Verhuizing hospice is aanstaande PZC Nu zijn ze allemaal jaloers PZC Grote reünie Goese Lyceum Kruinings bedrijf troeft concurrentie af Liefst niet te veel poespas op honderdste verjaardag ,11 Guinot Nieuw kampje in Hansweert i Clarahofje voorlopig in aanleunwoning van zorgcentrum Poelwijck AAZET dinsdag 12 juli 2005 PEN HAAG - Het aannemersbe drijf Reimerswaal uit Kruinin- m heeft, door een kort geding aan te spannen, alsnog een op dracht van 2,6 euroton van het Jstcrie van Landbouw, Na- tuurbeheer en Visserij in de «acht gesleept. Gisteren bepaal de de rechter in Den Haag dat het ministerie de opdracht per se aan het Kruinings bedrijf moet geven. Het gaat om werk zaamheden aan dammen op Wal cheren. Het ministerie had de opdracht openbaar aanbesteed. Verschillende bedrijven, waar onder Reimerswaal BV, schre ven er op in. Het Kruiningse be drijf rolde echter niet als goed koopste uit de bus, en dreigde daardoor de boot te missen. Drie bedrijven hadden LNV een betere prijs geboden. Reimers waal BV kwam er echter achter dat deze concurrenten hun pa pieren niet in orde hadden. Ze hadden verzuimd bij de inschrij ving op de waterwerken een zo genaamde 'eigen verklaring' in te zenden. In dit document be looft een bedrijf dat ze alle ver eiste vergunningen bezit, finan cieel gezond is, en ook voldoen de werkervaring heeft opge bouwd. Reimerswaal BV had het papiertje wel opgestuurd. Het Kruiningse bedrijf vroeg de voorzieningenrechter in Den Haag vorige week om LNV te verplichten om haar alsnog de opdracht te geven, omdat ze als enige de eigen verklaring had in gezonden. De rechter beeft die eis nu ingewilligd. Hij conclu deert dat de andere bedrijven in strijd met de aanbestedingsre- gels hebben gehandeld en de op dracht niet mogen krijgen. Goud voor Juliana en Delta Brass MIDDELBURG - Juliana Drum Bugle corps uit Middel burg heeft zaterdag een gouden medaille gehaald op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Juliana leverde die prestatie vier keer eerder. Het Middelburgse corps haalde een score van 86.46, de hoogste score van alle deel nemers in zijn klasse bij de showwedstrijden. Ook Delta Brass Zeeland haalde een gouden medaille bij het con cours. Delta werd daarmee vijfde in de eerste divisie van de brassbands. (Advertentie) Mooie strakke huid zonder cosmetische ingrepen door unieke schoonheidsbehandeling Hydradermie Lift: ontstrest uw huid Voor wie een strakke en ontspannen huid wil, maar geen zin heeft in cos metische ingrepen is er nu Hydrademie Lift. Een natuurlijke facelift, ontwikkeld in de labaratoria van Guinot. Guinot combineert tech nologische kennis en jarenlange ervaring in huidbehandelingen met wetenschappelijke doorbraken op dit gebied. De hoogwaardige gel doet z'n werk uiterst snel en efficiënt. Voor inlichtingen of een afspraak kunt u bellen: Milica Lazarova huidverzorging, Meestoof 14 te Middelburg, telefoon: (0118) 63 44 79 Anna Huiskes laat het kamp zien aan een nieuwsgierige Hansweertenaar: „Kijk eens wat een ruimte we hier hebben." door Rob Paardekam HANSWEERT - Jarenlang moesten de bewoners van het woonwagenkamp in Hansweert vragen om een nieuw kamp je. Toen ze hun zin kregen, duurde het nog eens jaren voor het plan van de grond kwam. Nu is het grote moment eindelijk aanstaande en heeft de boos heid plaatsgemaakt voor tevredenheid. „In één woord prachtig", zegt bewoon ster Anna Huiskes als ze trots over het nieuwe kamp loopt. „Echt wel het mooi ste van Zeeland. Die van andere kam pen zijn gewoon jaloers." Boos zijn ze geweest en niet zo'n beetje ook. Op een gegeven moment barrica deerden de bewoners zelfs de straat, om dat ze het wachten beu waren. Het le ven op het oude kampje is al jaren verre van aangenaam te noemen. De gebouw tjes achter de woonwagens, waar ook de douche in zit, storten van rottigheid haast in elkaar en de wagens stonden als haren op een hond, zo dicht bij el kaar. Dat is op het nieuwe kamp, schuin achter het oude, wel even an ders. De plaatsen zijn heel erg ruim. „We hebben nu zelfs een tuintje", zegt Anna. „Daar hadden we vroeger ge woon geen ruimte voor. Kijk die bloe men daar bij m'n moeder. Mooi toch?" Anna zelf staat met haar wagen nog op de oude plek, omdat haar nieuwe 'ka vel' nog opgeleverd moet worden. Ze Hoopt binnen een paar weken te kunnen Verkassen. Ook haar zoons krijgen een eigen woonwagen op het nieuwe kamp. Hansweert kent inmiddels al ruim twin tig jaar een woonwagenkamp. Anna kan zich de begintijd nog goed herinne ren. „De mensen wisten niet goed wat ze met ons moesten. Ach, het was een kwestie van wennen. Problemen zijn er absoluut nooit geweest." Langzaam groeide het dorp, letterlijk en figuurlijk, naar het kamp toe en dat vindt Anna alleen maar prettig. „Toch hebben we nu pas echt het gevoel dat we erbij horen", zegt ze. „Het nieuwe kampje ligt echt in het verlengde van de Maartenbroersweg en bovendien wor den onze huisnummers veranderd. Die lopen nu logisch door na de andere num mers in de straat. In het verleden had den we afwijkende nummers. Zo van: die horen er niet echt bij." Het nieuwe kamp telt acht plaatsen en is stukken ruimer dan het vorige. Er is een groot binnenplein met daar omheen de wagens: vijf aan één kant en drie aan foto Dirk-Jan Gjeltema de andere. Als alle wagens zijn ver huisd, wordt het kampje in het groen ge zet met onder meer iepen, heesters en inheemse planten. Achter het woonwa genkamp komt straks het nieuwe uit breidingswijkje van Hansweert. „Hart stikke prima", vindt Anna. „Kijk, als er een woonwagenkamp komt, maken de mensen altijd bezwaar. Zo zijn wij ge woon niet. We zouden trouwens niet eens weten hoe het moet, want weet je, veel bewoners hier zijn analfabeet. Ik spreek dan vooral over de oudere gene ratie, want onze kinderen zijn gewoon naar school gegaan." In dat verband wenst Anna een dikke pluim uit te delen richting de gemeente, al is dat weieens anders geweest. „Als we een keer iets niet snappen, kunnen we daar altijd terecht en wordt het ons uitgelegd." De strubbelingen uit het ver leden wil Anna snel vergeten. „Ik ben gewoon hartstikke blij met ons nieuwe kamp." Vechtjas terug naar Bonaire MIDDELBURG - Een 20-jarige man uit Bonaire kwam gisteren goed weg bij de Middelburgse politiex-echter. De man, die momenteel in Vlissingen woont, had zich in sep tember 2004 niet onbetuigd gelaten tijdens een vechtpar tij op de Vlissingse Nieuwstraat. Voor zijn aandeel in het geweldsdelict eiste officier van justitie G. van der Burg een taakstraf van '60 uur. De man had in mei terug willen keren naar Bonaire. Die vlucht had hij geannuleerd om dat hij voor de rechter moest komen. „Mensen die terug wallen, moeten we niet in de weg zitten", meende rechter B. Doorewaard-Boekhout. Daarom veroordeelde hij de man tot een voorwaardelijke taakstraf van 60 uur. „Mocht u nog eens terugkomen in Nederland, dan hangt dit boven uw hoofd. Problemen op Grevelingen BROUWERSHAVEN - Op de Grevelingen zijn afgelopen weekeinde diverse watersporters in de problemen ge,- raakt. Zondag kwam de stalen platbodem Fitus uit Roer mond in moeilijkheden, doordat het zwaard brak en het roer niet meer goed werkte. De Griend van het KNRM-station Ouddorp heeft het schip met zes opvaren den op sleeptouw genomen en naar de loswal in Brouwers-- haven gebracht. Eerder die dag liep het kajuitjacht Pom Pom vast bij boei G 17. De Griend slaagde er weer in dé boot vlot te trekken. Zaterdagavond was de reddingsboot in actie gekomen, nadat het zeiljacht Osprey bij het bin nenvaren van de Middelplaathaven een fuik in de schroef had gekregen. Uit nader onderzoek bleek dat tien schiet- fuiken dwars in de haveningang terecht waren gekomen. De fuiken werden meegenomen naar het KNRM-station. Goese turk mag blijven GOES - De uit Turkije afkomstige Mahmut Aydin uit Goes heeft eindelijk zijn verblijfsvergunning van de Immi gratie- en Naturalisatie Dienst (IND) gekregen. Na publi citeit over zijn zaak in deze krant kreeg de IND ineens vleugels. Afgelopen zaterdag deden Mahmut en zijn Ne derlandse vriendin Helma Wispelweij in Goes in de PZC verhaal van hun voortdurende problemen met de IND over vakantievisa, de machtiging voorlopig verblijf, terug keervisa en de definitieve verblijfsvergunning, waarvan de aanvraag na ruim een half jaar nog niet in behandeling was genomen. Een woordvoerder van de IND gaf toe dat er administratieve fouten waren gemaakt en dat Mahmut een besluit over zijn verblijfsvergunning snel tegemoet kon zien. Zaterdagmorgen lag er al een brief van de IND op de deurmat: Mahmut krijgt zijn definitieve verblijfs vergunning. Het dolgelukkige Goese stel kan nu met een gerust hart op vakantie naar Turkije zonder dat het een terugkeervisum voor Mahmut moet aanvragen. agenda \STREEKACTIVITEITEN [BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, lopde Grote Markt,13.00-16.00 uur: Be- tómming Peperbus; Markiezenhof, 13.00-16.30 uur: Roofvo- (slsbow; SOES Hollandsche Hoeve, 13,00-16.30 uur: Demonstratie diverse imbachten; lanline ZIM, 13.30-16.30 uur: Biljart roor ouderen; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling loorS|oerdTamminga; Uger des Heils, 9.00-12.00 uur en 3.00-15.00 uur: Verkoop kleding en neubelen; Revalidatiecentrum De Lindenhof, (6.45-17.45 uur: bewegen voor Astma nCODP-patiënten; KAPELLE De Vroone, 09.15 uur: Yo- ja; 1330 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Wel- farewerk; RUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur Biljartclub voor senio- j3.30-16.3O uur vrouwenclub voor se- oioren; YEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit; (4.00 uur; Welfarewerk; Hotel Smits, ftOOuur: Klaverjassen; VERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 ton Biljarten. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Pax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Prank Balkenende (chef) '"grid Huibers Miekevan der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf j. j CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Jel:(0l 13)315500 j «x: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Wernet I ^ww.pzc.nl j ^"fbail: web@pzc.nl rjnnrRob Paardekam 's-HEER ARENDSKERKE - De .terhuizing van het Clarahofje 'van Hansweert naar 's-Heer Arendskerke is aanstaande. Het hospice komt voorlopig in een aanleunwoning van zorgcen trum Poelwijck. Het Clarahofje is nu gehuisvest [meen woonhuis aan de Maarten- ibroersweg in Hansweert. Termi nale patiënten kunnen er hun paatste dagen, weken of zelfs [maanden in een huiselijke sfeer doorbrengen. H)e plannen om aansluiting te ioeken bij zorgcentrum Poel wijck in 's-Heer Arendskerke be gaan al vele jaren. 4|)e intentieverklaring daartoe werd drie jaar geleden onderte kend. Het hospice krijgt een plaatsje in de nieuwbouw, maar [dieheeft forse vertraging opgelo pen. „Heel erg vervelend alle maal", zegt M. van Meer van het Clarahofje. „Ik vind dat we .daarin behoorlijk zijn tegenge werkt door de provincie." Ze ;doelt op het feit dat vanuit Mid delburg werd gezegd dat het nieuwbouwplan in strijd was net het streven om zorg meer te iserspreiden over de kleine ker nen, jNiet wachten Inmiddels zit er weer wat schot in de zaak, maar Van Meer wil jiet langer wachten met de ver huizing naar Poelwijck. Daar kan door de aanwezigheid van lerschillende vormen van zorg jog professioneler worden ge werkt. Bovendien kan het hospi ce gebruik maken van allerlei za ken, variërend van wasmachi nes tot schilder en tuinman. De eigenheid van het hospice blijft bestaan. Het Clarahofje wordt voorlopig gehuisvest in een aanleunwo ning bij Poelwijck. Het nadeel daarvan is dat er nog maar plaats is voor één bewoner in plaats van de twee of drie men sen, die nu nog in Hansweert te recht kunnen. „Wellicht kunnen we er op termijn een tweede wo ning bij huren", zegt Van Meer. „Maar we kijken eerst even of het goed gaat." Ze benadrukt dat het om een tijdelijke situatie gaat. „Het is nog steeds de be doeling dat het Clarahofje een eigen plekje krijgt in het nieuwe Poelwijck." bine de Witte, leerlinge op het Goese Lyceum tussen 1986 en 1991. „We hopen dat iedereen die van ons een magazine heeft gekre gen, de oproep doorgeeft aan oud-klasgenoten", zegt Hooger- land. „Op die manier proberen we zo veel mogelijk mensen te bereiken." Vijftien jaar geleden werd het 125-jarig bestaan van de school met een heel grote reünie ge vierd. „Ik geloof dat er toen wel twee duizend mensen zijn geweest", vertelt Hoogerland. „Helaas is er daarna een beetje de klad in gekomen. Adressen raakten kwijt, mensen verhuisden en de reünistenvereniging draaide op een laag pitje." Inmiddels is het bestuur van Regodus vernieuwd en zijn er zo wel oud hbs-leerlingen als leer lingen van de Van Dusseldorp- school in vertegenwoordigd. Krantje „We hopen met enige regelmaat een krantje te laten verschijnen en willen vaker een reünie gaan organiseren", zegt Hoogerland, die er jaren geleden al in slaag de om al zijn oud-klasgenoten te traceren. „Het zou leuk zijn als zoveel mo gelijk oud-leerlingen lid werden van Regodus." Inmiddels is het Goese Lyceum ook present op www.school- bank.nl. Via die site is het moge lijk oud-klasgenoten terug te vinden en hen een mailtje te stu ren. De reünie zaterdag 17 septem ber begint rond 12.30 uur met een ontvangst in De Mythe. Daarna kunnen de gasten kie zen voor een stadswandeling, een bezoek aan het stadhuis of aan het museum. Vervolgens wordt er geborreld en gegeten in de Grote Kerk. 's Avonds zijn er optredens van leerlingen en oud-leerlingen in de Mythe. Tot slot kan er tot 24.00 uur in de theaterfoyer worden geborreld en gedanst. Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.Nk Kapelle -Tel. 0113-330333 door Inqrid Huibers GOES - Vijfhonderd man is mooi, duizend zou ook nog wel gaan, maar daarna wordt het im proviseren, zegt Henk Hooger land. Samen met zes andere oud-leerlingen van het Goese Lyceum is hij druk bezig met de organisatie van de feestelijkhe den rondom het 140-jarig be staan van de school. Er wordt zaterdag 17 september een hele dag feest gevierd in theater De Mythe en de Grote Kerk. „Maar mochten we daar niet in passen, dan heb ik nog een optie op 't Beest achter de hand", zegt Hoogerland. „En we kunnen ook nog altijd uitwijken naar de school." Maar hij verwacht niet dat dat nodig is. Van de duizenden oud leerlingen van het Goese Ly ceum, een samenvoeging van de hbs en de Van Dusseldorpschool (ulo), hebben Hoogerland en zijn collega's er nu 750 weten te achterhalen. De gelukkigen zijn alvast uitgenodigd voor de reü nie, maar niet geregistreerde oud-leerlingen zijn ook van har te welkom. „We roepen iedereen op om zich te melden", zegt Hoo gerland. „Dat kan via www.pon- tes.nl. Iedere oud-leerling die ons mailt, krijgt een magazine thuis gestuurd." Herinneringen Daarin staan vooral herinnerin gen. Van Wim van 't Hof die in de oorlogsjaren de ulo bezocht, van meneer Noordermeer, le raar Nederlands en geschiede nis in de jaren vijftig en van Sa- Johanna Anna Louisse-Van Oosten. foto Dirk-Jan Gjeltema door Leoni van de Schraaf KAPELLE - Het liefst zou ze haar verjaardag voorbij laten gaan, maar gisteren ontkwam Johanna Anna Louisse-Van Oos ten er niet aan. Haar honderdste verjaardag moest natuurlijk wel gevierd worden. De recreatiezaal van Zorgcen trum Cederhof in Kapelle zat gisteren bomvol. Naast familie, vrienden en kennissen, was ook burgemeester S. Kramer van de partij. Ook de felicitaties van de konin gin ontbraken niet. „Mijn moe der houdt eigenlijk niet zo van al die poespas. Wij zijn niet zo feestachtig", weet de jongste zoon Rinus (67). „Maar honderd jaar is wel bijzonder en daar zijn we allemaal trots op." Vandaar dat Johanna's verjaar dag niet één, maar twee keer ge vierd werd. „Zondag kwamen de kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen langs en nu komen ook vrienden en kennis sen haar feliciteren." Voor Johanna, speciaal voor haar verjaardag in kleder dracht, was het eigenlijk alle maal een beetje te veel. Al die handen schudden en steeds na denken wie er voor je staat. „Ik vind het wel gezellig, maar zal blij zijn als ik straks weer naar m'n kamer kan." Wat is het geheim En dan steeds weer diezelfde vraag: hoe word je honderd? Wat is het geheim? Volgens de ja rige is er helemaal geen geheim: „Het gaat vanzelf, je moet ge woon eten, drinken en rustig blijven." Rinus heeft wel een verklaring voor de hoge leeftijd van zijn moeder. „Het zit in de familie: mijn opa is 104 gewor den." Dat nu ook zijn moeder de hon derd gehaald heeft, komt vol gens Rinus doordat ze zo goed kan slapen. „Ze ligt nooit te pie keren. Het maakt niet uit wat er gebeurt, zodra ze in bed ligt, slaapt ze." Johanna werd geboren in We- meldinge, maar woont al zo'n ze ventig jaar in Kapelle. In 1997 verhuisde ze naar Zorgcentrum Cederhof, voordien woonde ze zelfstandig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23