Parkeerplaatsen op Markt blijven Wandelen tussen de buien door PZC PZC Levensdroom van echte mountainbiker Turnvereniging krijgt aanbouw bij De Eenhoorn College Terneuzen past nota aan op aandringen van ondernemers zaterdag 9 juli 2005 15 frnr Rfiné van Stee TERNEUZEN - Parkeren op de Markt in Terneuzen wordt niet afgeschaft. Daarmee wordt een belangrijk uitgangspunt ge schrapt uit de nieuwe parkeerno- |a voor de binnenstad. Ondernemers op de Markt wa ren mordicus tegen de plannen. Door een algeheel parkeerver bod zouden zij omzet verliezen. Ook wezen zij tijdens een in spraakavond op. de behoefte van klanten om dichtbij hun win kels te parkeren. Zij wilden liefsteen uitbreiding van de par- •1 toermogelijkheden. Indeparkeemota was het de be- s§ 'doeling de Markt te schrappen, omdat er weinig parkeerplek ken zijn en veel mensen hun au- |o er willen stallen. Daardoor zou onnodig veel autoverkeer door het bewonersgedeelte van de binnenstad rijden. Volgens .de ondernemers is dit maar deels het geval, omdat die be stuurders al snel bij een andere parkeerplaats in het centrum te- "rechtkomen. Handhaven Verkeerswethouder J. van ,Schaik en de ondernemers zijn nu overeengekomen de huidige situatie te handhaven. Dit bete- - tent dat de 17 parkeerplaatsen [op de Markt het hele jaar mogen worden gebruikt. De wens om Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; I zaterdags tot 12.00 uur I REDACTIE j zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Renè Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl J Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET ^ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de parkeermogelijkheden uit te breiden was al gauw van tafel. Van Schaik: ,,Ook de onderne mers zagen in dat er geen con flictsituatie mocht ontstaan tus- sèn de terrasfunctie en de par- keerfunctie op de Markt. Ik denk dat wat er nu ligt het maxi maal haalbare is." Voorzitter B. Stoffels van onder nemerskoepel Coördinatie en Management is tevreden over het behaalde resultaat. „De be langen van alle partners zijn hiermee gediend. Zeker gelet op de plannen die voor de Markt op stapel staan. Het is de bedoeling de terrasfunctie te versterken, waardoor een nog aantrekkelij ker uitgaansgebied ontstaat", al dus Stoffels. Dit laatste uit gangspunt sluit aan bij wensen die leven onder de diverse Ter- neuzense politieke partijen. Zo liet de PvdA tijdens algemene beschouwingen ook al weten brood te zien in een versterkte terrasfunctie van de Markt in combinatie met parkeren. De parkeernota moet nog worden vastgesteld door de gemeente raad. De algemene verwachting is dat een meerderheid het docu ment goedkeurt, inclusief het te rugdraaien van het parkeerver bod op de Markt, omdat een meerderheid van PvdA, WD, Gemeentebelangen Kanaalzone, Terneuzen Onafhankelijke Par tij, SGP en LCF voorstemt. G. van den Berg-van Dijk (Chris ten Unie) was tijdens de algeme ne beschouwing de enige die liet doorschemeren niets in parke ren op de Markt te zien. fExcursies met zand als thema KOEWACHT - De natuurorgani saties in Zeeuws-Vlaanderen ïebben morgen en maandag twee excursies op het program- staan. De excursie van mor gen heeft als thema 'het zand van Zeeland' en voert naar de Karnemelkpolder, Het vertrek s om 9,30 uur bij de kerk in Koe vacht. De excursie van maan- dag is per fiets en gaat langs de Vesterschelde. Het vertrek is 19.00 uur op de Scheldebou- evard in Terneuzen ter hoogte lan het Churchill hotel. Hulst laat bouw garage stilleggen op kamp Clinge CLINGE - De bouw van een ga- age op het woonwagencentrum het Woestijneplein in Clin- je moet van de gemeente Hulst worden stilgelegd. De garage is olgcns Hulst in alle opzichten e groot gebouwd. )e gemeente verleende een louwvergunning voor een woon- vagen en een garage. Wat be reft de garage heeft de aanvra- ;er zich niet gehouden aan de (oedgekeurde maatgeving. De jarage zal moeten worden aan- ;epast, zodat aan de vergunning vordt voldaan. Hulst is niet van ilan de huidige garage te legali- ;eren. Het bouwwerk voldoet iok technisch gezien niet. De ei- fenaar van de garage is inmid- lels aangeschreven. Jolanda Bruin-Kastelein en Tonny Bruin hebben afgelopen jaar negenduizend trainingskilometers gereden voor de race der races. door Marcel Modde OOSTERLAND - Ze zien erafgetraind uit, strak in het vel, de blik op scherp. Zo'n negenduizend kilometers voorbe reiding in de benen, inclusief enkele ma rathons en hoogtestages in Duitsland, Italië en Spanje. Het startnummer is binnen en dus kan niets Tonny Bruin (concerncontroller) en zijn teamgenoot en levenspartner Jolanda Kastelein (ge meente-ambtenaar) uit Oosterland nog weerhouden van deelname aan de race der races: de Transalp Challenge, 740 kilometer en negentien bergpassen lang, voornamelijk over moeilijk berijd bare paden. Even spande het erom of de Oosterlan- ders daadwerkelijk aan de start zouden verschijnen, zaterdag 16 juli in het Zuid-Duitse Mittenwald. Kastelein wordt geplaagd door een hardnekkige peesontsteking, als gevolg van de harde trainingsarbeid het afgelopen jaar. Cruciaal was of er blijvende schade zou ontstaan, wanneer de zware tocht in acht etappes over de Alpen naar het strand van Venetië zou worden onderno- „Volgens mijn sportarts is die kans klein, maar hij heeft mij wel verzekerd dat ik flink wat pijn zal krijgen. Met een pakket pijnstillers in de bagage moet het wel lukken", zegt ze vastbera den. Afzien Het typeert de instelling van de fanatie ke mountainbikers: afzien om tot de grens van je kunnen te gaan. „De Trans alp Challenge is een begrip. De ultieme uitdaging, die moet je gewoon hebben gereden", verklaart Kastelein hun drijf veer. Met dat motto afficheert de Duitse organisatie zich ook: 'de zwaarste moun tainbikerace van de wereld, een levens droom'. Bruin maakt een vergelijking met de onder het grote publiek beter be kende Tour de France en de ophef over de colletjes. „Wij moeten in acht dagen tijd 22 keer de Alp d'Huez op en af en dan grotendeels over grind-, wortel en zandpaden." Het parcours loopt door drie landen en gaat over maar liefst ne gentien bergpassen, schetst hij wat hen te wachten staat. Een startbewijs in de transalp is felbegeerd, enigszins te ver gelijken met de Elfstedentocht. Ruim vierduizend gegadigden van Amerika, Europa, Nieuw-Zeeland tot aan Zuid-Afrika hebben zich aangemeld voor deelname. Vijfhonderd teams wa ren rap genoeg om zich via het internet daadwerkelijk in te schrijven, met in to taal slechts zestig vrouwen. Binnen een uur was het deelnemersveld compleet. Bruin en Kastelein hadden voor de ope ning van de wereldwijde inschrijving ieder een positie ingenomen achter een computer en wisten zo tijdig tot de Duit se site door te dringen. Met startnum mer 93 beginnen ze vlak achter zestig professionele rijders. De illusie dat ze ook maar enige kans krijgen bij die snel le voorhoede aan te pikken, hebben ze geenszins. Bruin: „We hebben in de 2,5 jaar tijd dat we serieus zijn gaan fietsen conditioneel en technisch wel een be hoorlijke vordering gemaakt, maar die foto Dirk-Jan Gjeltema professionals zijn nog altijd sneller. Waar het ons om gaat, is de tocht uitrij den en een acceptabele tijd neer te zet ten." De daglimiet is gesteld op twaalf uur. Wie dan nog niet binnen is, ligt eruit, kastelein verwacht daar per etappe gemiddeld drie tot vier uur onder te kunnen blijven. „Eén dag is goed te doen, weten we al van onze laatste va kanties. De vraag is nu hoe het aanvoelt wanneer je acht dagen achtereen op de fiets zit in die extreme omstandighe den. Het belangrijkste is dat je bereid moet zijn flink af te zien. Je weet dat je meer pijn zult lijden dan zult lachen. En vallen doe je altijd, vooral ik", ver wijst ze naar haar buiteling vijf meter in een afgrond van de Zuid-Franse Al pen, vorig jaar. „Het is goed afgelopen. Valpartijen horen er gewoon bij." De Oosterlanders weten zich in gezelschap van een tweede Zeeuws/Gelders team dat bestaat uit Jarno Veerhoek en Jas per van de Luytgaarde met startnum- mer 67. Hun verrichtingen zijn via de internetsi te www.transalpchallenge.com te vol gen. door Edy de Witte GRAAUW - Bijna 140 deelne mers volbrachten gisteravond de dertigste editie van de wan delvierdaagse in Graauw. De volhouders werden de laatste honderden meters tot het eind punt, café van Grol, muzikaal begeleid door de fanfare Nooit Gedacht. Ondanks de vele hoosbuien deze week hielden de wandelaars het over het algemeen droog. Alleen enkele lange afstandslopers kre gen op woensdagavond het staartje van een bui over zich heen. Het weer had zeker geen negatieve invloed op de vier daagse. Het aantal aanmeldin gen benaderde maandag bij de start al het deelnemersveld van vorig jaar. Er kwamen op de eer ste dag 105 inschrijvers langs de tafel. Dit groeide in de loop van de week aan tot 139. Zij gingen op pad voor een wandeling van 5 of 10 kilometer. De kortste rou te werd aangepakt door 114 in schrijvers. De rest van het gezel schap pakte de tien kilometer aan. De wandelaars hadden vijf dagen de gelegenheid om de ver eiste vier trips te maken. Onder hen ook drie leden van de fami lie Lernout uit Heikant, die bij het evenement in Graauw de laatste kilometers liepen als voorbereiding op de vierdaagse van Nijmegen. Ze kregen door een extra dag nu ook tien extra kilometers in de benen. De wandelaars trokken vooral door de polderrijke omgeving. Onderweg kregen ze een drank je aangeboden. Het plaatselijke feestcomité houdt de laatste ja ren dit wandelfestijn in de laat ste week voor de zomer school vakantie. „De meeste deelne mers zijn tenslotte kinderen", zegt L. Steijaert van het feestco mité Graauw. „In de laatste schoolweek komt toch het va kantiegevoel al naar boven. De kinderen mogen vaak al wat lan ger opblijven en van proefwer ken leren is nu ook geen sprake meer. Wij geven dus de jongeren ruim baan. Vroeger liepen we de vierdaagse in de laatste week van de vakantie. Maar dan merk je dat de deelname tegenvalt om dat er toch nog veel mensen op vakantie zijn." Weg Axel tijdelijk afgesloten AXEL - In verband met asfalteringswerkzaamheden is de rijbaan van de Kinderdijk in Axel vanaf maandag twee weken afgesloten voor doorgaand verkeer. Het gaat om werkzaamheden aan het fietspad tussen de Boslaan en Drieschouwen. De stremming is alleen op werkdagen, tus sen 8.00 en 16.30 uur. Autoverkeer wordt omgeleid via de - Zuidsingel-Buthdijk-Tractaatweg-Langeweg. De omlei dingsroute wordt aangegeven door borden. Overig ver keer zoals (brom)fietsers en voetgangers kunnen gewoon gebruik blijven maken van de weg. Het fietspad van de Nieuwendijk (ter hoogte van de bebouwde kom) wordt ge lijktijdig geasfalteerd. Het doorgaande verkeer hoeft hier niet te worden omgeleid. Glasbakken op Martje verhuizen SINT-JANSTEEN - De gemeente Hulst verplaatst, op ver zoek van de dorpsraad, de glas- en textielcontainers in Sint-Jansteen. Tot nu toe stonden de containers op het Martje van Wardje. Ze worden nu verplaatst naar het par keerterrein bij het voetbalveld van W Steen. Inwoners van Sint-Jansteen klaagden over de containers op het Martje. Zij vinden dat de bakken geen gezicht zijn op het plein, dat het visitekaartje van het dorp is. Tijdens de laatste dorpsraadvergadering werden een paar oplos singen bedacht, maar die bleken niet uitvoerbaar. Het on der de grond plaatsen van de containers, zodat ze aan het zicht worden onttrokken, is te duur en het legen van de containers is ingewikkeld. Het camoufleren van de contai ners met een paar struiken, werkt niet afdoende. Ook de optie om de bakken bij de kerk te plaatsen, viel af omdat deze locatie vrij moet worden gehouden in als er een uitvaart is. Het parkeerterrein bij W Steen is volgens de gemeente daarom de beste oplossing. Shovel 'geleend' in Terneuzen TERNEUZEN - De politie van Terneuzen maakte giste ren melding van joyriding en gaten graven met een sho vel. De graafmachine in kwestie is tussen donderdagmid dag en gistermorgen gestolen vanaf een bedrijfsterrein aan de Oude Vaart vlakbij een honkbalveld. Daar werd hij gistermorgen ook teruggevonden. Op het veld zelf wa ren geen vernielingen gepleegd, maar vlak naast het veld waren met de machine een paar gaten gegraven. De da ders hadden de cabine van de shovel opengebroken en met de bedrading geprutst. Ze lieten de machine achter na medeneming van een moersleutel en de clop van de brandstoftank. Kliniek voor dyslexie MIDDELBURG - In zes maanden genezen zijn van. dyslexie. Volgens A. van Gemert en J. Holwerda is dat mo gelijk. Eind augustus beginnen ze in Middelburg een kli niek. De behandelmethode is niet wetenschappelijk bewe zen, zegt Van Gemert. „Maar negentig procent van de mensen die bij me komen, zijn behandelbaar. Ik heb nu 1580 mensen behandeld en ik constateer dat het werkt." Van Gemerts visie gaat ervan uit dat de dyslexie zich heeft kunnen ontwikkelen door een foutieve beeldverwerr king in de hersenen. Een neurologische ontwikkelings,- stoornis ligt daaraan ten grondslag. Hoewel de kliniek mensen van alle leeftijden helpt, richten Van Gemert en Holwerda zich vooral op kinderen uit de groepen 3 en 4. door Frank Gijsel SLUIS - Turn '87 uit Oostburg wordt verlost van zijn nijpende problemen met de huisvesting. De gemeenteraad van Sluis heeft besloten een 'kleine' aan bouw te realiseren aan de voor zijde van sportcomplex De Een hoorn in Oostburg, naast de hoofdingang. Op de lange ter mijn is dit volgens de raad de beste oplossing. Hiermee wordt het voor-stel van exploitant F. Lievens van het sportcomplex gevolgd, die eer der aandrong op uitbreiding. De huisvesting stond al enkele ma len op de agenda, maar telkens weer werd een besluit uitge steld. De tumclub traint nu in de sportzaal aan de Stadhou derslaan, maar door een groeiend aantal leden is die ruimte al jaren niet meer toerei kend en voldoet niet aan alle ei sen. Naar aanleiding van een motie in de raad van mei was een aan vullend onderzoek gedaan naai de mogelijkheden voor een zoge naamde 'kleine' of 'grote' aan bouw bij De Eenhoorn. Verder was gekeken of er nog beschik bare uren waren in multifunctio neel centrum De Keure in Sluis en de Eenhoorn. Beide accommo daties boden genoeg geen ruim te voor de gymnastiekvereni ging- De meerderheid van de raad koos uiteindelijk voor de 'klei ne' aanbouw. Hierin zal een val kuil en de mogelijkheid voor een beperkte vaste opstelling van turntoestellen en een vaste berging gerealiseerd kunnen worden. De investeringskosten voor de aanbouw bedragen 270.000 euro. De keuze voor de aanbouw beté kent dat er geen directe uitbrei ding van kleedgelegenheid mo gelijk is voor de voetbalvereni ging. Ook de huisvesting van de Reddingsbrigade West-Zeeuws -Vlaanderen kan hierdoor niet worden uitgevoerd. De mogelijk heid bestaat dat de voetbalver eniging straks enkele kleedka mers kan huren in De Een hoorn. De fracties van CDA en Nieuw West vonden uitbreiding van dë sporthal een te dure oplossing. PvdA, Dorpsbelangen en Toeris me en VVD/Gemeentebelangen kozen uiteindelijk voor de 'klei ne' aanbouw. CDA - woordvoerder L. Verpaal- en wilde liever de tering naar dë nering zetten en de vrije uren in de Sluis en Oostburg benutten. „Dit vergt een te hoge investe ring. Waar halen we dat geld vandaan?", vroeg de christen - democraat zich af. Volgens hem kun je door uitbreiding van het gebruik van sportzaal De Vlrete en De Eenhoorn de basisvoorzie ningen op orde houden. A. Rosendaal (Nieuw West) meende dat het als gemeente niet mogelijk is elke sport een ei gen accommodatie aan te bie den „Dit is voor ons een brug te ver." (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.r Kapelle - Tel. 0113-33$; Deelnemers aan de vierdaagse dragen een spandoek met de tekst 'Op naar Nijmegen' bij de intocht in Graauw. foto Peter Nicolai P V» Hogeschool, [VI HO Sociaal Juridisch Medewerker (SD5A) studeren aan de HZ in vussingen? Dat kan in deeltijd! Ook MBO Sociaal Pedagogisch Werker en Sociaal Dienstverlener Wij helpen je mensem helpen! info@hz.nl www.hz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 69