Argentinië titel, Nigeria applaus Tourbaas Leblanc mist een mooi verhaal Feyenoord nog vol vraagtekens Jean Paul de Bruijn maakt reuzensprong Van de Ven schittert in tweede manche El dl® wsrBeiragpFag Afslaan voor goed doel Argentijn Messi wint de dubbel Finale in Utrecht waardig slot van het WK voetbal onder 20 jaar Niet zo fraai, maar wel begrijpelijk RUGNUMMER UTRECHT - Met de Gou den Bal én de Gouden Schoen trad het Argentijn se wonderkind Lionel Mes- si in de voetsporen van de Braziliaan Geovani Silva en zijn landgenoot Saviola. j Silva won beide prijzen bij het WK in 1983 in Mexico. Hij maakte destijds net als Messi nu zes goals. Saviola was in 2001 in eigen land de beste van het toernooi. Hij scoorde elf keer, het hoogste aantal ooit in vijf- I tien edities. Messi bleef als topscorer de Spanjaard Fer nando Llorente voor. In het klassement werden goals met de factor drie verme- I nigvuldigd en telde iedere i assist voor één punt. Messi I kwam met zes goals en twee assists op 20 punten, Llorente met vijf treffers en twee assists op 17. In de strijd om de Gouden Schoen kreeg Messi 423 punten, bijna 300 meer dan nummer twee Jon Obi Mi- kel (Nigeria, 130). GPD Bokslegende Thomas Heams, alias de Hit Man, keert op 46-jarige leeftijd te rug in de ring. De Amerikaan se held uit de jaren tachtig, toen hij zeven keer de wereld titel veroverde in het weiter en halfzw aar gewicht, vecht op 30 juli in Detroit tegen zijn landgenoot John Long. „Mijn doel is opnieuw een wereldti tel veroveren", zei Hearns, die in april 2000 voor het laatst bokste. Hij viel toen uit met een enkelblessure. Heams won 59 keer, verloor vijf maal en sloeg 46 tegenstanders knockout. door Leon ten Voorde UTRECHT - Het doek is geval len, het podium kan weg. Na drie weken vertier hebben de jonge helden de deur van het WK achter zich dichtgetrokken. Wat achterblijft, is de herinne ring aan een prachtig slotfeest, waarop Argentinië de titel stal, maar Nigeria de harten (2-1). Het was het mooist denkbare af scheid. Nederland zwaaide za terdag het WK onder 20 jaar uit en het ovationele applaus rolde van de volgepakte tribunes. Waar de show eindigde, begon direct het grote nagenieten. Van door Frits Bakker HULST - Biljarter Jean Paul de Bruijn heeft op de wereldrang lijst een reuzensprong gemaakt. Met zijn tweede plaats op het WK in Lugo verdiende de Hul stenaar zo veel punten, dat hij steeg naar de twaalfde plaats. Die positie geeft automatisch recht op plaatsing voor alle toer nooien in de wereldbeker. Na het toernooi in Sluiskil (in fe bruari 2005) staan er verder nog vier toernooien op de mondiale kalender. De Bruijn zal op alle vier present zijn. „Ik heb er al leen maar punten te winnen en niets te verspelen. De andere topspelers kunnen straks pun ten van vorig jaar kwijtraken. Ik heb nog nergens gespeeld, dus kan ik alleen maar stijgen op de ranking." De vier toernooien worden ge speeld in Hurghada (Egypte), Barendrecht, Istanbul (Turkije) en Porto (Portugal). Het eerste toernooi in Egypte begint op 5 september, in Barendrecht en Istanbul wordt in oktober en no vember gespeeld. De UMB-1 lender heeft nog geen offici melding gemaakt van Poi maar het toernooi is aan, vraagd voor december. Bruijn stond voor het toern in Sluiskil rond de veertig plaats. Door de 81 punten het WK, waar hij de finale v loor van de Spanjaard Sand steeg de Hulstenaar naar p twintig. Met de punten van EK en de nationale finales st hij nu twaalfde. Daarmee plaï te hij zich automatisch bij laatste 32 van élk toernooi in cyclus om de wereldbeker. De ranglijst in de top is als volt 1. Daniel Sanchez (Spanje) 471 Torbjörn Blomdahl (Zweden) l 3. Dick Jaspers (Nederland) 331 Frédéric Caudron (België) 325 Semi Sayginer Turkije296 Marco Zanetti (Italië) 204, 7.1 Aveiga (Ecuador) 184, 8. T Carlsen (Denemarken) 160, 9. A tm Hom (Duitsland) 157, 10 lipo Kasidokostas (Griekenk 144, 11. Adnan Yüksel (Turl 143, 12. Jean Paul de Bruijn derland) 140, 13. Murat Cl (Turkije) 138, 14. Ramon Rodr ez (Peru) 134, 15. Nikos PolycI nopoulos Griekenland132. door Herman Heuvink MARKELO - „Wat ben ik trots op mijn jongen", pufte Giel van de Ven, vader van motorcrosser Rinus, na afloop van de wedstrij den in het Overijsselse Markelo. Op circuit De Herikerberg werd de zevende race voor het EK 125 cc verreden. De Vlissinger werd in het dagklassement negende. Van de Ven kon zich in de vrije trainingen nog met de besten meten, maar de kwalificatie liep zaterdag van geen kant. De Vlis singer plaatste zich uiteindelijk via de achttiende tijd (de beste twintig per groep gingen over) nog wel voor de EK-race, maar daarin moest hij het doen met een matige startpositie. De eerste manche begon de Vlis singer rond de dertigste plek, maar hij verbeterde zich al snel en rukte op naar de zeventiende positie. Vervolgens raakte hij in de slag met Patrick Roos. Die hield Van de Ven achter zich, mede omdat de achterrem van de Vlissingse motor niet n functioneerde. Hij werd zest: de. „Er had meer ingeze maar ik reed mij helemaal pot op Roos." In de tweede manche ging beter met de 17-jarige KTM der. Voor de start nam hij zijn vader de te volgen start] cudure door. „We hadden a sproken bij de start een zt wal te gebruiken voor een b re start." Dat pakte goed Van de Ven rukte op naar de de plek en toen de Belg Diei stilviel, lag de Vlissinger i vijfde. Die plek hield hij twee ronden voor het einde i Toen reed de Tsjech Jan Zal ba hem voorbij. „Met de z plek ben ik ook heel tevrede; In de EK-stand staat Var Ven veertigste met 23 pur Beide manches werden gev nen door de Belgische kir mentsleider Dennis Verb rug In de MX 3-klasse lukte het per Ovaa uit Oos-Souburg zich te kwalificeren. Hij 1 43e en dat was net te weinig door Hans Leber ROTTERDAM - Voetballers zet ten onder het knallen van cham pagne handtekeningen onder een contract, maar willen er bij het minste of geringste vanaf. Feyenoords eerste training werd zaterdag beheerst door de wens van Bart Goor (nog 2 jaar) en Sa lomon Kalou (ook nog 2 jaar) el ders te spelen, respectievelijk Anderlecht en PSV. Zelfs de on schendbare Dirk Kuijt praat nét iets te veel over 'droomclubs'. Kalou zei vrijdag nog op de Feyenoord-site niet weg te wil len. En technisch directeur Mark Wotte sprak het machts woord: „Kalou wordt niet ver kocht." Maar 24 uur later, op de eerste de beste vraag of hij ko men seizoen Feyenoorder is, ant woordde de Ivoriaan (19) die er afgelopen jaar twintig inschop- te: „Weet ik niet". Goor weet het wel. Die wil weg. Zeker na zaterdag. Het massaal aanwezige publiek vloekte en tierde richting de Belg. Goor kende een goed seizoen, werd net als Dirk Kuijt publiekslieve ling, maar heeft het bij een deel van de fans verbruid en kreeg za terdag zelfs beveiliging. Ander lecht bood 1,5 miljoen euro, Feyenoord wil er 2 plus 500.000 als Anderlecht de Champions League haalt. Niemand gelooft nog in Goors Feyenoordersehap. De nieuwe trainer Erwin Koe man beantwoordde vooral vrJ gen over spelers die weg wi]]J of moeten. Bruno Basto cd weg, als linksback hebben a Bosschaart en Snoyl." Alle and re 35 spelers, huurlingen elöa niet eens meegeteld, krijgen «j kans: „Ik weet dat spelers vaa meer kunnen dan ze denken i hebben laten zien." Koeman is rustig, terwijl Fe;? noords rijtje vraagtekens tóej aanzienlijk is. Het verloren afg lopen jaar trekt een spoor na komend seizoen. Patrick Paai we, die de club mentaal al ve liet, is er nog. Shinji Ono, het Js panse wonderkind, wil mi schien wel weg, maar is te ve geblesseerd om een investerii bij welke club dan ook los I peuteren. Zelfs Kuijt, icoonn onverzettelijkheid, laat al maa den in het midden of hij h écht in De Kuip blijft. Komti een club van zijn dromen metl tot 20 miljoen euro, dan is Kei weg: „Maar nu speelt er niets.' Hoe dan ook. Mark Wotte enE win Koeman gaan schrapps probleempjes afpellen. Óv twee weken kan Koeman 22 sp Iers meenemen op een trip na China. „Daarna wordt zo'nbe je duidelijk met welke groep het wil doen." Uiteindelijk s hij met maximaal 25 man opl veld staan. Wotte denkt n twee versterkingen te hali Wat een. eenvoudige rekens geeft: 36 plus 2 min 25 is: 13 s] Iers moeten afvallen. GPD AAGTEKERKE - Dennis de Nooijer (links) en gedepu teerde Toine Poppelaars verrichtten zaterdag de afslag van het Fun Golftoernooi, onderdeel van het Aagteker- ke Open. Het vrijdag begonnen evenement op de weilan den van veehouder Ries de Visser wordt georganiseerd door de Rotary Club Walcheren. Vandaag en morgen vindt het boerengolftoernooi plaats. De opbrengst van het evenement is bestemd voor twee goede doelen; de voetbalschool JVOZ en een scholenproject in Georgië. foto Lex de Meester Extremen De gemiddelde renner in de Ronde van Frankrijk is 1,79 meter lang en weegt 71 kilo. De gemiddelde hart slag is 50 slagen per minuut en het moyenne van de longinhoud is 5,69 li ter. De extremen in de Tour: de kleinste renner is de Fransman Samuel Du- moulin, hij is slechts 1,58 meter. De grootste: de Belg Johan Vansumme- ren. Hij meet 1,98. De lichtste is de Italiaan Leonardo Piepoli, die zater dag laatste werd in de tijdrit. Piepoli neemt 57 kilo mee. De Zweed Mag nus Backstedt torst het meeste ge wicht: 95 kilo. De Spanjaard Mikel Astarloza en de Fransman Christophe Moreau heb ben de grootste longinhoud: 7,66 li ter. De Amerikaan Chris Homer en de Fransman Laurent Lefèvre heb ben de laagste hartslag, bij hen wer den vrijdag tijdens de medische con trole 35 slagen per minuut geteld. Pi eter Israel had zo graag willen vlammen. Kruiningen is immers zijn dorp. En welke wielrenner wil niet schitteren in z'n eigen woon plaats? Het mocht niet zo zijn. Israel reed ver re van slecht, maar kon niet meedoen om de overwinning. Dat frustreerde, maar zijn weinig fraaie gebaar direct nadat hij de finish als twaalfde pas seerde, kwam voort uit een heel ande re bron van ergernis. De wielerronde van Kruiningen werd gekenmerkt door regenval en dienten gevolge menig valpartij. Maar toen het wegdek weer was opgedroogd, sloeg het veld uit elkaar. Overal werden koppeltjes gevormd en Israel reed rondenlang in het gezel schap van Daniël Burtt. Niet bepaald tot genoegen van de Rruiningse ren ner, zo bleek bij elke passage. Steeds weer vroeg hij met bijna smekende ogen aan de Australiër eens kopwerk te doen. Burtt weigerde categorisch, maar spriiitte uiteindelijk wel volle bak voor d£ elfde plaats. Dat was ken nelijk te veel van het goede voor het incasseringsvermogen van Pieter Is rael. De Kxuininger vatte al zijn opgekrop te woede samen in het welbekende middelvingergebaar richting de voor hem gefinishte Australiër. Misschien niet zo fraai. Maar wel begrijpelijk. het prachtige spel van Nigeria. Van de betoverende acties van matchwinnaar Lionel Messi. de beste speler van het toernooi. En van de wederopstanding van de ouderwetse spelverdeler. De nummer 10 - al droeg hij dan nummer 9 - keerde terug in het voetbal in de persoon van John Obi Mikel. Wie de Nigeriaan zag regisseren en flaneren op zijn met tape afgeplakte wonder- sloffen, weet het zeker: de spel maker is met dood, hij leeft! Bij zo'n heerlijke finale hoort ook het drama van de ploeg die verloor, maar eigenlijk niet be hoorde te verliezen. Maar voor wie in schoonheid moet sterven, is er geen betere plek dan Neder land. Hollanders weten immers als geen ander wat de Nigeria- nen in Utrecht voelden toen de kroonprins de wereldbeker uit reikte aan Argentinië. Het was ook niet voor niets dat de Neder landse fans de kant van Nigeria kozen. Iedereen in het stadion had door dat de ontmoeting met zoveel ongerepte puurheid niet onbeantwoord mocht blijven. Kunstjes Uiteraard voerden de Nigeria- nen hun kunstjes soms te ver door. Maar als dit het voetbal van morgen is, dan mag die toe komst vandaag nog beginnen. De jongens in het groen verga ten alleen één ding: winnen. Dat lag volgens Nigeria vooral aan de Noorse arbiter, maar dat was onzin. Wie zulke onnozele over tredingen in het eigen straf schopgebied maakt (met twee penalty's en evenzoveel goals van Messi tot gevolg), maakt het de tegenstander wel heel makke lijk. Een ander smetje op het glansvolle optreden was dat Ni geria, dat via Ogbuke op 1-1 kwam, zich in de slotfase liet lei den door emotie en frustratie. Op de schoenen zetelde plots de duivel en dat venijn betekende het einde van de titeldromen. Argentinië is dus wereldkampi oen, voor de vijfde keer in de his torie. Een prestatie die respect verdient. Zeker als wordt geke ken naar het rijtje tegenstan ders dat onderweg naar de fina le werd afgeschud. De eindstrijd leerde nog eens dat voetbalduels niet alleen met, maar vooral ook zonder bal kunnen worden ge wonnen. Ronduit bewonderens waardig was de tactische disci pline van de Argentijnse verde digers. Sluw, hard als het moet, en altijd dodelijk efficiënt. Ar gentinië wilde niet toveren, de ploeg wilde winnen. Op welke wijze interesseerde ze niet. Tien man achter de bal? Geen pro bleem. Want die elfde voorin heette Lionel Messi. Noem het kil, zakelijk of Duits; het zal de Argentijnen een zorg zijn. Zoals ze ook hard moesten lachen om het fluitconcert waarmee een deel van het publiek hun ereron- dë begeleidde. Lang duurde die ofivrede van de fans overigens niet, daarvoor waren de laatste meters van het WK te bijzonder gpweest. Eigenlijk waren er za terdag ook twee kampioenen. Argentinië de kampioen van het toernooi en Nigeria de kam pioen van het volk. Waarmee het evenement, dat in de voor bije drie weken zo verrassend veel losmaakte, het gewenste slotakkoord kreeg. GPD Lionel Messi, beste speler én topscorer op het WK tot 20, legt vanaf de strafschopstip aan voor de winnende goal van Argentinië tegen Nigeria! foto Marcel Antonisse/ANP door Koen de Vries Komend weekeinde trekt het Zeeuwse Tourcomité richting Duitsland. Het gezelschap gaat vrijdag naar Karlsruhe, waar de zevende etappe van de Tour finisht, en verkast een dag later naar Pforzheim, waar de achtste etappe begint. In de bagage hebben de heren het Tour 2006 Zeeland Nieuws, de twee de nieuwsbrief van het comité, waar uit onomwonden ambities spreken om het Tourcircus volgend jaar in Zeeland te ontvangen. Hoewel de nieuwsbrief geheel in het Nederlands is geschreven, wil het comité het schrijven toch overhandigen aan Tourbaas Jean Marie Leblanc. Zater dag is een ontmoeting tussen Leblanc en het Zeeuwse Tourcomité geregeld in het Village de Départ in Pforzheim. Siebelink „Hij zal er waarschijnlijk niets van snappen, maar dat geeft niets", zegt Arnold Parre van het comité. „Als hij de plaatjes bekijkt, zal hij zien dat we er klaar voor zijn." Wat Leblanc dus niet zal begrijpen, maar wat wel leuk is, is het stukje over Jan Siebelink. Het staat op pagi na vijf van het acht bladzijden tellen de, glossy magazine. Jan Siebelink is auteur van het boek Knielen op een bed violen. Een boek dat wekenlang in de literaire toptien stond. Ook de wielerklassiekers Pijn is ge not en Eerlijke mannen op de fiets zijn van zijn hand. Siebelink, die in zijn romans veel van zijn christelijke achtergrond verwerkt, beklimt graag de heuvels van de Veluwezoom op de wedstrijdfiets van Jesper Skibby. Diep gebogen over zijn racestuur krijgt hij de volgende ingeving als hij denkt aan de Tour naar Zeeland: „Vlak na de oorlog beluisterde mijn vader in Goes een preek van ds. J.P. Paauwe. Kort daarna kreeg mijn vader een visi oen waarin God zich aan hem bekend maakte. Hij werd een bijna-heilige. In de Tour de France van 2003 sloeg Beloki over de kop op de Col de la Ro- chette. Hij gilde en bloedde uit alle 98 wonden van Onze Lieve Heer. Diezelf de avond in het ziekenhuis vroeg Belo ki zijn ploeggenoten deemoedig om vergeving en sloeg een kruis. Beloki, een bijna heilige. Alle renners in de Tour zijn heilig, of ze nu Bram de Groot, Beloki of Arm strong heten. Allen sleuren aan kop of offeren zich tot ze ontledigd zijn. Daarom behoort de Tour aan Zee land, het oude land van de Reforma tie." maandag 4 juli 2005 Bart Goor (rechts) en Salomon Kalou (midden, achteraan) verscht nen gewoon op de eerste training van Feyenoord, maar de vraagi of ze nog lang in De Kuip zullen spelen. foto Olaf Kraak/Al'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 24