Nieuw pand Kreatieve Vorming 42. O PZC 1 BETALEN AIRCOCONTROLE 2 HALEN 16 Na 25 jaar eindelijk onderdak in Hulster basisschool Expositie over glasbakken in Terneuzen Partijen Hulst willen eind aan kwestie Houtenkwartier Clavis neemt ouderenwoningen over Architecten zien niets in sloop wijken als Triniteit VANAF ZATERDAG 2 JULI ZATERDAG EN ZONDAG GEOPEND SERRARENS wonen luc ingels UiTvaaKTondememnq H. obse bv Monuta W De Voorzorg 95 Ul:Mll'.'ldilAll.N:mUJJJ-IJ.M.J!|lini OPRUIMING zaterdag 2 juli 2005 door Sheila van Doorsselaer HULST - De Kreatieve Vorming in Hulst kan na 26 jaar eindelijk haar 'tijdelijke onderkomen', een aftandse keet op de parkeer plaats van Den Dullaert. verla ten. De Kreatieve Vorming gaat haar intrek nemen in een nieuw te bouwen lokaal bij basisschool De Reynaert in Hulst. De gemeente Hulst belooft de Kreatieve Vorming al vele jaren een nieuw onderkomen. Deson danks resorteren de bijna 350 cursisten en de veertien docen ten al sinds 1979 in een armetie- TERNEUZEN - De reizende glasbaktentoonstelling strijkt deze week neer in de gemeente Terneuzen. De tentoonstelling is ontwik keld door de Stichting Promotie Glasbak ter gelegenheid van de 27e verjaardag van de glasbak dit jaar. Het is een mobiele ten toonstelling in de vorm van een glasbak. De expositie is van 30 juni tot 14 juli te bezichtigen in de ge meentelijke vestiging in Axel en van 14 juli tot en met 1 augustus in het stadhuis in Terneuzen. Daarna reist de tentoonstelling van gemeente naar gemeente. Terneuzen is de tweede gemeen te die de tentoonstelling ont vangt. De Stichting Promotie Glasbak maakt zich sterk voor het bevor deren van de inzameling en recy cling van verpakkingsglas en werkt daarbij onder meer inten sief samen met gemeenten. Naast allerhande informatiema teriaal, voorlichtingscampagnes en advies is de tentoonstelling het nieuwste instrument om ge meenten te ondersteunen in de communicatie naar hun inwo ners. rig, door de gemeente beschik baar gesteld voormalig werk plaatsje van gemeentewerken. Keer op keer kwam er iets tus sen waardoor nieuwe huisves ting afketste. De Hulster wet houder F. van Driessche zei eer der dat de situatie van de Krea tieve Vorming 'toch wel schan dalig' is. De laatste jaren is een nieuw on derkomen voor de Kreatieve Vorming onlosmakelijk verbon den aan de toekomst van activi teitencentrum het Houtenkwar tier in de Hulster binnenstad. Het geld dat vrijkomt door het afstoten van het Houtenkwar tier moet een ander onderkomen voor Kreatieve Vorming bekosti gen. Hulst heeft er negen jaar over ge debatteerd, maar per 1 septem ber wordt het Houtenkwartier dan toch eindelijk overgedra gen, verkocht aan de Woonstich- ting. De gemeente heeft dan ein delijk geld om Kreatieve Vor ming uit de brand te helpen en tegelijkertijd ook basisschool De Reynaert terwille te zijn. Het overblijflokaal van de school is slechts een noodgebouw en vol doet al lang niet meer. Het plan is om bij De Reynaert een nieuwe aanbouw van 85 vierkante meter te realiseren met drie lokalen: een computer lokaal, een ruimte voor zoge naamde leerlingenzorg en een handenarbeidlokaal wat ook als overblijfruimte gebruikt wordt. In deze laatste ruimte wordt ook de Kreatieve Vorming on dergebracht. Machines Het bestuur van de Kreatieve Vorming en de school moeten volgens Van Driessche wel sa men goede afspraken maken over de opslag van de materia len van de Kreatieve Vorming. Er wordt immers ook met machi nes gewerkt en alles moet veilig kunnen worden opgeborgen tij dens de lesuren. Voorzitter W. Naessens van de Kreatieve Vorming is zeer tevre den over het vooruitzicht dat ze straks in een gloednieuw ge bouw kunnen trekken. „We heb ben er lang op moeten wachten, maar het is nu echt eind goed, al goed. We zullen de ingebruikna me van ons nieuwe onderkomen feestelijk vieren." Het noodgebouw van de Rey naert wordt over twee weken ge sloopt. Wel moet er een onder zoek naar asbest worden ge daan. De school en Kreatieve Vorming willen in maart hun in trek nemen in de nieuwe aan bouw. De school zal tot die tijd gebruik maken van een ander noodgebouwtje, afkomstig van de basisschool in Vogelwaarde. Van de opbrengst van de ver koop van het Houtenkwartier door René van Stee TERNEUZEN - Woningstich ting Clavis neemt in Terneuzen zeventig ouderenwoningen over van woningcorporatie SGBB uit Hoofddorp. Het gaat om de com plexen Ravelijn aan de Van Steenbergenlaan en het Schelde- hof in de wijk Java. SGBB stoot beide complexen af omdat de landelijke operende corporatie haar activiteiten meer wil concentreren in het midden van het land, „De rela tie is niet innig genoeg om af doende te kunnen inspelen op woningmarktontwikkelingen in een randgebied als Terneuzen. In feite komt het neer op een ef ficiencymaatregel, los van het feit dat de exploitatie in Terneu zen prima verliep", vertelt ma nager beheer en ontwikkeling J. Reehorst van SGBB. De aankoop van de zeventig ouderenappartementen past bin nen de toekomststrategie van Clavis. In totaal verhuurt de stichting 2500 woningen „De se- niorenmarkt is groeiende. De nieuwe aanwinsten zijn een waardevolle aanvulling op ons aanbod. Onze positie in Terneu zen versterkt aanzienlijk. Boven dien gaat het om relatief jonge gebouwen die dicht bij alle voor zieningen staan en een verant woorde exploitatie mogelijk ma ken", verklaart P. Schrier, vast goedmanager van Clavis. Hij voegt er aan toe dat zijn werkge ver de verwerving van bestaan de wooncomplexen voor oude ren voortzet en - afhankelijk van de vraag - ook nieuwbouw zal plegen. Huisbaas Met de transactie zijn ettelijke miljoenen gemoeid. De huurcon tracten van de huidige bewo ners worden voortgezet. Schrier: „Voor de huurders ver andert er nauwelijks iets. Zij krijgen alleen te maken met een nieuwe huisbaas." Clavis zet niet alleen in op oude renhuisvesting. Gelet op de (340.000 euro) wordt een ton aangewend voor de aanbouw aan de Reynaert. Hulst legt daar naast nog 125.000 euro bij en de basisschool komt met een eigen bijdrage van 50.000 euro. door Sheila van Doorsselaer HULST - Een meerderheid van de fracties in de gemeente Hulst wil nu eindelijk een streep zet ten onder de kwestie Houten kwartier. Ze willen dat de ont manteling van het activiteiten centrum zo snel mogelijk wordt ingezet. Het Houtenkwartier wordt op 1 september verkocht aan de Woonstichting die het wil slopen en er een appartementencom plex wil bouwen. Hulst rest nu nog de (financiële) afwikkeling van de vervangende huisvesting voor de vier verenigingen die nu nog gebruik maken van het acti viteitencentrum. De leden van de commissie Samenleving kre gen een financieel staatje waar in wethouder F. van Driessche aangaf dat de hele transactie voor de gemeente budgettair neu traal wordt uitgevoerd. Extra kosten „Prima voorstel! We hebben dit pad negen jaar geleden ingezet en we moeten nu tot een afron ding komen. Het zal ons een zorg zijn of al die bedragen tot achter de komma kloppen", zei I; PvdA'er R. de Kort. Het was Pro-1 gressief Hulst en Algemeen Be lang echter wel een zorg. Vol-1 gens T. Maas van Algemeen Be lang zijn er wel extra kosten voor de gemeenten verbonden aan de ontmanteling van he! Houtenkwartier. Hulst ontvangi 340.000 euro van de Woonstich ting, maar heeft al een ton uitge geven aan de huisvesting van an dere verenigingen. Van de 240.000 euro die nog rest, kar. volgens Maas nooit alle vervan gende huisvesting worden bekos tigd. Volgens Progressief is het finan ciële plaatje slechts een rookgor dijn en is het niet volledig. De partij wil daarom dat er nog maals een vergadering over het Houtenkwartier wordt bc „Want op basis van deze cijfers kan de gemeenteraad geen ad vies geven." De overige partijs zagen het echter niet zitten de boel nog meer te rekken. Het voorstel over de financiële af wikkeling van het Houtenkwar tier wordt in de gemeenteraads vergadering van 14 juli daaron; afgedaan met een hamerslag Zonder discussie. Woningstichting Clavis versterkt met de overname van onder meer het complex Ravelijn haar positie op de woningmarkt voor senioren in Terneuzen. foto Camile Schelstraete vraag naar starterswoningen on der jongeren, is het ook de be doeling dertig van dergelijke huizen in de kern Terneuzen te bouwen. Gedacht moet worden aan woningen in de prijsklasse van zo'n 150.000 euro. Daar naast bouwt Clavis zeven huur huizen in de duurdere prijsklas se (669 euro per maand) in het plan Othene-Zuid. In de huur sector zijn er voor jongeren geen ontwikkelingen op komst. Schrier: „Met ons huidige aan bod voldoen we aan de waag van jongeren. Binnen die groep is er ook geen vraag naar ander soortige huurwoningen. Daar om ontplooien wij op dit terrein geen initiatieven." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Bewoners van de Haringvlietstraat. Triniteit en Goes-West kunnen opgelucht ademhalen. Als het aan de spre kers van het symposium over ar chitectuur ligt, blijven hun hui zen voorlopig lekker staan. Waar in de jaren vijftig en zes tig het geluid van in de grond slaande heipalen te horen viel, klinkt nu vooral de slopersha mer. Huizen en woonwijken uit de periode 1945-1975 zijn niet zelden genomineerd om ge^ sloopt te worden. Op een sympo sium in de Timmerfabriek wis selden mensen uit de bouwwe reld gisteren van gedachte over de gebouwenvoorraad. Ze na men Zeeuwse projecten als de Haringvlietstraat, de Terneuzen- se wijk Triniteit en de dijk Goes-West als voorbeeld. De sprekers waren het er over eens dat sloop geen goede zaak is. Ar chitectuurhistoricus Vinceni van Rossem noemde de naoorlog se architectuur een vai highlights en onderzoeker Ha:- co van Nunen had zes redens voor behoud van bestaande be bouwing op een dia gezet. Door zonwoningen zijn niet saai, vai galerijen valt nog best iets te ma ken en dat portiekwoningen e een slechte naam op na houden is helemaal niet terecht, zei hij, Familieberichten vervolg van pagina 14 Na hei overlijden van mijn lieve zorgzame vrouw, onze moeder, oma en overoma Maria van Rotten-Verhage Riet willen we een ieder dankzeggen voor de vele blijken van medeleven. Familie C. van Rotten Kinderen Kleinkinderen en achterkleinkinderen Domburg, juli 2005 De vele hartverwarmende blijken van medeleven, na het heengaan van onze zoon. broer, zwager en oom Wim Snoodijk hebben ons steun en troost gegeven. Wij willen u hiervoor dan ook hartelijk danken. Het heeft ons goed gedaan. Familie Snoodijk Juli 2005 Beatrixstraat 8 4491 GE Wissenkerke De vele blijken van medeleven na het overlijden van onze moeder en oma Dina Maria Vermerris-Bolier zijn ons bijzonder tot steun geweest. Onze dank daarvoor. Uw aanwezigheid, brieven en kaarten hebben ons ge troost en blijven en dankbare herinnering. Adri en Maura Daphne Edwin Herman Armin Niels Rilland Almere, juli 2005 Wij bedanken iedereen voor de belangstelling en het medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa Jaap van Zalen overleden op 15 mei 2005 Leeg is zijn plaats, maar de herinnering aan hem zal altijd blijven. Oost-Souburg: Gerda van Zalen-de Ridder Patrick Arnemuïden: Cindy en Martin Kevin Desley Juli 2005 Door de geweldige inzet van collega's en kinderen, grote belangstelling en vele cadeaus in welke vorm dan ook is ons afscheidsfeest op 24 juni een onvergetelijke dag ge worden. Daar het onmogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken, zeggen wij u op deze wijze heel hartelijk dank! Juf Hanny meester Kees Brouwer Voor uw blijken van medeleven, ondervonden na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, opa en overopa Frans Jan Ossewaarde betuigen wij onze oprechte dank. C. Ossewaarde-Meulblok Kinderen. klein- en achterkleinkinderen Goes, juni 2005 In Memoriam In herinnering 3 Juli 2003 3 Juli 2005 Tyrone Shayan Voorgoed uit ons midden maar altijd in ons hart. Familie Bentley Familie Zarabi Far DUURSTE ARTIKEL WORDT AFGEREKEND DIT WEEKEND OP i.v.m. de Molenstraatfeesten Dames- en Kinderkleding Cloosterstraat 11 - 4587 CA Kloosterzande Telefoon: 0114-681074 BEZOEK ONZE SHOWROOM Openingstijden: Maandag gesloten Dinsdag t/m vrijdag 9.00-17.30 Zaterdag van 10.00-16.00 Tel.: (0113) 22 22 31 Teba Nationaal Livingstoneweg 8, Goes www.ambiance-zonwering.nl Rapenburg 26, 4581 AD Vogelwaarde Telefoon 0114 67 12 12 Telefax 0114 67 17 49 OPENINGSTIJDEN: WOENSDAG T/M ZATERDAG VAN 10.00 TOT 18.00 UUR EN OP AFSPRAAK IN AUGUSTUS WEGENS VAKANTIE GESLOTEN beeldhouwer Ontwerpt grafmonumenten samen met u. 0114 682600 Walsoorden Afwezig K. R. G. S. Boejharat Huisarts van 11 juli t/m 29 juli Waarneming: R. R. Lankhorst Seisweg 29 tel.: 613456 Afwezig R. R. Lankhorst Huisarts van 1 augustus t/m 19 augustus Waarneming: K. R. G. S. Boejharat Noordweg 419 tel.: 612460 Verhuizing Dierenartsenpraktijk Brink en Ruijs m.i.v. woensdag 6 juli a.s. verhuist onze praktijk van de Meanderlaan 326 naar Bluesroute 2, 4337 WB Middelburg (hoek Torenweg bij de rotonde ingang woonwijk Mortiere). Helaas heeft dierenarts Ruijs zijn beroep wegens gezondheids redenen beëindigd. Dierenarts mevr. M.S. Holl is in zijn plaats gekomen. We gaan verder onder de naam: Dierenkliniek De Ark. Het telefoonnr. (611011) en de openingstijden apotheek blijven gelijk (8.30-12.00 en 13.00-18.00 uur). Consulten uitsluitend op afspraak! Uw zorg in onze handen voor geheel Walcheren Rouwcentra aan: Bultenhovelaan 1 te Middelburg Sandenburghlaan 2 te Veere Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosland centraal telefoonnummer 0118 462205 www.hjobse-ultvaart.nl Email: hjobse@hjobse-ultvaart.nl Tevens beschikken wij over MEMENTA ZEELAND Gespecialiseerd in gedenkstenen. Wij beschikken over een speciaal voor monu menten ontwikkelde laser graveer machine. Mementa Zeeland Buitenweg 35 4571 EP Axel Tel. 0115-530901 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 10.00 tot 17.00 uur zaterdag en 's avonds www.mementa-zeeland.nl op afspraak .als u iemand nodig heeft om alles verder te regelen. Na een overlijden krijgt u noodgedwongen te maken met het vele regelwerk. De medewerkers van Monuta De Voorzorg zijn er om u op dat moment te helpen en met u mee te denken Vooreen persoonlijk afscheid, geheel naar eigen wens... Onze naam is veranderd; onze dienstverlening is als vertrouwd (voorheen De Voorzorg Sinke) Uitvaartcentrum: Vlissingen, Monuta De Voorzorg Industrieweg 20, Tel: (0118) 41 27 60 ^323229 Ook uw autoairco moet regelmatig in onderhoud om zo lang mogelijk goed te blijven functioneren. Lente, zomer, herfst en winter; ieder jaargetijde is een geschikt moment. Voor onze klanten heben wij een Basisonderhoudspakket samengesteld. Wij controleren graag voor ui dichtheid van het systeem urtblaastemperatuur in de I auto de V-snaarspanning van de compressoraandnjving de uiterlijke conditie van de hoofdcomponenten Compleet voor slechts Bosch Car Service Daar kom je graag terug BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 KOUDEKERKE, Autobedri f Kluvfhout Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 t'JIbtdIJIH JJW-ÏÏIBUHülHIA Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 WISSENKERKE, Autobedrijf de Moor J Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 [#]BDVAG www.boschcarservlce.nl DAMESHOEDEN 2 HALEN 1 BETALEN OF 35% KORTING MODESTOFFEN 25 - 50% KORTING MOOIE COLLECTIE HERENPETTEN EN HOEDEN Graag tot ziens, Janny Muffer, Veerstraot 5, 4543 BG Zaamsfag, td. 0115-431783 Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcenlrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 68