Hulst-Zuid wil af van hondendrol Het afkicken kan beginnen Kok kan niet naar alle monden koken Celstraf geëist voor huiselijk geweld Wijk wenst uitlaatplekken weekenddiensten vrijdag 1 juli 2005 door Harold de Puysseleijr HULST - De bewoners van Hulst-Zuid hebben minimale mogelijkheden om hun hond op een fatsoenlijke manier uit te la ten. Daarin moet de gemeente verandering brengen, vindt het bestuur van de wijkraad. De wijkraad heeft de gemeente gevraagd op korte termijn te zor gen voor extra automaten met plastic zakjes om de uitwerpse len in te doen, afvalcontainers om de zakjes in te deponeren, en een uitlaatwei in de wijk. De wijkraad heeft serieus werk gemaakt van de hondenpoep- overlast. Wijkbewoner T. Schreurs bracht de situatie in Ook Zuiddorpe baalt van poep ZUIDDORPE - Baasjes die hun hond overal hun behoefte laten doen en los laten lopen, zijn Zuiddorpenaren een doorn in het oog. Dat kwam duidelijk naar voren tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad gisteravond. Er werd verwezen naar het afgeba kende hondenuitlaatterrein zo als dat in Axel veelvuldig wordt gebruikt. „Daar blijkt het wel te werken. Hier rennen de honden los over het grasveld. Maar het is natuurlijk ook de eigenaar die zijn hond beter in de gaten moet houden. Kunnen jullie daarvoor niet eens bij de gemeente aan kloppen", vroegen een inwoner zich hardop af. Michiel Kruithof van de dorps raad zegde, toe dit idee aan te dragen bij de gemeente. een rapport in kaart'. In de maanden april en mei fietste hij vier keer door de wijk om zich een beeld te vormen van de over last. Die blijkt zich vooral te concentreren nabij het Haven fort, in de zuidwesthoek van de Componistenbuurt en op het fiets/voetpad aan de Water straat, nabij de woonwijk Groote Kreek. In die gebieden is geen enkele voorziening om het hondenpoep probleem te beheersen, stelt Schreurs vast. Behalve automa ten en afvalcontainers pleit de wijkraad voor het aanwijzen van acht hondenuitlaatterrei- nen. Die moeten onder meer ko men aan het begin van het wan delpark in de omgeving van de vestingwallen, het braakliggend veld ten oosten van het speel- tuintje aan de Donizettistraat, twee stroken langs de Zoete- vaart en het braakliggend stuk grond aan de Scottstraat. De wijkraad onderneemt ook zelf actie. Zo wordt huis- aan-huis een voorlichtingspam flet verspreid onder het motto 'Hondenbelasting; geen vrijbrief voor hondenoverlast'. Die actie is bedoeld om de hondenbezit ters aan te spreken op hun ver antwoordelijkheid. Wethouder E. de Deckere zegt best bereid te zijn na te denken over maatregelen om de overlast door hondenpoep in Hulst- Zuid tegen te gaan, maar is voorzich tig met beloften over de aanwij zing van uitlaatterreinen. „Als ik zie, dat er vaak veel hon denpoep in de nabijheid van de automaten met plastic zakjes ligt, stel ik vast dat er ook het een en ander schort aan de men taliteit van de hondenbezitter." De wethouder zegt het rapport van de wijkraad te bestuderen. Eis drie jaar voor heling fietsen MIDDELBURG - Een professionele bende fietsendieven was vorig jaar zomer actief in het Zeeuwse. Vooral in hel weekeinde werden bij vooral kerken en sportvelden heel wat fietsen gestolen. De politie wam uiteindelijk uit bi] een kringloopwinkel in Roosendaal. De eigenaar van die zaak moest zich gisteren verantwoorden voor heling van de fietsen. Officier van justitie A. Flikweert noemde de on dernemer (32) behalve een heler ook de spin in het web van een criminele organisatie. „Hij regelde alles. Hij lie; zelfs fietsen op bestelling stelen.De dieven, enkele maan den terug veroordeeld tot 21 maanden celstraf, zouden mi nimaal 62 fietsen in Roosendaal hebben gebracht. Flik weert eiste een celstraf van drie jaar waarvan één voor waardelijk tegen de Roosendaler, die al ruim acht maan den in de gevangenis zit. Ook moet hij voor 4340 euro ge plukt worden omdat hij, aldus de officier, minimaal zo'n bedrag heeft verdiend aan de gestolen fietsen. Advocaat S. Köller hield de Middelburgse rechtbank voor dat ck verdachte nooit de bedoeling heeft gehad om te gaan han delen in gestolen fietsen. Ze beschreef hem als iemand di; geen nee kan zeggen. De rechtbank doet 13 juli uitspraak. Zuiddorpe krijgt kinderopvang ZUIDDORPE - Een leegstaand lokaal van de Canisius Ba sisschool in Zuiddorpe gaat vanaf het begin van het nieu we schooljaar dienstdoen als buitenschoolse opvang (bso). Mede dankzij een financiële gift van 7500 euro van het Stimuleringsfonds van Rabobank Terneuzen-Sas van Gent en een garantstelling van de gemeente Terneuzen voor twee kindplaatsen met een duur van twee jaar is de realisatie van buitenschoolse opvang op het dorp een feit. „Uit een enquete onder de bevolking kwam de wens vooi een bso naar voren en nu krijgen de ouders dus de kans hun kinderen er onder te brengen", zei schooldirecteur K d'Haens. Kinderopvang Juultje zal de opvang verzorgen. Hoop op servicepunt in Lindenhof ZUIDDORPE - De dorpsraad Zuiddorpe hoopt nog steeds op een servicepunt in De Lindenhof. Mocht dal niet doorgaan, dan ziet hij in de Rabobank een welkome vervanger. De Rabobank staat niet onwelwillend tegen over deelname aan een servicepunt. Dat bleek gister avond tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad ir. Dorpshuis 't Kaaike. In april overhandigde de dorpsraad nog een rapport aan wethouder A. van Waes, waarin de lo catie waar pu nog De Lindenhof staat de beste plek word! genoemd voor een servicepunt. In zo'n voorziening kun nen inwoners terecht voor bijvoorbeeld postzegels, ban caire zaken, de thuiszorg en de wijkverpleging. De huidi ge eigenaar van De Lindenhof is samen met de gemeente Terneuzen, zorgverlener De Redoute en een architectenbu reau bezig met een plan voor zorgwoningen en een service punt. „Men verwacht dit najaar uitsluitsel te hebben Daarna kunnen wij als dorpsraad kijken hoe we verdet gaan", zegt A. van den Abeele van de dorpsraad. Ruitentikkers aangehouden ZAAMSLAG - In Zaamslag zijn gisteravond rond 19.0(1 uur drie jongens uit de gemeente Terneuzen aangehou* den. De drie jongens, in de leeftijd van dertien tot zestiet jaar, worden ervan verdacht ruiten te hebben vernield van een kiosk op het Plein. door Patricia de Ryck TERNEUZEN - „Ik herinner me mijn eerste dag nog goed. Ik kwam meteen een half uur te laat. Dat is daarna niet vaak meer gebeurd", vertelt Peter Martens (55) lachend. Hij is op 1 augustus veertig jaar werkzaam in verzorgingshuis De Blide in Terneuzen. De Terneuzenaar is op dit mo ment hoofd voeding, maar be gon als vijftienjarige als koks maatje. „Na drie maanden vertrok de chefkok. Er kwam vier dagen een kok uit Sluis, maar de ande re dagen stond ik er alleen voor. Ik maakte me geen zorgen, ik deed gewoon mijn werk. Later kwam Ad Gijs bij ons als chef kok in dienst. Hij was een paar jaar ouder dan ik. We konden het ontzettend goed met elkaar vinden. Na werktijd gingen we er samen vaak op uit." Na het vertrek van Gijs sollici teerde de toen negentienjarige Martens naar de functie van chefkok. „Het bestuur van het verzorgingshuis kwam bij el kaar en ik moest een diner berei den, aan de hand daarvan na men ze hun beslissing. Promotie volgde op promotie en nu ben ik hoofd voeding. Dat had ik nooit gedacht toen ik hier begon. Het was mijn bedoeling om hier te werken tot ik in dienst moest, daarna zou ik verder kijken. Maar ik we'rk hier nog steeds met veel plezier. Toen het hier niet zo goed ging, heb ik overwo gen te stoppen. Ik wilde samen met mijn zoon een fietsenzaak overnemen, maar dat is er nooit van gekomen. Het contact met het management is op dit mo ment hartstikke goed en de sfeer in de keuken is geweldig. Ik vind het dus geen straf om hier tot mijn pensioen te wer ken." In die veertig jaar is er volgens Martens veel veranderd. „De be woners waren vroeger veel jon ger en fitter. Ik weet nog goed dat ik eind jaren zeventig met twee mannen naar het zieken huis ben gereden. Hun buurman lag daar. Na het bezoek gingen we langs in het café van de doch ter van één van de mannen. Toen de klanten die twee oude Temeuzenaars zagen zitten, kre gen we ronde na ronde. De man nen waren zo dronken dat ik ze in een rolstoel naar hun kamer moest brengen. Dat gebeurt nu niet meer. Martens doet veel meer dan het bereiden van maaltijden waar hij ooit mee begon. Hij is nu ver antwoordelijk voor alles wat met voeding te maken heeft. Zo bepaalt hij wat er op het menu staat. „Nog steeds spruitjes, maar ook nasi en shoarma. De bewoners kunnen iedere dag kie zen uit twee menu's. Een grote groep.kiest dan voor die nieuwe dingen. Natuurlijk zijn er altijd mensen die klagen. Dat was vroeger zo en nu nog steeds. Een kok kan nu eenmaal niet naar al le monden koken." In steeds meer verzorgingshui zen wordt de keuken gesloten en wordt het eten via een organi satie van buiten verzorgd. „Ik ben hier niet bang voor. Ik maak me meer zorgen om mijn medewerkers. Zij hebben op groeiende kinderen. In deze tijd is het moeilijk om nieuw werk te vinden." Het jubileum van Martens wordt bij De Blide uit gebreid gevierd. Peter Martens: „Promotie volgde op promotie en nu ben ik hoofd voeding. Dat had ik nooit gedacht toen ik hier begon." foto Peter Nicolai door Emile Calon MIDDELBURG - De beide Oost- burgse kinderen durven niet meer alleen te slapen. Ze zijn angstig en vrezen dat hun stief vader hun moeder komt ver moorden. De moeder zelf is er ook slecht aan toe. Ook zij is bang en vreest dat hij ooit weer eens haar huis komt binnenval len en haar dan echt te grazen neemt. „Ik wil dat hij uit mijn le ven verdwijnt", heeft ze dan ook in haar slachtofferverkla ring geschreven. De Middelburgse rechter S. van Hemert las gisteren die verkla ring voor tijdens de behandeling van de strafzaak tegen de ex-in woner van Oostburg. De man (28) wordt verdacht van poging tot doodslag op zijn vrouw, in aanwezigheid van de beide kin deren. Bonden roepen personeel Vitrite bijeen MIDDELBURG - Lampvoeten- fabriek Vitrite in Middelburg ligt dinsdag waarschijnlijk een deel van de dag plat. Dé vakbon den hebben een demonstratieve ledenvergadering uitgeschreven omdat de onderhandelingen over een sociaal plan zijn vastge lopen. De werknemers worden ook geïnformeerd over het besluit van de ondernemingsraad in het geweer te komen tegen de door Philips Lighting aangekondigde verplaatsing van een deel van de productie naar Polen. Die ver plaatsing leidt tot een halvering van de tweehonderd arbeids plaatsen die Vitrite nu nog telt. De bonden zijn het niet eens ge worden met Philips over de af vloeiingsregeling voor het perso neel dat zal worden ontslagen als de inkrimping doorgaat. De ondernemingsraad van Vitrite is het niet eens met de aangekon digde vermindering van activi teiten in Middelburg. Het nega tieve advies is echter door Phi lips in de wind geslagen. De on dernemingsraad stapt naar de Ondernemingskamer in Amster dam, de rechterlijke instantie waaraan dit soort conflicten kunnen worden voorgelegd. Zij had hem al het huis uitgezet wegens mishandeling. Op de dag van haar verjaardag keerde hij terug en, aldus een getuige, viel haar aan zodra hij binnen was. De vrouw liep daarbij ver wondingen over het hele lijf op. De man kon zich gisteren maar weinig herinneren van wat die bewuste dag in februari alle maal gebeurd was. Volgens hem had zij hém juist aangevallen en getergd en had hij haar slechts één klap gegeven. Wat daarna gebeurde, dat kon hij zich niet herinneren. De man, afkomstig uit Irak, wees daarbij naar zijn trauma tisch verleden. Op achtjarige leeftijd is hij door de politie van Saddam Hoessein opgepakt en voor zestien maanden opgeslo ten in een gevangenis, aldus zijn advocaat. Wat daar gebeurd is, daar wilde hij niét over praten. Ook stipte de raadsvrouw aan dat de man zijn land ontvlucht is om te ontkomen aan bloed wraak waai-van enkele familiele den reeds het slachtoffer waren geworden. Officier van justitie G. Ooster- veld was niet onder de indruk van al die verwijzingen naar het verleden. Ze stelde klip en klaar dat de man de schuld van alles bij anderen legt en ze vermoedt dat hij niet eerlijk is als het gaat over zijn verleden. Ze merkte op dat huiselijk geweld heel ernstig is. „U heeft zonder aanleiding fors geweld gebruikt." Ze eiste een gevangenisstraf van vijftien maanden waarvan vijf voor waardelijk. Ook vindt ze dat de rechtbank hem een contactver bod moet opleggen zodat hij nimmer meer contact mag zoe ken met zijn vrouw en haar kin deren. Advocaat J. van Veelen vroeg om vrijspraak. Volgens haar is een celstraf slecht voor de man omdat dan de herinneringen aan vroeger terugkomen. Vol gens haar heeft de man tijdens het bezoek aan zijn vrouw een black-out gehad en heeft hij heel veel spijt van zijn daden. Ook wees ze de rechtbank op de 'zeer vervelende gevolgen van een veroordeling'. Als de recht bank hem schuldig acht, moet de man na zijn veroordeling Ne derland verlaten omdat hij dan gezien wordt als een gevaar voor de openbare orde. De rechtbank doet woensdag 13 juli uitspraak. zaterdag 2 en zondag 3 juli 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: C. Hans/J. Buize, Nieuwstraat55, Oost burg, tel. (0117) 453580. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: ABC Praktijk, A. Bijnsstraat 25, Terneu zen, tel.(0115) 612320 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uur Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en, zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr, 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur, St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen,. alarmnummer 0115-442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon-I nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel, 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12- ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610, Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik bagr via mobiel nummer 06 53997850. Helft draadloze netwerken in Zeeland is niet beveiligd VLISSINGEN - Met de beveili ging van draadloze computernet werken is het slecht gesteld. On geveer de helft van de systcmei in Vlissingen, Middelburg ei Goes is niet voorzien van eei goed 'slot'. Dat blijkt uit een onderzoek vai 45 informaticastudenten van Ho geschool Zeeland, Het onder zoek is gehouden van maanda 20 tot en met 22 juni en had be trekking op zowel zakelijk al privé gebruikte draadloze com puternetwerken. Uit de resultaten van het onder zoek blijkt dat de Vlissingei veiliger draadloos 'computeren - ruim 54 procent is beveiligd dan de Goesenaren en Middel burgers. Deze zijn voor respej tievelijk 49 en 48 procent bevei ligd. In totaal traceerden de stu denten 1652 draadloze netwei ken. De studenten reden doo een groot aantal wijken in Vlis singen, Middelburg en Goe waar zij met behulp van appari tuur de draadloze netwerken op spoorden. Er werd gebruik gemaakt va! een 'passieve' techniek; studei) ten braken dus niet daadwerke lijk in in onbeveiligde draadlo: netwerken. Niet of onvoldoend beveiligde netwerken zijn vo( iedereen toegankelijk. Daardoo is het mogelijk dat iemand di in het bereik van het draadloi netwerk is, erop kan inbreken. 9 door Jean-Lou de Gucht OOSTBURG - Wie met Hans Henry (61) praat, merkt al gauw dat hij een gedreven onderwijs man is. Een man die verschillen de kanten van het vak heeft mee gemaakt. Hij was zowel gymnas tiekleraar als rector. Vandaag neemt Ilenrv na bijna veertig jaar afscheid van het onderwijs, hij gaat in de vut. Dat Zeeuws-Vlaming Henry heel zijn werkzame leven in het onderwijs in West-Zeeuws- Vlaanderen zou doorbrengen lag volgens hem niet zo voor de hand. „Nee, na m'n middelbare schooltijd in Oostburg ben ik naar de academie voor lichame lijke opvoeding in Groningen ge gaan. Zeeuws-Vlaanderen stond zeker niet bovenaan mijn ver langlijstje. Totdat ik een brief kreeg van de burgemeester van Sluis met de vraag of ik soms be langstelling had om in Sluis te komen werken. Daar was ik wel vereerd mee. Zeker toen de bur gemeester mij beloofde dat ik niet in dienst hoefde als ik naar Sluis kwam." Henry begon in 1968 als vakleer kracht gymnastiek op de Sluise basisscholen. „Geweldig om in het basisonderwijs te beginnen. De kinderen gingen in die tijd voor je door het vuur. Af en toe zelfs een beetje beangstigend. Maar het was wel een gouden tijd. Ik was van 's morgens tot 's avonds met sport bezig. Over dag op school en 's avonds in de sporthal." Toch was Henry na zes jaar als gymnastiekleraar in het basison derwijs toe aan iets anders. Hij werd leraar gymnastiek op het Koningin Wilhelmina Lyceum (KWL) in Oostburg, zijn oude middelbare school. In 1978 werd Henry coni'ector. En in 1983 zelfs rector. „Dat gaf wel een schok op school. Dat kun je wel zeggen. Een gymnastiekle raar die rector werd." Geen carrièreman Of Henry zijn carrière gepland had? „Nee, ik ben wel een regel neef, maar geen carrièreman. Ik ben er eigenlijk altijd ingerold." In 1985 fuseerde het openbare Koningin Wilhelmina Lyceum met het katholieke St. Eloy. De nieuwe scholengemeenschap kreeg als naam 't Zwin en Hen ry werd weer conrector. „Er was afgesproken dat' de rector van St. Eloy de eerste man van de nieuwe school zou worden." In 1989 werd Henry toch weer rector. Tot 1995, het jaar dat 't Zwin fuseert met scholenge meenschap Oostdijke. Het Zwin College was de nieuwe naam van de school. „Ik wilde geen rector van de nieuwe school wor den. Het was medisch niet ver antwoord dat ik die functie op me nam, Ik had een hoop ge zondheidsklachten, zeg maar dat er slijtage op de motor zat. Ik heb er nooit spijt van gehad dat ik toen een stapje terug heb gedaan. Hoewel ik eraan moet toevoegen dat het toch vreemd is als er iemand anders op je stoel komt zitten. Die doet het natuurlijk heel anders." Conrec tor bleef Henry tot de dag van vandaag. Terugkijkend op die periode komt Henry tot de conclusie dat hij het anders had moeten doen. „Ik ben natuurlijk wel heel lang verbonden geweest aan deze school. Misschien had ik in 1995 toch weg moeten gaan. Henry heeft in al die jaren heel wat generaties leerlingen meege maakt. Zijn ze erg veranderd? „Nee dat kan ik moeilijk zeg gen. De tijd is veranderd. En de leerlingen hebben zich daaraan aangepast. Wat ik wel jammer vind is dat de kinderen tegen woordig allemaal heel veel geld nodig hebben. Ik vraag me af of ze gelukkiger zijn geworden, Ik denk dat de tegenwoordige tijd moeilijk is. Er komt zoveel op jongeren af. Maar om nu te zeg gen dat jongeren slechter zijn ge worden gaat me toch een beetje te ver." Kennis Is de kwaliteit van het onder wijs slechter geworden? „Dat kun je moeilijk zeggen. Vroeger hadden we meer parate kennis, maar ik heb me vroeger op school vaak afgevraagd wat ik daar allemaal mee aan moest. Is het niet belangrijker om een buitenlandse taal een beetje te spreken? Maar ik moet er aan toevoegen dat het tegenwoordig wel eens een beetje doorslaat." De laatste dagen op school, dat is toch wel heftig, vindt Henry, „Maar ik heb voor mezelf het ge voel dat ik het nu kan overdra gen. Wat anderen daar mee doen is aan hen. Ze hoeven m'n werk echt niet te kopiëren." Hij is niet bang dat hij in een zwart gat terechtkomt. „Ik zie wel wat er op me afkomt, een beetje fietsen, tennissen en veel tijd aan m'n kleinkinderen beste den. Maar eerst eens afkicken van het onderwijs." Vandaag is er vanaf 16.00 uur een afscheidsreceptie op het Zwin College. foto Peter Nicolai Oud-gymnastiekleraar, rector en conrector Hans Henry verlaat het onderwijs na veertig jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 46