Bunkerstichting breekt met Sluis E 0 www.pzc.nl/adverteren Melatomatine Forte: melatonine en magnesium voor een gezonde nachtrust PZC Geen vertrouwen meer in gemeente Roompot overgenomen Vastbesloten er iets van te maken In winter start bouw medisch centrum bij Blaauwe Hoeve vanaf vandaag 12 juli 2005 SPECTACULAIRE KORTINGSWEKEN ZOMERCOLLECTIE afdeling i Restanten 75% afdeling 2 afdeling 3 Halve prijzen 30% korting MAISON ORTVRIENDT Tel.: 0115-451437 Diabetes: sluipmoordenaar Diabetes Fonds Giro 5766 Let op dit keurmerk Wilt u ook lekker slapen en weer fit opstaan? Dat kan! 4,- KORTING mm dinsdag 12 juli 2005 door Jean-Lou de Gucht SLUIS - De stichting Bunkerbe- houd verbreekt alle contacten met de gemeente Sluis. „We heb ben geen enkel vertrouwen meer in de gemeente", zegt voorzitter C. Heijkoop van de stichting. De reden van de breuk is de voorgenomen sloop van de mor tierbunker aan de Oude Rijks weg in Breskens. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen wil het ter rein gereedmaken voor woning bouw. Volgens Heijkoop is de bunker een uniek exemplaar dat voor het nageslacht bewaard dient te blijven. „We zijn er niet in ge slaagd de, gemeente Sluis be wust te maken van het eigen erf goed. Vier jaar zijn we bezig ge weest om de gemeente adviezen te geven. Als er dan niet naar je geluisterd wordt, houdt het een keer op." Wethouder L. Kamphuis rea geert teleurgesteld. „Dit komt voor mij als een donderslag bij heldere hemel. Het is een eenzij dig besluit waarover met ons geen enkel overleg is geweest." Heijkoop heeft er genoeg van om steeds weer de zwarte piet toegespeeld te krijgen. „Als Woongoed Zeeuws-Vlaanderen ons verwijt dat wij zorgen voor oponthoud, dan begrijp ik daar helemaal niets van. Wij zijn geen actiegroep, nee, wij wijzen op cultureel erfgoed. Ons voor stel was om die bunker te inte greren in het landschap. Maar nee, hij moet zo nodig gesloopt worden." Heijkoop wijst er op dat de stich ting niet voor het behoud van al le bunkers is. „Juist de karakteristieke exem plaren willen wij behouden. Wat wij vragen is dat de gemeen te volwassen met ons omgaat. Dat lukt prima in de rest van naar de andere. Het bedrijf was sinds maart 2003 in handen van Bencis Capital Partners. „Afge lopen winter hebben zich geheel onverwachts partijen gemeld om de Roompot te kopen", zegt directeur H. van Koeveringe van Roompot. „Bencis liet ons vrij in de keuze. We hebben ge kozen voor ABN Amro, onder meer omdat die beschikt over Engelse recreatieparken. We krijgen de mogelijkheid om de klanten van die parken aan te schrijven om naar Zeeland te ko men." De overnamesom willen de partijen niet bekendmaken. door Jeffrey Kutterink KAMPERLAND - ABN Amro Capital koopt vakantieparkke ten Roompot. Die kan daardoor verder groeien, onder meer in het Verenigd Koninkrijk. Bedon gen is dat het hoofdkantoor in Kamperland blijft. De overna me heeft geen gevolgen voor di rectie, personeel of beleid. De investeringsmaatschappij van ABN Amro maakte het nieuws gisteren bekend. Feite lijk verhuist Roompot van de ene investeringsmaatschappij Zeeland, waar wij ook gemeen ten adviseren. Alleen in de ge meente Sluis gaat dat niet." Voelt de stichting Bunkerbe- houd zich soms niet serieus ge nomen? Zover wil Heijkoop niet gaan. „Ik heb meer het gevoel dat de belangen van de woning bouwvereniging voorop staan. Blijkbaar is de wil er bij de ge meente Sluis niet. Dan houdt het voor ons op." Kamphuis zegt de stichting al tijd serieus genomen te hebben. „Maar we hebben bij de voorge nomen sloop van de bunker in Breskens te maken met een de mocratisch genomen besluit van de raad." Volgens Kamphuis is er voor de stichting Bunkerbehoud de ko mende jaren best nog een rol weggelegd in de gemeente Sluis. „In het kader van het project Groede Podium willen we een modelbunker inrichten. Daar kunnen we de hulp van de stich ting Bunkerbehoud goed bij ge bruiken." De wethouder geeft toe dat er de afgelopen jaren niet echt een beleid geweest is over de toe komst van bunkers. Of dat er komt, betwijfelt hij. „Het staat niet hoog op de prioriteiten lijst." Heijkoop heeft geen behoefte meer aan een gesprek met de ge meente Sluis. „Het vertrouwen is weg. Of dat ooit nog hersteld wordt, zal de toekomst leren. Het initiatief zal zeker niet van ons uitgaan." Kamphuis wil de deur niet dicht gooien. „Het lijkt me op dit mo ment beter de zaak te laten rus ten. Over een tijdje wil ik best het initiatief tot een gesprek ne men." Het diamanten paar Gaemers-Romkes. foto Peter Nicolai door René van Stee TERNEUZEN - Van Zaandam via Ede en de Zuid-Afrikaanse hoofdstad Pretoria naar Terneu- zen. Ondoorgrondelijk waren de wegen van Jo Gaemers (85) en Jo Romkes (83) niet, maar hun omzwervingen zijn minstens op merkelijk te noemen. Het echtpaar Gaemers-Rom- kens vierde gisteren zijn zestig jarig huwelijksfeest. Zij beland den in 1955 in het buitenland, omdat Nederland weinig zeker heid bood. „Zoals zo veel landge noten besloten we indertijd te emigreren. Het werd Zuid-Afri ka, omdat de verhalen daarover zo prachtig waren", vertelt me vrouw Gaemers. De realiteit was ontnuchterend. Weliswaar had meneer Gaemers als oud-PTT 'er meteen werk bij de Suid Afrikaanse Telefoon diens, maar de eindjes konden maar net aan elkaar worden ge knoopt. „Toch was het een ge lukkige tijd. Het is een prachtig land. Ook waren we vastbeslo ten om er iets van te maken." Gaandeweg begon het Apart heidsregime, met zijn rassenwet ten en strenge censuur, steeds heviger te knellen. In 1973 werd besloten tot terugkeer naar het vaderland. „Ik was een jaar eer der op familiebezoek in Neder land. Ik was geschokt door mijn onwetendheid. In Europa waren ze veel verder. Ook besefte ik toen pas hoe slecht Zuid-Afrika er in het buitenland op stond", aldus meneer Gaemers. De familie keerde terug naar Zaandam. Zijn nieuwe baan als conciërge beviel meneer Gae mers maar matig. Na een aan stelling bij Dow werd Temeu- zen de nieuwe woonplaats. Daar was hij nog tien jaar instrument maker. Net als tijdens het hele huwelijk zorgde zijn echtgenote ervoor dat het huishouden op rolletjes liep. Het echtpaar Gaemers-Rom- kens heeft drie zonen en drie dochters. Inmiddels zijn er der tien kleinkinderen en drie ach terkleinkinderen. De laatste ja ren wonen zij in een aanleunflat van zorgcentrum Bachten Dieke in Terneuzen. Een terugkeer naar Zaandam is geen seconde overwogen. Mevrouw Gaemers: „Vijf van de zes kinderen wonen in de buurt. We hebben het hier altijd naar ons zin gehad. Ver der zijn we dankbaar dat we het met z'n tweetjes nog zo goed hebben." door Harold de Puysseleijr HULST - De bouw van een nieuw (para-)mediseh centrum op het terrein van De Blaauwe Hoeve in Hulst begint eind dit jaar. Dan gaat ook de eerste schop de grond in voor de bouw van zes groepswoningen. Voor het zover is, wordt na de zomervakantie eerst het restant van het oude verzorgingshuis ge sloopt. Op die plek komt het nieuwe centrum te staan. De be staande kapel van De Blaauwe Hoeve wordt in dat gebouw geïn tegreerd. Op de begane grond vestigt zich de HOED (Huisartsen Onder Eén Dak) en komt een apotheek. Daarnaast is ruimte gereser veerd voor (para)medische voor zieningen zoals fysio- en ergo therapie. Ook een kapsalon en een supermarkt krijgen gelijk vloers ruimte, evenals de facili taire dienst van De Blaauwe Hoeve. Op de eerste verdieping van het gebouw wordt de gecombineer de huisartsenkliniek en een 'low-cure herstelafdeling' ondergebracht. Volgens direc teur L. Janse van Curamus, waarvn de Blaauwe Hoeve een onderdeel is, krijgt die afdeling gestalte in nauwe samenwer king tussen zijn stichting, het ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen en de huisartsen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Op de afdeling met ruimte voor twintig patiënten kunnen men sen na een operatie in het zieken huis herstellen. Deze afdeling is bestemd voor ie dereen, niet uitsluitend voor ouderen. De tweede verdieping wordt ingericht met ruimten voor revalidatie. Curamus heeft een aantal jaren geleden een traject ingezet om De Blaauwe Hoeve te verni? wen en de ouderenzorg over regio te spreiden. De bew0« van het oude verzorgingshi wonen inmiddels allemaal int 151 nieuwe appartementen^ de Truffinoweg en de Zn straat. Nu volgt de vernieuv van het verpleeghuis. De Bk we Hoeve heeft momenteel 11 verpleeghuisplaatsen. Als j nieuwbouw helemaal gereed] wonen er op het terrein nog]] ouderen met een verpleeghuis] dicatie. De overige 72 oudere; gaan wonen in (nog te bouwej zorgcomplexen in Kloostemj de, Vogelwaarde, Sint Janstee en de binnenstad van Hulst, Bruin café De bouw van het (para-)sj disch centrum en de zes groep, woningen moet over andeifl jaar gereed zijn. Daarna vé de laatste fase: de bouwvans pand dat ruimte biedt aan d keuken, het restaurant, des creatieruimte en een bruin cd Op de eerste verdieping ko® logeerappartementen en verg derruimte. De tweede veni ping is onder andere gerest veerd voor terminale patiënte Als alles volgens plan verlooj is de vernieuwing van De Bias we Hoeve in de loop van Ui compleet. Vleermuizen NIEUWVLIET - Staatsbos) heer maakt vanavond een exen sie naar De Knokkerten hel) van Erasmus bij Nieuwvliet, Doel van de excursie is dedn mers iets te laten zien van hel! ven van typische nachtdie als vleermuizen en uilen. I tocht begint om half tien va de parkeerplaats aan de Km kertweg nabij De Knokkert. Beste klant, Henno is op vakantie van 12 juli t/m 30 juli. Klaas, Monica, An, Jolanda, Petra en Saskia zullen u onveranderd dynamisch en optimaal van dienst zijn. Postbus 467, 4530 AL Terneuzen Markt 1 9, 4531 EP Terneuzen Tel. 0115 - 616113 Fax 01 1 5 - 648391 www.cysouwoptiek.nl info@cysouwoptiek.pl Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00-1 2.00/1 3.00-1 8.00 uur, zaterdag 9.00-1 7.00 uur maandag gesloten, vrijdag koopavond tot 21.00 uur Stationsstraat 19 4551 EK Sas van Gent Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag: 9.00-12.00 en 13.30-18.00 uur. Zaterdag: 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. 's Maandags gesloten, februari - juni - juli - augustus zondag gesloten Check uw jeans op diabetes via www.langzal jeleven.nl. ledereen kan diabetes krijgen. Gemiddeld wordt diabetes pas na 7 jaar ont dekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe gro ter de kans op complicaties als nieraandoenin gen, slechtziendheid en voetamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uiteindelijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Diabetes treft nu al l op de 20 Nederlanders. Dat zijn minstens 850.000 mensen. De verwachting is dat het aantal diabetespa tiënten in 2020 is toegenomen met 35,7%. Help diabetes de wereld uit Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Er is geen reden voor een feestje. De groei van het aantal diabetespatiënten moet vanaf nu afnemen. Helpt u? Qbf| Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 139, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Geef aan diabetes en geef om jezelf Voor vragen over het CBF-Keur: Centraal Bureau Fondsenwerving Tel: 0900 202 55 92 0,35 p.m.) www.cbf.nl voor goede doelen Kijk eens om je heen. Er is in de 100 jaar dat Natuurmonumenten bestaat, veel bereikt. Nu moeten we vooruitkijken. Want steun blijft nodig voor het veiligstellen van waardevolle natuurgebieden in ons land. Meer dan ooit. Ga naar 100jaarlater.nl of steun ons via giro 9933. NoO iaar_Ajr Natuurmonumenten Beschermt natuur in Nederland Als u uw natuurlijke slaapritme wilt ondersteunen, kunt u zeker Melatomatine proberen. Melatomatine geeft u extra steun voor een gezonde nachtrust, voor als u er de volgende ochtend fit tegenaan moet! Door diverse omstandigheden kan uw lichaam steun gebruiken bij het slapen. Melatomatine bevat, ter aanvulling op de voeding, een goede dosering Melatonine die u helpt lekker te slapen. Daarnaast ondersteunt Melatomatine de aanmaak van melatonine, wat van nature ook in uw lichaam voorkomt, zodat dit helpt om uitgerust, relaxed en fit op te staan. Waarom Melatomatine Forte? Ef Helpt om lekker te slapen Ef Helpt om geestelijk en lichamelijk fit op te staan Ef Helpt bij jet-lag en ploegendiensten Ef Met extra magnesium Arr Tegen inlevering vi deze bon ontvangt u op 1 verpakking Melatomatine Forte® 60 tabletten Van 17,95 voor 13,95 Lekker in mijn vel met Melatomatine! Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat H Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 PZC ZEEUWS VIA®1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40