PZC Hal voor indoor paardensport Lekker weer zand tussen de tenen Natres kleurt Zierikzee groen Southparkfestival wil elk jaar maatje groter worden Nieuwe accommodatie moet Middelburg op de hippische kaart zetten het water inlopen, maar zwem men is riskant." Het is één van de nieuwigheden in vergelijking met de stranden van Domburg en Oostkapelle. Wennen is zeker ook dat het Banjaardstrand niet zo'n naam heeft als dat van de mondaine badplaats Domburg. Het schrikt de vrijwilligers in elk ge val niet af. Het strandwachtroos- ter is voor het overgrote deel al vol. Oefenen Ook logisch, vindt Van Bommel. „We hebben een jaar lang bijna alleen in binnenwater kunnen oefenen. Het is dan weer schitte rend een eigen strand te mogen hebben." In de ehbo-post zit iemand met een splinter in zijn voet. Het blijft zaterdag en zondag bij zul ke kleinigheden. Het maakt Van Bommel niet zoveel uit. „Het wordt nog wel drukker. En dat het de eerste dagen niet zo druk is, is ook goed. Kunnen we lek ker rustig aan beginnen." De permanente strandbewaking op het Banjaardstrand is voorlo pig voor één seizoen. Dit jaar is een proefjaar. De Jonge en Van Bommel hopen er het beste van en verwachten dat ook. Wat er ook gebeurt, De Jonge denkt er niet aan de naam Dom- burgse Reddingsbrigade te ver anderen in bijvoorbeeld Noord-Bevelandse Reddingsbri gade. „Dat we niet meer in Dom burg en Oostkapelle aan het werk zijn, is al erg genoeg." brdce Hierbij de spaarzegel voorde spaaractie is m. de Free Record Shop Iedere dag staat er een spaarzegel in de krant met een nummer, u heeft slechts nummer 1 t/m 3 nodig voor uw spaarkaart. Deze actie loopt tot en met 23 juli. Alleen orginele spaarzegels uit de krant op orginele spaarkaarten zijn geldig De spaar kaarten staan op 25.29 juni en 2 juli in de PZC zeeuwse almanak Taxi Die markante Zeeuw droeg het taxivervoer jaren geleden al een warm hart toe. En nu was het weer zo'n avond van gezellige uren in de kroeg. Al les wees erop dat het weer vroeg in de ochtend zou wor den, zoals dat altijd ging. Aangezien het op den duur vast een beetje uit de hand zou lopen, werd er alvast een taxi besteld. Maar toen die arriveerde, had de kroegganger nog lang geen zin om naar huis te gaan. Om de taxichauffeur niet te leur te stellen, liep hij toch naar de wagen. Maar instap pen deed hij niet. Hij zette zijn schoenen in de auto en zei: „Zo, breng die eerst maar naar m'n huis. Daarna kom je mij maar opha len. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Naar het Southparkfestival in Middel burg kun je rustig de kinderen meenemen. Of de hond. Het mu ziekfestival op het Meiveld park wil laagdrempelig zijn. Zaterdag was de tweede editie van het muziekfestival. Het publiek was gemeleerd: oud, jong, blank, donker. En dat is de bedoeling, zegt organi sator Ruud Heerschop. „In Mid delburg Zuid wonen mensen met allerlei verschillende cultu rele achtergronden. Die willen we bij elkaar brengen." Dat lukt door geen entree te heffen, door de afwisselende program mering en door hapjes uit alle werelddelen aan te bieden. Er was Nederlandstalige pop (Kitsch en Scwar) reggae (Tap- harheejl) en Soul (Boaz Black the Soul Patrol). Op het klei ne podium werden demonstra ties streetdance en capoeira ge geven en er waren activiteiten voor kinderen. Vorig jaar werd het festival ge plaagd door een hoosbui. Deze keer bleef het nagenoeg droog. „Het aantal bezoekers lag daar door hoger dan vorig jaar", denkt Heerschop. „Ik denk dat er ongeveer drieduizend men sen zijn geweest. We hopen nu dat het festival naamsbekend heid gaat krijgen." Het Southparkfestival moet elk jaar groter worden. „Nu al komen heel wat mensen uit de stad kijken, mensen van de an dere kant van het kanaal. We willen het steeds een beetje pro fessioneler aanpakken. Of we het Middelburgse Parkpop wil len worden? In de toekomst mis schien wel." Het Southparkfestival in het Middelburgse Meiveldpark wil laagdrempelig zijn. foto Lex de Meester Medactie: 0113-315649 www.pzc.nl c.mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. Protest bij eerste vaart zomerveer maandag 4 juli 2005 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het was geen alle daags gezicht op het Zierikzeese Havenplein. Veel groen, stam pende laarzen en fanfare muziek. Twintig reservemilitai ren, van wie elf afkomstig uit Zeeland, legden zaterdag in de openbaarheid hun eed of belofte af van gehoorzaamheid en trouw. Tot tevredenheid van veel toe schouwers én van loco-burge meester A. Croné van de gemeen te Schouwen-Duiveland. „We la ten ons graag een dag door de natres 'bezetten'." Roland de Lange (20) uit Nieu- werkerk maakt er sinds zater dag officieel deel van uit. De Na tionale Reserve (Natres) is een onderdeel van de Koninklijke Landmacht. Grootgebracht De Lange is er min of meer mee grootgebracht. Zijn vader was reservemilitair, zijn broer is het nog steeds. „Het leek mij ook heel erg leuk om militair te zijn, maar niet fulltime." Dus sloot De Lange zich bij de Natres aan. In eerste instantie in combinatie met een iet-opleiding. Volgend jaar hoopt de Nieuwerkerker echter de politieschool te kun nen gaan doen. Het is het grote kenmerk van reservemilitairen: zij combineren hun werk dan- wel opleiding met een parttime bestaan als militair. De Koninklijke Landmacht kiest er bewust voor hun beëdi ging in het openbaar te laten plaatsvinden, om mensen de kans te geven mee te genieten. In de provincie waar veel van de reservemilitairen wonen en wer ken en waar de Natres ook een deel van haar taken heeft te ver vullen. De militairen maken deel uit van de Alpha en Bravocompagnie van het der tigste Nationale Reservebatal jon. Dit bataljon werkt in Zee land, Noord-Brabant en Lim burg. Gevarieerd „Het is gevarieerd, je doet leuke dingen", probeert De Lange zijn roeping te verklaren. „Af en toe is het overleven, in een tentje bivakkeren enzo. Voor het schieten hoef je het niet te doen. Dat kan ik bij de schietvereniging op mijn dorp ook." De ceremonie intrigeerde aardig wat winkelend publiek. Vooraf gaand aan de beëdiging werden diverse medailles uitgereikt. Voor soldaat R. Scheffers was er het rode koord, vanwege zijn kordate optreden vorig jaar toen hij in Helmond een treinon geval meemaakte. Naast De Lange werden O. Jan sen uit Heinkenszand, L. Luiten en C. Westerbeke uit Middel burg, N. de Nooijer uit Vlissin- gen, A. Poppe en G. Verhage uit Oostkapelle, M. Priem uit Stave- nisse, H. Ridderhof uit Oud-Vos- semeer, A. Trouwborst en G. Wisse uit Kapelle beëdigd. Het drumfanfare korps nationa le reserve zorgde voor een muzi kale noot. Vechtpartij op de Markt MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van zater dag op zondag twee mannen verhoord die betrokken wa ren bij een vechtpartij. De ene man, een 22-jarige Middel burger, deelde een kopstoot uit aan de ander, een 24-jari- ge Vlissinger. Die probeerde op zijn beurt de Middelbur ger met een fietsslot te slaan. De Vlissinger raakte ge wond aan zijn neus. Beide mannen hebben aangifte ge daan. Jongens gepakt na vernielen fiets VLISSINGEN - Twee Vlissingers van zestien jaar zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden nadat ze een fiets hadden vernield. Politieagenten zagen dat de twee in de Sarazijnstraat een fiets in de lucht gooiden. De fiets raakte bij het neerko men beschadigd. De twee zijn doorgestuurd naar bureau Halt. Post gestolen in Middelburg MIDDELBURG - Een aantal bewoners van de Torentrans in Middelburg heeft zaterdag geen post gekregen. De post is tussen half elf en kwart voor twaalf uit de fietstas van de postbode gestolen. Vernielingen auto's en ruiten MIDDELBURG - Op een aantal plaatsen op Walcheren zijn afgelopen weekeinde auto's en ruiten vernield. Zater dagochtend hield de politie een 48-jarige man aan in ver band met de vernieling van de ruit van een voordeur van een woning aan de Buitenhov.e in Middelburg. De politie onderzoekt de vernieling van een autoruit en een ruit van een woning in Toutenburg in Vlissingen op zaterdagavond. Verder werd in de nacht van zaterdag op zondag de ruit van een bedrijf aan de Fort den Haakweg in Vrouwenpol der vernield. Een nacht eerder werden auto's vernield in de Vroonweg in Oostkapelle en de Chopinlaan in Vlissin gen. Vrachtwagen ramt gevel OOST-SOUBURG - Een vrachtwagen is zaterdagochtend rond acht uur tegen de gevel van een woning aan het Oranjeplein in Oost-Souburg gereden. De chauffeur, een 31-jarige man uit Deurne (België) reed voorlangs de supermarkt achteruit. Daarbij raakt hij de gevel van de woning boven de win kel. Die i-aakte beschadigd. De vrachtwagen had geen schade. I Auto botst tegen wand tunnel 'BORSSELE - Een automobilis me (53) uit Terneuzen is zaterdag middag even na twaalf uur te gen een wand van de Wester- scheldetunnel gebotst. Het ongeluk gebeurde in de tun nelbuis richting Zeeuws-Vlaan deren. De politie vermoedt dat een aanhanger achter de door de vrouw bestuurde wagen te zwaar beladen was met beton- ilinkers. Bij de afdaling in de tunnel is daardoor de aanhan ger de auto gaan voortduwen. De automobiliste verloor de I macht over het stuur en raakte 11 de tunnel wand. Auto en aanhan- I ger draaiden en kwamen achter- stevoren in de tunnel tot stil- 21 stand. Vanwege duizeligheid is I deTerneuzense naar een zieken- Ifhuis overgebracht, maar zij hoef- I deniet te worden opgenomen. rinor Nadia Berkelder 0. en ST JOOSLAND - Ten zuiden van Nieuw- en Sint Joos- land komt een grote hal voor paardensportevenementen. De initiatiefnemer, De Kroo ruiter sport, wil er grote hippische eve nementen houden. Het bedrijf aan de Boomdijk is twee jaar bezig met de plannen. „Het is de bedoeling een hal te bouwen die bestemd is voor gro te evenementen", vertelt M. de Kroo. .In Midden-Zeeland is nu geen goede accommodatie voor in door paardensportevenementen. Met deze hal komt de gemeente Middelburg hippisch centraal op de kaart te staan." Voordat de gemeenteraad over het plan beslist, wordt een infor matiebijeenkomst gehouden voor omwonenden. „Het plan kan invloed hebben op de omge ving", aldus wethouder H. Kool-Blokland. „Het lijkt me fatsoenlijk om de omgeving in te lichten en te ho ren wat de omwonenden er van vinden." Grotere afmetingen De hal is bedoeld voor spring-, dressuur- en menwedstrijden. „Daarvoor zijn grote afmetin gen noodzakelijk", zegt De Kroo. „De hal die we willen bou wen voldoet aan de eisen van de FEI (de wereld paardensportor ganisatie. red)." De hal in Kieuwland wordt ongeveer 75 meter lang en dertig meter breed. „Dat soort hallen zijn er met centraal in Zeeland. Alleen in Heikant is er één." Het organiseren van paarden sportevenementen wordt vol gens De Kroo steeds lastiger om dat ruiters veeleisender worden. „Voor wedstrijden heb je een speciale vloer nodig. In de Zee landhallen, waar Indoor Zee land wordt gehouden, ligt een betonnen vloer. Voor de wed strijden moet daar een andere vloer overheen worden gelegd. Bovendien willen ruiters tegen woordig niet meer buiten inrij den. Onze bestaande hal kan daar in de toekomst voor wor den gebruikt." De Kroo zegt dat het niet zijn bedoeling is Indoor Zeeland naar Nieuwland te ha len. „Dat is aan de organisatie zelf." De Kroo denkt dat het met de verkeersoverlast van en naar de nieuwe hal wel zal mee vallen. Drie weken geleden trok de stal veel publiek met een cli nic van tweevoudig olympisch dressuurkampioen Anky van Grunsven. „De omwonenden hadden een brief gehad, omdat we veel bezoekers verwachtten. Er is geen enkele klacht binnen gekomen." Als het aan hem ligt, stond de nieuwe hal er gisteren al. „We zijn er al heel lang mee bezig. We willen nu zo snel mo gelijk beginnen met bouwen, maar wel pas als alles goed gere geld is." De omwonenden wor den vanavond geïnformeerd over de bouwplannen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in theater de Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. paviljoenhouder hield wel een oogje in het zeil, maar die heeft ook andere dingen te doen. Zo is het gekomen dat de Domburgse Reddingsbrigade mét de Goese Reddingsbrigade een Noord-Be- velands strand bewaakt. Vanaf begin juli tot begin september, elke dag van 11.00 tot 19.00 uur. „Of zoveel eerder of later als no dig is", vertelt strandwacht Bar ry van Bommel zondagmiddag, „Een aantal mensen van ons slaapt toch bij de strandbewa- kingspost." Van Bommel komt uit HardinxveldGiessendam. Strandbewaking is voor hem 'een soort vakantie'. Hij is niet de enige van buiten de provin cie. Voorzitter De Jonge weet dat er ook leden uit onder meer Zevenaar, Nijmegen en Apeldoorn komen. „Ze vinden het leuk om zo een deel van de vakantie door te brengen en ook nog iets te le ren." De meeste vrijwilligers ko men wel uit Zeeland of hebben er ooit gewoond. Rode vlag Druk is anders, zaterdag en zon dag op heff Banjaardstrand. Met als opvallend element de storm vloedkering in de monding van de Oosterschelde. Die ligt als het ware binnen handbereik. Op het gedeelte van het strand het dichtst bij de kering wappert de rode vlag permanent. Van Bom mel: „Je kunt er wel een eindje De Domburgse Reddingsbrigade gaf bij de opening van de post op het Banjaardstrand direct een de monstratie. foto Willem Mieras doorHarmen van der Werf LMPERLAND - De Domburg se Reddingsbrigade is terug op |het strand. Niet bij Domburg en itkapelle, maar sinds zater- op het Banjaardstrand op de kop van Noord-Beveland. Voorzitter Cor de Jonge heeft er zin in. „We hebben weer zand tussen de tenen." Eén jaar heeft de Domburgse Reddingsbrigade het zonder een strand moet stellen. De club vrij willigers was na jaren niet meer welkom bij Domburg en Oostka pelle. De gemeente Veere had de strandbewaking overgedragen aan de Stichting Strandexploita- tie Walcheren en die wilde de be waking van de stranden uitvoe ren met beroepskrachten. De Jonge: „Voor onze leden is dat niks. Een groot aantal werkt. Als ze als strandwacht worden betaald, komen ze met de belas ting in de knoei." De Domburgse Reddingsbriga de stond met lege handen, tot de gemeente Noord-Beveland in beeld kwam. Die wilde wel een permanente strandbewaking op het Banjaardstrand. Een strand-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9