Reactie op theaterplannen lauw tftt PZC Grote reünie Goese Lyceum PZC ABN Amro Capital koopt Roompot vakantieparken Gehandicapt of chronisch ziek? Melatomatine Forte: melatonine en magnesium voor een gezonde nachtrust Projectontwikkelaar biedt alternatief voor Middelburgse schouwburg Blik op Kunstroute ANGO maak(t) beter leven mogelijk! Vakanties {Reumafonds HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT.. Wilt u ook lekker slapen en weer fit opstaan? Dat kan! 4,- KORTING dinsdag 12 juli 2005 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Middelburg is niet in overleg met projectontwikkelaar Van Garderen Dekker over de plan nen die het bedrijf heeft inge diend voor de bouw van een theater langs het Kanaal door Walcheren. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente. De projectontwik kelaar in Goes heeft dit voor jaar een gecombineerd plan ge presenteerd voor de bouw van een nieuw theater naast het stadskantoor en een apparte mentencomplex op de plaats van de bouwput aan de Zuidsin gel. In het theater zou plaats zijn voor een hotel, appartemen ten en eventueel een casino. Bezoekers kunnen parkeren in de garage onder het stadskan toor. In een brief aan wethouder A. van 't Westeinde geven Van Garderen Dekker én Sprangers bouwbedrijf, de aannemer die het theater zou bouwen, een fi nanciële onderbouwing: de pro jectontwikkelaar koopt de bouwput voor ruim zes miljoen, de gemeente krijgt een stuk grond langs het kanaal dat in be zit is van Van Garderen Dekker. De aannemer bouwt het theater voor het bedrag dat er voor RENESSE - In Ilenesse wordt zondag weer de 'Blik op Kunst route' gehouden. Bezoekers kunnen die dag tus sen 13.00 en 17.00 uur terecht bij atelier en beeldentuin Art Deco, Atlier Uit de Kunst met sieraden gemaakt van oesters en Franse schelpen en in blikmu seum De Blikvanger. Op dat laatste adres is specifiek voor de ze dag de exposante Conny Vink uit Zierikzee uitgenodigd. Zij maakt handgevormd keramiek zoals kippen, schapen, waxine- ballen, bloemen en vlinders. stond, de projectontwikkelaar ontwikkelt het hotel. Volgens de berekening zou de gemeente aan de hele transactie 13 miljoen eu ro overhouden. Dat geld zou ge bruikt kunnen worden 'om het financiële debacle in de Korte Noordstraat/Koningstraat te compenseren'. Volgens de gemeentelijk woordvoerder is de berekening van de projectont wikkelaar 'erg optimistisch'. J. van Garderen noemt de bere kening echter 'reëel'. „Het is een hele serieuze studie, de bereke ningen zijn gemaakt door profes sionele mensen." Onder het te bouwen apparte mentencomplex aan de Zuidsin gel zou een parkeerkelder van één laag gemaakt kunnen wor den. Die parkeerkelder strekt zich uit tot onder het stuk grond aan Achter het Hofplein dat nu nog onbebouwd is. In het plan is ruimte voor 141 woningen. Het complex bestaat voor een groot deel uit vijf bouwlagen. Aan de Koningsstraat, tegenover de be staande huizen, zou het vier la gen hoog moeten worden. Het plan voorziet niet in een nieuwe bestemming voor de beschadig de huizen in de Koningsstraat. De gemeente onderzoekt op dit moment alternatieve locaties voor de bouw van een theater. Het gaat om De Punt, de plaats van de huidige schouwburg, de Mortiere, het Hof van Tange en de locatie die ook door Van Gar deren Dekker wordt genoemd. Dat onderzoek moet eind augus tus klaar zijn, wanneer de va kantie voor de gemeenteraad er op zit. In het plan van de Goese projectontwikkelaar is sprake van een A-theater met een grote en een kleine zaal. Het theater zou door een voetgangersbrug verbonden kunnen worden met de binnenstad. „Het Stationsge bied maakt nog niet echt een volwassen indruk", aldus Van Garderen. „Dit plan leek ons een mogelijkheid om wat meer levendigheid in het gebied te brengen. Het grote voordeel van deze plaats is de aanwezigheid van de parkeerkelder onder het stadskantoor. Die staat nu 's avonds toch leeg." Een impressie van het theater zoals projectontwikkelaar Van Garderen Dekker dat in Middelburg langs het kanaal door Walcheren zou willen bouwen. door lngrid Huibers GOES - Vijfhonderd man is mooi, duizend zou ook nog wel gaan, maar daarna wordt het im proviseren, zegt Henk Hooger land. Samen met zes andere oud-leerlingen van het Goese Lyceum is hij druk bezig met de organisatie van de feestelijkhe den rondom het 140-jarig be staan van de school. Er wordt zaterdag 17 september een hele dag feest gevierd in theater De Mythe en de Grote Kerk. „Maar mochten we daar niet in passen, dan heb ik nog een optie op 't Beest achter de hand", zegt Hoogerland. „En we kunnen ook nog altijd uitwijken naar de school." Maar hij verwacht niet dat dat nodig is. Van de duizenden oud leerlingen van het Goese Ly ceum, een samenvoeging van de hbs en de Van Dusseldorpschool (ulo), hebben Hoogerland en zijn collega's er nu 750 weten te achterhalen. De gelukkigen zijn alvast uitgenodigd voor de reü nie, maar niet geregistreerde oud-leerlingen zijn ook van har te welkom. „We roepen iedereen op om zich te melden", zegt Hoo gerland. „Dat kan via www.pon- tes.nl. Iedere oud-leerling die ons mailt, krijgt een magazine thuisgestuurd." Daarin staan vooral herinnerin gen. Van Wim van 't Hof die in de oorlogsjaren de ulo bezocht, van meneer Noordermeer, le raar Nederlands en geschiede nis in de jaren vijftig en van Sa bine de Witte, leerlinge op het Goese Lyceum tussen 1986 en 1991. „We hopen dat iedereen die van ons een magazine heeft gekre gen, de oproep doorgeeft aan oud-klasgenoten", zegt Hooger land. „Op die manier proberen we zo veel mogelijk mensen te bereiken." Vijftien jaar geleden werd het 125-jarig bestaan van de school met een hele grote reünie ge vierd. „Ik geloof dat er toen wel tweeduizend mensen zijn ge weest", vertelt Hoogerland. „He laas is er daarna een beetje de klad in gekomen. Adressen raak ten kwijt, mensen verhuisden en de reünistenvereniging draaide op een laag pitje." Inmiddels is het bestuur van Regodus vernieuwd en zijn er zo wel oud hbs-leerlingen als leer lingen van de Van Dusseldorp school in vertegenwoordigd. „We hopen met enige regelmaat een krantje te laten verschijnen en willen vaker een reünie gaan organiseren", zegt Hoogerland, die er jaren geleden al in slaag de om al zijn oud-klasgenoten te traceren. „Het zou leuk zijn als zoveel mogelijk oud-leerlin gen lid werden van Regodus." Inmiddels is het Goese Lyceum ook present op www.school- bank.nl. Via die site is het moge lijk om oud-klasgenoten terug te vinden en hen een mailt je te sturen. De reünie zaterdag 17 septem ber begint rond 12.30 uur met een ontvangst in De Mythe. Daarna kunnen de gasten kie zen voor een stadswandeling, een bezoek aan het stadhuis of aan het museum. Vervolgens wordt er geborreld en gegeten in de Grote Kerk. 's Avonds zijn er optredens van leerlingen en oud-leerlingen in de Mythe, Tot slot kan er tot 24.00 uur in de theaterfoyer worden geborreld en gedanst. door Jeffrey Kutterink KAMPERLAND - ABN Amro Capital koopt vakantiepark keten Roompot. Die kan daar door verder groeien, onder an dere in het Verenigd Konink rijk. Bedongen is dat het hoofdkantoor in Kamperland blijft. De overname heeft geen gevolgen voor directie, personeel of beleid. De investeringsmaatschappij van ABN Amro maakte het nieuws gisteren bekend. Feite lijk verhuist Roompot van de ene investeringsmaatschappij naar de andere. Het bedrijf was sinds maart 2003 in han den van Bencis Capital Part ners (toen nog Nesbicbuy-out fund). „Afgelopen winter hebben zich geheel onverwachts partijen gemeld om de Room pot te kopen", zegt directeur H. van Koeveringe van Room pot. „Bencis liet ons vrij in de keuze. We hebben gekozen voor ABN Amro, onder ande re omdat die beschikt over En gelse recreatieparken. We krijgen de mogelijkheid om de klanten van die parken aan te schrijven om naar Zee land te komen." Het is niet de bedoeling dat Roompot vakantieparken in het Verenigd Komrrkrijk over neemt. „We krijgen toegang tot het klantenbestand. Dat is heel belangrijk, want het is een moeilijke markt om bin nen te komen. We willen wel verder groeien, maar dat doen we door de overname van kleinere parken in Neder land, België, Duitsland en an dere Europese landen." Het aanboren van een nieuwe markt is volgens Van Koe veringe bittere noodzaak. „De Duitse markt groeit niet meer. Het aantal Duitsers dat komt neemt zelfs af." Een ander belangrijk argu ment om te kiezen voor ABN Amro Capital is de locatie van het hoofdkantoor, „Bijaj. dere partijen bestond "de mo. gelijkheid dat het hoofdkan toor uit Kamperland zou wor. den verplaatst naar buiten Zeeland. Dat willen we niet We zijn een Zeeuws bediiji en willen dat blijven. Hierlio. gen onze wortels." Voorliet personeel en het beleid veran dert er dan ook niets, ABN Amro Capital ziet jf Roompot vakanties een ideale partij om grip te krijgen op de versnipperde markt van va kantiehuisjes in Nederland en Europa. Van Koeveringe: „We hebben ABN Amro Capital de groei.' strategie laten zien en aan het' bedrijf onze toekomstplannen, ontvouwd. Een aandeelhou der koopt aandelen om ze op een gegeven moment weer te verkopen. ABN Amro Capital hoopt natuurlijk dat de aande len meer waard worden." Roompot groeide de afgt pen jaren door onder m... overnames van diverse vakan tieparken. Met de overname eind vorig jaar van acht Euroase parken, zet Roompot zijn expansiedrift voort. Groeien is de enige mogelijk heid om in de harde wereld van het toerisme te overleven, stelde Van Koeveringe in een gesprek met de PZC. Cente: Parks, Landal Green Parks en Roompot zijn, in die volg orde, de grote drie spelers op de Nederlandse markt van bungalows en campings. Ze bezitten gezamenlijk bijna de helft van de vakantieparken en campings. Roompot, da! sinds 1965 bestaat, heeft een aandeel van 18 procent. Het bedrijf bezit ruim 50 par ken en campings, groeit zon 15 procent per jaar, heefteen omzet van 125 miljoen euro heeft 2000 mensen in dienst, doet 170.000 boekingen e stuurt jaarlijks een miljoen brochures rond. De overnamesom willen de partijen niet bekendmaken. MAX HAVELAAR BANANEN BETER VAN I BETER VB0R DE BOER BETER VSOR HET MIUEU. DAT IS DUSMAXIMAAl GENIETEN! Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan nl het alfabet van Zeeland Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGO! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl met het Reumafonds surum beging Het Reumafonds organiseert al 45 jaar onbezorgde vakanties voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Vel uwe. Bestel de vakantiegids 2003 en/of de brochure Groot Stokkert via onze afdeling reizen; T 020 589 64 85 mat/mvri) tussen 08.30 -16.00 uur Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071 -5769476 of www.amref.nl AMREF FLYING DOCTORS "7 Selfsupporting Afe Als u uw natuurlijke slaapritme wilt ondersteunen, kunt u zeker Melatomatine proberen. Melatomatine geeft u extra steun voor een gezonde nachtrust, voor als u er de volgende ochtend fit tegenaan moet! Door diverse omstandigheden kan uw lichaam steun gebruiken bij het slapen. Melatomatine bevat, ter aanvulling op de voeding, een goede dosering Melatonine die u helpt lekker te slapen. Daarnaast ondersteunt Melatomatine de aanmaak van melatonine, wat van nature ook in uw lichaam voorkomt, zodat dit helpt om uitgerust, relaxed en fit op te staan. Waarom Melatomatine Forte? Helpt om lekker te slapen ef Helpt om geestelijk en lichamelijk fit op te staan Ef Helpt bij jet-lag en ploegendiensten Met extra magnesium èrr_. v.melatomatine.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op verpakking Melatomatine Forte® 6o tabletten Van 17,95 voor 13,95 Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Zierikzee: DA Beauté Kik, Appelmarkt 24 Lekker in mijn vel met Melatomatine! Burg li-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring I 5 FZCSCHOll*»»"»1"!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32