Roger Federer is niet te verslaan Parijs wil de Spelen o zo graag ■ok weg van WATER? Zelfs Lleyton Hewitt houdt Zwitserse tennisser niet uit finale Wimbledon Haase eerste Nederlander in jeugdfinale Wimbledon Dees in Kruiningen geklopt in de sprint uitslagen zaterdag 2 juli 2005 swb2(l Voetbalclub Perugia bijna failliet PERUGIA - Perugia blijft weinig anders over dan het fail, lissement aanvragen. De Italiaanse voetbalclub, die erne niet in is geslaagd promotie af te dwingen naar de Serif A, zucht onder een schuldenlast van 60 miljoen euro. 0| grond daarvan heeft de profliga ook geen licentie ver strekt voor de Serie B. Perugia heeft zijn contractspelen onder wie de zoon van de Libische leider Muammar Kadd afi, al sinds december niet meer betaald. Ze hebben sa men nog 5,5 miljoen te goed. ANP/SID Gudelj gaat van NAC naar Sparta ROTTERDAM - Nebojsa Gudelj speelt komend seizoet voor Sparta. De geroutineerde Servische verdediger za in Rotterdam een contract voor een jaar ondertekenen Gudelj heeft er al meer dan vijfhonderd wedstrijden ii het betaald voetbal opzitten, de meeste in Nederland na mens NAC Breda waar hij de afgelopen zeven jaar actiel was. ANP Inter laat Vieri transfervrij gaan MILAAN - Christian Vieri mag transfervrij weg bij Inter- nazionale, bijvoorbeeld naar Tottenham Hotspur. De Itali aanse club heeft het contract met de aanvaller gisteren ir goed onderling overleg ontbonden, zonder verdere opgaai van redenen. Hij wordt op de website wel bedankt voo: de bewezen diensten in de voorbije zes jaar. De spits ii met een jaarsalaris van zo'n 12 miljoen euro, inclusie: sponsorovereenkomsten, een van de beste betaalde voet bailers in Italië. De international werd in 1999 voor ee recordbedrag van 50 miljoen dollar overgenomen van La zio. ANP/RTR Mooren/Kadijk eindigt als vijfde STAVANGER - Merel Mooren en Rebekka Kadijk zijn gis teren als vijfde geëindigd bij de Grand Slam beach volley bal in de Noorse plaats Stavanger. Na de eerdere zegeoj het als vierde geplaatste Duitse duo Pohl/Rau was het Ne derlandse tweetal niet opgewassen tegen het Braziliaans! duo Franqa/Felisberta Silva. Het als eerste gerangschikle koppel won met 21-16 21-12. De vijfde plek leven Mooren en Kadijk een premie van 13.750 dollar en 33[i punten voor de ranglijst op. ANP Doelman Van Dijk toch naar RKC WAALWIJK - Doelman Rob van Dijk keert toch tens naar RKC Waalwijk. Zijn overgang naar de club leek don derdag op secundaire arbeidsvoorwaarden af te ketsen, maar na tussenkomst van zijn huidige werkgever D| Graafschap liet Van Dijk gisteren vanaf zijn vakantie! adres weten toch naar RKC te komen. Hij zal een contrail voor twee jaar tekenen. ANP Woerts wordt directeur Feyenoord ROTTERDAM - Chris Woerts is vanaf 1 september marke tingdirecteur van Feyenoord. Woerts (46) is momenteel commercieel directeur van de Eredivisie CV. Hij keert te rug bij Feyenoord, want voor zijn tijd bij de ECV was hij al vijf jaar marketingmanager in Rotterdam-Zuid. ANP van onze sportredactie LONDEN - Wat geen Neder landse jongen ooit lukte, kreeg Robin Haase gisteren voor el kaar. De Nederlandse tennisser staat in de finale van het jeugd- toernooi van Wimbledon. Of hij wint of verliest, zijn naam zal elk jaar terugkeren in de na slagwerken van Wimbledon. Tussen die van Federer, Borg, Edberg en Connors. Gisteren versloeg de 18-jarige Hagenaar in de halve finale de Amerikaan Tim Smyczek: 7-6, 6-7 en 6-4. Haase: „Antal van der Duim speelde de finale op Roland Gar ros en ik nu in Londen. Andere spelers kijken tegen ons op, zo als wij vroeger opkeken tegen goede tennissers." De lange, magere jongen kreeg een dag voor het jeugdtoernooi begon een tegenvaller te verdu ren. Hij werd geveld door zware keelontsteking en kreeg antibio tica. „Ik voelde me heel slecht. Na de eerste wedstrijd was ik verschrikkelijk moe, had hoofd pijn en was duizelig. Maar nu gaat 't goed, ik voel me sterk." Haase speelt in de finale tegen Jeremy Chardy (18) uit Frank rijk, die gisteren verrassend het toptalent Donald Young uit Amerika in twee sets versloeg. Haase: „Ik heb twee keer tegen hem gespeeld en beide keren ver loren. Maar ik heb absoluut een kans om te winnen.GPD Roger Federer baande zich zonder al te veel moeite een weg naar de finale van Wimbledon. foto Fabrice Coffrini/EPA door Fardau Wagenaar LONDEN - Roger Federer tegen Lleyton Hewitt, de nummer één tegen de nummer twee van de wereld. Het had de mooiste par tij van Wimbledon moeten wor den, maar werd het niet. Het is bijna saai, maar Federer was weer te goed en maakte na iets meer dan twee uur een einde aan de droom van Hewitt (6-3, 6-4, 7-6). De andere halve finale tussen Andy Roddick en Tho mas Johansson werd gisteren af gebroken in de eerste set. Kan iemand Roger Federer ver slaan? Is er iemand in staat zijn zuivere slagen te doorkruisen en zijn geest te kraken? Lleyton He witt denkt van niet, in ieder ge val niet op het gras van Londen. Voor de derde keer op rij staat Federer morgen in de finale van Wimbledon, hij is al 35 wedstrij den op gras ongeslagen. Als ie mand hem al voorbij had moe ten gaan, was het de Australiër. Die schudde na de halve finale echter moedeloos het hoofd. „Het is niet te doen Rodge te ver slaan", zei hij. „Ik speelde best goed, maai- hij was beter." Tja, wat moest Hewitt - de kam pioen van Wimbledon in 2002 - er nog meer over zeggen? Het moet zo langzamerhand vrij irri tant zijn telkens weer te moeten vertellen hoe goed de Zwitserse tennisser is. Steeds wordt hem gevraagd vergelijkingen te ma ken met grote tennissers uit het verleden. Vragen als: 'Is Federer van het kaliber Sampras en Agassi? Of is hij beter?' Liet moet Hewitt pijn doen, de stre ber zou niets liever willen dan zelf in dat mooie rijtje te staan. Maar het is zoals het is. Dat werd hem vooral gisteren weer duidelijk. Op het centre court speelde hij in de derde set ijzer- sterk, maar aan de overkant stond iemand die beter was. Gekke dingen Alleen ongeoorloofde tactieken kunnen Federer waarschijnlijk omver halen. De nacht voor de wedstrijd voor zijn appartement gaan staan met een trommel bij voorbeeld. Of een slaapmiddel in zijn thee stoppen. Hem laten struikelen kan een optie zijn of hem opsluiten in zijn kleedka mer. Maar anders? Kampioenenmaker Nick Bolle- tieri adviseert zijn tegenstander in de finale (Roddick of Johans son) om gekke, onverwachte din gen te doen. Zoals naar het net komen op een moment dat het helemaal niet kan. „Breng hem van de wijs. Speel veel drop shots en sla ballen door het mid den. Ga steeds in andere posi ties staan als hij serveert. Ver ras hem!" Het komt er eigenlijk dus op neer: speel vooral niet je eigen spel, want dan leg je het zeker af tegen 'mister perfect'. Er is eigenlijk maar één iemand die denkt dat Federer verslagen kan worden: Federer zelf. „Ik voel me niet onverslaanbaar. El ke dag is een nieuwe dag, je moet je steeds weer goed voelen. Het is net als bij een voetbalwed strijd, je begint op nul. Ik was gespannen voor de wedstrijd te gen Lleyton, hij is een van de beste tennissers ter wereld." Superman, wonderboy, tennis- god. Federer is inmiddels wel aan zijn bijnamen gewend ge raakt. Met een lach: „Ik weet dat er veel over me wordt ge schreven, maar ik lees hier niks. Ik logeer in een appartement en krijg geen krant. Maar ik heb wel wat gehoord en ik kan het waarderen. Het is makkelijker omgaan met complimenten als je al succes hebt gehad. Vroeger vond ik het moeilijk. Dan zei den mensen mooie dingen over me, maar had ik nog niks bewe zen. Dat maakte de druk om te presteren alleen maar groter." Federer wint morgen dus de fi nale van Wimbledon? Wacht, er is een uitweg. Federer kan Fede rer verslaan. Als hij een slechte dag heeft, zich niet kiplekker voelt en boos wordt op zichzelf kan het spannend worden. Al heeft zijn tegenstander in dat ge val alsnog een flinke lading ge luk nodig. GPD door Wim de Vos KRUININGEN - Tim Dees schatte gisteravond zijn kansen in de juniorenkoers in Kruinin gen goed in. Samen met Geert Kouters kwam de Tholenaar op kop en Dees wist dat hij in een spurt de mindere zou zijn. Daar om trachtte de Zeeuw Kouters te lossen, maar de Brabander bleek een taaie. Hij gaf niet af en het scenario van Dees kwam uit: de Tholenaar werd geklopt. Toch kon Dees terugkijken op een goede race. Zeeuws succes was er wel bij zowel de nieuwe lingen als de nieuwelingen-meis jes: Alex Gresnigt en Agnieta Francke wonnen hun wedstrijd. Goede wedstrijden, maar een te genvallende deelname, kenmerk ten de eerste dag van de ronde in Ki-uiningen. „Normaal heb ben we op vrijdagavond de TMZ-wédstrijden en op zater dag de KNWU-categorieën. Maar omdat zaterdag de Om loop van de Hoekse Waard wordt gereden, kregen wij voor de jeugdcategorieën geen toe stemming die ook op zaterdag te rijden. Daarom weken we uit naar de vrijdag. Hopelijk kan het volgend jaar weer op zater dag, ik schat toch in dat we dan meer deelnemers hebben", zei se cretaris Ko Blok van het organi serende wielercomité Ren toe. Tevredenheid was er wel over het wedstrijdverloop en de pres taties van met name de Middel kampers. Twee zeges in de jong ste categorieën bij zowel de jon gens als de meisjes. Overigens was het podium bij de jongens compleet Zeeuws. Naast win naar Alex Gresnigt werden San- der Stiegelis en Casper Oppe neer respectievelijk tweede en derde, na een koers met vooral veel strijd. „En dat was de winst van vandaag. De goede presta ties van met name Middelkamp maakten veel goed en zijn een bewijs dat we toch talent heb ben", zei Blok, ook begeleider bij ZRTC Theo Middelkamp. Bij de junior-vrouwen won Suzan ne van Veen uit Naaldwijk. Negen tennissers uit tophonderd in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - Aan het tweesterren-ranglijsttoernooi in Oost-Souburg doen negen ten nissers en tennissters uit de na tionale tophonderd mee. De hoogstgeplaatste man is Alexander Nonnekes (42), ge volgd door Jasper Hunting (64), Joffe van der Heijden (84) en Leon Lobach (96). Vlissinger Ga- reth Lau (233) is als vijftiende speler toegelaten. Drie Zeeuwen kregen een wildcard: Harold Schipper, Dmitri van Hoof (315) en René Lindenbergh (326). Bij de vrouwen is Laura van der Stroet (39) eerste geplaatst. Ro- mana Janshen is de outsider, zij staat 48e. Ook Samentha Helde- rop (52), Afke Hartog (55) en Ka ren Evers (94) zijn van de partij. Op 6 juli bepalen de leden van het IOC in Singapore welke stad de Olympische Zomerspe len van 2012 mag organiseren. In de aanloop naar de verkie zing een serie portretten van de vijf kandidaten. Vandaag deel 5 (slot): Parijs. door Henk Glimmerveen PARIJS - Twee grote centra met sportaccommodaties, in het noorden en het oosten van de stad, en daar tussenin het olympisch dorp, hemelsbreed op drie kilometer van de Are de Triomphe en de Champs Elysées. Dat is de belangrijk ste troef van Parijs om de Olympische Spelen van 2012 binnen te halen. Bijna alle evenementen vinden in de stad zelf plaats; alleen voor het zeilen wordt uitgewe ken naar La Rochelle. Na twee maal achtereen in het stof te hebben gebeten, tegen Athene en Peking, moet het voor de Fransen nu driemaal is scheepsrecht worden. Ander belangrijk element in de Parijse kandidatuur is dat de meeste accommodaties niet meer hoeven te worden ge bouwd. Alleen het nieuwe zwemstadion en de wielerbaan moeten er nog komen, maar het olympisch stadion is al een paar jaar in gebruik: het hyper moderne Stade de France, eer der reeds strijdperk van het WK voetbal in 1998 en het WK atletiek in 2003.En in het twee de sportcentrum, in het oosten van de stad, heeft Parijs onder meer het Pare des Princes, het tenniscomplex van Roland Gar ros en de hippische centra Longchamp en Auteuil in de aanbieding. Vervoer De IOC-commissie die de vijf kandidaatsteden bezocht, heeft bij Parijs geen zwakke punten kunnen ontdekken. Zelfs het vervoer van atleten en bezoekers lijkt voor de com- pisch dorp en het Parijse orga nisatiecomité heeft de IOC-commissie gegarandeerd dat er niet meer dan tien minu ten nodig zijn om van de ene naar de andere plek te rijden. De Parijzenaars die dag in dag uit met onuitstaanbaar lange fi les te maken hebben, moeten hard lachen om die toezegging. Het lachen zal hen in 2012 evenwel vergaan, want spor ters en bobo's krijgen een spe ciale rijbaan op de périphéri- que toegewezen die voor alle anderen verboden zal zijn. De Fransen raken steeds meer in de ban van de Olympische Spe len. foto GPD/RTR missie geen enkel probleem. Pa rijs heeft een uitstekend open baar vervoer en een prima we genstructuur. De ringweg, de périphérique, verbindt de bei de sportcentra en het olym Het olympisch doip waar de at leten worden ondergebracht, zal gebouwd worden in het ze ventiende arrondissement van de stad, in de wijk Batignolles. Na de Spelen moet het uit groeien tot het derde super- park van Parijs, ,na het Bois de Boulogne en het Bois de Vin- cennes. Met als grote verschil dat de flats blijven staan en moeten dienen om de nog steeds grote woningnood in de Franse hoofdstad te lenigen. Parijs begint meer en meer in de ban van de Spelen te raken. Begin deze maand had het ge meentebestuur een feestje geor ganiseerd op de Champs Elysées. 's Werelds mooiste ave nue was omgetoverd tot één groot sportpark. Daar konden alle olympische takken van sport worden beoefend, van at letiek tot zeilen, en in aanwe zigheid van Frankrijks bekend ste sporters. Een half miljoen mensen kwam een kijkje ne men. Stimulans De Franse hoofdstad wil de Spelen o zo graag. Het lovende rapport van de IOC-commissie was voor het organisatiecomité een stimulans om er de laatste weken voor de beslissing in Singapore nog eens extra te genaan te gaan. „De Spelen moeten gehouden worden in een land waar de bevolking de Spelen heel graag wil organise ren", aldus Philippe Baudillon, de directeur van het organisa tiecomité. „Als mensen naar de Olympi sche Spelen in Parijs komen, kan ik ze garanderen dat ze ontzettend veel plezier zullen hebben. "GPD Vlissingen. Zomeravondbridge. A-lijn: dms, Hurkmans/v. d. Laan 63.07, mw. Olyslager/Doggen 61.73, echtpaar Van Ham 59 98, v. d. Elshout/Krappen 58.32, dms. De Koning/Van Rijn 57.75, De Bakker/Van den Berg 55.87, echtpaar Seelen 55.23, Schoof/Wondergem 53.73, Binnendijk/Zuijdervliet 53,70, v. d. Brink/Voorenhout 50.35, echtpaar La- brujere 50.22. B-lijn: Goedhart/Van Maaren 70.07, Breedveld/Verburg 64.73, dms. Van Boven/Pol 57.81, Cattoir/Van der Kuijl 56.03, mw. Breedveld/Van Saagsvelt 54.24, dms. Kramer sr. en jr. 54.02, echtpaar De Kok 51.34, dms. De Regt/Wouts 50.89, dms. Van Bruinesse/Wondergem 50.67. Heinkenszand. 1e hoofdvogel: P. de Putter (Concordia). 1e zijvogel: P. Rep- kes (Victoria). 2e zijvogel: P. Verbart (Willem Teil). 3e zijvogel: P. Nagelkerke (Eensgezindheid). 1e kal: J. v. d. Guchte (Zorgvlied). 2e kal: Cr. Hamelink (Sora- nus). 3e kal: P. Repkes (Victoria). Wip 2: 1e hoofdvogel: F. Koens (Spes Nostra). 2e hoofdvogel: H. Koens (Zeelandia). 1e zijvogel: H. Groos (Diana). 2e zijvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied). 3e zijvogel: J. v. Steenbergen (Willem Teil). 4e zijvo gel: P. Repkes (Victoria). 1e kal: J. Ver- meule (Edele Handboog). 2e kal: J. Ver- meule (Edele Handboog), 3e kal: J. v. Steenbergen (Willem Teil). 4e kal: P. Repkes (Victoria). 's Heerenhoek. Senioren. 1e hoofdvo- gel: E. Nutzman (Zorgvlied). 2e hoofdvo gel: D. Brand (Zorgvlied). 1e zijvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied). 2e zijvogel: J. v. d. Dries (Eensgezindheid). 3e zijvo gel: C. Jeremiasse (Zorgvlied). 4e zijvo gel: A. v. d. Dries (Vrije Schutters). 1e kal: C. Eversdijk (St. Sebastiaan). 2e kal: A. Rijk (ADLM). 3e kal: J. de Jonge (So- ranus). Meeste kleine vogels: J. de Jon ge (Soranus). Vliegende vogel: J. Wou ters (Victoria) Londen. Wimbledon. Mannen, halve finales: Federer (Zwi/1)-Hewitt (Aus/3) 6-3 6-4 7-6 (4) Dubbel, halve finales: Huss/Moodie (Aus/ZAf)-Bjorkman/ Mir- nyi (ZweWRu/1) 2-6 6-2 6-4 7-6 (4), Bryan/Bryan (VSt/2)-Black/Ullyett (Zim/ 4) 4-6 6-3 6-4 6-4. Jongens, halve fina les: Haase (Ned)-Smyczek (VSt) 7-6 (5) 6-7 (4) 6-4. Vrouwen, halve finales: Davenport (VSt/1 )-Mauresmo (Fra/3) 6-7 (5) 7-6 (4) 6-4. Sint Philipsland. Ruucstoppelen Open. HE5: F. den Engelsman-D. van de Wind 6-0 6-0, S. van der Peet-M. Wil denberg 6-1 6-3. Goes. Leventi-toernooi. HE3: J. Quaak-T. Slagboom 6-3 6-4. HE5: Dhooge-A. Kuijl 6-2 2-6 6-3, J. Dhoo ge-S. Bakker w.o. HD4: R. vs Hartingsveldt/J. Oranje-E. de Keyzer® Visser 6-4 7-5. HD5: R. van der Wel/E Ruisaard-R. Aarts/P. Nieuwenhuyze 6-1. DD3: R. Pals/A. van Straaten-U Delfsma/C. Davidse 6-4 7-6. GD4: Adriaanse/P. de Jager-M. de Haze/E.41 Keyzer 6-2 6-2. Kruiningen. 72e Ronde van Kruinir gen. Junioren: 1. Geert Kouters (Ooi terhout), 2. Tim Dees (Tholen), 3. To" Relou (Rijswijk), 4. Jan Pruijn (Schijf),!] Vincent de Wolf (Spijkenisse), 10. Pelsj Tol (Kapelle), 13. Christian Kik (Kruirwj gen), 18. Jaco Wagenaar (Yerseke), 22 Paul Jeremiasse (Wemeldinge). Jt, nior-vrouwen: 1. Suzanne van Ve?(; (Naaldwijk), 2. Noortje Tabak (Bergeyi 8. Denise de Kraker (Goes), 9. AnneM Israël (Kruiningen), 10. Willemien Vètj (Heinkenszand). Nieuwelingen: Alex Gresnigt (Kapelle), 2. Sander Sfej; gelis (Kloosterzande), 3. Casper O pp» neer (Vlissingen), 6. Nick Nieuwtó (Yerseke), 7. Ko Blok (Kapelle), 8. Lorei- zo Cardon (Sas van Gent), 9. Jan-Keï Sonke (Waarde), 11. Niek Eversdijk» pelle), 15. Yannick Sijnesael (Terne, zen), 16, Kenneth de Kraker (Goes), It! Dimitri Mulder (Heinkenszand), 18. St fan Tolleman (Kwadendamme). Niet weling-meisjes: 1. Agnietha Frand (Aagtekerke), 2. Anne Eversdijk (Kape Ie), 5. Liza Phernambucq (Ovezande). Ben van Belzen trainer vrouwen van Oostkapelle OOSTKAPELLE - Ben van Bel zen wordt de nieuwe trainer va de voetbalsters van OostkapeU De oefenmeester uit Kloeting is een verbintenis voor een jat aangegaan. Van Belzen was d laatste vier jaar actief als tra» net van de A- en B-jeugd va Kapelle. De trainer uit Kloetit ge is de opvolger van René Hillf- brand, die vanwege gezonii heidsredenen stopt bij Oostks pelle. INFO GRATIS brochure WEDSTRIJD! Kijk ook even op de website voor leuke aanbiedingen rond water... Mot wat gekik WIN je zelfs één van do vaarweekends met een luxejacht voor 5 personen! www.wegvanwater.be in moet je zeker in Oost-Vlaanderen zijn! (advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20