Trapveld Poortambacht verhuist PZC PZC Mooiste kiekjes in de Nieuwe Kerk Bedrijven Zierikzee ruziën over stof Oosterland krijgt felbegeerde visvijver rAAZËT I Goes rekent erop dat Middelburg afspraak over theater nakomt >13 Alert! wil helderheid over mogelijk verlies op nieuw bedrijventerrein College ziet weiland achter basisschool 't Kofschip als beste locatie Boetesysteem voor studenten Roosevelt dinsdag 5 juli 2005 OOSTERLAND - Oosterland bijgt de vurig gewenste visvij ver. De gemeente Schouwen- puiveland stelt 20.000 euro be schikbaar om de voorziening aan te leggen. „We zijn dolgeluk kig", zegt H. Clerx, voorzitter van de dorpsraad Oosterland. pit geld is echt goed besteed." Initiatiefnemer C. Bolle uit Oos terland ijvert al vier jaar voor een visvijver voor de jeugd. „Ik ben in de wolken. Ze zeggen wel eens: de aanhouder wint en dat is zo." De vijver komt te liggen in een verwaarloosd bosje aan de Hof weg. „De vaart die daar al ligt. wordt uitgediept en aan het ein de komt een visput met steigers om te vissen. Verder worden er bomen gerooid, komt er een pad met bankjes en picknicktafels en bij de het woonzorgcomplex voor ouderen De Saele komt een kinderboerderij", legt Bolle uit. „De visvijver is bedoeld voor jong en oud. We hebben in het dorp heel veel jongeren die graag willen vissen, maar het is ook de bedoeling dat ouderen daar komen." De visput heeft zoet water. „Dat is wel bijzonder, want het is een van de weinige plekken op Schouwen-Duiveland waar zoet water is." De visvijver wordt een project van het hele dorp, zegt Clerx. „Dit is echt team work. Niet alleen de aanleg gaan we samen doen, maar ook het beheer en onderhoud." Bolle verwacht op korte termijn te beginnen met de uitvoering. „Ik hoop dat we voor de winter kunnen beginnen met graven en dat in het voorjaar de visvijver klaar is." rinnr Marcel Modde ftERIKZEE - Burgemeester en Wethouders hebben een oplos ing voor de slepende discussie „ver het trapveld in de Zierik- zeese nieuwbouwwijk Poortam bacht. Het college is nagenoeg rond met de aankoop van het reiland achter basisschool 't {ofschip. Dat schept ruimte roor verhuizing van de populai re speelplek in de directe omge ving én biedt de mogelijkheid voor de bouw van extra water- woningen in die hoek. De plek voor een nieuw trap veld naast de boerderij aan de Eerenweg is volgens wethou- ler A. Croné anderhalf keer rroter dan de bestaande loca le een tiental meters verder- ip. Bovendien krijgt de ge- neente de beschikking over en zeker nog eens zo'n groot errein. Daar bestaat nog geen mulling voor. De aankoop van Ie grond is voor zeker negen- ig procent rond, zo maakte de fïihouder gisteravond bekend n de commissie Openbare Ruim- e. nhet raadsvoorstel dat op tafel ligt, houdt het college - in ver band met de bouw van ruim Iriehonderd woningen in die hoek-nog vast aan het halveren an het huidige trapveld en het nrichten van nieuwe speelruim- KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.I Kipclle -Tel. 0113-33£ Bezorgklachten: 5800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; lags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAIMD Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PfetKleemans 1 Ali Pankow 1 Esme Soesman i Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 W60 AA GOES Met (0113)315500 j kt (0113)315669 '-mail: redactie@pzc.nl !NTERNET j "Ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl te in de groenstrook bij het Eer ste Weegje. De verplaatsing naar de Mierenweg staat daarin wel als optie genoemd, maar was tot voor kort. in het licht van de lopende onderhandelin gen nog niet serieus in beeld. Nu de kans groot is dat er met de grondeigenaren overeenstem ming kan worden bereikt, komt het college voor de besluitvor mende raadsvergadering van 25 augustus met een aangepast voorstel, aldus Croné. Waterwoningen Deze optie biedt tevens de kans de ingetekende gracht verder door te trekken richting Greve- lingenstraat en daar een aantal extra waterwoningen te bou wen. Uit de verkoop van die per celen kan de aankoop van de weilanden worden betaald, re kende Croné de commissie voor. Of de fracties ook zo enthou siast zijn over het alternatief, bleef gisteren nog onduidelijk. Met name Leefbaar Schou wen-Duiveland en Alert! lieten blijken de mening van de bewo ners zwaar te willen laten we gen. Twee woordvoerders van de zevenhonderd handtekemn- genzetters tegen inkrimping van het bestaande trapveld, gaven aan weinig op te hebben met het alternatief. De huidige ligging staat garant voor een grote so ciale controle op het veld. Een- (Advertentie) IWTI.WCW 7nMWER|N^ r.NL 3£?33 Solexrace en Surrender in ïeinkenszand HNKENSZAND - De kermis hHeinkenszand bereikt zondag middag 10 juli hoogtepunten mei een solexrace, een demon stratie van minimotorracen en een optreden van de band Sur render. De solexrace begint om 14.30 uur. Aansluitend is het de beurt isiideminimotoren. Een motor- stunt staat ook op het program ma. Surrender geeft tot slot in onvervalst Zeeuws een show in een tent vlakbij café De Blauwe Reiger. De organisatie van dit al les is in handen van de stichting ivenementen Commissie Hein- siszand. De kermis in Hein- fflszand begint donderdag 8 juli en duurt tot. en met 10 juli. In de Nieuwe Kerk van Zierikzee zijn foto's van Schouwen-Duiveland te bezichtigen. door Andrea Bolle ZIERIKZEE - De mooiste plekjes van Schouwen-Duiveland zijn op de gevoeli ge plaat vastgelegd. De Stichting Vrien den van de Nieuwe Kerk heeft ze uit mo gen kiezen en in 'hun' kerk opgehangen. Woordvoerder Hans Erbrink van de Stichting vond dat na het succes van vo rig jaar, de expositie een vervolg mocht krijgen. „Het gaat niet alleen om de fo to's, maar ook om het verhaal erachter. Ik heb de mensen om me heen gevraagd wat ze mooi vonden aan Schouwen-Dui veland en waarom. Daarna ging ik er sa men met de fotograaf op af." De expositie 'kijken, kiek, gekiekt' is gisteren officieel geopend en toont voor namelijk het natuurschoon van het ei land. Zo zijn onder andere de Zeepedui- nen in Westenschouwen en Levensstrijd in Zierikzee in drieluik te bezichtigen. Bij elke foto staat een bijschrift van de 'ontdekker' van het plaatje. Klazina Uil uit Zierikzee schrijft dat ze vanaf de Zeelandbrug altijd zo'n mooi zicht op de Dikke Toren kreeg, maar dat ze van uit haar keukenraam op de Nieuwe Kooiweg een nog beter beeld had. En dat is precies wat de fotograaf heeft Erbrink hoopte eigenlijk dat alle foto's, net als vorig jaar, door Maarten Thibou gemaakt konden worden. „Maar door omstandigheden kon hij ze niet alle maal maken." Gelukkig hielpen ama teurfotografen Jan Midavaine en zijn zoon Jan Joris, Cor Harmanny en Floris Bijlsma hem uit de brand. Jan Joris Mi davaine is met zijn achttien jaar de jong ste van het stel. Fotograferen doet hij al vanaf zijn dertiende en heeft het als hobby van zijn vader overgenomen. „Het is gewoon mooi als je iets goed op de foto kunt zetten, want het valt niet altijd mee. Voor één foto moest ik vier, vijf keer terug, omdat het licht niet goed viel", aldus Midavaine. Volgens Erbrink is de expositie zeer de foto Dirk-Jan Gjeltema moeite waard, maar er is één bezwaar als je met fotografen op pad gaat. „Je zegt dat je één plaatje van dit of dat wilt en vervolgens sta je een hele avond in de Zeepeduinen", lacht hij. Vogels Behalve de foto's hangt er ook een zes tal schilderingen op spiegelglas, ge maakt door S. Boot uit Zierikzee. Met een speciale techniek uit de Chinese cul tuur heeft hij zich laten inspireren door vogels en bloemen. Om de bezoekers al vast een voorproefje te geven voor de tentoonstelling van volgend jaar, met het thema 'weer' hangt een foto van Flo ris Bijlsma er al tussen. Daarop is een blikseminslag boven Zierikzee te zien. De expositie is deze zomer tot en met vrijdag 12 augustus te bezoeken. door Jan van Ommen DEN HAAG - Het Zierikzeese sierbestratingsbedrijf Bette- waard vreest onaanvaardbaar veel meer last van stof en herrie te krijgen als het naburige afval bedrijf Delta Milieu-Recycling wordt opgesplitst in twee afval bedrijven. Dat zei de raadsman van Bette- waard gisteren bij de Raad van State. Die behandelde het ver zoek van het sierbestratingsbe drijf om de nieuwe milieuver gunningen voor Delta-Recy cling en Van Ganswinkel buiten werking te stellen. Van Ganswinkel wil de bedrijfs- loods en een deel van het terrein van Delta aan de Deltastraat overnemen en in gebruik nemen en heeft daarvoor een vergun ning nodig. Delta wil zijn ter rein aan de andere zijde uitbrei den en de puinbreker verplaat sen. Staatsraad K. Brink vroeg tij dens de zitting waarom Bette- waard meer in plaats van min der milieuoverlast verwacht. Im mers, Van Ganswinkel wil in de loods alleen bouw- en sloopaf val overslaan, terwijl de puin- breker van Delta verder van het terrein van Bettewaard komt af te liggen. Capaciteit De raadsman van Bettewaard benadrukte dat Delta de puin- breekcapaciteit van 14.000 ton naar 40.000 ton per jaar mag uit breiden en dat daardoor meer overlast ontstaat. De woordvoer der van Delta ontkende dat en zei dat het bedrijf altijd al toe stemming heeft gehad om 750 ton per dag op 60 dagen per jaar te breken. Directeur Ouwerkerk van Bet tewaard zei dat Delta tot nu toe helemaal niets met zijn klach ten over stofoverlast heeft ge daan. „Ik heb regelmatig ge klaagd bij provincieambtenaren en de bedrijfsleider van Delta over stofoverlast. Maar er ge beurt nooit iets. Elke avond lig gen mijn producten onder een laag roze stof. Ook mijn auto moet ik elke dag wassen", zei Ouwerkerk. Staatsraad Brink beloofde de ko mende weken te bekijken of er reden is de milieuvergunningen in de ijskast te zetten. Ook zal hij kijken of de provincie Zee land, die de vergunningen heeft verleend, wel voldoende naar de fijnstofproblematiek heeft geke ken. De Raad van State heeft re centelijk strepen gezet door tal van bouwplannen en vergunnin gen omdat de verspreiding van fijnstof niet goed was onder zocht. Uitspraak over enkele weken. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Schouwse raadsfractie Alert! weigert bij voorbaat een mogelijk verlies te accepteren op de grondaankoop voor het te realiseren bedrijven terrein 'Businessisle' aan de Julianastraat in Zierikzee. De oppositiepartij wil van burge meester en wethouders de garan tie op een betere afloop nu en in de toekomst. Volgens woordvoerder J. Scho- neman legt het college zich bij een tegenvallende belangstel ling van bedrijven te makkelijk neer bij het doorverkopen van het terrein voor agrarische doel einden. Dat zou de gemeente Schouwen-Duiveland op een verlies van ruim 1,6 miljoen eu ro komen te staan. Zo'n transac tie spoort naar idee van Alert! niet met het feit dat de gemeen te vier jaar geleden wél het volle pond heeft betaald voor de land bouwgrond: bijna 2,2 miljoen eu ro. Was die aankoop tegen de normale agrarische waarde ge beurt, dan had daar een bedrag van slechts 525.000 euro voor op de rekening gestaan. „Ten tijde van de aankoop wa ren er weinig geïnteresseerden die gebruik wilden maken van het te realiseren industrieter rein", constateert Schoneman in schriftelijke vragen namens zijn fractie aan het college. „Op dit moment is de vraag ook mini maal. De investering is dus een zeer risicovolle geweest." Om herhaling in de toekomst te voorkomen, vindt Alert! dat de risco's bij investeringen met een dergelijke impact vooraf ken baar moeten worden gemaakt, zodat er een goede besluitvor ming kan volgen. De fractie wil weten of het colle ge bereid is de raad voortaan vet- rouwelijk te informeren over dit soort aankooponderhandelin gen. Ook is de partij benieuwd of er is onderzocht of woning bouw op het terrein eventueel tot de mogelijkheden kan gaan horen. Bij eerdere vragen van Alert! over dit onderwerp be noemde het college woningbouw in die hoek als 'onwaarschijn lijk'. De oppositiepartij wil we ten wat in dat geval de 'onover komelijk bezwaren' zijn. „Het moge duidelijk zijn dat de waar de van de grond dan vele malen hoger zal zijn dan de betaalde vierkante meter prijs, waardoor dit een werkelijk verantwoorde beslissing zou kunnen worden. Een eventueel verlies van 1,6 mil joen euro op de grondaankoop nemen, kan altijd nog." Gereedschap gestolen maal verstopt achter de basis school, gaat het zicht op wat zich daar afspeelt, verloren. Ac tievoerder en voormalig WD-wethouder L. van Gastel waarschuwde, evenals de PvdA, voor problemen en'blijft de voor keur geven aan behoud van het bestaande veld. Croné ziet dat gevaar niet. MIDDELBURG - Van een bouwterrein aan de Sint Pieter straat in Middelburg is afgelopen weekeinde gereedschap gestolen. Het gereedschap heeft een waarde van meer dan vijfhonderd euro. Daarnaast werd een ladder meegeno men. In een bedrijfspand aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen werd tussen vrijdagmiddag en maandagoch tend ingebroken. Hier is kleding en gereedschap gestolen. Fiasco dreigt voor Toonbeeld TERNEUZEN - Er dreigt een fiasco voor Toonbeeld, het Terneuzense instituut voor beeldende en muzikale vor ming. Die vrees spreekt de fractie van GroenLinks uit in de algemene beschouwingen bij het gemeentelijk beleids plan 2005-2009. De fractie wijst erop dat er voor de reor ganisatie van Toonbeeld nog 170 volwassen cursisten wa ren en dat er daar nu nog maar 48 van over zijn. Voorals nog is er volgens GroenLinks geen aanwijzing dat die neergaande trend zich zal wijzigen. De partij kondigt voor de raadsvergadering van donderdag dan ook een mo tie aan, waarin B en W wordt gevraagd een en ander dege lijk te onderzoeken en eventueel beleidsbijstellingen te doen. „We zijn van mening dat een volwassen cursisten aanbod van essentieel belang is voor een gezonde ontwik keling' van het kunstenonderwijs in deze gemeente", be toogt GroenLinks. Ergernis over speech wethouder CADZAND - De Vereniging van Strandexploitanten West- Zeeuws-Vlaanderen vindt dat wethouder L. Kamp huis zich te veel op de borst klopt voor het binnenhalen van zes blauwe vlaggen voor strandgedeeltes in de ge meente Sluis. De blauwe vlag, een internationaal kwali teitskeurmerk, werd vorige maand met een officieel tintje binnengehaald in Groede. Wethouder Kamphuis hees daar de eerste vlag. Hij hield daar ook een speech, maar die viel niet in goede aarde bij de strandexploitanten, zo laten zij het college van B en W in een brief weten. „In zijn speech en persberichten die over de blauwe vlag zijn verschenen, klopt de wethouder zich op de borst, omdat hij dit toch maar met de gemeente Sluis heeft gereali seerd. Weliswaar met medewerking van de paviljoenhou ders, maar dat werd slechts terloops gemeld. De wethou der vergeet misschien dat het de Vereniging van Strandex ploitanten is geweest die het verhaal heeft aangekaart in navolging van de Stichting Frisse Neuzen Aanjaagteam", schrijft voorzitter I. Bonneveld-Van Liere. „Het komt nu op ons over dat alle initiatieven uit uw koker komen en dat wij dankbaar moeten zijn. Dat zijn wij ook, maar wij hopen dat u niet vergeet dat de kosten voor deze vlag op ons bordje liggen." Kamphuis is logischerwijs niet blij met de brief. „Ik moet ze misschien gedeeltelijk gelijk ge ven, maar de administratieve procedure is echt door de ge meente Sluis opgestart." Winkeldief aangehouden MIDDELBURG - In een winkel aan de Langeviele in Mid delburg is een 28-jarige Middelburger aangehouden. De man had een zwembroek, ter waarde van enkele tiental len euro's, tussen zijn kleding gestopt. Toen hij de winkel wilde verlaten, ging het alarm af. Rond 15.50 uur werd de man aangehouden. Na verhoor is hij weer heengezonden. Hij mag zich binnenkort voor de rechter verantwoorden. door Maurits Sep MIDDELBURG - De gemeente Goes verwacht dat Middelburg alle afspraken over het A-thea- ter nakomt. Goes nam genoegen met minder voorzieningen en personeel in De Mythe, omdat gebruikgemaakt kan worden van het nieuwe theater in Mid delburg. „Dat loopt geen gevaar als Mid delburg het theater versobert, maar het kan niet zo zijn dat ba sisafspraken niet worden nage komen", zegt de Goese wethou der van cultuur C. Linssen. Hij 'waarschuwt' niemand, maar 're kent erop dat ze de afspraken nakomen'. Voorzitter H. Kole van de Stich ting Stadsschouwburg en Con certzalen Middelburg (SSCM), uitbater van het Middelburgse theater, waarschuwde de ge meenteraad van Middelburg vo rige week dat claims uit Goes dreigen als te veel voorzienin gen uit het A-theater worden ge schrapt. Van claims is nu abso luut geen sprake, zegt Linssen. Het college van B en W van Goes heeft de theaterperikelen in Middelburg ook niet eens be sproken. Maar het klopt wel, be aamt Linssen, dat er afspraken zijn gemaakt en dat Goes daar aan onverkort vasthoudt. De Mythe beschikt bijvoorbeeld niet over een volwaardige keu ken, maar over een keuken waar aangeleverde gerechten afge werkt kunnen worden. Die ge rechten moeten uit Middelburg komen. De huidige schouwburg beschikt namelijk wel over een volwaardige keuken en bij de bouw van De Mythe hebben de gemeenten afgesproken dat ook het A-theater een volwaardige keuken krijgt. „Wij hebben be wust geen volwaardige keuken omdat die al in Middelburg was en komt", zegt Linssen. Ook is volgens de Goese wethou der afgesproken dat er één ma nagement komt, één ploeg voor de horeca, één ploeg voor de techniek en dat de programme ring voor beide theaters op el kaar wordt afgestemd. „Er is ja renlang intensief contact ge weest over de wederzijdse inves teringen en plannen. Linssen volgt de problemen in Middelburg goed en tot op he den heeft hij geen signalen ont vangen dat de oude afspraken geweld zullen worden aange daan. „En geen bericht, goed be richt zal ik maar zeggen." Hij zal dan ook voorlopig geen contact opnemen met zijn colle ga A. van 't Westeinde. ,,Wi] trekken samen op in de stich ting Theater Exploitatie Zee land, dus de contacten zijn goed. Daarbij, de problemen in Middelburg zijn zo groot, die wens je niemand toe, dus die laat ik voorlopig de verantwoor delijkheid van Middelburg zelf. Anderzijds heeft de voorzitter van de SSCM, Kole, gelijk: Mid delburg is niet in de positie over alles volledig zelf te beslissen." Toen Goes even zonder theater zat, heeft Goes 'de verplichtin gen aan Middelburg voldaan', zegt Linssen. „Ik reken op een wederzijdse behandeling." MIDDELBURG - Woningcorpo ratie Woongoed wil een boete systeem invoeren voor studen ten die zich niet aan de regels houden. Op die manier moet de overlast die studenten in het Ba- gijnhof in Middelburg veroorza ken beter beheersbaar worden gemaakt. De woningcorporatie kan nu weinig meer doen dan studenten aanspreken op hun gedrag. De Roosevelt Academy hanteert wel al een soort boetesysteem voor mensen die zich misdragen of die onvoldoende studieresul taten behalen. Woongoed wil een systeem waarbij elke over treding van bewoners van het Bagijnhof wordt bijgehouden. Dat zei R. Studulski van Woon goed gisteren tijdens een bijeen komst met omwonenden van het Bagijnhof. Vanaf komend studie jaar worden alle kamers aan het Bagijnhof bewoond door studen ten van de Academy. Woongoed verwacht de overlast op die ma nier beter te kunnen beheersen, omdat de Academy de middelen heeft om op te treden tegen be woners die de regels overtreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37