Sluis gaat voor vernieuwd raadhuis PZC Kinderclubs luiden de noodklok Meerderheid van raad Terneuzen opvallend eensgezind Honderdjarige voelt zich helemaal niet oud Gemeenten willen logopedie behouden Grote verhui zing? CWI op aandringen van vier fracties bij ambtenaren ondergebracht mmm weekenddiensten Apothekersassistent (m/v) Geef gehoor aan de roep van de grutto vrijdag 8 juli 2005 SLUIS - Alle fracties van de Sluise gemeenteraad, behalve Nieuw West, hebben gister avond ingestemd met vernieuw bouw van het gemeentehuis in Oostburg. Op aandringen van vier van de vijf fracties wordt ook het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) in het vernieuw de raadhuis gevestigd. Daarmee is een einde gekomen aan een jarenlange discussie. Vo rig jaar schoot een meerderheid van de gemeenteraad een plan dat negen miljoen euro kostte af, omdat het in economisch bar re tijden niet verantwoord was om zoveel geld op tafel te leg gen. Daarna vonden de coalitiepar tijen CDA en WD/Gemeente belangen aansluiting bij opposi tiepartij Nieuw West, dat het voormalige ABN/Amro-gebouw op de Markt in Oostburg een ide ale nieuwe stek voor de ambte naren vond. De huisvesting van het ambtelijk apparaat mocht van de drie partijen maximaal 4,5 miljoen euro kosten. Het college van burgemeester en wethouders concludeerde echter dat deze optie geen haalbare College verder met Sluis aan zee SLUIS - Het college van B en W van de gemeente Sluis kan ver dergaan met het voorbereiden van het bestemmingsplan Sluis aan zee. Dat werd gisteravond duidelijk tijdens de raadsverga- derung van de gemeente Sluis. Coalitiepartijen CDA. PvdA, WD/Gemeentebelangen en op positiepartij Nieuw West gingen akkoord met het voorstel. Dorps belangen en Toerisme (D&T) stemde tegen. Het initiatiefvoor stel van D&T om de bevolking in een referendum te laten oor delen over Sluis aan zee kon op geen enkele instemming reke nen. D&T trok het voorstel dan ook in. kaart was en stelde een ver nieuwbouw van het gemeente huis voor met een kostenplaatje van 7,5 miljoen euro. Het CDA en WD/Gemeentebe langen zwichtten voor de uitleg van het college, tot ergernis van Nieuw West. „Deze twee par tijen hebben aangetoond slappe knieën en een nog slappere rug gengraat te hebben", foeterde Nieuw West-voorman A. Ros- endaal. „Aan de andere kant zijn beide partijen vanuit het college onder zware druk ge zet." Ook de dagelijks bestuur ders kregen een veeg uit de pan. „U houdt geen rekening met on ze wensen, u minacht de raad. Ons vertrouwen in dit college is tot een nulpunt gedaald", aldus Rosendaal. Wethouder R. Leentfaar vond dat Rosendaal verkiezingstaai bezigde. „Wij hebben echt de va riant van 4,5 miljoen euro goed onderzocht, maar het bleek niet haalbaar. Daarom zijn we niet verder gegaan, maar van min achting is op geen enkele ma nier sprake." WD/Gemeentebelangen steun de het collegevoorstel met grote moeite. „We kiezen voor ver nieuwbouw, om een einde te ma ken aan een slepende kwestie zei fractievoorzitter C. van de Vijver. CDA, D&T en PvdA dienden aanvankelijk elk een apart amendement in om het CWI bij het nieuwe gemeentehuis te be trekken, om zo een mogelijk ver trek uit Oostburg te voorkomen. De sociaal-democraten hadden daarnaast ook een oplossing voor de huisvestingsproblema tiek van de Stichting Welzijn West- Zeeuws-Vlaanderen in ge dachten: multifunctioneel cen trum Den Hoekzak in Oostburg. Na een schorsing trokken D&T en PvdA hun amendement in, om een gewijzigd voorstel van CDA en WD/Gemeentebe langen te steunen. Dat gaat uit van integratie van het CWI in het gemeentehuis. Voor de huis vestingsproblematiek van de Stichting Welzijn moet voor 1 ja nuari 2006 een oplossing zijn be dacht. De jeugd speelt in doolhof 't Krekeltje in Eede. foto Lola Reijerkerk door Jeanette Vergouwen OOSTBURG - Tijdens de jaar vergadering heerste een rouw- stemming. De eens bloeiende kinderclubs in Cadzand, Aar denburg en Zuidzande moeten een punt zetten achter de activi teiten. Er zijn geen vrijwilligers meer en als die zich niet melden, stoppen de clubs er na de zomer vakantie mee. Tot de vakantie waren er elf kin derclubs actief in West-Zeeuws -Vlaanderen: Breskens, Oost burg, Sluis, Nieuwvliet, Schoon- dijke, Waterlandkerkje, IJzendij- ke, Hoofdplaat, Cadzand, Aar denburg en Zuidzande. De laat ste drie moesten vorige week noodgedwongen afhaken. Alle clubs houden regelmatig activi teiten voor de jeugd van vier tot en met twaalf jaar, zoals een sportmiddag, speurtocht, knut- selactiviteit of disco. „Ik hoop echt dat er weer men sen komen die het vrijwilligers werk willen overnemen. De kin derclub Sluis is voorlopig uit de brand, daar is een aantal moe ders bereid om te helpen. Vreemd, het zijn bijna altijd moeders, terwijl handige vaders ook welkom zijn", zegt Lola Oostdam-Reijerkerk van de Stichting Welzijn West-Zeeuws -Vlaanderen (SWW), die de vrij willigers begeleidt. „De kinder clubs zijn, of moet ik zeggen wa ren, een succesnummer. Maar omdat er te weinig helpende handen zijn, wordt de werkdruk voor de gemotiveerde mensen die de kar trekken, erg zwaar. De kinderen willen wel, die zijn altijd enthousiast. Het zou jam mer zijn als deze clubs verloren gaan." De clubs krijgen van de Stich ting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen steun en adviezen bij het aanvragen van subsidie of het uitwisselen van ideeën. „Ik merk dat er voortdurend een golfbeweging in het club werk is. Steeds is er wel een of andere club die kampt met een vrijwilligerstekort, een mindere accommodatie of andere proble men. Maar dat drie clubs drei gen te verdwijnen, is nog nooit voorgekomen." door René van Stee TERNEUZEN - Veel vuurwerk leverden de algemene beschou wingen gisteren tijdens de raads vergadering in Terneuzen niet op. Enerzijds was er waardering voor de inzet en de inspannin gen van het college van B en W en de gemeentelijke organisatie. Anderzijds was er kritiek op het feit dat veel beleidsvoornemens, zoals woonzorgcomplexen in di verse kernen, de nieuwe bio scoop in Terneuzen, de herstruc turering van de kop van de Noordstraat in Terneuzen en de dag- en nachtopvang voor daklo zen, nog niet tot uitvoering zijn gebracht of vertraging hebben opgelopen. De opdracht aan het college was dan ook om snel spij kers met koppen te slaan. R. Bruggeman (CDA) en C. van Burg (SGP) vonden het verheu gend om te constateren dat de gemeente haar financiën rede lijk op orde heeft. Tegelijkertijd waren zij ontevreden dat er in de loop van het jaar voortdu rend een wisselend beeld werd gepresenteerd. „Ik pleit dan ook voor transpa rante en meetbare overzichten om de juiste beslissingen te kun nen nemen. Ik heb nu niet de in druk dat we de reikwijdte van onze beslissingen voldoende in de begroting van 2006 kunnen overzien", aldus Bruggeman. En er werden op initiatief van de gemeenteraad nog al wat be sluiten genomen. Een meerder heid steunde een motie van de WD om de Scheldeboulevard en de woonomgeving van de Scheldekade verder aan te kle den en goed te verlichten. De kosten hiervan bedragen 225.000 euro. Uitvoering ge beurt in 2006 of 2007. Ook de herinrichting van het winkelcentrum in Sas van Gent, in het kader van het project Vi taal Sas, wordt naar voren ge haald. Voor de jaren 2007, 2008 en 2009 komt jaarlijks een half miljoen vrij. Er komt een onderzoek naar de realisatie van een brede sdnu in Biervliet. Aanvankelijk «3 die ontwikkeling niet in hete& legeprogramma opgenon® maar na kritiek van de werj. groep Biervliet Een Maatje Git. ter om geld te investeren in# bouwvallige onderkomens v» de twee basisscholen in k dorp, komt het er toch van. De tarieven van de begraafrec- ten gaan terug naar het ruwg van 2004. Terneuzen is op® terrein Zeeuws koploper. Doj te bezuinigen op de kosten vs de begraafplaatsen probeert ha college het kostendekkingspa. centage naar een hoger nivea te tillen. Daaruit kwamen e& ter niet automatisch lagere tart ven voort. Om die reden die» G. van den Berg-van Dijk (Chrs ten Unie) samen met CDA a SGP een motie in om dit alsnq voor elkaar te krijgen. Verder krijgt Koewacht ca fietspad dat doorloopt van a komgrens tot aan Nieuwe len. Het traject sluit aan opig nieuwe gedeelte dat de proiv. cie aanlegt tussen Koewacht a de buurtschap Bontekoe l; het oogpunt van verkeersveig vond verkeerswethouder J. vsj Schaik het logisch om mee? werken aan verlenging van k fietspad. Een voorstel van P Chjse (GroenLinks) om een onderaa in te stellen naar de aanlegt een fietssnelweg, een route was langs fietsers zich zonder bels mering snel kunnen verpias sen, haalde het niet. Net als Va Schaik vond een meerderhs van de fracties dit initiatief» 'maatje te groot' voor Terns zen. Koor in Renesse RENESSE - Het Westhoé! Mannenkoor geeft donderdij 14 juli een concert in de Jacobin- kerk in Renesse. Het koor zir.j volksliedjes in diverse talen, opc ra-en operettemelodieen enod geestelijke liederen. Het concs begint om 20.00 uur, de kerk: open om 19.00 uur. door René van Stee WESTDORPE - „Ik ben gebo ren in 1905, dus moet ik eerst 99 worden." Celestina de Clercq- van Overloop wilde gisteren niet geloven dat zij toch hon derd werd. Pas toen zij de ver jaardagskaartjes en andere ca deautjes had gezien, was de be woonster van verzorgingshuis 't Verlaet in Westdorpe eindelijk overtuigd. „Zij voelt zich nog helemaal niet zo oud. Tegen mij zegt ze al tijd: jij komt nog maar net kij ken", aldus jongste dochter Ma- rie-Therése (68). De eeuwlinge is nog in zeer goe de conditie. Iedere dag spelt zij de krant van a tot z. Haar ge hoor laat haar echter in de steek. Een praatje maken is zeer lastig. Mevrouw De Clerq-van Over loop werd geboren in Zuiddor- pe. In 1930 trouwde zij met Ame- dée de Clerq. Die overleed in 1981. Van de vier kinderen zijn nog twee zoons en een dochter in leven. Inmiddels heeft ze acht klein- en 18 achterkleinkinde ren. Tot 1961 was het hard werken op de boerderij in de Oude Pol der, vlakbij haar geboorte plaats. „Haar liefste wens was onderwijzeres te worden. Maar het waren toen andere tijden. Er was geen tijd om te leren", ver telt oudste zoon George (74). Mevrouw De Clerq-Van Over loop woonde tot 2001 zelfstan dig in haar woning aan de Boek weitstraat in Zuiddorpe. Elly Cappendijk (linksboven) van 't Verlaet geeft de 100-jarige Ce lestina de Clercq een bloemetje. foto Camile Schelstraete door Claudia Sondervan GOES - De Zeeuwse gemeenten willen bekijken of de taak logo pedie van de GGD gespaard kan worden bij de bezuinigingen voor komend jaar. Een stroom brieven van scholen die proteste ren tegen het voorstel om de be geleiding van spraakontwikke- ling van leerlingen te schrap pen, laat de gemeenten niet on beroerd. Dat bleek gisteren bij de algeme ne bestuursvergadering van de GGD Zeeland in Goes. De verga- dering kende een ongewoon gro te belangstelling van GGD-me- dewerkers, die met biljetten hun zorgen over de bezuinigingsdoe len kenbaar maakten. De Gemeenschappelijke Gezond heids Dienst van de Zeeuwse ge meenten moet in 2006 drie ton bezuinigen, wil de dienst binnen het maximum van een half pro cent aan budgetgroei blijven dat de Vereniging van Zeeuwse Ge meenten heeft gesteld. De gemeente Reimerswaal is unaniem tegen bezuinigingen op logopedie, rapporteerde bur gemeester J. Huisman. Voor Mid delburg kan logopedie zonder problemen verdwijnen, liet wet houder L. Luitwieler weten. Hulst ziet logopedie weer wel als GGD-basistaak, zei P. Wee- maes, tevens voorzitter van de bestuurscommissie jeugdgezond heidszorg. Er kan wel op de taak bezuinigd worden, vindt hij. Een meerheid van de gemeenten vroeg om alternatieve bespa ringsmogelijkheden om in de herfst een keuze te kunnen ma ken voor de begroting. Er wordt niet enkel op taken be spaard, ook in de ondersteuning aan mensen en administratie wordt gesneden, verzekerde GGD-directeur V. Slenter. zaterdag 9 en zondag 10 juli 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil. Sas van Gent. Axel, Zaamslag. Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan- steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur Voordringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Hontel tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: R. Apers, Sassenstraat 16, Aardenburg, (0117-491380). Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: H. E. L. Verhelst, Terneuzensestraat 10, Zaamslag, tel. (0115) 431700. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7. tel. 0114-311156, zat 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens. Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13,00-17 00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg, Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O, MDavid, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11 00-12 00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161 Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850 Stichting ZorgSaam bestaat uit Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen, Ambulancedienst Zeeuws-Vlaanderen, en woonzorgcentra Coensdike en Emmaus. Ons doel is alle inwoners van Zeeuws-Vlaanderen goede gezondheidszorg te bieden. Dankzij de inzet en het enthousiasme van onze meer dan 2500 medewerkers kunnen wij kwaliteitszorg garanderen. ZiekenHuis Zeeuws-Vlaanderen Voor de afdeling Apotheek van het Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, zijn wij op zoek naar een: Het dienstverband is voor onbepaalde tijd en het salaris bedraagt minimaal 1552 en maximaal 2296 bruto per maand op fulltime basis (FWG functiegroep 40). De voorkeur gaat uit naar een fulltime dienstverband (36 uur). Een parttime over eenkomst is tevens bespreekbaar tot een min. van 24 uur per week. Kandidaten moeten in het bezit zijn van een diploma apothekersassistent en in staat zijn om zowel zelfstandig als in teamverband te kunnen werken. Kijk voor een uitgebreide beschrijving van deze vacature op onze website: www.zorgsaam.org Bij vragen kunt u contact opnemen met mevrouw E. Koeman, hoofdapothekers assistent, mevrouw M. van der Worp, apothekersassistente, tel. 0115-688273, en drs. H.C. Spijkerboer, ziekenhuisapotheker, tel. 0115-688275. SOLLICITATIES: Uw sollicitatie met CV dient uiterlijk op 22 juli 2005 in bezit te zijn van: Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, Afdeling Personeelszaken, t.a.v. mevrouw A.A.G. van Vlaenderen, personeelsfunctionaris. Wielingenlaan 2, 4535 PA Terneuzen of per email: A Van.Vlaenderen@zzv.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. www.zorgsaam.org Maak er een Kleintje van Uw spulletjes p internet én in de krant .j Kleintjes Vogelbescherming Nederland wil zoveel mogelijk vogelsoorten vrij en zelfstandig laten leven. Zoals de grutto, die onze èn uw hulp hard nodig heeft. Word daarom lid en ontvang, naast een fraai welkomst pakket, regelmatig het magazine VOGELS. Ja, de vogels kunnen rekenen op mijn steun! O Ik word lid voor (minimaal 22,50 p.) J Ik machtig Vogelbescherming Nederland om bovenstaand bedrag jaarlijks tot wederopzegging af te schnjven 1 I 1 I I van mijn bank/girorekening I I I I I I I I I I I O Ik betaal met de acceptgiro die mij wordt toegestuurd. Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen naar. Vogelbescherming Nederland, Antwoordnummer 1974, 3700 WB Zeist Kijk op www.vogelbescherming.nl of bel 030-6937744 Vogelbescherming NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 46