PZC Klanten mijden Marconigebied Dat spaarpotje met oranje deksel! n Hans de Kunder wordt nieuwe wethouder in Reimerswaal Stillere vliegtuigen in ruil voor vaste springplaatsen Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Goese winkeliers klagen over omzetverlies en verkeerschaos Encyclopedie Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31.4460 AA Goes Advertentie-exploitatie. Ed en Midden-Zeeland: 0113-315520; Kws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 7 juli 2005 Thuis in.... RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 -615151 lifttiMMJ Hnnr Frank Balkenende GOES - Ondernemers aan de Marconistraat in Goes verliezen omzet omdat door wegwerk zaamheden de meubelboulevard slecht of soms bijna niet bereik baar is. De Edisonstraat, die momenteel opnieuw wordt ingericht, werd twee weken geleden afgesloten nadat een vrouw zwaargewond was geraakt bij een aanrijding mei een vrachtwagen. De Marco nistraat. is op sommige delen van de dag dicht vanwege de aanleg van een rotonde op de kruising met de Willem Barentz- straat. Vooral gisteren was de meubelboulevard daardoor am per bereikbaar. De chaos wordt in de hand gewerkt door het één richtingsverkeer in zowel de Edisonstraat als de Marconi straat. Nogal wat bestuurders die over de Ringbaan-West ko men, kunnen alleen via de Zuid- viietstraat hun weg vervolgen. Ze gaan zoeken in de wijk om naar de meubelboulevard te ko men, Sommige dolgeworden be stuurders rijden tegen het één- richtingsverkeer in. Absurd Directeur J. Paauwe van Sas Paauwe Meubelen vindt de si tuatie 'werkelijk absurd'. „Bij de eerste fase van de herinrich ting van de Marconistraat heb ben ze 's nachts geteerd, wat ik een goede oplossing vond. Nu is er geen doorkomen aan, mensen zoeken zich suf. Er wordt ge woon niet aan de winkeliers ge dacht Kijk nou naar super markt Jumbo, die is vandaag niet te bereiken. Ze nemen niet eens de moeite om een plastic D66 wil onderzoek referenda TERNEUZEN - De Terneuzen- se D66-fractie wil dat burge meester en wethouders op korte termijn met een voorstel komen om het houden van referenda in de gemeente mogelijk te maken. De fractie zegt dat in de algeme ne beschouwingen over het ge meentelijk beleidsplan. D66 wil dat twee varianten onderzocht worden. Ten eerste is dat het raadplegend referendum, waar bij de gemeenteraad kan beslui ten om een kwestie voor te leg gen aan de bevolking. Het ande re is het burgerreferendum, waarbij de bevolking zelf het ini tiatief kan nemen om een refe rendum te organiseren. „Belang rijk is dat de gemeente Terneu- zen de inwoners betrekt bij be langrijke onderwerpen, hun se rieus neemt en wet wat er onder hen leeft", stelt D66. (Advertentie) zak over het inrijverbodsbord te trekken. Het is schandalig." Assistent-filiaalmanager van de Jumbo, S. Veenstra, zegt dat de de wegwerkzaamheden en af sluitingen de afgelopen weken tot omzetverlies hebben geleid. „Toen de Edisonstraat was afge sloten, was het niet te doen. Die week was bar. Ik moet wel zeg- gen dat het weer ook een rol speelt. Tja, en vanda'ag is het een drama. Ze plakken de bor den niet af en dat zou wel moe ten, want alles is hier éénrich tingsverkeer." Veenstra is op zich wel blij met de asfaltering van de hobbelige Edisonstraat, want dat 'was een drama'. „Al leen jammer dat de drempels worden weggehaald. Straks wordt het een racebaan." Bouwmarkt Gamma schat de om- zetderving op veertig procent. „Het is stiller dan het zou moe ten zijn", zegt woordvoerder D. Sturm. Hij ziet vrachtwa genchauffeurs 'moeilijk doen' en automobilisten tegen de rijrich ting inrijden. Bedrijfsleider D. van Hof ten van meubelzaak Trendhopper vindt de irritatie bij klanten nog erger dan een beetje omzetverlies. „Ik krijg veel klachten van klanten. Soms is de Marconistraat eventjes open en dan weer dicht. Kijk, als je iets haalt bij een meubelzaak, heb je een auto nodig, dus die klanten gaan zoeken via West." Parkeerwachters Van Hoften ergert zich ook groen en geel aan het dienstklop- pende gedrag van parkeerwach ters. „We kunnen tijdelijk de zaak niet langs achter bevoorra den, dus dat moet nu langs de voorkant. Wij moeten rekening houden met de werkzaamheden, maar ondertussen schrijven die parkeerwachters gewoon hun bonnetjes. Ik heb er net weer eentje gehad. Als de straat nou open ligt, doe dan niet zo moei lijk. Je frustreert de winkeliers en het publiek." Gemeentelijk projectleider J. de Jonge begrijpt niet waarom au tomobilisten de Ringbaan-West lichting Edisonstraat nemen. „Bij het Tiendenplein staan dui delijke omleidingsborden. Ze moeten rechtdoor rijden en dan de M. A. de Ruijterlaan pak ken." Paauwe is het daar niet mee eens. „Er had een goede om leiding via de wijk West moeten worden gemaakt." Volgens De Jonge is het meeste leed vandaag geleden, als de ro tonde in de Marconistraat klaar is. Eind volgende week gaat de Edisonstraat open en dan is er geen vuiltje meer aan de lucht. De expositie 'My generation, 50 jaar jong in Zeeland' in het Zeeuws Archief is nu te zien in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - Oeps!! Was dat oranje destijds zó oranje? En kijk nou, een view- master. Die heb ik zelf allang niet meer; weggegooid bij weer een verhuizing. Net als dat hoge spaarpotje van de rijkspost spaarbank. Met oranje dekseltje natuur lijk. Oud voelde ik me nog niet toen ik, 36 jaar jong, naar binnen liep bij de exposi tie 'My generation, 50 jaar jong in Zee land' in het Zeeuws Archief. Maar ter plekke slaat het ouderdomsgevoel hard toe: je zou het een feest der herkenning kunnen noemen, maar ik herken wel erg veel. Zelfs als geboren Brabander. Volgens de tentoonstelling kwamen Zeeuwse jongeren met andere gewoontes in aanraking toen ze, na de watersnood ramp, tijdelijk elders in het land verble ven. Terug in Zeeland probeerden ze aan die nieuwigheden vast te houden. En door de groeiende welvaart kon de jeugd zich ook meer veroorloven. Wat in de rest van Nederland in de jaren vijftig gebeurde, voltrok zich hier dan wel pas in de jaren zestig, maar ook Zee land ontdekte de Puch, de Zündapp, de rock 'n roll; ook hier werden jongerencen tra opgericht (Midgard en Open de beuk in Middelburg, De Veste in Goes, Porgy Bess in Terneuzen). De bewijzen zijn te zien op de expositie in het Zeeuws Ar chief. De Zeeuwse band Johnny the Blue Jeans - te zien op Belgische tv-beelden van het programma Tienerklanken uit 1963 - zingt de klassieker van Eddy Cochran: C'mon everybody. Beschouw het maar als een aansporing om naar de tentoonstelling te komen, want die theeg lazen, die ronde in zo'n olijfgroen, oranje of hardroze plastic bakje zijn bij nader inzien toch wel weer grappig om terug te zien. En, ze zijn te koop! Voor anderhal ve euro per stuk. Er stonden er gisteren drie. Project De tentoonstelling 'My generation 50 jaar jong in Zeeland' (van 7 juli tot en met 7 januari 2006) maakt deel uit van het gelijknamige project dat Scoop, het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Biblio theek hebben opgezet. Daarbij horen ook de exposities 'My generation' deel I (1955-1975), van 30 augustus tot en met 29 oktober, en deel II (1975-2005), van 2 november tot en met 31 december, in de Zeeuwse Bibliotheek, de reizende ten toonstelling 'Jong Zeeuws en de ex positie 'Jong in de Scheldestad' (3 okto ber tot en met 4 november) in het Ge meentearchief in Vlissingen. Bij het project horen verder het boek Brommers, gitaren en spandoeken van Jan J. B. Kuipers over vijftig jaar Zeeuw se jeugd- en popcultuur en een muziek- project met Marion van Iwaarden dat een halfjaar langs de Zeeuwse scholen zal trekken. Bovendien blikken Omroep Zeeland en het Filmtheater Schuttershof in Middelburg terug op een halve eeuw jongerencultuur in Zeeland. door Rob Paardekam KRUININGEN - Hans de Kun der uit Waarde wordt de nieuwe CDA-wethouder in de gemeente Reimerswaal. Hij volgt de vorige week opgestapte John Jansen op. De Kunder (51) is momenteel voorzitter van de lokale CDA-af- deling en werkzaam voor de Fe deratie Openbaar Onderwijs Rei merswaal (FOOR). Hij werkt drie dagen in de week als direc teur op de Prinses Beatrixschool in Yerseke en verricht de andere twee dagen werkzaamheden voor de FOOR. „Dat is een prachtbaan", zegt hij. „Daarom heb ik echt even goed na moeten denken of ik wel wethouder wil de worden." Het feit dat er over ruim een half jaar weer gemeen teraadsverkiezingen zijn, maak te de keuze niet gemakkelijker. In het ongunstigste geval komt het CDA daarna niet meer in het college en is De Kunder alweer wethouder af. „Daarom was een terugkeergarantie bij de FOOR voor mij erg belangrijk", aldus de CDA'er. „Die heb ik gekre gen. Iedereen gunt het me ook van harte, dat maakt het een stuk gemakkelijker." De coalitiepartners van de chris ten-democraten, SGP en PvdA, hebben inmiddels positief gerea geerd op de voordracht van De Kunder. Hij gaat waarschijnlijk in september aan de slag als wet houder. Het ligt voor de hand dat hij de portefeuille van zijn voorganger Jansen overneemt, maar daar moet nog over gespro ken worden. In die portefeuille zit ook onderwijs en daarvan kan De Kunder zich naar eigen zeggen juist voorstellen dat hij het niet gaat doen. „Ik kom uit het onderwijs en heb de schijn van belangenverstrengeling in zo'n geval al snel tegen. Dat is wel het laatste wat ik wil." Het CDA stelt geen aanvullende eisen aan verdere coalitiedeelna me. Bewoners Belangen Reimers waal BBR) deed dat anderhalf jaar geleden wel, nadat Martien van Overloop was opgestapt als wethouder. CDA en SGP vonden dat zo ongepast dat ze de partij uit de coalitie zetten. Volgens het CDA is er ook nu geen spra ke van een politiek conflict en is er daarom geen reden om nieu we eisen op tafel te leggen, De Kunder is de opvolger van - John Jansen. Die legde zijn func tie vorige week onverwacht neer, vanwege de hoge werk druk en door hem gevoelde poli tieke druk. Ook heeft hij proble men met zijn gezondheid. Jan sen was zeven jaar wethouder. (Advertentie) Onze showroomkeukens worden vervangen. Nu tijdelijk unieke en zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Slabbekoorn Interieurbouw Livingstoneweg 50 Goes Kapelle scherpt spijbelbeleid aan KAPELLE - Kinderen van de basisschool halen voor een reis buiten de schoolvakanties wordt vanaf het nieuwe schooljaar moeilijker in Kapelle. Alle scholen trekken in samenspraak met de gemeente de touwtjes aan. Zo zullen ouders moeten aantonen met een werkgeversverklaring dat zij echt niet in de schoolvakanties op vakantie kun nen. Het is volgens wethouder J. Herselman (WD, onder wijs) goed dat hierin één lijn wordt getrokken op alle scholen in Kapelle. Ouders weten dan waar zij aan toe zijn en schooldirecties kunnen verwijzen naar de met de gemeente gemaakte afspraak. Zorgen over post Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De PvdA-Kamerleden Blom en Cro ne maken zich zorgen over de toegankelijkheid van voor zieningen in Sint-Annaland. Ze hebben de minister van Economische Zaken gevraagd te helpen verhinderen dat het postagentschap in Sint-Annaland verandert in een postservicepunt. Burgers kunnen bij zo'n servicepunt al leen nog postzaken afhandelen. Voor bankzaken moeten ze elders zijn. Celstraf voor mishandelen vriendin MIDDELBURG - Een 23-jarige man uit Vlissingen is gis teren door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot acht maanden cel waarvan vier voorwaardelijk wegens het mishandelen van zijn vriendin. De man had in maart dit jaar zijn vriendin meerdere malen met gebalde vuist in de buik gestompt, waardoor zij ernstig inwendig letsel opliep. De milt moest operatief verwijderd worden. Uit medische verklaringen dat blijkt bij dergelijk letsel er sprake moet zijn van zeer ernstige mishandeling. Daarom geloofde de rechtbank in opzet. Naast de celstraf kreeg de man ook een taakstraf van 240 uur en hij moet het slacht offer een voorschot smartengeld betalen van 4500 euro. Gewapende overval op Vlissinger OOST-SOUBURG - Een 21-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van dinsdag op woensdag overvallen door twee jongemannen. Hij werd bij NS-station Vlissingen- Souburg bedreigd met een vuurwapen en moest zijn porte monnee en mobiele telefoon afgeven. Nadat de Vlissinger zijn spullen had afgegeven, gingen de overvallers ervan door. Het slachtoffer bleef ongedeerd. De daders zijn nog niet gevonden. De overval vond rond tien voor half twee 's nachts plaats. De overvallers reden op fietsen. Zij zijn tussen de 16 en 20 jaar oud. Volgens de politie gaat het om mannen met een normaal postuur en een donkere huidskleur. Ze zijn tussen de 1.75 en 1.85 meter lang. Ze droegen donkere, met bont afgezette jassen. door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Het Paracen trum op Vliegveld Midden-Zee land heeft permanente spring plaatsen nodig voordat het kan investeren in stillere vliegtui gen. Maar die permanente springplaatsen krijgt het pas als er niet meer wordt geklaagd over geluidsoverlast. „We moe ten uitkijken dat we niet in een vicieuze cirkel belanden", waar schuwt directeur P. Geysen van Vliegveld Midden-Zeeland. De gemeente Goes heeft de para chutisten drie plaatsen gegeven waar ze mogen springen, Het zijn tijdelijke locaties. Over een jaar worden de ervaringen geë valueerd. Dan moet blijken of er klachten van overlast zijn ge weest. Afhankelijk daarvan wor den de springplaatsen eventueel definitief. In de vergadering van de com missie 28 voor de luchtvaart, die zich bezighoudt met milieu en veiligheid op en rond het vlieg veld bij Arnemuiden, waar schuwde vliegvelddirecteur Gey sen gisteren voor een vicieuze cirkel. „Wij kunnen ons wel vinden in de tijdelijkheid van deze loca ties, maar het Paracentrum heeft ook behoefte aan perma nente springlocaties, omdat het dan investeringen kan doen voor de lange termijn. Denk aan geluidsarmere vliegtuigen." Stillere vliegtuigen waren toch juist een voorwaarde voor een andere locatie, merkte de Mid delburgse wethouder A. van 't Westeinde op. Zijn Goese colle ga S. van 't Westeinde bevestig de dat eerst moet blijken of op de nu toegekende locaties de overlast beperkt blijft. Commis sievoorzitter J. Suurmond - in het dagelijks leven gedeputeer de voor milieu - deelde de visie van Geysen dat er geen situatie moet ontstaan waarin partijen op elkaar wachten. Hij drong er bij de Goese wethouder op aan dat er ook een eind moet komen aan de tijdelijkheid van de springlocaties. Volgens S. van 't Westeinde zal Goes over een jaar bepalen of één of meer springplaatsen definitief aange wezen kunnen worden. (Advertentie) déDRVKKERY vanavond vanaf 17.30 uur Menu uit Mexico met maissoep, enchillades en ananas €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 886 Exposities Grafiek en zo i.s.m. CBK Zeeland NO Magazine i.s.m. Zeeuws Museum Sieb Posthuma Rintje Hans Heeren Verstilde Wereld Markt 511 Middelburg T0118 886 886 www.de-drvkkery.nl zeeuwse almanak bulthaup Advertentie, gezien op inter net: Te koop aangeboden: Complete set Brittanica Ency clopedie; 32-delig; in perfecte staat; slechts 400 euro of elk goed bod. Ik ben vorige week getrouwd, dat wijf weet toch alles be ter."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27