pzc Goes rekent ook op A-theater Camping lijkt op verdronken land eerlingen dromen van kussens en snoepmachine Tot de enkels in het water Bedrijf Kruiningen klaagt ministerie aan laatste emeente gaat ervan uit dat Middelburg afspraken over theater nakomt 3 1 x ronde Zindelijk Ifledactie: 0113-315649 Wwpzc.nl !-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Ünord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Cuws-Vlaanderen: 0114-372770; Itionaal: 020-4562500. dinsdag 5 juli 2005 editie Bevelanden-Tholen ffinnrMaurits Sep JDDELBURG - De gemeente »oes verwacht dat Middelburg klle afspraken over het A-thea- fer nakomt. Goes nam genoegen 'piet minder voorzieningen en ersoneel in De Mythe, omdat ebniikgemaakt kan worden het nieuwe theater in Mid- elburg. Dat loopt geen gevaar als Mid- elburg het theater versobert, laarhet kan niet zo zijn dat ba- safspraken niet worden nage- omen", zegt de Goese wethou- ervan cultuur C. Linssen. Hij waarschuwt' niemand, maar 're ent erop dat ze de afspraken akomen'. oorzitter H. Kole van de Stich- ing Stadsschouwburg en Con- ei-tzalen Middelburg (SSCM), itbater van het Middelburgse heater, waarschuwde de ge- leenteraad van Middelburg vo- week dat claims uit Goes reigen als te veel voorzienin- en uit het A-theater worden ge- ihrapt. Van claims is nu abso- lut geen sprake, zegt Linssen. et college van B en W van nes heeft de theaterperikelen Middelburg ook niet eens be- iroken. Maar het klopt wel, be- imt Linssen, dat er afspraken jn gemaakt en dat Goes daar- an onverkort vasthoudt. (euken e Mythe beschikt bijvoorbeeld iet over een volwaardige keu en, maar over een keuken waar ingeleverde gerechten afge- erlct kunnen worden. Die ge- ichten moeten uit Middelburg omen. De huidige schouwburg eschikt namelijk wel over een olwaardige keuken en bij de Akkerbouwers rijgen meer dan e bedoeling was HILIPPINE - Vorige week raaiden op verschillende plaat- ra nog beregeningsinstallaties; en beetje regen konden de boe- en wel gebruiken, maar zo'n lens als gisteren was ook weer iet de bedoeling. LTO-bestuurder en akkerbou- 'er J. van Waes uit Philippine indt het nog te vroeg om van :n ramp te spreken, maar dui- elijk is volgens hem wel dat de /ervloedige regenval van giste- in voor schade zorgt. Met na- ie bij gewassen die in ruggen rorden geteeld, zoals aardap- els, wortels en witlof. „Cru- iaal is hoe lang het water in de oren blijft staan. Als dat lan- ir dan 24 uur is, is het funest bouw van De Mythe hebben de gemeenten afgesproken dat ook het A-theater een volwaardige keuken krijgt. „Wij hebben be wust geen volwaardige keuken omdat die al in Middelburg was en komt", zegt Linssen. Ook is volgens de Goese wethou der afgesproken dat er één ma nagement komt, één ploeg voor de horeca, één ploeg voor de techniek en dat de programme ring voor beide theaters op el kaar wordt afgestemd. „Er is ja renlang intensief contact ge weest over de wederzijdse inves teringen en plannen", stelt hij. Hij volgt de problemen in Mid delburg natuurlijk goed en tot op heden heeft hij geen signalen ontvangen dat de oude afspra ken geweld zullen worden aan gedaan. „En geen bericht goed bericht zal ik maar zeggen." Contacten Hij zal dan ook voorlopig geen contact opnemen met zijn colle ga A. van 't Westeinde. „Wij trekken samen op in de stich ting Theater Exploitatie Zee land, dus de contacten zijn goed. Daarbij, de problemen in Middelburg zijn zo groot, die wens je niemand toe, dus die laat ik voorlopig de verantwoor delijkheid van Middelburg zelf. Anderzijds heeft de voorzitter van de SSCM, Kole, gelijk: Mid delburg is niet in de positie over OOST-SOUBURG - De hele rij huizen in de Oost-Souburgse Middenhofsingel is ge troffen door wateroverlast. Bij één van de woningen moest de politie de deur openbre ken om de brandweer binnen te laten. Ook de familie Geluk, had last van het water. „Ik stapte er van de trap tot mijn enkels in", zegt haar mevrouw Geluk. Haar man is boos. „We hebben dit al zo vaak gehad en de gemeente doet niets. Het is niet voor niets dat er in Souburg een lokale partij is opgericht. En die gaan volgende keer nog veel meer zetels krijgen." Het steekt hem dat er vooral in de stad wordt geïnvesteerd. „De Nieuwendijk in Vlissingen is opgeknapt, nu gaan ze beginnen aan dat plein bij het Arsenaal en dan nog het gedoe in de Spuistraat. Souburg is maar een aanhangsel van Vlissingen." foto Lex de Meester ook voor producten als 'las en graszaad kan de regen- al erg schadelijk zijn. an Waes: „Veel vlas is door de 'gen platgeslagen en je moet laar afwachten of het nog over- ind komt en voor graszaad dat een tijdje gemaaid was, is het wachten of de regen het zaad r met uitgespoeld heeft." door Martijn de Koning KAMPERLAND - Mensen lopen tot hun enkels in het water, grasveldjes zijn ver anderd in moerassen en eenden zwem men in de volgelopen zandbak.^ Camping De Schotsman bij Kamperland heeft veel weg van een verdronken land na de hoos buien van gisternacht. Aan de ingang van de camping, bij de re ceptie, lijkt het allemaal nog wel mee te vallen. „De situatie is natuurlijk heel ver velend, maar onze gasten lijken nog niet echt overlast van het water te hebben", vertelt medewerker S. Roelse dan ook. Voor de gelukkigen die een stacaravan hebben gehuurd, is dat inderdaad het ge val. Ze zitten droog en betrekkelijk ruim. Een aantal van hen verveelt zich door het slechte weer. En als je naar buiten wilt, moet je wel eerst je laarzen aantrek ken. Maar daar blijft het wel bij wat het ongemak betreft. Een rondje over de verderop gelegen gras velden van de camping geeft echter een heel ander beeld. Daar lijkt het wel of het nabijgelegen Veerse Meer buiten haar oevers is getreden. Tenten en cara vans staan troosteloos in centimeters diep water. Er is bijna geen mens te zien: iedereen zit binnen of is gevlucht voor het water. De familie Verhoef uit Zutphen is zon dag aangekomen in Kamperland. „We zijn echte Zeeland-fans. Alleen vorig jaar zijn we een keertje ergens anders op vakantie geweest. Toen waren we in Ap pelscha. Daar spoelden we zo ongeveer weg. Dus we dachten er verstandig aan te doen weer deze kant op te komen. Tja, je kunt je vergissen." De familie kreeg voor hun vouwwagen een prachtig plaatsje toegewezen, met vrij uitzicht op het Veerse Meer. „Helaas was dat ook het laagste plekje van de camping", geven ze aan. „En dat hebben we geweten ook. Vannacht begon het al. Langzaam liep de voortent vol. Tot het water vanochtend om een uur of acht echt naar binnen stroomde." Om een uur of een 's middags staat de voortent nog steeds blank. „Nou,, dit is niets vergele ken met vanmorgen, hoor. We hebben er daar al vier van gevuld", geeft meneer Verhoef aan, wijzend naar een witte bak vol vuil water, die in de voortent staat. Verhoef heeft ook een kanaaltje gegra ven: dat loopt rond de tent en dan naar een slootje, een meter of tien verderop. Het lijkt bijna letterlijk water naar de zee dragen. „Toch heb ik het idee dat het helpt, hoor", houdt hij de moed erin. Zoontjes Micha (6) en Sem (4) zitten er wat verloren bij. „Ze zijn moe", zegt hun moeder, „Door dat onweer hebben ze nauwelijks geslapen." Toch blijven de Verhoefs positief. „Dit kan gebeuren als je kampeert. Bovendien zijn er nog wel wat kleren droog." Maar ze weten nog niet of ze blijven of tex-ug naar huis zul len gaan. De familie Matse uit Linschoten twijfelt daar niet aan. Ze staan met zijn vijven sinds vrijdag op De Schotsman, maar ma ken na de buien rechtsomkeert. „We heb ben het tot nu toe nog droog weten te houden, maar wie weet wat er nog komt", geeft meneer Matse voor zijn ver trek aan. „Andere mensen kruipen weg in hun caravan, maar wi] hebben alleen maar een tent. Als die onder water loopt, zitten we met een enorm probleem." En dus gaat de familie tijdelijk terug naai de provincie Utrecht. „We hebben hier voor twee weken gereserveerd. De tent blijft gewoon staan, en als het weer wat beter wordt komen we wel terug." Moeras Bij de ingang van de camping komt op dat moment een groep jonge, Belgische fietsers aan. Doorweekt. Maar de moed houden ze erin? Naar huis? Geen denken aan. „Ze hebben hier toch een bar bij de camping", geeft een van hen aan. „Nou dan. Even de tent opzetten, ons afdrogen, en we vermaken ons wel." En hij fietst het moeras in, op zoek naar een plekje voor zijn tent. oorIngrid Huibers iOES - Leslokalen zijn zeker liet het belangrijkste onderdeel 'an een Brede School. Leerlin- eii van de Holtkampschool in J Goese Polder hebben veel lie er een mooie leeskamer of een antine met een snoepauto- laat. e leerkrachten van de school is evraagd om een programma van eisen op te stellen voor de bouw van een nieuwe school. De leerlingen van groep 4/5 moch ten van meester Niels van Rooi- jen meedenken. Voorwaarde was wel dat ze met realistischè ideeën moesten ko men. Die werden eerst op schrift gesteld en vervolgens in een maquette vormgegeven. Ie dere leerling mocht een schoe nendoos vullen. Rodney (10) heeft een kantine I PZC 1 I spaar I zegel Hierbij de spaarzegel voor de spaaractie i.s.m. de Free Record Shop Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart. Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig De spaar kaarten staan op 25,29 juni en 2 juli in de PZC. gemaakt. Met krukjes van kurk, een ldok en een snoepautomaat van wasknijpers. De bar heeft hij bekleed met een aanlokkelij ke snoepverpakldng. Speelkamer „Je moet af en toe natuurlijk wel leren", giechelt Amiera (8). Maar qua ontwerp vond ze een klaslokaal niet zo leuk, dus heeft ze een speelkamer ge maakt. „Kijk, hier achter de vouwwand is een springkussen en op de grond komt heel erg zacht tapijt om lekker spelletjes op te doen." Een ligbed met een roze kussen erop maakt het ver trek compleet. Deria (8) knutselde een leeshoek in elkaar. Schemerlampjes, krukjes en een leuk kleedje op de vloer en klaar is Kees. Een boekenkast staat er niet, maar is ook niet nodig, zegt Deria. „De boeken staan in je eigen klas. Als het tijd is om te lezen, kan de juffrouw of meester de kinderen naar de leeshoek stu ren." Helemaal achterin het lokaal zit Gwennie (9). Ze leert graag en is vooral 'heel slim in rekenen', alles volledig zelf te beslissen." Toen Goes enige tijd zonder theater zat, tussen de sluiting van de Prins van Oranje en de opening van De Mythe, heeft Goes gewoon aan 'de verplich tingen aan Middelburg vol daan', aldus Linssen. „Ik reken op een wederzijdse behande ling." Definitief ontwerp gemeentehuis SINT-MAARTENSDIJK - Burgemeester en wethoudei-s van Tholen hebben het definitieve ontwerp voor het nieu we gemeentehuis in Tholen-stad vastgesteld. Van grote veranderingen ten opzichte van het eerdere plan is geen sprake. Het aantal parkeerplaatsen wordt wel uitgebreid nu duidelijk is dat ook het Centrum voor Werk en Inko men (CWI) in het gebouw wordt gevestigd. Verder is er ge schoven in de grootte van enkele ruimten en hebben de houten spanten aan de voor- en achtergevels volgens het college meer 'body' gekregen. Nu het ontwerp definitief is vastgesteld, kan de bouwvergunning worden aange vraagd. Dat gebeurt vermoedelijk is september. De aanbe steding vindt dan begin volgend jaar plaats. Als vertragin gen uitblijven kan de bouw in mei 2006 beginnen. Skatebaan geopend SCHERPENISSE - De Thoolse wethouder M. Velthuis heeft gisteren de nieuwe skatebaan op het Pluimpotter- rein in Scherpenisse officieel geopend. De jongeren heb ben lang om een halfpipe gevraagd en begin dit jaar ging de gemeenteraad overstag. De eigenaar van het vlakbij ge legen benzinestation maakte nog bezwaar door te stellen dat hij overlast vreest, maar volgens de gemeente ligt er genoeg ruimte tussen de baan en zijn bedrijf. Het college stelt dat er in het dorp geen veiligere plaats is. Gereedschap gestolen MIDDELBURG - Van een bouwterrein aan de Sint Pieter straat in Middelburg is afgelopen weekeinde gereedschap gestolen. Het gereedschap heeft een waarde van meer dan vijfhonderd euro. Daarnaast werd een ladder meegeno men. In een bedrijfspand aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen werd tussen vrijdagmiddag en maandagoch tend ingebroken. Hier is kleding en gereedschap gestolen. Clementie voor zakenman MIDDELBURG - Een inwoner van Burgh-IIaamstede (50) mag vanaf volgende week weer autorijden. Hij is al ruim vier maanden zijn rijbewijs kwijt omdat hij eind fe bruari, met veel te veel drank op, naar zijn bedrijf reed omdat personeel er niet in slaagde het alax-m aan te zet ten. „Ik dacht er niet bij na." Hij vertelde politierechter M. Meeuwisse dat hij zonder rijbewijs het niet lang kan bolwerken en failliet dreigt te gaan. De Middelburgse po litierechter wilde dat niet en volgde dan ook de eis van of ficier van justitie PI. den Hartog om hem te veroordelen tot een onvoorwaardelijke rijontzegging van 4,5 maanden en een voorwaardelijke ontzegging van 2,5 maanden. Daarnaast moet de man ook nog eens een boete van 800 euro betalen. van onze regioredactie KRUININGEN - Na twee keer gepasseerd te zijn voor een op dracht, heeft het aannemersbe drijf Reimerswaal BV uit Krui ningen er schoon genoeg van. Terwijl het bedrijf alle papieren netjes op orde had, ging de op dracht van het ministerie vaii Landbouw, Natuur en Visserij (LNV) in beide gevallen naar een concurrent die zijn zaken niet op orde zou hebben. De laatste keer had Reimers waal bv ingeschreven op een klus om landbouwdammen op Walcheren te vervangen. Ze had daarbij netjes een zogenaam de eigen verklaring bijgevoegd, zoals de bouwregelgeving ver eist. In die eigen verklaring belooft de bouwonderneming dat hij de benodigde vergunningen bezit, dat hij financieel gezond is, en dat hij voldoende ervaring heeft met andere projecten. Verontwaardiging Groot was dan ook de veront waardiging bij het Kruiningse bedrijf toen de opdracht begin dit jaar naar een concurrent ging die bij de inschrijving geen eigen verklaring had meegezon den. Het was niet de eerste keer dat dit gebeurde. Eerder was een klus in Seroos- kerke ook al gegund aan een be drijf dat de papieren volgens Reimerswaal bv niet op orde had. Het bedrijf uit Kruiningen had LNV daar toen op aange sproken, en het ministerie be loofde ook beterschap. Nadat de klus op Walcheren toch weer aan haar neus was voorbij gegaan, was voor Rei merswaal bv de maat vol. Gis teren eiste zij bij de voorzien- ingenrechter in Den Haag dat het werk aan de dammen op Walcheren toch aan haar ge gund zou worden. Volgens de on derneming laat de bouwregelge ving niet toe dat bedrijven pas in een later stadium een verkla ring indienen over de vergunnin gen, de financiële draagkracht en de werkervaring. Zeker niet nu de bouwregelgeving na de Bouwfraude verder is aange scherpt. De landsadvocaat meende ech ter dat het ministerie nog al tijd de vrijheid heeft om zelf te bepalen met welke bedrij ven ze in zee gaat, ook al heb ben die de verklaring niet tijdig ingediend. Helemaal zeker van haar zaak was de raadsvrouw niet. Ze vroeg de rechter tijdens het kort geding om in zijn uit- spi'aak maar te bepalen wan neer bouwbedrijven met de ei gen verklaring over de brug moet komen. De rechter doet over een week uitspraak. (Advertentie) 'A. w Ult- -1 verkoop! Leerlingen van de Goese Holtkampschool tonen maquettes van hun droomscholen. Vooraan Deria (met oranje kijkdoos) en Amiera (met blauwe kijkdoos). foto Willem Mieras vei'telt ze. Maar eigenlijk is dat overbodige informatie, want Gwennie is de enige in haar groep die een leslokaal heeft ge maakt. En wat voor één. Ex- staat een mooi bureau in met een stapel rapporten erop. En voor zichzelf heeft ze een plaats je vlakbij het bord in gedachten. En dat kleine touwtje? „Dat is het alai-m voor als er iemand komt inbreken." zeeuwse almanak Op dat kantoor in Goes zijn de discussies weer in alle he vigheid losgebarsten over wie nu vlotter zijn in hun ontioïk- keling: meisjes of jongens. Ze ker nu één van de collega's voor de tweede maal vader is geworden. Hij is al de trotse papa van een dochter. Afgelopen week meldde hij op kantoor het ultieme bewijs dat jongens vlotter zijn in het zindelijk worden. Met een overivinnaarsblik kwam hij binnen. Zoonlief, slechts een paar dagen oud, had het potje nu al gevonden. Met een krachtig boogje had hij ge plast- Rechtstreeks in het pot je met billencrème.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29