PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT elastingdienst in de problemen assale evacuatie van centrum irmingham na terreurdreiging PZC Weening geeft Rabobankploeg vleugels r Jcpjr^de fronce Meeste passagiers rampbus naar huis 21 Ifiscus moet innen werknemerspremies overnemen van UWV Luxemburgers redden premier Juncker met 'ja' tegen grondwet EU 8"7'\'\688n5555Z0\ N 4 Zomerweer Veel zon en warm. Middagtemperatuur tend 2d graden. Matige noordenwind. I47e jaargang no. 161 „aandag 11 ju" 2005 r 1,25 PZC Montoya sterkste op Silverstone jnnr .lames McGonigal AMSTERDAM - De belas tingdienst dreigt eind dit jaar in ernstige problemen te raken met de inning van premies voor de werkne- nersverzekeringen. die het per 1 januari 2006 moet overnemen van uitkeringsin stantie UWV. [U al blijken computersyste men met op elkaar aan te slui er, en is de interne communica- ie gebrekkig. Dat melden ver- chülende bronnen binnen de elastingdienst. De financiële strop kan in de vele miljoenen uro's lopen. 'oordvoerder van de belasting- ienst Salet ontkent niet dat er iroblemen zijn, maar wilde gis- nniddag niet inhoudelijk op ezaak ingaan. Het UWV was liet voor commentaar bereik- jar. inister De Geus (Sociale za- liet eind juni nog aan de ireede Kamer weten dat de peratie volgens plan verloopt i dat mogelijke moeilijkheden jègzullen worden opgelost, e bronnen binnen de belasting- ienst verwachten dat de proble- ïen nog zullen verergeren door e invoering van het nieuwe orgstelsel, het huurtoeslagstel- el en de kinderopvangtoeslag er 1 januari. De belasting- ienst moet eind december voor et eerst deze maandelijkse toe lagen uitkeren. Nu de automati- ering faalt, moet alles met de ilitterand zat ichter opblazen tainbow Warrior 'ARIJS - De inmiddels overle- oud-president van Frank- t, Francois Mitterand, heeft elf toestemming gegeven om de ainbow Warrior, het schip van reenpeace, in de nacht van 9 10 juli 1985 in Nieuw Zee- nd tot zinken te brengen, it heeft de vroegere chef van Franse binnenlandse veilig- eidsdienst, admiraal Lacoste, dagblad Le Monde ge- (gd. „Hij gaf zijn persoonlijke edkeuring", aldus Lacoste. et was dit weekeinde 20 jaar eleden dat de Rainbow Warior de haven van Auckland tot nken werd gebracht door het ten ontploffen van twee bom en. Daarbij kwam een Portu- se fotograaf om. Greenpeace otesteerde destijds tegen Fran- kemproeven in de Stille iceaan. Aanhangers van Green- leaceherdachten gisteren in Pa- js en Nieuw-Zeeland de ge- eurtenis. GPD hand word!en gedaan. Dit heeft grote financiële gevolgen. Het lijkt er nu al op dat de pre mies, die werkgevers zelf beta len, en de bedragen die ze afdra gen namens de werknemers, voor een groot deel zullen wor den vastgesteld op basis van on voldoende gegevens. Dat bete kent dat zij te hoog of te laag zullen zijn. De belastingdienst verwacht een stroom correcties en bezwaarschrfiten. Deze situa tie kan volgens voorzichtige in terne schattingen voortduren tot eind mei 2006. Het gaat daarbij om grote bedra gen. De werknemersverzekerin gen voor werkloosheid (WW), ar beidsongeschiktheid (WAO, WAZ, Wajong) en ziekte (ZW en WAZ) betreffen honderdduizen den bedrijven en miljoenen werknemers. Per jaar gaat er in deze sector voor honderden mil joenen euro's om. Zelfs als binnen nu en eind de cember alle zeilen worden bijge zet, zijn de problemen onont koombaar, vrezen de bronnen binnen de belastingdienst. De enige manier om die nog enigs zins te beperken lijkt andere projecten stopzetten of uitstel len. Volgens ingewijden zou mi nister Zalm (Financiën) hiertoe Pieter Weening zorgde zaterdag voor de eerste Nederlandse zege van deze Tour de France. foto Gero Breloer/EPA van onze sportredactie MULHOUSE - Na twee jaar droog ge staan te hebben in de Tour de France, kon dit weekeinde bij Rabobank plots de vlag uit. De ploeg van Erik Breukink won met Pieter Weening en Michael Ras mussen twee bergachtige etappes op rij en zag de Deense klimmer een stevige ba sis leggen in het bergklassement. De eerste overwinning, die van de 24-jari- ge Fries Pieter Weening kwam zaterdag als een geschenk uit de hemel. Tien jaar na het opstarten van het Rabobank-wie- lerplan is hij de eerste volledig zelf opge leide renner die een grote wedstrijd wint. Na een heroïsch gereden rit over de Col de la Schlucht klopte hij zijn medevluch ter Andreas Klöden met negen millime ter verschil. Genoeg om 's avonds in het hotel de champagneglazen te mogen vol schenken. Een dag later zorgde Michael Rasmussen voor opnieuw een feestje. De Deen viel al na vier kilometer aan op de eerste col om pas aan de finish in Mulhouse achterom te kijken wat hij in de rit over de Ballon d'Alsace had aangericht: ritwinst en de bolletjestrui nog steviger om de ranke schouders. Aan de finishlijn temperde ploegleider Erik Breukink de verwachtingen: „Nu be gint het pas." Breukink straalde van bin nen. Wekenlang vroeg de buitenwereld zich af of zijn ploeg wel klaar zou zijn voor de Tour. „Hier zit je op te wachten als ploegleider. Vorig jaar zat het alle maal tegen. Nu loopt twee dagen lang al les in ons voordeel." Pieter Weening is voor hem de man die de echte omslag heeft gebracht. „Iedereen was er zo ontzettend blij mee." Gisteren werd de vreugde alleen maar groter. „Wat Pieter deed was al geweldig. Rasmussen gaat daar nu ge woon nog wat spectaculairder over heen." GPD E gnonze redactie buitenland Birmingham - Het uitgaans- enlrum van Birmingham is za- «dagavond ontruimd vanwege fat de Britse politie achteraf (n geloofwaardig dreigement roemde. Circa 20.000 mensen terden geëvacueerd. De Britse egering heeft de bevolking ge- raarschuwd voor meer dreigin- 'olitiecommissaris Paul Scott- l gisteren, enkele uren na- - 'at het centrum van de in groot- e tweede Britse stad weer was ven, dat de dreiging se- e"s en specifiek was wat be dtijd en lokatie. „We hebben og niet eerder zo'n niveau van iing gehad. De bevolking Birmingham was gister- vond in gevaar." P de aard van de dreiging wil- B tdj echter niet ingaan. Vol- de commissaris hielden de fdgementen die tot de evacua- b hebben geleid geen verband n°t verdachte pakketjes die za- agavond in een bus en een >tel zijn aangetroffen. In de \,Ja bus werden vier gecontroleerde explosies uitgevoerd. Er bleek geen bom aan boord te zijn. Een verdacht pakketje in een hotel bleek na onderzoek eveneens on gevaarlijk. De Britse minister Clarke van Binnenlandse Zaken ontkende gisteren dat de politie in Birmingham overdreven heeft gereageerd. Volgens de be- Hotelgasten proberen warm te blijven nadat ze zijn geëvacueerd uit het centrum van Birmingham. foto lan Hodgson/RTR windsman zal Groot-Brittannië geconfronteerd worden met nieuwe dreigingen, zolang de da ders van de aanslagen in Lon den afgelopen donderdag, niet zijn gepakt. Op het vliegveld Heathrow bij Londen zijn giste ren drie mensen gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij terroristische activiteiten. Volgens de politie is het echter 'pure speculatie' om te veronder stellen dat de arrestanten iets te maken hebben met de aanslagen in Londen. Tijdens kerkdien sten in het hele land hebben de Britten gisteren de slachtoffers van de bomaanslagen herdacht. De Britse politie maakte zater dag bekend dat de bommen in de Londense metro tegelijk af gingen. „De drie bommen explo deerden met een klein tijdsver schil rond 08.50 uur in de och tend", aldus Scotland Yard. In totaal zijn tot nu toe 49 licha men geborgen, maar een onbe kend aantal is nog onbereikbaar omdat ze in verwrongen metro wagons vastzitten. Volgens de BBC worden nog circa 25 men sen vermist. ANP/RTR/AFP door Hetty van Rooij LUXEMBURG - Luxemburg heeft in een referendum overtui gend 'ja' gezegd tegen de Euro pese grondwet. De uitslag is een overwinning voor premier Juncker, die had aangekondigd te zullen aftreden als de uitslag negatief zou zijn. Van de Luxemburgers stemde 57 proeent voor, 43 procent te gen. In Luxemburg geldt een op komstplicht. Luxemburg is vanaf de oprich ting lid van de Europese Unie en geen enkel ander land heeft bereid zijn. Behalve door auto matiseringsproblemen wordt de belastingdienst geplaagd door de gevolgen van een al ruim twee jaar slepende reorganisa tie. De communicatie van de leiding met de werkvloer zou sterk te wensen over laten. GPD 1. Weening (Ned) 5.03J 2. Klöden (Pui) z.t. 3. Valverde (Spa) 0.27 18. Boogerd (Ned) z.t. 9e ETAPPE 1. Rasmussen (Den) 4.08.20 2. Moreau (Fra) 3.04 3. Voigt (Dui) z.t. 62. Boogerd (Ned) 6.04 ALG. KLASSEMENT 1. Voigt (Dui) (foto) 32.18.23 I 2. Moreau (Fra) 1.50 3. Armstrong (VSt) 2.18 40. Weening (Ned) 6.56 zie pagina's 17, 18 en 19 r de TOUR op de PZC-site: www.p7c.r1 Geen excuses voor Srebrenica Nabestaanden van de slachtoffers van de val van Sre brenica zullen uit de mond van minister Bot van Buiten landse Zaken geen excuus horen. Wel is hij bereid met al le organisaties van nabestaanden een gesprek aan te gaan. De nabestaanden beginnen een rechtszaak tegen de Nederlandse Staat. Zij menen dat Nederland medeschuldig is aan de genocide op hun familie leden in 1995 in Srebrenica. Straatfestival blijft boeien De bezoekersaantallen van de 24e editie van het Straatfes tival Vlissingen, dat gisteren werd afgesloten, waren ver gelijkbaar met afgelopen jaren. Hoewel vanwege het war me weer werd verwacht dat veel mensen voor het strand zouden kiezen, zat het Dijktheater vol voor The Perfect Pitch, de revue van straatartiesten die voorgaande jaren in Vlissingen succes boekten. Varia: 2; Binnenland: 3; Gezondheid: 4; Buitenland: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11,13 en 15; sport: 17, 18, 19, 20,21,22, 23 en 24 Mar. Reisorganisator was Sol- mar Tours die de Belgische bus had gecharterd. Een van de chauffeurs moest aanvankelijk in Frankrijk blij ven voor ondervraging. De poli tie hield de uit België afkomsti ge bestuurder aan, omdat hij wordt veVdacht van dood door schuld. De politie vermoedt dat hij achter het stuur in slaap is gevallen. Solmar Tours acht dit onwaar schijnlijk, omdat de twee chauf feurs net hadden gewisseld. Vol gens de bestuurder moest hij uit wijken voor een auto, waardoor hij van de weg raakte. Gisteren is de chauffeur vrijgelaten. De autoriteiten zetten meteen na het ongeluk een veldhospi taal op langs de weg. De gewon den werden later overgebracht naar ziekenhuizen in Montpel- lier, Sète en Béziers. ANP door Peter Punt EINDHOVEN - De meeste van de 69 inzittenden van de touring car die zaterdagochtend veron gelukte bij het Zuid-Franse Bes san, zijn terug in Nederland of België. Ze kwamen in de nacht van zaterdag op zondag met een KLM-vliegtuig aan op vliegveld Eindhoven. Door het ongeval kwamen een 50-jarige Nederlander en een 11-jarig Belgisch jongetje om het leven. In totaal raakten 31 mensen gewond, van wie zes ern stig. Van hen lagen er gisteren nog tien in Franse ziekenhuizen. Het ongeval gebeurde zaterdag ochtend rond kwart over vier op de A9 ter hoogte van de plaats Bessan. De dubbeldeks bus raak te van de weg en kantelde. De passagiers, Belgen en voor het overgrote deel Nederlanders, waren op weg naar de Spaanse plaatsen Calella en Malgrat de pagina 2 reis eindigt in ziekenhuis (Advertentie) Jean-Claude Juncker financieel en economisch meer geprofiteerd van de Europese eenwording. Het groothertog dom (465.000 inwoners) is omge rekend per hoofd van de bevol king het rijkste land van de EU. Een 'ja' voor de grondwet leek vanzelfsprekend, totdat de nega tieve uitslag van de volksraad plegingen in Frankrijk en Neder land de stemming in Europa deed omslaan. Turkije Ook in het katholieke Luxem burg gebruikten campagnevoer ders de toetreding van Turkije als argument om tegen te stem men. Een opiniepeiling van be gin juni toonde aan dat het aan tal voorstemmers in een maand tijd was geslonken van 59 tot 45 procent. Premier Juncker, die al elf jaar de eerste minister is, ver koos vervolgens om het aange kondigde referendum uit te stel len. Maar de socialistische rege ringspartij blokkeerde dit. De EU-regeringsleiders beslo ten vorige maand tot een afkoe lingsperiode. In een aantal lan den is een referendum op de lan ge baan geschoven GPD O Noteert u mij vi proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auiematische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer 1 (postlbahkrekenihgnummei. i O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: j per maand met automatische incasso 19.95). fZI pei kwartaal inet automatische incasso IC 58.00). O par jaar mei automatische incasso (C 222.50). lig om net persoonsgegevens het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1