Dood en ontzetting beheersen Londen SS1«Ï|1 Advanta schrapt 70 banen, Morres 60 PZC f;qprpde france Auto Huisartsen akkoord met compromis zorg PZC Tourorganisatie heeft Zeeland bestudeerd raVmonêomaandmenu 23,50 Tientallen komen om bij bomaanslagen lezen we zeeuws vhósshssssso m Als voorafje Daarna gebakken En als afsluiting gegratineerde zalmfilet met lekker zoete mosselen een lekker sausje aardbeien met met een en Hollandse vanille ijs en heerlijke salade garnalen slagroom tel. (01 18) 441 441 www.raymondo.nl tsssKmmmmsm Peugeot kan foute Féline missen 2! 5 Huizenprijzen in Zeeland gedaald De prijzen van woningen zijn in Zeeuws-Vlaanderen het afgelopen kwartaal met ruim zeven procent ge daald. Ook elders in de pro vincie was er sprake van een daling, maar die was met 0,2 procent marginaal te noemen. Deze cijfers komen van de Nederlandse Vereniging van C Makelaars. King's Cross Regeni's Park V\ Paddington General Euston Hospital Tavistock Square i Edgware Road liS-iram t Royal London Hospital 'Russell Square Liverpool Street Moorgate Holbom Paddington Theems Aldgate East Piccadilly Circus Westminster Victoria LONDEN St Mary Hospital foto David Wimsett/EPA Bomaanslagen in Londen Metrolijnen: Hammersmith City District Circle Central Northern Piccadilly explosie in bus explosie op metrolijn ÏÏ323 tijdstip aanslag (plaatselijke tijd) IS ziekenhuizen anp door Louise Landeweer LONDEN - Vier bomaan slagen binnen anderhalf uur op het openbaar ver voer in Londen hebben don derdagmorgen zeker 38 mensen het leven gekost. Honderden mensen raak ten gewond. De bommen ontploften tijdens de och tendspits in twee metrotrei- nen, een metrostation en een dubbeldeksbus. De aanslagen in de Britse hoofdstad vonden plaats ter wijl in Schotland de leiders bij een zijn van de G8. De autori teiten maakten het voorlopige dodental gistermiddag bekend op een persconferentie. Het aantal doden dat viel door de explosie in de bus is nog onbe kend en zit daar dus nog niet bij. Veel mensen hebben door de kracht van de ontploffingen ledematen verloren. Een van de getroffen metrotreinen bevond zich tussen Aldgate East en Li verpool Street, een andere tus sen Russel Square en King's Cross. In het station Edgware Road zouden drie treinen zijn getroffen. De dubbeldekker reed op Travistock Square toen die werd opgeblazen. Aanvan kelijk heerste verwarring over het aantal explosies. Kort voor negen uur (plaatselijke tijd) kwamen de eerste meldingen van 'incidenten' binnen bij de hulpdiensten. De politie ging er eerst van uit dat technische storingen de explosies hadden veroorzaakt. Medewerkers van de metro meldden echter al snel dat in de tunnels sporen van explosieven waren gevon den. Toen ook een stadsbus1 werd opgeblazen, werd duide lijk dat het om aanslagen ging. De reddingsdiensten zetten ruim honderd ambulances in pagina 2 overal zwarte rook pagina 4 aanval op economie commentaar Afrika grote verliezer metroreizigers al jaren nerveus pagina 5 leiders veroordelen terreur pagina 21 IOC houdt vertrouwen en de brandweer rukte uit met veertig bluswagens. Door de ontploffingen is echter geen brand uitgebroken. Ruim twee honderd brandweermensen werden ingezet om slachtoffers uit de metrostations en tunnels te krijgen. Een tot nu toe onbe kende groepering heeft zich ver antwoordelijk verklaard voor de aanslagen. Op internet zegt de 'Geheime Organisatie van Al Qaeda Jihad in Europa' de aanslagen te hebben uitge voerd. De groepering dreigt ook andere landen die troepen in Irak en Afghanistan hebben met aanslagen. In de verkla ring stelt de groepering de Brit ten herhaaldelijk te hebben ge waarschuwd. De BBC heeft die waarschuwing op zijn website gepubliceerd. De groepering waarschuwt nogmaals de rege ringen van Denemarken en Ita lië 'en alle andere regeringen van kruisvaarders' dat die op dezelfde manier worden ge straft als ze hun troepen niet te rugtrekken. Nederland heeft honderden militairen in Afgha nistan. Ruim tien uur na de aan slagen kampte Londen nog met een grote verkeerschaos. Het metronetwerk lag gisteravond, op de Docklandslijn na, nog vol ledig stil en het busverkeer kwam maar moeizaam op gang. ANP/AFP De politie heeft Tavistock Square in London afgesloten na de aanslag op een dubbeldekbus. Advertentie VACATURES Bent u de Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; sport: 18, 19, 20 en 21; Redactie Reactie: 22; Auto: 23 en 25 door Saskia Gaster UTRECHT - De leden van de Landelijke Huisartsenvereni ging zijn gisteravond schoorvoe tend akkoord gegaan met het compromisvoorstel over de toe komstige financiering van de huisartsenzorg. Dat heeft een woordvoerder gezegd. De verwachting is dat de zorg verzekeraars volgende week hierdoor eerder geneigd zijn om ook in te stemmen met het resul taat van de onderhandelingen. Volgens het voorstel krijgen de huisartsen vanaf volgend jaar 52 euro per ingeschreven pa tiënt per jaar en 9 euro per con sult. Dat is meer dan de 45 euro per patiënt, per jaar en het con sulttarief van ongeveer 7 euro dat de minister hen aanvanke lijk wilde geven, maar minder dan de 55 en 11,56 die ze vroe gen. Daarnaast kunnen de huis artsen volgens vaste afspraken bij de zorgverzekeraars aanklop pen voor de financiering van praktijkondersteuning (49 mil joen euro), vergoedingen voor achterstandswijken of veel oude re patiënten (25 miljoen euro) en geld voor modernisering en nieuwe lokale initiatieven (75 miljoen euro). Voor de verdeling van 25 miljoen uit dat laatste potje moeten nieuwe afspraken gemaakt worden. Voor de rest blijven de komende twee jaar be staande afspraken gelden. De zeggenschap van de zorgver zekeraars was in het aanvanke lijke plan van minister Hooger- vorst en de zorgverzekeraars een stuk groter. De kans is ech ter klein dat zij afhaken, nu ook de huisartsen akkoord zijn. De kans dat minister Hooger- vorst door het kabinet wordt te ruggefloten is ook klein. Hooger- vorst schuift met enkele tiental len miljoenen heen en weer, maar blijft binnen zijn meerja renbegroting. ANP Zorgmedewerker Cirkels die Stichting Arduin zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. door Jeffrey Kutterink en Harold de Puysseleijr KAPELLE - Door reorganisa ties bij Advanta Seeds in Kapel- Ie en Rilland en Morres Wonen in Hulst verdwijnen in totaal 130 arbeidsplaatsen: 70 bij Ad vanta en 60 bij Morres. Het Franse moederbedrijf Lima- grain wil met de reorganisatie de efficiency van Advanta verbe teren. Van de 250 banen worden er 70 geschrapt. Gedwongen ont slagen zijn volgens het bedrijf onvermijdelijk. De 70 ontslagen komen bovenop de 19 die in maart al zijn aange kondigd. Die reorganisatie had te maken met de krimpende sui- kerbietenmarkt. Tijdens perso neelsbijeenkomsten gisteren in Kapelle en Rilland is een nieu we reeks van maatregelen afge kondigd. Het verkoopkantoor van Lima- grain in Zwolle verhuist naar Rilland. Advanta's maïszaadver- werking in Kapelle gaat naar de twee verwerkingscentra in Frankrijk. De verplaatsing moet in 2006 een feit zijn. Het mais-veredelingscentrum in Ril land wordt uitgebreid tot een ex pertisecentrum voor nieuwe technieken zoals (online)voeder- waardebepalingen en detectie- methoden. Eventuele extra arbeidsplaatsen worden door interne verschui vingen ingevuld. De productie en verwerking van (voeder)grassen wordt afgesto ten. Dat onderdeel zit nu nog in Kapelle. Er wordt een overname partner gezocht. In Kapelle blijft de afdeling voor de verkoop van maïs, gras sen, granen en groenbemesters in de Benelux en uien in Noord west-Europa. De reorganisatie is volgens Li- magrain nodig om te kunnen doorRené Schrier MONTARGIS - De directie van dc Tour de France heeft rapporten van verschillende Zeeuwse steden in verband Met de waarschijnlijke aan komst en het vertrek volgend jaar van het wielerevenement M Zeeland. Een van de medewerkers van de organisatie, Jean-Louis Pa ges, heeft in alle discretie al een bezoek aan Zeeland en aan komst- en vertrekplaatsen ge bracht. Welke dat zijn mag hij niet zeggen. Dat maakt de Tour in oktober in Parijs be kend. Maar uit het gesprek dat de PZC met hem had, wordt dui delijk dat hij goed op de hoog te is van de plaatselijke situa tie in Goes, Terneuzen en op Neeltje Jans. Hoeveel plaatsen hij heeft bekeken wil Pages niet prijsgeven. Hij maakt van de verschillende plaatsen rap port op en geeft dat door aan Tourdirecteur Jean-Marie Le- blanc. Daarin staat of er vol doende ruimte is voor start en finish en voor cle opbouw en lo catie van de verschillende Tourzones. Ook wordt bekeken of er voldoende lógiesgelegen- heid is. Pages is zelfs nu al be zig met het Tourparkoers van 2007, waarvoor Londen als startplaats wordt genoemd. Volgend jaar begint de Tour de France in de Franse plaats Straatsburg. Daarna zal het parkoers naar verwachting via Limburg naar Zeeland voeren om vervolgens zuidwaarts via België weer Frankrijk in te gaan. pagina 19 kwartiermaker heeft in stilte Zeeland verkend overleven. In een krimpende Eu ropese landbouwmarkt is spra ke van steeds grotere druk op omzet, marges en resultaten. „Deze ontwikkeling noodzaakt bij de integratie van Advanta in Limagrain te komen tot kosten verlaging en efficiencyverbete ring", aldus R. de Munnik van Advanta. De ondernemingsraad is advies gevraagd. De vakbon den komen vandaag langs voor een eerste gesprek over een so ciaal plan. Hulst Moires Wonen schrapt zestig ba nen bij haar vestigingen in Pluist, Deventer en Zaanstad. De reorganisatie is een gevolg van de economische recessie, zegt directeur T. Koopmans. Morres had begin 2001 nog 580 arbeidsplaatsen. Momenteel zijn er bij Morres nog 424 ar beidsplaatsen, waarvan de mees te (375) bij de hoofdzetel in Hulst. Op basis van de behaalde omzet ten over de eerste twee kwarta len van dit jaar, en het ongunsti ge economische klimaat gaat het mes opnieuw in de organisa tie, legt Koopmans uit. Morres Wonen draaide in 2004 een om zet van 85 miljoen euro, maar sloot dat boekjaar af met een 'licht negatief resultaat'. „In 2001 kregen we de eerste te kenen van een economische re cessie", aldus Koopmans. Mor res grijpt nu in, omdat de ver wachtingen over een aantrek kende economie in 2005 eigen lijk precies het tegenoverge stelde laten zien. 45 werknemers krijgen gedwon gen ontslag, terwijl nog eens vijf tien arbeidsplaatsen verdwijnen via natuurlijk verloop. Voor de beëindiging van de arbeidscon tracten van de 45 personeelsle den gaat de directie snel om de tafel met de vakbonden voor het maken van een sociaal plan. Bestuurder B. de Lege van FNV Bondgenoten noemt de reorgani satie 'heel erg vervelend voor de regio', omdat Morres zo'n be langrijke werkgever is. „Voor zo ver ik begrepen heb, was het per soneel stil en redelijk aangesla gen", zegt De Lege. katern zeeland Morres wacht op betere tijden (Advertentie) i plaats. 1 telefoon; f O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor rekeningnummer. Ik heb de laatste ros maanden geen proefabonnement f O Noteert u mij voor eon abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: i D per maand met automatische incasso 19.95). ID per kwartaal met automatische incasso (6 58,001, j per jaar met automatische incasso 222.50). i kijk op miw.pic.nl/Bbomieii. bét gratis MO'-oM 231 of sim dm bon nam: i f'ÏC. afdeling laiersswke i Amwoordnumier 713, MBfI WB Goes het alfabet van Zeeland 6e ETAPPE ALG. KLASSEMENT 1. Bernucci (Ita) 4.12.52 (foto) 2. Vinokoerov (Kaz) z.t, 3. Förster (Pui) 0.07 17. Weening (Ned) z.t. I.Armstrong (VSt) 17.58.11 2. Hincapie (VSt) 0.55 3. Vinokoerov (Kaz) 1.02 63. Dekker (Ned) 4.05 Meer over de TOUR op de PZC-site: www.p7c.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1