Containers doelwit van vandalen Het hoeft niet altijd te rijmen Goereese plannen voor innovatieplatform Tien bands op Strandfestival Brouwersdam r tïazet Vol programma Bruse visserijdagen Leerlingen maken dichtbundel Moeders niet blij met inkrimping peuterspeelzaal Brandweer heeft hoop werk aan brandstichting in Zierikzee KOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl 3-33JJW3 Kapelle -Tel. 0113-3 Annemarie leest een gedicht voor. door Andrea Bolle ZIERIKZEE - Schrijf een gedicht met als thema 'gevoelens'. Daarmee konden de leerlingen van 't Kofschip uit Zierik zee wel mee uit de voeten. Een bundel met daarin van elke leerling een gedicht is het resultaat van het eindejaarspro ject. Iedereen kreeg gisteren een exem plaar mee naar huis. Trots houden Koen en Laurie uit groep zeven het wandkleed omhoog. Het staat vol gedichten en is als extra project naast de dichtbundel door de klas ge maakt. ,,Ik heb die gemaakt", wijst Lau rie naar het midden van het doek. Er staat: Toen ik het wist dacht ik waarom moet het precies bij mij gebeuren Jij krijgt een plekje in mijn HART, liefde voor jou heb ik altijd, die zal nooit vergaan Voor Laurie was het niet moeilijk om dit gedicht te schrijven. „Het gaat over mijn paard dat een paar weken geleden is overleden. Ze heette Tosca", zegt ze nog een beetje verdrietig. Directeur Joke van Anraad is trots op al haar leerlingen. „Ze hebben op aller lei manieren gedichten gemaakt en ze hangen overal, zelfs op de wc. Het zijn stuk voor stuk juweeltjes en daarom hebben we besloten ze te bewaren in een dichtbundel. Het initiatief voor dit project kwam van leescoördinator en juf Bea Dalebout en Saskia Bruyning. „Het leek ons leuk eens anders met taal bezig te zijn en hebben met onze leerlingen over het the ma gevoelens gesproken", aldus Dale bout. Vervolgens kregen de kinderen ook te horen dat een gedicht niet altijd hoeft te rijmen en werd het elfje uitge legd. „Een gedicht dat bestaat uit elf woorden en een speciale opbouw heeft", vertelt Dalebout. Ook Anneroos en Roselique uit groep acht hebben die techniek nu onder de knie. „Maar ik schrijf thuis ook al vaak gedichten, hoor. Daarom vond ik dit project ook juist leuk om te doen", zegt Anneroos, Roselique leest net als de rest van de klas de bundel door en wijst haar favoriete gedicht aan. Het is af- foto Dirk-Jan Gjeltema komstig van Kim uit groep twee. Want ook die kinderen kunnen dichten, weet Van Anraad. „Dit is een ander soort ge bruik van taal en juist de kinderen uit de laagste groepen zijn daar gevoelig voor. Maar de juf moet het gedicht nog wel voor ze opschrijven", lacht ze. Heeft groep zeven het wandkleed in el kaar gezet, de leerlingen van groep acht hebben tekeningen van hun gedichten gemaakt. „We hebben ook een Annie M.G. Schmidt-dag' gehouden, maar niet te veel voorbeelden gegeven van hoe het kan", vertelt meester Sjaak. „We waren bang dat de kinderen zouden gaan her schrijven en dat was niet de bedoeling." Over de kwaliteit is de meester dik te vreden, maar hij begrijpt dat niet ieder een dichterlijk bloed door zijn aderen heeft stromen. „Ik heb er zelf ook niks mee. Mijn rekenlessen zijn ook veel le vendiger dan mijn taalles", lacht hij. donderdag 7 juli 2005 Bootje gestolen BROUWERSHAVEN - Aan de Zuidwal in Brouwersha ven is een bootje gestolen. Het gaat om een polyester- sloep met buitenboordmotor. De diefstal werd gepleegd tussen elf uur dinsdagavond en zeven uur woensdagoch tend. Snelkrakers krijgen taakstraffen MIDDELBURG - Voor een snelkraak in de Goese binnen stad zijn gisteren drie mannen door de Middelburgse poli tierechter B. Doorewaard veroordeeld tot een taakstraf. De mannen, afkomstig uit Schiedam en Vlaardingen, brachten in de nacht van 16 juni dit jaar een bezoek aan Goes waarbij ze een snelkraak pleegden bij de Ritel aan de Kor-te Kerkstraat. Een 20-jarige verdachte uit Schie dam speelde de hoofdrol. Hij hacl de ruit ingegooid en de etalage geleegd. Dat deed hij in samenwerking met een 20-jarige verdachte uit Vlaardingen. Een derde persoon (31) had het stel opgepikt met zijn auto. De drie gingen er vandoor met een videocamera, een fotocamera en mobiele telefoons. De politie die net iets te laat ter plaatse was, had het nummerbord van de inbrekers genoteerd, zodat ze even later alsnog gearresteerd konden worden. De hoofdverdachte hoorde 3,5 maand gevangenisstraf eisen! Uiteindelijk veroordeelde de rechter hem tot 240 uur werkstraf. De medepleger kreeg 180 uur en de chauffeur kwam weg met een taakstraf van 100 uur. Kapelle scherpt spijbelbeleid aan KAPELLE - Kinderen van de basisschool halen voor een reis buiten de schoolvakanties wordt vanaf het nieuwe schooljaar moeilijker in Kapelle. Alle scholen trekken in samenspraak met de gemeente de touwtjes aan. Zo zullen ouders moeten aantonen met een werkgeversverklaring dat zij echt niet in de schoolvakanties op vakantie kun nen. Het is volgens wethouder J. Herselman (WD, onder wijs) goed dat hierin één lijn wordt getrokken op alle scholen in Kapelle. Ouders weten dan waar zij aan toe zijn en schooldirecties kunnen verwijzen naar de met de gemeente gemaakte afspraak. Buiten de schoolvakanties op reis gaan, is aantrekkelijk, omdat dit aanzienlijk goed koper is. Herselman weet dat alle Bevelandse gemeenten van plan zijn om met Kapelle vergelijkbare afspraken te maken. Zorgen om post Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De PvdA-Kamerleden Blom en Cro ne maken zich zorgen over de toegankelijkheid van voor zieningen in Sint-Annaland. Ze hebben de minister van Economische Zaken gevraagd te helpen verhinderen dat het postagentschap in Sint-Annaland verandert in een postservicepunt. Stallanders kunnen bij zo'n servicepunt alleen nog postzaken afhandelen. Voor bankzaken moei ten ze kilometers gaan rijden. Tas uit horecagelegenheid gestolen RENESSE - In de nacht van dinsdag op woensdag is een 17-jarig' Zierikzeese in een horecagelegenheid aan de ITo- gezoom in Renesse bestolen van haar tas. Het meisje had haar tas neergezet. Toen ze weg wilde gaan, ontdekte ze dat de tas, met daarin waardepapieren, was weggenomen. door Andrea Bolle harheejl en Mens erger je niet zijn de hekkensluiters van de BROUWERSDAM - Optredens dag. Mens erger je niet com- van tien verschillende bands uit- bineert ska en reaggae, maar gesmeerd over twee middagen, plakt daar Nederlandse teks- Op zaterdag 9 en zondag 10 juli ten aan vast waardoor het wordt aan de Brouwersdam het sterk doet denken aan de mu- jaarlijkse Strandfestival van ziek van Doe Maar. Zij staan om Stichting de Luie Walvis gehou- 18.00 uur op de planken en slui- den. ten daarmee het strandfestival af. Ter hoogte van Strandpaviljoen De Kous begint zaterdagmid dag om 12.00 uur het eerste op- Plpïrlnni vnnr treden. De pop-rockband Air- bag uit Amsterdam mag het restauratie S1111jOII spits afbijten en zal, net als de andere bands, een uur lang op- iVll(l(10lDlir§ treden. Vervolgens staat de coverband The Daisycutters, MIDDELBURG - Het station in Earwaxx The Swinging Snoei- Middelburg moet snel worden schaere, troubadour Petri Ja- opgeknapt. Het gemeentebe- cobs die beter bekend is als De stuur van Middelburg dringt in Zeepbellenman en het all- een brief aan de Nederlandse round ska-gezelschap ZWIT op Spoorwegen aan op een restau- het podium. Laatstgenoemde be- ratie van het monumentale ge- gon in de jaren tachtig als een bouw groep straatmuzikanten op de Lijnbaan in Rotterdam en groei- Het station heeft een 'uitstra- de uit tot een geliefd live-or- ling die een monument in een kest. Ze traden onder andere op provinciehoofdstad onwaardig in Paradiso, de Melkweg, Night- is', stelt de gemeente in de brief, town, de Nacht van Pinkpop en „Een restauratie is hard nodig", op het Bevrijdingsfestival in licht wethouder H. Kool toe. Utrecht. Dit laatste optreden „Het gebouw moet aan één kant van de dag staat gepland om zelfs gestut worden. Zeker ge- 18.00 uur. zien alle verbeteringen in het ge- Op zondag 10 juli geeft de Rot- bied rondom het station, vinden terdamse rockband Pourqoi me we het hoog tijd dat het station reveillerom 12.00 uur het eerste zelf ook wordt aangepakt."Vijf optreden. Zij worden gevolgd jaar geleden kwam de NS met door cle zevenkoppige band Bot- een plan voor een restauratie lek en daama Piepschuim, drie van het pand dat op de rijksmo- muzikanten die qua performan- numentenlijst staat. „Om redei- ce tussen pop en kleinkunst en nen die alleen bij de NS bekend cabaret inzitten. De Zeeuwse zijn, is die restauratie niet door- ska- en reagg'ea formatie Tap- gegaan", aldus Kool. (Advertentie) Advertentie Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAIMD Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans AHPankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes lel: (0113)315500 fex: (0113)315669 R'tiail: redactie@pzc.nl 'nternet vww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Piet Kleemans GOEDEREEDE - Recreatieon dernemersvereniging Veero gaat samen met de gemeente Goed ereede nog dit jaar een innova tieplatform oprichten. Dat zijn beide partijen overeengekomen naar aanleiding van het onlangs gehouden symposium Recreatie Toerisme Kop van Goeree en het Toerisistisch Imago- en Te- vredenheidsonderzoek. Tijdens dat symposium kwamen de economische ontwikkeling en de ontwikkelingsmogelijkhe den voor de Kop van Goeree aan de orde. Zo werd onder meer duidelijk dat de lokale econo mie momenteel sterk in groei achterblijft. Ook werd duidelijk hoe belang rijk recreatie en toerisme zijn voor de Kop van Goeree. Een ge bied dat het volgens de sprekers op het symposium in zich heeft om uit te groeien tot een unieke vakantiebestemming. Rust Daarbij worden de pijlen ge richt op bewoners van de Randstad die op zoek zijn naar een plaats waar ze tot rust kun nen komen. Die plek zou dan de Kop van Goeree kunnen wor den. Om van de Kop van Goeree de gewenste unieke vakantiebe stemming te maken moet - zo luidde de belangrijkste conclu sie - het toeristisch-recreatief produet actief ontwikkeld wor den. Een taak waar het innovatieplat form zich op moet gaan werpen en waarbij de uitkomsten van het Toeristisch Imago en Tevre denheids Onderzoek meer dan voldoende aanknopingspunten bieden. Het platform gaat bestaan uit vei'tegenwoordigers van onder nemersverenigingen, gemeenten en toeristisch-recreatieve par tijen. De inspanningen van het innovatieplatform worden ver taald in een actieplan en een tijdschema. Binnenkort begin nen de de onderhandelingen met de diverse partijen. agenda S TREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - Ring Haamste de, 10.00-17,00 uur, Ringpromotieda gen met braderie NEELTJE JANS - Parkeerplaats Water land Neeltje Jans bij bord Zeeuws Land schap, 22,00 uur, volle maan wande ling: ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 19.30 uur Commissie Samenleving en Bestuur over verzelfstandiging openbaar onder wijs en asielbeleid. door Andrea Bolle BRUINISSE - De visserijdagen in Bruinisse worden dit jaar ge houden op donderdag 14, vrij dag 15 en zaterdag 16 juli. Hier mee opent Bruinisse officieel het mosselseizoen. Een dag voor de festiviteiten be ginnen, wordt er tijdens een mosselmaaltijd afscheid geno men van Miss Visserij 2004 Ju dith Bout. De nieuwe Miss wordt donderdag om 14.00 uur ingehaald op het havenplateau. Vervolgens doet zij haar ronde over de creamarkt en zit ze 's avonds in de jury van de kinder- playbackshow. Vrijdag 15 juli staat in het teken van het palingroken op het ha venplateau en de braderie die om 10.30 uur door Miss Visserij wordt geopend. Op het voetbal veld speelt om 19.00 uur oud-Sparta tegen veteranen van Bruse Boys. Vlootshow Op de laatste dag van de visserij dagen kan iedereen om 13.30 uur inschepen voor de jaarlijkse vlootshow. Na afloop geeft het Bruinisser visserskoor een optre den en verzorgt De Pul Drive-In Show een muziekspektakel op het havenplateau. Behalve DJ Kicken geven de zingende neef van Ali B, Yes-R, en Marlies van Idols een optreden. Om de gezel ligheid 's avonds voort te zetten staan in de cafés Storm, 't Cen trum en 't Oekje verschillende artiesten en bands op het po dium. De festiviteiten in Bruini- se worden om 22.30 uur afgeslo ten met een groots vuurwerk. ripm-Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Stichting Peu terspeelzalen Schouwen-Duive- land houdt, ondanks protesten van ouders, vast aan inkrimping met vier dagdelen in Bruinisse, Kerkwerve en Dreischor. De inkrimping, ingegeven door het teruglopend aantal peuter- tjes, heeft personele gevolgen. Eri's wat geschoven met peuter leidsters en dat heeft onder meer tot gevolg dat de peuters van de Nieuwerkerkse Grut- tepikkertjes één van hun 'juffen' voor twee dagdelen in de week kwijtraken. Dagdelen die door juffen uit andere dorpen wor den ingevuld, tot groot verdriet van de Nieuwerkerkse moeders. Zij staken de koppen bij elkaar en startten een handtekeningen actie voor 'Juf Eleanne'. Het re sultaat van die actie - 75 handte keningen - werd gisteren over handigd aan directeur C. van der Vliet-Hart van de Stichting Peuterspeelzalen Schou- wen-Duiveland, vergezeld van het dringende verzoek de beslis sing tot Inkrimping te herover wegen. Want, zo betoogden de moeders gisteren, voor de peu ters en de ouders is het erg ver vélend als ze nu weer nieuwe leidsters krijgen in de plaats van de voor hen zo vertrouwde Juf Eleanne. En ook voor Juf Eleanne zelf is het vervelend, stelden de Nieuwerkerkse moe ders. „Zij wordt de dupe van de ze inkrimping", aldus woord voerster van de moeders M. van Donk-Van den Hoek. Van der Vliet-Hart reageerde op de woorden van Van Donk-Van den Hoek met de opmerking dat zij de actie op zich zeer waar deert. „Het is een teken dat de ouders zich betrokken voelen bij de peuterspeelzaal en dat is een goede zaak." De handtekeningenactie is voor de Stichting Peuterspeelzalen echter geen reden om terug te komen op het besluit. Van der Vliet-Hart: „In Nieuwerkerk ko men twee ervaren krachten. Ik heb daar het volste vertrouwen in." De Nieuwerkerkse moeders toonden zich na'afloop teleurge steld over de reactie van Van der Vliet-Hart. Van Donk-Van den Hoek: „Ik heb het idee dat ze niet al te veel moeite doen om naar ons te luisteren. Het lijkt wel alsof ze steeds Nieuwerkerk willen pesten." De moeders bera den zich nog op verdere acties. Ringpromotie Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Vanaf vandaag beginnen de jaarlijkse ringpromotiedagen weer. Iedere donderdag, tussen 10.00 en 17.00 uur, is de Ring van Haamstede bezet door marktkra men met uiteenlopende koop waar. Daarnaast worden kinderrom- melmarkten gehouden en treden -artiesten op. De ringpromotieda gen duren tot en met donderdag 25 augustus rfnnr Marcel Modde ZIERIKZEE - Het centrum en de wijk Poortambacht in Zierik- zee worden in toenemende mate geteisterd door containerbrand jes. Volgens brandweerofficier Juffermans wordt de inhoud van de metalen bakken puur uit balorigheid aangestoken, veelal met aanmaakblokjes van de bar becue. De daders hebben het voorname lijk gemunt op de kleding- en pa- j piercontainers bij supermark ten, basisscholen en de kinder boerderij op de looproute tussen het stadscentrum en de buiten- j «ijk. Het fenomeen is al langere tijd aan de gang en begint cle brandweer zo langzamerhand I de keel uit te hangen. „We ko- j men heus wel blussen, daar loopt het niet over. Maar het ge- i beurt meestal in de nachtelijke j uren of vroege ochtend en wan- i neer je daar telkens voor uit je bed moet, word je daar niet vro lijker van. Waar het in de kern omgaat is, wat wordt er aan ge- I daan om dit probleem op te los- Isenf Charitatief Alleen al vorig jaar moest de brandweer van Zierikzee 25 keer uitrukken voor brandstich ting in containers. Op dat aan tal lijkt het dit jaar minimaal op nieuw af te steven, vreest Juffer- mans. Afgelopen weekeinde was het weer op meerdere plaatsen raak. Niet alleen die inzet moet (door de gemeenschap) worden j betaald, ook de inhoud van de containers gaat zo steeds verlo ren. De opbrengst van oud pa pier en kleding is veelal als steun aan verenigingen of chari tatieve instellingen. De politie is op de hoogte van de vernielzucht, aldus Juffermans, maar heeft tot dusver geen kans gezien er een vinger achter te krijgen. „Ik weet natuurlijk ook niet wat hun prioriteiten zijn." Tot echt gevaarlijke situaties heeft de brandstichting nog niet geleid, vertelt Juffermans. De containers staan een eind van de winkels en scholen van daan. Veiligheidsambtenaar J. Straver weet van de aanhoudende golf containerbrandjes, maar laat weten er vanuit de gemeente weinig aan te kunnen doen. De politie heeft de zaak volgens hem 'in onderzoek'. De proble matiek is voor loco-burgemees ter A, Croné in ieder geval aan leiding daar vandaag in het pe riodieke overleg met de politie nog eens aandacht voor te wa gen. „Het lastige is dat die con tainers zich moeilijk laten bevei ligen. Je kunt ze niet op slot gooien, want de mensen moeten er toch ook hun oude jas of over hemd in kwijt kunnen." MBO Sociaal Pedagogisch Werker [SU5A] ...c Hogeschool jfY Zeeland studeren aan de HZ in vüssingen? □at kan ii\i deeltijd! Ook MBO Sociaal Dienstverlener en Sociaal Juridisch Medewerker Wij helpen je mensen helpen! info@hz.nl www.hz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33