de Westhavendijk op. De uit Goes reed over de n West komende uit de van de Ringbaan Oost de in de richting van de lAv.d. Goeskade. Zij reed ver- noedelijk bij rood licht het mispunt op. Door de aanrij- ding die volgde kwam de vrouw val. Ze werd overgebracht ■arhet ziekenhuis in Goes. Kamperland liert zomerfeest iAMPERLAND - Bij de oude mdbouwhaven van Kamper- ind is het donderdag 21 en vrij- bg 22 juli een drukke boel. Daar worden de midzomerfees- gehouden. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- denjzaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelaimden/tholeim ïspark 28 Postbus31 «60 AA goes Tel: 0113-315670 fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt heek Janssen Koen de Vries (sport) •men van der Werf centrale redactie Slationspark 28 Postbus 31 *0 AA GOES '«1:10113)315500 «10113)315669 §0i?l redactie@pzc.nl INTERNET WW.pzc.nl '■mail: web@pzc.nl voorleggen dat we als gemeente garant zullen staan voor de scha de. We kunnen dat nog niet in die brieven zetten, omdat de ge meenteraad me dan kan verwij ten dat ik geld heb uitgegeven zonder haar toestemming." Volgens L. Clarijs van Belangen vereniging Van A tot Z is er een makkelijke oplossing om gedu peerden niet ongerust te maken. „Er had in die brief moeten staan dat de gemeente plannen maakt om het te regelen. Ik vind het kwalijk dat omwonenden een brief krijgen waarin staat dat de gemeente niet aansprake lijk is. Daar wordt nog steeds over onderhandeld." De belangenvereniging en de ge meente hebben gisteren beide besloten om bij de Raad van Sta te in hoger beroep te gaan tegen het oordeel van de rechtbank dat de sloopvergunning voor de Generaal Berghuijskazeme te recht is verleend. De gemeente stelt beroep in om zich beter te kunnen verdedigen, aldus Van 't Westeinde. „Als de belangenver eniging beroep aantekent, kun nen wij alleen maar reageren. Als we zelf beroep aantekenen kunnen we ook onze eigen argu menten gebruiken." In reactie op de stap van de gemeente be sloot de belangenvereniging gis teren ook in beroep te gaan. Van 't Westeinde ontkent overi gens dat hij informatie over een goedkoper alternatief om de bouwput te herstellen heeft ach tergehouden. WD-fractievoor- zitter J. van Dijk-Sturm beschul digde hem daar afgelopen week van. Volgens de wethouder heeft de informatie voor raadsle den ter inzage gelegen. „Van Dijk heeft het niet goed begre pen. Of ze heeft de specificaties niet gezien. Voor het herstel van de bouwput is een lager bedrag nodig dan het totaalbedrag dat nu wordt genoemd. Het totale bedrag (6,7 miljoen extra, red.) is hoger omdat er nog andere kosten bijkomen, zoals voor de vergoeding van de schade en voor de risico-analyse die we hebben laten uitvoeren." kunnen belangstel lenden van 14 tot 22 uur snuffe- n op de middag/avondmarkt peen rondje lopen over de ker- lis. Ook is er een feesttent, par om 20.30 uur de Lamma- ta's een concert geven. Om |.0ff uur is het de beurt aan i Firm, die Iers/Schotse folk k spelen. De middag/avond- arkt is er ook vrijdag. Daar- kast kan het publiek een rond vaart maken over het Veerse feer of waterskieën. Vanaf 21 de Loco Loco Disco flow in de feesttent. Werner Stü-ber fietst in zijn driewielige taxi door Europa ten bate van Parkinson-patiënten. door Frank Balkenende GOES - Even denk je dat Goes voor haar proef met gratis openbaar vervoer een moderne riksja inzet. Maar nee, het is Werner Stüber uit Frankfurt die zijn Velo-taxi voor de Grote Kerk parkeert. Stüber maakt een twaalf maanden du rende sponsortoeht door Europa om aandacht te vragen voor en van mensen die lijden aan de ziekte van Parkinson. Onderweg maakt hij reclame voor een trainingsprogramma waar Parkin son-patiënten van opknappen. Zelfs Mu hammed Ali heeft er baat bij. De 59-jarige Stüber - grijze manen in een staartje, een snor die een waard in Dublin niet zou misstaan - traint en re valideert Parkinson-patiënten. Zijn 54-jarige vrouw lijdt al vijftien jaar aan deze ziekte, die ontstaat omdat de herse nen onvoldoende dopamine aanmaken, een stof die nodig is om signalen van de hersenen door te geven aan de spieren. De oorzaak van de ziekte is nog onbe kend. Symptomen zijn onder meer be ven, een slechte motoriek en moeilijk slikken en spreken. Patiënten moeten niet bij de pakken neerzitten, zegt Stüber. In Duitsland is de Hora-methode ontwikkeld, die goe de revalidatiekansen biedt. „De patiënt kan veel zelf doen. Er is een speciaal fit nessprogramma gemaakt, waar veel mensen baat bij hebben. Het is een kwestie van de spieren trainen. Ook nor- die walking en wandelen in het alge meen doen een Parkinson-patiënt goed." Zijn vrouw levert het bewijs dat de Ho ra-methode vruchten afwerpt. „Ze doet aan squaredansen en zingt karaoke. Op het podium, ja. Het betekent nogal wat als je als Parkinson-patiënt weer naar buiten kan treden, aan het publieke le ven kan deelnemen." Het idee voor de vijftiendduizend kilo meter lange tocht is bij toeval ontstaan. „Ik heb een kennis die driewielige Ve- lo-taxi's bouwt. Hij liet zich eens ontval len dat hij een promotierit door Europa op touw wilde zetten en daar een fietser voor zocht. Ik heb me toen spontaan aangeboden, maar wilde er wel een goed doel aan koppelen. De opbrengst gaat naar een Duits informatie- en ver- blijfscentrum voor Parkinson-patiën ten. Het geld komt van grote bedrijven die me per kilometer sponsoren. Ik schat dat ik toch zo'n vijftienduizend euro bij elkaar kan fietsen, mits ik het einddoel haal." Daarover hebben Duitse vrienden al weddenschappen afgesloten. Sommigen denken dat Stüber de finish in Gibral tar, in het uiterste zuiden van Spanje, domweg niet kan halen. De beladen Ve lo-taxi weegt immers driehonderd kilo meter. Het is beulen en als het gevaarte eenmaal rolt, zit er niet meer in dan een topsnelheid van tien kiolmeter per uur. „Ik zie als het een sportieve uitdaging, maai- ik kan je zeggen dat het soms lood zwaar is. In Duitsland had ik een paar bergen waar ik niet overheen kwam met volle bepakking. Dus bagage uitla den, naar boven fietsen, teruglopen oin je bagage op te pikken en weer naar bo ven. Eén keer overkwam me dat in de stromende regen. Op zo'n moment denk je: waar ben ik in godsnaam aan begon nen?" Nou is Stüber toevallig een taaie. Hij is marathonloper en optimaal getraind. „Tot nu toe heb ik een aantal vrienden teleur moeten stellen. Die dachten dat ik na een paar bergen zou afhaken." Als hij in rechte lijn afzakt naar Gibral tar is hij veel eerder dan de geplande twaalf maanden in Zuid-Span je. Hij wil echt een jaar fietsen, dus zigzagt foto Willem Mieras Stüber. Hij is nu negen weken onder weg en heeft daarbij gepingpongd tus sen Duitsland en Nederland. Hij roemt de Nederlandse fietspaden, maar ver wenst de wind. „Diè komt namelijk al tijd van voren, althans dat lijkt zo." Woensdag zakte hij via Rotterdam af naar'Schouwen-Duiveland om via Wal cheren naar Goes te koersen. Vandaag is hij alweer op weg naar Venlo. Dan heeft er zo'n drieduizend kilometer op zitten. Daarna volgt een stop in Aken, om vervolgens België en Frankrijk in te duiken. Stüber, die overnacht op campings en zijn eigen potje kookt, voelt zich abso luut geen eenzame fietser die krom ge bogen over zijn stuur hangt in de wind. „Je ontmoet heel veel mensen, iedereen reageert op de Velo-taxi. Het leuke was dat ik op een camping in Harlingen een Parkinson-patiënt kennis heb laten ma ken met nordic walking. Ik gaf hem mijn stokken en hij liep ineens stukken beter. Dat zijn prachtige momenten." Zijn vrouw zoekt hem trouwens om de zes weken op en mocht hij onderweg door de blues worden bevangen, dan hoeft hij zich maar even om te draaien om in de ogen van Muhammed Ali te kij ken. De legendarische bokser en Parkin son-patiënt reist op een foto achter in zijn riksja mee. Die blik van Ali, dan weet hij weer voor wie hij zich afbeult. door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie M. Overmeer was zeer duidelijk tegen de man (53) uit de gemeente Tholen. Ze geloof de niets van zijn beweringen. „Ik hoor het ene na het andere klets verhaal", merkte ze giste ren op nadat de Middelburgse politierechter J. Gaakeer hem had verhoord over het voorval dat op 1 mei van dit jaar plaats vond. Hij was toen met veel te veel alcohol in zijn bloed thuis aangehouden terwijl zijn auto een honderdtal meters verderop in de sloot lag. Volgens de man had zijn vrien din destijds gereden. Toen ze dat tijdens een getuigenverhoor zonder problemen ontkende, kwam hij op de proppen met een naamloze campinggast die hem die dag naar huis had gere den. De officier had maar een kwali ficatie voor dat laatste verhaal: „Volstrekt leugenachtig." Ze hield de man voor dat hij een be kende is van politie en justitie en reeds een aantal malen eer der veroordeeld is voor rijden onder invloed. Ze eiste een werk straf van 36 uur tegen hem en een onvoorwaardelijke rijontzeg ging van vijftien maanden. De man schrok duidelijk van die eis. Hij stelde dat hij in het verleden zijn lesje had geleerd en sinds die tijd nimmer meer dronken achter het stuur kruipt. „Ik heb niet gereden, echt niet. Ik lieg niet." Ook liet hij weten dat zijn baan op de tocht staat als hij zijn rijbewijs niet terug krijgt. Gaakeer confronteerde hem met de tegenstrijdigheden in zijn ver haal. Ook zij vond de verhalen van de man niet geloofwaardig en veroordeelde hem conform de eisen van de officier. WEMELDINGE - De meeste postbodes kunnen er nog wel bij, maar voor de door gaans iets kleinere folderbe zorgers kan deze brievenbus nog wel eens een probleem opleveren. „Het is een noodbrieven- bus", zegt Willemien Malle- kote, die het huis aan de Dorpsstraat in Wemeldinge samen met haar vriend aan het renoveren is. „We hebben de definitieve brievenbus voor in de deur nog niet uitgezocht en weten de maat dus nog niet. Daar om hebben we het maar even zo gedaan." Een stoel naast de deur moet er voor zorgen dat ook de wat kleinere mens erbij kan. „Het mooie is dat we desondanks alles ontvan gen", zegt Mallekote. „Petje af, hoor!" foto Willem Mieras Op de fiets over de snelweg KAPELLE - Een 41-jarige fietser uit Polen is gistermid dag rond kwart voor vier door de politie van de A58 bij Kapelle gehaald. De man reed op de vluchtstrook van de zuidbaan. Uit ademanalyse bleek dat de man ruim 3,4 maal zoveel had gedronken als toegestaan. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van negen uur. Sjezen terug in Oud-Sabbinge OUD-SABBINGE - Op de Dag van 't Ouwe land keren de sjezen terug naar Oud-Sabbinge. Na dertien jaar verto nen de Zeeuwse ringrijders zaterdag 6 augustus weer hun kunsten op de oude kerkring. Op de Dag van 't Ouwe land worden heden en verleden sa mengebracht. De smid stookt zijn vuur nog één keer op en de bodedienst van Goes wordt in ere hersteld. Vroeger ver voerde de bode boodschappen, 6 augustus vervoert hij ver halen. Verder zijn er historische tractoren te zien, zijn er kinder spelen en is er de Oud-Sabbinger Markt, een rommel markt. 's Middags rond 14.30 uur start de competitie Kwalleballen. Deze sport lijkt op rugby, maar is een stuk zwaarder, omdat de 'bal' een zware zandzak is. Om 10.30 uur komt burgemeester D. van der Zaag de Dag van 't Ouweland openen, rond 21.30 wordt de dag afgeslo ten met een voorstelling van Cineac Oud-Sabbinge. Varen onder invloed VEERE - De waterpolitie heeft gistermiddag even voor half vijf een 42-jarige man uit Vlissingen op het Veerse Meer aangehouden wegens varen onder invloed. Op het politiebureau bleek dat de man in elk geval meer dan vijf maal zoveel had gedronken als toegestaan. Omdat de blaasproef niet goed is voltooid, werd bloed afgenomen om te bepalen hoeveel te veel de man precies had gedron ken. De man kreeg een proces-verbaal en een vaarverbod van dertien uur. Aanhouding in Bruinisse BRUINISSE - In de late nacht van donderdag op vrijdag is een 18-jarige inwoner van de gemeente Schouwen-Dui veland aangehouden. Hij maakte deel uit van een groepje personen dat zich luidruchtig ophield voor een huis in de Oudestraat. Nadat de bewoner had gevraagd of het wat rustiger kon, werd er met een balk van een marktkraam tegen de gevel, ramen en het rolluik geslagen, daarna liep de groep richting Kerkstraat en één van hen werd later aangehouden. De eigenaar van de kraam waarvan de balie werd weggenomen heeft aangifte gedaan van vernieling. De politie heeft de zaak in onderzoek. Man gepakt voor wildplassen RENESSE - Op de Hogezoom in Renesse is in de nacht van donderdag op vrijdag een 19-jarige inwoner van Burgh-Haamstede aangehouden. Hij maakte zich schul dig aan wildplassen en toen de politie de man wilde be keuren nam hij de benen. Even later werd hij staande gehouden, maar weigerde zijn identiteitspapieren te laten zien. De man werd daar op aangehouden en kreeg een proces verbaal mee naar huis. staat. Horizontale masten zou den in mindere mate effect heb ben op de natuur. Alten-a pleit verder voor lage lichtmasten. Uit het plan blijkt verder dat de werkzaamheden in het gebied zullen leiden tot aantasting van de verblijfsgebieden van be schermde diersoorten waaron der de egel, de bosspitsmuis, de hermelijn, de bunzing en ver schillende amfibieën. De ge meente meent echter dat de in standhouding van die beesten niet in het geding komt, omdat er in de nabije omgeving meer dan genoeg gelijkwaardige leef gebieden voorkomen en de mees te dieren na afloop van de werk zaamheden gewoon weer terug kunnen keren. door Rob Paardekam YERSEKE - Bij de totstandko ming van het plan Yerseke-West dient nadrukkelijk rekening te worden gehouden met de dieren in natuurgebied de Yerseke Moer. Dat blijkt uit het bestem mingsplan Yerseke-West. Het plan voorziet in de komst van een multifunctioneel cen trum met onder meer twee basis scholen op de huidige sportvel den en de verplaatsing van die velden naar de westkant van de Hogeweg. Die liggen straks pal tegen de Yerseke Moer aan. Adviesbureau Alterra heeft on derzoek gedaan naar mogelijke negatieve effecten daarvan en komt tot de conclusie dat er een reëel risico is dat, de ontwikke lingen negatief uitpakken voor de stand van de grutto, andere weidevogels en de inseetenfau- na. De effecten op de aanwezig heid van de Kolgans kan Alter ra minder goed beschrijven, maar ze adviseert de gemeente om sowieso goed te kijken naai de verlichtingsmasten die straks langs de voetbal- en tennisvel den worden geplaatst. Het bureau is niet te spreken over de gekantelde masten, zo als die nu bij de tennisbanen GOES - De ruit van een winkel aan de Voorstad in Goes is in de nacht van donderdag op vrijdag tussen middernacht en half acht vernield door onbekenden. Uit de winkel is niets weggeno men. De schade bedraagt hon derden euro's. wordt meteen compleet inge richt. Er komen veel struiken en bomen tussen de diverse graven. Het hoofdpad krijgt een laag as falt, terwijl de kleine paden wor den verhard met grind. De ge meente stelt voor om - als er ten minste wat geld overblijft - ook het hoofdpad van het bestaande deel te voorzien van asfalt. De gemeente nodigt vier aanne mers uit om een offerte uit te brengen. Van het totale budget van 181.000 euro is 82.000 euro al uitgegeven voor het aankopen van de benodigde grond en het verplaatsen van de grond vanaf Cruijckelcreke. De kleine ton die nog over is, moet volgens de gemeente genoeg zijn om de ge noemde plannen uit te voeren. De werkzaamheden beginnen waarschijnlijk nog dit jaar. door Rob Paardekam KAMPERLAND - De begraaf plaats van Kamperland begint stilaan vol te geraken en wordt daarom uitgebreid met 450 nieu we plaatsen. Daarmee moet hij nog zeker 25 jaar dienst kunnen doen. Het nieuwe deel komt iets hoger te liggen dan de bestaande be graafplaats om problemen met de ontwatering te voorkomen. Daarvoor is al grond van het Wissenkerkse bedrijventerrein Cruijckelcreke naar het kerkhof gebracht. Er wordt ook een uit gebreid drainagesysteem aange legd. Aan de buitenkanten komt een groengordel van ongeveer vijf meter breed. De begraafplaats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49