Lété verkeert in zwaar weer PZC Veere wil nieuwe burgemeester 1 januari aan het werk hebben KODAK DX7590 Antwerpse Ring tien dagen eerder klaar AZZ verkoopt pand in Middelburg Man raakt gewond bij aanrijding Snel besluit over potpolders geëist CTTGtl Sociale werkvoorzieningeif hebben concurrentie van lagelonenlanden WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE en/of AE donderdag 14 ju I i 2005 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Walcherse sociale werkvoorziening Lété zoekt naar mogelijkheden om het terugkerende financiële te kort op te heffen. De bedrijfsvoe ring moet daarvoor gemoderni seerd worden. „Er zal onder zocht worden welke onderdelen van Lété niet meer rendabel zijn", zegt E. Walrave-Troost, wethouder van Vlissingen en voorzitter van het dagelijks be stuur van Lété. De werkvoorzieningen zitten middenin een moderniserings proces, dat hen is opgelegd door het Rijk. „Dat is geen eenvoudig proces. Veel gemeenten zoeken naar mogelijkheden om onder de financiële druk uit te ko men", beaamt Walrave-Troost. Uitstromen Van een werkvoorziening die als een bedrijf zelf inkomsten kon genereren, verandert de organi satie in een voorziening die me dewerkers zo snel mogelijk laat uitstromen naar het reguliere be drijfsleven. „Het Rijk vindt wel dat werkvoorzieningen een be schutte werkplek moeten blij ven voor de kwetsbaren in de sa- agenda STREEKACTIVITEITEN se; GRIJPSKERKE - Vereniginsgebouw aan de Kerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be wegen voor 55+; MIDDELBURG - Gasthuiskerk, 19.30 uur: zangavond; Wandelkerk, 13.30 uur: Middelburgs kerkenpad, wandeling olv een gids langs diverse kerken; Kerken onder de Lange Jan, 15.00 - 15.30 uur: Miniconcert; Molen De Hoop, 18.30 - 19.15 uur: Gratis muzieklessen voor kin deren; Oostkerk, 12.30 - 13.00 uur: pau zeconcert; OOST-SOUBURG - Palazzolihuis Oran jeplein 41, 10.00 - 12.00 uur: creatieve activiteiten; Palazzolihuis Oranjeplein 41, 14.00 - 15.30 uur: ontmoetingsmid dag voor nabestaanden van kankerpa tiënten; VLISSINGEN Petruskerk, 9.30 uur: 55+ yoga. menleving. Maar ook wil het dat een deel doorstroomt naar een reguliere baan", merkt Walra ve-Troost op. „Recent werd be kend dat de staatssecretaris werkgevers tegemoet komt om medewerkers van de werkvoor ziening aan te nemen. Daarvoor heeft het Rijk maatregelen in voorbereiding." Steun Het Rijk subsidieert de werk voorzieningen. Lété krijgt daar naast financiële steun van de drie Walcherse gemeenten. Mid delburg en Vlissingen geven bei de een bijdrage van ruim 1,3 mil joen euro. Veere draagt onge veer eenvijfde deel daarvan bij. „Die steun blijkt niet meer ge noeg te zijn om de kosten te dek ken." Voor werkvoorzieningen is het al enige tijd niet meer eenvou dig om opdrachten te krijgen. De concurrentie met lagelonen landen is groot. „Bedrijven zijn goedkoper uit als ze (serie-)pro- ducten laten maken in China, Polen, Roemenië. Lété zal op een andere manier moeten gaan werken." Lokale overheden kunnen een oplossing bieden door banen aan te beiden aan de sociale werkvoorzieningen. „Gemeen ten hebben een zorgplicht. Wij moeten aan het bedrijfsleven het goede voorbeeld geven", merkt Walrave-Troost op. Politie betrapt hardrijder ARNEMUIDEN - De politie heeft gisteravond even na zes sen aan de Muidenweg in Arne- muiden het rijbewijs van een 46-jarige automobilist uit Arne- muiden ingevorderd. De man reed met een snelheid van 135 kilometer per uur (na correctie) over de Muidenweg in zijn woonplaats. De wettelijk toegestane maxi mumsnelheid op die weg be draagt tachtig kilometer per Een dagelijks terugkerend beeld: lange files aan de zuidzijde van de Liefkenshoektunnel. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman ANTWERPEN - De omvangrij ke reconstructie van de Ant werpse Ring is tien dagen eer der klaar dan aanvankelijk was verwacht. Op 3 september is de Ring weer beschikbaar voor alle verkeer. Donderdag 28 juli zijn ook de werkzaamheden in de Kennedy- tunnel achter de rug. Dat deelde Vlaams minister van Openbare Werken K. Peeters gisteren mee. Daarmee verloopt de tweede fa se van de werken net zo voor spoedig als de eerste fase, vorig jaar. Peeters kondigde aan dat op 3 september wordt overge schakeld naar de normale capa citeit op de Ring; vanaf die dag gaan ook de op- en afritten weer gefaseerd open. Dat de werken in de Kennedytunnel. al op 28 juli kunnen worden afgerond, is een meevaller; de openstelling valt vlak voor het drukke vakan tieweekend van 30 en 31 juli. Tijdens de bouwvak werken de aannemers door met een volledi ge bezetting. Ze brengen in to taal 100 hectare nieuw wegdek over een lengte vanl4,2 km aan, inclusief 30 kilometer op- en af ritten en 170 kilometer riole ring. Alternatief Net als vorig jaar verwerkt de Liefkenshoektunnel als alterna tief voor het vrachtverkeer dat in de maand juli geen gebruik mag maken van de Kennedytun nel een record-aantal voertui gen. In april, mei en juni, de eerste drie maanden van de werken, re den al 2.216.118 voertuigen door de tunnel. Dat is 648.171 voertuigen of 41 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen de reconstructie nog nauwelijks was begonnen. Van die ruim 2,2 miljoen voertuigen was zeker 35 procent vrachtver keer. Vorig jaar juli, toen de Kennedytunnel ook taboe was voor het vrachtverkeer en voer tuigen breder dan twee meter, reden precies 1.036.427 wagens door de Scheldetunnel. Dat was toen 2,5 keer zoveel als in een normale julimaand. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Jeugdzorgver lener AZZ verkoopt het gebouw Veersesingel in Middelburg aan Emergis, de instelling voor gees telijke gezondheidszorg. Voor de veertig jongeren die er wo nen, zoekt AZZ nieuwe wonin gen verspreid over Zeeland. De locatie Veersesingel is bijna hon derd jaar plek voor kinderzorg geweest. Emergis wil de panden aan de Prins Bernhardstraat betrekken in het huisvestingsplan voor de lange termijn. Wat de instelling op de locatie wil doen, is nog niet bekend. Het College Bouw Zorgvoorzie ningen moet nog toestemming geven voor de verkoop, omdat Veersesingel met publiek zorg- geld is gebouwd. Veersesingel telt vijf huizen, waarin acht groepen jongeren met een licht verstandelijke han dicap wonen en behandeld wor den. De jongeren zijn tussen de tien en achttien jaar. Kleinere groepen AZZ wil de jongeren, die uit heel Zeeland komen, dichter bij hun thuissituatie huisvesten in kleinere groepen. Omstreeks de jaarwisseling moet duidelijk worden waar zij naartoe verwacht woordvoerder AZZ B. Cleutjens. Het kantoorpersoneel van i? aan de Veersesingel verb rond die tijd naar het fa kantoor dat AZZ op ParkVe zigt in Middelburg in aanboj heeft. Dat pand kan planning in januari worden. De AZZ-zorg voor licht vas, delijk gehandicapte jon® concentreerde zich tot nu te Walcheren. Daar moet de q slag naar kleinschaliger wj vormen een einde aan mah Ook de 24 nieuwe plaatsen, het Zorgkantoor AZZ kort» den toekende, worden veisg over Zeeland ingevuld, i heeft AZZ in totaal 105 sen voor deze jongeren. Dejj kan de wachtlijst voor 5 plaatsen iets doen slinken, 5 wacht Cleutjens, De locatie Veersesingel, teg woordig gelegen aan de ft Bernhardstraat en Prinses Mi mastraat, is bijna honderdji in gebruik als opvangplek 15 kinderen. Vereeniging Kind zorg opende er in 1907 eat huis in Villa Zomerlust. Der maakte in 1963 plaats voori vilj oenen, die op hun beu.1 2002 zijn vervangen door; huizen en kantoorruimte SEROOSKERKE - Een 86-jari- ge fietser uit de gemeente Veere is gistermiddeg lichtgewond ge raakt bij een aanrijding op de kruising van de N57 en de Ga- pingsedreef in het Walcherse Serooskerke. Het ongeval vond rond kwart over vijf plaats. De 86-jarige fietser reed over de Kadetweg en verleende op de kruising geen voorrang aan de voor hem van links komende 68-jarige Middelburgse bestuurster van een personenauto. De vrouw kon uitwijken maar schampte de fietser nog net waardoor ten val kwam. Hij werd met een lichte vem ding aan zijn hoofd per ad lance overgebracht naar heil kenhuis. Up 50 treedt op VLISSINGEN - Toneelgtt Up 50 treedt morgen op in li singen. De groep speelt in de Cara De Ruyter aan de Van Hogi dorpweg in Vlissingen. Dew stelling begint om 14.00 uur. door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeenteraad van Veere wil dat de opvolger van burgemeester A. de Bruijn op 1 januari begint. De nieuwe burgemeester kan dan zelf in maart de gemeenteraadsverkie zing leiden. De Bruijn maakte dinsdag be kend dat ze haar functie op 1 ok tober neerlegt. Ze is dan twaalf jaar burgemeester geweest op Walcheren. De Bruijn wil ande re dingen gaan doen en meer tijd doorbrengen met haar fami lie en partner. Haar besluit kwam voor de raad als een vol slagen verrassing. Toch begrijpt K Houmes (SGP) die als oudste raadslid De Bruijn vervangt als voorzitter van de raad, haar be slissing. „Zij doet haar werk met hart en ziel, vierentwintig uur per dag. Dat is een enorme belasting, zeker als ze meer tijd wil doorbrengen met haar part ner en familie. Het is dan het één of het ander." Volgens Houmes moet het presi dium volgende week bijeenko men om de te nemen stappen voor te bereiden. „We moeten een profielschets opstellen voor de nieuwe burge meester en er moet een extra raadsvergadering worden inge last. Eigenlijk valt het vertrek niet in een gunstige periode. De zomerperiode begint net en na de vakantie is het altijd extra druk. Bovendien krijgen we hangt af van de commissaris van de koningin. Ik verwacht niet dat we een interim-burge meester moeten inschakelen. Lo co-burgemeester Van Tatenhove kan waarschijnlijk haar burge- meesterstaken tijdelijk overne men en ik neem het voorzitter schap van de'raad voor mijn re- kening." Vijf poten Burgemeester Iruijn van Veere vertrekt per 1 oktober. foto Mechteld Jansen daarna te maken met de begro ting en met verkiezingen. We zullen alles op alles moeten zet ten om de periode zonder burge meester zo kort mogelijk te la ten duren. Hoe lang dat duurt, Waar de nieuwe burgemeester aan moet voldoen, kunnen Hou mes, D. Holtkamp (PvdA/ GroenLinks) en P. Overmeen (WD) nog niet direct zeggen. „Meestal blijkt uit zo'n profiel schets dat er een schaap met vijf poten wordt gezocht", zegt Holt kamp. „De Bruijn is iemand die heel dicht bij de bevolking staat. Dat vind ik een belangrij ke eigenschap. Ook zorgde ze al tijd voor een goede verhouding tussen de raad en het college. Het is best jammer dat ze ver trekt." Overmeen kijkt eveneens tevre den terug op de manier waarop De Bruijn haar taken vervulde. „Ze was goed benaderbaar. De binding naar de inwoners toe was haar sterkste kant." Hou mes doet daar een schepje bo venop. „Ze was een echte ambassadri ce. Ze kon Veere goed promo ten. Daarnaast heeft ze veel werk verzet voor de gemeente." De gemeentelijke herindeling was daarvan volgens hem het hoogtepunt. door Wout Bareman KRUIBEKE - De Bond Beter Leefmilieu Vlaanderen en de Vlaamse Boerenbond eisen dat de Vlaamse regering nog vóór het zomerreces een besluit neemt over de ligging van alle overstromings- en natuurgebie den langs de Schelde. Vorig jaar werd dat besluit toege zegd, maar die belofte is tot nu toe niet ingelost. De milieubeweging en de agra riërs vrezen dat de regering de plannen onder druk van de lo kale burgemeesters in het stro- mingsgebied van de Schelde én de bijrivieren uitholt. Het Sig maplan, de tegenhanger van het Nederlandse Deltaplan, werd de afgelopen jaren spe ciaal geactualiseerd met het oog op de aanleg van in totaal 58 overstromingsgebieden (pot polders) en natuurgebieden. De polders moeten het over stromingsgevaar langs de Schelde en de zijrivieren beper ken. De aanleg van de natuur gebieden in het kader van het Sigmaplan past in de afgespro ken compensaties voor de Scheldeverdieping. Het project maakt ook deel uit van de Ont- wikkelingsschets 2010 voor de Schelde. Veiligheid Beter Leefmilieu en de Boeren bond richten hun pijlen met na me op Vlaams minister K. Pee ters van Milieu. Die zou de vei ligheid rond de zijrivieren uit het oog verliezen. Peeters zou met zijn terughoudende beleid ook de afspraken met Neder land schenden. Voormalig mi nister Vera Dua (Groen) deelt de bezorgdheid van de milieu beweging en de boeren. „Het basisidee is dat dat we ruimte moeten durven te geven aan water. Er zijn overstromingsge bieden nodig. Maar de minis ter wil het Sigmaplan met de overstromingsgebieden kenne lijk maar heel beperkt aanpak ken." Peeters op zijn beurt belooft dat het geactualiseerde Sigma plan 'heel binnenkort' bij de re gering op tafel ligt. De minister ontkent dat hij het op een akkoordje heeft gegooid met de burgemeesters in het stroomgebied van de Schelde, die faliekant tegen aanleg van de potpolders zijn. Digitale fotocamera met 5.0 Megapixels Professioneel Schneider-Kreuznach zoomlens, ingebouwde flitser, 32Mb intern geheugen, High speed autofocus, 16 programma's, handmatig instelbaar, High Res. LC-Display, continue opname 3 bid/sec en exposure bracketing. Camera gebruikt SD/MMC- geheugenkaart en is inclusief software. FOTOVIDEO Breda Ridderstraat, Lange Brugstraat Middelburg Lange Geere Roosendaal Dr. Brabersstraat Oosterhout Arendstraat Steenbergen Kaaistraat Rijen Wilhelminaplein Uw digitale foto's ook afdrukken via www.verschurenfotovideo.nl HUI 499,- I0°R Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wii dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverte Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uiteen boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingsei) zijn er niet. Leren defibrilleren met de AED Reanimeren in combinatie met de AED maakt de overlevingskans van een slachtoffer groter. De AED 0! shockbox is een belangrijk apparaat dat de hartader» treert, gesproken opdrachten geeft en op een veilige en betrouwbare manier een stroomstoot kan geven. Ieders in het bezit van een geldig reanimatiediploma, kan Ier» defibrilleren in een cursus van circa 3 uur. Reanimatie en AED zijn voor iedereen belangrijk, maf vooral voor familieleden van hartpatiënten, brandweer,? tie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen va' openbaar vervoer etc. Meer weten? Voor Middelburg neem contact op met Reanimatie Middelburg, Contactpersoon mw. J.M.M. Kools-Dekker, telefoon 0118-62 60 20, e-mail: kools@zeelandnel.nl Voor Vlissingen neem contact op met het Rode Kruis, afdeling Vlissingen. Telefoon 0118 46 66 68, e-mail rkvliss@zeelandnet.nl Voor Noord- en Zuid Beveland neem contact op mt Vrienden van de Hartstichting, afdeling Kapelle. Contactpersoon mw. A. Francke, telefoon 0113 34 2243 e-mail mfrancke26@zeelandnet.nl Voor andere plaatsen neem contact op met het Bureau Reanimatie van de Nederlandse Hartstichting, telefoon 0900 0400 020 (lokaal tarief), reanimatie@hartstichting.nl NederlandseM/Hartstichting vrienden van de hartstichting j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 12