Zoop-jongeren gaan op avontuur in Afrika Eindelijk écht racen met PlayStation2 W9 Geiligheid druipt er vanaf Met een tic van The Strokes Muzikaal zit het wél snor Spice Girls zingen apart Boekje over tolerantie Ernst en Bobbie ook in film zaterdag 16 juli 2005 Akon-Lonely (1) I De Jeugd Van Tegenwoordig - Watskeburt?! (2) 3 Shakira - La Tortura (3) 4 K3-Kuma He (11) 5 jariah Carey - We Belong To gether (7) 6.U2-City Of Blinding Lights (4) 7 Crazy Frog - Axel F (9) 8 Daniel Powter - Bad Day (6) j Kelly Clarkson - Since U Been Gone(5) 10.Guus Meeuwis - Geef Mij Je Angst (10) II The Black Eyed Peas-Don t Phunk With My Heart (8) 12. Snoop Dogg-Signs (15) ,3 Gwen Stefani - Hollaback Girl (13) 14 within Temptation - Angels (12) 15.Armin Van Buuren Ft Jan Vayne - Serenity (-) 15 Gavin Degraw -1 Don't Want To Be(14) 17.Backstreet Boys - Incomplete (21) 18.Coldplay - Speed Of Sound (18) 19.Audiobullys Ft. Nancy Sinatra - Shot You Down (17) 20.CO&Sita - To The Max (32) 21.John Legend - Ordinary People (20) 22.Djumbo-The Djumbo Jump (-) 23 Jan Smit - Boom Boom Bailando (23) 24. Max Graham Vs Yes - Owner Of ALonely Heart (25) 25.Belle Perez - Que Viva La Vida '33) 26.Kane Something To Say (16) 27. Kean" - Bend And Break (36) 28.3en .\1oody Ft. Anastacia - Everything Burns (-) 29, Jan Smit - Vrienden Voor Het Leven/n!s De Nacht Verdwijnt (31 30.50 Cent - Just A Lil Bit (22) 3I BonGarcon - Freek U (19) 32. Jack Johnson - Sitting, waiting, wishing (34) 33. Kus-Lekker Ding (28) 34.Jem-They (27) 35. Joss Stone - Don't Cha Wanna Ride (-) 36.Simple Plan - Welcome To My Life (26) 37. Armin Van Buuren - Shivers (37) 38. Armand Van Helden - Into Your Eyes (39) 39.Krezip - Don't Crush Me (-) 40 Amerie -1 Thing (30) 1.Coldplay-X&Y (1) 2. Jan Smit - Jansmit.com (2) 3.Gerard - Rene - Gordon - Toppers In Concert (-) 4. II Divo - II Divo (4) 5 John Legend - Get Lifted (9) 6. Kane - Fearless (3) 7.Shakira - Fijacion Oral Vol. 1 (7) 8.GuusMeeuwis -10 Jaar - Le vensecht (10) 9.U2 - How To Dismantle An Atomic Bomb (14) 10.Faithless - Forever Faithless - The Greatest (5) 11.Jamiroquai - Dynamite (8) 12. Anouk - Hotel New York (12) 13. Jack Johnson - In Between Dreams (15) 14. Within Temptation - The Silent Force (20) 15. Keane - Hopes And Fears (19) 16.The Black Eyed Peas - Monkey Business (11) 17. Backstreet Boys - Never Gone (6) 18.Gwen Stefani - Love Angel Mu sic Baby (17) 19.Michael Buble - It's Time (16) 20,Madeleine Peyroux - Careless Love (30) 21. Missy Elliott - The Cookbook (-) 22. R. Kelly - Tp.3 Reloaded (-) 23.Foo Fighters - In Your Honor (13) 24 Joss Stone - Mind, Body Soul I37) 25.Mariah Carey - The Emancipation Of Mimi (32) 26.Leela James - A Change Is Gon- naCome(-) ,27 Krezip - What Are You Waiting For(25) 28.50 Cent - The Massacre (21) j29 Ry Cooder - Chavez Ravive (24) 30. Green Day - American Idiot (-) 131. Van Morrison - Magic Time (-) 32, Kelly Clarkson - Breakaway (28) 33. Racoon - Another Day (40) 34. Jamie Cullum - Twenty So mething (31) 35.Daniel Powter - Daniel Powter (29) 36.Djumbo - Jump (-) 3? Amos Lee - Amos Lee (27) 38 Bruce Springsteen - Devils Dust (26) 39. UB 40 - Who You Fighting For (23I W Robbie Williams - Greatest Hits H Scène uit Zoop in Afrika. De tv-serie Zoop ging over een groep jonge ren die woonachtig zijn in een dierentuin waar ze door leren voor verzorgers. Van de serie is nu een speelfilm afgeleid waarin de bekende hoofdpersonages naar Zuid-Afrika mogen reizen in het kader van een uitwis selingsprogramma. In een wildpark zal men worden getraind tot 'ranger'. Als snel blijkt dat de beheer der van het reservaat niet zuiver op de graat is en bepaald niet zit te wachten op de komst van de pottenkijkers uit Rhe- nen. De booswicht spant name lijk samen met stropers en met jagers die grof willen betalen om een leeuw of zo te mogen af schieten. De film Zoop in Afrika is afkom stig van regisseur Johan Nijen- huis en producent Alain de Levi- ta, die na Costa, Volle Maan en Snowfever inmiddels mogen doorgaan voor doorgewinterde organisatoren van groepsreizen voor jongeren. Amper aangekomen in Kaap stad dreigen de Hollandse tie ners al te verongelukken wan neer een lokale piloot plotseling per parachute afscheid neemt van hun wrakke vliegtuigje. De navolgende crash veroorzaakt geen grotere ellende dan bij ie mand een zeer been. En vervolgens zijn in de rimboe Elise, Taffie, Mike, Bionda, Si- ra, Moes, Bastiaan en Aaron op zichzelf aangewezen, maar dat moet goed kunnen aflopen met zo'n legermacht. De confronta ties met olifanten, leeuwen en apen kosten geen mensenlevens en ook de kennismaking met dansende negers bij kokende soeppotten loopt met een sisser af. Zelfs zal men erin slagen om de stropersbende uit te schake len. Op raffinement of verbeeldings kracht laat het scenaristenduo Wijo Koek en Anya Koek zich geen moment betrappen. De door Maarten van Keiler ver zorgde fotografie oogt nogal groezelig maar de beeldtrucages met wilde dieren kunnen vol doende overtuigend worden ge noemd. Met het acteerniveau be wegen de jongens en meisjes zich op de laagste trede van de Hilversumse voedselketen. Pieter van Lierop Zoop in Afrika: regie Johan Nijenhuis, met Vivienne van den Assem, Monique van der Werff, Patrick Martens, Nicolet- te van Dam, Jon Karthaus, te zien in Vlissingen, Hulst, Ber gen op Zoom en Rotterdam. De PlayStation 2 heeft geen geweldige naam als het gaat om Formule 1. Ondanks de pogingen van Sony om ieder jaar met de enige echte origine le game te komen (met de rij ders en circuits van het lopende seizoen) lukt het de makers van de PS maar niet zich fe onder scheiden van de games, die voor de pc gemaakt zijn. Die van vo rig seizoen was zelfs een drama, met ellenlange wachttijden en een wel erg magere gameplay, waarbij de auto nauwelijks op het asfalt te houden was. Ter wijl Jos Verstappen toch echt niet van de partij was. Met Formula One 05 heeft Sony revanche op zichzelf genomen. De bolides sturen een stuk be ter dan voorheen, zeker in de be ginners-modus, waarin een volg- streep je op weg helpt. Die ver kleurt in enge bochten van groen naar rood, zodat je weet dat het remmen geblazen is. En in de allersimpelste modus doet de computer zelfs dat remmen voor je. Helemaal nieuw in vergelij king, met voorgaande versies is de mogelijkheid om online te gen mensen van vlees en bloed te spelen. Daarbij kun je ge bruik maken van je EyeToy- camera, óók om jezelf een ge zicht te geven tijdens de races. Overigens is het tamelijk schrik ken geblazen als je ziet wat die zogenoemde cameo na wat in grepen van je eigen hoofd brouwt. Formula One 05 biedt niet veel Spelbeeld uit Formula One 05. racemogelijkheden; het draait allemaal om de races waaraan het spel zijn naam en licentie te danken heeft. Maar de liefheb ber komt op dat gebied dan ook niets te kort: je kunt zo onge veer alles aan de auto afstellen; je kunt aangeven hoeveel pit stops er gemaakt moeten wor den en in welke ronde. En dat zijn nog maar een paar van de vele voorbeelden. De nieuwe re gels zijn ook verwerkt, dus géén bandenwissels. Wel is er het nieuwe circuit van Istanbul, het nieuw raceteam van BAR en - tatata, tromgeroffel - onze land genoot Christijan Albers als op volger van Verstappen. En die doet het op de console een stuk beter dan in het echt... Gert Meijer Formula One 05: ontwikkeld door Studio Liverpool en uitge geven door Sony Computer En tertainment Europe voor PS2 en (in najaar) PSP; leeftijd 3+, prijs €69,95, zie ook www.playstation-fl.com. De onweerstaanbare, gefluis terde single Wait (The Whisper Song) is één van de ster ke troeven op deze vierde cd van de Ying Yang Twins. Het doet enigszins denken aan het door The Neptunes minimaal gepro duceerde Drop It Like It's Hot van Snoop Dogg. De broeierig heid daarvan domineert op U.S.A. (United States Of Atlan ta), veruit de beste cd van het duo uit het zuiden van de Vere nigde Staten. De geiligheid mag er dan zonder normen en waar den ongecensureerd vanaf drui pen en soms pornografische vor men aannemen, de feestvieren de Kaine en D-Roc weten waar ze mee bezig zijn. Een stuk min der sophisticated dan OutKast, maar de Ying Yang Twins pre senteren hun Ghetto Classics en ranzigheid (Sex Therapy) on danks het seksistische, onver bloemde taalgebruik toch smaakvol. Mooie bijdrage van Anthony Hamilton ook in het zwoele Long Time. Op 25 juli treden de Ying Yang Twins op in De Melkweg, Am sterdam. Peter van der Heide Ying Yang Twins: U.S.A. (Uni ted State Of Atlanta) (TVT/- Rough Trade), speelduur 76.59 Het Friese Melanocaster wordt geprezen om de strakke rockshow en de charis matische frontman. De band stond dit jaar al op EuroSonic en Parkpop. 150 Busy Years moet het woord verder versprei den. Het is een debuut dat in meerdere opzichten doet den ken aan Tell Me What's New van Gem uit 2004. Ook Melano caster heeft een duidelijke tic meegekregen van The Strokes, heeft veel bravoure en steekt ver uit boven de gemiddelde be ginnende Nederlandse band. Groot verschil is dat Gem niet alleen de Volkskrant, de VPRO en Excelsior Recordings achter zich had, maar ook pakkender liedjes schreef. Melanocaster wil nog wel eens wat uitwaaie ren en klinkt in de studio te ma ger. Dat is jammer. De band heeft, anders dan het zeker live wat gladde Gem, ook een duiste re en meer experimentele kant. De Friezen klinken gevarieerder en minder als een kopie van hun voorbeelden. Maaike Borst Melanocaster: 150 Busy Years (Trespass), speelduur 47.14 min. Opvallend: het mooiste num mer op het debuutalbum Don Quijote van de Nederland se band Chelsea Hotel wordt ge zongen door gastzangeres Ellen ten Damme. Zij maakt duidelijk waaraan het in de eerste acht nummers schort: Chelsea Hotel mist een frontman of -vrouw die de band boven de middelmaat uittilt. Mooie (semi-akoestische) liedjes zijn er genoeg op Don Quijote, vaak geschreven door zanger Rini Dobbelaar. De in de persbiografie genoemde invloe den (Joplin, Dylan, Cohen, Beat les en Stones) zijn onmisken baar aanwezig en de sfeer is heerlijk sixties. Gezien de staat van dienst van de muzikanten - ze speelden eer der in Tröckener Kecks, Oud West en Trio Bier - hoeft het ook geen verbazing te wekken dat het muzikaal wel snor zit. Maar Rini Dobbelaar is geen Mick Jagger, zullen we maar zeggen. De zangpartijen zijn te gewoontjes om echt te impone ren. Martin Groenewold Chelsea Hotel: Don Quijote (Ros sinant), speelduur 50.48 min. Chelsea Hole! De Spice Girls zijn weer sa men, maar toch ook weer niet. Ze hebben een nieuw al bum aangekondigd. Samen zin gen zit er echter niet in. De meiden Mel C, Emma Bun- ton, Geri Hal li well, Mel B en Victoria Beckham hopen op een comeback van de ooit succesvol le Spice Girls. Te beginnen met een nieuw album. En dat blijkt niet gemakkelijk met de uiteen lopende verblijfplaatsen. Na een hoop gediscussieer heeft het vijftal besloten om de zanglij - nen voor dit album allemaal apart in te zingen. Mel C en Em ma in een Londense studio, Vic toria vanuit Madrid, Mel B doet haar duit in het zakje in Los An geles en Geri vanuit haar vakan tieoptrekje in Zuid-Frankrijk. Het gaat om enkele nieuwe num mers die worden toegevoegd aan een Greatest Hits album. Dit staat gepland voor volgend jaar. „Als het tenminste goed klinkt", laat een woordvoerder weten. „Alles staat nog in de kin derschoenen. Wordt het niks, dan hoef je van de meiden geen nieuw werk te verwachten." Het is vijf jaar geleden dat de Spice Girls een hit hadden met Forever. Vakantiebaantje tegen verveling iJeb je eindelijk vrij van iXschpol, ga je de tijd nog Mlenmet werken, Een onder dek van de vakcentrale FNV z'en dat zes op de tien jonge nen vakantiebaantje heb- «n. Grote kans dus dat je deze Ne?doorbrengt met werken, [■favoriete werkgevers voor de- ;ffigroep bevinden zich in de ho- gevolgd door de detailhan- ®LEen meerderheid van de jon- |tren vtndt een vakantiebaantje PPerfecte middel om verve tte voorkomen. Een ander :®°tief om tijdelijk aan de slag Fgaan is de werkervaring, en W te vergeten de beloning. Dit Jon is volgens de FNV niet al- Waals het hoort. Jongeren 'arden dan ook met de speciale jJJjPagne 'Laat geen geld lig- p ingelicht over hun rechten ^Plichten. Uitgeverij Rubinstein heeft van de stichting Res- pect2all (bekend van de oranje armbandjes die na de moord op Theo van Gogh werden ver spreid) het verzoek gekregen om een speciaal Gouden Boekje te produceren. Het Gouden Boek je, waarin het verhaal over tole rantie en verdraagzaamheid voor kinderen door Francine Oomen wordt verteld en gete kend, verschijnt in een oplage van bijna 1 miljoen exemplaren en wordt rond Sinterklaas weg gegeven via de verkoopkanalen die eerder de oranje bandjes ver kochten, en via de boekhandel. De titel zal later bekend worden gemaakt. Ernst, Bobbie en de rest van het gelijknamige televisie programma krijgen hun eigen speelfilm. Dat heeft producent Bob Hubar van M4all afgelopen week gemeld. De eerste avond vullende productie rond de tele visiekarakters heet Ernst, Bob bie en de geslepen Onix. De op names moeten binnen een jaar plaatsvinden. De regie ligt in handen van Pieter Walther de Boer, die met de Ernst en Bob- bie-film zijn debuut maakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35