PZC Varen met de Harley Exclusief voordeel voor de lezers van deze krant Sunived.nl Cyprus ITurkije 149.- 149.-149 VakantieStunt KORTING €100,- E -ö Vraag&antwoord Redactie bijlagen: 0113-315680 wvvw.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes advertentie-exploitatie: nord.en Midden-Zeeland: 0113-315520 1 ws-Vlaanderen: 0114-372770 Nationaal: 020-4562500 zaterdag 16 juli 2005 Reizen www.vakantiestunt.nl vanaf Hoe krijgt u deze korting? Boek online op www.sunweb.nl en vermeld bij stap 9 LEZERSVOORDEEL ZAUCHENSEE of bel 0900-0290 (15 c.p.m.) en geef deze code door aan onze reserveringsmedewerk(st)er. Wij zijn telefonisch bereik baar ma t/m vrij 09.00-18.00 uur en zat 10.00-17.00 uur. De motortochten met overnachtingen aan boord beginnen en eindigen aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam. Overnachtingen zijn er in Wijk bij Duurstede, Arnhem, Kampen, Harderwijk en Amsterdam. Het verblijf van vijf dagen op binnenvaartschip de Jelmar is op basis van vol- pension. Elke hut beschikt over een stapelbed(den), eigen douche en toi let. Prijs 349 euro per persoon. De meeste motorrijders gebrui ken de cd-rom van Tom Boudewijns om hun Garmin naviga- tie-apparatuur te voeden. Voor bestuurders zonder navigatie zijn de routes op papier beschikbaar. Meer informatie en boe kingen; tel. 076-542 44 99, www.tomboudewijns.nl Ideale autorit De één vertrekt midden in de nacht en wil 's ochtends op de camping in Frankrijk zijn, de ander trekt meerdere dagen uit om rustig naar de plaats van bestemming te rijden. Hoe ziet uw ideale autorit naar de vakantiebestemming eruit? Stem mee in de Graadmeter. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. Dure viezigheid St* Kt Kt S_ W) Q land en water, motorrijden en varen. Een bijzondere combinatie voor een Vieze toiletten waar je ook nog eens te veel voor moet betalen. Brrr. Veel vakantiegangers ergeren zich eraan, zo blijkt uit de vorige Graadmeter, toen we vroegen waaraan u zich het meeste stoort in een wegrestaurant. De uitslag jl Vieze toiletten 45% Hoge prijzen 34% Betalen voor toilet 17% ..H Weinig speelmogelijkheid 2% I»§§)| Te weinig parkeerplekken 1% Onveilig voor voetgangers 1 bijzondere reis. Per motor rijd je de hele dag over kronkelende dijken, hoge bruggen en door heidevelden, bossen of historische havenstadjes. En elke avond stap je in steeds een andere haven aan boord van een schip voor de overnachting. Oversteek Grote Belt goedkoper Wie per auto, bestelbusje of motor de brug over de Grote Belt in Denemarken passeert, betaalt sinds kort 200 in plaats van 250 Deen se kronen (circa 27 in plaats van 34 euro). De oversteek tussen de eilanden Funen en See- land is goedkoper geworden omdat de exploi tatiemaatschappij gunstige financiële resul taten boekt. De tarieven zijn nu zelfs lager dan bij de in gebruikname van de brugver- binding zeven jaar geleden. Ook de specialee tarieven voor dag- en weekendtochten zijn verlaagd. Gemiddeld maken dagelijks 23.700 voertuigen gebruik van de brug, dat aantal zal naar verwachting groeien tot 24.300. Brandstoftoeslag op Schiphol Waarom moet ik voor een intercontinentale vlucht wel een brandstoftoeslag betalen, maar niet binnen Europa? Erik van Doeselaar, woordvoerder van Mar tinair: 'Als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen verhoogt Martinair de brandstoftoeslag met ingang van 15 augus tus 2005 met 5 euro naar 15 euro per enkele reis. Dat geldt op alle intercontinentale vluchten, wat in feite lijndiensten zijn. Passa giers moeten straks bij het inchecken op Schiphol voor een retourreis 30 euro per per soon bij betalen. Vanaf het winterseizoen 2005/2006 wordt die toeslag verwerkt in de ticketprijs. Dat is bij de chartervluchten in Europa, vooral richting Middellandse Zee, al op voorhand gebeurd. Toen we een halfjaar geleden met touroperators afspraken maak ten over de prijs, hebben we de brandstoftoe slag er al in meegenomen. Een kwestie van goed onderhandelen.' Heeft u ook een vraag? Mail naar redactie@weqenermultimedia.nl. Voor meer vragen en antwoorden: ga naar de website van de ze krant en klik op de rubriek Reizen. Op het dek genieten de gasten van een biertje. Foto's onder: de motorrijders doen ook het museum Kröller Müller en Kampen aan. Foto boven: deze engel staat Bij het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Foto's WEGENER Dagje zonnen aan boord 'Je ligt iedere avond in een andere mooie stad en de volgende dag kun je weer een compleet nieuwe omgeving ontdekken,' zegt een BMW-rijder. 'Een groot voordeel is ook dat de koffer op de boot kan blijven. En de duopassa gier eventueel ook, want als die meer voelt voor een dagje zonnen op het dek dan het eeu wige achteropzitten, kan dat natuurlijk ook.' Maar achterop de motor zitten is bepaald geen straf als je de routes van Tom Boudewijns ter beschikking hebt. Deze toegewijde routeplan ner is voortdurend op zoek naar de smalle kronkeldijkjes, vestingstadjes vol kinderkop pen en laantjes met eeuwenoude loofbomen. Die knoopt hij aan elkaar tot een duizeling wekkende toertocht van bijna tweehonderd ki- Autovakantie Oostenrijk Zauchensee - Family club Zauchensee* Door FRANK LAMBREGTS In de avondzon ligt de Jelmar te wiegen aan de Rijnkade in Arnhem. Terrassen langs het water in overvloed, maar in een plastic tuinstoeltje op het dek is het ook goed toeven. Biertje erbij. De hotelbootgasten houden zelfbij welke drankjes ze uit de koel kast gepakt hebben. Het tekent de ontspan nen sfeer aan boord, waar we ons halverwege de vijfdaagse rondreis aansluiten. Er worden stoere anekdotes verteld over zware motorrit ten, spannende belevenissen op de Nederland se binnenwateren en het leven van schippers in het algemeen. Schipper Albert-Jan Koers voer al jaren met re creatiefietsers over de Nederlandse wateren, toen hij bedacht dat die sprankelende formule misschien ook wel iets voor motorrijders zou zijn. 'Ik ben op zoek gegaan naar iemand die routes voor die motorrijders zou kunnen uit zetten en kwam bij Tom Boudewijns uit,' ver telt Koers, die zelf op een Honda Transalp rijdt, evenals zijn vrouw Geke. Bredanaar Tom Boudewijns is de schrijver van inmiddels acht boekjes en cd-roms vol motor en autotoertochten door heel Nederland. Het tweetal kwam bij elkaar, het klikte en sinds dit jaar ontvangen Albert-Jan en Geke naast fietsers ook motorrijders op hun historische binnenvaartschip, dat ooit werd omgebouwd tot hotelboot voor maximaal 24 personen. Het schip moet gezien worden als een varend charmehotelletje. Vanaf het dek is er toegang tot de eetzaal van het schip, met daaraan ge koppeld de kombuis waar Geke de pollepel zwaait, 's Morgens verzorgt ze daar het ont bijt, 's avonds het diner. De ene dag Hollandse pot, de andere dag kan de maaltijd bijvoor beeld Indisch of Italiaans geïnspireerd zijn. 'In principe eten de gasten 's avonds aan boord,' vertelt ze. 'Maar ze kunnen natuurlijk ook in de stad gaan eten, als ze dat willen. Al leen wil ik het dan natuurlijk wel op tijd we ten. Maar meestal willen ze dat niet hoor.' Volgens de ervaren motorrijders, die 's avonds op het dek van de Jelmar onder het genot van een biertje lekker napraten over de tocht van die dag, heeft deze manier van toeren vele voordelen. All inclusive clubdorp in de Alpen Grote familiekamers of appartementen Kinderen tot en met 14 jaar gratis Veel animatie en activiteiten voor zowel kinderen als volwassenen Op 1350 meter hoogte, slechts 45 minuten rijden van Salzburg verwijderd, ligt het prachtige bergdorp Zauchen see. Zauchensee ligt aan de oever van een meertje, omge ven door een beeldschone natuur en ade'mbenemende bergen. Verschillende hotels en appartementencomplexen vormen hier het bruisende clubdorp "Family Club Zauchensee"! Voor liefhebbers van een actieve vakantie én voor dege nen die op zoek zijn naar rust in de ongerepte natuur. Er is kinderopvang met Nederlandstalige animatie en een dagelijks kinderprogramma voor alle leeftijden. Hiernaast is er een zeer uitgebreid sportprogramma met onder an dere wandel- en mountainbiketochten. U kunt kiezen voor een verblijf in een viersterren hotel of een driesterren appartementencomplex. U verblijft op basis van all inclusive: - Ontbijt in buffetvorm (appartementen 2 x per verblijf) - Lichte lunch of lunchpakket - Driegangen diner met saladebuffet - Kinderopvang met Nederlandstalige animatie - Kinderprogramma voor alle 'eeftijden I* SUII WOb (ADVERTENTIE) Op doortocht door een eikenlaan. lometer, waarna je maar een ding kunt conclu deren: dat Nederland een prachtig en afwisse lend land is. En vergis je niet in motorrijders. Die rijden die tweehonderd kilometer echt niet in een uur. Ze trekken er rustig een dag voor uit. Boudewijns: 'De gemiddelde snelheid van motorrijders die mijn routes rijden ligt op veertig kilometer per uur. Wij zijn geen scheurders. Motorrijders zijn natuurgenieters. Je hoort de vogels, je ruikt de bloesems, je voelt de wind. Motorrijden is bele ven. In de auto hebben mensen de radio aan. Da's niks.' Vanuit Arnhem gaat de reis richting Kampen. De route voert langs alle toeristische hoogte punten die er in de streek te vinden zijn. Het is moeilijk kiezen of je afstapt voor een bezoek aan park Sonsbeek, Burgers Dierenpark of het Kröller-Müller museum. Of dat je overal ge woon doorrijdt, want rondtoeren is hier toch de grootste attractie. Verbazingwekkend hoe snel je in Nederland van de donkere loofbossen op de heuvelachtige Veluwe terechtkomt in het kronkelende rivierenlandschap van de IJssel. En terug. We stoppen even bij een van de oudste kastelen van Nederland: Cannenburgh uit de veertiende eeuw, het slot van de roemruchte ridder Maar ten van Rossum. Een prachtige middeleeuwse plek, waar het zo te zien goed lunchen is. In Teuge nemen we een koffiestop. Drie motor rijdende vrienden uit Tilburg, die samen een van de kleinste Nederlandse motorclubs vor men, nemen de gelegenheid te baat om even een rondvluchtje boven de rivier te maken. 'Van boven zie je pas echt goed hoeveel water er door dit gebied stroomt', zegt er eentje en thousiast, terwijl hij weer op z'n Ducati stapt. En zo voert de gps-navigator ons langs alle hoog tepunten van Nederland. We volgen een stuk IJsseldijk tussen Deventer en Zwolle, waar we genieten van eindeloze ver gezichten over het water en de vestingstadjes aan de einder. We besluiten tot een bezoek aan vissersdorp Urk en maken kennis met de lange rechte lijnen van Flevoland en de Noordoostpol der. We overnachten in de haven van de oude Han zestad Kampen. De volgende dag staat eerst in het teken van Flevoland, maar voor je het weet jakkeren we over de Elspeetsche Heide. De tocht eindigt in de drukke haven van Harder wijk. Van daaruit gaat het terug naar de thuishaven Amsterdam. Maar niet nadat iedereen de kans heeft gehad om uitgebreid kennis te maken met de Hollandse glorie van de Bataviawerf, Enkhuizen, Hoorn, Edam en Volendam. 'Wij zijn geen scheurders, maar natuurgenieters'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37