Sjarapova in tranen na nederlaag Rabo houdt medische controle op PZC Armstrong beseft heel goed waar hij aan begint Flirt van met PSV Kalou mislukt Ajax-Feyenoord al in derde speelronde 21 Venus Williams eindelijk weer eens in finale van Grand Slam Haase staat in de halve finale vrijdag 1 juli 2005 Met een handkus en een verdrie- iige glimlach nam Maria Sjara- l pova afscheid. De koningin op gouden schoenen verliet gister- avond als grote verliezer het cen- tre court van Wimbledon. Versla- gen door een tijgerin uit Ameri- lea, die net iets minder hard -i krijste en net iets beter speelde: Venus Williams (7-6, 6-1). door Fardau Wagenaar r LONDEN - Je moet veel lef heb- ben om op schoenen met acht tienkaraats gouden stukken op Wimbledon te verschijnen. De Russische tennisster Maria Sja rapova durfde het aan, zij zou - het toernooi voor de tweede keer op rij winnen, dacht ze. I Waarom hier zijn, als je niet de beste wilt zijn?", was haar over tuiging. Sinds gisteren is ze niet meer de vrouw waar alles om draait in Londen. Verslagen en ■vergeten. „Maar ik kom terug", zei ze na de verloren halve fina le tegen Venus Williams. „Ik ga er alles aan doen om weer die schaal in handen te krijgen." Ze zuchtte diep en haar ogen ver dronken in verse tranen. Een witte rij tanden in een be zweet gezicht. Venus Williams was de gelukkigste vrouw van allemaal. Eindelijk staat ze LONDEN - Robin Haase staat in de halve finale van het jeugd- toernooi van Wimbledon. Giste- ren won de Nederlandse tennis- ser van de Tsjech Marin Cilic, 7-6,5-7,6-3. Haase (18) had de wedstrijd al in de tweede set af kunnen ma- ken, maar op de belangrijke mo menten haperde zijn spel. Hij speelt vandaag in de halve fina- 1 le tegen de Amerikaan Tim Smy- I czek, die eerder Igor Sijsling ver- 1 sloeg. Antal van der Duim werd in de kwartfinale uitgeschakeld door het vijftienjarige superta- lent Donald Young uit Amerika. Het werd 6-3,6-2GPD Alle wielrenners mogen starten in Tour de France CHALLANS - Alle 189 deelne mers aan de Ronde van Frank rijk mogen morgen van start gaan. De bloedtests die gister ochtend bij de wielrenners wer den uitgevoerd, gaven allemaal een negatief resultaat. De controles worden de laatste i jaren steeds twee dagen voor de [start gedaan. Vorig jaar mocht IIde Spanjaard Gorka Gonzalez niet starten. Hij had een te hoge hematocrietwaarde. ANP Bossoni niet van start in de Tour CHALLANS - De Italiaanse i wielrenner Paolo Bossoni start morgen niet in de Ronde van Frankrijk. Hij is ziek. Zijn ploeg Fassa Bortolo zet jMauro Facci in als vervanger. 'De 23-jarige Facci maakt zijn I debuut in de Tour. ANP/AFP Amstrong helpt in dopingstrijd DEN HAAG - Lance Armstrong financiert de internationale wie- lerimie UCI in de strijd tegen do ping. Dat zei UCI-voorzitter Hein Verbruggen gisteren in een ■documentaire van Studio Sport. weer in een Grand Slamfinale. Ruim twee jaar lang bewoog ze zich door blessures als een schim door het circuit. De gou den tijden op de tennisbaan le ken voorbij, maar de tijgerin stond op en is sneller en fitter dan ooit. „Ik kreeg een e-mail van Serena. Ze schreef dat ik vol moest houden en mijn eigen wedstrijd moest spelen", scha terde Venus na de wedstrijd. Haar jongere zus werd vorig jaar op precies dezelfde plek in de finale verslagen door Sjarapo va. Dit was gerechtigheid. Het centre court van Wimble don lag gisteravond onder een dikke, grijze wolkendeken. Na uren wachten en na veel regen kwamen Sjarapova en Williams eindelijk de baan op. Twee ambi tieuze speelsters. Stex-k, atle tisch, mentaal krachtig. Het zou cle mooiste partij van de dag worden. Dat werd het ook, voor al in de eerste set. Ze gaven el kaar niks toe, de rally's waren lang, de slagen scherp en hard. Wat een kracht en snelheid. Gekrijs Het enige minpunt was het vre selijke gekiïjs. Bij elke bal, hard en scheipSjarapova gilde als een speenvarken, Williams bijna net zo hard. Het publiek op de tribunes begon bij elke slag harder te lachen. Maar de vrouwen op de baan werden er niet door gehinderd, compleet gefocust en met de finale voor ogen, schreeuwden ze door. Zo rond de honderd decibel per per soon, per slag. Het bracht ze naar de tiebreak in de eerste set, die Venus vol overtuiging won. Sjarapova wilde niet van verlie zen weten. Ze draaide zich na elk punt om. Pulkte aan de sna ren van haar racket, ademde diep in, huppelde wat en liep te- rug. Maar wat ging er door haar heen toen ze in de tweede set met 5-1 achterstond? Ze oogde rustig en beheerst als altijd. Maar achter de koele blik schuil de een verslagen tennisster. Na 22 zeges op rij op gras, was het voorbij. De laatste bal van de wedstrijd sloeg ze zelf uit. Nog geen minuut later regende het. Mentaal vermoeid Venus was beter", zei Sjarapo va even later. „In de halve finale van een Grand Slam weet je dat het zwaar wordt. Ik was er klaar voor, absoluut." Ze stopte even met praten. „Ik ben men taal vermoeid en verdiietig. Dit toernooi betekent alles voor me. Maar er komen nog genoeg ja ren. Het komt wel goed." Ze huilde zachtjes. Na haar nam Venus Williams plaats op de praatstoel, de kampioene van Wimbledon in 2000 en 2001. De lach zat vastgeplakt op haar ge zicht. „Mijn moeder zegt altijd dat iedereen in het leven een kans krijgt om te winnen. Ik ben blij dat ik degene was die van daag die kans kreeg." De andere halve finale tussen Amelie Mau- resmo en Lindsay Davenport werd wegens regen gestaakt. Da venport leidde met 5-3 in de der de set. Het duel wordt vandaag afgespeeld. GPD Terwijl Venus Williams explodeert van vreugde over haar finaleplaats... „Hij betaalt een machine voor bloedcontrole, Zo- |iets heeft hij al eerder gedaan." jVoor zijn zes Tour-zeges herstel de Armstong van kanker. De we deropstanding werd met name door de Franse pers vaak in ver- 'and gebracht met doping, 'aar volgens Verbruggen was i'mstrong nooit vei'dacht. GPD door Edward Swier CHALLANS - De zee geeft en neemt. Ze hebben er mee leren leven in de Vendée. Maar bezoe kers moeten er aan wennen. Ze genieten van het mooie, van het strand, de zee, haar vruchten. Dat het er geregeld regent en dat niet alle wegen er even toe gankelijk zijn, kan de mens maar moeilijk accepteren. Zelfs niet als de Tour op bezoek is. Tussen de buien door trachtten de 189 coureurs die voor de Tour de Francè in Challans en omgeving zijn neergestreken hun stijve benen los te fietsen. Het bleek geen sinecure op een dag dat ook medische keurin gen, persconferenties, fotorepor- tages en teambesprekingen ston den gepland. Ook de Raboploeg, door de Tourdirectie op ruim honderd kilometer van het tijdritparcours in het Novotel van Nantes neergeplant, pro beerde de tijd zo zinnig moge lijk te doden. De renners gingen solo of in select gezelschap de winderige weg op voor een kor te training. Dat ging nog wel. De medische check-up in Chal lans vroeg echter ruim drie uur van het toch al magere zitvlees. De ploeg kwam hopeloos vast te staan in een file en arriveerde twintig minuten te laat. Daar door moest uitgerekend Lance Armstrong lang op zijn beurt wachten. „Het is een schande", riepen de verhitte Raborenners. „En dat voor een conti*ole die ei genlijk nergens voor staat." De komende dagen moet het ge zelschap voor de ploegpresenta- tie, de openingstijdrit en de eer ste etappe nog eens telkens hon derd kilometer heen en weer per bus. „Ook dat is de Tour." Hadden de coureurs tijdens de training flink doorgetrapt, dan waren ze beland in wat zes jaar terug nog echt 'de hel' heette. Zaterdag voert de openings tijdrit naar het eilandje Noir- moutier. Over de brug, zoals het betaamt. In 1999 moest het, van wege het toeristisch plaatje, an ders. Tijdens de etappe van Challans naar Saint-Nazaire moest het peloton over de Passa ge du Gois, een weg waar de zee doorgaans vrij spel heeft. Een half uur voor de passage van het peloton was het nog vloed, bij Moor over de TOUR op de PZC-site: www.pzc.nl eb was het glibberpad niet met een droog. De gevolgen waren desastreus. Michael Boogerd, in 1998 vijfde in de eindrangschik king, zag in de eerste dagen di rect zijn klassement verloren gaan. Met podiumkandidaten als Alex Zülle en Ivan Gotti ver loor hij vele minuten, gehavend werd de streep bereikt. Voor Marc Wauters was de Tour met een zware rugblessure over. „Ik zie hem nog liggen, spartelen in het water", huivert Boogerd. Over het randje „Het was een van de zwartste dagen uit mijn bestaan als ploeg leider." Theo de Rooy kan nog kwaad worden als hij wordt her- innerd aan 5 juli 1999. „Het was over het randje. Het spektakel moest voort, het vee werd voort gedreven. Ik vond het echt te ver gaan." De Rooy weet dat de Tour voor weinig terugdeinst. floor Ad Pertiis CHALLANS - Het besef dat het zijn Tour wordt, is er, zegt Lance Armstrong. „Ik zal alle mooie momen ten koesteren en er zullen momenten komen waarvan ik blij zal zijn dat ik ze niet meer hoef mee te maken. Het lij de angsten. Ieder moment zal spe zijn. Aan de andere kant mag het ook niet afleiden van wat ik kom winnen. Ut moet er geen afscheidstoernee van maken." gaf gisteren in Challans zijn voor de Tour. Na zes zeges weet hij hoe hij de zaken moet aanpakken. De Amerikaan ant woordt direct, zelfverzekerd en weet wal de media willen horen. „01' ik ooit president van Amerika word? You'll ne ver know. Ik droom er niet van." Eerst deze Tour afmaken en daarna en kele jaren ontspannen, evalueren en na denken over wat hij met zijn leven wil doen. Armstrong oogt als een man die alles onder controle heeft. Ook de ko mende Ronde van Frankrijk. „Ik voel me meer op mijn gemak dan vorig jaar. Een zesde Tour winnen leek, als je de geschiedenis er op nakeek, de goden verzoeken. Nu het gelukt is, is ook die vloek verdwenen en ga ik gewoon pro beren een zevende keer te winnen." De vragen werden op hem afgevuurd. Wat hij er van vindt dat de concurrentie ge motiveerder lijkt dan in vorige jaren. „Dat vind ik maar niks. Ieder zoekt diep van binnen zijn eigen motivatie. Zij denken: hij is ouder, het is zijn laat ste jaar, dit is onze laatste kans hem te kloppen." Een mooi antwoord, maar ondertussen voert hij de druk op de uitdagers op. Hij roemt de wijze waarop Ivan Basso in de tweede Giroweek huis hield. „Hij is sterk verbeterd op het gebied van tijdrijden en klimmen." Ook Vinokoerov maakte de afgelopen weken indruk op hem. „Een renner naar mijn hart." Jan Ullrich kreeg ook een pluimpje. „Hij is goed in vorm en voor 2006 is hij de grootste favoriet." Het blok van T-Mobile (Ullrich, Vino koerov, Klöden) ziet hij als grootste be dreiging van zijn positie. „Wij zullen er ons blok tegenover stellen: Popovitsj, Azevedo, Savoldelli, ik." De eerste slag zal echter een individueel gevecht zijn, de 19 kilometer lange proloog van mor gen over het schiereiland Noirmoutier. ■Armstrong. „Een brug, vijf rotondes, geen bochten en veel wind tegen. Het zal aanvoelen als een tijdrit van mis schien wel 30 kilometer en de verschil len kunnen er oplopen." Een half uurtje voor Armstrong gaf Ull rich zijn persconferentie. Het contrast Vandenbussche vecht zijn straf aan BRUGGE - Heerenveen-doelman Brian Vandenbussche gaat in beroep tegen de voorwaai'delijke celstraf van zes maanden en 250 euro boete die hij dinsdag kreeg van de rechtbank in Brugge. De Belg werd met twee anderen be recht wegens de mishandeling van een Nederlandse man tijdens een avondje stappen. Volgens Vandenbussche's ad vocaat zou de doelman niet opzettelijk verwondingen heb ben willen toebrengen aan het slachtoffer. ANP/Belga Robinho heeft wel oren naar Real RIO DE JANEIRO - Het Braziliaanse voetbaltalent Robin ho (21) heeft gisteren voor het eerst zijn interesse getoond in een tranfer naar Real Madrid. „Het is tijd naar het bui tenland te gaan", zei de Santos-speler. De Braziliaanse club wil hem pas na het WK 2006 laten gaan, maar Real Madrid blijft naar de gunsten van de aanvaller hengelen. Volgens Braziliaanse media heeft Real 20 miljoen euro voor Robinho geboden. Santos zou echter zo'n 50 miljoen willen hebben. Real Madrid heeft gisteren wel de Uruguayaans interna tional Pablo Garcia voor drie jaar vastgelegd. Naar ver luidt betaalde Madidd circa 4 miljoen euro. ANP/DPA Oranje speelt oefenduel met Italië ZEIST - Het Nedeiiands elftal speelt in november in ei gen land waarschijnlijk een oefenduel met Italië. Beide landen zijn hierover in onderhandeling. Het duel moet op 12 november worden gespeeld. De locatie is nog niet be kend. De interland gaat niet door als een van de landen een playoff moeten spelen voor het WK volgend jaar. Op 12 november staat hiervoor het eerste duel gepland. ANP Allback gaat naar FC Kopenhagen KOPENHAGEN - De Zweedse aanvaller Marcus Allback voetbalt komend seizoen bij FC Kopenhagen. De 31-jari- ge speler mocht transfervrij weg bij het Duitse Hansa Ros tock. Allback speelde in het verleden voor Heerenveen, het Engelse Aston Villa en het Italiaanse Bari. Hij maakte 23 goals in vijftig interlands voor Zweden. ANP/RTR Kaladze nog tot 2010 bij AC Milan MILAAN - Kacha Kaladze heeft een nieuw conti'act met AC Milan gesloten, waardoor hij tot 2010 aan de club ver bonden blijft. De verbintenis met de Georgiër liep oor spronkelijk eind volgend seizoen af. Chelsea en Milan wa ren enige tijd in onderhandeling over een overgang naai de Engelse kampioen van de verdediger, maar de clubs konden het niet eens worden. ANP/RTR Versterkingen voor FC Den Bosch DEN BOSCH - Eerstedivisionist FC Den Bosch heeft zich voor komend seizoen versterkt met spits Pi-ince Rajcomar en doelman Michel Vorm. De uit de eredivisie gedegra deerde Brabantse voetbalclub huurt beiden voor één sei zoen van FC Utrecht. De talentvolle Vorm moet zich bij FC Den Bosch verder ontwikkelen. FC Utrecht heeft zijn contract in de Domstad onlangs verlengd, tot 1 juli 2007, met een optie voor nog een seizoen. ANP is Maria Sjarapova teleurgesteld over haar uitschakeling, foto's Kieran Doherty/RTR van onze sportredactie DEN HAAG - Ajax en Feye- noord treffen elkaar in het sei zoen 2005-2006 al in de derde speelronde op zondag 28 augus tus in Amsterdam. Dit blijkt uit het concept van de competi tie-opzet voor de eredivisie voet bal dat vanmiddag in Zeist wordt gepresenteerd. De compe titie begint met AZ-Sparta op vrijdag 12 augustus. PSV gaat in oktober een zware maand tegemoet. Na de inter lands tegen Tsjechië en Macedo nië volgt een week waarin de landskampioen op 15 oktober te gen AZ speelt, midweeks een wedstrijd in de Champions Lea gue op het programma staat en op 23 oktober Ajax naar Eindho ven komt. Pas op 12 december spelen Feyenoord en PSV tegen elkaar in Rotterdam. In de week tussen tweede kerst dag en oudejaarsdag worden in vijf dagen twee volledige speel ronden afgewerkt. Feyenoord- AZ springt er uit op 26 decem ber, een dag later speelt Ajax te gen FC Groningen. Op donder dag 29 en vrijdag 30 december komen alle teams weer in actie. De laatste speelronde is op 16 april, tussen 22 april en 14 mei zijn de playoffs. GPD „Het is een circus. Maar moeten de renners dan de clowns zijn?" Boogerd dacht de afgelopen da gen, kijkend in het routeboek, te rug aan wat voor hem ook „een desastreuze Tour" was. „Alles was binnen één dag aan digge len. Het was een drama in het hotel, iedereen was terneei-gesla- gen. De trend was gezet." Boogerd had verwacht dat ze de Passage du Gois er nu weer in zouden stoppen. „Zou het bete kenen dat ze iets geleerd heb ben?" Wauters denkt van niet. Het zal wel niet in de planning hebben gepast. Want de Touror ganisatie kan zich veel permitte ren. „Veel, heel veel is show. Ei genlijk hoeft het voor mij daar om ook niet. Ze schermen ermee op jouw gezondheid te letten, maar sturen je wel over zo'n pad. Maar lever je een keer een prestatie, dan ziet de hele we reld het en ben je de man." GPD door Wietse Dijkstra was groot. De Duitser sprak nietszeg gende zinnen en zei er niet bij stil ge staan te hebben dat het zijn laatste ge vecht met Ai'mstrong is. Ullrich zegt uit te zien naar zijn duels met de Ameri kaan, maar ondertussen weet hij niet wat hij moet verwachten. „Ik heb een sterke ploeg en door Zabel thuis te la ten, zetten we alles op het klassement. Het zou mooi zijn als we dankzij de eer- ste tijdrit en de ploegentijdrit met een kleine voorsprong de bergen in gaan." In Parijs eindigt hun gevecht. Zal Ull rich hem missen? „Als Lance een feest geeft en me uitnodigt, zal ik bij zijn af scheid zeker een traantje wegpinken", zegt de Duitser. GPD ROTTERDAM - Salomon Kalou meldt zich morgen gewoon in de Kuip voor de eerste training van Feyenoord. De club laat de door PSV begeerde aanvaller, die open stond voor een transfer, niet naar Eindhoven gaan. „We voelen er niets voor de concur rentie te versterken," zegt tech nisch directeur Mark Wotte, die juist wil dat Kalou zijn tot 2007 lopende contract verlengt. Dat laatste kunnen ze in Rotter dam vergeten. „Het is uitgeslo ten dat Kalou bijtekent," zegt Jan de Visser, zaakwaarnemer van de Ivoriaan. „Salomon is be zig met zijn sportieve toekomst en die is bij Feyenoord onduide lijk. Zolang dat het geval is, blij ven de plannen voor een nieuw contract in de ijskast liggen." Vanwege de vooruitzichten in Rotterdam, had Kalou wel oren naar PSV. De aanvaller, die via de rechter aan een Nederlands paspoort hoopt te komen en daarom nog niet naar het buiten land kan, ziet PSV als een stap hogerop. Met die club kon hij Champions League voetballen. De Visser: „Maar als Wotte zegt dat een overgang naar PSV niet bespreekbaar is, blijft hij ge woon bij Feyenoord. Dat is ten slotte altijd het standpunt van Feyenoord geweest. Ik dacht al leen dat ze in Rotterdam een kleine switch hadden gemaakt." Feyenoord peilde de afgelopen dagen hoe ver PSV wilde gaan, maar heeft de gesprekken inmid dels stopgezet. Wotte: „We on derhandelen niet verder met PSV. Als Kalou Champions Lea gue wil spelen, moet hij maar bij Feyenoord goed presteren." De Visser denkt niet dat Kalou gefrustreerd terugkeert. „Voor Salomon was PSV niet onbe spreekbaar, maar het is voor hem geen probleem dat hij bij Feyenoord moet blijven. Hij heeft het goed naar zijn zin." Erwin Koeman hoeft vooi'lopig niet te vrezen dat hij zijn beste spelers kwijtraakt. De nieuwe trainer van de Rotterdammers kan morgen op zijn eei'ste werk dag zowel Salomon Kalou als Dirk Kuijt verwelkomen. Feye noord laat zijn twee beste spe lers alleen vertrekken naar een buitenlandse club die bereid is om 'de hoofdprijs' te betalen. In het geval Kalou is dat dus niet aan de orde. „En ook voor Kuijt is op dit moment geen concrete belangstelling", zegt Wotte. Alleen achter de naam van Bart Goor staat nog een vraagteken. Anderlecht is nog steeds in de markt voor de ontevreden Belg, die zijn aanvoerdei'sband heeft ingeleverd. Wotte: „Als Ander lecht zoveel biedt dat we een vei-" vanger kunnen aantrekken, wil len we wel over een vertrek van Bart Goort nadenken." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47