[npassing kassen loopt moeizaam PZC PZC Thuiswedstrijd voor DJ Perry O'Neil Stuurgroep duurzame ontwikkeling Borsele gooit het bijltje erbij neer Twister heeft toch een nieuw baasje inplant van groen bij glastuinbouw Rilland begint wellicht komende winter ,11 agenda Duo wil Zeeuws koor voor zwarte gospel oprichten donderdag 14 juli 2005 iiLAND - Het in het groen m van het kassengebied in ■Bathpolder bij Rilland is een «izaam proces. Toch heeft gaüthoven van de ZLTO goe- j[10oP dat er komende winter Lt gaat worden. sin dit jaar werd bekend dat kleine vijf ton beschik- jr komt voor de landschappe- aeinpassing van het kassenge- provincie Zeeland en het SB-fonds betalen het overgro- !([eel daarvan, maar ook de indem zelf en landbouworga- güe ZLTO doen een duit in i zakje. Inmiddels is een jenjging opgericht waarin on- r meer cle tuinders en de om wenden van het gebied zit- jghebben. „Die financiers ge- _a natuurlijk niet zomaar geld Ineen stel tuinders", verklaart Kalkhoven, die namens de LTObij het project betrokken Jrmoet een vereniging zijn e'het project gaat dragen. Ik en erg blij dat we ook een om- cnende zover hebben kunnen rijgen daarin zitting te ne- is Kalkhoven is het pro- Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- denjzaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Slationspark 28 Postbus31 «60 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Bob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl internet tvww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ject, mede door de vele betrok ken partijen, niet heel gemakke lijk te realiseren. Het gaat stap je voor stapje volgens hem. „Als de ene partij een toezegging doet, wordt daar dikwijls met een een mits aan verbonden. Zo van: maar dan moet die partij dat andere voor zijn rekening ne men. Ik begrijp dat best, maar het werkt wel vertragend." Een voorbeeld daarvan is het on derhoud dat gepleegd moet wor den als het groengebied er straks is. De betrokken partijen willen dat de gemeente Reimers- waal dat voor haar rekening neemt, maar die is daar volgens wethouder J. Bliek nog niet hele maal over uit, „Begrijp me niet verkeerd, we vinden het een heel goed plan en willen best on ze bijdrage leveren, maar we moeten wel even onderzoeken wat het ons gaat kosten. We heb ben het hier tenslotte niet over iets eenmaligs." Volgens Kalkhoven is een posi tief antwoord van Reimerswaal essentieel voor de haalbaarheid van het plan. Dat geldt ook voor de verwerfbaarheid van de beno digde gronden, die nu nog in be zit zijn van investeringsmaat schappij Fortis. Kalkhoven is daar gematigd positief over. De onderhandelingen vertonen vol gens hem de nodige progressie, maar groen licht is er nog niet. Als alles een beetje wil meezit ten, kan komende winter wor den begonnen met het aanplan ten van het groen. Kalkhoven benadrukt dat het om een grote hoeveelheid groen gaat. „Dat is een eis van de pro vincie", zegt hij. „Die wil een grote, robuuste buitenrand en geen strookje schaamgroen." In het groengebied moeten ook wat recreatieve elementen komen, zoals bankjes en infopanelen, pagina 13: licht in kassen moet 's nachts uit mKACTIVITEITEN jJRGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 1,03-16.30 uur; Roofvogelshow; Wilhel- uveld, 19.30 uur: Muziekoptredens ;Connection& Marjon van Iwaar- Hollandsche Hoeve, 00-16.30 uur: Demonstratie diverse nchten; Grote of Maria Magdalena- 19.30-20.30 uur: Beiaardconeert udTamminga; RT - Kaj Munk, 13.00 uur: os; HPELLE Complex Groenewoud, anbad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen ifiarapatiënten; RUININGEIM - Ons Dorpshuis, (0-17.00 uur: Biljartcompetitie senio- ■MELDINGE -Dorpshuis De Wemel, Muur Sociëteit en sjoelen; ERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 Biljarten. Wandeltochten oor kinderen ÜNKENSZANI) - Kinderen each in de zomervakantie ver- elen, kunnen naar cle Kamerse ooi, het bezoekerscentrum bij bar worden verschillende wan- Itochten gehouden. Voor de euters is er het stroperspad, rond de schapenwei ligt. oor oudere kinderen is er het spad: een tocht van zo'n ,5 kilometer door het heggenge- Ook is er een rugzakwan- Éngdoor de Zak van Zuid-Be- Énd. De kinderen krijgen ver- Mende opdrachten tijdens Ie tochten. Kamerse Kooi is tot ind augustus van woensdag tot a met zondag open tussen 13 bi 16 uur. Wie mee wil lopen, Eet reserveren via 113-655268. Perry O'Neil: „Wil je internationaal meetellen, dan moet je in Club Spirit in New York hebben gedraaid." door Frank Balkenende GOES - De Dancetour op de Grote Markt in Goes wordt zondag 31 juli een thuiswedstrijd voor DJ Perry O'Neil. Gewend de wereld rond te vliegen om in trendy discotheken zijn progressive trance te draaien, kan de 28-jarige Oost-Souburger nu'bij wijze van spre ken op de fiets naar een optreden. „Leuk is dat er een hoop vrienden van me komen, die willen me eens een keer zien. Dat marktplein intrigeert me ook, meestal zijn dancefestivals op industrie terreinen, nu sta je in hartje Goes." Perry O'Neil, het klinkt Iers, maar door zijn aderen stroomt Zeeuws bloed. Zijn platenlabel Armada Music, gevestigd in Amsterdam, vond Perry (zijn echte voor naam) lekker bekken in combinatie met O'Neil. Bovendien knipoogt de ar tiestennaam naar een hip sportkleding- merk. Het scheelt maar één 1. Buiten de dancescene heet Perry van achteren ge woon Van de Vreede. Tja, internatio naal kun je daar niet mee aankomen: Ven du Vriede??? Al een jaartje of tien staat Perry achter draaitafels. „Mijn oom had vroeger een piratenzender. Hij leerde me mixen, want als veertienjarige vond ik die knopjes en schuifjes machtig interes sant. Dat triggerde me om discjockey te worden. Ik heb veel gedraaid in The Nighttrain in Middelburg en Cosmo in Vlissingen. Voor de nieuwste dance- sounds ging ik stappen in België, naar Illusion in Lier of naar 'speciale tenten' in Brussel en Lokeren." Wil je een ster worden als DJ Tiësto, dan moet je achter de computer kruipen en met samples je eigen muziek in el kaar knutselen. Twee jaar geleden was Perry zover. „Een vriend die al bij een platenmaatschappij zat, hielp me op weg. In mijn uppie lukte het aanvanke lijk niet zo goed, er kwam niks uit. Ik heb mezelf toen opgesloten op zolder en gek genoeg rolde daar een plaat uit, die Armada Music graag uit wilde brengen. In die stal zit ook Armin van Buuren, toch een grote jongen in de DJ-wereld." Perry bezit een eigen stijl, die hij om schrijft als progressive trance. Plij kiest voor een lekkere beat, niet te hard en niet te week, waarover hij melodische laagjes synthesizer of piano drapeert. Het is geen ultrarelaxte lounge, maar ook geen snoeiharde techno met twee honderd beats per minute. Zijn moeder Ineke vindt het lekkere, vrolijke muziek, zegt ze. Je kunt er ge woon bij strijken zonder met het ijzer de bocht uit te vliegen. Ineke is Perry's grootste fan, ze heeft al zijn platen. Perry wil zich blijven vernieuwen. Dat is belangrijk, want voor je het weet ben je niet meer cool. Wie in muzikale condi tie blijft, kan als DJ makkelijk tot zijn 45e mee. Perry werkt nu aan vocale tracks. Een vriendin uit Engeland le vert zanglijnen en teksten. Dat gaat een voudig via int.emet. Mp3'tje met de ba- sismuziek sturen via MSN en per keren de post loopt er een zangpartij binnen. Debuut Sinds hij onder contract staat bij Arma da Music, gaat het fortissimo met Perry O'Neil. Plij maakt 6 augustus zijn de buut op Dance Valley Amsterdam-Vel- sen) en een dag eerder op Nature One, een Duitse megaparty op de voormalige raketbasis Pydna. Hoogtepunt tot nu toe is zijn performance in Club Spirit in New York. „Wil je internationaal mee tellen, dan moet je daar zijn geweest. Ik draaide er als opwarmer voor Armin van Buuren. Dat beviel zo goed dat ik ben uitgenodigd er een solo-optreden te doen. Geweldig." Mondiaal huist Perry nu in de subtop. Hij kan van zijn optredens en produc ties inmiddels leven. Het is wel vlieg- foto Lex de Meester tuig in, vliegtuig uit. De komende maand heeft hij bijvoorbeeld veertien boekingen in alle hoeken van Europa. Een doorbraak naar de toptien kan uit blijven, maar ook zomaar lukken. „Dat hangt af van allerlei factoren. Je moet op veel en de juiste plaatsen zien te draaien, al is het maar als voorprogram ma. Zo krijg je stiekem fans. Die bepa len tenslotte via een stemming op inter net de internationale ranking. De laat ste drie jaar staat Tiësto op nummer één. Gelukkig is het zo dat bijna alle DJ's muziek van elkaar promoten. Ook Tiësto draait wel eens iets van mij. Je weet dus nooit hoe ver je kunt komen." Op de Grote Markt in Goes dient Perry O'Neil als appetizer voor de rest van het menu. 's Middags om één uur dient hij zijn trance op. „Het is nogal vroeg op de dag, ik zal wel zien welk sfeertje er hangt, wat het publiek bevalt en daar speel ik dan op in. Qua opbouw is het logisch dat ik begin. De DJ's die na mij komen, draaien steviger dan ik. Ik ben wel benieuwd hoeveel publiek er komt, voor Zeeland is dit toch een be hoorlijk grote danceparty." Dancetour Goeszondag 31 juli van 13.00 tot 22.00 uur, locatie Grote Markt, met Perry O'Neil, Cosmic Gate, Rank-1, Bas Ram en Fausto. De Dan cetour trekt door verschillende plaatsen in Nederland en de. opbrengst gaat naar Unicef. Klachten over verkeer in Houtenkwartier HULST - Bewoners van de Min derbroederstraat en het Houten kwartier in Hulst blijven klagen over de verkeerssituatie in hun straat. Plet gaat voornamelijk over de vrachtwagens die door hun straat komen. Hun klachten zijn opnieuw door de gemeentelijke verkeerscom- missie besproken. Het Hulster college van burgemeester en wet houders handhaaft echter haar standpunt. Zo wordt er geen inrijverbod voor vrachtwagens in het Hou tenkwartier ingesteld. Vracht wagens mogen die route blijven gebruiken om de binnenstad te verlaten. Daarom blijft de Dubbele Poort afgesloten voor combinaties die via de poort de binnenstad uit willen. Klachten over de hoge snelheid van het verkeer en (brom)fietsers die tegen het ver keer in rijden, worden doorgege ven als aandachtspunt voor de politie. door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Ze begon enthousiast in 1994, maar gaan deweg ebde het elan weg en nu is ze ter ziele. De stuurgroep Duurzame Ontwikkeling Borse le heeft zichzelf opgeheven. „We missen bij de gemeente de ambi tie en politieke wil om werkelijk iets aan duurzame ontwikkeling te doen", zegt voormalig stuur groeplid Ad Phernambucq. Tien jaar terug was duurzame ontwikkeling het toverwoord. Medio jaren negentig probeerde de rijksoverheid gemeenten te bewegen om op allerlei terrei nen energie te besparen, water te hergebruiken en .duurzame, niet-milieubelastende materia len te gebruiken bij onder meer woningbouw. Het plaatselijke streven werd vervat in de Loka le Agenda 21. In Borsele werd een stuurgroep duurzame ont wikkeling in het leven geroepen, als sparringpartner van de ge meente. Het was een club met kennis, dankzij de inbreng van onder an deren Phernambucq (beleidsme dewerker bij Centrum voor in ternationale samenwerking en ontwikkelingsvraagstukken COS Zeeland en betrokken bij het Zeeuws Platform voor Duur zame Ontwikkeling) en Tjeu van Mierlo (directeur Zeeuwse Mi lieu Federatie). „Borsele was een proefgebied voor lokale duurzame ontwikke ling. In het begin hebben we ook concrete acties opgezet, zoals een fietstocht en het aanbieden van regentonnen. Daarnaast pro beerden we het beleid te beïn vloeden door gevraagd en onge vraagd advies te geven." Van het laatste kwam steeds minder terecht, zegt Phernambucq. Vol gens hem heeft dat te maken met de geringe ambities van de gemeente. „Bij de opzet van de wijk Over de Dijk in Heinkens- zancl zijn lopende het proces veel duurzame elementen ge sneuveld. De gemeente hanteer de de kaasschaaf. Argumenten dat de woningen te duur zouden worden en moeilijk verkoop baar zouden zijn, vond ik onzin. De gemeente Goes heeft met Ou verture bewezen dat je wel een duurzame wijk kimt ontwikke len. Het is een kwestie van poli tieke wil en die mist Borsele. Neem nou het Borselse milieube leidsplan. Daarin staan bijna uitsluitend verplichte taken. Zo word je natuurlijk geen voorhoe despeler." Dood spoor De stuurgroep, die met tien le den begon, kon steeds moeilij ker leden vinden, temeer ómdat meningen over de precieze koers uiteenliepen. De helft hamerde op activiteiten, de andere helft had vooral oog voor het lokale beleid. Uiteindelijk bleven vier leden over. Phernambucq er- Motorrijder in de sloot NISSE - Op de Zwaakweg in Nisse is gisteravond rond kwart over zeven een 29-jarige motorrijder uit Heinkens- zandvond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval. De man reed over de Zwaakweg komende uit de richting van de Koedijk. In een lange bocht naar links reed hij recht door en schoof via de berm de rechts naast de weg gele gen sloot in. De man kon, met behulp van een vriend, zelf uit de sloot komen. Plij is met rugklachten per ambulance overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Meer parkeerborden in Veere VEERE - Op de Kaai in Veere worden extra borden ge plaatst om aan te geven waar automobilisten wel en niet mogen parkeren. Dat heeft wethouder M. te Roller van verkeer gisteren laten weten. Ze reageert daarmee op de klacht van ondernemers in het stadje dat de situatie nu onduidelijk is. Vooral toeristen zouden niet op de hoogte zijn van de regels. Op de Kaai mag alleen met een vergun ning worden geparkeerd. Vrouw (85) in Oostburg bestolen OOSTBURG - Een 85-jarige vrouw uit Oostburg is gister middag tussen één en twee uur op de route Markt, Albert Heijn in Oostburg door een zakkenroller bestolen van haar portemonnee. De portemonnee, met daarin pasjes en enkele tientallen euro's, is uit haar boodschappenwagen- tje (boodschappentas op wielen) weggenomen. Met de bankpas die in de portemonnee zat, zijn kort na de dief stal honderden euro's gepind. Bob-team wijst op gevaren alcohol SLUIS - Het Bobteam van verkeersorganisatie 3VO be gint deze week op diverse locaties in West-Zeeuws-Vlaan deren zijn jaarlijkse zomertoer. Tot eind augustus worden toeristen en bewoners gewezen op de gevaren van rijden onder invloed. De 3VO-vrijwilligers bezoeken campings en festiviteiten (zoals de Visserijfeesten in Breskens en avondmarkten in Sluis) om duidelijk te maken dat alco hol en verkeer geen goede combinatie is. Voor het eerst posteert het Bob (Bewust Onbeschonken Bestuur der)-team zich ook bij in- en uitgangen van parkeerplaat sen langs de kust en in het koopstadje Sluis. Feestgan gers, strandgasten en toeristen die goed gedrag laten zien, worden beloond met een strandtas of een sleutelhanger. De zomertoer is ondei'deel van het project Duurzaam Vei lig Verkeer West-Zeeuws-Vlaancleren, dat als doel heeft het aantal verkeersslachtoffers in de gemeente Sluis te verlagen. Bewoners Rozenoord naar huis SLUIS - De bewoners van zeven aanleunwoningen bij het Sluise woonzorgcentrum Rozenoord keren morgen terug naar hun woningen. Begin vorige week zorgde hevige re genval ervoor dat hun woningen 's nachts onderstroom den met rioolwater. Dat zorgde voor een ondraaglijke rioollucht, kletsnatte muren en doorweekte meubels. Op last van de GGD, een arts en burgemeester Jaap Sala wer den de bewoners geëvacueerd. Het viersterrenhotel De Dikke van Dale in de Sint Annastraat in Sluis biedt hen onderdak totdat hun woningen zijn hersteld. door Frank Balkenende GOES - Heieen Bout uit Tho- len-stad en Connie Musters uit Bergen op Zoom hebben een wit te vlek in Zeeland ontdekt. Er is nog geen african-american gospelkoor. Het duo wil daar snel verandering in brengen. Bout is dirigent van een gospel koor en een popkoor in Bergen op Zoom. Musters zit in het be stuur van de Bergse Operette Vereniging, waarvan Bout repe titor is. De twee kunnen er nog gemakkelijk een koor bij heb ben, want zingen is hun lust en hun leven. „African-american gospel, zoals je die hoort in methodistenker- ken in de Verenigde Staten, heb je niet in Zeeland. Wij willen daar graag, met Goes als repeti tieplaats, een koor voor opzet ten." Het duo wil op 10 november de eerste repetitie houden in de zaal van café Mid-City aan de Grote Markt in Goes. Ze zoeken daarvoor zo'n veertig leden. Er is geen leeftijdsgrens, iedereen kan zich aanmelden. Wel neemt dirigent Bout een stemtest af om te bepalen of iemand alt, so praan, tenor of bas is. Uiteraard selecteert het duo naar stemsoor ten, want een koor met alleen so pranen werkt niet. Bout en Musters zijn tegelijker tijd op zoek naaf muzikanten: voor een band die het repetoire van swingende soul en zwarte gospel moet. begeleiden. Toga's Muziek heeft het duo inmiddels uit Amerika laten overkomen. Het koor zingt straks dus niet al leen klassieke gospels, maar ook modern materiaal. Bout: „,Het is popmuziek met het woord van God." Bout wijst erop dat koorleden enige affiniteit moe-; ten hebben met het christelijk geloof om de gospels optimaal, te kunnen voordragen. Het is ook de bedoeling dat de leden op het podium toga's dragen, zo als gebruikelijk is in Amerikaan se kerken. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Bout en Musters: 0166-604545 en 0164-250838. kent dat de stuurgroep op een dood spoor zat. Wethouder A. van Opdorp (WD, milieu) vindt de kritiek onterecht. „Borsele was al in een vroeg stadium bezig met duurzame ontwikkeling. Boven dien waren in Over de Dijk de schoon- en vuilwaterleidingen verkeerd aangelegd, zodat de mi lieusparende waterhuishouding niet werkte. De nieuwe wijk in Lewedorp wordt wel een voor beeld van duurzaam bouwen. We proberen ook voortdurend bouwbedrijven bewust te ma ken van milieubesparende moge lijkheden. Daarnaast komt er na de verkiezingen een beleidsplan van het college, waarin duurza me ontwikkeling ongetwijfeld aandacht krijgt." Phernambucq en Van Mierlo blijven overigens op persoonlij ke titel beschikbaar als adviseur van de gemeente. Wethouder Van Opdorp is daar blij mee. door Rob Paardekam GOES - Na ruim vier maan den intensief zoeken heeft Twister, de hond die in maart met succes de zwanen van vliegveld Midden-Zeeland verjaagde, eindelijk een nieuw baasje gevonden. De rottweiler kwam destijds in actie, nadat de dierenbe scherming met succes had ge protesteerd tegen het afschie ten van de vogels. De hond bleek een fantastische zwa- nenverjager, maar als het om het vinden van goede baasjes gaat, is ze wat minder succes vol. Niet in de laatste plaats vanwege haar wat onstuimige karakter. Om Twister te bedanken voor haar goede werk op Mid den-Zeeland heeft de dieren bescherming een actie op touw gezet om de hond aan een nieuw baasje te helpen. Na een publicatie in het tijd schrift Dier regende het tele foontjes. Dertig dierenliefheb bers uit heel het land wilden Twister wel adopteren. Toch is de rottweiler uiteindelijk in Zeeland gebleven. Zowel de dierenbescherming als het asiel wil uit privacy-overwe- ging niet zeggen waar ze pre cies terecht is gekomen. Niet ver van het vliegveld van daan, in elk geval. „Ze zit in een gezin met drie andere hondjes en past zich prima aan", vertelt Wil van Reine van het. dierenasiel waar Twister ongeveer een jaar verbleef. „Ik ben er ont zettend blij mee, want ze heeft een goed plekje ver diend." Als de knobbelzwanen zich opnieuw laten zien op het vliegveld, zal de dierenbe scherming een andere hond kiezen en geen beroep meer doen op Twister. Die mag, on danks haar jonge leeftijd van ruim twee jaar, met pensioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27