Hulst wil af van Den Dullaert PZC Sluiskil krijgt weer een kiosk Raad Hulst wil geen pijn lijden Legervoertuigen bijna in rook op bij brand in Koewacht 11 Visvereniging Eigen Stek krijgt achteraf vergunning zuinigingsmaatregel levert jaarlijks 100.000 euro op donderdag 14 juli 2005 IIWIEBSHOEK - Vereniging Ui-Stek krijgt van de ge- «fcnle Hulst alsnog een vergun- toer hel verdiepen van (ie Slibedem en het verwijderen „Ieen rietkraag op een perceel Lunltrslioek. De vereniging Ktrde deze werkzaamheden eer- Li jk-gaal uit. De Eigen Stek, die als doel heeft de hengelsport te bevorderen, is ruim een jaar geleden neerge streken op een natuurgebied in Luntershoek. Sindsdien bemerk te de gemeente Hulst diverse overtredingen. Niet alleen werd zonder vergunning de bodem van de kreek verdiept en de riet kraag verwijderd, ook zijn ille gaal knotwilgen gerooid en is een stacaravan gestald. Hulst heeft de vereniging daar over aangeschreven. Diverse fracties in de gemeenteraad stelden vra gen over de activiteiten van De Eigen Stek. Zij vinden het 'ge rommel in de natuur' maar niks. Burgemeester en wethouders van Hulst gaan nu alsnog zoge noemde aanlegvergunningen verlenen voor het verdiepen van de kreek en het weghalen van de rietkraag. Een woordvoerster van de gemeente heeft wel een verklaring voor het hap-snapbe- leid van het college. „In situa ties zoals deze wordt bekeken hoe de aanvragen behandeld zouden zijn als de procedure ge woon vooraf was doorlopen. Uit een intern onderzoek is geble ken dat als De Eigen Stek voor af de vergunningen had aange vraagd, die waren verleend. Daarom wordt de aanvraagver- gunning alsnog verleend." De Eigen Stek gaat desondanks niet geheel vrijuit. De politie heeft de vereniging al een boete opgelegd en het is nu aan justi tie om te bepalen of er een ge rechtelijke procedure komt. nnr^amld de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst Uil gemeenschapscentrum Den jullaert van de hand doen aan kb particulier. Inzet van die pri- js een structurele be- niistrmg - sparing op de gemeentebegro- igvan 100.000 euro per jaar. Peaclie van het college van bur gmeester en wethouders is inge- m door de penibele finan- idesituatie waarin de gemeen- verkeert. Hulst moet een te- jrt van 1,3 miljoen euro weg jen te werken op de begroting 006. ijf jaar geleden is de tennishal in het complex afgestoten en m wil de gemeente dus ook af isn de rest van het gebouw, i gemeenteraadsfracties heb- n daar wel oren naar, maar n tegelijkertijd bang voor de ,-olgen van de privatisering, at bleek afgelopen dinsdaga- lorpsfeest in Cadzand JADZAND - Bij het dorpsfeest in Cadzand vindt op 4 augustus 10.00 uur tot 17.00 uur een iraderic-rommelmarkt met di- activiteiten voor jong en ld. is er onder meer kinder- hminken, kinderrommel- rkt, oude ambachten, jelconcerten door Meindert en nog veel meer. Avonds vanaf 20.00 uur is er akinderdisco, daarna Schuur- jst aan de Badhuisweg 3 met idewerking van My Way Mu- Vandeltochten oor kinderen EINKENSZAND - Kinderen ezich in de zomervakantie ver- Icn, kunnen naar de Kamerse aoi, het bezoekerscentrum bij Schaapskooi in Heinkens- nd. larworden verschillende wan- [ltochten gehouden. Voor de leuters is er het stroperspad, fond de schapenwei ligt. foor oudere kinderen is er het ?roverspad: een tocht van zo'n 5 kilometer door het heggenge- »ed. Ook is er een rugzakwan- door de Zak van Zuid-Be- t, De kinderen krijgen ver- tollende opdrachten tijdens tochten. Ie Kamerse Kooi is tot eind au- ustus van woensdag tot en met open tussen 13 en 16 iur Wie mee wil lopen, moet re geren via 0113-655268. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Futs Bakker (sport) Baudeloo 16 1560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mailiredhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 1160 AA goes Tel: (0113)315500 Eax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vond tijdens de werkvergade ring waarin de gemeenteraad zestien maatregelen om geld te verdienen of te besparen van commentaar voorzag. „We moeten wel de belangen van de huidige gebruikers veilig stellen", zei G. Naessens na mens Groot Hulst/ Gemeen schappelijke Belangen. „Die moeten de zekerheid hebben, dat ze hun ruimte niet kwijtra ken aan een activiteit die meer geld opbrengt." J. Steijaert (CDA) waarschuwde het college van burgemeester en wethou ders te waken voor problemén zoals na de privatisering van het overdekte zwembad De Drie hoek. De gemeente verzuimde in het contract degelijke afspraken over de openingstijden van het bad te maken, met als gevolg dat het minder open was. „Wij vinden het een prima plan om Den Dullaert te privatise ren", zei R. de Kort (PvdA). „Ui teraard moeten er garanties in gebouwd worden voor het onder houd, want dat moet wel op ni veau blijven. Ook afspraken over het huidige personeel, de ta rieven en de rechten van de ge bruikers moeten op papier ko men te staan. Als dat allemaal gebeurt, hebben wij er geen pro blemen mee." L. Reyns liet namens de WD we ten niet tegen privatisering van Den Dullaert te zijn als dat de gemeente structureel geld ople vert. Wethouder F. van Driessche stel de de raad gerust. „Het is lo gisch dat we al die zaken meene men in de onderhandelingen met het bestuur van Den Dul laert en opnemen in het con tract. Den Dullaert is een be langrijk gebouw in de gemeente Hulst." Van Driessche legde uit dat de onderhandelingen met het stich tingsbestuur nog moeten begin nen. Het college heeft de voorzit ter van het Dullaertbestuur op de hoogte gebracht van de wens om het gemeenschapscentrum af te stoten. Die zou de zaak bespreken met de rest van het bestuur. Dat staat volgens burgemeester J.F. Mulder niet negatief tegenover de gedachte van privatisering. Vrijwilligers werken aan het storten van het beton op de plaats waar straks het trapje van de kiosk komt. doorRalph van Wolffelaar SLUISKIL - Ze hebben er veertig jaar op moeten wachten, maar over een maand of twee is het zover. Vanaf dan beschikt Sluiskil weer over een echte, ouderwetse dorpskiosk. In 1965 verdween de klassieke kiosk op de hoek van de Spoorstraat en de Mid denstraat, waar nu de dijk ligt. Het ka rakteristieke gebouwtje moest destijds wijken in verband met de verbreding van het Kanaal van Gent naar Terneu- zen, een onderneming waarbij tevens honderden huizen plaats moesten ma ken. Na meer dan drie decennia zonder kiosk nam een groep Sluiskillenaren in 1999 het voortouw om te proberen een nieuw exemplaar in het dorp te krijgen. „Door de toenmalige gemeente is de in tentie uitgesproken daaraan mee te wer ken, maar na de herindeling bleek dat dat toch allemaal erg veel geld zou gaan kosten", zegt Loek van Hecke van de werkgroep Kiosk, terwijl hij toekijkt hoe op het fundament met hulp van een aantal vrijwilligers beton wordt ge stort. Van Hecke: „Wethouder Co van Schaik, zelf Slüiskillenaar van origine, heeft na een tijd van stilte zich alsnog sterk ge maakt om de kiosk te plaatsen." De staalprijs bleek echter zodanig geste gen dat volledige financiering van de kiosk door de gemeente Terneuzen on haalbaar was geworden. „Daarom hebben we met een groep vrij willigers uit het dorp de handen ineen geslagen en doen we een groot deel van de bouw van de kiosk zelf", zegt Meer- ten Dallinga, eveneens van de werk groep. Akoestiek De werkgroep, die onderdeel is van de stichting Sluiskil Muzikaal, had vier mogelijke locaties op het oog. Uiteinde lijk is gekozen voor een plek voor de su permarkt aan het Kerkplein. Naast een gemeentelijke subsidie van 60.000 euro is er 10.000 euro beschik baar gesteld door het Rabobank Stimu leringsfonds, een fonds dat lokale initia tieven ondersteunt. Overigens komt de nieuwe kiosk aan het Kerkplein recht tegenover de Rabobank te staan. De nieuwe kiosk krijgt, in tegenstelling foto Peter Nicolai tot de oude, wel een dak. Daarbij komt er, met het oog op de akoestiek, ook een plafond in. Het is de bedoeling dat er naast folklo ristische en andere muzikale optredens bijvoorbeeld ook jeugdcabaret en een bonte avond gaan plaatsvinden. In april van dit jaar werd begonnen met het wegbreken van enkele parkeerplek ken, waarna de bovenlaag een halve me ter werd afgegraven. Vervolgens kwa men de fundering en het muurtje, waar gisterochtend vroeg, na het leggen van een laag zand, het beton in werd ge stort. Van Hecke: „Na de bouwvakantie wordt dan door constructiebedrijf Du Puy het stalen bovenwerk erop gezet. Dat is maar een paar dagen werk, waar door we, als het plafond met de spots er in zit, de kiosk misschien nog voor de Gildefeesten van eind augustus kunnen openen." Het is zweten geblazen voor de gemeenteraad van Hulst. De raad voelt om te beginnen de hete adem van de provincie in de nek. Die dreigt de gemeen te onder curatele te plaat sen als ze er niet in slaagt haar huishoudboekje voor de komende jaren op orde te brengen. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst hikt aan tegen een fors begro tingstekort en heeft met een al gemene reserve van 1,6 miljoen euro bepaald niet veel vlees meer op de botten. Dat noopt de gemeente de te ring naar de nering te zetten. Maar negen maanden voor de ge meenteraadsverkiezingen is dat een lastige klus. Veel politieke partijen dreigen in het zwaard van hun verkiezingsbeloftes te vallen. In de aanloop naar de vo rige verkiezingen probeerden ze de kiezer te lokken met het standpunt dat de inwoners van Hontenisse na de herindeling recht hadden op een gemeentelo ket dicht bij de deur. Met dé wetenschap in het achter hoofd dat diezelfde kiezer in maart volgend jaar weer naar de stembus moet, besluit je dan niet zo gemakkelijk om de vere nigingen met acht procent te korten op hun subsidie, want dat kost stemmen. De gemeente kan daarnaast structureel 200.000 euro in ei gen zak houden door de huisves ting in Kloosterzande op te doe ken. De twee gemeentekantoren daar staan grotendeels leeg. Al leen het personeel van de afde- analyse ling Financiën en de lokettisten van Bevolking en Sociale Zaken zitten er nog gemeenteloket ko men er slechts twee in Klooster zande, de rest bezoekt het stad huis in Hulst. Alleen al aan reis kosten, de bode die heen en weer pendelt tussen Hulst en Kloosterzande, en de straalver binding die nodig is om de amb tenaren in Kloosterzande hun werk te laten doen, is de gemeen te elk jaar zo'n slordige zeventig mille kwijt. De twee gebouwen staan bovendien nog eens in de boeken genoteerd voor 138.000 euro aan kapitaallasten en be heerskosten. Dienstverlening zo dicht mogelijk bij de burger is een loffelijk streven. Daar is niets mis mee als de ge meente zo goed in de slappe was zit dat het er makkelijk af kan. Maar soms is het gezegde 'nood breekt wet' van toepassing. De vraag rijst of je de gemeenschap jaarlijks op moet zadelen met twee ton aan kosten voor een handjevol inwoners en ambtena ren. Toch houdt de meerderheid van de raad vast aan een pu blieksloket in Kloosterzande. Ook veel andere van de in totaal zestien maatregelen om meer geld te verdienen of minder geld uit te geven werden dinsdaga vond afgeschoten door de raad. Maar een enkel voorstel kon zon der slag of stoot de goedkeuring van de bestuurders wegdragen. Zo mag de prijs voor een meter tuingrond verdubbelen tot 25 eu ro. Verwachte extra opbrengst: 30.000 euro.Dat schiet allemaal niet op, als je een tekort van 1,3 miljoen euro weg moet zien te werken. Het wordt interessant om te zien hoe het college er na de constructieve medewerking van de raad - die nu drie keer vruchteloos heeft vergaderd over de begroting - in slaagt eind dit jaar toch een deugdelij ke begroting af te leveren. Want die voorwaarde blijft over eind, anders moet de gemeente straks voor de aanschaf van elk doosje potloden toestemming vragen aan de provincie. SP tegen nieuwe gehandicaptenwet TERNEUZEN - De afdeling Terneuzen van de Socialis tische Partij roept de gemeente op niet akkoord te gaan met de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Het onderhandelingsresultaat van de Vereniging van Neder landse Gemeenten is veel te mager voor de SP. Het 'zwaar bevochten recht op zorg' vindt de partij nergens terug. De nieuwe wet, die in de plaats komt van de Wet Voorziening Gehandicapten en een deel van de thuiszorgregelingen, geeft geen zekerheid over zaken als de eigen bijdrage, de zorgplicht en het persoonsgebonden budget. Rechtsonze kerheid, rechtsongelijkheid en afhankelijkheid van chari tatieve instellingen liggen op de loer, vreest de SP. Aanhouding in Wemeldinge WEMELDINGE - Een 31-jarige man is in de nacht van dinsdag op woensdag aangehouden in een woning aan de Oosterscheldestraat in Wemeldinge. De man wordt ervan verdacht een geparkeerde auto in de Wilhelminastraat aangereden te hebben. Hij was doorgereden zonder zijn identiteit bekend te maken. Op het politiebureau is een bloedproef afgenomen. Meer parkeerborden in Veere VEERE - Op de Kaai in Veere worden extra borden ge plaatst om aan te geven waar automobilisten wel en niet mogen parkeren. Dat heeft wethouder M. te Roller van verkeer gisteren laten weten. Ze reageert daarmee op de klacht van ondernemers in het stadje dat de situatie nu onduidelijk is. Vooral toeristen zouden niet op de hoogte zijn van de regels. Op de Kaai mag alleen met een vergun ning worden geparkeerd. Kop-staartbotsing op Zeelandbrug ZIERIKZEE - Op de Zeelandbrug vond gistermiddag rond 14.40 uur een kop-staartaanrijding plaats tussen een vrachtauto en een bedrijfsauto. De 34-jarige bestuurder van de bedrijfsauto uit de ge meente Schouwen-Duiveland reed over de Zeelandbrug, uit de richting van Goes. Toen hij stopte voor een geopende brug, kon de 27-jarige bestuurder van de vrachtauto die achter hem reed, niet meer op tijd remmen. Er was alleen materiële schade. Gewonde bij aanrijding RILLAND - Een 20-jarige bromfietser uit de gemeente Reimerswaal is gistermiddag rond kwart voor drie lichtge wond geraakt bij een ongeval op de Hoofdweg in Rilland. De bromfietser reed over de Hoofdweg. Doordat hij niet zoveel mogelijk rechts hield op de weg ontstond er een aanrijding tussen hem en de hem tege moetkomende 33-jarige bestuurder van een personenauto uit Vlissingen. De bromfietser raakte gewond aan zijn hand en arm. Auto gestolen in Goes GOES - Aan De Zouterij in Goes is dinsdagavond een per sonenauto gestolen. Het gaat om een zwarte BMW X5, die enkele tienduizenden euro's waard is. door Ralph van Wolffelaar KOEWACHT - Toon Biesbroeck zucht maar eens. De projectont wikkelaar uit Hulst zag dinsdag in de voormalige vlasfabriek aan de Tragel in Koewacht een paar oude legervoertuigen maar net aan het vuur ontsnappen. Twee jongens (uit Vianen en Sluis) en een meisje (uit Terneu zen) stichtten dinsdagavond brand in de voormalige roterij. De drie, veertien en vijftien jaar oud, waren in een loods naar bo ven gekropen en hadden vlasres- ten in brand gestoken. Biesbroeck: „Daarbij is een aan tal oude legervoertuigen dat ik voor de vereniging Keep them Rolling in beheer heb, maar net aan de brand ontsnapt. Het stond behoorlijk in de fik, maar gelukkig is er alleen wat dekzeil verloren gegaan. De brandweer heeft de boel uiteindelijk ge blust. Ik had het voor de veren ging echt heel erg gevonden als die voertuigen uitgebrand wa ren geweest." De jongeren konden het vuur zelf niet gedoofd krijgen waar door de brand uit de hand liep. Tijdens de vlucht naar buiten, via het dak, viel een van hen door een gat naar de eerste ver dieping en liep hierbij schaaf wonden en kneuzingen op. De jongeren zijn voorgeleid en te rug naar huis gestuurd. Al met al ziet Biesbroeck, die wacht op een sloopvergunning voor de fabriek om er vier land huizen te kunnen bouwen, zich wederom geconfronteerd met kosten. „Een paar maanden gele- Open tuindagen OVERSLAG - In kwekerij Ferdi- nandushof aan de Rode Sluis- weg 13 in Overslag wordt zater dag en zondag een bijzondere Mid-Summer Plant Fair gehou den. Bekende plantenkwekers uit Nederland en België werken aan deze markt mee en brengen bijzondere planten mee, die te koop worden aangeboden. Wil- ko Karmelk van de kwekerij wil met de fair het tienjarigbestaan een extra feestelijk tintje geven. De Ferdinandushof is beide da gen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. den moest ik illegaal gedumpte asbestplaten voor meer dan 10.000 euro laten weghalen. En nu dit weer. Het gebouw is in principe slooprijp, maar ik moet toch weer kosten maken om de brandresten weg te laten halen. Mede daarom hoop ik dat er wat vaart achter de procedure van de sloopvergunning gezet wordt, maar ik verwacht dat dat nog wel een jaar duurt." Overigens heeft de projectont wikkelaar de beloofde geldsom voor de gouden tip die leidde naar de daders van het dumpen van de asbestplaten, eind maart van dit jaar, onlangs uitgekeerd. „Een aantal mensen heeft me ge beld en iedereen wees op dezelf de persoon. Ook een telefoontje naar de afdeling Milieu van dé gemeente Hulst leidde naar dezë persoon. Hoewel de gemeente me deze week meldde wegens ge brek aan bewijs het onderzoek vooralsnog stop te zetten, heb ik toch besloten de vijfhonderd eu ro aan de eerste persoon uit te keren die me op het spoor zet te." agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.30 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; HEIKANT - t Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HULST - Reynaertcollege aan de Gil? denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 13.00 uur: Biljarten en kaar ten; Reynaertland, 19.45 uur: Bingo; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: KBO huifkartocht; SINT - JANSTEEN - Schutterslocatie de Tragel, 19.00 uur: Pyramideschieting op de staande wip; De Warande, 13.00 uur: Biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 20.00 uur: Kaarten; VOGELWAARDE t Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; De Baeckermat, 13.30 - 17.00 uur: KBO kaarten en bingo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37