PZC Oranje in evenwicht met Slowakije Ockenburgh legt de lat nog hoger Lafeber maakt stap voorwaarts Daniel Ward mist finale op haar na Peter Wessels is een echte Daviscup-speler geworden Eindelijk zege voor Elenbaas Nico Cats komt tekort in Lissabon zaterdag 16 juli 2005 swbljj door Gertjan van Geen BRATISLAVA - Gaat het dan toch gebeuren? Gaat Nederland zich voor de tweede keer in vijf jaar plaatsen voor de halve fina le van de Daviscup? Halverwege de eerste dag tegen Slowakije stevende Oranje in Bratislava af op een kansloze 2-0-achter- stand. Een heroïsche zege van Peter Wessels op Karol Beek (6-7 (5). 7-5, 6-7 (3). 6-4. 6-2) veranderde alles: 1-1. Met een flinke brok zelfvertrouwen be gint Nederland vandaag aan het dubbel. Heroïek en tragiek lagen giste ren heel dicht bij elkaar in een dag die alles bracht wat Davis cup zo interessant maakt. Twee fanatieke supportersgroepen - een Slowaak werd zelfs van de tribune verwijderd vanwege te onsportief gedrag - en twee duels waarbij de spanning het soms matige gebodene goed maakte, een krampaanval bij Raemon Sluiter, steeds wisselen de kansen en een tussenstand die uitzicht biedt op veel moois. De opluchting in het Nederland se kamp was groot, toen Wessels na vier uur en 24 seconden zijn eerste matchpoint meteen benut te. Wessels is zowaar een echte Daviscup-speler geworden. Ook bij zijn debuut tegen Zwitser land won hij zijn enkelspel op de eerste dag, waarmee de basis voor de kwartfinale gelegd was. Wessels komt blijkbaar tot volle wasdom als er een coach naast hem zit, die hem stimuleert en op zijn fouten wijst. Dit jaar kwam hij op de ATP Torn- tot slechts zes overwinningen in tien toernooien. Hij toonde zich bovendien mentaal niet de sta bielste. Op Roland Garros en Wimbledon liet hij zich steeds verrassen als hij een set kon uit- serveren. Het moede hoofd werd vervolgens meteen in de schoot Gisteren bleef hij in de Sibamac Arena strijden tot het bittere eind en zette hij zich over de te leurstellingen van twee verloren tiebreaks heen. Dat hij buitenge woon veel kansen miste - hij con verteerde slechts 8 van de 26 breekpunten - deerde hem ook met. Zelfs een rebreak van Beek in de vierde set naar 8-3 bracht hem niet uit zijn evenwicht. Op 5-2 in de beslissende set moest hij nog een breekpunt wegwer ken voor hij met een verwoesten de opslag het punt voor Neder land binnensleepte. Wessels bleef fysiek in orde, het lichaam van Sluiter daarente gen haperde. De Rotterdammer kreeg voor het eerst van zijn le ven te maken met een krampaan val, gevolg van een energiever slindende inhaalrace. Voordat Sluiter goed en wel met zijn ogen had geknipperd stond hij 6-1, 5-2 achter. Hrbaty miste nauwelijks een bal. Sluiter her stelde zich en zeven games later stond hij een break voor in de derde set. Hij had echter te veel van zijn lichaam gevraagd. Een 'klik' in zijn pols werd nog ver holpen door de gouden handjes van fysiotherapeut Jan Naaktge boren. Tegen de kramp in zijn benen was minder te doen. Slui ter nam wat zout- en mineralen- tabletten, maar het kwaad was geschied. Een iets te chauvinistische lijn rechter op de baseline deed de rest. Hij zag een voetfout bij 15-15, wat Sluiter een ace ont nam. Hij verloor de derde set met 6-4 en miste in de vierde te veel breakpoints om Hrbaty te bedreigen: 6-1, 5-7, 6-4, 6-3. „De Slowaakse lijnrechters heb ben het resultaat niet beïnvloed, maar die ene gozer wil ik alleen nog maar 's nachts op straat te genkomen en niet meer op de baan", zei Sluiter. Hij erkende dat hij zich had moeten wapenen tegen kramp door voor de wedstrijd al de di verse tabletten te slikken. „Maar ik heb dit nog nooit mee gemaakt, dus dan denk je er niet aan. Het was warm, maar het was geen fysiek probleem. Het was mentaal. Ik heb te veel ener giebronnen moeten aanboren, want ook 6-1, 5-2 achter komen kost mentaal veel kracht, Maar het moest, want anders had ik binnen de kortste keren weer binnen gestaan." GPD Peter Wessels bracht Nederland terug in de wedstrijd. door Harry Hekkert DEN HAAG - Golfer Maarten Lafeber herstelde vorige week woensdag de band niet zijn men tal coach, de Belg Jos Vanstip hout. De hernieuwde samenwer king leverde hem zondag een tweede plaats op het Schots Open op en gisteren kwam daar een plaats in de laatste twee ron den van het Brits Open bij. Met een score van -1 overleefde de Nederlander de schifting in de Major. Voor hem een stap voorwaarts. In oktober vorig jaar namen La feber en Vanstiphout afscheid van elkaar. Nederlands beste golfer vond dat zijn spel tech nisch zo slecht was dat een men tal coach geen toegevoegde waarde had. Inmiddels slaat hij de meeste ballen weer waar hij ze wil hebben. „Vorige week voelde ik me men taal juist wat minder", zei Lafe ber gisteren na zijn ronde van 70 op de Old Course. „Ik sprak Jos nog geregeld. Daarom heb ben we vorige week woensdag maar weer besloten met elkaar te gaan samenwerken. Door zijn adviezen krijg ik veel rust. Invloeden Door zijn mentale weerbaarheid brachten de belabberde omstan digheden Lafeber donderdaga vond niet van de wijs. Regen en wind deerden hem niet. „Don- foto Petr Josek/RTR derdag had ik het best moeilijk, maar het spel was best goed. En plus één onder die omstandighe den was helemaal niet slecht. Ik denk dat ik een paar jaar gele den niet zo ver was gekomen. Ik ben beter geworden, heb mezelf ook onder controle als de invloe den van buiten minder gunstig zijn."Lafeber is de eerste Neder lander sinds Jan Dorrestein in 1975 die de schifting op het Brits Open, een van de vier Ma jors, overleefde. GPD Balco-oprichter sluit deal SAN JOSE - Victor Conté ontloopt waarschijnlijk dl zwaar proces in Amerika in het kader van een omvar- rijk dopingschandaal rond diverse topsporters. De oprui ter van het Balco-laboratorium in San Francisco zou eyj deal hebben gesloten met de Amerikaanse justitie. Com' gaat door de schikking, volgens cle San Jose Mercuw News, vier maanden de cel in en hoeft dan niet terecht-! staan. Een spectaculair proces blijft hierdoor achterweg Veel gerenommeerde atleten zullen opgelucht ademhals In dat geval hoeven ze niet te getuigen. ANP/AFP PSV start Peace Cup met winst SEOUL - PSV is de strijd-om de Peace Cup begonnennyj een kleine zege. De landskampioen versloeg gisteren in Se; oul de Zuid-Koreaanse kampioen Seongnam llhwa &- 2-1. Voor de Eindhovenaren scoorden Cocu en Rofcp voor de rust. De 1-1 was tussendoor van Do-Hoon die een misverstandje tussen Alex en Ooijer uitbuitte Van de nieuwelingen stuurde trainer Guus Hiddink ai- leen de Belg Simons als basisspeler het veld in. PSVistj. telverdediger bij het toernooi. Er nemen acht die in twee poules van vier zijn verdeeld. ANP Oranje vernedert Frankrijk: 17-1 PRAAG - De Nederlandse honkballers hebben g dens het Europees kampioenschap hun tegenstand Frankrijk vernederd. Oranje won in Praag met 17-1. Het duel was na enkele minuten eigenlijk al voorbij. In deee- ste inning sloegen de Oranje-spelers de bal in alle hoeks van het veld, waardoor liefst zeven spelers over de thuis! plaat konden komen. In de zesde inning kende de pb van bondscoach Robert Eenhoorn nog zo'n uitschift» toen er zes punten werden gescoord. Donderdag wonhV derland al met 3-0 van thuisland Tsjechië. Vandaagst^ Nederland tegenover Spanje, dat tot nu toe ook nog ons slagen is. ANP Torino en Messina uit Serie A ROME - Messina en AC Torino spelen komend seizes niet in de Serie A. Dat heeft de Italiaanse voebalbca FIGC gisteren gesloten. De financiële positie van dech is te slecht. Zowel Messina als Torino gaf meteen aant de rechter in beroep te gaan tegen het besluit. De clta worden door de FIGC teruggezet, vermoedelijk naai Serie C. Bologna en Treviso zijn de clubs die zouden pret- teren van het terugzetten van Messina en Torino. In de Sc- rie B zijn Perugia en Salernitana door de FIGC venf derd. ANP/RTR Kalou forceert breuk ROTTERDAM - Salomon Kalou wil zo snel mogelijkn* PSV. De aanvaller van Feyenoord heeft dat in een in view met het Algemeen Dagblad laten weten. De ne[ tienjarige Ivoriaan, die met de Rotterdamse club voor» oefentrip naar China is vertrokken, zegt in het v sprek dat het moment om hogerop te gaan is ge Kennelijk wil hij met zijn uitlatingen nog voor de sta van het seizoen een breuk forceren. De Rotterdamsecli heeft Kalou eerder al laten weten dat een overgang na de concurrent onbespreekbaar is. ANP 's-HEER ARENDSKERKE - Rein-Jan Elenbaas heeft gisteravond het TMZ-crite- rium in 's-Heer Arendsker- ke gewonnen. In een mas saspurt versloeg de Goese amateur A Rudy van Vlim- meren (Sint Willebrord) en Jacco Tettelaar uit Maas sluis. De Goese wielrenner liet in de eerste ronde zien dat er rekening met hem moest worden gehouden. De boomlange, gespierde cou reur kwam na zeventien honderd meter (één rondje) als eerste door en oogde sterk. In het verdere verloop ver stopte hij zich echter in het langgerekte peloton, waar in het tempo hoog werd ge houden door het team Bee- bikes. De ploeg uit Yerseke leek te gokken op de sprint kwaliteiten van de 43-jari- ge Rudy van Vlimmeren, die vorige week vrijdag nog zegevierde in Heinkens- zand. Overmacht In de eindspurt was de Bra bantse routinier echter geen partij voor Elenbaas. De 23-jarige Goesenaar kwam uit het wiel van Van Vlimmeren en won de sprint met overmacht. „Ik zit er al heel lang tegenaan te hikken, maar vandaag lukte het eindelijk", liet de winnaar na afloop weten. Met de winst verstevigde Elenbaas zijn koppositie in het TMZ-klassement. Amateurs Ook de wedstrijd van de amateurs B werd beslist in een massaspurt. Charl Diet- vorst (Bergen op Zoom) bleef uit de buurt van een grote valpartij in de laatste meters en won. Stefan Koole uit Heinkenszand werd tweede. Pascal van Riet (Bruggen- hout) was de laatste man op het podium. Patrick Bolssens uit het Belgische Kieldrecht was de sterkste veteraan en Jan-Willem van de Hart kwam als eer ste over de streep in de S/P-categorie. uitslagen door Joop van den Oudenhoven GOES - Tijdens de drukbezoch te kampioensreceptie van het driebandenteam van Delta/ Ockenburgh werd gisteravond duidelijk dat de lat voor de ko mende jaren nog hoger wordt ge legd. Er werd een vernieuwd en verhoogd contract voor de ko mende drie jaar getekend met hoofdsponsor Delta NV. Tevens werd de nieuwe aanwinst Ad Koorevaar aan de genodigden gepresenteerd. Was in het verleden meedoen aan de sterkste biljartcompeti tie ter wereld de doelstelling voor het driebandenteam van Delta/Ockenburgh, nu wordt dat volgens David Luteijn het handhaven in de topvier. Lute ijn: „Het aantrekken van Jean Paul de Bruijn was de eerste aanzet om het driebanden in Zeeland nadrukkelijker op de kaart te zetten en dichter bij de eigen mensen te brengen. Nu hebben wij als hoofdsponsor de tweede stap gezet om de voor waarden te creëren die het voor Delta/Ockenburgh mogelijk ma ken in de top te blijven mee draaien. Onze bijdrage is ver hoogd met zo'n vijftig procent en we hebben een overeenkomst gesloten voor de komende drie jaar." Het achterste van zijn tong laat Luteijn liever niet zien, maar enig doorvragen leert toch dat er sprake is van een budget van tussen de vijftig- en zestigdui zend euro. Ongeveer de helft daarvan komt voor rekening van Delta NV. Ondanks de ver breding van de Nederlandse competitie met buitenlandse top- spelers vindt Luteijn de finan ciële basis hier, maar ook elders in Europa, erg smal. „Veel geld wordt gegenereerd door voet bal, wielrennen en schaatsen. De biljartsport komt te weinig in beeld om geld aan te trek ken." Hij hoopt dat er bij de NOS, nu het eredivisievoetbal daar is weggevallen, ruimte komt voor de biljartsport. Over de toekomst van zijn oog appel is Luteijn duidelijk: „Het motto voor Delta/Ockenburgh is hetzelfde als voor ons bedrijf: continuïteit. Als energiebedrijf behoren wij bij de topvier in Ne derland en dat zijn we nu met het driebandenteam ook. Dat willen we zo houden." „Daarvoor is een aantal voor waarden nodig zoals verbreding van de selectie, aanpassing van Joop Nicodem trakteert het biljartteam Delta/Ockenburgh op saté. Vlnr: Martin Spoormans, Raymond Nicodem, Henk Habraken, Joop Nicodem; Jean Paul de Bruijn en Roland Forthomme. foto Willem Mieras de vergoeding voor de spelers en ruimte voor beloning van de prestaties. Die hebben we met de nieuwe overeenkomst ge creëerd." Toch is de Stichting Driebanden Promotie Zeeland samen met Delta NV nog op zoek naar sub-hoofdsponsors, aldus voor zitter Paul Frantzen. „We gaan na het behalen van de titel Euro pacup spelen en dat brengt extra kosten met zich mee. Het zou mooi zijn als we enkele goe de sponsors vinden die ervoor kunnen zorgen, dat we niet di rect de bodem van de kas in zicht krijgen." „Het nieuwe contract is eigen lijk een vastlegging en verbeter de uitwerking van ad hoe afspra ken uit het verleden. Toen moest als zich iets voordeed tel kens overleg worden gevoerd over de financiële consequen ties. Nu ligt alles duidelijk om schreven vast en weten de spe lers waar zij aan toe zijn. De ver goedingen voor de spelers onder ling ontlopen elkaar weinig, zo dat wrijvingen daarover zijn uit gesloten. De kracht van Ocken burgh is dat het een vrienden club is. Dat willen we zo hou den." Invitatie De hoofdsponsor zet zich ook in voor de ontwikkeling van de in dividuele spelers. „Wij hebben Jean Paul de Bruijn bij Delta NV aangetrokken in het pi-team. Daar zijn wij als be drijf bijzonder over te spreken en Jean Paul ook. Het heeft zijn maatschappelijke en persoonlij ke ontwikkeling goed gedaan. Op sportief vlak is zijn ontwik keling voor iedereen waarneem baar. De tweede plaats WK in Spanje is daar een duidelijk voorbeeld van." Dat die prestatie zijn vruchten begint af te werpen wordt onder streept door een invitatie voor het wereldbekertoernooi in het Egyptische Hurghade (van 5 tot en met 10 september). Luteijn: „Ook Roland Forthomme krijgt de ruimte vaker deel te nemen aan wereldbekerwedstrijden en zal daardoor ook een stap voor waarts maken op de ranglijst. Voor Martin Spoormans geldt dat er meer gelegenheid is, zijn verplichtingen in het Verre Oos ten als bondscoach van Maleisië in te vullen." Ook voor de vertegenwoordiger van de hoofdsponsor zelf zijn er veranderingen op til. Hij treedt volgend jaar terug uit zijn huidi ge functie. Voor de biljartsport lijkt hij niet verloren. „Ik wil straks best een rol spe len in de Stichting Driebanden Promotie Zeeland. Hetzij als be stuurder hetzij als adviseur." ERFURT - Daniel Ward heeft gisteravond tijdens het EK at letiek onder 23 jaar de finale van de 400 meter niet ge haald. De 21-jarige atleet uit Hulst kwam in Erfurt tweehonderd ste van een seconde tekort. Ward kwam in de tweede se rie uit en eindigde als vijfde in een tijd van 46.37 secon den, In de totaalstand eindigde de Zeeuw als negende. Nummer acht, de Spanjaard David Testa, liep een tijd van 46.35 seconden, en plaatste zich net wel voor de finale. Laurien Hoos werd Europees kampioene op de zevenkamp voor atleten tot 23 jaar. Met haar nieuwe puntenrecord van 6291 bleef ze maar een fractie verwijderd van het Ne derlands record dat Karin Ruckstuhl dit jaar vestigde (6318 punten, Götzis). Vlissingen. Zomeravondbridge (re sultaten vanaf 50 procent). A-lijn: mw. Huisman/Beek 58.93, mw. De Hamer/Wisman 58.67, mw. Tra- winski/Trawinski 56.89, mw. Engelsen/- Scherp 55.36, dms. Bordes/Boter 54.85, Goedhart/Van Maaren 54.34, mw. ReijnhoudtA/Vondergem 52.81, dms. Van Boven/Wijnberger 52.04, mw. V.d. Laan/V.d.Laan 50.26. B-lijn: dms. Kramer/Kramer 60.20, Krappen/Stol 60.20, dms. De Koning/Van Rijn 59.69, Cattoir/Van der Kuijl 56.38, dms. Bolderheij/Roovers 56.12, dms. Krepska/V.d Wart 53.32, mw. Jobse/De Graaf 52.30, V.d. Brink/Voorenhout 52.04, mw. V.d. Laan/Schoof 51.53, De Bakker/Van den Berg 51.53, mw. Van Ham/Van Ham 51.53. St. Andrews. Britse Open. Stand na twee ronden: 1. Woods (VSt) 133 (-11), 2. Montgomerie (Sch) 137, 3. Allenby (Aus), Faxon (VSt), Immelman (ZAf), Lonard (Aus), Olazabal (Spa), Singh (Fij), Verplank (VSt) 138,47. Lafe ber^. De Steeg. Outdoor Gelderland. Dressuur. Grand Prix: 1. Van Grunsven/Keltec Salinero 78,208 pro cent, 2. Van Lieren/Hexagon's Ollright 73,083, 3. Gal/Geldnet IPS Gribaldi 71,583, 4. Rothenberger/Barclay II 71,125, 5. Beckers/Broere Jazz 69,583. Grand Prix Special: 1. Van Grunsven (Ned)/Keltec Salinero 78,640, 2. Hilbe- rath (Dui)/Fabriano 68,520. 3. Vrees (Ned)/Punto Blaco's Madorijke 67,880 Kür op muziek (lichte tour): 1. Van Grunsven/IPS Painted Black 79,925, 2. Van Baaien (Ned)/BMC Kigali 75,850 Davis Cup. Wereldgroep. Kwartfinale: Slowakije-Nederland 1-1. Hrbaty-Sluiter 6-1 5-7 6-4 6-3, Beck-Wes- sels 7-6 (5) 5-7 7-6 (3) 4-6 2-6, Sydney: Australië-Argentinië 1-0. He- witt-Coria 7-6 6-1 1-6 6-2. Moskou: Rusland-Frankrijk 1-1. Andre- jev-Gasquet 4-6 3-6 6-7 (1). Daviden- ko-Mathieu 7-5 6-2 7-5. Split: Kroatiè-Roemeniè 1-1. Ancic-Pa- vel 6-1 4-6 6-4 3-6 4-6, Ljubicic-Hanescu 6-3 6-2 7-6 (3). Arnemuiden. Arnetoernooi. Man- nenenkelspel. HE5: J. de Waal-J. Kra mer 7-5 6-0. HE6: J. Verhage-M. de Waal 6-2 6-2. Vrouwenenkelspel. DE5: E. Hartog-M. van Kempen 7-5 6-4. Mannendubbelspel. HD5: R. Meerman/H. Willeboordse-J. Kas/J. Kra mer 6-3 6-4. Gemengddubbelspel. GD6: C. Geluk/D. Boudewïjns-D. van Belzen/J. van Boxtel 6-3 6-0, M. van Kempen/F.J. Visser-W. Joosen/P. Joosen 6-2 6-2. Zierikzee. Dikke Toren-toernooi. Mannenenkelspel. HE4: J. Quaak-T. Ie Clercq 7-6 6-0, B. de Nijs-R. van der Wel 6-4 7-5. HE5: M. Passchier-P. Boot 7-5 6-2. HE6: P. van Gelder-C. Reuter 1-6 7-6 opg., B. de Vos-L. Goedegebure 7-5 6-0, T. Vos-P. van der Cingel 6-4 6-3. Mannendubbelspel. HD6: M. Murre/J. Meerman-C. Mijnders/A. Hak- kenbrak 6-3 6-2. Vrouwendubbelspel. DD6: A. Scharloo/T. Scharloo-S. Schot/J. Schot 6-4 2-6 7-5, H. Stols/M. Markusse-P. Kostense/C. Kerkhove 6-1 7-6, G. Hols/J. Vermeulen-G. 't Hart/M. Anspach 4-6 6-1 6-1Gemengddubbel spel. GD6: R. Slootmaker/P. Renger-G Talen/A. Talen 6-2 7-6, A. Heilker/J. Heil- ker-J. Schot/K. de Vos 2-6 6-4 6-1. 's-Heer Hendrikskinderen. Open dubbeltoernooi De Puye. Mannen dubbelspel. HD4: J. Oranje/T. Fe- lius-D. Breure/J. Pijpelink 6-3 7-5, F. Jansen/M. Kole-M. Wisse/C. Versteeg 7-5 5-7 6-2. HD5: M. van Gastel/R. van der Wel-S. van Rijswijk/J. Herselman 6-1 6-2. HD6: P. Bustraan/P. Krant-R. Baart/R. Prins 6-4 6-3, M. Kwaak/J. van der Weele-H. van Sabben/C. de Marco 4-6 6-2 6-2 Vrouwendubbelspel. DD5: J Burgs/L. Meeuwissen-M. de Haze/D. van den Dries 6-3 6-7 6-4. G mengddubbelspel. GD6: F Klost) Aarts-H. Rombout/D.J. van der H 6-2 7-5, M. van Westen/J. Gemis Eckhardt/G. Burgel 5-7 6-36-1. Seoul. Peace Cup. PSV-Seongnsn hwa (ZKo) 2-1 (2-1). 4. Cocu 1-0, Do-Hoon Kim 1-1,32. Robert2-1. Oefenwedstrijden. Kollum. Reg team-SC Heerenveen 0-8 (0-4) Doelp ten: Rose (2), Bosvelt, Samaras, Hurt aar. Henrico Drost, Nilsson en ee gen doelpunt. Oisterwijk. Willem cing Genk (Bel) 0-3 (0-2). CZSSSSCSHHIHi 's-Heer Arendskerke. TMZ-cn rium. Amateurs A (60 kilometert Rein-Jan Elenbaas (Goes), 2 Rudyi Vlimmeren (Sint Willebrord), 3. Jï Tettelaar (Maassluis), 4. Gert Bevers) sen), 5. Roger Oomen (Etten Leur) Jack Broeren (Sint Willebrord),! K? Gideonse (Heinkenszand), 8. Fonnyl (Driewegen), 9. Johnny van der lOo ter (Lewedorp), 10. Kees de Wipe .1 pelle). Amateurs B (45 km). 1 Cp Dietvorst (Bergen op Zooml, 2. Ss Koole (Heinkenszand), 3. Pascal Riet (Bruggenhout), 4. Eddy vandei ge ('s-Heer Abtskerke), 5. Jerry deB (Middelharnis). Veteranen (45 km). Patrick Bolssens (Kieldrecht), 2, Her Rovers (Oud Gastel), 3 Ko de Ml meester (Lewedorp), 4. Crist de (Hoeven), 5. Matti de Baat (Nieuw Vi semeer) S/P-categorie (25 km) Jan-Willem van de Hart (Nieuwcorp. Thijs van der Horst (Oost-Souburg- Martin Klippel (Heinkenszand), 4.T van Splunder (Ouddorp), 5. Rene5 mijn (Bosschenhoofd) LISSABON - Judoka Nico 0 uit Zierikzee heeft geen vi kunnen maken tijdens de CSU kampioenschappen (Confedeff tion Sportif International i Travail) tot 20 jaar, in Lissata In zijn poule tot 81 kiloffi scoorde de negentienjarige G mooie punten, maar won p partij. Volgens zijn trainer te Moerland was Cats wel eenern ring rijker: „Hoewel Nico b tekort kwam, is het fantastic voor hem dat hij een uiinw ging kreeg om namens Necj land deel te nemen aan ditmt® nationale judotoernooi. tteoS ben de laatste maanden, a voorbereiding van dit toeiwj de trainingsintensiteit veihooj met loop- en krachttraining en door wekelijks te 'ra'nH de wedstrijdgroep van Gerihca bij Tonny Mulder in Goes, i In 2002 kreeg clubgenoot» Bolle een uitnodiging omdSj nemen aan de CSIT-judos® pioenschappen. De Z>en^' aar werd in Bulgarije dei® de klasse tot 81 kilogramw gend jaar zijn de CSlT-judo.' pioenschappen voor senioren l het Italiaanse Napels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18