A Miljoenenschade door hoosbuien Onderzoek naar herkomst fatale ziekenhuisbacterie MH PZC e france Van Geel vreest voor veiligheid drinkwater 21 leeste overlast in Zeeuws-Vlaanderen en op Walcheren Nawijn krijgt een 'hondenhok' lezen we zeeuws 23 20° 1131 ZW 4 Vandaag goed Zonnige perioden en tot vanavond droog. Matig tot soms vrij krachtige zuidwesten wind. Middagtemperatuur 20 graden 47e jaargang no. 156 insdag 5 juli 2005 os nummer 1,25 PZC Danny Blind begint bij Ajax voorzichtig an nnze verslaggevers UDDELBURG - Schade- crzekeraar Interpolis schat at de zware regenbuien an gisteren zeven tot acht iiljoen euro schade hebben eroorzaakt. De meeste mel ingen komen van parti- ulieren. In Zeeland werden ooral Walcheren en het Vesten en midden van eeuws-Vlaanderen getrof- grote hoeveelheid regen niet kon verwerken. In de laatste straat liepen ook twee kelders onder. Daarbij werd computer apparatuur beschadigd. Wateroverlast was er ook voor de bewoners van de Ooststraat in Zoutelande en de 's-Graven- straat in Clinge. In Cad- zand-Bad moest water uit wo ningen in de wijk De Brabander worden weggepompt. Camping De Zwinhoeve in Re- tranchement stond blank. De brandweer van Sluis slaagde er in een transformatorhuisje na bij camping Pannenschuur in Nieuwvliet voor overstroming en kortsluiting te behoeden. Die klus had hoge prioriteit, omdat het huisje ook het nabijgelegen pompgemaal van de riolering voedt. De brandweer uit Goes verleende hierbij assistentie. Bliksem Ook bij Camping Janse in Zou telande en Camping Domburg moest de brandweer te hulp schieten. Daar stonden de elek triciteitskastjes onder water. In het oude stadhuis van Domburg sloeg de bliksem in. Behalve par ticulieren hadden ook bedrijven en instanties problemen, In Oostburg kampte een hotel aan de Markt met wateroverlast en bij een kledingzaak in Sluis stond het water tien centimeter hoog. Zetmeelproducent Cerestar in Sas van Gent legde rond vijf uur 's ochtends de productie stil, om dat een groot deel van het bedrijfsterrein was ondergelo pen. De vier warmtekrachtcen trales - die stroom en stoom le veren - moesten buiten bedrijf worden gesteld, omdat de moto ren onder water kwamen te staan. De bedrijfsbrandweer van Pechiney in Vlissingen-Oost werd ingeschakeld om te voorko men dat het regenwater de ge bouwen inliep. België In België kreeg vooral de provin cie West-Vlaanderen het zwaar te verduren. Daar werd de hulp van het leger ingeroepen. Op sommige plaatsen viel 91 milli meter binnen 24 uur. Politie en brandweer kregen duizenden meldingen van wateroverlast. Tientallen wegen moesten wor den afgesloten. In Oost-Vlaande- ren werden vooral het Meetjes land en de regio Oudenaar- de-Ronse getroffen. Schiphol kampte met vertragin gen. Het binnenkomende vlieg verkeer moest worden beperkt tot veertig in plaats van zeven tig vliegtuigen per uur. pagina 5 noodweer in Zuid-Europa pagina 11 wateroverlast 2. Armstrong 0.02 3. Bodrogi 0.47 43. Knaven 1.50 zie pagina's 19, 20 en 22 Meer nver de TOUR op de PZC-site: www.pzc.nl ;Dat berichtte de krant |Libération gisteren. „Je [kunt mensen die zo slecht koken niet vertrouwen. Na Finland is het het land met ,hetslechtste eten", zou Chi rac volgens het dagblad [hebben gezegd. Het Franse staatshoofd was op uitnodi ging van Poetin in de Russi sche stad Kaliningrad. fDaarna vertelde Chirac aan Poetin en Schroder dat 'de Schot George Ro bertson, de voormalige se cretaris-generaal van de [NAVO, geprobeerd had hem een Schots gerecht te laten proeven dat er bijzon- onsmakelijk uitzag. '„Daar komen onze proble men met de NAVO van daan", grapte Chirac. Ruzie Ook de Britse landbouwsec- or moest het ontgelden. .Het enige wat de Engel sen ooit voor de Europese landbouw hebben bete kend, is de gekke-koeien- ziekte", zei Chirac, tot gro te hilariteit van zijn ge sprekspartners. Een woord voerdervan de Franse rege- :róg weigerde commentaar op de uitlatingen van zijn 'baas. De relatie tussen Frankrijk en Groot-Brittan- nië liep de afgelopen maan- 'den een forse deuk op dooi de hoogoplopende ruzie over de meerjarenbegro tingvan de Europese Unie. Londen en Parijs zijn bo vendien verwikkeld 'in een verbeten strijd om de orga nisatie van de Olympische Spelen in 2012. ANP/RTR Wateroverlast op camping Janse in Zoutelande. door Frouke Tamsma DEN HAAG - De darmbacterie waaraan twee patiënten van het Sint-Jansdal Ziekenhuis in Har- Vlissinger door het lint in bus MIDDELBURG - Een 36-jarige Vlissinger is gistermiddag aan gehouden wegens mishandeling van een buschauffeur en een me depassagier. Omdat de man zich bij zijn aan houding hevig verzette, werd be sloten om de bus door te laten rijden naar het politiebureau. Dit gebeurde nadat de overige passagiers de bus hadden verla ten. De politie kwam in actie nadat de chauffeur melding had ge maakt van een passagier, die door het lint ging. De man had een medepassagier mishandeld en werd in bedwang gehouden door de chauffeur. Die zou daar bij zijn gebeten, geschopt en ge slagen. Meerdere politieagenten moesten er bij het politiebureau aan te pas komen om de man aan te houden en in een cel te zetten. Hij zit nog vast. derwijk zijn overleden, stamt waarschijnlijk af van de zeer gif tige variant die eerder in Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Canada heeft toegesla gen. Dat maakte Roel Coutinho van het Centrum voor Infectie ziekten gisteren bekend. Aan de agressieve variant van de 'Clostridium difficile' sterven twee keer zoveel mensen. De darmbacterie heeft in Harder wijk 29 mensen besmet. Vijf van hen liggen nog in het zieken huis. Hun toestand is niet kri tiek. Coutinho gaat ervan uit dat de besmetting, die diarree veroor zaakt, van mens op mens is over gegaan. „Zo gaat het meestal. Zeker in een omgeving waar ouderen verblijven, kan snelle besmetting plaatsvinden." Hij denkt dat de besmetting uit En geland is overgekomen. „Dat is goed mogelijk. We reizen veel te genwoordig." Microbioloog Ed Kuijper van het Leids Universitair Medisch Centrum heeft de stam van de in Harderwijk aangetroffen darm bacterie onderzocht. Deze wordt in Engeland nogmaals ge analyseerd, om te zien of er een overeenkomst is. Daar raakten vijfhonderd mensen besmet. Volgens Coutinho komen darm bacterie-epidemieën vaker voor. Exacte cijfers ontbreken, omdat ziekenhuizen niet verplicht zijn besmettingen te melden bij het Centrum voor Infectieziekten. Volgens Kuijper zou dit wel moeten gebeuren. Ook zou ver plegend personeel de bacterie sneller moeten herkennen. Het Sint-Jansdal Ziekenhuis is een eigen onderzoek begonnen. Er wordt inmiddels met andere middelen schoongemaakt en ver plegend personeel en artsen moe ten meermalen per dag hun han den wassen met zeep en alcohol. Bezoekers van besmette patiën ten mogen geen andere visites in het ziekenhuis afleggen. GPD (Advertentie) WAO wordt WIA. Wat betekent tót voor u? __www.werkennaarvermogen.nl door Henk van Lierop DEN HAAG - Tweede-Kamer lid Nawijn is ontevreden over zijn kantoorruimte. Nadat hij uit de LPF-fractie stapte kreeg hij als Groep Nawijn drie ka mers aangeboden van Kamer voorzitter Weisglas. „Een hondenhok is er niets bij", zei Nawijn gisteren. „Ik zit weg gestopt tussen de archiefkasten. Ik ben gekozen met 22.000 voor keurstemmen en heb recht op representatieve kantoorruimte. Als voorzitter Weisglas mij niets beters kan bieden, zoek ik wat anders." Weisglas wil niet via de media in discussie gaan met Nawijn, Hij wacht een brief van het Kamerlid af, aldus een Nawijn in zijn nieuwe kantoorruimte in het Tweede-Kamerge- woordvoerster. ANP bouw. foto Rob Keeris/ANP vrijgelaten in Holloway-zaak ORANJESTAD - In de zaak van de vermiste Amerikaanse tiener Natalee Holloway, heeft de rech- ter-commissaris op Aruba giste ren besloten dat twee Surinaam se broers vrij moeten worden ge laten. De 17-jarige Nederlandse verdachte mag nog zestig dagen langer worden vastgehouden. Dat heeft de advocaat van een van de vrijgelaten broers, Rudy Oomen, gisteren bevestigd. Het besluit van de rechter werd voorgelezen door de griffier van de rechtbank. Volgens Oomen is het onduidelijk of zijn 21-jarige cliënt en diens 17-jarige broer nog als verdachte worden ge zien door het Openbaar Ministe rie. Oomen zei dat de rech- ter-commissaris vermoedelijk van oordeel was dat er te weinig bewijzen zijn dat de twee Suri naamse broers betrokken waren bij de verdwijning van Hollo way. Holloway verdween op 30 mei tijdens haar vakantie op Aruba. ANP Man (56) komt om het leven bij bedrijfsongeval NIEUWDORP - Een 56-jarige man uit Bergen op Zoom is gis termiddag om het leven geko men bij een ongeval in Nieuw- dorp. Bij een bedrijf aan de Belgiëweg Oost raakte het slachtoffer be kneld onder zwaar constructie materiaal. Dat is volgens de poli tie vermoedelijk omgevallen en op de man terecht gekomen. De arbeidsinspectie stelt een onder zoek in naar de toedracht van het ongeval. door Frouke Tamsma DEN HAAG - Staatssecretaris Van Geel (Milieu) slaat alarm over de veiligheid van het drink water in Nederland. Hormonen en zware metalen worden niet alleen steeds meer in de bodem aangetroffen, maar ook in opper vlaktewateren en soms zelfs al in drinkwater. Dat zei Van Geel gisteren tij dens een debat over milieupro blemen in Europa. Hij zei over aanwijzingen te beschikken dat de verspreiding van hormonen en zware metalen zeer ernstig is. Ook chemische stoffen uit me- dicijnresten kunnen via het riool in het water terechtkomen. Het is onbekend waar de vervui ling in Nederland vandaan komt. Van Geel roept deskundi gen daarom op mee te helpen met het zoeken naar oorzaken en oplossingen van deze gevaar lijke vorm van vervuiling. GPD Advertentie WÊÊM O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 11.95 Ik geel daarbij éénmalig toe-stemming voor auinmelische incasso van dit bedrag vaa onderstaand rekeningnummer. I O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik belalen: per maand mat automatische incasso [C 19,95). UI per kwartaal met automatische incasso 58.00) CU per jaar met automatische incasso 222.50) 8"711688"555530' het alfabet van Zeeland [Biervliet viel in de nacht en chtend ruim 81 mm regen, of- rel 81 liter per vierkante meter, i Middelburg viel 60 mm, in aamstede 69 mm. Zoveel valt r normaal gesproken in een ele maand. Om al het water eg te werken zette waterschap eeuwse Eilanden extra pom- en in bij Veere. ij de brandweer kwamen tien- illen meldingen binnen van on- rgelopen kelders, kruipruim- s of benedenverdiepingen. outerrains 1 Oost-Souburg liepen vier wo- ingen aan de Middenhofsingel nder. Tenminste één huishou- :n leed daardoor grote schade, i de Herenstraat in Middel ing liepen de souterrains van ree woningen vol. Ook daar as voor duizenden euro's scha- I. Bij een woning aan de Kram- er in Middelburg en een aan Vlissingse Badhuisstraat -wam het water naar binnen len de afvoer van het dak de Chirac steekt de draak met Britten De voetballers van Hoek spelen volgende maand op eigen veld tegen profclub FC Eindhoven in de eerste ronde van Amstel Cup. De Zeeuwse zaterdag-hoofdklasser speelt het bekerduel met de Brabantse eerstedivisionist op zater dag 6 augustus of op dinsdag 9 augustus. De be slissing over die speeldatum wordt vandaag ge- nomen. Wandelen langs buitenplaatsen bij Schuddebeurs Glaskunst basiliek in een gidsje 'Opdracht van Hulst aan Maria' (foto) is een van de glas-in-loodramen in de Hulster basiliek die door Piet Hamelink en George Sponselee zijn beschreven in een gidsje. Alle ramen dateren uit de vorige eeuw. Een aantal werd geschonken door de gegoede burgers en boeren uit de stad of het Land van E! Hulst. Hoek treft FC Eindhoven PARIJS - De Franse presi- dent Jacques Chirac heeft ij zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en de Duit se bondskanselier Gerhard Schroder zondag vermaakt 5 met grappen over de Britse keuken. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten meningen: 4; Buiten land: 5 en 8; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 1113, 15, 16 en 17 sport: 19, 20, 21 en 22; Buitenge bied: 23, 25, 27 en 28 foto Willem Woznitza Twee verdachten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1