Masterplan succesvol van start Gouden weekeinde Riemens PZC Bredase ploeg wint voetvolley Subtopper krijgt wildcard voor toernooi Souburg Jeugdtennistoernooi Zierikzee een succes Zeldzame nederlaag van Van der Wekken ,21 Veel belangstelling voor atletiekclinic Anjolie Wisse en Anton Engels uitslagen agenda maandag 4 juli 2005 doorSven Bakker ZIERIKZEE - De eerste editie van het Stoepeschietertjestoer- nooi kan terugkijken op een ge slaagde week met de finaledag van gisteren als ideaal einde. Niet vreemd dat ook volgend jaar het open jeugdtoernooi in Zierikzee weer op de KNLTB- kalender staat. Op de finaledag werden alle halve finales en finales afge werkt, waardoor het voorkwam dat enkele kinderen vier par tijen achter elkaar moesten spe len. Onder wie ook Anne Flohil. De speelster uit Oostkapelle stond in de eindstrijd van zowel de categorie tot en met tien als tot en met twaalf jaar. In de jongste leeftijdscategorie kende ze geen enkel probleem met Esmee Kole (tweemaal 6-0), maar tot en met twaalf jaar ging het een stuk lastiger. Tegen Li- sanne in 't Veen verloor ze met 3-6,3-6. Ook de zus van Anne, Milou Flo hil, stond in twee finales en zij won ze wel allebei. Eerst nam ze revanche op Lisanne in 't Veen (6-2, 6-1) in de categorie tot en met veertien en daarna pakte Flohil ook nog de titel tot en met zeventien jaar door Mariska van Keulen te verslaan: 6-1 6-2. Bij de jongens was de finale tot en met tien een aantrekkelijke. Koen de Bruijn en Jorben Sprong namen het tegen elkaar op. Voor de zoveelste keer, want beide jongens treffen elkaar wel vaker in finales. Ditmaal won De Bruijn: 6-4 en 7-5. Volgend jaar wil de toernooileiding het Stoepeschietertjestoernooi uit breiden, met naast enkelpar tijen ook wedstrijden in de dub- belcategorieën. door Pieter van Klinken GOES - Kaatsen is een voetbal term en staat voor het direct doorspelen van de bal naar een medespeler. Gisteren werd de uitdrukking ook op de atletiek baan van AV'56 in Goes gebe zigd. Kaatsen doe je ook als je traint voor onder meer het hor denlopen. Het betekent het ex plosief laten 'stuiteren' van je voet voor een sprong. Marius Dek legde het uit tijdens een clinic in het kader van de Masterplan Zeeland Atletiek, liet idee van Anjolie Engels-Wis se en haar man Anton Engels. Het plan staat voor het over brengen van atletiekkennis aan en door de atleten binnen Zee land om zo het niveau op ter mijn een kwaliteitsimpuls te ge lven. Sinds april is het masterplan in uitvoering. Door middel van cli nics, gestructureerd door Wisse en Engels, worden trainingsme thodieken uitgewisseld. Goede dingen van bijvoorbeeld atle tiekvereniging RKHAV uit Hulst kunnen door middel van de clinics overgenomen worden door trainers en atleten van de Zierikzeese vereniging Delta Sport, en via die club weer door het Vlissingse Dynamica. Dit alles om de talenten die in Zeeland rondlopen de best moge lijke trainingen te kunnen voor schotelen en ze binnen de pro vinciegrenzen te houden. Studeren Ook als ze op een leeftijd komen waarop ze gaan studeren, vindt Engels. „Ik zie het best voor me dat we gaan samenwerken met de Roosvelt Academy in Middel burg. Als we daardoor de talen ten in de provincie kunnen hou den, is dat mooi. Het is natuur lijk zonde dat atleten als Daniël Ward en Brechtje de Ruyck hun heil buiten de provincie moeten zoeken om beter te worden." Gisteren werd in Goes voor de derde keer kennis uitgewisseld, nadat eerst in Terneuzen en in Vlissingen al een clinic was ge weest. Voornamelijk kinderen tussen de acht en achttien, maar ook een aantal volwassenen kwam op de clinic af. Dat zou Engels nog graag anders zien. „Ik vind het jammer dat er niet veel senioren zijn. Die mensen zoeken we. Als mensen als Ar jan Beije, Niels Koole, Karin Bastian of Sébastièn Schletterer er zijn, kunnen we daar veel van leren. En zij van óns. Want dat is wat we willen. Er is veel ken nis in Zeeland en die moet wor den uitgewisseld." Zo'n tachtig mensen namen deel op de banen van AV'56, nadat de eerste cli nics honderd en zestig mensen trokken. Ze werden verdeeld over vier groepen. Een paar men sen kregen les van Anton de Bruijn over hoe om te gaan met groepsprocessen. In die les werd door de voormalige Knau-leraar duidelijkgemaakt hoe je als trai ner moet omgaan met groepen atleten. Springnummers Een andere groep ging onder lei ding van Marius Dek aan de slag met de training voor de springnummers. Het kaatsen had daarin een belangrijke rol, maar ook het vinden van ritme, dat heel belangrijk is bij het hor denlopen. Het moeilijkste onderdeel van de clinic was de cursus 'core sta bility'. Anjolie Wisse nam dit deel voor haar rekening. „Bij co- re stability gaat het om een sta biele romp", legde de gewezen topatlete uit. „Als je goede buik- en rugspie ren hebt en die gebruikt om rechtop te lopen, hoef je met je benen geen bewegende romp te corrigeren. Daardoor hou je al je kracht over voor datgene wat je echt wilt, hardlopen of ver springen. En daardoor krijg je ook minder blessures." Buik- en rugspieroefeningen waren dus het belangrijkste deel. van de cli nic. Ten slotte gaf marathonloper Jo hn Vermeide een cursus trainen voor de lange afstand. Door mid del van uitleg over wat hij zelf altijd deed en door de deelne mers zelf ook te laten lopen, werd hen onder meer duidelijk gemaakt dat je bij een duurtrai- ning beter dertig kilometer in dertien kilometer per uur kan lo pen dan in achttien, omdat je an ders je vorm afbreekt. „Een mooi initiatief", vindt Ver- meule het masterplan. „Vooral om Zeeland een beetje uit het slop te halen. Er breekt weinig talent door. Dat is landelijk ook wel zo, maar hiermee kunnen we misschien helpen." Anton Engels gaf geen clinic gis teren. Hij hield zich bezig met coördineren. Iets dat zijn vrouw ook wil doen. „Het mooiste zou zijn als wij andere toppers de cli nics kunnen laten geven en zelf de boel alleen nog coördineren", vertelde ze. „Dan geven actieve sporters of trainers de laatste kennis door aan andere actieve sporters of trainers. Dat willen we. We noemen het masterplan ook niet voor niets voor én van atleten en trainers." Deelnemers aan de clinic trainen hun buik- en rugspieren. foto Willem Mieras Agnieta Francke belandt in de sloot STRIJEN - Na haar winst bij de junioren in de wielerron de van Kruiningen, had Agnieta Francke in de Omloop van de Hoekse Waard minder succes. De wielrenster van Theo Middelkamp belandde vijf kilometer voor de finish in Strijen in de sloot. Toch achterhaalde ze het peloton nog en werd veertiende. Haar ploeggenote Anne Evers- dijk, spurtte naar plek vijf bij de nieuwelingenmeisjes. Hoek van Dijke vijfde NK dammen IJSSELSTEIN - In het Nederlands damkampioenschap voor welpen, dat zaterdag in IJsselstein werd gehouden, is Gerben Hoek van Dijke uit Arnemuiden vijfde gewor- den. De pas negenjarige Zeeuwse kampioen stond twee ronden voor het einde elfde, maar dankzij een sterke eindsprint met twee overwinningen eindigde hij samen met twee andere spelers op een gedeelde derde plaats. In de barrage, waarin niet alleen de derde plaats in het NK maar ook een ticket voor het Europees kampioenschap in Polen de inzet was, waren de twee concurrenten iets te sterk voor de jonge speler van de Middelburgse damclub, die desondanks kan terugzien op een uitstekend toernooi. Vierde plaats voor Cijsouw VINKENBUURT - Aan een vroege val tijdens de skeeler race in Vinkenbuurt hield hij flinke schaafwonden over, toch lukte het Kees Cijsouw uit Oostburg nog vierde te worden in de race voor veteranen. De wedstrijd in Vinken buurt verliep onrustig. Veel deelnemers'probeerden weg te komen, maar pas vier ronden voor het einde lukte het Jacob Drenth uit Oostwold daadwerkelijk te vluchten. In de sprint om de tweede plek moest Cijsouw René van der Meulen en Henk Lankhof voor zich dulden. Jean-Luc Osteyn (Kortrijk, België) finisjite als negende. Jaap van Tatenhove (Axel) werd veertiende en Flip Salomé (Bres- kens) eindigde in de achterhoede. Axelaar André van Es pen veroverde bij de C-rijders de negende plaats. Cees Dees treedt af bij Zaamslag ZAAMSLAG - Cees Dees heeft na 38 jaar voorzitterschap van voetbalclub Zaamslag zijn functie neergelegd. Hij is erevoorzitter geworden. Zijn opvolger werd zijn zoon Jan Dees. Cees 'Bakkertje' Dees (70) vond het tijd voor een jongere voorzitter. „Die kijken toch op een andere manier tegen de wereld aan." Hij zal wel degelijk bij de club be trokken blijven. „Wat in die 38 jaar is opgebouwd, kan ik niet zomaar loslaten. Het ontbreekt niet aan vertrouwen in mijn zoon, maar de club was net zo belangrijk als mijn gezin en de zaak. Ik heb de club volwassen zien worden. Van twee ploegjes 38 jaar terug, tot veertien teams nu. Dat kan ik niet zo laten lopen." Slechte dag motorracer Dhanis ASSEN - Terneuzenaar Fausto Dhanis heeft in Assen tij dens de strijd om de KNMV-cup slechte zaken gedaan. Nadat hij in de laatste race als zesde was geëindigd, kwam hij zaterdag niet verder clan de zeventiende plaats. „Op jacht naar de vijfde plek moest ik, door een te hoge snelheid, uitwijken naar een uitloopbaan. Die manoeuvre kostte me veel tijd", aldus Dhanis. In het algemeen klasse ment van de 600cc-klasse staat hij nu twaalfde. door lep Triou BILLAND-BATH - Het Schelde- circuit in Rilland-Bath is dit sei zoen zeer populair bij de Zeeuw se en Brabantse crossers. Iedere wedstrijd staan er honderd of meer crossers aan de start. Dankzij de uitstraling van het bestuur en medewerkers, die zor gen voor een perfecte baan, kon den zij zaterdag weer meer dan honderd rijders verwelkomen. Het was mede daarom dat Erik van der Wekken eindelijk eens meer tegenstand ondervond. Al direct na de start van de eerste manche nestelde Jacco Stello uit Oude Tonge zich in zijn wiel en gaf hem geen meter ruim te. In de laatste ronde vond Stel lo een gaatje en hield Van der Volop spanning in strijd om titel bandstoten GOES - De strijd om het kam pioenschap bandstoten voor teams van het district Delta Zuid-West is een smakelijk toet je van het biljartseizoen aan het worden. De strijd is na dit weekeinde tot ;de helft gevorderd en de span ning is om te snijden. In biljart- centrum Yip Plaza te Goes, waar de vloerbedekking was ver wijderd na een overstroming als gevolg van de hoosbui van woensdag, waren de nederlagen van Jacques Feijen van ReHaWe 1 het opmerkelijkst. De ongeslagen uit de competitie gekomen Feijen verloor eerst van clubgenoot Leen van Boven van het concurrerende ReHaWe 2 en daarna van Piet Schrier van ALM 3. Voor de positie van zijn team maakte het niet zoveel uit. Door dat de ploegen aan elkaar ge waagd zijn, doen de Vlissingers nog volop mee om de titel. Voor lopig lijkt het te gaan tussen Del- ia 1 uit Colijnsplaat, Avontuur 2 uit Goes en het Vlissingse Re HaWe 1. RehaWe 2 en ALM 3 ait Goes volgen op korte af stand. De hoogste serie (15) en partij (2-50) staan voorlopig op naam van Leen van Boven. Zaterdag wordt vanaf 12.00 uur het res- lant van de finale afgewerkt. Wekken van de overwinning af. In de tweede manche kwam Stel lo tekort en ging de winst naar Van der Wekken. Achter deze twee greep Kees Sep in de eerste manche de derde plaats, na felle duels met Marinus Hoek en Ri- „chard van der Horst. In de twee de manche was Van der Horst de sterkste van dit drietal. Topdrukte was er zoals gewoon lijk weer in de 125cc-klasse waardoor series en een herkan sing moesten uitmaken wie naar de grote finale mocht. De win naar stond echter al bij voor baat vast. Dave de Jonge veegde de vloer aan met al zijn tegen standers, ondanks een val in de vierde ronde. Joeri van Liere werd tweede, en een weer goed op dreef zijnde Roel van de Berge derde. Erik Koote, die gezien wordt als één van de crossers die het De Jonge in de toekomst moeilijk kan ma ken, startte slecht en kwam niet verder dan een vierde plaats. Bij de 65cc jeugd heeft Percy Ka- relse, die de laatste wedstrijden oppermachtig was, een flinke concurrent gekregen in Gian Carlo Buijs. De eerste manche was nog voor Karelse maar toen al zat Buijs hem op de hielen. In de tweede manche pakte Buijs de kopstart én de overwinning voor Karelse. In de 85cc is er nog niemand die Dimitri Sep serieus kan bedrei gen. Ook zaterdag pakte hij met redelijk gemak weer tweemaal de winst. Bij de debutante/ve teranen is Joris van Strien een maatje te groot voor zijn tegen standers. Zaterdag pakte hij in de eerste manche kopstart en won met voorsprong. In de twee de had hij een mindere start maar toonde zijn kracht door in één ronde tijd door te stoten naar de leiding en deze niet meer af te staan. Goede terugkeer Johnny Quaak GOES - Het Leventi-toernooi in Goes was het eerste toernooi dit jaar voor Johnny Quaak. Dat weerhield hem er niet van de titel in het mannenenkel 3 én 4 te pakken. In de finale van de categorie 4 verloor Pascal de Ja ger van de tennisser uit Burgh-Haamstede (7-6 6-2). Een niveau hoger eindigde Quaak als eerste in de poule. Ét - •i®:'."* '-i: •'•s-'v.'-'-^Ü-V.*-'. T5 'm - RENESSE - Het team van Tence uit Breda heeft de zevende editie van het De Branding/SV Renesse-voetvolleytoernooi gewonnen. De Brabantse formatie was in de finale in twee sets te sterk voor de Dijkman Vliegers uit Haamstede. Dat de winst naar de Brabanders ging was niet zo vreemd. Zij hebben sinds drie jaar een voetvolley- vereniging in Breda opgericht en trainen elke week. Die arbeid be taalde zich zaterdag op het strand van Renesse uit. Er waren 35 deelnemende teams. Elke ploeg bestond uit twee personen. Daar naast hadden zich nog vier vrouwenteams aangemeld. Zij speelden partijtjes strandvolleybal. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sjaak Sinke TERNEUZEN - Marieke Rie mens heeft dit weekeinde drie Zeeuwse atletiektitels gewon nen bij de meisjes A. Ook was ze in Terneuzen het snelst op de 100 meter. Richard Reijnhout (AV'56) won één gouden plak minder clan Rie mens. Hij kwam als eerste over de streep op de 200 en 1500 me ter. Reijnhout had precies 24 se conden nodig voor de 200 meter. Tim Aper (RKHAV) won dezelf de afstand bij de A-junioren. Marieke Riemens (AV'56) stond bij de meisjes A drie keer op de hoogste podiumtrede. Zij won de 200 meter in 26,5 seconden, het speerwerpen met een af stand van 29.76 meter en met 4.85 meter sprong zij verder dan iedereen. Ook werd Riemens kampioen op de 100 meter. De 5000 meter was een oneman- show van Edwin Stolk (Flak- kee). Vanaf de start liep Stolk weg van de concurrentie en hij finishte na 16 minuten en 11 se conden. Veteraan Lion van Luyk (Dynamica) eindigde als tweede overall met een achter stand van meer dan een minuut. Op de 1500 meter liet A-junior Jack Luteyn (Wielingen) zien dat hij veel baat heeft bij de les sen van zijn vader Sjaak. Vanaf het begin zette hij het hele, ge combineerde veld op achter stand en liet een winnende tijd van 4.23 noteren! Bloemetjes Robert Paul de Roo (Schelde- sport) ging bij de jongens C met vier overwinningen naar huis. Bij de meisjes C moest Lot Antheunisse (Dynamica) het met drie overwinningen doen. Voor aanvang van de wedstrij den werden drie Scheldespor- ters in de bloemetjes gezet. Glenn Hoffman werd gehuldigd voor zijn twee zilveren plakken op het NK masters (200 meter en verspringen). Nathalie Wijse- velde omdat ze in de categorie aangepaste sporters op het NK het discuswerpen met een Neder lands record had gewonnen. Bo vendien stond ze nog twee keer op het podium (kogel en 400 me ter). Als laatste werd Marianne Verdonk in het zonnetje gezet. Zij veroverde op het NK titels op de 100 en 400 meter en het hoogspringen. Allemaal met een Nederlands record. Ook verover de ze zilver op de 200 meter en het verspringen. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Eén van de twee laatste wildcards bij het nationale ranglijsttoernooi van Oost-Souburg is gegaan naar een nationale subtopper: Maar ten Kamermans. De 23-jarige tennisser uit 's-Gra- venzande, student geneeskunde in Amsterdam, staat 29e op de Nederlandse ranglijst en is daar mee nu de hoogstgeplaatste spe ler in Souburg. Aanvankelijk zou Alexander Nonnekes, de nummer 42 van Nederland, de plaatsingslijst aanvoeren van het twee ster ren-gedoteerde toernooi, maar daar is op het laatste moment toch nog verandering in geko men. Kamermans was bij de ju nioren een groot talent en stond in de categorie tot en met zes tien jaar aan de top van Neder land. Maar na een stormachtige start van zijn seniorencarrière - met in 2001 en 2002 zelfs deelna me aan Future-, Satellite- en Challenger-toernooien - heeft hij wegens zijn studie wat af stand genomen van het topten- nis. Kamermans speelt echter nog wel nationale toernooien. Animator De andere wildcard ging naar Ronald Tijveleijn, 52e van Ne derland en naar verluidt een pu- blieksanimator. Bij de vrouwen werd aan Marjan Ganseman di recte plaatsing voor het hoofd toernooi gegeven. De Kapelse be reikte vorig jaar nog de kwartfi nales in Souburg, maar was zich voor deze editie vergeten in te schrijven. Inschrijving voor de kwalifica ties voor het NRT staat voor van ochtend op het programma en de kwalificaties zelf starten van middag. Het hoofdtoernooi be gint woensdag. Dit weekeinde werden er in Oost-Souburg al diverse par tijen afgewerkt in de andere ca tegorieën. Het toernooi was nog geen twee uur oud of er stond al een Zeeuwse topper op het pro gramma. Bij het mannenenkel- spel in de derde categorie speel den Gareth Lau en Brian Dijks tra tegen elkaar. En het werd een thriller van formaat. In de drie uur durende partij tus sen de als vijf/achtste geplaatste Lau en Dijkstra ging de eerste set overtuigend naar Dijkstra (6-1), maar Lau herstelde zich in het tweede bedrijf: 6-3. De partij bereikte de climax in de tiebreak van de derde set, waar in Lau zich net iets koelbloedi- ger toonde en de zege binnen sleepte. Tweede ronde In de tweede ronde neemt Ga reth Lau uit Vlissingen het mo gelijk weer op tegen iemand uit het team van DOS, Ferry Sonne- mans. Sonnemans moet dan wel eerst afrekenen met Kaspar Janssen. Dmitri van Hoof bereikte in de zelfde categorie ook de tweede ronde. De speler van het eerste team van MLTC en in Souburg als vijf/achtste geplaatst, stond geen enkele game af aan Eloi Westerbaan. Zierikzee. Stoepeschietertjestoer nooi. Finalerondes. Jongensenkel spel. T/m 8: D. Smaling-B. Sprong 4-0 5-3. T/m 10: K. de Bruijn-J. Sprong 6-4 7-5. T/m 12: M. van Putte-A. Veldhof 6-2 6-3. T/m 14: H. van Putte-D. van El- zelingen 7-5 7-5. T/m 17: P. Boot-M. de Vos 6-4 6-1. Meisjesenkelspel. T/m 8: K. Herselman-R. Kerkhove 4-0 5-4. T/m 10: A. Flohil-E. Kole 6-0 6-0. T/m 12: L. in 't Veen-A. Flohil 6-3 6-3. T/m 14: M. Flohil-L. in 't Veen 6-2 6-1. T/m 17: M. Flohil-M. van Keulen 6-1 6-2. Bruinisse. Mosseltoernooi. HE5: P. Boot-J. van der Stigchel 7-5 6-2, K. van de Berge-R. Kort 7-6 4-6 6-3. HE6: P. de Waegenaere-J. Stouten 1-6 3-4 opg., W. van den Berge-M. Maaskant 6-3 6-7 6-4. HD6: M. Maaskant/R. van der Vlist-R. de Ries/E. Schönberger 6-3 6-3. DD5: A. de Looff/L. de Waal-S. Schot/S. van Damme 6-1 6-1. GD6: L. Verbraak/P. Renger-E. Ie Clercq/M. Ie Clercq 6-3 6-4, B. de Bruine/P. van der Cingel-L. Keijzer/J. Hoep 6-1 6-1. 1 Biljarten Driebanden toernooi Baarends. Der de ronde. Locatie: café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Zeilen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33