Nieuw tracé parallelweg Absdale ra PZC IJsavontuur met een staartje Doorbraak in bunkersoap Breskens Provincie komt bewoners tegemoet en wil twee woningen aankopen f Elektrotechniek 15 CDA ziet beren op de weg bij WOZ-hertaxaties Hulst door Sheila van Doorsselaer ABSDALE - Het tracé van de noordelijke parallelweg bij Absdale wordt aangepast. De provincie heeft ervoor gekozen de bewoners van de Stellestraat tegemoet te komen. Met het aankopen en slopen van twee woningen kan de weg pa rallel aan de Absdaalseweg wor den aangelegd. Dit kost de pro vincie wel aanzienlijk meer dan de twee oorspronkelijke tracés die de provincie de bewoners van Absdale vorig jaar oktober voorlegde. Die twee tracévarian ten beginnen allebei bij Parallel weg West bij Hulst en sluiten aan op de Riet- en Wulfsedijk bij Absdale. De varianten waren zeer ingrijpend en erg nadelig voor een gedeelte van de bewo ners van de Stellestraat of de he le Plattendijk. Omdat een woningbezitter niet wenste te verkopen voor een prijs die de provincie redelijk achtte, restte de provincie niks anders dan met een extra weg door het landschap de woning te omzeilen en het verkeer via de Stellestraat of de Plattendijk te leiden. De bewoners waren Jubileumdag visclub ONI TERNEUZEN - Het tienjarig be staan van de jeugdafdeling van visvereniging Ontspanning Na Inspanning (ONI) uit Terneuzen wordt morgen gevierd met een jubileumdag op en rond het vis water 'Ons Putje' aan bedrijven terrein Handelspoort. Deze dag zullen sport en spel worden verweven in een dag vol visactiviteiten. Er staat een vis wedstrijd op het programma en zullen er ook diverse kraampjes en stands aanwezig zijn met in formatiemateriaal over onder andere vliegvissen, karpervissen en nog veel meer. De feestdag zal worden afgeslo ten met een gezamenlijke barbe cue. Axel speelt Puut van Gies AXEL - Het terras van café 't Amstelhoekje in Axel vormt zon dag het strijdtoneel van het 'Open Axels kampioenschap Puut van Jan van Gies.' Het is het eerste lustrum van het Axel- se werpspel. De deelname staat open voor ie dereen. De voorronden begin nen om 14.00 uur en de finale is voorzien om 17.00 uur. Johan Maan is titelverdediger. Jeroen van de Velde was de twee edi ties daarvoor koning en Meivin Witte was de eerste keer de sterkste. Na de wedstrijd is er nog een muziekspektakel met de Haagse zanger Marcel de Rooij, bekend van de Soundmixshow, café Bolle Jan in Amsterdam en het voorprogramma van René Froger. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl daarom niet te spreken over de keuze die ze hadden. Ze vonden het kiezen tussen twee kwaden; het was volgens hen het pro bleem verleggen van de Absdaal seweg naar de Stellestraat of de Plattendijk. Goede hoop De provincie heeft sindsdien niet stilgezeten. Volgens R. van Grunningen van de provincie wil de provincie nu toch dieper door Raymond de Frel BRESKENS - De gemeente Sluis heeft woningbouwvereni ging Woongoed Zeeuws-Vlaan deren toestemming gegeven om de veelbesproken mortierbun ker aan de Oude Rijksweg in Breskens te slopen. Woongoed wil op het terrein hui zen bouwen en liet daarom vo rig jaar september de slopersha mer tegen de bunker aanbeu- ken. De Zeeuwse Stichting Bun- kerbehoud kwam daarop vlie- in de buidel tasten en kunnen de bewoners van de Stellestraat en de Plattendijk worden ontzien. „Ik heb goede hoop dat we er met de woningbezitter uitko men. Gedeputeerde Staten pra ten maandag over een aange past tracé en dan kunnen de on derhandelingen beginnen." Als de partijen er samen uitkomen, kan de parallelweg evenwijdig aan de Absdaalseweg worden aangelegd en wordt het verkeer gensvlug in actie, omdat de bun ker vanwege zijn koepel uniek is in Europa. De bunkerclub greep een fout op de kadastrale kaart van de gemeente Sluis aan om de sloop stil te laten leggen. De bunker bleek niet op die kaart ingetekend, dus was er for meel geen sloopvergunning afge geven. Een aanvraag voor een monu mentenstatus is nog altijd in be handeling bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Los daarvan heeft de gemeente Sluis uiteindelijk het laatste dus niet geleid via de Stelle straat en de Plattendijk. Twee woningen aan de Absdaal seweg lagen voor dit tracé 'in de weg'. Een van de woningbezit ters wilde wel meewerken aan de verkoop van zijn huis als hij elders op zijn erf een nieuwe wo ning mag bouwen. De huizenbe zitter die tot voor kort voet bij stuk hield, zal ook toestemming moeten krijgen elders een nieuw huis te bouwen. woord. „We wachten niet meer op de Rijksdienst, want Woon goed wil zo snel mogelijk aan de slag. De huidige situatie op het terrein is bovendien ook een aan fluiting", zegt wethouder L. Kamphuis. Ook de rest van het college van burgemeester en wethouders, de gemeenteraad en het gros van de inwoners van Breskens zien de bunker het liefst in puin ver anderen. Woongoed-directeur J. de Rechter is een blij man, nu de bunkersoap na tien maanden tot een einde lijkt te komen. „We moeten nog zes weken wachten, omdat er formeel nog bezwaar schriften kunnen worden inge diend, maar de planning is om na de bouwvak de sloop te her vatten. Begin volgend jaar ho pen we een start te kunnen ma ken met het bouwen van wonin gen", aldus De Rechter. Zoethouder Zowel Bunkerbehoud als Woon goed Zeeuws-Vlaanderen na men in de voorbije maanden een advocaat in de arm. Als het aan De Rechter ligt, is de bunker kwestie nu een gesloten boek. „Op een gegeven moment moet de bunkerstichting gewoon haar De noordelijke parallelweg bij Absdale is de ontbrekende scha kel in verkeersveiligheidspro- ject De Ruit. De weg is opgeno men in het meerjarenpi'ogram- ma infrastructuur van de provin cie. Volgens Van Grunningen is het de bedoeling dat in 2007 be gonnen wordt met de aanleg van de parallelweg. Momenteel is ook een studie in de maak voor het aanwijzen van een nieuwe 'stroomweg' in verlies aanvaarden. Wij hebben ze nog een andere koepel aange boden, die op hetzelfde terrein ligt, maar dat beschouwden ze als een zoethouder. Of we de schade zullen verhalen, hangt een beetje van de reactie van Bunkerbehoud af. Als zij tot het gaatje gaan, zetten wij ook agenda STREEKACTIVITEITEN ABSDALE - Feesttent aan de Riet en Wulfsdijkweg, 19.00 uur: Levend tafel voetbal; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten Kanaalzone, kaarten. De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 13.30 uur: Creatief; 16.00 uur: Zitgym- nastiek; Het Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koersbal; HEIKANT t Heike, 13.00 uur; Biljarten en pieren: Zaal Maton, 19.30 uur: Free country dan- HENGSTDIJK Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: SWO Franse les; 9.30 uur: Biljarten, kaarten; 13.30 uur: Volksdansen, lijndansen; 19.30 uur: Gezelschaps dansen; Zeeuws-Vlaanderen. Daar mag dan honderd kilometer per uur worden gereden. De wegen die hiervoor in aanmerking kunnen komen zijn de N61, het gedeelte van Terhole tot de brug bij Sluis kil en de Absdaalseweg- Lange- weg vanaf Hulst. Waar de stroomweg vanaf Hulst zou moe ten eindigen, bij Drieschouwen in Axel of bij Westdorpe bij de aansluiting op de Tractaatweg, is nog niet zeker. door", zegt De Rechter. Voorzit ter C. Heijkoop van Bunker behoud ziet dit als een soort 'dreigement'. „Onterecht, want wij maken gebruik van een de mocratisch recht. Ik kan nog niet zeggen of wij bezwaar aan tekenen. We hebben het nog in beraad." HULST - De Lieve, 13-00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, jeu de boules; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE Pastoor Wil lemsstraat 5, 22.00 uur: Nachtvlinder nacht, met nachtwandeling; SAS VAN GENT - Cuyperskerk, 20.00 uur: Orgelconcert door Jos Verpoorte met werken van Buxtehude en Bach; St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten en spelmiddag; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten; TERNEUZEN - Centrum muzikale vor ming Toonbeeld, 19.30 uur: Bands uit de Popkelder laten zien wat ze kunnen; De Veste, 13.30 uur: Soos voor minder- validen Ons Verzetje, biljarten en klaver jassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het CDA Hulst heeft problemen met de WOZ-her- taxaties in de gemeente Hulst. Hetzelfde bureau wat de eerste taxatieronde heeft gedaan, doet nu ook weer de hertaxaties. „Dit kan niet en volgens mij mag het juridisch ook niet", meent CDA'er J. van Eek. Op de taxaties in het kader van de Wet Onroerende Zaken zijn bij de gemeente zo'n 1200 be zwaren binnengekomen. Deze adressen worden opnieuw ge taxeerd en deze hertaxaties wor den uitgevoerd door hetzelfde Terneuzense bureau wat verant woordelijk was voor de eerste taxatie. Van Eek vindt dit vreemd. Hij stelde in de commissievergade ring Middelen vragen over de on afhankelijkheid van het kantoor en meent dat, bij een gang naar de rechter door een bezwaarma ker, de gemeente aan het kortste eind trekt. Ook fractievoorzitter A. Roctus van Algemeen Belang zette vraagtekens bij de manier van werken. De Hulster wethouder P. Wee- maes heeft vertrouwen in de taxateurs van het kantoor en stelt dat de gemeente bij de rech ter geen flater slaat. „Het gaat erom dat de dossiers in orde zijn en dat de overwegingen om te komen tot een bepaald taxatie bedrag kloppen. Dan is er hele maal niks aan de hand." Desondanks bleef Van Eek mor ren, maar Weemaes had hem 'tuk. „Als u wilt dat we het de volgende keer anders moeten doen, dan doen we dat toch? Ik zeg u nu vast toe dat het bureau wat de eerste taxatieronde uit voert, niet mag inschrijven voor de hertaxaties. Dat is dan gere geld. U mag de prijs mee naar huis nemen." De andere commissieleden hoor den Weemaes met grote verba zing aan en vroegen hem om uit leg. Weemaes: „De hertaxatie was een gezamenlijke aanbeste ding samen met de gemeenten Sluis en Temeuzen. Het bureau waar voor is gekozen, was het goedkoopst. Het scheelt zo'n twintig euro per hertaxatie, maar als meneer Van Eek vindt dat het anders moet, dan kan dat geregeld worden." Roctus trok zijn kritiek hierop meteen in. „Als het gaat om ge meentelijke samenwerking dan gaat het me een stap te ver om het de volgende keer anders te doen. Ik wil niet dat de samen werking tussen de gemeenten verloren gaat." Hij kreeg bijval van PvdA'er R, de Kort en F. de Vries van Progressief Hulst: „We moeten nu niet opeens roomser dan de paus willen zijn." De partijen gaven aan nu hele maal nog geen beslissing te wil len nemen over hoe de hertaxa ties de volgende keer uitgevoerd moeten worden. Desondanks stelde L. Mangnus van Groot Plontenisse voor om samen met de andere commissieleden de on afhankelijkheid van het taxatie bureau nogmaals te bekijken. (Advertentie) studeren? V de hz biedt een pure studie elektrotechniek voor MBO'ers Elektro. Doe het in 3 jaar! Gelijk doem! www.hz.nl tel.; 0118 - 489 229 l. Hogeschool^^Zedand (Advertentie) vrijdag 1 juli 2005 Redders Heidi Sleuytel Ir), Myriam Ducastel en Jonathan Andeweg keerden gisteren samen met Matthijs van der Pool terug naar de plek des onheils. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel OOSTBURG - Matthijs van der Pool (9) krijgt al een beetje ervaring met burge meesters. Eerder deze week deed hij mee aan een protest van buurtkinderen voor het behoud van een trapveld in Oostburg, waar burgemeester Jaap Sala van de gemeente Sluis een kijkje kwam- nemen. En nu mocht hij zelfs bij de bur gemeester op bezoek. Niet omdat hij zo braaf is geweest, maar omdat hij vorig jaar door het ijs is gezakt. In december speelde hij samen met zijn buurtgenootje Steinar Cardinael bij een brandput aan de Orion in Oostburg. Het tweetal dacht dat het ijs wel dik ge noeg was, maar dat bleek een misvat ting. Heidi Sleuyter zag de twee door het ijs zakken en ondernam actie. Een andere voorbijganger probeerde een lan ge tak te bemachtigen, terwijl Sleuyter bij Jonathan Andeweg aanbelde. Een vierde bewoonster, Myriam Ducastel, schoot te hulp met gereedschap, om zo de tak sneller los te krijgen. Matthijs was inmiddels op eigen kracht uit het water gekomen, maar Steinar had de hulp van Andeweg nodig. Die liep tot zijn middel het ijskoude water in, waar na de onderkoelde Steinar zich aan de tak kon vastklampen. Boos Matthijs was ondertussen naar huis ge gaan, waar hij zijn moeder vertelde dat hij was gevallen en het heel erg koud had. „Ik durfde eerst niet te zeggen dat ik door het ijs was gezakt, omdat ik bang was dat mijn ouders boos zouden worden", vertelt hij. De aap kwam echter snel uit de mouw, want de brandweer was naarstig op zoek naar Matthijs. Ze vonden hem thuis, onder een warme douche. Waar Matthijs destijds een tijdje kwijt was, was het gistermiddag de omgekeer de wereld. De Maatschappij tot Red ding van Drenkelingen in Nederland wilde de vier redders met een bronzen medaille en oorkonde in het zonnetje zetten. Eén van de vier redders vond al die aandacht niet nodig en bleef thuis. Maar dat ook Steinar geen acte de pre sence zou geven, daar had niemand re kening mee gehouden. Na lovende woor den van burgemeester Sala en een terug blik van de politie en brandweer, belde 'de reddingsclub' maar eens aan bij het huis van Steinar. Maar daar bleek wat een onbeantwoord telefoontje al deed vermoeden: Steinar was niet thuis. Het gebaar werd er echter niet minder om gewaardeerd. „Dit is helemaal niet nodig, maar wel heel leuk", vond My riam Ducastel. De andere twee 'helden' dachten er net zo over. En Matthijs? Die beloofde de burgemeester beterschap. „Ik heb er heel veel spijt van dat ik mensen onge rust heb gemaakt. Ik zal het nooit meer doen." Al was het alleen maar omdat hij een maand huisarrest voor zijn gladde esca pade heeft gehad. Of misschien omdat hij het veel leuker vindt om op het trap veldje te spelen. Want hij maakte na tuurlijk nog even van de gelegenheid ge bruik om te melden dat hij de halvering van het speelveld helemaal niet ziet zit ten. „En als het dan toch gebeurt, mo gen de twee doelen dan worden voor zien van doelnetten? Dan hoeven we niet meer elke keer achter de bal aan te lopen." Woongoed Zeeuws-Vlaanderen krijgt sloopvergunning Kwaliteit zorg staat voorop TERNEUZEN - Voor de toekomst van de ziekenhuiszorg in Zeeuws-Vlaanderen is het van belang dat de huidige goede voox-ziening minstens gehandhaafd blijft. In wat voor vorm de organisatie van die zox'g gegoten wordt, doet er dan niet zoveel toe. Dat is het standpunt van de drie gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen. De portefeuille- houders zorg bespx-aken gisteren met de Raad van Be stuur en de directie van Stichting ZorgSaam het rapport van de commissie Vierhout over de toekomst van Zeeuw se ziekenhuiszox'g. Onderdeel daarvan is een fusie tussen de drie Zeeuwse ziekenhuizen. In Zeeuws-Vlaanderen zijn ze echter nog niet zo ver. „Het Ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen heeft zich altijd ingezet om zo breed mogelijk te zijn", zegt wethouder C. Liefting van de gemeente Ter- neuzen. „Dus niet alleen een ziekenhuis, maar ook andere zorg zoals de thuiszorg. Allemaal onder de vlag van de Stichting ZorgSaam." Dat is anders dan in de rest van Zeeland, waar het om op zichzelf staande ziekenhuizen gaat. Stichting ZorgSaam heeft aangegeven graag te wil len samenwei'ken met de andere Zeeuwse ziekenhuizen, als daarmee de zoi'g in Zeeuws- Vlaanderen vex'sterkt kan worden. „Dat is een goede insteek van ZorgSaam", vindt Liefting. „Met elkaar moeten we bekijken hoe het aanbod in Zeeland overeind kan blijven. Dat kan door samenwei'- king, maar dat hoeft niet meteen een fusie te zijn." Nog geen oplossing Tivoliweg HULST - Bewoners van de Tivoliweg in Hulst snakken naar een oplossing voor de verkeersovexiast in hun straat. Wethouder E. de Deckere (verkeer) durft echter geen har de toezeggingen te doen. Gino Depauw en Anthon Thoen bijten zich al anderhalf jaar vast in de materie, tot nu toe zonder resultaat. De Deckere liet eerder al weten dat de gemeente op korte termijn geen geld heeft voor drastische aanpak van de weg. Bewoners wai'en tegen de suggestie om auto's aan weei'szijden van de weg om en om te laten parkeren, om zo de snelkheid uit het verkeer te halen. Mo menteel zetten zowel Depauw en Thoen als de gemeente hun kaarten op het zoveel mogelijk vrachtwagenvx*ij ma ken van de weg. De aanschaf van de ongeveer dertig bor den die daax-voor nodig zijn, kost de gemeente volgens de wethouder dertigduizend euro, en dat geld is nu niet be schikbaar. „Wij zijn zelf ook de markt opgegaan en ko men uit op een prijs van twaalfduizend euro", zegt De pauw. „Hiex'door ontstaat bij ons toch weer de indruk dat wij niet echt serieus genomen worden." Depauw en Thoen hopen dat de gemeente nu eindelijk tot inkeer komt. De Deckex'e laat weten, dat hij het kostenplaatje van de twee bewoners gaat bestuderen. Fokkers scoren op keuring HEIKANT - Tijdens de stamboekkeuring voor sportpaar den van het KWPN in Heikant stalen de driejarige mer ries Vurona en Varona de show. Met een score van 74 pira ten voor exterieur en dito aantal voor beweging presen teerde Vurona, van fokker/eigenaar C. de Feyter en P. Rie- mens zich in Heikant als een fijn cfressuurpaard. Ook de door J. van 't Westeinde gefokte Stravinsky-doehter liep zich met een score van 75 punten voor exterieur en 70 voor het bewegen in de kijker. Er waren deze week keurin gen in Heikant, Vrouwenpolder en Renesse. Met dertig paax'den die het predikaat ster wisten te verwex'ven, scoor den de Zeeuwse fokkers ver boven het landelijke gemid delde. Goed geregeld dus. MEEÜS" Goed geregeld dus. Meeüs Makelaars en Staatsbosbeheer feliciteren de gemeente Middelburg en de Roosevelt Academy met de aankoop van de 11 Toorenvliedt 11 villa met koetshuis voor het vestigen van de Roosevelt Academy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45