Bezwaren tegen N57 afgewezen PZC Dancetour op Grote Markt in Goes SCHERVEN BRENGEN SOMS GELUK, MAAR GOLFKARTON VAKER. Celstraffen en tbs voor moord op Blok Middelburg wil zo snel mogelijk met aanleg beginnen 'f. donderdag 14 ju I i 2005 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De nieuwe N57 is een stap dichterbij geko men. De Raad van State heeft de bezwaren van tegenstanders van de weg ongegrond ver klaard. De gemeente Middel burg en de provincie willen zo snel mogelijk beginnen met de aanleg. Teleurstellend, vindt L. Dale bout van het Platform N57, één van de tegenstanders. „Maar dit was nog maar de hal ve finale. De finale komt als de Raad van State de bezwaren te gen het Veerse gedeelte van de N57 behandelt, over een half jaar." De uitspraak van de Raad van State ging alleen over het Middelburgse gedeelte van het tracé. Rijkswaterstaat, de gemeente Middelburg en de provincie zijn verheugd over de uitspraak. „Het heeft zo lang geduurd dat we bijna niet geloofden dat het nog doorging", zegt de Mid delburgse verkeerswethouder L. Luitwieler. Als straks blijkt dat het bestem mingsplan voor het Veerse ge deelte moet worden overgedaan, kan in Middelburg alvast begon nen worden met de aanleg, vin den zowel Luitwieler als gedepu teerde H. van Waveren (ruimte lijke ordening), „Dat is dan wel een noodver band", aldus de gedeputeerde. „Maar in elk geval kunnen we dan Middelburg ontlasten." Pro jectleider H. Koevöets van Rijks waterstaat denkt daar anders over. „We gaan er nog steeds vanuit dat het één project is." De nieuwe N57 loopt van de A58 bij Nieuw- en Sint Joos- land langs de oostkant van Mid delburg richting Vrouwenpol der. Bezwaren De Raad heeft de bezwaren te gen de overschrijdingen van de Europese luchtkwaliteitsnor men niet meegenomen in haar oordeel. Het platform heeft dat bezwaar te laat naar voren ge bracht, vindt de raad. Dat ge beurde pas op de zitting. „We zullen ons huiswerk over moe ten doen", zegt Dalebout. „Die kans hebben we ook." Van Waveren zegt met spanning de volgende procedure af te wachten. „Ik neem aan dat de Raad van State dan wel inhoude lijk ingaat op de luchtkwali teit." Uit onderzoek is gebleken dat de zogenoemde etmaalnorm voor fijn stof 48 tot 53 keer per jaar zal worden overschreden, onder meer op het allerdrukste wegvlak bij Arnestein. De norm voor stikstofdioxide zou ner gens worden overschreden. De tegenstanders zijn van me ning dat het vrachtverkeer zal toenemen door de aanleg van de nieuwe weg. De Raad van State zegt in haar uitspraak niet goed te kunnen inschatten of dat zo is. Het plat form had, om dat duidelijk te maken, een eigen rapport moe ten inbrengen. De Raad van State is van oor deel dat de provincie terecht is afgegaan op het beschikbare on derzoeksmateriaal. Daaruit blijkt dat de toename van het vrachtverkeer beperkt blijft. Het argument dat de N57 in strijd is met de aanwijzing van Walcheren als nationaal land schap is door de i-aad van tafel geveegd. Omdat dat nog niet of ficieel is besloten, is het volgens de raad niet relevant. Boven dien wijst de raad erop dat bij de aanwijzing tot nationaal landschap rekening gehouden is met de inpassing van de nieuwe rijksweg. door Frank Balkenende GOES - De Dancetour op de Grote Markt in Goes wordt zon dag 31 juli een thuiswedstrijd voor DJ Perry O'Neil. Gewend de wereld rond te vliegen om in trendy discotheken zijn progres sive trance te draaien, kan de 28-jarige Oost-Souburger nu bij wijze van spreken op de fiets naar een optreden. „Leuk is dat er een hoop vrienden van me ko men, die willen me eens een keer zien. Dat marktplein intri geert me ook, meestal zijn dance- festivals op industrieterreinen, nu sta je in hartje Goes." Perry O'Neil, het klinkt Iers, maar door zijn aderen stroomt Zeeuws bloed. Zijn platenlabel Armada Music, gevestigd in Am sterdam, vond Perry (zijn echte voornaam) lekker bekken in combinatie met O'Neil. Boven dien knipoogt de artiestennaam naar een hip sportkledingmerk. Plet scheelt maar één 1. Buiten de dancescene heet Perry van achteren gewoon Van de Vree- de. Tja, internationaal kun je daar niet mee aankomen: Ven du Vriede??? AI een jaartje of tien staat Perry achter draaitafels. „Mijn oom had vroeger een piratenzender. Hij leerde me mixen, want als veertienjarige vond ik die knop jes en schuifjes machtig interes sant. Dat triggerde me om disc- jockey te worden. Ik heb veel ge draaid in The Nighttrain in Mid delburg en Cosmo in Wissingen. Voor de nieuwste dancesounds ging ik stappen in België, naar Perry O'Neil: „Wil je internationaal meetellen, dan moet je in Club Spirit in New York hebben ge draaid." foto Lex de Meester Illusion in Lier of naar 'speciale tenten' in Brussel en Lokeren." Wil je een ster worden als DJ Tiësto, dan moet je achter de computer kruipen en met samp les je eigen muziek in elkaar knutselen. Twee jaar geleden was Perry zover. „Een vriend die al bij een platenmaatschap pij zat, hielp me op weg. In mijn uppie lukte het aanvankelijk niet zo goed, er kwam niks uit. Ik heb mezelf toen opgesloten op zolder en gek genoeg rolde daar een plaat uit, die Armada Music graag uit wilde brengen. In die stal zit ook Armin van Buuren, toch een grote jongen in de DJ-wereld." Perry bezit een eigen stijl, die hij omschrijft als progressive trance. Hij kiest voor een lekke re beat, niet te hard en niet te week, waarover hij-,melodische laagjes synthesizer of piano dra peert. Het is geen ultrarelaxte lounge, maar ook geen snoeihar de techno met tweehonderd beats per minute. Zijn moeder Ineke vindt het lek kere, vrolijke muziek, zegt ze. Je kunt er gewoon bij strijken zon der met het ijzer de bocht uit te vliegen. Ineke is Perry's grootste fan, ze heeft al zijn platen. Sinds hij onder contract staat bij Armada Music, gaat het for tissimo met Perry O'Neil. Hij maakt 6 augustus zijn debuut op Dance Valley (Amster- dam-Velsen) en een dag eerder op Nature One, een Duitse mega- party op de voormalige raketba sis Pydna. Hoogtepunt tot nu toe is zijn performance in Club Spirit in New York. „Wil je in ternationaal meetellen, dan moet je daar zijn geweest. Ik draaide er als opwarmer voor Armin van Buuren. Dat beviel zo goed dat ik ben uitgenodigd er een solo-optreden te doen. Ge weldig." Appetizer Op de Grote Markt in Goes dient Perry O'Neil als appetizer voor de rest van het menu. 's Middags om één uur dient hij zijn trance op. „Het is nogal vroeg op de dag, ik zal wel zien welk sfeertje er hangt, wat het publiek bevalt en daar speel ik dan op in. Qua opbouw is het lo gisch dat ik begin. De DJ's die na mij komen, draaien steviger dan ik. Ik ben wel benieuwd hoe veel publiek er komt, vo'or Zee land is dit toch een behoorlijk grote danceparty." Dancetour Goes, zondag 31 juli van 13.00 tot 22.00 uur, locatie Grote Markt, met Perry O'Neil, Cosmic Gate, Rank-1, Bas Ram en Fausto. De Dancetour trekt door verschillende plaat sen in Nederland en de op brengst gaat naar Unicef. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middel burgse rechtbank heeft de beide Terneuzense moordenaars van Peter Blok (47, buurtschap Reu- zenhoek) veroordeeld tot respec tievelijk zeven en drie jaar cel en tbs met dwangverpleging. De rechtbank volgt daarmee de eis van officier van justitie J. Zondervan die twee weken gele den oordeelde dat de beide Ter- neuzenaars (28 en 18) een fikse tijd niet meer in de maatschap pij mogen terugkeren. „U bent een absoluut gevaar voor de maatschappijciteerde rechtbankpresident R. Lameijer gisteren tijdens het voorlezen van het vonnis enkele gedrags wetenschappers die de oudste dader hebben onderzocht. De Middelburgse rechtbank deelt het oordeel van die wetenschap pers. Ook vindt de rechtbank dat de kans op herhaling van zo'n ernstig misdrijf groot is. „U zult bij terugkeer in de maat schappij waarschijnlijk terug vallen in uw oude gewoonte", hield Lameijer hem voor. Daar mee doelde hij op het mateloos consumeren van alcohol en drugs, terwijl de man weet dat hij dan uiterst gewelddadig wordt. Vaderfiguur Dat was hij ook de vroege mor gen van de 8e december van het vorige jaar. Het tweetal was des tijds op bezoek bij hun vriend in Reuzenhoek waarbij het trio gro te hoeveelheden drank en drugs consumeerden. Tijdens dat k zoek moet er op de een of am- re manier onenigheid zijn y staan tussen de oudste Terna© naar en Blok. De inwonen* Reuzenhoek werd door hem een vreselijke manier toeJ keld en raakte daarbij dotó gewond. Vervolgens bewij de jongste TerneuzenaJ| ook nog eens met een mes en ter een zaag, terwijl de mwcg van Reuzenhoek voor 1 een vaderfiguur was. Roesmiddelen Advocaat S. Köller ste weken geleden tijdens haarp£ dooi dat de oudste dader tijds niet opzettelijk Blok handelde. Volgens haar wasfj te ver heen door het gebruikva allerlei roesmiddelenoir zet te kunnen spreken.I bank verwerpt dat argu^ Volgens de rechter wist del? neuzenaar dat hij door het h kon gaan na het gebruikvand cohol en drugs. Lameijerst „U bent zelf verantwoon voor uw daden." Gedragsj kundigen weten niet of dej® ste verdachte ooit in staats zijn zelfstandig te function® Zijn advocaat pleitte voor® zo spoedig mogelijk opnamsj een forensisch-psychiatrisefej stelling. Uit het oogpunt vanis ligheid vindt de rechtbank i geen goed idee. Lameijer stéi dat verplichte opname ins tbs-kliniek een veel beter opia sing is. Daar moet geprota worden zowel de jongste aki oudste dader weer op het ree pad te krijgen. Veere wil snel nieuwe burgemeestt Haar besluit kwam voor DOMBURG - De gemeenteraad van Veere wil dat de opvolger van burgemeester A. de Bruijn op 1 januari begint. De nieuwe burgemeester kan dan zelf in maart de gemeenteraadsverkie zing leiden. De Bruijn maakte dinsdag be kend dat ze haar functie op 1 ok tober neerlegt. Ze wil andere dingen gaan doen en meer tijd doorbrengen met haar familie en partner. raad als een volslagen ven» sing. Toch begrijpt K. Houmes (SC- die als oudste Bruijn vervangt als voorat! van de raad, haar 1 „We zullen allés op alles mok zetten om de periode zonderb gemeester zo kort mogelijk te'; ten duren. Waar de nieuwe t aan moet voldoen, kan Houe niet zeggen. Karton lijkt zo gewoon. Maar dat is het niet. Want het is het puurste natuurlijke verpak kingsmateriaal dat we kennen. Het is er in alle soorten en maten. En voor allerlei dingen en doelen. Of we nu zes glazen heel willen houden of zes vazen, er is altijd wel een kartonnen ver pakking voor te vinden. Of te maken. En dat maken, ook dat is het mooie van golfkarton, doen we van oud papier. Daarom is karton niet alleen veilig voor vazen, maar ook voor het milieu. VI»* Steeds weer plezier van karton en papier. EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON, T (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL PARTICIPANTEN: STICHTING PAPIER RECYCLING NEDERLAND, VERENIGING VAN NEDERLANDSE PAPIER- EN KARTONFABRIEKEN. VERENIGING GOLFKARTON, KONINKLIJKE KVGO, NEDERLANDS UITGEVERSVERBOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32