maakt plan Scheldeterrein PZC Thuiswedstrijd voor DJ Perry O'Neil Celstraffen en tbs voor moord op Blok Eis tweeënhalf jaar cel voor drugshandel Twister heeft toch een nieuw baasje Nieuw- en Sint Joosland kan weer boodschappen doen Gemeente Vlissingen wil meer woningen aan het water donderdag 14 juli 2005 wil jjNadiaBerkelder i EMST JOOSLAND - Be- „Ban Nieuw- cn SintJoos- J kunnen binnenkort weer Jiclnpp™ in hun ei" dorp. Bakkerij Steketee (inl ff een winkel. de supermarkt vijf jaar ge- leden dicht ging, zijn er geen winkels meer in het dorp. Bewo ners zijn voor de dagelijkse boodschappen aangewezen op winkels in Middelburg en Arne- muiden. Dat gaat na de zomervakantie veranderen. Bakkerij Steketee, die al vestigingen heeft in Oost-Souburg en Middelburg, wil eind augustus of begin sep tember de deuren van de nieuwe winkel openen. De bakkerij komt in het pand van Café de Nieuwe Hoop ip de Veerstraat. „We hebben de zaak tijdelijk ge huurd", zegt eigenaar Maarten Steketee. „Als het niet lukt, stoppen we. Of er genoeg klandi zie is, weten we niet. We willen het gewoon proberen." Steketee wil naast brood en ban ket ook andere dingen verko pen. „De dagelijkse levensbe hoeften zoals koffie of een pak melk. Ik denk dat de mensen op Nieuwland daar wel blij mee zijn. Want nu is er natuurlijk he lemaal niets in het dorp." Het brood wordt gebakken in de ves tiging in Oost-Souburg. Begin dit jaar heeft de firma daar geïn vesteerd in nieuwe apparatuur. Het is de bedoeling dat zoon Korné de zaak over een aantal jaar overneemt. „We willen lang zaam uitbreiden", aldus Maar ten. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 *330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 B-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) I CENTRALE REDACTIE 11| Stationspark 28 Postbus 31 MBO AA GOES Tel: (0113)315500 Eax: (0113)315669 B-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl B-mail: web@pzc.nl USSINGEN - Het Vlissingse jllcgcvan burgemeester en wet- oiers gunt het stedenbouw kundige bureau VIIP de op- racM voor de ontwikkeling het voormalige Scheldeter- pe manier waarop het Rot- erdamse bureau de verbinding Hikt tussen het ruim dertig Klare grote industriële gebied iide huidige binnenstad sprak eselcctieeonunissie aan. Srzijn uiteraard meer pluspun- 2 te noemen waarom we voor 1 bureau hebben gekozen", «t wethouder L. Poppe-de iof 'van de gemeente Vlissin- j, die toevoegt dat veel Vlis- icgers hebben gereageerd op de annen. „De meesten waren lo- jd over VHP." iet die keuze zijn de twee jtst overgebleven concurren- i), Palmboom Van den Bout KCAP, afgevallen. VHP aaktnu een masterplan, dat in ifcmber met de Vlissingse be lang wordt besproken. De ge rente streeft ernaar om in met de bouw van de eerste k van het Scheldeterrein te eginnen. {P heeft van het college enke opdrachten meegekregen or nader onderzoek. De Ko- i, die momenteel in het e van de Nieuwe Vlis- igseweg ligt, zou een stukje kunnen worden, waar- j weg niet meer direct et water loopt. Door die «reep kan de mogelijkheid om inmgen aan het water te bou rn beter worden benut. De ge rente staat voor de opdracht lin elk geval 1500 woningen bouwen. „Aansluitend aan iandeltochten oor kinderen ÜNKENSZAND - Kinderen ie zich in de zomervakantie ver- len, kunnen naar de Kamerse ooi, het bezoekerscentrum bij jSehaapskooi. sarworden verschillende wan- illochten gehouden. Voor de outers is er het stroperspad, il rond de schapenwei ligt. oor oudere kinderen is er het roverspad: een tocht van zo'n kilometer door het heggenge- ied Ook is er een rugzakwan- ïngdoor de Zak van Zuid-Be iand. Kamerse Kooi, het be- lekerscentrum van cle Stich- Zeeuwse Schaapskudde, is )t eind augustus van woensdag ol en met zondag open tussen •100 en 16.00 uur. Wie mee wil ipen, moet reserveren via 113-655268. dat onderzoek kan er ook naai de definitieve plaats voor de brug over het Dok worden geke ken", merkt wethouder T. Verha- ge-van der Ent op. De komende maanden wordt be keken of de ideeën van VHP fi nancieel haalbaar én uitvoer baar zijn. „Daar hoort ook de verantwoording bij om enkele loodsen en gebouwen een nieu we bestemming te geven", zegt Poppe-de Looff VHP heeft in zijn eerste verken ning voorgesteld om van de Tim merfabriek een hotel te maken en om de machinefabriek om te vormen tot congrescentrum. In de oude vliegtuighal zouden klei ne bedrijven een kans moeten krijgen. De fase van het beden ken van 'eventueel wilde ideeën is voorbij'. Onder die categorie kan het uitrusteiland geschaard worden, dat VHP in het water bij de Timmerfabriek wil laten verrijzen. „We zullen spoedig weten of het eilandje ook echt te realiseren is. VHP heeft als werktitel 'Dok park' gebruikt. Het bureau wil de poort openen bij het bestaan de winkelcentrum Scheldeplein en de Kop van de Dokhaven om één nieuw geheel van de binnen stad te maken. Stratenpatroon Volgens VHP leent het gebied tussen de Koningsweg en de Paul Krugerstraat er zich voor om het stratenpatroon van wel eer terug te brengen. In het ver lengde van de Verkuijl Quakke- laarstraat kan een gracht aange legd worden en de Singel wordt doorgetrokken met huizen in een boomrijke straat. Poppe-de Looff deelt mee dat een deel van de Timmerfabriek tijdelijk in gebruik genomen wox-dt door medewerkers van VHP en cle gemeente Vlissingen. „Het masterplan wordt uitge werkt op locatie." Perry O'Neil: „Wil je internationaal meetellen, dan moet je in Club Spirit in New York hebben gedraaid." door Frank Balkenende GOES - De Dancetour op de Grote Markt in Goes wordt zondag 31 juli een thuiswedstrijd voor DJ Perry O'Neil. Gewend de wereld rond te vliegen om in trendy discotheken zijn progressive trance te draaien, kan de 28-jarige Oost-Souburger nu bij wijze van spre ken op de fiets naar een optreden. „Leuk is dat er een hoop vrienden van me komen, die willen me eens een keer zien. Dat marktplein intrigeert me ook, meestal zijn dancefestivals op industrie terreinen, nu sta je in hartje Goes." Perry O'Neil, het klinkt Iers, maar door zijn aderen stroomt Zeeuws bloed. Zijn platenlabel Armada Music, gevestigd in Amsterdam, vond Perry (zijn echte voor naam) lekker bekken in combinatie met O'Neil. Bovendien knipoogt cle ar tiestennaam naar een hip sportkleding- merk. Het scheelt maar één 1. Buiten de dancescene heet Perry van achteren ge woon Van de Vreede. Tja, internatio naal kun je daar niet mee aankomen: Ven du Vriede??? Al een jaartje of tien staat Perry achter draaitafels. „Mijn oom had vroeger een piratenzender. Hij leerde me mixen, want als veertienjarige vond ik die knopjes en schuifjes machtig interes sant. Dat triggerde me om discjockey te worden. Ik heb veel gedraaid in The Nighttrain in Middelburg en Cosmo in Vlissingen. Voor de nieuwste dance- sounds ging ik stappen in België, naar Illusion in Lier of naar 'speciale tenten' in Brussel en Lokeren." Wil je een ster worden als DJ Tiësto, dan moet je achter de computer kruipen en met samples je eigen muziek in el kaar knutselen. Twee jaar geleden was Perry zover. „Een vriend clie al bij een platenmaatschappij zat, hielp me op weg. In mijn uppie lukte het aanvanke lijk niet zo goed, er kwam niks uit. Ik heb mezelf toen opgesloten op zolder en gek genoeg rolde daar een plaat uit, die Armada Music graag uit wilde brengen. In die stal zit ook Armin van Buuren, toch een grote jongen in de DJ-wereld." Perry bezit een eigen stijl, die hij om schrijft als progressive trance. I-Iij kiest voor een lekkere beat, niet te hard en niet te week, waarover hij melodische laagjes synthesizer of piano drapeert. Het is geen ultrarelaxte lounge, maar ook geen snoeiharde techno met twee honderd beats per minute. Zijn moeder Ineke vindt het lekkere, vrolijke muziek, zegt ze. Je kunt er ge woon bij strijken zonder met het ijzel de bocht uit te vliegen. Ineke is Perry's grootste fan, ze heeft al zijn platen. Perry wil zich blijven vernieuwen. Dat is belangrijk, want voor je het weet ben je niet meer cool. Wie in muzikale condi tie blijft, kan als DJ makkelijk tot zijn 45e mee. Perry werkt nu aan vocale tracks. Een vriendin uit Engeland le vert zanglijnen en teksten. Dat gaat een voudig via internet. Mp3'tje met de ba- sismuziek sturen via MSN en per keren de post loopt er een zangpartij binnen. Debuut Sinds hij onder contract staat bij Arma da Music, gaat het fortissimo met Perry O'Neil. Plij maakt 6 augustus zijn de buut op Dance Valley (Amsterdam-Vel- sen) en een dag eerder op Nature One, een Duitse megaparty op de voormalige raketbasis Pydna. Hoogtepunt tot nu toe is zijn performance in Club Spirit in New York. „Wil je internationaal mee tellen, dan moet je daar zijn geweest. Ik draaide er als opwarmer voor Armin van Buuren. Dat beviel zo goed dat ik ben uitgenodigd er een solo-optreden te doen. Geweldig." Mondiaal huist Perry nu in de subtop. Hij kan van zijn optredens en produc ties inmiddels leven. Het is wel vlieg- foto Lex de Meester tuig in, vliegtuig uit. De komende maand heeft hij bijvoorbeeld veertien boekingen in alle hoeken van Europa. Een doorbraak naar de toptien kan uit blijven, maar ook zomaar lukken. „Dat hangt af van allerlei factoren. Je moet op veel en de juiste plaatsen zien te draaien, al is het maar als voorprogram ma. Zo krijg je stiekem fans. Die bepa len tenslotte via een stemming op inter net de internationale ranking. De laat ste drie jaar staat Tiësto op nummer één. Gelukkig is het zo dat bijna alle DJ's muziek van elkaar promoten. Ook Tiësto draait wel eens iets van mij. Je weet dus nooit hoe ver je kunt komen." Op de Grote Markt in Goes dient Perry O'Neil als appetizer voor de rest van het menu. 's Middags om één uur dient hij zijn trance op. „Het is nogal vroeg op de dag, ik zal wel zien welk sfeertje er hangt, wat het publiek bevalt en daar speel ik dan op in. Qua opbouw is het logisch dat ik begin. De DJ's die na mij komen, draaien steviger dan ik. Ik ben wel benieuwd hoeveel publiek er komt, voor Zeeland is dit toch een be hoorlijk grote danceparty." Dancetour Goes, zondag 31 juli van 13.00 tot 22.00 uur, locatie Grote Markt, met Perry O'Neil, Cosmic Gate, Rank-1, Bas Ram en Fausto. De Dan cetour trekt door verschillende plaatsen in Nederland en de opbrengst gaat naar Unicef. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middel burgse rechtbank heeft de beide Terneuzense moordenaars van Peter Blok (47, buurtschap Reu- zenhoek) veroordeeld tot respec tievelijk zeven en drie jaar cel en tbs met dwangverpleging. De rechtbank volgt daarmee de eis van officier van justitie J. Zondervan die twee weken ge leden oordeelde dat de beide Temeuzenaars (28 en 18) een fik se tijd niet meer in de maat schappij mogen terugkeren. „U bent een absoluut gevaar voor de maatschappij", citeerde rechtbankpresident R. Lameijer gisteren tijdens het voorlezen van het vonnis enkele gedrags wetenschappers die de oudste dader hebben onderzocht. De Middelburgse rechtbank deelt het oordeel van die wetenschap pers. Ook vindt de rechtbank dat de kans op herhaling van zo'n ernstig misdrijf groot is. „U zult bij terugkeer in de maat schappij waarschijnlijk terug vallen in uw oude gewoonte", hield Lameijer hem voor. Daar mee doelde hij op het mateloos consumeren van alcohol en drugs, terwijl de man weet dat hij dan uiterst gewelddadig wordt. Dat was hij ook de vroege mor gen van de 8e december van het vorige jaar. Het tweetal was des tijds op bezoek bij hun vriend in Reuzenhoek waarbij het trio gro te hoeveelheden drank en drugs consumeerde. Tijdens dat be zoek moet er op de een of ande re manier onenigheid zijn ont staan tussen de oudste Terneuze- naar en Blok. De inwoner van Reuzenhoek werd door hem op een vreselijke manier toegeta keld en raakte daarbij dodelijk gewond. Vervolgens bewerkte de jongste Terneuzenaar Blok ook nog eens met een mes en la ter een zaag, terwijl de inwoner van Reuzenhoek voor hem toch een vaderfiguur was. Roesmiddelen Advocaat S. Köller stelde twee weken geleden tijdens haar plei dooi dat de oudste dader des tijds niet opzettelijk Blok mis handelde. Volgens haar was hij te ver heen door het gebruik van allerlei roesmiddelen om van op zet te kunnen spreken. De recht bank verwerpt dat argument. Volgens de rechter wist de Ter neuzenaar dat hij door het lint kon gaan na het gebruik van al- Bob-team wijst op gevaren alcohol SLUIS - Het Bobteam van verkeersorganisatie 3VO be gint deze week op diverse locaties in West-Zeeuws-Vlaan deren zijn jaarlijkse zomertoer. Tot eind augustus worden toeristen en bewoners gewezen op de gevaren van rijden onder invloed. De 3VO-vrijwilligers bezoeken campings en festiviteiten (zoals de Visserijfeesten in Breskens en avondmarkten in Sluis) óm duidelijk te maken dat alco hol en verkeer geen goede combinatie is. Voor het eerst posteert het Bob (Bewust Onbeschonken Bestuurder)-team zich ook bij in- en uitgangen van par keerplaatsen langs de kust en in het koopstadje Sluis. Feestgangers, strandgasten en toeristen die goed gedrag laten zien, worden beloond met een strandtas of een sleu telhanger. De zomertoer is onderdeel van het project Duurzaam Veilig Verkeer West-Zeeuws-Vlaanderen, dat als doel heeft het aantal verkeersslachtoffers in de ge meente Sluis te verlagen. Tas gestolen in Renesse RENESSE - In een horecagelegenheid aan de Hogezoom in Renesse werd woensdagnacht een tas van een bezoek ster gestolen. De tas werd later leeg in het pand terugge vonden. De dader griste een mobiele telefoon, een fototoe stel, persoonlijke papieren en enkele tientallen euro's mee. Bewoners Rozenoord naar huis SLUIS - De bewoners van zeven aanleunwoningen bij het Sluise woonzorgcentrum Rozenoord keren morgen terug naar hun woningen. Begin vorige week zorgde hevige re genval ervoor dat hun woningen 's nachts onderstroom den met rioolwater. Dat zorgde voor een ondraaglijke rioollucht, kletsnatte muren en doorweekte meubels. Op last van de GGD, een arts en burgemeester J. Sala werden de bewoners geëvacueerd. Het viersterrenhotel De Dikke van Dale in de Sint Annastraat in Sluis biedt hen onder dak totdat hun woningen zijn hersteld. Naar alle waar schijnlijkheid is dat morgen het geval. Auto gestolen in Goes GOES - Aan De Zouterij in Goes is dinsdagavond een per sonenauto gestolen. Het gaat om een zwarte BMW X5, die enkele tienduizenden euro's waard is. Klachten verkeer Houtenkwartier HULST - Bewoners van de Minderbroederstraat en het Houtenkwartier in Hulst blijven klagen over de verkeers situatie in hun straat. Het gaat voornamelijk over de vrachtwagens die door hun straat komen. Hun klachten zijn opnieuw door de gemeentelijke ver'keerscommissie be sproken. Het Hulster college van burgemeester en wethou ders handhaaft echter haar standpunt. Zo wordt er geen inr ij verbod voor vrachtwagens in het Houtenkwartier in gesteld. Vrachtwagens mogen die route blijven gebruiken om de binnenstad te verlaten. Daarom blijft de Dubbele Poort afgesloten voor combinaties die via de poort de bin nenstad uit willen. Klachten over de hoge snelheid van het verkeer en (brom)fietsers die tegen het verkeer in rij den. worden doorgegeven als aandachtspunt voor de poli tie. van de auto vond de politie 71 gram heroïne en 27 gram cocaï ne. „Dat is geen beperkte han del meer", zei de hof aanklager. „Deze man heeft een vaste kre dietrelatie met grote dealers in Rotterdam. Hij kon er met zijn vriendin een auto van 2000 euro op na' houden, die hij meteen van nieuwe banden voorzag. Dat kun je als verslaafde niet be talen. Deze man heeft gedeald om het leven te veraangena men." Advocaat M. Smit schetste een minder prettig beeld van het le ven van de Vlissinger. „Deze man gebruikt heroïne om zijn emotionele pijn te verdringen", zei de advocaat. „Het enige dat hij deed was met andere ver slaafden geld bij elkaar leggen om in de randstad goedkoop drugs in te slaan." Op het mo ment van zijn aanhouding zou de Vlissinger op het hoogtepunt van zijn dealen zijn geweest om dat kort daarvoor een grote dealer was aangehouden. Uitspraak over twee weken. door Frank de Klerk DEN HAAG - Tegen een 38-jari- ge Vlissinger is gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechts hof een celstraf geëist van tweeënhalf jaar omdat hij heeft gedeald in heroïne en cocaïne en tijdens een rijontzegging een au to bestuurde. De man was in ho ger beroep gegaan omdat hij de straf van de rechtbank in Mid delburg te hoog vond. De Vlissinger hoorde aanklager mr. J. van de Krieken echter pre cies dezelfde straf eisen. „Deze man komt clementie vragen, maar het is bij de rechtbank een keer opgehouden en het houdt bij mij ook op", zei de aankla ger. Hij wees naar het aanzienlij ke strafblad van de man, die meerdere keren tot gevangenis straffen voor dealen is veroor deeld. De man is op 22 oktober vorig jaar aangehouden toen hij in zijn oude BMW over de Veerse- weg in Veere reed. Bij inspectie cohol en drugs. Lameijer streng: „U bent zelf verantwoordelijk voor uw daden." Gedragsdes kundigen weten niet of de jong ste verdachte ooit in staat zal zijn zelfstandig te functioneren. Zijn advocaat pleitte voor een zo spoedig mogelijk opname in een forensisch-psychiatrische in stelling. Uit het oogpunt van vei ligheid vindt de rechtbank dat geen goed idee. Lameijer stelde dat verplichte opname in een tbs-kliniek een veel beter oplos sing is. Daar moet geprobeerd worden zowel de jongste als de oudste dader weer op het rechte pad te krijgen. door Rob Paardekam GOES - Na ruim vier maan den intensief zoeken heeft Twister, de hond die in maart met succes de zwanen van vliegveld Midden-Zeeland verjaagde, eindelijk een nieuw baasje gevonden. De rottweiler kwam destijds in actie, nadat de dierenbe scherming met succes had ge protesteerd tegen het afschie ten van de vogels. De hond bleek een fantastische zwa- nenverjager, .maar als het om het vinden van goede baasjes gaat, is ze wat minder succes vol. Niet in de laatste plaats vanwege haar wat onstuimige karakter. Om Twister te bedanken voor haar góede werk op Mid den-Zeeland heeft de dieren bescherming een actie op touw gezet om de hond aan een nieuw baasje te helpen. Na een publicatie in het tijd schrift Dier regende het tele foontjes. Dertig dierenliefheb bers uit heel het land wilden Twister wel adopteren. Toch is de rottweiler uiteindelijk in Zeeland gebleven. Zowel de dierenbescherming als het asiel wil uit privacy-overwe- ging niet zeggen waar ze pre cies terecht is gekomen. Niet ver van het vliegveld van daan, in elk geval. „Ze zit in een gezin met drie andere hondjes en past zich prima aan", vertelt Wil van Reine van het dierenasiel waar Twister ongeveer een jaar verbleef. „Ik ben er ont zettend blij mee, want ze heeft een goed plekje ver diend." Als de knobbelzwanen zich opnieuw laten zien op het vliegveld, zal de dierenbe scherming een andere hond kiezen en geen beroep meer doen op Twister. Die mag, on danks haai- jonge leeftijd van ruim twee jaar, met pensioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11