Masterplan succesvol van start Schut laat Blackman ontsnappen PZC Scheidende Doens kan titel vergeten Drie Zeeuwse titels voor atlete Riemens ,21 Veel belangstelling voor atletiekclinic Anjolie Wisse en Anton Engels Driehonderd deelnemers voor dertiende sterrit uitslagen maandag 4 juli 2005 Hnnr Pieter van Klinken GOES - Kaatsen is een voetbal term en staat voor het direct te rugspelen van de bal naar dege nevan wie je hem ontving. Giste ren werd de uitdrukking ook op de atletiekbaan van AV'56 in Goes gebezigd. Kaatsen doe je ook als je traint voor onder meer het hordenlopen. Het bete- I [{gut het explosief laten 'stuite- ren' van je voet voor een sprong. parius Dek legde het uit tijdens Leen clinic in het kader van de iMasterplan Zeeland Atletiek, het idee van Anjolie Engels-Wis se en haar man Anton Engels. Het plan staat voor het over brengen van atletiekkennis aan en door de atleten binnen Zee- land om zo het niveau op ter- f mijn een kwaliteitsimpuls te ge ven. Sinds april is het masterplan in uitvoering. Door middel van cli nics, gestructureerd door Wisse en Engels, worden trainingsme thodieken uitgewisseld. Goede dingen van bijvoorbeeld atle tiekvereniging RKHAV uit -Hulst kunnen door middel van :de clinics overgenomen worden r door trainers en atleten van de Zierikzeese vereniging Delta Sport en van daar weer naar het Vlissingse Dynamica, bit alles om de talenten die in Zeeland rondlopen de best moge- l'lijke trainingen te kunnen voor schotelen en ze binnen de pro- ivinciegrenzen te houden. Studeren •Ook als ze op een leeftijd komen •.waarop ze gaan studeren, vindt Engels. „Ik zie het best voor me dat we gaan samenwerken met de Roosvelt Academy. Als we daardoor de talenten in de pro vincie kunnen houden, is dat •mooi. Het is natuurlijk zonde dat atleten als Daniël Ward en •Brechtje de Ruyck hun heil bui- Ten de provincie moeten zoeken om beter te kunnen worden." Gisteren werd in Goes voor de derde keer kennis uitgewisseld, nadat eerst in Terneuzen en in •Vlissingen al een clinic was ge weest. Voornamelijk kinderen tussen de acht en achttien, maar ook een aantal volwassenen kwam op de clinic af. Dat zou Engels nog graag anders zien. „Ik vind het jammer dat er niet veel senioren zijn. Die mensen zoeken we. Als mensen als Ar jan Beije, Niels Koole, Karin Bastian of Sébastièn Schletterer er zijn, kunnen we daar veel van leren. En zij van óns. Want dat is wat we willen. Er is veel ken nis in Zeeland en die moet wor den uitgewisseld." Zo'n tachtig mensen namen deel op de banen van AV'56, nadat de eerste clinics honderd en zes tig mensen trokken. Ze werden verdeeld in viey groepen. Een paar mensen kregen les van An ton de Bruijn over hoe om te gaan met groepsprocessen. In die les werd door de voormalige Knau-leraar duidelijk gemaakt hoe je als trainer moet omgaan met groepen atleten. Springnummers Een andere groep ging onder lei ding van Marius Dek aan de slag met de training voor de springnummers. Het kaatsen had daarin een belangrijke rol, maar ook het vinden van ritme, dat heel belangrijk is bij het hor denlopen. Het moeilijkste onderdeel van de clinic was de cursus 'core sta bility'. Anjolie Wisse nam dit deel voor haar rekening. „Bij co- re stability gaat het om een sta biele romp", legde de gewezen topatlete uit. „Als je goede buik- en rugspie ren hebt en die gebruikt om rechtop te lopen, hoef je met je benen geen bewegende romp te corrigeren. Daardoor hou je al je kracht over voor datgene wat je echt wilt, hardlopen of ver springen. En daardoor krijg je ook minder blessures." Buik- en rugspieroefeningen waren dus het belangrijkste deel van de cli- Afbreken Ten slotte gaf marathonloper Jo hn Vermeule een cursus trainen voor de lange afstand. Door mid del van uitleg van wat hij zelf al tijd deed en door de deelnemers zelf ook te laten lopen, werd hen onder meer duidelijk gemaakt dat je bij een duurtraining beter dertig kilometer in dertien kilo meter per uur kan lopen dan in achttien, omdat je anders je vorm afbreekt. „Een mooi initiatief", vindt Ver meule het masterplan. „Vooral om Zeeland een beetje uit het slop te halen. Er breekt weinig talent door. Dat is landelijk ook wel zo, maar hiermee kunnen we misschien helpen." Anton Engels gaf geen clinic gis teren. Hij hield zich bezig met coördineren. Iets dat zijn vrouw ook wil doen. „Het mooiste zou zijn als wij andere toppers de cli nics kunnen laten geven en zelf de boel alleen nog coördineren", vertelde ze. „Dan geven actieve sporters of trainers de laatste kennis door aan andere actieve sporters of trainers. Dat willen we. We noemen het masterplan ook niet voor niets voor én van atleten en trainers." Deelnemers aan de clinic trainen hun buik- en rugspieren. foto Willem Mieras EEDE - Voor de eerste keer dit seizoen is bij een wedstrijd van de Zeeuws-Vlaamse Sterritten- competitie de grens van driehon derd deelnemers overschreden. Tijdens de dertiénde tocht, die werd georganiseerd door de In ternationale Wielertoerist uit Eede, lieten 301 rijders hun boekje afstempelen. De"organiserende vereniging uit Eede kon daarom tevreden zijn. Niet alleen vanwege het deelne mersrecord, maar ook omdat zij het dagklassement wonnen. Daardoor is de leidende positie van de Wielertoerist verstevigd. De voorsprong van de ploeg be draagt nu ruim 124 punten. In het dagklassement eindigden de teams van TC Aardenburg en TC Breskens respectievelijk op de tweede en derde plaats. De Wielertoerist heeft 1127,91 pun ten. Zij worden gevolgd door TC Yara uit Sluiskil met 1003,75 punten. Derde is TC Axel met 924,79 punten. Vierde en vijfde zijn TC Aardenburg en TC Bres kens. De eerstvolgende wedstrijd is woensdag. Dan heeft het Bel gische WTC Sportief Maldegem de organisatie in handen en kan er van 14.00 tot 20.30 uur wor den afgestempeld in café 't Mo lentje In Maldegem. Vierde plaats voor Cijsouw VINKENBUURT - Aan een vroege val tijdens de skeeler race in Vinkenbuurt hield hij flinke schaafwonden over, maar toch lukte het Kees Cijsouw nog als vierde te eindi gen in de race voor veteranen. De wedstrijd in Vinken buurt verliep onrustig. Veel deelnemers probeerden weg te komen, maar pas vier ronden voor het einde lukte het Jacob Drenth uit Oostwold ook daadwerkelijk te vluch ten. In de sprint om de tweede plek moest Cijsouw Rene van der Meulen en Henk Lankhof voor zich dulden. Jean-Luc Osteyn (Kortrijk, België) finishte als negende. Jaap van Tatenhove (Axel) werd veertiende en Flip Sa- lomé (Breskens) eindigde in de achterhoede. Axelaar André van Espen veroverde bij de C-rijders de negende plaats. Slechte dag motorracer Dhanis ASSEN - Temeuzenaar Fausto Dhanis heeft in Assen tij dens de strijd om de KNMV-cup geen goede zaken ge daan. Nadat hij in de laatste race met zijn Suzuki GSX-R1000 als zesde was geëindigd, kwam hij zaterdag niet verder dan de zeventiende plaats. „In eerste instantie liep het vrij goed. In de trainingen pakte ik de negende plaats in de startopstelling. Een goede positie, die ik door een matige start uit handen moest geven. Op jacht naai de vijfde plek moest ik, door een te hoge snelheid, uitwij ken naar een uitloopbaan. Die manoeuvre kostte me veel tijd en ik viel terug naar de twintigste plaats. Eenmaal terug op gang haalde ik nog wel wat renners in. Maar, de race werd toen door een ro de vlag stopgezet en door tijdgebrek niet meer herstart", aldus de Temeuzenaar die terugviel naar de twaalfde po sitie in het algemeen klassement. Dhanis komt uit in de klasse boven de 600cc. Laatste wildcard voor Kamermans OOST-SOUBURG - Eén van de twee laatste wildcards voor het nationale ranglijsttoernooi van Oost-Souburg is gegaan naar de nummer 29 van Nederland: Maarten Ka mermans. De 23-jarige tennisser uit 's-Gravenzande wordt daarmee de hoogstgeplaatste speler in Souburg. Aanvankelijk zou Alexander Nonnekes, de nummer 42 van Nederland, de plaatsingslijst aanvoeren van het met twee sterren gedoteerde toernooi, maar daar is nu veran dering in gekomen. Agnieta Francke belandt in sloot STRIJEN - Na haar winst bij de junioren in de wielerron de van Kruiningen, had Agnieta Francke in de Omloop van de Hoekse Waard minder succes. De wielrenster van Theo Middelkamp belandde vijf kilometer voor de finish in Strijen in de sloot. Toch achterhaalde ze nog het pelo ton en werd veertiende. Haar ploeggenote Anne Evers- dijk, spurtte naar de vijfde plaats bij de nieuwelingen meisjes. Hoek van Dijke vijfde NK dammen IJSSELSTEIN - In het Nederlands damkampioenschap voor welpen, dat zaterdag in IJsselstein werd gehouden, is Gerben Hoek van Dijke uit Arnemuiden op de vijfde plaats geëindigd. door Rinus Verberkmoes AXEL - In zijn laatste seizoen als motorcrosser heeft Ronald Doens een wonder nodig om zijn RES-titel in de klasse 250/500cc te kunnen behouden. Prolongatie van die eretitel zit er niet meer in omdat Jos Kes- ters uit Opglabbeek dit seizoen net iets sterker rijdt dan de cou reur uit Biervliet. Zaterdag, tij dens de RES-cross in Axel, bleek dat weer eens. Dat de zuiderbuur het kam pioenschap van de 40-jarige Doens over zal nemen, staat .voor hem vast. „Hij rijdt momen teel te sterk. Ik kan hem maar net bijhouden. En, ik moet van af nu alle manches winnen om nog een kansje te maken. Maar zelfs dan mag Jos niet steeds tweede worden. Mijn titelkan- sen heb ik dus vrijwel helemaal verspeeld", zei Doens, die er na dit seizoen definitief mee stopt. „Veel mensen geloven dat niet, maar ik stop er echt mee. De mo tivatie is slinkende en het kost veel inspanning om verder te gaan. Zeker nu ik er niet meer voor train." Doens ging zater dag volop voor de winst en leek ook te slagen. Hij won verass end de eerste manche, kwam pal voor het afsluiten van de tweede reeks op kop, maar moest daar na toestaan hoe belager Kesters hem in een fel duel alsnog pas seerde en daardoor tevens de heeft Jurgen den Engelsman de touwtjes in de klasse 125cc nog altijd in handen. Hij had kops- tart in de eerste manche en de Vlissinger gaf die positie niet meer uit handen. In de tweede reeks maakte hij een stuurfout, viel stil en moest toezien hoe ve len hem passeerden. Toen hij weer op zijn machine zat, begon hij aan een geweldige inhaalra ce. Jacco de Korte uit Melisker- ke kon hem als enige voorblij ven. Het leverde De Korte, door een tweede plaats in de eerste manche, de dagzege op. Den Engelsman was en bleef klassementsleider en liep zelfs nog uit op zijn naaste belager Django Vaal uit Axel. Bij de li centiehouders won Kris Voor winden uit Berkel voor Pascal de Zeeuw uit Axel. De laatstge noemde werd klassementsleider met één punt voorsprong op As- win Vandamme uit Zuiddorpe. Bij de veteranen ging de zege naar koploper Eric Peeters uit Tielen. Bij de kleinsten, 85cc, klom Jordy van de Wiele uit Sint Jansteen naar de eerste plaats. Zaterdag werd hij op het terrein in Smitsschorre vierde. De dagzege ging naar Mark Boot uit Burg-Haamstede. Dylan Blackman kon in Axel het tij keren in zijn partij met Jurran-Schut en won in drie sets. De 36 punten voorsprong, die Kesters op Doens had in het al gemeen klassement, bleven in stand. Achter de grootmachten in de klasse 250/500cc knokte Kees van Rumpt voor een plaats je bij de topvijf. De 33-jarige ga ragehouder uit Dirksland was in 1998 kampioen in deze catego rie, ging toen over op auto speedway om vervolgens weer terug te keren naar de motor sport. Met crossers als Bart Schilder- mans (Opoeteren), Peter de Booy (Walsoorden) en Herman van de Bos (Koewacht), is Van Rumpt een goede kandidaat voor het laatste stuk eremetaal. «Ik kom veelal als eerste uit de start, maar kan die positie nooit ■vasthouden. Na enkele rondjes zakt de kracht uit mijn knieën ■en zak ik terug", zei Van Rumpt. Met vier wedstrijden te gaan, door Willy van Leeuwen AXEL- Jurran Schut had gistermiddag in de finale van het enkelspel 3 van het Open Axeltennistoernooi een ruime voor sprong op Dylan Blackman genomen. De tiebreak in de spannende, eerste set be sliste hij in zijn voordeel. In de tweede nam hij een ruime 4-1-voorsprong en de 16-jarige Temeuzenaar had de winst bin nen handbereik. Hij liet Blackman ech ter terugkomen in de wedstrijd en dat werd hem fataal. Blackman zegevierde in de derde set met 6-4. Vooraf was al duidelijk dat de finale in het enkel 3 een fraaie wedstrijd zou ople veren. Jurran Schut imponeerde in de halve finale door favoriet Mare Felius uit te schakelen. Schut leek ook kansen in de finale te hebben omdat Blackman vrij wel hetzelfde spelletje speelt als Felius: veel topspin in een krachtige forehand, een scherpe backhand en ook Blackman heeft een goed loopvermogen. In de beginfase van de eerste set werd het verschil niet groter dan een game. On danks de drukkende warmte bleef het tempo in de slagenwisselingen erg hoog en gaven de spelers elkaar geen duim breed toe. Uiteindelijk moest de eerste set worden beslist via een tiebreak. Die werd, tegen de verwachting van het talrij ke publiek in, gewonnen door Jurran Schut. Blackman maakte teveel fouten en Schut benutte zijn kansen. „Kijk toch eerst eens goed naar de bal!", schreeuw de een ontredderde Blackman in de slot fase zichzelf toe. Fouten In de tweede set bleven beide spelers het zelfde spel spelen. Blackman bleef wel te veel fouten maken en hij werd een paar keer verslagen door een dropshot van Schut. De jonge Temeuzenaar kon een 3-0-voorsprongnemen. Niemand leek hem af te kunnen houden van de toer nooizege. Toen Blackman in de vierde ga me van de tweede set een breakkans liet liggen op 0-40, leek het helemaal de goe de kant voor Schut op te gaan. Pas bij 4-0 kon Blackman terugkomen in de wedstrijd. Hij pakte een game en was blijkbaar ineens van een loden last ver lost. Zijn slagen werden steeds scherper, terwijl nu juist Schut meer fouten ging maken en even het spoor bijster leek. Via 4-4 en 6-4 greep Blackman de tweede set winst, waarna een teleurgestelde Schut een bal loeihard de Axelse bossen in sloeg. In de beslissende, derde set was er op nieuw weinig krachtsverschil tussen bei de spelers, maar Schut kwam niet meer terug op zijn niveau van de eerste set. Blackman bleef wel keihard werken, knokte voor elke bal en dat werd be loond met de toernooizege: 6-4. In het enkel 5 was de eerste set van de fi nale tussen de twee linkshandige spelers Jan Maarten van de Vrie en Desire de Schepper een echte thriller. De De Schep per won uiteindelijk via een tiebreak. Van de Vrie tapte vanaf de tweede set uit een ander vaatje en bracht meer sprei ding in zijn spel. Dat bleek de juiste for mule want door de volgende twee sets met 6-1 en 6-2 te winnen, werd Van de Vrie toernooiwinnaar. In het mannendubbel 5 wonnen de broers Hans en Bernd van Broekhoven fraai van de routiniers Cor de Jonge en Han Matthijssen. De laatstgenoemde spe ler won wel de dubbel 6, samen met Ro bert Zegers. „In het dubbel 5 ging het al lemaal veel te snel. Hard retourneren te gen die mannen betekende dat de ballen ook keihard terugkwamen", aldus Han Matthijssen na de overwinning. Ongenaakbaar In het vrouwen enkel 5 was Mandy Wol- fert opnieuw ongenaakbaar. Met een kei harde en diep geslagen forehand bracht ze in de finale haar tegenstander Natha lie de Schepper constant in de proble men. De Schepper vocht voor wat ze waard was, maar kwam niet onder de druk vandaan. De setstanden 6-1 en 6-0 gaven een juist beeld. Wedstrijdleidster Silvie Dees werd win nares met haar mixedpartner Philip IJse- baert in het gemengd dubbel 5. Sandra van Achte, die het vrouwenenkel 6 won, greep met Patrick Baumgarte naast de hoofdprijs en verloor van Dees/IJsebaert met 2-6 en 4-6. Axel. Zesde RES-cross. 85cc: 1. Mark Boot (Burg-Haamstede), 2. Jens Getteman (Denderlee), 3. Jaimy Van damme (Laarne), 4. Jordy van de Wiele (St. Jansteen), 13. Florentijn de Roo (Terneuzen). 125cc: 1 .Jacco de Korte (Meliskerke), 2. Jurgen den Engelsman (Vlissingen), 3. Guido Roeloefs (Goes), 4. Django Vaal (Axel), 14. Wesley Vaal (Kloosterzande), 19. John Fassaert (Lamswaarde), 22. Dimitri Dekker (Sas van Gent) 250/500cc: 1. Jos Kesters (Opglabbeek), 2. Ronald Doens (Bier vliet), 3. Herman van de Bos (Koe wacht), 4. Bart Schildermans (Opoete ren), 5. Kees van Rumpt (Dirksland), 8. Peter de Booy (Walsoorden), 9. Peter Verplanke (Koewacht), 14. Frank Traa (Westdorpe), 15. jan de Feijter (Terneu zen) Veteranen: 1. Eric Peeters (Tie len), 2. Koen Verburg (Brugge), 3. Dirk Geudens (Olen), 4. Rudy Walhout (Zand straat), 7. Johan Schelleman (Axel), 10. Johnny Bakker (Koewacht), 12. Rinus Dekker (Zandstraat), 14. Freddy Willem- sen (Hoofdplaat), 17 Caring van Heese (Koewacht), 18. Peter van de Ree (Zaam- slag). Licentiehouders: 1, Kris Voor winden (Berkel), 2. Pascal de Zeeuw (Axel), 3. Michaël Kools (St. Wille- brord), 4. Sam Govaert (Lovendegem), 5. Roy Gijsel (Heikant), 6. Aswin Van damme (Zuiddorpe), 8. Boy Stockman (Terneuzen), 10. Kevin de Beer (Axel), 12. Dennis Schelleman (Magrette). Klassement na zes wedstrijden. 85cc: 1. Jordy van de Wiele, 2. Jaimy Vandamme, 3. Jeffrey van Kempen (Oost-Souburg). 125cc: 1. Jurgen den Engelsman, 2. Django Vaal, 3. Jos Ma- chiels (Diepenbeek). 250/500cc: 1. Jos Kesters, 2. Ronald Doens, 3. Bart Schil dermans. Veteranen: 1Eric Peeters, 2. Koen Verburg, 3. Dirk Geudens. Licen tiehouders: 1. Pascal de Zeeuw, 2. As- win Vandamme, 3. Jeroen van Rijssel- berghe (Aaigem). Open Axeltoernooi. Finales: VE 5: Mandy Wolfert-Nathalie de Schepper 6-1 6-0, VE 6: Sandra van Achte- Lies- beth Verbunt 6-4 6-3, VE 7: Karin Pijpe- link- Sandra Lambert 6-4 6-2, VE 8: Pa tricia van Baalen-Josephine Salalila 1-6 6-3 6-4, VD 6: Agten/van der Schelling- De Milliano/Lammens 7-5 7-5, VD 7: Van Lare/'de Vries- Dekker/Brandt 6-1 6-3, VD 8: Bertosse/Audenaerd- Bracke/van Acker 6-4 6-1, ME 3: Dylan Blackman- Jurran Schut 6-7 6-4 6-4, ME 5: Jan Maarten van de Vrie-Desire de Schepper 6-7 6-1 6-2, ME 6: Frank Broe- ders-Honny van Dorsselaer 5-7 6-1 6-3, ME 7: Robert de Meyer-Geertjan de Smet 6-3 6-4, ME 8: Martijn Marcelis- Nick Vermeirssen 6-2 7-6, MD 5: Van Broekhoven/van Broekhoven-De Jonge/Mathijssen 6-1 6-2, MD 6: Matthijssen/Zegers-De Baets/Maes 6-3 6-4, MD 7: Luitjens/Sinke-Bracke/van Hoecke 7-6 6-3, MD 8: Willems/Roels- Baecke/Vermunt 6-2 6-2, GD 5: Dees/Ysebaert-Van Achte/Baumgarte 6-2 6-4, GD 6: Lammens/van Lare- Van der Hooft/van Bremen 6-1 4-6 6-3, GD 7: Zijlma/de Bruijne- Verbunt/Plasschaert 6-4 6-4, GD 8: Kint/Verschueren-Neve/Broekhoven 6-4 7-6. JcL foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Marieke Rie mens heeft dit weekeinde drie Zeeuwse atletiektitels gewon nen bij de meisjes A. Ook was ze in Terneuzen het snelst op de 100 meter. Richard Reijnhout (AV'56) won één gouden plak minder dan Rie mens. Hij kwam als eerste over de streep op de 200 meter en de 1500 meter. Reijnhout had pre cies 24 seconden nodig voor de 200 meter. Tim Aper (RKHAV) won dezelfde afstand bij de A-junioren. Marieke Riemens (AV'56) stond bij de meisjes A drie keer op de hoogste podiumtrede. Zij won de 200 meter in 26,5 seconden, het speerwerpen met een af stand van 29.76 meter en met 4.85 meter sprong zij verder dan iedereen. Ook werd Riemens kampioen op de 100 meter. De 5000 meter was een oneman- show van Edwin Stolk (Flak- kee). Vanaf de start hep Stolk weg van de concurrentie en hij finishte na 16 minuten en 11 se conden. Veteraan Lion van Luyk (Dynamica) eindigde als tweede overall met een achter stand van meer dan een minuut. Op de 1500 meter liet A-junior Jack Luteyn (Wielingen) zien dat hij veel baat heeft bij de les sen van zijn vader Sjaak. Vanaf het begin zette hij het hele, ge combineerde veld op achter stand en liet een winnende tijd van 4.23 noteren. Robert Paul de Roo (Schelde- sport) ging bij de jongens C met vier overwinningen naar huis. Bij de meisjes C moest Lot Antheunisse (Dynamica) het met drie overwinningen doen. Huldiging Voor aanvang van de wedstrij den werden drie Scheldespor- ters in de bloemetjes gezet. Glenn Hoffman werd gehuldigd voor zijn twee zilveren plakken op het NK masters (200 meter en verspringen). Nathalie Wijse- velde omdat ze in de categorie aangepaste sporters op het NK het discuswerpen met een Neder lands record had gewonnen. Bo vendien stond ze nog twee keer op het podium (kogel en 400 me ter). Als laatste werd Marianne Ver donk in het zonnetje gezet. Zij veroverde op het NK titels op de 100 en 400 meter en het hoogspringen. Allemaal met een Nederlands record. Ook verover de ze zilver op de 200 meter en het verspringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43