ROVINCIAIE ZEEUWSE COURAK MVD eist alle telefoondata op TOK? Verdachten aanslagen gearresteerd PZC Vrouw komt om bij ongeval in Sluis PZC www.turkije.nl nu WËÊÊmm—m^ÊÊÊmÊmm Wenst wil ook gesprekken en internetverkeer niet-verdachten kunnen volgen Abonnees opgelet! P** "W Studenten poseren met Juan Carlos Veerman steekt 38 miljoen in saneren vissersvloot jGpr.de fronce CröCiOCiO cfh- Turkije aanbiedingen lezen we zeeuws 22° §12° NW 3 Zomerweer Laenaam zomerweer met flinke zonm- narioden. Matige noordwestenwind. Luirrtampsratuur rond 22 graden. i no. 166 ;;rdag16juM2005 Snummer 1,75 Je vindt de auto die je zoekt zoekt Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.nl internet: www.pzc.nl ■■MHH ISSINGEN - De achtbaan op kermis in Vlissingen is gister- mul rond hall' tien vastgelo- I.Alle inzittenden zijn na on een half uur ongedeerd de attractie geholpen. exploitant Buwalda ide mensen niet in gevaar ge- $t. De achtbaan heeft zich- omdat het vei- constateerde er iets mis was. Omdat dat leem goed gewerkt heeft, ziet gemeente geen reden om de raetie stil te leggen, lie Baans (12) uit Vlissingen eenmaal beneden, nog niet de schrik bekomen. ,,Het is ukkig goed gekomen, maar ik nog te trillen. Ik had altijd al van hoogtevrees, maar wil- loeh een keer meerijden, wnu ga ik er nooit meer in.'' tdat de kermis toch al om 1 elf zou sluiten, is de acht- het incident niet meer ngeweest; vandaag zal de at- :tiegewoon weer open zijn. (Advertentie) IAGUAR li» Regionaal Jaguar Centrum: Jiogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 BI'ZN Breda, Tel.: 076 - 5263800 Injr4crviaguiir.nl MADRID - De Spaanse koning Juan Carlos (met oranje das) en koningin Sofia (rechts naast haar man) poseren samen met de directeur van de Spaanse BBVA bank (midden) en een aantal deelnemers aan de 'Quetzal route' in Madrid. De jaarlijkse 'Quetzal route' is een sportief en cultureel evenement waaraan jonge stu denten uit verscheidene landen waar Spaans of Portugees wordt gesproken aan mee doen. De deelnemers reizen langs historische paden in de voetstappen van invloedrij ke personen uit de geschiedenis van het Iberisch schiereiland en Zuid-Amerika. Dit jaar mochten de kinderen onder meer varen in authentieke kano's van de oorspronke lijke bevolking in Peru en bezochten ze de oude inca-stad Machu Picchu. In Spanje werden, in het kader van 400 jaar Don Quichotte, de molens bezocht en het geboorte huis van de auteur van het literair meesterwerk, Miguel de Cervantes. foto Angel Dfaz/EPA door Esther Gotink LONDEN - Een Egyptische we tenschapper is in de Egyptische hoofdstad Cairo gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht de bommen te hebben gemaakt die vorige week zijn gebruikt bij de terreuraanslagen in Londen. In Pakistan zijn vier mannen aan- Zie onze wekelijkse vacature-index gehouden die contact zouden hebben gehad met een van de Britse bommenleggers. De in Cairo aangehouden man is Magdi al Nashar (33). Hij sloot juist een postdoctorale stu die biochemie af aan de Univer siteit van Leeds. Uit die stad kwamen drie van de vier ver meende zelfmoordcommando's. De politie ontdekte een verband tussen Al Nashar en een flat in Leeds die door anti-terreuragen- ten is doorzocht. Britse media omschreven de flat als 'de bom- menfabriek' omdat daar de ex plosieven zouden zijn gemaakt, met ingrediënten die bij drogis terijen te verkrijgen zijn. De FBI, Interpol en andere vei ligheidsdiensten werkten samen in de zoektocht naar Al Nashar. De FBI was om medewerking ge vraagd omdat de verdachte voor zijn komst naar Leeds in 2000 aan de North Carolina State University had gestudeerd. Agenten in Caïro ondervragen Al Nashar. Hij zou Groot-Brit- tannië twee weken voor de aan slagen hebben verlaten. De Universiteit van Leeds ver klaart schriftelijk te hebben be grepen dat Al Nashar 'zocht naar een postdoctorale functie binnen Groot-Brittannië, en dat zijn visum eerder dit jaar door het ministerie van Binnenlandse Zaken is verlengd'. De in Pakistan aangehouden mannen zouden in 2003 contact hebben gehad met Shehzad Tan- weer, de man die zichzelf op blies in de metro bij Aldgate-sta- tion. Ze zouden behoren tot een militante groep die banden heeft met Al Qaeda. Eén van hen zou in 2002 betrokken zijn geweest bij een bomaanslag op een kerk in Islamabad. Intussen zoekt Scotland Yard naar verdere aanknopingspun ten. Ze wil weten of er meer dan een meesterbrein achter de'aan slagen zit, en of meer dan een bommenfabriek is gebruikt. Het dodental van de aanslagen in Londen is inmiddels opgelo pen tot 54. GPD zie pagina 6 katern 1 j door Ralph van Wolffelaar (Advertentie) SLUIS - Bij een eenzijdig auto-onge val op de rondweg bij Sluis is gister ochtend een 69-jarige vrouw uit het Belgische Koksijde om het leven ge komen. Drie andere inzittenden, eveneens uit Koksijde, raakten licht gewond. Rijdend op de N65 in de richting van Oostburg raakte de bestuurder, die mogelijk onwel is geworden, door nog onduidelijke oorzaak aan de lin kerkant van de weg. Nadat het voer tuig twee bomen had geraakt, kwam het tot stilstand. Daarbij raakte de 69-jarige vrouw zo ernstig gewond dat zij ter plaatse overleed. De bestuurder, de 70-jarige echtgenoot van het slachtoffer, werd door voorbijgangers uit de auto ge haald, de andere twee passagiers, een 72-jarige man en zijn 67-jarige vrouw, konden .op eigen kracht uit het autowrak komen. Nadat de brandweer het wrak had opengeknipt bracht de trauma helikopter het drietal naar het Sint Janziekenhuis in Brugge, waar men constateerde dat de drie lichte verwondingen hadden opgelopen. Hoewel na het ongeluk diverse voor bijgangers hulp hebben verleend heeft niemand het ongeluk zien ge beuren. De politie is dan ook nog op zoek naar getuigen. De N65 werd voor beide richtingen enige tijd afge zet. De vrouw is al het derde dodelijke slachtoffer in het Zeeuws- Vlaamse verkeer in de laatste twaalf dagen. pagina 11 zorgen om doden in verkeer De traumahelikopter brengt een van de gewonden naar het ziekenhuis in Brugge. foto Peter Nicolai ichtbaan in lissingen vast Lvunnne Hamar 10 HAAG - De Algemene lichtingen- en Veiligheids ei AIVD wil ook gege- 0over telefoon- en inter - ftverkeer van niet-ver- kthle personen kunnen [orzoeken. Dat moet dan (beuren aan de hand van istaande profielen tenein- i verdachte personen in jlvizier te krijgen. lens een woordvoerder van pIVD maakt dit plan onder- 11 uit van een wetswijziging, Riet kabinet voorbereidt om fctnjd tegen terreur te intensi- ja. Het voorstel is nog niet Ide Tweede Kamer gegaan, fe'oon- en internetaanbieders jan de data op van het ge lik maar hoeven deze niet te jan mzien door veiligheids- kisten, Het bestand is bedoeld [facturen te maken en wordt ha drie maanden bewaard. mag justitie in het belang [onderzoeken gegevens van [ruikers opvragen. [AIVD wil dat het dataver- k van burgers zo lang moge- wordt bewaard. Op Euro- Is niveau bestaat een voorstel preen bewaarplicht van ten- feste één jaar voor het dataver- kvanalle burgers. In Neder- K bestaat daartegen veel poli- ieweerstand, omdat het bui proportie zou zijn, kostbaar ide privacy aantast, ministerie van Justitie is bezig om beter en efficiën- zicht te krijgen op het tele foon- en internetgebruik door personen. Zo wil justitie de abonneegegevens van internet aanbieders kunnen toevoegen aan die van telefoonbedrijven. De gegevens moeten onderge bracht worden bij een centraal bureau, zei een woordvoerder van Justitie gisteren. Justitie wil dat internetprovi- ders ook melden wie achter een bepaald IP-adres zit. Dat is een uniek nummer waarmee een computer contact maakt met in ternet. Zo is te achterhalen wie op welk tijdstip op internet was. Volgens Michiel Leenaars, direc teur van de vereniging voor in- ternetprofessionals (Isoc) is het plan van de AIVD gedoemd te mislukken. „Het is de zoveelste in lijn van onhaalbare proefbal lonnen. We hebben alle huisa dressen van alle Nederlanders in grote databases, maar dat be tekent nog niet dat we weten wie de afzender van een poeder- brief is. Hetzelfde geldt in ver sterkte mate voor berichtenver keer via internet. "ANP/GPD ÜllON KING Kijk vandaag elders in de krant voor een uniek PZC abonneevoordeel. 50% korting op tweede kaartje The Lion King. het alfabet van Zeeland door René Schrier GOES - Minister Veerman van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij wil 38 miljoen euro be schikbaar stellen voor de sane ring van de vissersvloot. Het geld is bedoeld voor een re ductie van 20 procent. Het ziet er naar uit dat schippers zich vanaf september kunnen aan melden voor deze regeling. De vissers worden geconfronteerd met hoge brandstofkosten en sterk verlaagde vangstquota voor tong en schol. Veerman wil hen wel tegemoet komen, maar voelt alleen voor maatregelen die ook op lange termijn een op lossing bieden. Hij streeft naar een kleinere vloot die zuinig met energie omgaat. De regeling die hij nu in het le ven heeft geroepen, geldt niet al leen voor tong- en scholvissers, maar ook voor garnalenvissers. Binnen die laatste sector is ook sprake van overcapaciteit. Daar naast vangen garnalenvissers schol als bijvangst, vandaar dat sanering in de garnalensecfor ook bijdraagt aan het scholher stelplan. 1. Robbie McEwen (foto) 3.43.14 2. Stuart O'Grady 3. Fred Rodriguez i. Erik Dekker ALG. KLASSEMENT 1. Lance Armstrong 50.13.50 2. Michael Rasmussen 0.38 3. Christophe Moreau 2.34 35. Michael Boogerd 27.17 zie pagina's 19 en 20 Meer over de TOUR op de PZC-site: www.p70.nl Vakantie: in de eigen achtertuin, óf gezellig met pa en ma naar de camping? Chinezen kopen eigen kunst terug Steeds meer Chinese verzamelaars hebben belangstelling voor hun eigen kunst. De prijzen lopen daardoor op. Kunstschatten die in het verleden uit China verdwenen door roof, plundering of vage verkoop keren terug naar huis. „Het gaat om bewijzen van onze geschiede nis en identiteit", verklaart archeoloog en cura- JlI tor Jiang Ying Chun van het Poly Art Museum. Wessels geeft Oranje hoop Het Nederlands tennisteam behoudt uitzicht op het be reiken van de halve finale in de Daviscup. Na twee en kelspelen in het duel met Slowakije is de stand 1-1. Raemon Sluiter verloor zijn partij, maar Peter Wes sels trok de stand hierna *1 C> gelijk. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buitenland: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18, 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W/1, W2 en W3; Trends: W5 en W7; Jong: W9; Reizen: W11 en W13. (Advertentie) boekt u op v.a. 199,- Elke week in de zaterdagkrant ze I Daar moetje naar toe. (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag ven onderstaand voorletters straat IpostltentekeniiignumjTier. Kijk op tvww.pK.nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231231 Of stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4400 WB Goes t Ik heb do laatste ros maanden geen proefabonnement O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso (C 19.95). per kwartaal met automatische incasso 58,00). CJ per jaar met automatische incasso 222,50). "711688,l555547l het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1