Alonso herstelt orde na bandensoap PZC Broers Van Asten wisselen stuivertje Wisse plaatst zich voor Universiade Volleybalsters of koers voor finale Albers blijft optimist, ondanks crash Knappe zesde plaats Ruud Rentmeester op NK mountainbikj Spanjaard met Raikkonen klasse apart in Grand Prix van Frankrijk maandag 4 juli 2005 door Paul Zweverink MAGNY-COURS - „Ik was m opeens kwijt." Kort en bondig gaf Christijan Albers aan wat er in zijn visie gebeurde in de veertigste ronde in de Grande Courbe vlak na start en finish. De in België woonachtige Ne derlander ging achterstevoren en klapte hard in de banden. „Mijn heftigste crash tot nu toe", aldus Albers. Gelukkig kwam hij er goed van af en was hij al snel weer bij de pinken. Ondanks dit ongeluk reageerde Albers niet teneergeslagen. „Nee, want ik heb een paar goe de dagen gehad afgezien van de ze crash. Ik was in de vrije trai ning sneller dan mijn teamge noot Patrick Friesacher en ook sneller dan de twee Jordans. Dat geeft een goed gevoel. Ik denk echt dat we op de goede weg zijn met het team. Als je me vraagt of ik teleurgesteld ben, zeg ik: nee! Ik heb vertrou wen voor de komende races." Overigens gonst het rond Mi nardi van de geruchten. Zo zou de positie van Friesacher onder zware druk staan. Hij moet voor het komende weekeinde aan zijn financiële verplichtin gen jegens het team voldoen, anders dreigt ontslag voor de Oostenrijker. En wie liepen op vallend genoeg rond in het mo- torhome van teambaas Paul Stoddart? Zolt Baumgartner en Bas Leinders, twee coureurs die graag het stoeltje van Fries acher zouden willen overne men. En wat is de rol van za kenman Joep van den Nieuwen- huizen? De niet onbemiddelde man van de 'voorkennis' was voortdurend in gesprek met de teambazen. GPD door Paul Zweverink MAGNY COURS - Een magis trale Fernando Alonso, een ge weldige Kimi Raikkonen en Mi chael Schumacher die geleerd heeft wat zijn plaats is: op gepas te afstand. Ziedaar de uitkomst van de tiende race om de wereld titel in de Formule 1 op het Franse circuit Nevers Magny Cours. Alonso boekte als alleenheerser een veelbetekenende en klassie ke kop-staartzege, Raikkonen kwam vanaf plek dertien knap met 'zilver' op het podium en ze venvoudig wereldkampioen Schumacher lachte als een boer met kiespijn om zijn derde plaats. Conclusie: Alonso, hij boekte al zijn vijfde seizoenze ge, is zwaar favoriet voor de we reldtitel, maar moet wel op Raik konen blijven letten. Het was in 'the middle of nowhe re' van Frankrijk eindelijk weer een normale race. Na de bescha mende bandensoap van Indiana polis, waar Schumacher met zijn eerste seizoenzege profiteer de, verliep alles nu regulier. Pijnlijke knauw En werden de huidige verhou dingen meer dan duidelijk. Dacht de Duitser na de afgelo pen weken nog kans te hebben op zijn achtste wereldtitel, na gisteren kreeg dat gevoel een even harde als pijnlijke knauw. Niet zozeer de derde plaats, maai- wel het feit dat Schuma cher bijna een volle ronde (81,9 seconden) aan zijn broek kreeg, sprak boekdelen. Weliswaar rep te hij over 'verkeer' en 'opont houd', zijn zure gezicht liet zijn echte gedachten zien. Hij moet beseffen dat hij met zijn Ferrari niet meer is dan 'the best of the rest' na Alonso en Raikkonen. De Fin had overigens wel wat vrolijker mogen zijn, want zijn prestatie was achter Alonso groots. Maar de Fin is al geen prater en zeker niet het vrolijk ste jongentje van de klas en hij blikte toch wat zuur op de dag en vooral het weekeinde terug. „Vrijdag ging het mis met de mo tor, we moesten hem vervangen en daardoor moest ik tien plaat sen terug in de startopstelling. Dat verpestte voor ons het week einde meteen. Gezien dat feit mag ik nog tevreden zijn met mijn race en mijn tweede plaats." Blauw en geel Nee, dan Alonso. De man uit Oviedo heerste op Magny Cours en bediende daarmee de grote schare in blauw en geel (de kleu ren van Renault) op maat. Hij kwam handen en mondhoeken tekort om zijn vreugde te uiten. 'Vijf' met zijn vingers en de bre de lach. Teambaas Flavio Briatore van Renault imiteerde het handge baar van zijn winnende poulain, die op het podium de eerste prijs uit handen kreeg van de Franse viervoudig wereldkampi oen Alain Prost. Uiteraard sprak hij de woorden van een winnaar en hij vergat niet zijn bandenleverancier Mi- chelin te laten meedelen in het succes. „Wij waren dit weekein de onklopbaar, de auto was goed, de banden waren goed. het team was goed. Deze combi natie was de winnende combina tie." En het vingertje ging naar zijn pet. En wat stond op die pet? Juist: Michelin. De zo in opspraak geraakte ban denfirma kon dit succes heel goed gebruiken. Daarom balde ook directeur motorsport Pierre Dupasquier van Michelin een vuist. Vreugde was er ook in het kamp van BAR Honda. Jenson Button was het middelpunt van het feestje met teamchef Nick Fry. De Engelsman eindigde als vijf de en pakte eindelijk de eerste WK-punten voor zijn team. Dat Takuma Sato weer eens als een kamikazepiloot zijn goede startpositie verknoeide door twee keer. de kwaliteit van het zand en grind te testen, werd vervolgens met de mantel der liefde bedekt. GPD Fernando Alonso wordt begroet als winnaar van de Grand Prix van Frankrijk. foto Kerim Okten/EPA Ronnes en De Gruijter vijfde STA VANGER - Beachvolleyballers Gijs Ronnes en;, chem de Gruijter zijn als vijfde geëindigd bij het Gr- - Slam in het Noorse Stavanger. In de strijd om een pk in de halve finales verloor het Nederlandse duo meth keer 21-15 van het Braziliaanse koppel Benjamin/Har; Het is voor Ronnes en De Gruijter de beste prestatieo j op de World Tour. Ze verdienden met hun result 13.750 dollar en 336 punten voor de ranglijst. ANP Tiviakov maakt reuzensprong ATHENE - Schaker Sergej Tiviakov heeft op de wen ranglijst een enorme sprong gemaakt. De Groningse grt meester steeg per juli liefst 46 plaatsen en is nu de: schaker ter wereld, met een elorating van 2678. Beste! derlander is Ivan Sokolov, die van de veertigste naa: 21e positie klom. Hij heeft een rating van 2691 Loeki Wely maakte een vrije val. De nationaal kampioen wé rug van de 22e naar de 48e plaats. Jan Timman keerd; rug in de top honderd. De Amsterdammer staat op de i plek. 's Werelds beste schaker is nog Garri Kasparov,f wel de Rus niet meer speelt, staat hij nog op de lijst. 1 een jaar niet schaakt, wordt van de lijst verwijderd, dl Softballers derde op EK NIJMEGEN - De Nederlandse softballers zijn alsdï geëindigd bij het EK in Nijmegen. Oranje was in dept singswedstrijd niet opgewassen tegen Tsjechië. Nee land verloor met 6-2, De Tsjechen veroverden de»., door in de finale Denemarken met 4-0 te verslaan. ANI Brons voor bridgers op EK ARONA - Wietske van Zwol en Femke Hoogweg hefc: op de open Europese bridgekampioenschappen brom haald bij de vrouwenparen. Op Tenerife ging het g: naar het Poolse koppel Kowalski/Tuszynski. Zilven er voor het duo Di Bello uit Italië. ANP O'Connor moet goud inleveren SINGAPORE - De Ierse springruiter Cian O'Connor: i zijn gouden medaille van de Olympische Spelen in Ai ne definitief inleveren. Het internationaal olympisch: mité IOC heeft dit in Singapore bevestigd. Het paard: O'Connor, Waterford Crystal, werd in Athene positie: test. Het goud gaat nu naar de Braziliaan Rodrigo Pes het zilver naar de Amerikaan Chris Kappler en hetb: naar de Duitser Marco Kutscher. ANP/SID European Open voor Ferrie STRAFFAN - De Engelse golfer Kenneth Ferrie heen i het Ierse Straffan het European Open gewonnen. Hi; nishte met een totaal van 285 slagen (-3). De twe I plaats werd gedeeld door zijn landgenoot Graeme Sto i en de Schot Colin Montgomerie met 287 slagen. Ferrie profiteerde van een volledige instorting van kla-1 mentsleider Thomas Björn. De Deen verspeelde vier: gen voorsprong in de laatste ronde en zakte door eens! ronde in 86 slagen van de eerste naar de 33e plaats. Ms ten Lafeber werd 30e en Rolf Muntz 43e. ANP Mirjam Melchers vijfde in Giro CAERANO Dl SAN MARCO - Mirjam Melchers-van Poppel is zaterdag als vijfde geëindigd in de eerste etappe van de Ronde van Italië voor vrouwen. Na een rit over 100,8 kilometer maakte de renster van het Bui- tenpoort-Flexpoint-team deel uit van een achtervolgende groep. De Zwitserse Brandli troefde de Spaanse Sommariba in de sprint af en pakte haar tweede zege op rij in de Giro. Ze won vrijdag voor Chantal Belt man ook al de proloog. Melchers werd daarin vierde. In de tweede etappe sprintte de Duitse Schleicher naar de zege. Chantal Beltman werd dertien de. In het klassement staat Mel chers vijfde met 46 seconden achterstand op Brandli. ANP Riel met Oranje derde op het EK LUNEL - Het Nederlands seven- steam is op het EK in het Franse Lunel derde geworden. Linda Riel van de Middelburgse rugby club Oemoemenoe maakte deel van het Nederlandse team. Met een try tegen Kroatië had de Middelburgse een aandeel in de 23-0-zege, In de pouleduels zegevierde Oranje verder over gastland Frankrijk (7-5) en Zwe den (19-0). Ondanks de ruime 0-42-nederlaag tegen Italië werd Nederland poulewinnaar. In de halve finale struikelde Oranje echter over Spanje (7-27), dat in de finale werd ver slagen door Engeland. In de strijd om de derde en vierde plaats won Nederland tenslotte met 21-7 van Zweden. Kogelstoter Smith verpulvert record STADSKANAAL - Kogelstoter Rutger Smith heeft gisteren bij de Nelli Cooman Games in Stadskanaal zijn eigen Neder lands record verpulverd. De Groninger stootte de kogel 21,41 meter ver. Dat is 41 centi meter verder dan hij in maart van dit jaar deed. Smith versloeg in Stadskanaal de Deense Europees kampioen indoor en de nummer drie van de Olympische Spelen in Athene Olsen. Smith maakte zijn ren tree na een korte blessureperio de. Begin juni scheurde hij een spiertje in zijn dijbeen. ANP door Giel Hendrix MIERLO - Twee jaar geleden stond Mathijs van Asten aan de rand van het springterrein in Mierlo te kijken naar de huldi ging van zijn broer Leopold, die op 26-jarige leeftijd Neder lands kampioen was geworden bij de springruiters. Dit jaar waren de rollen omge keerd en klapte Leopold zijn handen blauw voor Mathijs die, eveneens 26 jaar oud, met zijn merrie Kwidanta van de Laarse Heide de rood-wit-blau- we sjerp omgehangen kreeg. En hij, een beetje outsider toch wel, was in goed gezelschap, want hij werd op het podium geflankeerd door oud-olym pisch kampioen Jeroen Dubbel dam (2e met BMC Nassau) en Gerco Schroder (Eurocommer- ce Milano). Mathijs van Asten werd zo de derde Limburger op rij, want hij nam de titel over van Emile Tacken uit Mete- rick. Buurman Terwijl vader Mart van Asten de felicitaties in ontvangst nam, belde Leopold alvast naar hun buurman in Yssel- steyn dat hij de champagne in de koelkast kon stoppen. Hij straalde van oor tot oor alsof hij zojuist opnieuw zelf kam pioen geworden was. „Man, dat is nog spannender dan toen ik zelf twee jaar geleden kam pioen werd. Maar het verbaast me niets. Vrijdag op de eerste dag had ik er een goed gevoel over. Kwidanta sprong gewel dig. Hij was voor mij meteen de grote favoriet." Mathijs van Asten is met Kwidanta van de Laarse Heide op weg naar de nationale titel. foto Ed Oudenaarden/ANP Mathijs trok even later een beetje verwonderd de wenk brauwen op. Dat zijn broer zo veel vertrouwen in hem had! Hij had vier weken geleden wel bewezen dat zijn merrie in goe de vorm stak door de GP in het Italiaanse Arezzo te winnen. Maar een titel voorspellen is toch wel heel iets anders. „Je hebt het aan Jeroen gezien. Hij kwam in de laatste manche 64-honderste van een seconde tekort voor een barrage. Daar komt dus ook een beetje geluk bij kijken, of pech in het geval van Jeroen." Blij Daardoor heeft Dubbeldam weliswaar een olympische titel (2000) achter zijn naam staan, maar ontbreekt hij nog steeds op de Nederlandse kampioenen- lijst. Daarover treurde hij ech ter niet te lang. Dubbeldam was allang blij dat de hengst Nassau zo goed sprong, nadat hij twee weken geleden in Rot terdam drie keer in de fout was gegaan op de sloot. „Nassau heeft de afgelopen pe riode enkele keren uitstekend gesprongen, hij is wat mij be treft bezig aan een superjaar. Ik denk dat ik wel kan stellen dat hij goed genoeg is voor het EK, ook al weet ik dat daar de hindernissen nog net ietsje ho ger zullen staan." En dat laatste was eigenlijk wel de grootste winst van het NK-weekeinde: De constate ring dat Nederland toch nog wel paarden en ruiters heeft die de druk aankunnen en fout loos kunnen springen. Want die overtuiging leek de laatste weken een beetje weggeëbd. Bondscoach Rob Ehrens wilde er, voor de afvaardiging van de ploeg naar het EK in San Pa- trignano over drie weken, nog geen consequenties aan verbin den. „Daarvoor is het te vroeg, ik moet alles nog eens door mijn kop laten gaan." GPD door Jan Daqevos BYDGOCZSZ - Yvonne Wisse heeft zich gekwalificeerd voor de Universiade, de Spelen voor studenten. De zevenkamp- ster uit Vlissingen kwam tijdens de Euro pacup meerkamp in het Poolse Bydgoc- zsz tot een persoonlijk record van 6026 punten. De limiet voor de Universiade, die van 11 tot en met 21 augustus in het Turkse Iz mir plaatsvindt, was 6000 punten. De score van 6000 punten was ook de B-limiet voor het WK in Helsinki. Wisse, die lid is van De Spartaan in Lisse, wordt echter niet afgevaardigd naar de mondiale titelstrijd. Omdat Karin Ruckstuhl en Laurien Hoos al aan de A-limiet (6100 punten) hebben voldaan, dient ook een derde lid van de ploeg meer dan 6100 punten te scoren. Hoewel Yvonne Wisse zaterdag en giste ren een prima zevenkamp afwerkte, kon ze niet voorkomen dat de Nederlandse ploeg uit de superliga degradeerde. De equipe eindigde als achtste en laatste. Een plaats bij de eerste zes was vereist om zich te handhaven op het hoogste ni veau. Wit-Rusland won in de superliga, voor Oekraïne en Rusland. De Nederland se ploeg trad verzwakt aan in Bydgoczsz. Nationaal recordhoudster Karin Ruckstu hl was afwezig door een blessure en Lau rien Hoos sloeg het evenement over om zich te kunnen richten op het EK onder 23 jaar. Fr Wisse werd in het individuele klasse ment met een persoonlijk record van 6026 punten tweede, achter de Russische door Koen de Vries ZOETERMEER - Ruud Rent meester is gisteren op het Neder lands kampioenschap mountain bike op een fraaie zesde plaats geëindigd. De 21-jarige renner uit Goes moest in Zoetermeer alleen de gevestigde orde voor laten gaan. Bart Brentjens greep de titel voor de zesde keer op rij, voor Peters, Bakker, Tjallingi en Al. Rentmeester nam in Zoetermeer revanche voor de wedstrijd van vorige week, waarin hij een plaats voor het EK voor espoirs misliep. Hij botste op een toe schouwer die op het parkoers liep en moest opgeven. „Ik stond eerlijk gezegd een beetje te kijken bij die zesde plaats", erkende Rentmeester gisteren. „Ik had de deelnemers lijst bekeken en kwam al snel op tien renners die me voor konden blijven. Ik hield rekening met een plaats bij de eerste vijftien en misschien bij de eerste tien. Voor als ik echt in vorm was. zesde plaats is dus een flinke steker." Rentmeester had goede start, maar werd toïra keer toe opgehouden doors valpartij. Darna rukte hij w de veertiende plaats langz» op naar de zesde. Laatste kans Zondag krijgt Rentmeestsi Malmedy een laatste kans I zich te plaatsen voor hei 3 eind deze maand in Klui& gen. Mocht het niet lukken,3 zullen de keuzeheren welk nog even naar het resultaat! het NK kijken. Gisteren hi Rentmeester alle Neclerlaa espoirs, ook degenen die ah ker zijn van het EK, ver ad zich. Ook de resultaten van 3 Maas en Marco Minnaard 'oii nieuwelingen waren sterk de 8 tot 10-jarigen werd S van de Boogaard eersteen! Moeleker derde. Erwinde! ser werd bij de 11- en 12-jari derde. Tatyana Alisevich. Wisse haalde overwin ningen binnen op de 100 meter horden (13,72), bij het hoogspringen (1.78), op de 200 meter (42,02) en op de 800 meter (2.11,17). De prestaties op de andere on derdelen waren: kogelstoten (12.81 me ter, pr, 8e plaats): speerwerpen (36.35 me ter, pr, 22e) en verspringen (5.89 meter, 14e). Met haar puntentotaal (een recordverbe tering van 131 punten) gaat Wisse op de eeuwige Nederlandse ranglijst Saskia Meijer voorbij. Wisse staat nu op de ze vende positie. door Cilya van der Kooy MANILLA - De Nederlandse volleybalsters liggen op koers voor een plaats in de finale van de World Grand Prix. Na twee speelweekeinden staat de ploeg van bondscoach Avital Selinger vijfde in de tussenstand. De bes te zes landen kwalificeren zich voor de eindstrijd in Japan, dat als gastland al een van die plek ken heeft opgeëist. „We hebben het in eigen hand", stelde bondscoach Selinger te vreden vast. „Er wacht ons nog wel een pittige derde ronde in Taiwan met wedstrijden tegen Brazilië, Zuid-Korea en weer Cuba, maar het is een mooie uit- daging voor ons om de finale te halen." Oranje, dat aan het eerste week einde twee zeges en een neder laag overhield, maakte indruk in Manilla met de knappe over winning op wereldkampioen lië (3-0) en de overtuig: winst op Thailand (25-9 2i 25-21). Bovendien was het', zaterdag dichtbij een stunt gen het nog ongeslagen 0 een grootmacht in het vroun volleybal. De vaste basis, bestaande Riëtte Fledderus, Manon F Francien Huurman, Ingrid^ ser, Debby Stam, ChaineS lens en libero Elke Wijnhi nam een 2-1-voorsprong in: Maar Oranje kon de marge vasthouden. Onderuit Na een spannende besliss vijfde set ging het team uitei lijk toch onderuit: 20-25 2 25-22 22-25 13-15. Dekrad ervaring van de lange Cuba vrouwen gaven de doorslag. De volleybalploeg reist van naar Taiwan voor het speelweekeinde. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20