Herstelwerk aan zandsculptuur Iets doen voor de Zonnebloem giro 145™, PZC PZC Twee dagen folklore in Wissenkerke Wachtruimte is dichtgetimmerd ABN Amro Capital koopt Roompot vakantieparken 0900-8212411 Melatomatine Forte: melatonine en magnesium voor een gezonde nachtrust Kunstwerk rond godin Nehalennia beschadigd door hoosbui Aan alle bewoners van Walcheren IN MIDDELBURG EN OOSTKAPELLE ZOEKT DE PZC BEZORGERS! Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsielijn! Wilt u ook lekker slapen en weer fit opstaan? Dat kan! 4,- KORTING dinsdag 12 juli 2005 door Piet Kleemans NEELTJE JANS - Op Neeltje Jans wordt hard gewerkt aan het herstel van de zandsculp tuur, gewijd aan godin Nehalen nia. De zandsculptuur raakte vo rige week beschadigd door een zware hoosbui. Gevraagd naar de omvang van de schade blijft Waterland-di recteur A. van de Hoef voorzich tig. In geld uitgedrukt gaat het volgens hem om enkele honder den euro's. „Ik denk dat alles bij elkaar ongeveer vijf procent van het kunstwerk beschadigd is. Het valt niet echt op, maar het moet wel hersteld worden want wij willen kwaliteit bieden." Op zich moet een zandsculptuur volgens de bouwers ervan - In- axi - wel een stootje kunnen heb ben. Het gebruikte zand wordt door aanstampen en toevoegen van water verdicht totdat het een stevige massa is waar de 'carvers' mee aan de slag gaan. Is de sculptuur klaar, dan wordt het voorzien van een bescher mend toplaagje van bottenlijm. De hoosbui die Neeltje Jans vori ge week teisterde was echter net iets te veel van het goede voor de zandsculptuur. Van de Hoef: „In korte tijd is toen 110 millimeter regen geval len en de druppels waren zo groot dat ze dwars door het top laagje van bottenlijm heen gin gen. Het was gewoon heel ex treem weer." Toen het toplaagje eenmaal weg gespoeld was, zoog het sculp- tuurzand zich vol met water. Uitstekende delen als handen en neuzen werden daardoor te zwaar en braken af. Ploeg Van de Hoef: „Die hoosbui was 's avonds en ik was de volgende dag om zeven uur al op Neeltje Jans om te kijken. Daarna ben ik meteen gaan bellen naar In- axi, maar die zat op dat moment in Engeland dus het duurde even voordat er een ploeg be schikbaar was voor het herstel." Tijdens het herstelwerk - dat naar schatting nog enkele dagen in beslag neemt - is Nederlands grootste zandsculptuur gewoon door Leoni van de Schraaf WISSENKERKE - Oude am bachten, ringsteken en hand- boogschieten. In de kern van Wissenkerke komt het tijdens de Zeeuwse Folkloredagen Noord-Beveland, aanstaande vrijdag en zaterdag, allemaal aan bod. De Folkloredagen beginnen vrij dagavond om zeven uur met een muziekavond. Muziekvereniging Apollo, het Westkapels Kwartet en Shanty- koor Het Schorrekoor treden op. Ook de Folkband De Drui- des uit Colijnsplaat staat op het podium. De oude ambachten staan zater- open voor het publiek. Van de Hoef: „Het is eigenlijk zo'n beet je een extra attractie voor de be zoekers om de carvers aan het werk te zien." De zandsculptuur is gewijd aan de mythe rond de godin van de vruchtbaarheid en beschermvrouw van huis en haard van zeelieden Nehelen- nia. Er is onder meer een Neha- lennia-tempel nagebouwd en een torenhoge beeltenis van Ne- halennina, omgeven door sche pen die komen en vergaan. Ook te zien is een groepje vissers dat brokstukken uit het water haalt. Het is de bedoeling dat de zandsculptuur nog tot eind au gustus te zien is op het terein van themapark Waterland. dag op het programma. Tussen tien en zes kan het publiek niet alleen kijken naar het handboog- schieten en ringsteken (zowel te paard als met antieke tracto ren), maar ook een helicopter- vlucht is mogelijk. Verder kan molen de Onderne ming bezichtigd worden en is er een braderie/markt. Ook de Koe- schijtwedstrijd wordt zaterdag gehouden. De dag wordt swingend afgeslo ten met een optreden van de Pa radise Jazzband. De Zeeuwse Folkloredagen Noord-Beveland worden voor de achtste keer gehouden. De or ganisatie is in handen van de On dernemersvereniging Wissenker ke en Geersdijk. door Raymond de Frel BRESKENS - Je kunt het de toe risten niet kwalijk nemen. Gro te borden met de vermelding 'abonnementen' en 'kassa' wij zen automobilisten tweeënhalf jaar na de opening van de Wes- terscheldetunnel nog altijd de weg naar de voormalige loket ten op het veerplein. Daar is niemand te zien, dus rij den ze maar het plein op, waar het gras en onkruid tot aan hun knieën komt. Dan maar eens in formeren in restaurant De Mil- liano. Dat zal toch nog wel open zijn? De suikerpotten en peper en zoutstellen staan immers nog op de tafeltjes. Nee, de deur is op slot. Eens vragen aan die mensen bij de vernielde bushokjes of je nog wel met de auto in Vlissingen kunt komen. Wacht eens... zie je dat? Laat maar zitten, die boot is echt ver dwenen. Die toegang is hele maal dichtgetimmerd. En dat is met voor niets. De voormalige wachtruimte is sinds de ingebruikname van het fietsvoetveer eigendom van de provincie Zeeland. Vandalen hadden het sindsdien steeds va ker gemunt op het leegstaande gebouw. De provincie spijkerde de terminal daarom dicht. De provincie is met de gemeente Sluis in gesprek over de toe komst van het veerplein. De voormalige terminal speelt daar in wellicht een rol. foto Peter Nicolai tie van het hoofdkantoor „Bij andere partijen bestond de mogelijkheid dat het hoofd kantoor uit Kamperland zou worden verplaatst naar bui ten Zeeland. Dat willen we niet. We zijn een Zeeuws be drijf en willen dat blijven Hier liggen onze wortels." Voor het personeel en het be leid verandert er niets. ABN Amro Capital ziet a Roompot vakanties een ideale partij om grip te krijgen op de versnipperde markt van va kantiehuisjes in Nederland en Europa. Van Koeveringe: „We hebben ABN Amro Capital de groei strategie laten zien en aan te bedrijf onze toekomstplannen ontvouwd. Een aandeelhou der koopt aandelen om ze op een gegeven moment weer te- verkopen. ABN Amro Capital hoopt natuurlijk dat de aande len meer waard worden." Roompot groeide de afgelo pen jaren door onder me overnames van diverse vakan tieparken. Met de overname eind vorig jaar van acht Euro- ase parken zet Roompot zijn expansiedrift voort. Groeien is de enige mogelijk heid om in de harde wereld van het toerisme te overleven, stelde Van Koeveringe inee: gesprek met de PZC. Center Parks, Landal Green Paris en Roompot zijn, in die volg orde, de grote drie spelers op de Nederlandse markt van bungalows en campings. Ze bezitten gezamenlijk bijna de helft van de vakantieparken en campings. Roompot, da; sinds 1965 bestaat, heeft aandeel van 18 procent. Het bedrijf bezit ruim 50 par ken en campings, groeit zo'n 15 procent per jaar, heefteen omzet van 125 miljoen euro, heeft tweeduizend mensen in dienst, doet 170.000 boekin gen en stuurt jaarlijks een mi ljoen brochures rond. De overnamesom willen de partijen niet bekendmaken. door Jeffrey Kutterink KAMPERLAND - ABN Amro Capital koopt vakantiepark keten Roompot. Die kan daar door verder groeien, onder meer in het Verenigd Konink rijk. Bedongen is dat het hoofdkantoor in Kamperland blijft. De overname heeft geen gevol gen voor directie, personeel of beleid. De investeringsmaatschappij van ABN Amro maakte het nieuws gisteren bekend. Feite lijk verhuist Roompot van de ene investeringsmaatschappij naar de andere. Het bedrijf was sinds maart 2003 in handen van Bencis Ca pital Partners (toen nog Nes- bicbuy-out fund). „Afgelopen winter hebben zich geheel onverwachts par tijen gemeld om de Roompot te kopen", zegt directeur H. van Koeveringe van Room pot. „Bencis liet ons vrij in de keuze. We hebben gekozen voor ABN Amro, onder meer omdat die beschikt over En gelse recreatieparken. We krijgen de mogelijkheid om de klanten van die parken aan te schrijven om naar Zee land te komen." Het is niet de bedoeling dat Roompot va kantieparken in het Verenigd Koninkrijk overneemt. „We krijgen toegang tot het klantenbestand. Dat is heel belangrijk, want het is een moeilijke markt om binnen te komen. We willen wel verder groeien, maar dat doen we door de overname van kleine re parken in Nederland, Bel gië, Duitsland en andere Euro pese landen." Het aanboren van een nieuwe markt is vol gens Van Koeveringe bittere noodzaak. „De Duitse markt groeit niet meer. Het aantal Duitsers dat komt neemt zelfs af." Een ander belangrijk ar gument om te kiezen voor ABN Amro Capital is de loca- Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! op woensdag 13 juli 2005 Op bovenstaande dag gaat DELTA N.V. werkzaamheden verrichten aan transportleidingen van het waterleidingnet op Walcheren. Tijdens de werkzaamheden kan mogelijk bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07 00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0I wwwdeleukstebijbaan nl 0-023 51 11 of kijk op het alfabet van Zeeland OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m Vrijdag 8.00 - 12.00 uur 13.00 -17.30 uur. Zaterdag 8.00 -16.00 uur. Jacoba van Beierenweg 25, Vlissingen (10 cent per minuut) •advies en voorlichting een informatief gesprek •brochures en boekjes y Nationaal Epilepsie Fonds &EVN Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip! www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl Als u uw natuurlijke slaapritme wilt ondersteunen, kunt u zeker Melatomatine proberen. Melatomatine geeft u extra steun voor een gezonde nachtrust, voor als u er de volgende ochtend fit tegenaan moet! Door diverse omstandigheden kan uw lichaam steun gebruiken bij het slapen. Melatomatine bevat, ter aanvulling op de voeding, een goede dosering Melatonine die u helpt lekker te slapen. Daarnaast ondersteunt Melatomatine de aanmaak van melatonine, wat van nature ook in uw lichaam voorkomt, zodat dit helpt om uitgerust, relaxed en fit op te staan. Waarom Melatomatine Forte? Ef Helpt om lekker te slapen Helpt om geestelijk en lichamelijk fit op te staan Sf Helpt bij jet-lag en ploegendiensten 0" Met extra magnesium o www.melatomatine.nl F v Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 12 Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op 1 verpakking Melatomatine Forte® 60 tabletten Vlissingen: van 17,95 voor 13,95 Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat9l Lekker in mijn vel met Melatomatine!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14