Reactie op theaterplannen lauw liezelinge heeft Balkenende liet nodig om trots te zijn w extra Projectontwikkelaar biedt alternatief voor Middelburgse schouwburg Goedkopere oplossing bouwput niet gemeld -1 kortingen! Leiding Amos is rot, maar zal nooit vergaan De trots van Biezelinge Lctie: 0113-315649 CSiBie®pzc.r|l Postbus 314460 AA Goes buprtentie-exploitatie. en Midden-Zeeland: 0113-315520; K Vlaanderen: 0114-372770; Cal: 020-4662500. dinsdag 12 ju li 2005 Rabofeestje op rustdag van de Tour editie Walcheren Berkelder - De gemeente is niet in overleg L projectontwikkelaar Van iardcren Dekker over de plan- jen die het bedrijf heeft inge- Üend voor de bouw van een beater langs het Kanaal door ([altheren. zegt een woordvoerder van De projectontwik- in Goes heeft dit voor een gecombineerd plan ge- voor de bouw van nieuw theater naast het en een apparte op de plaats de bouwput aan de Zuidsin- S, In het theater zou plaats Ijnvoor een hotel, appartemen- >n eri eventueel een casino, ^zoekers kimnén parkeren in garage onder het stadskan- jor. In een brief aan wethouder [van 't Westeinde geven Van larderen Dekker én Sprangers Duwbedrijf, de aannemer die ét theater zou bouwen, een fi- onderbouwing: de pro- koopt de voor ruim zes miljoen, gemeente krijgt een stuk langs het kanaal dat in be van Van Garderen Dekker, fe aannemer bouwt het theater jor het bedrag dat er voor ond, de projectontwikkelaar jtwikkelt het hotel. Volgens de irekening zou de gemeente aan >hele transactie 13 miljoen eu- loverhouden. Dat geld zou ge kunnen worden 'om het debacle in de Korte te Volgens de woordvoerder is van de projectont- 'erg optimistisch'. J. van Garderen noemt de bere kening echter 'reëel'. „Het is een hele serieuze studie, de bereke ningen zijn gemaakt door profes sionele mensen." Onder het te bouwen apparte mentencomplex aan de Zuidsin gel zou een parkeerkelder van één laag gemaakt kunnen wor den. Die parkeerkelder strekt zich uit tot onder het stuk grond aan Achter het Hofplein dat nu nog onbebouwd is. In het plan is ruimte voor 141 woningen. Het complex bestaat voor een groot deel uit vijf bouwlagen. Aan de Koningsstraat, tegenover de be staande huizen, zou het vier la gen hoog_ moeten worden. Het plan voorziet niet in een nieuwe bestemming voor de beschadig de huizen in de Koningsstraat. De gemeente onderzoekt op dit moment alternatieve locaties voor de bouw van een theater. Het gaat om De Punt, de plaats van de huidige schouwburg, de Mortiere, het Hof van Tange en de locatie die ook door Van Gar deren Dekker wordt genoemd. Dat onderzoek moet eind augus tus klaar zijn, wanneer de va kantie voor de gemeenteraad er op zit. In het plan van de Goese projectontwikkelaar is sprake van een A-theater met een grote en een kleine zaal. Het theater zou door een voetgangersbrug verbonden kunnen worden met de binnenstad. „Het Stationsge bied maakt nog niet echt een volwassen indruk", aldus Van Garderen. „Dit plan leek ons een mogelijkheid om wat meer levendigheid in het gebied te brengen. Het grote voordeel van deze plaats is de aanwezigheid van de parkeerkelder onder het stadskantoor. Die staat nu 's avonds toch leeg." Een impressie van het theater zoals projectontwikkelaar Van Garderen Dekker dat in Middelburg langs het kanaal door Walcheren zou willen bouwen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Sprangers bouwbedrijf heeft al in april een oplossing voor reparatie van de bouwput aangedragen die mil joenen euro's goedkoper is dan de oplossingen die in het rap port over de bouwput zijn ver meld. WD-fractievoorzitter J. van Dijk-Sturm vindt dat de ge meenteraad daarvan op de hoog te had moeten-worden gebracht. In schriftelijke vragen aan het college varrB en W eist ze ophel dering. Sprangers is het bedrijf dat het theater af zou bouwen nadat de bouwput gereed was. De bouwput is door een andere aannemer, TBI Voormolen, ge bouwd. „Dat plan is tot twee maal keer toe afgewezen", aldus Van Dijk. Haar lezing wordt bevestigd door het bouwbedrijf. Dat wil hét plan en de gang van zaken echter niet nader toelichten. Vol gens Van Dijk heeft het bouwbe drijf voorgesteld, een compleet nieuwe bak in de bestaande bouwput te bouwen. „Voor een totaalbedrag van iets boven de dertig miljoen, zonder inrichtingskosten." In het rap port wordt een dergelijke oplos sing geraamd op ruim veertig miljoen. Het verschil is volgens Van Dijk groter dan de kosten voor de inrichting van het thea ter. Vertrouwen In het rapport van Toornend en Partners, dat vorige maand ver soheen, had dit alternatief opge nomen moeten worden, vindt Van Dijk. „Ook als het afgewe zen is door het college had in de rapportage uitgelegd moeten worden waarom dat is gebeurd. Ik kan voor mezelf wel wat ant woorden verzinnen, maar het college had die erbij moeten zet ten." De WD heeft het vertrou wen in het college van B en W verloren, zegt de fractievoorzit ter. „We hebben altijd meege werkt en we zijn altijd aardig ge weest voor het college. We had den er vertrouwen in dat het met alle gegevens zou komen. Nu blijkt dat niet het geval." Na overleg met andere fracties wordt besloten of de partij een motie van wantrouwen indient tegen het college. „Wij kunnen met zijn tweeën wel roepen dat ons vertrouwen in het college is verdwenen, maar daarmee gaan ze natuurlijk nog niet weg." Rijbewijs kwijt na weigeren test VLISSINGEN - Een 32-jarige Middelburger is zijn rijbe wijs kwijtgeraakt omdat hij weigerde mee te werken aan een blaastest. De politie hield de man zondagavond aan in het Nollebos in Vlissingen. Volgens de politie begon de man te schelden toen hij moest wachten omdat de agen ten geen blaasapparaat bij zich hadden. De politieman nen namen de man vervolgens mee naar het bureau. Daar weigerde hij mee te werken aan de test. Hij heeft een nacht in de cel gezeten en moest zijn rijbewijs inleveren. Korte ontsnapping in Goes GOES - Een 18-jarige man uit Zierikzee, die enkele da gen geleden werd aangehouden na een beroving, is giste ren korte tijd ontsnapt. Hij werd voor verhoor overge bracht van huis van bewaring Torentijd in Middelburg naar het politiebureau in Goes en wist toen hij daar aan kwam, aan de aandacht van zijn bewakers te ontsnappen. Hij klom over het hek bij het bureau en vluchtte de wijk Goes-Oost in. Na een achtervolging van drie kwartier, door tuinen en over daken, verstopte de man zich uitein delijk in een huis in de Leliestraat, maar een alerte bewo ner had dat gezien. Daardoor kon de politie hem in de wo ning weer inrekenen. Goud voor Juliana en Delta Brass MIDDELBURG - Juliana Drum Bugle corps uit Middel burg heeft zaterdag een gouden medaille gehaald op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Juliana leverde die prestatie vier keer eerder. Het Middelburgse corps haalde een score van 86.46, de hoogste score van alle deel nemers in zijn klasse bij de showwedstrijden. Ook Delta Brass Zeeland haalde een gouden medaille bij het con cours. Delta werd daarmee vijfde in de eerste divisie van de brassbands. Vechtjas terug naar Bonaire MIDDELBURG - Een 20-jarige man uit Bonaire kwam gisteren goed weg bij de Middelburgse politierechter, De man, die momenteel in Vlissingen woont, had zich in sep tember 2004 niet onbetuigd gelaten tijdens een vechtpar tij op de Vlissingse Nieuwstraat. Voor zijn aandeel in het geweldsdelict eiste officier van justitie G. van der Burg een taakstraf van 60 uur. De man had in mei terug willen keren naar Bonaire. Die vlucht had hij geannuleerd om dat hij voor de rechter moest komen. „Mensen die terug willen, moeten we niet in de weg zitten", meende rechter B. Doorewaard-Boekhout. Daarom veroordeelde hij de man tot een voorwaardelijke taakstraf van 60 uur. „Mocht u nog eens terugkomen in Nederland, dan hangt dit boven uw hoofd." Jonge vrouw mishandeld RENESSE - Een 19-jarige vrouw uit Best is maandagnacht in Renesse mishandeld. Ze stond met haar vriendin aan de Zeeanemoonweg te wachten, toen vier mensen naar hen toe kwamen. Eén van de jongens sloeg schunnige taal tegen de vrouwen uit. Toen ze aangaven daarvan niet te zijn gediend, kreeg de vrouw een klap. (Advertentie) dinsdag 12 juli W woensdag 13 juli X donderdag 14 juli tot 17.00 uur LD Grote Markt 11-13 4461 AH Goes L-J Telefoon: 0113 227607 Advertentie zeeuwse almanak In het functioneringsgesprek dat die Middelburger onlangs onderging, stelde zijn chef de vraag of hij wel eens een taak op het niveau van het mid- den-management had overwo gen. Leidinggeven dus. Alleen de gedachte al deed hem gru wen. En hij legde uit dat geen van zijn collega's tijdens werkoverleg ooit prijsstelt op zijn mening, dat zijn vrouw al jarenlang haar eigen gang gaat en dat zijn kinderen hem vierkant uitlachen wanneer hij enige invloed op de gang van zaken in het gezin pro beert uit te oefenen. „Leidinggeven? Ik?" rondde hij af. „Zelfs de hond luistert niet naar me. Onze dagbladen zijn met ruim 600.000 lezers al dé regionale media bij uitstek. Maar in de maanden juli en augustus adverteert u ook nog eens extra voordelig. In deze periode brengen wij u de 'zomeractie'. Deze actie brengt verkoeling in uw advertentiebudget, want als u binnen 5 werkdagen uw 2e advertentie plaatst, profiteert u van spectaculaire kortingen. Om zoveel mogelijk aan uw advertentiewensen tegemoet te komen, bieden we 5 verschillende voordeelopties; u kiest de optie die voor u het meeste interessant is. 50% korting 2x zo groot Gratis full-color Als IM'er In groter gebied Zes weken lang verschijnt deze zomer in de PZC de vakantierubriek. Elke zes dagen schrijft de redactie over een ander thema. Daarnaast laat de PZC elke dag het licht schijnen op een bijzonder element in het Zeeuwse landschap. Het houten Amos-beeld bij Hansweert. foto Dirk-Jan Gjeltema Amos moest op den duur ver gaan. Dat was de bedoe ling van de kunstenaar. De in woners van Hansweert denken er anders over. Zij willen hun 'rondje Amos' niet kwijt. Het kunstwerk staat op de dijk en kijkt uit over de Westerschel- de. Het kreeg de naam van de profeet Amos, die omstreeks 750 voor Christus zijn voorspel lingen deed. Het houten beeld is veertien jaar geleden aan Hans weert geschonken door een gees telijke uit Breskens. Het geha vende informatiebord geeft de volgende uitleg; Langs de Schel de van bron tot zee staan wach ters. Hier staat Amos, de fruitte ler en schapenfokker in Israël 750 v. Chr.). Hij ivaarschuw- de tegen de vernietiging van het leven. Nog klinken zijn woor den. Ze staan in de bijbel. Niet alleen het informatiebord is stuk; het beeld zelf is ook be hoorlijk aan het rotten. De kun stenaar voorzag dat het op den duur zou vergaan, maar veel dorpsbewoners vinden dat wel heel erg jammer. Amos is im mers een begrip. Veel dorpsbe woners wandelen of fietsen dik wijls een 'rondje Amos'. De dorpsraad wil graag een bronzen afgietsel van het beeld laten maken. Dan gaat het lan ger mee. Dat kost wel een paar centen. Een afgietsel in brons kost een slordige 12.000 euro, terwijl het alternatief (beton of kunststof) ook altijd nog een kleine 10.000 euro kost. Amos moet deel uit gaan maken van een themapark in het oude slui- zencomplex van Hansweert; het paradepaardje van de dorps raad. Dat is een plan van de lan ge adem. Amos wacht het alle maal rustig af. Hij redt het nog wel even. Rob Paardekam kickt op grote zonen ietsje minder), de Vos, Michiel de Ruy- Jacob Cats, Buys Ballot; in Hand van Hulst, Vlissingen, en Kloetinge Hen ze niet nalaten te vcrtel- idat binnen hün kring de gelegd voor slimme 'eken, gewonnen zeeslagen, a veelschrijvende staatsman een natuurkundig genie. iiébt er ook wat aan, aan zo'n kend type. Met een beetje goe- iwil, schiet je er een stand- eldmee op en je hoeft niet te denken over een straat- Mi, mits de betrokken groot- tijdelijke met het eeuwi- heeft verwisseld. (wijl sommige beroemdheden in het collectieve ge- ugenen de status van straat- amgever niet halen, worden deren weer aan de vergetel- id ontrukt. richtte Colijnsplaat de afge varen uit pure behoefte peen grote zoon, maar liefst pe standbeelden op voor Jo- Ns de Rijke, een waterstaat- hdige die dertig jaar geleden een bij Japanners een belletje ed rinkelen. liggen de kansen voor die zich in de kijker Krijgen Danny Blind, ansdeMunck en Keetie Hage [termijn een straat en een beeld? We gaan het na Dr de bekendste levende euwvan het ogenblik: minis- '-president Jan Peter Balken de. Is hij de trots van Biezelin- i net dorp waar hij geboren ietogen is? vindt Kees, die met ibhk op de loodgrijze wol- hogedrukspuit maar opbergt. Kees heeft geen „want de ouders premier wonen hier nog etdorp. Dat zijn zulke aar die wil ik niet voor het hoofd stoten. Maar de zoon... Het zal best een goeie jongen zijn, alleen red je het daar niet mee als premier van zo'n kippenhok als Nederland. Daar heb je meer statuur voor nodig, zoiets als Wim Kok. Toe gegeven: dat is meer mijn poli tieke kleur, maar was hij in Bie zelinge geboren, ik zou hem niet de>trots van het dorp noe men." Volgens Kees heeft Biezelinge Balkenende helemaal niet no dig om trots te zijn. „Het dorp heeft van zichzelf genoeg: een rijke historie, een prachtige om geving, een opgeknapt centrum. Ga maar kijken, in Biezelinge kun je zo een film opnemen. Weet je dat dit in de Middeleeu wen een van de belangrijkste ha vens van Zeeland was? En dan nog wat: Balkenende heeft Bie zelinge helemaal niet op de kaart gezet. Volgens mij heeft hij overal lopen rondvertellen dat hij uit Kapelle komt. Nou ja, Kapelle! Dat is echt heel wat anders. Het wordt alleen in één adem genoemd omdat de trein ertussenin stopt." Kees vindt dat Balkenende 'of all people' had moeten weten dat de trots van de Biezelinger stoelt op het feit dat hij niet van Kapelle komt. Kerk De vriendinnen Marieke en El len, zojuist begonnen aan de schoolvakantie, moeten heel lang nadenken over de vraag wat de trots van Biezelinge is. „De kerk misschien? Nee, eer lijk is eerlijk, die van Kapelle is mooier. De boomgaarden dan? Tja, die hebben ze overal." Hebben ze premier Balkenende al overwogen? „O, ja, da's waar. Die moet het zijn. Bekende Ne derlanders uit Biezelinge zijn er •verder niet." Nu ze erover nadenken begint de roem van de minister-presi dent al een beetje op de Bieze- lingse meisjes af te stralen. Ma rieke: „Hij reist over heel de we reld en hij kent beroemde men sen." Ellen: „En hij lijkt precies op Harry Potter." Als het aan hen ligt krijgt Balkenende op termijn een standbeeld én een straat. Aangezien Kees er tegen die tijd waarschijnlijk niet meer bij is om mee te beslissen, zal het er heus wel van komen. Mieke van der Jagt Kort nadat Balkenende premier was geworden, mocht hij een portret van zichzelf onthullen tijdens een tentoonstelling van Gerard Menken (links) in Eversdijk, vlakbij Biezelinge. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9